در تمامی کشور ها علی الخصوص ایران، بازیگرانی وجود دارند که به دلیل رفتاری که حضار عمومی داشتند به عنوان بازیگران منشوری شناخته می شوند و معمولا نیز برخی از آن ها دیگر نمی توانند در فیلم ها و سریال ها ایفای نقش کنند. در این مقاله قصد داریم شما را با این دسته از بازیگران بیشتر آشنا کنیم. پس با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا ببینیم تا به امروز چند بازیگر منشوری در ایران وجود دارد.

 • یکی از مواردی که در ممنوع الکار شدن بازیگران منشوری تاثیر دارد، دستگیری بازیگران ایرانی در پارتی های شبانه تهران که حاشیه های زیادی برای آن ها ایجاد می کند.
بازیگران منشوری چه افرادی می باشند؟

بازیگران منشوری چه افرادی می باشند؟

به صورت کلی اگر بخواهیم توضیحی درمورد این دسته از افراد بدهیم، باید بگوییم، بازیگران منشوری به دسته افرادی گفته می شود که به دلیل مهاجرت و یا ایجاد رابطه با دیگر افراد مانند بازیگران و یا بازیکنان فوتبال، بدون عمومی کردن آن و به صورت مخفیانه، و یا حضور در اجتماع با پوششی نامناسب، به عنوان بازیگران منشوری شناخته می شوند و معمولا چهره آن ها در تلویزیون صدا و سیما ممنوع می باشد. عده نیز به خاطر جنجالی ترین خبرهای بازیگران ایرانی که درز می کند که بعضی از آن ها غلط نیز می باشند به عنوان بازیگران منشوری معرفی می شوند. در این قسمت تعدادی از بازیگران معروف ایرانی که به این دسته از بازیگران به تازگی اضافه شدن را معرفی می کنیم.

ریحانه پارسا

تا به امروز کمتر کسی وجود دارد که نام ریحانه پارسا را بشنود و علت این که چرا جزء بازیگران منشوری ایران می باشد را نداند!. این بازیگر به دلیل مهاجرت به کشور ترکیه و هم چنین انتشار عکس های نامناسب از خود، توانست نام خود را در بین این بازیگر ها جای دهد و به عنوان یکی از بازیگرانی که به هیچ عنوان تصویر وی در تلویزیون ایران منتشر نمی شود قرار گرفت. البته ناگفته نماند که چندی پیش فیلم گشت ارشاد ۳ که قبل از مهاجرت این بازیگر فیلمبرداری شد، اجازه انتشار گرفت. باید گفت که تنها این بازیگران اجاره حضور در تلویزیون و شبکه های ملی را ندارند. با رایزنی ها می توان آن ها را وارد سینما و یا پخش های خانگی کرد.

سارا فرقانی

سارا فرقانی را با بازی در پایتخت می شناسید. این کودک که حالا برای خود خانومی بسیار با تجربه در عرصه فیلم و سریال شده است، از کودکی به همراه خواهر خود که در ادامه این مطلب به آن می پردازیم، به بازی در سریال پایتخت می پرداختند. زمانی که فیلمی از وی منتشر شد، به دلیل پوشش نامناسبی که وی در این فیلم داشت، خبر هایی مبنی بر منشوری شدن این بازیگر منتشر شد. پس از گذر زمان این اخبار تایید و در فصل جدید این سریال شما شاهد این چهره نبودید.

نیکا فرقانی

نیکا فرقانی نیز خواهر سارا فرقانی می باشد و در فیلمی که از این دختر منتشر شد، شما چهره نیکا فرقانی را نیز مشاهده می کنید. البته درست است که این فیلم از استخری در کشور کانادا گرفته شده است، اما به دلیل این که این دو پوششی نامناسب دارند و در ایران نیز به فعالیت می پردازند، خبر هایی مبنی بر ممنوع الکار شدن این دو فرد پس از انتشار این فیلم مطرح شد. زمانی این خبر قوت بخشید که در کنار این فیلم، عکس هایی از این دو خواهر منتشر شد که مناسب کشور ایران نبود. به همین دلیل خبر ممنوع الکار شدن این دو بازیگر قطعی شد.

محسن افشانی

محسن افشانی بازیگری بود که پس از ازدواج جنجالی و منتشر شدن عکس های وی با همسرش، خود را از زمینه بازیگری جدا کرد. او می توانست در این زمینه فعالیت کند اما خود به خواسته خودش در این زمینه نبود. زمانی که فیلم هایی از او در فضای مجازی منتشر شد و او تصمیم گرفت به بحث با شاخ های مجازی مانند داوود هزینه بپردازد و سپس فیلم گروگان گیری او منتشر شد، دیگر حتی اگر خودش هم بخواهد به عرصه تلویزیون بازگردد، امکان آن نیست.

