امروز در این مقاله می خواهیم برای شما عزیزان راجب آنتونی جاشوا یا همان Anthony Joshua بزرگ که قهرمان بوکس است برای شما صحبت کنیم و اما قبلش به تاریخچه ی این ورزش می پردازیم. مسابقه ورزش بوکس به طور رسمی در ششصد و هفتاد و هفت سال قبل از مسیح در بیست و سومین بازی المپیک در هاین که اولین نبرد این ورزش بوده، شروع شده است.  «ابراستوس» اهل سمیرنا در این مسابقه فاتح و قهرمان شناخته شد. این‌که قدیمی ترین نبرد بوکس به چه نوع صورت گرفت و چگونه با یکدیگر می ‌‌جنگیدند معلوم نیست.

قدرت Anthony Joshua

قدرت Anthony Joshua

آنتونی جاشوا یکی از قهرمانان رشته بوکس در سال های اخیر بوده است. پشت تمام این موفقیت های جاشوا نام یک ایرانی هست که بسیاری از حضور او بی اطلاع هستند؛ سینا قائمی. او دوست دوران بچگی و مربی کنونی جاشو است که از ابتدای فعالیت های ورزشی آنتونی با او همراه بوده. در المپیک لندن سینا قائمی تنها مربی بوکسور بریتانیایی بود که در نهایت به طلای جاشوا منجر شد. اما حالا او یکی از اعضای تیم مربیگری قهرمان سنگین وزن جهان است.

سینا در حال حاضر با بسیاری از بازیکنان فوتبال بریتانیا و باشگاه هایی مثل تاتنهام، چلسی و آرسنال برای مربیگری ارتباط مستقیم دارد. او یکی از متخصصین ورزش در اروپا و آمریکا محسوب می ‌شود. در گفت‌ و ‌گویی با سینا قائمی از جزئیات فعالیت او در بریتانیا، رابطه اش با آنتونی جاشوا و آرزوی بزرگش برای مربیگری در ایران می‌گوید: سینا قائمی هستم؛ با خون ایرانی.

او به سختی فارسی را صحبت می کند و با اینکه تلاش مفرطی برای پاس نگه داشتن زبان مادری‌ اش دارد اما صحبت کردن روان برای او کمی دشوار است. اما با این حال سینا خود را یک ایرانی اصیل می داند و در معرفی ابتدایی خودش می گوید: « من در ایران و گوهردشت کرج به دنیا آمدم. ما از ۷ سالگی به انگلیس آمدیم و از آن زمان من تنها یک بار به ایران آمدم که دلیلش عروسی خواهرم و برادرم بود. اما حالا ۱۰ سال هنوز ایران نرفته ام و دوست دارم یک بار دیگر به ایران برگردم چون خون من ایرانی است».

آنتونی قهرمان بوکس سنگین وزن جهان ۲۰۱۹

آنتونی جاشوا قبل ورود به دنیای حرفه ای بوکس به کارهایی مانند کارگری ساختمان، کاشیکاری و حتی فوتبال هم پرداخت، اما زحمت هایش نافرجام ماند. او حتی طعم زندان را هم تجربه کرد و سرانجام به بوکس روی آورد جایی که تمام استعدادش درآن نهفته بود.

قهرمان بوکس سنگین وزن جهان در سال ۲۰۱۹ کسی نیست جز آنتونی جاشوا! او را نابغه بوکس سنگین وزن می دانند. دارنده مدال طلای فوق سنگین المپیک لندن که همه حریفانش رو به سختی شکست داده است. او با  ضربات چپ و راستش را به خوبی روی صورت حریفانش می نشاند. او قهرمان پبشین سنگین‌ وزن و دارنده سه کمربند (WBO) (WBA) (IBF) از چهار کمربند بوکس حرفه ای جهان و نیز کمربند (IBO) است.

تایسون فیوری و آنتونی جاشوا از بریتانیا، دیانتلی وایلدر از ایالات متحده آمریکا، دیلیان وایت از بریتانیا، اندی روییز جونیور از مکزیک و الکساندر پووتین از روسیه، شش قهرمان معروف بوکس در جهان می باشند. دیانتی وایلدر متولد آلاباما است. او دوران کودکی سختی داشته است. بوکس را تقریبا خیلی دیر شروع کرد. او در بیست سالگی بوکس را به خاطر تامین مالی دخترش که با مشکل مهره ‌شکاف به دنیا آمد شروع کرد. او الان چهار فرزند دارد و در انتظار فرزند پنجم خود است. با توجه به این که در سال ۲۰۰۵ او به صورت آماتور بوکس را شروع کرد، موفق شد در المپیک ۲۰۰۸ پکن به مدال برنز برسد.

