سریال های ترکی را امروزه بیشتر مردم ایران نگاه می کنند. از آنجایی که سینمای ترکیه پیشرفت بسیار زیادی داشته است توانسته در طی سال‌ های اخیر، مخاطبان را به سمت خود جذب کند. البته باید بدانید که بخش بزرگی از این مخاطبین را کاربران و بینندگان ایرانی تشکیل می‌ دهند. سریال های ترکی این روز ها بسیار جذاب شده است تا جایی که تمام مخاطبان را در یک ساعت خاص به سمت تلویزیون می کشاند. این سریال ها مدتی بود که مخاطبین نداشت و بعد از این که سینمای ترکیه فیلم های آن را جذاب تر کرد افراد بیشتری از این سریال ها استقبال کردند.

 • ما در ادامه لیستی از سریال ها و بازیگران ترکی حاضر در آن ها را برایتان در دسترس قرار می دهیم تا بتوانید در انتخاب سریال های ترکی درست پیش بروید.
لیست عناوین محتوا پنهان
بهترین سریال های ترکی کدامند؟

بهترین سریال های ترکی کدامند؟

بیشتر سریال های ترکی را همه این روز ها تماشا می کنند. جالب است که این سریال ها در بین مردم آنقدر جذاب شده است که همه این مخاطبان دوست دارند که پیوسته قسمت های آن را دنبال کنند. تا الان نظر سنجی هایی که در مورد سریال های ترکی شده است مخاطبان این سریال ها بیشتر از سریال های ایرانی بوده است. در این مقاله ما چند مورد از این سریال ها را به شما معرفی می کنیم.

سریال M50

این یک سریال ترکی است که در ژانر کمدی و یا انتقام گیری است و می توان گفت که در یک قسمت هایی در آن کمدی درست کرده است. کارگردان این سریال جذاب بر عهده بوراک آکساک بود. البته این سریال جذاب هنوز کامل نشده است و این سریال هنوز در حال فیلم برداری است. خلاصه سریال: آدمکشی به نام گولجه را روایت می‌ کند که تلاش دارد هویت خود را پیدا کند. گولجه برای شخصی به نام سروت نادر کار می‌ کند و قصد دارد بداند که برای پدر و مادرش چه اتفاقی رخ داده است اما هر چقدر تلاش می کند این موضوع را نمی تواند بفهمد. این سریال جذاب برای یک مدتی متوقف شده بود زیرا به دلیل کرونا کارگردان این فیلم اجازه فیلم برداری را نداشت.

سریال اخلاق

این یک سریال ترکی جذاب است که در ترکیه در مورد آن صحبت می کنند. این سریال در ژانر درام است که البته باید بدانید کارگردان و نویسنده آن برکون اویا است که در سال ۲۰۲۰ ساخته شده است. در این فیلم جذاب و دیدنی بازیگرانی که ایفای نقش می کنند می‌ توان به اویکو کارایل، فوندا اریعیت، بیگه اونال و تولین اوزن اشاره کرد. سریال اخلاق تا الان بینندگان زیادی در ترکیه داشته است و جزء بهترین سریال ها شناخته شده است. خلاصه داستان این سریال: سریال داستان مریم، نظافتچی پاره وقت از خانواده‌ ای محافظه کار را روایت می‌ کند که در حومه استانبول زندگی می‌ کند این مریم برای گذراندن زندگی خود مجبور به تمیز کردن خانه افراد ثروتمند می شود که در طی همین اتفاق ها زندگی او به کلی تغییر می کند.