فاطمه معتمد آریا

فاطمه معتمد آریا نیز به تازگی سوژه عکاسان بوده است. او برای جشنواره ای به کشور ایتالیا مسافرت کرده است و بر روی فرش قرمز با تیپی کاملا متفاوت با قوانین ایران ظاهر شد. این بازیگر دامن کوتاهی به پا داشت و همین موضوع باعث شد تا مردم نظرات متفاوتی را اعلام کنند. نکته بعدی کشف حجاب کردن وی جلوی دوربین ها بود که باعث شد مردم این نظرات بدهند که فساد اخلاقی بازیگران زن سینمای ایران در حال بالا رفتن است ولی مسئولین تنها بی حجابی مردم را می بینند!.

سحر قریشی

سحر قریشی اما نسبت به چند بازیگری قبلی که به شما نشان دادیم، کمی اوضاع بهتری دارد. وی تا به امروز نه کشف حجاب کرده است و نه فیلم های منشوری از او منتشر شده. تنها زمانی که خبر ازدواج وی با مهدی طارمی و سپس عکس های این دو شخص در کنار یک دیگر منتشر شد، باعث شد تا این بازیگر جزء سوژه های خبرنگاران شود. این عکس ها نیز هم چنین با پوشش کاملا اسلامی گرفته شده بود. به همین دلیل این بازیگر تنها چند ماه از عرصه بازیگری دور ماند اما سرانجام با بازی در سریال پخش خانگی نیسان آبی و فیلم های سینمایی دیگر به بازیگری برگشت.

عکس های بازیگران منشوری را در کجا ببینیم؟

در ابتدا این مطلب ابتدا باید بگوییم که اصلا عکس منشوری چیست و در بین چه بازیگرانی مشاهده می شود. عکس منشوری، به عکسی گفته می شود که دیدنش برای عموم مناسب نیست و ممکن است نیاز باشد تنها قشر بالای ۱۸ سال جامعه این عکس ها را مشاهده کنند. شاید باورش برایتان سخت باشد، اما این عکس ها معمولا بیشتر از بازیگران مذهبی ایران منتشر می شود. معمولا زمانی که این بازیگران در جمع افراد نزدیک هستند، عکس ها از آن ها گرفته شده و منتشر می شود.

حال چگونه می توانید این عکس ها را مشاهده کنید؟ جواب ساده است، با جست و جو نام آن ها در گوگل می توانید تمامی عکس های منشوری این بازیگران را مشاهده کنید. هم چنین می توانید از صفحه اینستاگرام بازیگرانی که مهاجرت کرده اند نیز استفاده کرده و این عکس ها را با کیفیتی خوب ببینید.

آدرس پیج اینستاگرام بازیگران منشوری

آدرس پیج اینستاگرام بازیگران منشوری

برای این که به آدرس پیج اینستاگرام این بازیگران دست پیدا کنید، می توانید نام آن ها را به صورت فارسی و یا لاتین در این اپلیکیشن جست و جو کنید. پس از جست و جو، اگر این بازیگران در این پلیکیشن دارای صفحه رسمی باشند، در ابتدا صفحه رسمی آن ها برای شما نمایان می شود. اما اگر در این اپلیکیشن فعالیتی نداشته باشند و یا با نامی متفاوت در حال فعالیت باشند، با استفاده از فن پیج های آن ها می توانید وارد صفحات این بازیگران شده و با دنبال کردن آن ها از جدید ترین اخبار مربوط به این بازیگران مطلع شوید.

مجازات بازیگران منشوری

بازیگران منشوری ایرانی، چه مردان چه زنان، پس از این که عکس ها و فیلم های آن ها منتشر می شود و حاشیه هایی برای آن ها به وجود می آید، مجازات هایی نیز برای آن ها در نظر گرفته می شود. مجازات بازیگران زن که اقدام به کشف حجاب کرده اند، ممنوع التصویری، ممنوع الکاری، چند هفته تا دو ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی می باشد. برای مردان نیز به همین صورت می باشد. باید دید که پس از پرداخت این جریمه ها، آیا می شود دوباره به زمینه بازی برگشت یا خیر.

