امیر آرتا از جمله خوانندگان و نوازندگان ایرانی است که امروزه خود را در بین هنرمندان برتر ایرانی قرار داده است. او زندگی سختی از کودکی داشته است و با تلاش بسیار و تحمل مشقت ها امروز زندگی مرفهی را برای خود درست کرده است. شغل اصلی او قبل از خوانندگی، شرکت در مجالس عروسی به عنوان دی جی و خوانندگی بوده است.

امیر آرتا البته در زندگی هنری خود حواشی هم داشته است. کلیپ هایی از او تحت عنوان رقص امیر آرتا در فضای مجازی دیده می شود. او قبل از اینکه اولین آلبوم خود را منتشر کند، به دلیل همین حواشی رقص ها، دو سالی ممنوع کار بود. او هم اکنون بیشتر توجه خود را برروی کارش گذاشته است و به فکر انتشار آلبوم های بیشتری است. برای آشنایی با این سلبریتی ایرانی (معنی سلبریتی چیست؟) در این مقاله با ما همراه باشید.

امیر آرتا کیست؟

امیر آرتا کیست؟

امیر آرتا خواننده و نوازنده ایرانی است. او در مجالس عروسی شرکت می کند و نقش دی جی را دارد. البته امیر در کارش پیشرفت کرده است و به نوازندگی و خوانندگی هم روی آورده است. اولین سازهایی که امیر آرتا با آن نوازندگی را شروع کرد، سه تار و گیتار بودند. او مدتی بعد به خوانندگی روی آورد و توانست مفاهیم و اصول اولیه آن را بیاموزد.

امیر آرتا مسیر موفقیت را می پیمود که خود را درگیر حواشی کرد. او یک رقاص ماهر می باشد و در مکان های مختلف، چه در ایران و یا در خارج، کلیپ های رقص او در فضای مجازی پیچیده است. البته این فیلم های رقص در فضاهایی مانند خانه سالمندان هم اتفاق افتاده است. او برای روحیه دادن به سالمندان این کار را کرده است. با این حال مدتی به دلیل این کلیپ ها ممنوع کار شد. بعد از ممنوع کاری اولین آهنگ خود را منتشر کرد.

بیوگرافی امیر آرتا

امیر آرتا رشیدی در سال ۱۳۶۶ در تهران به دنیا آمد. این پسر آذر ماهی خانواده رشیدی، فرزند آخر می باشد. او یک برادر و خواهر بزرگتر از خودش دارد که در خارج از ایران زندگی می کنند. زندگی آن ها در کودکی بسیارسخت بوده است. آن طور که خود امیر آرتا می گوید پدرش کارگر بوده است. درآمدش فقط صرف مخارج خانه می شده است. بعد از اینکه او و برادرش بزرگ شدند و سرکار رفتند، کمک خرج خانه شده و اوضاع آن ها رو به بهبودی رفت.

امیر آرتا تحصیلاتش را تا دیپلم ادامه داد. از آن جایی که در دوران دبیرستان علاقه زیادی به تئاتر پیدا کرده بود، تصمیم گرفت تا در کنکور، در رشته هنر شرکت کند. به همین دلیل با قبول شدن در دانشگاه و در رشته بازیگری سینما و تئاتر، به هدف خود رسیده بود. در دانشگاه با این که علاقه زیادی به ادامه دادن درس داشت، اما مشکلات اقتصادی خانه او را وادار کرد تا دست از درس بکشد. از این زمان به بعد او به طور جدی وارد عرصه کار شد.

امیر بعد از انصراف از تحصیل به انواع کارها روی آورد. از کار کردن با ماشین تا شغل فروشندگی را تجربه کرده بود. تا اینکه به پیشنهاد جالبی از یکی از دوستانش مواجه شد. او به امیر پیشنهاد داده بود تا با یاد گرفتن موسیقی نقش دی جی مجالس عروسی را داشته باشد. این پیشنهاد جرقه ای در ذهن او زد تا به سمت موسیقی برود. در ابتدا انواع سازها از سه تار و گیتار را آموخت. بعد از آن به سمت کیبورد رفت. با علاقه ای که به هنر داشت، این سازها را زود یاد گرفت.

بیوگرافی امیر آرتا

منبع درآمد امیر آرتا از کجاست؟

یکی دیگر از ویژگی های امیر آرتا رقص بسیار حرفه ای بود که به درد مجالس عروسی هم می خورد. به این ترتیب او کار خود را از سال ۱۳۸۱ به عنوان دی جی در این مجالس آغاز کرد. امیر در این مجالس عروسی می خواند و این باعث شد تا او به فکر وارد شدن به عرصه موسیقی به طور جدی تر شود. به همین دلیل موسیقی را اصولی تر فرا گرفت. در نهایت هم در سال ۱۳۹۸ اولین آهنگ خود را منتشر کرد.

منبع درآمد اصلی امیر آرتا هم از همین مجالس عروسی می باشد. البته او مدتی بعد از اینکه با تجربه شد، کنسرت هایی را درخارج از کشور برگزار می کرد. او به ترکیه، اسپانیا و حتی کشورهای آفریقایی هم می رفت و مراسم هایی را برگزار می کرد. این مجالس علاوه بر اینکه جنبه خیرخواهانه داشت، درآمدی را هم برای امیر سبب می شد. امیر آرتا سخت کار می کرد. یکی از دلایل آن علاقه به کارش بود. اما دلیل مهم تر، سختی که در کودکی کشیده بود، این سخت کوشی را در او پرورانده بود. هم اکنون او زندگی خوب و در رفاهی دارد. به پدرو مادرش هم کمک می کند تا در سن کهن سالی مشکلی از نظر مالی نداشته باشند.اگر می خواهید بدانید که سلبریتی کیست باید بگوییم همچین شخصیت هایی می توانند نمونه ای بارز و مثال زدنی برای این امر باشند.