سریال گرگ

این یک ‌سریال ترکی است که تعداد قسمت های آن شش قسمت است که از سال ۲۰۱۸ توسط شبکه استار شروع به پخش کرد. کارگردان این سریال آلپرکاگلار است. می توان گفت این سریال تا الان مخاطبان خود را جذب کرده است و مردم ترکیه از آن خیلی استقبال کرده اند. بازیگران خوب این سریال مراد آرکین، سرکان چای‌ اوغلو، آهو تورک‌ پنچه و امیر بندرلی ‌اوغلو بودند. این بازیگران مهم‌ ترین بازیگرانی هستند که در این مینی‌ سریال به ایفای نقش پرداختند. خلاصه داستان مینی ‌سریال: این مینی ‌سریال داستان گروهی از سربازان ترکی را نشان می‌ دهد که جانانه از وطن خود دفاع می‌ کنند و بدون ترس برای وطن خود می جنگند. این سریال می خواهد در مورد سرباز های شجاع کشور ترکیه توضیح دهد.

سریال جاودانه‌ ها

این یک سریال ترکی فانتزی است که می توان گفت سریال بدی نبود اما مخاطبان آن را دوست نداشتند. این سریال در سال ۲۰۱۸ در هشت قسمت ساخته شده است. باید بدانید که اسپانسر این سریال سرویس نت‌ فلیکس است. این سریال مخاطبان زیادی نداشت و بازیگران این سریال کرم بورسین، الچین سانگو و بیرکان سوکولو بودند. خلاصه سریال مردگان میا بعد از تبدیل شدن به خون‌ آشام و بیدار شدن تصمیم می‌ گیرد از شخصی به نام دیمیتری که او را به خون ‌آشام تبدیل کرده است انتقام بگیرد و او را بکشد تا دوباره بتواند انسان شود؛ اما در بین اتفاقاتی که می افتد این فرد عاشق دیمیتری می شود. در این راه میان عشق، نفرت، خوبی و بدی باید یکی را انتخاب کند. این سریال جزء سریال های ترسناک است که بهتر است کسانی که سن پایینی دارند آن را تماشا نکنند.

سریال بی گناه

این سریال ترکی محبوب که همه دوستش دارند جزء سریال های خوب ترکیه محسوب می‌ شود که در سال ۲۰۱۷ شروع به پخش شد. سریال بی‌ گناه تا الان توانسته است توجه مخاطبان زیادی را به سمت خود جلب کند. تا الان در ترکیه همه این سریال را دوست داشته اند و می توان گفت که جزء برترین سریال ها انتخاب می شود. بازیگران ترکی مرد این سریال هالوک بیلگینر، علی آتای، تولین اوزن و اوکان یالابیک است. خلاصه داستان سریال بی‌ گناه سودت یک کمیسر بازنشسته است که به همراه همسرش با آرامش در مزرعه‌ ای دور از شهر زندگی می‌ کند و همه اهالی آن مزرعه به آن ها احترام خاصی می گذارند اما ناگهان با رسیدن ناگهانی خبر مهیبی از پسر کوچک، زندگی خانواده بر هم می‌ ریزد و مشکلات خیلی جدی پیش می آید که می توان گفت داستان از اینجا به بعد تازه شروع می شود.

سریال ایزل

این سریال جزو بهترین سریال های ترکی بوده است که پخش آن از سال ۲۰۰۹ در شبکه شو تی‌ وی ترکیه بوده و بعد از ۷۱ قسمت این سریال تمام شد. کارگردان این سریال اولوچ بایراکتار بود. سریال ایزل یکی از محبوب‌ ترین سریال‌ های ترکی محسوب می‌ شود که طرفداران زیادی در خاورمیانه دارد و بیشتر مردم ایران هم آن را دوست دارند. بازیگران محبوب این سریال کنان ایمیرزالی اوغلو، جانسو دره، هالوک بیلگینر، اییت اوزشنر، باریش فالای، بورچین ترزی اوغلو، باده ایشچیل، سارپ آک کایا، ایپک بیلگین، صالح کالیون، تونجل کورتیز، صدف آوجی، برک توزونتاچ و اسماعیل فیلیز بودند.

سریال عشق ممنوعه

این سریال ترکی را که همه مردم در سرتاسر دنیا دیده اند می توان گفت که جزء موفق‌ ترین سریال ساخت کشور ترکیه بوده است. پخش این سریال محبوب از سال ۲۰۰۸ توسط کانال های ترکیه آغاز شد و بعد ۷۹ قسمت در سال ۲۰۱۰ پایان یافت. این سریال در مورد خیانت کردن و عشق ممنوعه بود. بازیگران این سریال جذاب برن سات، کیوانچ تاتلیتوغ، نباهت چهره، سلجوق یونتم، زرین تکیندر، هازل کایا و نور آیسان بودند.

