ارز دیجیتال در چند دهه اخیر در دنیا طرفداران بسیاری پیدا کرده است. این بطوری است که بسیاری از افراد به فکر سرمایه گذاری و کسب درآمد از آن شده اند. چین لینک یکی از ارز های دیجیتال شناخته شده در جهان می باشد. این ارز دیجیتال مانند باقی ارز های دیجیتال کاربرد و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا با لینک چین و روش کار آن بیشتر آشنا شوید.

ارز دیجیتال چین لینک چیست ؟

امروزه چین لینک یکی از معروف ترین ارز های دیجیتال شناخته شده می باشد. این ارز دیجیتال یک پروژه بلاک چین می باشد. دلیل ساخته شدن چین لینک برای به وجود آوردن راهی میان خدماتی مانند پی پال و ویزا و بانک هایی مانند HSBC و والزفارگو و همچنین بلاک چین هایی مانند اتریوم، بیت کوین، تتر و هایپرلجر می باشد. این ارز دیجیتال سعی می کند تا به وسیله اوراکل ها گپ میان قرارداد های هوشمند در بلاک چین را مسدود کند.

ارز دیجیتال چین لینک

ارز دیجیتال ChainLink یک پلتفرم اوراکل است که توانی متصل شده به نرم افزار های جهان حقیقی، داده ها و API را دارد. این پلتفرم برای از بین بردن موانع میان بلاک چین و سیستم های قدیمی به دنیای ارز های دیجیتال راه یافت. اوراکل نرم افزاری است که به عنوان میان افزار شناخته می شود و نقش واسطه را دارد و داده ها را از دنیای واقعی به قرارداد های هوشمند در بلاک چین ترجمه می کند. چین لینک داده های جهان حقیقی رو با تکنولوژی بلاک چین ترکیب می کنند تا توانایی های جدیدی رو در اختیار کاربران قرار بدهند.

پردازش زنجیره ای ارز دیجیتال چین لینک شامل قرارداد های هوشمند می باشد. این پردازش بر مبنای پارامتر های توافق نامه سطح خدمات عمل می کند. اشخاص فعال در اوراکل داده های مربوط به قرارداد های هوشمند رو با امنیت تمام جمع و تایید می کنند و در ازای این فعالیت ها توکن هایی از چین لینک به عنوان پاداش دریافت می کنند.

امروزه لینک چین بر روی شبکه بلاک چین اتریوم قرار گرفته و از نرم افزارهای غیر متمرکز اتریوم پشتیبانی می کند. در ادامه بلاک چین های دیگری هم به این مجموعه اضافه می شود. نیت اصلی این پروژه ساخت بستری برای همکاری مشترک سیستم های مختلف بلاک چین می باشد.

تاریخچه و تیم لینک چین

در سال ۲۰۱۴ هسته تیم چین لینک در یک استارت آپ قرارداد هوشمند به وجود آمد. در سال ۲۰۱۵ توکن لینک توسط سرگی نظرف ایجاد شد و در سال ۲۰۱۷ عرضه شد. این تیم در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ با توسعه چین لینک، سهولت ساخت و ارتباط آن با دنیای واقعی توانستند به رشد مناسبی در میان ارز های دیجیتال برسند.

سرگی نازاروف بنیان گذار و مدیرعامل این شرکت است. سرجی در گذشته به عنوان بنیان گذار در بورس اوراق بهادار فعالیت می کرده است. او علاوه بر بنیان گذاری این شرکت ایمیل غیر متمرکزی با نام cryptomail را به وجود آورد. استیو الیس دومین فرد مهم این تیم، یکی از بنیان گذاران و CTO شرکت می باشد. استیو در گذشته در پلتفرم Secure Asset Exchange فعالیت داشته است. او قبل از به وجود آمدن چین لینک در Pivotal Labs به عنوان مهندس نرم افزار همکاری هایی داشته است.

اری جیلز یکی که یکی از مهم ترین افراد این تیم می باشد همراه دو فرد دیگر وایت پیپر چین لینک را نوشته اند. اری یک استاد علوم کامپیوتر در Cornell Tech و همچنین مدیر IC3 می باشد. او در حال حاضر به عنوان مشاور در چین لینک فعالیت می کند. آندرو میلر یکی از استادیار های علوم کامپیوتر در دانشگاه illionois بود. او هم کانون یکی از مشاور این شرکت می باشد. او همچنین مشاوره Tezos و Zcash نیز است. همچنین هادسون جامسون یکی دیگر از مشاوران قدرتمند این تیم است. او همچنین یکی از توسعه دهندگان مطرح اتریوم محسوب می شود.

همانطور که گفته شد وایت پیپر های چین لینک توسط سه نفر نوشته شده است. در ۴ سپتامبر ۲۰۱۷، Chainlink whitepaper V1.0 منتشر شد و شامل جزئیات زیر ساخت پروژه، معماری on-chain و off-chain، پنالتی نود ها و کاربرد توکن لینک می باشد.