مبارزه آنتونی جاشوا و تایسون فیوری

مبارزه آنتونی جاشوا و تایسون فیوری

تایسون فیوری بوکسور سنگین وزن اهل بریتانیا است. در سال ۲۰۱۵ پس از پیروزی بر ولادیمیر کلیچکو صاحب سه کمربند «دبلیو بی او»، «دبلیو بی اِی» و «آی‌بی‌اف» شد اما اعلام کرد به دلایل پزشکی قادر به دفاع از عنوان خود نیست. او برای بهبود افسردگی ‌اش از کوکائین استفاده می‌ کرده ‌است. فدراسیون بوکس بریتانیا مجوز تایسون فیوری را در اکتبر سال ۲۰۱۶ تا به دلیل تحقیق مربوط به دوپینگ و دیگر مسایل پزشکی تعلیق کرد. فیوری در سی و پنج مبارزه بوکس آماتور برای ایرلند و انگلیس به روی رینگ رفت. او در سال ۲۰۰۸ روی به بوکس حرفه‌ای آورد و تاکنون بدون شکست بوده است.

پروموتور سرشناس رشته ی بوکس و مدیر انتونی جاشوا، تایسون فیوری و انتونی جاشوا برای برگزاری دو مسابقه ی بوکس (به نفر بازنده ریمچ تعلق می گیرد) به توافق رسیدند. همچنین تایسون فیوری قهرمان شکست ناپذیر دسته ی سنگین ‌وزن سازمان دبلیو بی سی  با انتشار پیغام ویدیویی خبر از نهایی شدن این مبارزه برای سال ۲۰۲۱ داد. مدیران برنامه دو بوکسور بزرگ حال حاضر بریتانیا یعنی آنتونی جاشوا و تایسون فیوری درباره دو مبارزه بر سر قهرمانی بلامنازع سنگین وزن بوکس با یکدیگر مذاکره کرده اند و توافق اولیه نیز حاصل شده است.

ادی هرن، برگزارکننده مبارزات جاشوا به اسکای گفت هنوز بخش زیادی از مذاکرات باقی مانده و طرفین باید درباره محل و تاریخ برگزاری مبارزه صحبت کنند. پس از غلبه تایسون فیوری بر دیانتی وایلدر، او حالا قهرمان بدون شکست سنگین وزن سازمان WBC است و جاشوا نیز کمربندهای IBF، WBA و WBO را در اختیار دارد. فیوری در فوریه ۲۰۲۱ باید به مصاف قهرمان موقت یعنی دیلین وایت برود و برای سومین مبارزه با وایلدر نیز قرارداد دارد. جاشوا نیز باید برابر کوبرات پولف قرار بگیرد.

ثروت آنتونی جاشوا

آنتونی جاشوا ارزش خالص تقریبی ۸۰ میلیون دلار دارد. آنتونی جاشوا حالا در رده دوم لیست ورزشکاران جوان ثروتمند قرار دارد. گرت بیل مقام اول را اشغال کرده و این که سال آینده زمانی که او بیش از ۳۰ سال سن خواهد داشت دیگر در این رده بندی قرار نمی‌گیرد. اما امروز او با درآمد ۱۱۴ میلیون پوندی در صدر فهرست جا خوش کرده است.

با توجه به لیست ثروتمندان در “سَندی‌تایمز”  جاشوا درآمد خود را دو برابر کرده و از نظر سود جهش فوق العاده‌ای داشته و در حال حاضر ۱۰۷ میلیون پوند در تابستان پیش رو جمع می‌کند. بدون تردید انتظار حاصل از مسابقه برگشت او مقابل اندی رویز بسیار خوب توسط سازمان دهندگان در عربستان سعودی پرداخت شده است.

 چنان که در تواریخ روم ذکر شده است که طرفین مشت های خود را به چرم ‌های خامی محکم بسته و سعی می‌ کردند که با ضربات محکمی از این مشت ‌های سخت و سنگین حریف را از پای در آورند. البته این مسابقات بدون رعایت وزن بدن انجام می‌‌ شد.