سریال عشق سیاه

یکی از بهترین سریال های ترکی بود که مخاطبان زیادی را به خود جذب کرد و می توان گفت که بازیگران آن در این سریال فوق العاده بازی کردند و باید بدانید کارگردان این سریال جذاب هیلال بود. بازیگران زن ترکی این سریال وراک اوزچیویت، نسلیهان آتاگول، کاناورگانجی‌ اغلو، کورشات آن‌ آچیک، اورهان گونر، نشه بایکنت، زینو اراجار، ملیسا آسلی پاموک، رزگار آکسوی، باریش آلپایکوت، هازال فیلیز کوچوکوسه، گوکای موفتوغلو، زرین تکیندر و بوراک سرگن بودند.

سریال چوکورووا

این سریال محبوب ترکیه که همه از آن تعریف می کنند و جزو سریال‌ های ترکی پرطرفدار است از سال ۲۰۱۷ توسط شبکه شو تی‌ وی ترکیه پخش شد و بینندگان زیادی را به خود جذب کرد. کارگردان این سریال جذاب اوزتورک بود. بازیگران این سریال جذاب و دیدنی آراس بولوت اینملی، پریهان ساواش‌، داملا سونمز، باریش اردوچ، مصطفی آوکیران، نجات ایشلر، نور سورر، باکی داوراک، ارکان کولچاک، رضا کجااوغلو، اونر ارکان، نجیب ممیلی، دیلان چیچک دنیز، بوراک داکاک، اجه یاشار و کوبیلای آکا بودند.

سریال کوزِی گونِی

سریال کوزی و گونی یک سریال ترکی بسیار جذاب بود که تا الان مخاطبان زیادی داشته است و با وجود این که چند بار این سریال را از شبکه های دیگر جم گذاشته اند اما هنوز هم مخاطبان دوباره آن را نگاه می کنند و آن را دوست دارند. بازیگران این سریال کیوانچ تاتلیتوغ، اویکو کارایل، بورا گولسوی، هازار ارگچلو، زرین تکیندر، باده ایشچیل، رضا کجا اوغلو و مروه بولگور بودند.

سریال روزی روزگاری

سریال روزی روزگاری

این سریال هم جزء موفق ترین سریال های ترکی بود که مخاطبان آن را خیلی دوست داشتند این سریال در سال ۲۰۱۰ توسط شبکه کانال دی ترکیه پخش شد و در سال ۲۰۱۳ پایان یافت. کارگردان این سریال زینپ گونای تان بود و بازیگران این سریال جذاب ارکان پتک‌ کایا، آیچا بینگول، فرح زینب عبدالله، آراس بولوت اینملی و گون کوپر بودند.

سریال محافظ

این یک سریال تخیلی بود که کارگردان آن گوننچ اویانیک بود. البته باید بدانید که این سریال طرفداران زیادی را به خود جذب کرده بود و از سال ۲۰۱۸ شروع به پخش شد و در سال ۲۰۲۰ به پایان رسید. بازیگران این سریال دیدنی چاعاتای اولوسوی، آیچا آیشین توران، هازار ارگچلو، اوکان یالابیک و محمد کورتولوش بودند.

سریال پاداش

این یک سریال ترکی است که کارگردان آن را از روی یک رمان درست کرده اند. این سریال در کمترین قسمت های خود توانست مخاطبان زیادی را جذب کند. می توان گفت که بازیگران این سریال فوق العاده بازی کردند. بازیگران این سریال برن سات، مهمت گونسور، متین آکدولگر و ملیسا شینولسون است. البته این سریال را هنوز در شبکه جم پخش نکرده اند.