تاریخچه و تیم لینک چین

چین لینک چگونه کار می کند ؟

ارز دیجیتال چین لینک یک توکن می باشد که بر پایه پروتکل ERC20 به روی بلاک چین ارز دیجیتال اتریوم فعالیت می کند. ویتالیک بوترین بنیان گذار ارز اتریوم و ارائه دهنده قرارداد های هوشمند می باشد. با ارائه دادن چنین تکنولوژی ای جهان را با تحولی عظیم در دنیای بلاک چین و ارزهای دیجیتال به وجود آورد. اما از همان ابتدا این قرار داد های دارای یک مشکل بود و آن هم شیوه ارتباط آن ها با جهان حقیقی بود. این بطوری بود که انتقال اطلاعات خارج از فضای بلاک چین به قرارداد های هوشمند غیر ممکن بود. از همین رو ارز دیجیتال chinlink به دست کمپانی اسمارت کانترکت برای حل این مشکل به وجود آمد.

تیم کمپانی اسمارت کانترکت که برای اجرا این پروژه وجود داشت از دو نفر به نام های سرگی نازاروف و استیو الیس تشکیل شده بود که بعد ها این دو به بنیان گذاران این ارز دیجیتال شناخته شدند. استیو که بنیانگذاران کمپانی اسمارت کانترکت بود و با سرگی در راه ‌اندازی صرافی ارز دیجیتال دارایی‌ های امنیتی همکاری کرد. این کمپانی تصمیم به گسترش شبکه اتریوم گرفته بود تا توانایی ساخت توافق نامه های دیجیتال رو فراهم کند و یک راه ارتباطی بین منابع اطلاعاتی و برخی از داده ها که امکان داشت این داده ها از راه شبکه ای مانند اتریوم باشد ایجاد کند. همچنین این سیستم توانایی پیوند زدن قرارداد های هوشمند بین بلاک چین های متفاوت را به وجود آورد.

کاربران قرارداد های هوشمند می توانند به وسیله شبکه chinlink، داده ها رو از استخر داده و باقی منابع بردارند و آن ها را با بلاک چین ترکیب کنند. در ادامه اطلاعات مربوط به برنامه هایی که خارج از بلاک چین قرار دارند رو برداشته و به بلاک چین انتقال می دهند.

کاربرد های ارز دیجیتال چین لینک

ارز دیجیتال چین لینک بطوری ساخته شده که دارای کاربرد های خاص خود می باشد. این ارز دیجیتال به دلیل برخی از این کاربرد ها میان افراد در سراسر جهان طرفدار دارد. در این بخش به برخی از مهم ترین ویژگی و کاربرد های آن می پردازیم. با ما همراه باشید تا به صورت کلی با آن ها آشنا شوید.

کاربرد های ارز دیجیتال چین لینک

سیستم های پرداختی چین لینک

یکی از مهم ترین کاربرد های ارز دیجیتال chinlink استفاده برای سیستم های پرداختی می باشد. این بطوری است که در قرارداد های هوشمند، می توان به آسانی با استفاده از ارز دیجیتال بلاک چین آن ها را پرداخت کرد. اما یک مسئله در زمینه موجود می باشد. این مسئله این است که قرارداد های هوشمند برای اینکه بتوانند در جهان حقیقی کاربرد داشته باشند باید بتوانند راه های پرداخت متنوع تری ارائه بدهند. ارز دیجیتال چین لینک این مسئله را حل کرده و این قابلیت را ممکن ساخته است.

پرداخت بانکی

یکی از امکانات چین لینک که آن را منحصر به فرد کرده است توانایی وصل شدن قرارداد های هوشمند به سیستم های بانکی موجود و ساخت نرم افزار می باشد. در صورتی که این توانایی در سیستم های مالی سنتی ممکن نیست. در این شرایط گسترش دهنده های قرارداد های هوشمند، اطلاعاتی را از بانک های جهانی در قرارداد های هوشمند قرار می دهند. همچنین آن ها قابلیت استفاده از مزایای پرداخت بین المللی سوئیفت را هم دارند.

ایجاد شبکه های پرداختی

به وسیله ارز دیجیتال چین لینک قابلیت دسترسی آسان به قرارداد های هوشمند با ارائه دهنده های کارت های اعتباری امکان پذیر می باشد. همچنین از این طریق می توان شبکه های پرداختی ای مانند پی بال به وجود آورد.

استفاده از ارز های دیجیتال مختلف در قرارداد های هوشمند

ارز دیجیتال چین لینک این قابلیت را دارد که پلتفرم های ارائه دهنده قرارداد های هوشمند، پرداخت خودشون رو در دفتر کل توزیع شده با استفاده از ارز دیجیتال دیگه ای انجام بدهند. در نهایت اشخاصی که یک قرارداد هوشمند رو راه اندازی می کنند، میتونن پرداخت های خودشون رو با بیت کوین، نانو، ریپل و هر ارز دیجیتال دیگه ای انجام بدهند.

