دوئین جانسون یکی از شناخته شده ترین سلبریتی های زاده شده در امریکا می باشد. او یکی از دورگه های امریکایی است و در ابتدا زندگی با مشکلات بی شماری دست و پنجه نرم کرده است. وی در ابتدا با فعالیت های کشتی کج شناخته شد. اما پس از مدتی به فعالیت های بازیگری نیز پرداخت و شهرت خود را چندین برابر کرد. وی هم اکنون یکی از بهترین بازیگران هالیوود نیز به حساب می آید. وی تا کنون دستاورد های بی شماری را هم در زمینه کشتی حرفه ای و هم در بازیگری به دست آورده که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم. همچنین در ادامه تمامی نقاط تاریک زندگی نامه دواین جانسون را مورد بررسی قرار می دهیم.

بیوگرافی دوئین جانسون

بیوگرافی دوئین جانسون

دوئین داگلاس جانسون، نام کامل و شناسنامه ای این هنرمند مردمی می باشد. وی در دومین روز ماه مه در سال ۱۹۷۲ متولد شد. وی یکی از شهروندان کالیفرنیایی آمریکا می باشد و در منطقه هیوارد این ایالت دیده به جهان گشوده است. وی در یک خانواده رزمی کار به دنیا آمد. پدر او راکی جانسون نام دارد و یکی از کشتی گیران مشهور آمریکایی می باشد. همچنین پدر بزرگ او نیز در زمینه کشتی گیری فعالیت می کرد. شاید جالب باشد که بدانید، مادربزرگ او، از جمله اندک زنانی بود که در آمریکا پا به عرصه ورزش کشتی گیری گذاشت.

هم اکنون نیز بسیاری از خویشاوندان او در این زمینه فعالیت می کنند. وی به دلیل این که از همان کودکی شاهد رقابت های پدر و پدربزرگش بود، به رشته های مختلف ورزشی علاقه پیدا کرد. به طوری که در سن ۱۵ سالگی راگبی بازی را آغاز نمود. وی به صورت تخصصی فوتبال آمریکایی را در دانشگاه میامی، دنبال کرد و توانست در نخستین دوره مسابقات ملی، به پیروزی دست یابد. وی با عنوان “راک” نیز شناخته می شود. این لقب برگرفته از نام پدر او است. راک در کنار فعالیت هایش در تیم فوتبال آمریکایی، توانست مدرک تحصیلی خود را در رشته فیزیولوژی و جرم شناسی اخذ نماید. در سال ۱۹۹۵، دواین جانسون از تیم فوتبال دانشگاه میامی اخراج شد.

اما او دست از تلاش برنداشت و در سال ۱۹۹۶ تمرینات خود در زمینه کشتی کج را آغاز نمود. تنها یک سال زمان برد تا او بتواند به یکی از کشتی گیران حرفه ای آمریکا تبدیل شود. او در سال ۱۹۹۸ به کمپانی دبلیو دبلیو ای، یک کمپانی شناخته شده در زمینه کشتی حرفه ای، پیوست و در سال ۱۹۹۸ به نخستین قهرمانی خود در این کمپانی دست پیدا کرد. وی فعالیت کشتی حرفه ای خود را تا سال ۲۰۰۵ ادامه داد و پس از آن به مدت ۶ سال از کشتی دوری کرد. قسمت بزرگی در زندگی نامه Dwayne Johnson به فعالیت های بازیگری او مربوط می شود. او از سال ۱۹۹۹ پا به عرصه دنیا هالیوود  گذاشت و امروزه به یکی از محبوب ترین بازیگران آمریکا تبدیل شده است.