سریال شجاع و زیبا

سریال شجاع و زیبا یک سریال فوق العاده ترکی است که در این سریال بهترین بازیگران ترکی بازی می کنند و جزو بهترین سریال های ترکی محسوب می‌ شود. این سریال از سال ۲۰۱۶ توسط شبکه استار تی‌ وی ترکیه پخش شد و سال ۲۰۱۷ به پایان رسید. در این سریال جذاب و دیدنی که مطمئناً همه مردم دیدن کیوانچ تاتلیتوغ و طوبا بویوک‌اوستون دو ستاره اصلی سریال هستند. البته ناگفته نماند که این سریال کمی در مورد انتقام گیری است که به عشق و عاشقی ختم می شود.

سریال قیام عثمان

این سریال دیدنی که جزء بهترین سریال ترکیه است و در سال ۲۰۱۹ شروع به پخش آن در ترکیه کرده اند. این سریال جذاب تاریخی است و بهترین بازیگران ترکیه در آن بازی می کنند اما باید بدانید که این سریال هنوز در شبکه های جم پخش نشده است. بازیگران این سریال جذاب بوراک اوزچیویت، نورالدین سونمز، راگیپ ساواش، اسماعیل حقی اورون، امره باسالاک و اوزگه تورر می باشد. این سریال را همه مخاطبان دوست دارند ببینند اما تا دوبله نشود اجازه پخش آن را ندارند.

سریال عشق پول سیاه

این سریال عشق پول سیاه که در ترکیه ساخته شده بود یکی از محبوب‌ ترین سریال‌ های محصول کشور ترکیه است و در زمان پخش این سریال مخاطبان خیلی زیادی را به خود جذب کرد. بازیگران این سریال انگین اکیورک، طوبا بویوک‌ اوستون، ارکان جان و نباهت چهره بودند. این سریال محبوب در مورد پولشویی است که بازیگران او خیلی بابت این نقش ها تلاش کردند و بعضی از قسمت های این فیلم در کشور ایتالیا و شهر رم فیلم برداری شده بود.

سریال پرنده سحر خیز

این سریال جذاب ترکی ژانر کمدی دارد و بسیاری از مخاطبان آن را خیلی دوست دارند. البته نه تنها کمدی است بلکه این سریال رمانتیک هم است و به همین دلیل مخاطبان زیادی را توانست جذب کند. بازیگران این سریال جان یامان، دمت اوزدمیر، بیرندا تونجا، اوزلم توک اصلان، برات ینلیماز و اوزنو سرچیلر است.

سریال ترکی در انتظار آفتاب

این یک سریال دیگر ترکی است که بیشتر ژانر رمانتیک دارد و در آن بازیگران خیلی زیادی بازی می کنند. این فیلم در مورد لج و لجبازی دو نفر است که در آخر عاشق یکدیگر می شوند. بازیگران این سریال امره کینای، ابرو آیکاچ و گوگچه یانارداگ بودند. این سریال در زمان خودش بسیار مخاطب داشته است و بسیاری از بینندگان از این سریال استقبال کردند.

سریال گلپری

این سریال جذاب ترکی که در مورد مادری بود که با تمام سختی سعی می کرد که زندگی بچه هایش را بسازد و در آن بازیگران خیلی معروف بازی می کردند و در زمان خودش مخاطبان خیلی زیادی داشت. بازیگر معروف این سریال نورگل یشیلچای است. گلپری را می توان جزء سریال هایی دانست که هم اجتماعی و هم عاشقانه است و هم غمناک است، اما در کل سریال فوق العاده ای بود.

سریال گناه فاطما گُل چه بود؟

سریال گناه فاطما گل چه بود؟

این سریال ترکی جذاب را همه مردم ایران و خارج از کشور دیده اند. این سریال (ویکی پدیا فاطما گل) جذاب یکی از موفق ترین سریال های ترکی بود. این سریال در سال ۲۰۱۰ توسط شبکه های ترکی پخش شد. بازیگران این سریال برن سات، انگین اکیورک، سدا گوون، سومرو یاوروجوک، مرات دالتابان، کان تاشانر، انگین اوزتورک و جیوان جانووا بودند. این سریال جذاب تا الان چند بار پخش شده است، اما باز هم مخاطبان ایران آن را دنبال می کنند.