امیر آرتا چند سالشه؟

امیر آرتا هم اکنون ۳۳ ساله است. بسیاری او را جوان تر از سن خودش می دانند. یکی از دلایل آن موسیقی و تاثیری که موسیقی و هنر در انسان می گذارد، است. امیر آرتا از سن بیست و چهار سالگی در مجالس عروسی بوده و مشخص است با این روحیه لطیف باید جوان باشد. مهم تر ازهمه موسیقی است که روی انسان تاثیر گذاراست. یکی از مهم ترین اثرات آن، جلوگیری از گرفتن آلزایمر در سن پیری است. به همین دلیل گوش دادن به موسیقی توصیه می شود.

امیر آرتا با این که ۳۳ سال سن دارد ، اماهنوز مجرد است. او هنوز ازدواج را زود می داند و معتقد است باید بزرگتر شود تا ازدواج را درک کند. او که بلوغ ذهنی ازدواج را مهم تر از سایر بلوغ های مورد نیاز می داند، می گوید که باید کاملا آن را درک کند تا بتواند یک نفر را به صورت شریک زندگی خود بداند. البته مادر او بسیار دوست دارد، تا امیر متاهل شود و خبر ها حاکی از آن است که صحبت هایی هم در این مورد شده است.

کلیپ رقص امیرآرتا

در فضای مجازی با جستجوی نام امیر آرتا به کلیپ هایی از او تحت عنوان رقص امیر آرتا میرسیم. او که یک رقاص حرفه ای است، اخیرا در مکان هایی از جمله خانه سالمندان حاضر شده و با آن ها رقصیده است. علاوه براین در کشورهای خارج از ایران از جمله ترکیه هم کلیپ های رقص او منتشر شده است.

رقص این سلبریتی در خانه سالمندان

رقص امیرآرتا در خانه سالمندان از پربازدید ترین کلیپ های اوست. در این کلیپ تعدادی پیرزن که البته خارجی هم هستند، در یک سالنی نشسته اند. امیر در جلوی آن ها شروع به رقصیدن می کند. در ادامه یک نفر دیگر هم او ر اهمراهی می کند و با امیر می رقصد. بعد از انتشار این کلیپ بود که امیر آرتا به مدت دو سال از فعالیت های هنری ممنوع الکار شد.

رقص امیر آرتا در ترکیه

یکی دیگر از کلیپ های امیر آرتا در فضای مجازی، مربوط به رقص او در میدان تقسیم شهر استانبول است. این میدان که از مهم ترین میدان های این شهر است، محل تجمع ایرانیان زیادی است. در این کلیپ او در جمعی از ایرانیان می رقصد. تعدادی نوازنده هم او را همراهی می کنند.

امیر آرتا چند سالشه؟

این دی جی هم اکنون در کجا زندگی می کند؟

امیر آرتا هم اکنون در تهران زندگی می کند. او بعد از اینکه در سال ۱۳۹۸ اولین آهنگش را منتشر کرد، معروف شد. در مراسمی که برای اولین آلبومش به نام پرده پندار، برگزار کرده بود، هنرمندانی مانند گرشا رضایی، حمیدرضا پگاه، کامران رسول زاده و … حضور داشتند. امیر در این مراسم از خانواده خود تشکر کرد که او را در این راه کمک کردند. بعد از آن از شرایط سخت ممنوع کاری و گذشته اش صحبت کرد.

در بخشی از سخنانش به برخوردهای نامناسبی که برخی از مراکز فرهنگی با او و آلبوم داشته اند هم اشاره کرد و گفت: برخوردی که در برخی مراکز دیدم برخورد کاسب کارانه عجیبی بود. کسی که کار فرهنگی می کند نباید مکان فرهنگی که در اختیار دارد را به صورت ساعتی اجاره دهد. نشر چشمه اما برخورد خوب و عجیبی انجام داد. من از مدیریت نشر چشمه که این خاطره خوب را ایجاد کردند متشکرم. کارشان جای تایید و تعریف دارد. باید این انتشارات را ارج بگذاریم تا متمایز شود از جاهایی که به غیر از این عمل می کنند.

بعد از این مراسم امیر آرتا از آهنگ و آلبوم های جدید هم خبر داد. تاکنون آهنگ های بیشتری از این خواننده ایرانی منتشر شده است که در فضای مجازی می توانید این آهنگ ها را دانلود کنید.

سوالات متداول

امیر آرتا کیست؟

امیر آرتا نوازنده و خواننده ایرانی است. او قبل از اینکه به خوانندگی روی بیاورد، در مجالس عروسی دی جی بوده است.

امیر آرتا چگونه در فضای مجازی مشهور شد؟

امیر آرتا با رقص هایی که برای سالمندان انجام می داد، کلیپ هایش در فضای مجازی منتشر شد و او را معروف کرد.

اولین آلبوم امیر آرتا چه بود و در چه زمانی منتشر شد؟

اولین آلبوم امیر آرتا در خرداد سال ۱۳۹۸ و با نام پرده پندار انتشار یافت.

آیا امیر آرتا ازدواج کرده است؟

خیر او هم اکنون ۳۳ سال سن دارد و مجرد است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]