دوئین جانسون و همسرش

دوئین جانسون و همسرش

وی با وجود کسب موفقیت های بسیار زیاد در زمینه کشتی حرفه ای و بازیگری، در ازدواج اول خود موفق نبود. او در سال ۱۹۹۷ با دوست دختر خود به نام دنی گارسیا، یک زندگی مشترک را تشکیل داد. حاصل عشق و علاقه این دو چهره، دختری به نام سیمون است. او در سال ۲۰۰۱ به دنیا آمد و امروزه مانند پدرش در زمینه کشتی کج فعالیت می کند. دوئین جانسون و دنی گارسیا پس از گذشت ۱۰ سال زندگی مشترک، در سال ۲۰۰۷ به دلیل مشکلات شخصی از یکدیگر جدا شدند و پس از آن به عنوان یک دوست به ملاقات هم می رفتند.

پس از گذشت سال ها، دوئین جانسون با لورن هاشین، در سال ۲۰۱۹ ازدواج کرد‌ این دو چهره قبل از ازدواج به مدت چند سال به عنوان دوست و هم خانه شناخته شدند. آن ها رابطه خود را در سال ۲۰۱۹ رسمیت بخشیدند و حاصل این ازدواج دو دختر دیگر می باشد.

دوئین جانسون در چه فیلم هایی بازی کرده است؟

دوئین جانسون در چه فیلم هایی بازی کرده است؟

دوئین جانسون فعالیت های رسمی بازیگری خود را از سال ۱۹۹۹ آغاز کرد. او در ابتدا به عنوان یک بازیگر آماتور در فیلم های کوتاه ایفا نقش می کرد. تا این که در سال ۲۰۰۱ به عنوان نقش اصلی فیلم “بازگشت مومیایی”، به صورت رسمی به جامعه هنری هالیوود شناسانده شد و با ایفا نقش بی نظیر خود در این فیلم سینمایی توانست تا حدودی به شهرت در جهان دست یابد. شهرت و محبوبیتی که او از فیلم اولش به دست آورد، موجب شد تا او برای بازی در دیگر فیلم های سینمایی ترغیب شود. از این رو شاهد حضور حرفه ای او در فیلم سینما “عقرب شاه” بودیم. این فیلم توانست شهرت دوئین جانسون را چندین برابر کند.

وی همچنین برای ایفا نقش در این فیلم سینمایی دستمزدی معادل ۵ میلیون و پانصد هزار دلار دریافت کرد که تا کنون این مبلغ، بیشترین دستمزد یک بازیگر بوده است. لازم به ذکر است که او با شکستن رکورد بالاترین دستمزد برای حضور یک فیلم، توانست نام خود را در کتاب گینس به ثبت برساند. محبوبیت او موجب شده تا فیلم هایی در آن ایفا نقش می کند، بیش از ۹ میلیارد دلار به فروش برسد. این امر دوئین جانسون را به یکی از گران ترین بازیگران مرد آمریکایی تبدیل کرده است. در ادامه به مشهور ترین فیلم هایی اشاره می کنیم که این بازیگر محبوب در آن حضور گسترده ای داشته است.

سری فیلم های سریع و خشن

سریع و خشن مجموعه ای از فیلم هایی است که دوئین جانسون به عنوان یکی از اصلی ترین نقش ها، در آن حضور دارد. نخستین سری این مجموعه فیلم در سال ۲۰۰۱ اکران شد. راک در بسیاری از قسمت های او حضور داشت اما می توان حضور او را در سری هشتم این مجموعه فیلم، گسترده تر دانست. این مجموعه در ژانر جنایی و مهیج ساخته شده و طرفداران آن رو به روز افزایش می یابد. سری هشتم این مجموعه فیلم در سال ۲۰۱۹ اکران شد که می توانید برای دانلود فیلم دواین جانسون ۲۰۱۹، به اپلیکیشن های معتبر مراجعه کنید. سری نهم سریع خشن نیز قرار است در سال ۲۰۲۱ اکران گردد.