سریال های ترکی با زیرنویس فارسی را از کجا دانلود کنیم؟

این سریال ها می توانید از گوگل و یا از سایت های مختلف دانلود کنید. البته بیشتر آن ها زبان اصلی است و زیرنویس ندارد. برترین سریال های ترکی مانند عشق ممنوعه، گناه فاطما گل چه بود، کوزی گونی، ایزل و خیلی از سریال های دیگر که جزء برترین سریال های ترکیه هستند و جزء بهترین سریال های ترکی شناخته شده اند. بهترین سریال های ترکی ۲۰۲۰ را تاکنون همه شما دیده اید مانند سریال گودال، روزگارانی در چوکوروا، دکتر معجزه گر، سیب ممنوعه، قهرمان و خیلی از سریال های دیگر که به عنوان بهترین سریال های ترکی ۲۰۲۰ شناخته شده است. سریال ترکی دوبله فارسی مانند روزگارانی در چکورووا، قهرمان، گودال و همه سریال های شبکه جم را می توانید با دوبله فارسی تماشا کنید.

سریال ترکی جدید ۲۰۲۱ خیلی زیاد است مانند معصومیت، سیب ممنوعه، قیام عثمان و خیلی از سریال های دیگر که جم در مورد آن ها هنوز چیزی نگفته است. سریال های ترکی جدید مانند معصومیت، قهرمان، سیب ممنوعه که می توان گفت این سریال ها جدید هستند. سریال های عاشقانه ترکی می توان گفت که بیشتر سریال های ترکی عاشقانه است مانند، معصومیت، عشق ممنوعه، پرنده سحر خیز که این سریال ها ژانر عاشقانه دارد. سریال های ترکی با دوبله را همه ما می بینیم. این سریال ها را شبکه جم دوبله می کند و در شبکه های مختلف جم پخش می کند.

کلیپ سریال های ترکی را می توانید در اینستاگرام و یوتیوب و کانال های مختلف تلگرام ببینید. کانال تلگرام دانلود سریال های ترکی زبان اصلی را می توانید با یک سرچ کردن در تلگرام آیدی این سریال ها را پیدا کنید و این فیلم ها را دنبال کنید. البته با وجود اینستاگرام و یوتیوب فکر نمی کنم به کانال های تلگرام نیازی باشد. بروزترین سایت دانلود سریال های ترکی سایت های مانند گوگل و یا سایت های خارجی هستند که می توانید در گوگل پیدا کنید. لیست سریال های ترکی را می توانید در پیج های مختلف اینستاگرام ببینید. این سریال ها به دلیل این که خیلی زیاد هستند نمی توان چند مورد را نام برد. زیرا همه سریال های جم بسیار زیبا هستند و لیست آن ها در گوگل پیدا می شود.

ریتینگ سریال های ترکی ۲۰۲۰ ریتینگ سریال های ترکی را می توانید در گوگل ببینید که از تعداد مخاطبان آن از همه سریال های دیگر بیشتر بوده است مانند عشق ممنوعه و کوزی و گونی، گناه فاطماگل چه بود و خیلی از سریال های دیگر که می توان گفت رتبه خوبی در ترکیه و ایران به دست آورده اند. لیست سریال های ترکی شبکه جم بسیار هستند و جدید ترین این سریال ها معصومیت، دکتر معجزه گر، و روزگارانی در چکورووا و سیب ممنوعه جدید ترین سریال های شبکه جم هستند و الان در حال پخش است. بهترین سریال های ترکی ۲۰۲۱ مانند بی وفا، معصومیت، رامو، دریای سیاه این سریال ها را بسیاری از افراد به عنوان بهترین سریال های ترکی سال ۲۰۲۱ انتخاب می کنند. البته هنوز بعضی از آن ها در شبکه جم پخش نکرده اند. البته سریال های دیگری هم هستند که عنوان بهترین سریال های ترکی شناخته شده و در سال های پیش این سریال ها پخش شده است و شاید خیلی از مخاطبین آن ها را ندیده اند.