ملائکوماس که پدرش نیز در ۴۵ سال بعد از مسیح فاتح بوکس و قهرمان المپیک گردیده بود عموم رقیب های خود را تنها با فن (نه با زور و قدرت) مغلوب می ‌‌ساخت. مسابقه‌ هایی که بدین صورت وقوع می ‌‌یافت بدون انقطاع بود. دائما در میدان ‌های مسابقه یک ورزشکار با قهرمانان آماده به نبرد بوده و هرکس که از بین تماشاچیان داوطلب مسابقه بود دست خود را بلند می‌‌کرد.

ملائکوماس قهرمان رومی که در اکثر نبردها ورزشی بدین نوع فاتح می‌‌ گردید بالاخره در یک مسابقه که حریف او کشته شد اشتهاری بسزا یافت. در این مسابقه ‌ها قهرمانان دوره امپراتوری روم دست های خود را با آلتی شبیه به دستکش که روی آن میخ های محکم فولادی کوفته شده بود مجهز می‌کردند و نیز یک نوع دستکش مخصوص دیگر که از چرم های سخت و محکم در دست می‌‌گرفتند و مسابقه را شروع می‌‌ کردند. با استفاده این دستکش ها در هر مسابقه یکی از دو طرف حتما سخت مجروح یا مقتول می ‌‌شد. سبب شد که مسابقه‌ های بوکس بدین شکل ترک شود.

رکورد های آنتونی جاشوا

رکورد های آنتونی جاشوا

آنتونی جاشوا قهرمان سنگین وزن بوکس جهان رکورد فوق العاده ای در بوکس حرفه ای دارد. بیست و سه مسابقه حرفه ای و بیست و یک ناک اوت او با این رکورد هم اسمش را در کتاب تاریخ بوکس وارد کرده است. از این رو باید بگوییم اگر قصد فعالیت در سایت شرط بندی بوکس را دارید انتخاب این چنین بازیکن ها که حرف های زیادی برای گفتن دارند می تواندد سود های بالا را برای شما رقم بزند.

آنتونی اولسانی جاشوا متولد پانزدهم اکتبر ۱۹۸۹ و ملقب به آ جی است. پدر او انگلیسی و مادرش نیجریه ای است. آنتونی جاشوا قهرمان سنگین وزن بوکس حرفه ای جهان در سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ است که این عنوان را در مبارزه با ولادیمیر کلیچو در استادیوم لندن به دست آورد.

آخرین مسابقه آنتونی جاشوا

اندی روئیز جونیور ملقب به «نابود کننده» بوکسور حرفه ای سنگین ‌وزن مکزیکی- آمریکایی متولد کالیفرنیا است. او در اول ژوئن ۲۰۱۹ با شکست آنتونی جاشوا در راند هفتم تبدیل به قهرمان بوکس سنگین ‌وزن و دارنده سه کمربند از چهار کمربند اصلی بوکس شد.

اما شش ماه بعد در دسامبر ۲۰۱۹ در عربستان در مسابقه ای که به نبرد روی شن های داغ معروف شد با همان آنتونی جاشوا پس از دوازده راند با رای داوران بازنده اعلام شد و تمام عناوین خود را از دست داد.

سوالات متداول

آنتونی جاشوا قبل از بوکس در چه کاری مشغول فعالیت بوده است؟

آنتونی جاشوا قبل از بوکس به کاشیکاری و کارگری ساختمان مشغول بود اما پس از بوکس دیگر به سراغ کارهای قبلی اش نرفت. آنتونی جاشوا اکنون دومین ورزشکار ثروتمند بریتانیا است.

آنتونی جاشوا در کجا به دنیا آمده است؟

آنتونی جاشوا در بریتانیا به دنیا آمده است. پدر او بریتانیایی و مادرش نیجریه ای می باشد.

آنتونی جاشوا چند پیروزی داشته است؟

آنتونی جاشوا در کل بازی هایش تا به امروز ۲۱ بازی و پیروزی داشته است.

آیا آنتونی تا به حال شکست خورده است؟

آنتونی جاشوا فقط یکبار از اندی روئیز جونیور شکست خورد که در مسابقه بعدی اش توانست شکستش را جبران کند و بر او پیروز شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]