گارد ساحلی

گارد ساحلی یکی از فیلم های سینمایی بسیار محبوب با حضور دوئین جانسون می باشد. دلیل محبوبیت این فیلم را پس از بازیگران بی نظیر آن، می توان ژانر اکشن و کمدی آن دانست که جذابیت بی نظیری به این فیلم سینمایی بخشیده است. این فیلم در سال ۲۰۱۷ در آمریکا اکران شد و بر مبنای یک سریال تلویزیونی قدیمی با همین نام ساخته شده است. دوئین جانسون در این فیلم سینمایی، در کنار بازیگران مشهوری مانند زک افران، پریانکا چوپرا، پاملا اندرسون و … به ایفا نقش می پردازد. لازم است بدانید که یکی از تهیه کنندگان این فیلم دنی گارسیا، همسر سابق دواین جانسون، می باشد. این داستان روایتگر، گروه گارد ساحلی آمریکا است که پس از کشته شدن تعدادی از مردم در سواحل این کشور، به دنبال نابود کردن باند خلافکاران می باشند.

هرکول

هرکول را می توان از فیلم های بسیار شناخته شده و تقریبا قدیمی دوئین جانسون دانست. این فیلم در مورد شخصیتی به نام هرکول است که مردم یونان او را پسر خدا می دانند. هرکول شخصیتی مبارز و قدرتمند است که به دلیل مشکلاتی، به یک مزدور برای پادشاهان یونان تبدیل شده. سرانجام او پس از دوره ای بیهوده در زندگی اش، هویت اصلی خود را به دست می آورد و زندگی قدرتمند خود را از سر می گیرد. این فیلم نقش چشمگیری در مشهور شدن راک داشت. زیرا که دوئین جانسون در نقش “هرکول” طاهر می شود. تاریخ انتشار این فیلم سینمایی به سال ۲۰۱۴ باز می گردد. اما هم اکنون نیز این فیلم مخاطبان بسیاری دارد.

سری فیلم های جومانجی

از دیگر آثار به یاد ماندنی از دوئین جانسون، سری فیلم های جومانجی می باشد. البته نسخه اولیه این فیلم در سال ۱۹۹۵ اکران شد. اما دو قسمت بعدی آن مربوط به سال ۲۰۱۷ و ۳۰۱۹ می باشد که ایفا نقش بی نظیر جانسون، در این دو قسمت توانست جذابیت بی نظیری را به این سری از فیلم های سینمایی ببخشد. جانسون در این دو قسمت نیز نقش اصلی را به عهده داشت و در کاراکتر دکتر اسمالدر بریستون به ایفا نقش پرداخت. این فیلم در ژانر، اکشن و کمدی و ماجراجویی ساخته شده است و روایتگر یک بازی به نام جومانجی است که بازیکنانش را به داخل دنیایی به همین نام، می کشاند.

سفر دریایی جنگلی

می توان ذکر که فیلم سفر دریایی جنگلی، فیلم جدید دوئین جانسون می باشد. این فیلم به تازگی اکران شده و راک در یکی از اصلی ترین کاراکتر های آن، ایفا نقش می کند. وی در کنار امیلی بلانت، به بازی می پردازد و هر دو کاراکتر های اصلی این فیلم سینمایی هستند. موضوع این فیلم، پیرامون جنگلی می باشد ‌ه در آن یک درخت برای بهبود تمام بیماری ها وجود دارد. امیلی بلانت و دوئین جانسون، با همکاری یکدیگر به جنگل های آمازون می روند و هدفشان دسترسی به درخت سحرآمیز می باشد. این فیلم تاکنون فیدبک های بی نظیری را دریافت کرده است.