کدام سریال های ترکی ستاره های زیادی داشت؟

کدام سریال های ترکی ستاره های زیادی داشت؟

سریال هایی مانند عروس استانبول, عشق ممنوعه، کوزی و گونی، سیب ممنوعه ستاره بسیار زیادی داشت. البته در همه سریال های ترکی از ستاره های خیلی خوبی استفاده می شود و همه آن ها بسیار جذاب هستند. قطعاً زمانی که یک سریال به دست یک کارگردان معروف ترکیه ساخته می شود، این کارگردان ها سعی می کنند که بهترین بازیگران و ستاره های ترکیه را برای این سریال ها انتخاب کنند.

کدام یک از سریال های ترکی جایزه گرفت؟

سریال هایی مانند کوزی و گونی، عشق ممنوعه، ایزل، گناه فاطما گول چه بود، دکتر معجزه گر که جایزه های زیادی گرفته اند. این سریال های جذاب را در همه جای دنیا پخش شده است و خیلی از مردم این سریال ها پسندیده اند و بعد از اتمام این سریال ها به بازیگران و کارگردان های این سریال جایزه داده اند.

کدام یک از سریال های ترکی پر بیننده ترین سریال شناخته شد؟

تمام این سریال ها بسیار پر بیننده بوده اند سریال هایی مانند عروس استانبول, عشق ممنوعه، کوزی و گونی، سیب ممنوعه، روزگارانی در چکورووا، آپارتمان بی گناهان، اتاق قرمز، این سریال ها تا الان پر بیننده ترین سریال های ترکی شناخته شده اند.

بهترین سریال های ترکی از نظر ایرانیان

بهترین سریال های ترکی از نظر ایرانیان

بسیاری از ایرانیان تمام سریال های پخش شده ترکی را دوست داشته اند و اما بهترین آن ها مانند سیب ممنوعه، اتاق قرمز، عروش استابول، عشق ممنوعه، گناه فاطما گل چه بود، این سریال ها را ایرانیان بیشتر دوست داشته اند. البته همه سریال های ترکی بسیار جذاب هستند و ایرانیان همه آن ها را بسیار دوست دارند.

پرهزینه ترین سریال های ترکی کدامند؟

می توان گفت که پر هزینه ترین سریال های ترکی سریال ماه پیکر، حریم سلطان، سیب ممنوعه، عشق ممنوعه، قیام عثمانی، این فیلم ها به دلیل لباس ها و مدل آرایششان تا الان پر هزینه ترین سریال های ترکیه مشخص شده است.

کدام یک از سریال های ترکی حاشیه های زیادی به دنبال داشت؟

سریال های خیانت دار مانند عشق ممنوعه و سریال گناه فاطما گل چه بود را به دلیل بعضی از مسائل تا الان پر حاشیه ترین سریال ها بوده است.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. آیا سریال های سال ۲۰۲۱ در شبکه های جم پخش شده اند؟

  این سریال مانند آپارتمان بی گناهان، سیب ممنوعه و معصومیت را تا الان دوبله کرده اند و در حال پخش است.

 2. آیا سریال سیب ممنوعه فصل آخر است؟

  کارگردان این فیلم هنوز در این مورد چیزی نگفته اند اما با دیدن این همه مخاطب فکر نکنم فصل آخرش باشد.

 3. چرا سریال عشق ممنوعه پر حاشیه شد؟

  زیرا به خاطر خیانت و هزینه بالایی که در آن زمان داشت، بسیاری از مردم در مورد این فیلم حاشیه زیادی گفتند.

 4. آیا سریال دکتر معجزه گر فصل دوم دارد؟

  این سریال به دلیل پایان خوبی که داشت، کارگردان آن در مورد فصل دوم آن چیزی نگفته است و بعید می دانم فصل دوم داشته باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]