روشی جدید برای صرافی های غیر متمرکز

ارز دیجیتال chinlink شیوه ای جدید برای صرافی های غیر متمرکز که دارای ویژگی های خاص می باشند به وجود آورده است. این شیوه بطوری است که قابلیت دسترسی قرارداد های هوشمند رو به حساب هایی که خارج از زنجیره بلاک چین مورد نظر هستند بدون اتصال کیف پول به صرافی، برای طرفین معامله فراهم ساخته است.

شیوه خرید چین لینک

هر فرد برای خرید و فروش هر نوع ارز دیجیتال باید اطلاعات کافی درباره آن داشته باشد. فرقی نمی کند آن ارز دیجیتال چین لینک باشد یا بیت کوین یا هر ارز دیگری. نکته ای که بسیار اهمیت دارد، اطلاعات کافی و تشخیص ارز دیجیتال مناسب برای سرمایه گذاری عاقلانه می باشد. هر کس اگر آگاهی لازم را در خصوص رمزارزها نداشته باشد، ممکن است با خطراتی رو به رو شود. خطراتی از قبیل کلاهبرداری و یا سرمایه گذاری در یک سایت نامعتبر و بدون داشتن امنیتی مناسب می باشد و ممکن است با این اقدام تمام سرمایه خود را از دست بدهید.

خرید چین لینک

همواره بهترین روش برای خرید و فروش هر نوع ارز دیجیتال مشاوره با افراد که در این زمینه تجربه کافی را دارند، می باشد. از این رو هر گاه خواستید اقدامی در جهت خرید و فروش چین لینک یا هر نوع ارز دیجیتال دیگری انجام دهید، قبل از آن با افراد با تجربه مشورت کنید.

اگر تاکنون ارز دیجیتالی داشته اید، خرید و فروش چین لینک برای شما بسیار راحت می باشد. شما تنها با رفتن به والت دیجیتال خود می توانید ارز های دیجیتال خود را به چین لینک مبادله کنید و این ارز دیجیتال را بدست آورید. Exodus یکی از کیف پول های دیجیتال می باشد که با مراجعه به آن می توانید به راحتی چین لینک خریداری کنید.

از مهم ترین صرافی های ارز دیجیتال چین لینک می توان بایننس را نام برد. بخش عظیمی (در حدود ۹۷ درصد) از معاملات این ارز دیجیتال در این صرافی انجام می شود. این معملات بطوری است که تقریبا ۶۶ درصد آن با بیت کوین و ۳۱ درصد آن با اتریوم انجام می شود. همچنین ارز دیجیتال چین لینک در صرافی های دیگری بیت هامب، هیوبی، کوین بن، بیترو، مرکاتوس و OKEX معامله می شود.

آیا chinlink کلاهبرداری است ؟

مدت ها پیش خبری در راستای کلاهبرداری بودن چین لینک به دست یک کمپانی سرمایه گذاری به نام زئوس پخش شد. این موضوع بطوری بود که یک گزارش برای فعالان و دارندگان ارز لینک چین ارسال شد و در آن گزارش چین لینک را کلاهبرداری خطاب کرده بود. در ادامه کمپانی زئوس در بررسی این گزارش ادعا های جنجالی ای می کند. این شرکت ادعا می کند برخلاف گفته های مدیریت و شرکت تحقیقاتی ارز دیجیتال چین لینک درباره عملکرد فوق‌ العاده آن، وب سایت این کمپانی چیز دیگری را نشان می دهد. چیزی که محتوای این وب سایت نشون می دهد، بسیار ضعیف تر از چیزی که گفته شده، می باشد.

چین لینک آدرس و چندین شماره تلفن در هنک کنگ و آدرس ایمیل را مشخص کرده است، اما آدرس آن موقعیت مکانی دقیقی را نمایش نمی دهد. همچنین در گزارش کمپانی زئوس شماره دیگری که متعلق به لندن می باشد به شماره های چین لینک افزوده شده است. در ادامه در یکی از گزارش های ادعا شده که چندین بار با شماره های نام برده در سایت چین لینک تماس گرفته شده اما تمام تماس ها به پیغام گیر صوتی منتقل شده است. این اتفاق نشان دهنده تماس های بیش از حد به این کمپانی می باشد.

از دیگر اتهاماتی که به این کمپانی وارد شده استفاده از روش pump and dump مانند معامله داخلی جهت افزایش تقاضا و هشدار برای سقوط قریب الوقوع قیمت می باشد. البته این گزارش هیچگاه تایید نشده و بسیاری از فعالان ارز های دیجیتال باور دارند این گزارش برای کاهش ارزش چین لینک به وجو آمده است. همچنین بسیاری از افراد به دلیلی که این گزارش اثبات نشده باور دارند این ارز دیجیتال باید جدی گرفته شود و در آن سرمایه گذاری کرد.

سولات متداول

  1. چین لینک کیف پول دیجیتال دارد ؟

    تمامی ارز های دیجیتال دارای کیف پول های دیجیتال می باشند.

  2. چین لینک در چه سالی عرضه شد ؟

    این ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۷ عرضه شد.

  3. بنیان گذاران چین لینک چه کسانی می باشند ؟

    سرگی نازاروف و استیو الیس

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]