سن دوئین جانسون

سن دوئین جانسون

جانسون از بی رقیب ترین بازیگران آمریکایی است. او با فعالیت در عرصه کشتی کج به جهانیان شناسانده شد.اما از نمی توان از بازیگر بودن او چشم پوشی کرد. او در این زمینه توانست موفقیت های بسیاری را به دست آورد که بیشتر آن ها مربوط به سال های نخستین فعالیتش می باشد. وی از سال ۱۹۹۹ بازیگری را آغاز کرد و تا کنون بی هیچ وقفه ای در ابن هنر فعالیت می کند. در مطالب پیشین برخی از فیلم های سینمایی معروف این چهره را ذکر کردیم. علاوه بر آن ها فیلم های سینمایی مسابقه تا کوه جادوگران، جزیره اسرار آمیز، آسمان خراش، نقشه بازی، اسمارت را بگیر و … از برترین آثار هنری این چهره می باشند.

جانسون همچنین به عنوان یک تهیه کننده سینما هالیوود نیز شناخته می شود. یکی از آثار قدرتمندی که به تهیه کنندگی این چهره، اکران شده است، مجموعه تلویزیونی فوتبالیست ها می باشد. این مجموعه کمدی در پنج فصل ساخته شد. پخش کننده آن نیز، شبکه HBO می باشد. همچنین راک نیز در این مجموعه کمدی ایفا نقش کرده است. شهرت و محبوبیت فوتبالیست ها به اندازه ای زیاد شد که در شش سال اخیر به عنوان پربیننده ترین مجموعه تلویزیونی HBO  شناخته شده است. این هنرمند خارق العاده در سال ۱۹۷۲ چشم به جهان گشوده و با یک محاسبه ساده درمی یابید که سن راک هم اکنون ۴۹ سال می باشد.

همسر دوئین جانسون کیست؟

همسر دوئین جانسون کیست؟

در زندگی نامه این ستاره آمریکایی، یک ازدواج ناموفق به چشم می خورد. هرچند که امروزه جانسون و دنی گارسیا همچنان نیز روابط دوستانه خود را حفظ کرده اند و در بسیاری از فیلم ها با یکدیگر به همکاری پرداخته اند. جانسون در سال ۲۰۰۷ و تنها چند ماه پس از جدایی از همسر اول خود، با لورن هاشین وارد یک رابطه عاطفی شد. این دو چهره به مدت ۱۲ سال در رابطه قرار داشتند و دو دختر ان ها، قبل از ازدواج رسمیشان به دنیا آمدند. دختر اول این چهره، جاسمین نام دارد و فرزند دومشان را تیانا نامیدند. راک همچنین دختری به نام سیمون از همسر اول خود دارد که هم اکنون در آستانه ۲۰ سالگی قرار گرفته است. سیمون به تازگی در کمپانی دبلیو دبلیو ای (WWE) ثبت نام کرده است و در این کمپانی تمرینات کشتی کج را به صورت حرفه ای انجام می دهد.

لورن هاشین همسر راک، یکی چهره ها آمریکایی است که در زمینه موسیقی فعالیت می کند. پدر او، سیب هاشین، موسیقیدان برتر آمریکایی و درامر گروه موسیقی معروف آمریکایی به نام بوستون، می باشد. لورن هاشین تحصیلات خود را در کالج امرسون سپری کرده است. وی در سال ۲۰۰۶ موفق به اخذ مدرک تحصیلی خود در رشته روابط عمومی و ارتباطات شد. این خانواده ۴ نفره هم اکنون سالن ایالت فلوریدا هستند. هرچند که علاوه بر آن، یک خانه نیز در شهر لس آنجلس ایالت کالیفرنیا دارند. جانسون از این که دختران قدرتمندی دارد بسیار خوشحال است و بسیاری از موفقیت هایش را مدیون همسر خود می باشد.