توقیف فیلم های بازیگران منشوری

توقیف فیلم های بازیگران منشوری

همان طور که اشاره کردیم، بازیگران معمولا فیلم هایی را بازی می کنند و قبل از این که این فیلم ها اکران شوند، به مهاجرت و کشف حجاب می پردازند. به عنوان مثال، همان طور که اشاره کردیم، فیلم گشت ارشاد ۳ به دلیل بازی ریحانه پارسا، توقیف شده بود و به تازگی پس از گذر زمان، اجازه پخش گرفت. این فیلم ها یا چندین سال پس از ساخت مجوز پخش گرفته و یا اصلا هیچوقت اجازه پخش ندارند.

فاسدترین بازیگران سینمای ایران 

در این زمینه نمی توان نظر دقیقی داد. زیرا هر بازیگری در ایران، زندگی شخصی ای دارد که هر فردی، حتی نزدیک ترین افراد به او نیز از این زندگی با خبر نیستند. به همین دلیل نمی توانیم بگوییم که فاسد ترین بازیگر سینمای ایران کیست. زیرا حتی کسی خود را به این صورت نیز نشان دهد، ممکن است بدتر از این فرد نیز وجود داشته باشد!. به نظر بهتر است به دنبال بدترین ها نباشیم و همواره به دنبال افرادی باشیم که توانسته اند در این زمینه و یا زمینه های دیگر به موفقیت برسند. به عنوان مثال بازیگران پزشک ایرانی مانند ایمان اشراقی بازیگر سریال خط قرمز می توانند الگو بسیار خوبی برای افراد باشند.

حاشیه های تیپ منشوری بازیگران ایرانی در جشنواره ها 

حاشیه های تیپ منشوری بازیگران ایرانی در جشنواره ها 

معمولا در جشنواره ها، حاشیه های بسیاری به وجود می آید. بازیگران سعی بر این موضوع دارند که مانند دیگر افراد در جشنواره ها حاضر شوند و این موضوع باعث می شود تا تیپ های نامناسبی را انتخاب کنند. این تیپ ها باعث به وجود آمدن حواشی بسیاری می شود. برخی این نظر را دارند که تیپ این بازیگر را با قوانین اسلامی مغایرت دارد و اگر حجاب برای افراد جامعه ضروری است، باید برای بازیگران نیز ضروری باشد. می توانید عکس های این حواشی را توسط جست و جو تصاویر گوگل مشاهده کنید.

سانسور بازیگران منشوری در صدا و سیما 

بازیگران منشوری صدا و سیما مانند سارا و نیکا فرقانی، همواره پس از این که ممنوع التصویر می شوند اما سریال های آن ها در حال پخش است، سانسور می شوند. به عنوان مثال در قسمت آخر سریال پایتخت مشاهده کردید که تنها از صدای این دو بازیگر آن هم از پشت تلفن استفاده شده بود و چهره آن ها سانسور بود. این موضوع از گذشته تا به امروز رواج داشته و باعث به وجود آمدن تداخل در سکانس های سریال ها شده است.

افزایش فالوور بازیگران منشوری و کسب درآمد از آن 

افزایش فالوور بازیگران منشوری و کسب درآمد از آن 

فرقی نمی کند خواسته یا ناخواسته باشد. زمانی که عکسی منشوری حتی از بازیگران مرد مذهبی ایران منتشر شود، اگر در اینستاگرام فعالیت داشته باشند، افزایش فالوور بسیارزیادی برای آن ها به وجود می آید. برخی نیز که به صورت خواسته این کار را انجام داده اند، پس از بالا رفتن تعداد فالوور از طریق گرفتن تبلیغات مختلف، شروع به کسب درآمد های میلیونی می کنند.

سوالات متداول

 1. به چه کسانی بازیگر منشوری می گویند؟

  به افرادی که در حضار عمومی با پوششی مخالف قوانین ظاهر شوند و یا از آن ها فیلم ها و عکس ها نامناسب منتشر شود.

 2. از چه طریقی می توان عکس های آن ها را دید؟

  با استفاده از صفحه رسمی اینستاگرام این بازیگران و یا استفاده از جست و جو تصاویر گوگل می توانید عکس های این بازیگران را مشاهده کرد.

 3. آیا بازیگران منشوری مجازات می شوند؟

  برخی از این بازیگران نیز مجازات شده و ممنوع الکار می شوند. معمولا مجازارت آن ها به همراه حبس و جریمه نقدی است.

 4. آیا فیلم هایی که این بازیگران در آن ها ایفای نقش کرده اند توقیف می شود؟

  فیلم هایی که این بازیگر ها در آن ها ایفای نقش کرده اند توقیف می شود. ممکن است پس از چند سال با رایزنی های مختلف مجوز پخش بگیرند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]