دوئین جانسون اینستا

دوئین جانسون اینستا

جانسون محبوب بی نظیری در میان شهروندان کل جهان دارد.  از این رو سعی کرده است تا با طرفداران خود در صفحات و شبکه های مجازی مختلف، ارتباط برقرار کند. وی به طرفدارانش احترام خاصی می گذارد و دلیل تمام فعالیت هایش در اپلیکیشن اینستاگرام، یوتیوب و … علاقه مندانش می باشند. او در اینستاگرام فعالیت گسترده ای دارد. به طوری که سعی می کند تا تمامی اخبار مرتبط با فیلم هایش را با طرفدارانش به اشتراک بگذارد. راک همچنین فعالیت های کشتی حرفه ای خود را از سال ۲۰۱۱ برای بار دوم آغاز کرد. او در زمان فعالیتش، اخبار و نتایج رقابت هایش را نیز در صفحه اینستاگرام خود منتشر می کند.

پس از این که فرزند سوم این ستاره هالیوود متولد شد، وی کشتی کج را کنار گذاشت و اعلام کرد که دیگر در این زمینه فعالیت نمی کند. وی بیشتر وقت خود را با خانواده اش می گذراند و از این بابت بسیار خشنود است. در اینستاگرام، می توانید این ستاره محبوب را با آیدی therock پیدا کنید. وی در حدود ۲۵۰ میلیون فالوور دارد که این تمر نشان دهنده شهرت و محبوبیت بیش از حد این سلبریتی مردمی می باشد. وی همچنین نزدیک به ۶ هزار پست و ویدئو را با علاقه مندانش به اشتراک گذاشته است. پیج دواین جانسون یک پیج پابلیک است و توانسته ستاره آبی را از سوی مالکین اینستاگرام، به دست آورد.

ثروت دوئین جانسون چقدر است؟

ثروت دوئین جانسون چقدر است؟

همان طور که در مطالب پیشین نیز عنوان کردیم، جانسون یکی از چهره های ثروتمند آمریکایی است و نام او بار ها به عنوان چهره پر درآمد ذکر شده است. او درآمد بالایی را از طریق فیلم هایش به دست می آورد. در سال ۲۰۱۶، دستمزد جانسون از طریق فیلم های سینمایی اش، ۶۴ میلیون ۵۰۰ هزار دلار عنوان شده بود. این امر موجب شد تا جانسون از طرف مجله فوربز، به عنوان گرانترین ستاره امریکا شناخته شود. وی همچنین از طریق رقابت های کشتی کج نیز، جوایز و مبالغ بالایی را به دست آورده است.

لازم به ذکر است که در سال ۲۰۱۸، مجله هنری فوربز نام ۱۰۰ ستاره ثروتمند جهان را فاش کرد که در میان آن ها، نام جانسون نیز می درخشید. جانسون در این لیست توانسته بود جایگاه پنجم را برای خود به ارمغان آورد. جودیث شاین دلن، کایلی جنر، جرج کلونی و فلوید می ودر به ترتیب رتبه های اول تا جهان را در این لیست به دست آورده بودند. این لیست بار دیگر در سال ۲۰۲۰ نیز منتشر شد که باز هم جانسون، را به عنوان یکی از ستاره های ثروتمند معرفی کرد.

جانسون در لیست تازه منتشر شده رتبه دهم را به دست آورده بود. گفته می شود که ثروت خالص او ۳۲۰ میلیون دلار آمریکا تا سال ۲۰۲۰ بوده است. علاوه بر این ها، جانسون دو خانه در ایالت فلوریدا و کالیفرنیا دارد. وی همچنین یک مزرعه در ویرجینیا را خریداری کرده است و اوقات فراغت خود را در آنجا سپری می کند. جانسون همچنین مدیریت یک شرکت فیلم سازی به نام شرکت هفت دلار را بر عهده دارد. او این شرکت را با کمک همسر سابق خود اداره می کند.

دوئین جانسون در جی تی ای وی

دوئین جانسون در جی تی ای وی

جی تی ای یکی از بازی های مجازی است که با نام اتومبیل دزدی نیز شناخته می شود. این بازی تا کنون در ۶ نسخه انتشار یافته و جی تی ای وی، نسخه پنجم آن می باشد. این بازی مهیج در سبک اکشن و ماجراجویی طراحی شده و بازیکنان مطابق با علاقه خود می توانند هم از دیرگاه اول شخص و هم از دیدگاه سوم شخص، به انجام بازی بپردازند. گفته می شود که راک، نیز این بازی را انجام می دهد و همجنین در یکی از نسخه های این بازی، قرار است از تصاویر راک به عنوان یکی از کاراکترهای اصلی استفاده گردد. این بازی شباهت بسیار زیادی به مجموعه فیلم سریع و خشن دارد و تا کنون به محبوبیت بسیاری در میان علاقه مندان به بازی های رایانه ای، دسترسی پیدا کرده است.

دوئین جانسون در مقابل جان سینا

دوئین جانسون در مقابل جان سینا

جان سینا یکی دیگر از کشتی گیران ماهر آمریکایی می باشد. وی در زمینه خوانندگی سبک رپ، بازیگری و مجری گری نیز فعالیت می کند. او نیز مانند جانسون، با ورزش کشتی به جامعه جهانی معرفی شد. جان سینا و جانسون تاکنون بار ها با یکدیگر به رقابت پرداخته اند و مسابقات بی نظیری را به نمایش گذاشته اند. در واقع می توان این دو چهره را رقبا قدیمی به حساب آورد. جانسون در سال ۲۰۱۲ در رویداد سوروایور سریز با جان سینا به رقابت پرداخت و او را شکست داد. یک سال بعد دوباره رقابتی میان این چهره برگزار شد که این بار، جان سینا توانست دواین جانسون را مغلوب خود سازد.

قد دواین جانسون

این چهره به عنوان یک کشتی گیر بازنشسته به حساب می آید. وی قدی حدود یک متر و ۹۶ سانتی متر دارد که با هیکل ورزشکاری او در تناسب است. وی یکی از مردان قوی امریکایی به حساب می آید.

جوایز و افتخارات دوئین جانسون

جوایز و افتخارات دوئین جانسون

این چهره هم در دنیا ورزش و هم در عرصه بازیگری، افتخارات بی شماری به دست آورده است. وی ده بار به عنوان قهرمان رقابت های دبلیو دبلیو ای شناخته شد. همچنین در سال های ۱۹۹۹ و ۲۰۰۰ از او به عنوان تاثیر گذار ترین کشتی گیر آمریکایی نام برده شد. او همجنین در سال ۲۰۰۷ توانست به تالار مشاهیر نیز راه پیدا کند. از بزرگ ترین افتخارات او می توان به حضور نام او در لیست افراد با نفوذ جهان اشاره کرد که توسط مجله تایم انتشار یافت.

آسیب دیدگی دواین در فیلم

آسیب دیدگی دواین در فیلم

می توان گفت که دواین جانسون فیلم سینمایی خود را با آسیب دیدگی های فراوان پشت سر گذاشته است. او در مجموعه فیلم های سریع و خشن و همچنین جومانجی، مجبور بود تا حرکات سختی را انجام دهد. از این رو جسم او به شدت آسیب دیده بود. وی همچنین تصاویری را منتشر کرد که می توان آن ها سند واقعی این گفته ها دانست. او همچنین برای مدتی نیز با بیماری افسردگی درگیر بوده است.

سوالات متداول

 1. لقب اصلی دوئین جانسون چیست؟

  طرفداران او را با نام “راک” به معنی سنگ و سخت می شناسند.

 2. همسر راک کیست؟

  لورن هاشین، یکی از موسیقی دانان آمریکایی به عنوان همسر او شناخته می شود.

 3. راک در چه زمینه ای به شهرت رسید؟

  وی در ابتدا با فعالیت در کشتی حرفه ای مشهور شد سپس با فعالیت بازیگری و تهیه کنندگی شهرت خود را افزایش داد.

 4. راک چند فرزند دارد؟

  او سه دختر به نام های سیمون، جاسمین و تیانا دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]