جورج فورمن George Foreman یک ورزشکار حرفه ای در رشته بوکس یا مشت زنی می باشد. این قهرمان بوکس سنگین وزن جهان در ۱۰ ژانویه سال ۱۹۴۹ در تگزاس متولد شده است و او اهل ایالات متحده آمریکاست. جورج فورمن که ملقب به جورج بزرگ می باشد، یک تاجر موفق و همچنین یک کشیش کلیسای رسمی که کلیسای ویژه خود رادارد، نیز می باشد. در این مقاله می خواهیم در رابطه با این قهرمان جهان بیشتر بدانیم.

جورج فورمن و مایک تایسون

جورج فورمن و مایک تایسون

جورج ادوار فورمن قهرمان بوکسور جهان، در کارنامه خود ۷۶ برد و تنها فقط ۵ شکست در دوران بوکس حرفه اش دارد. جورج هم دوره افراد بزرگی مانند محمد علی کلی و موج تایسون و هالی فیلد نیز بود. مایک تایسون متولد ۳۰ ژوئن ۱۹۶۶ می باشد او جوان ترین فهرمان بوکس حرفه ای سنگین وزن می باشد. تایسون از سال ۱۹۸۵ به دنیای حرفه ای بوکس وارد شد. لقب های او مایک آهنی، کید دینامیت و بد ترین مرد سیاره نیز گفته شده است.

جورج فورمن و محمد علی کلی

جورج و محمد علی کلی دو قهرمان حرفه ای بوکس در ۱۱ دسامبر سال ۱۹۷۴ به رویایی هم رفتند تا پس از این رقابت تکلیف قهرمان جهان در رده سنگین وزن بوکس حرفه ای را نیز مشخص کنند. جورج که قصدش در این رقابت عنوان قهرمانی را از کلی بگیرد و به نام خود کند.

این دو بوکسور حرفه ای و قهرمانان جهان بوکس مدت زمانی قبل از مسابقه در شهر زئیر یا جمهوری دموکراتیک کنگو که محل برگزاری این مسابقه بود، در انتظار این رقابت بودند. محمد علی کلی ورزشکار حرفه ای جهان بوکس در زئیر از محبوبیت بیشتری برخوردار بود، در روزهای قبل از مسابقه که در زئیر بود در میان مردم عادی رفت و آمد داشت و با رفتاری صمیمانه و متواضعانه با مردم خوش و بش می کرد. بر خلاف کلی، جورج فورمن آنچنان مردم فقیر زئیر را تحویل نمی گرفت و بیشتر اوقات بی توجه به مردم، با سگ خود در شهر تردد می کرد.

زمانی که روز مسابقه فرا رسید، مردم زئیر که با توجه به رفتارهای خوب و متواضعانه کلی بیشتر مردم طرفدارمحمد علی کلی بودند. مسابقه که شروع شد با هر ضربه و مشت کلی به جورج تمام ورزشگاه محمد علی کلی را تشویق می کردند. کلی توانست در راند اول خیلی سخت جورج را زیر حمله خود قرار داد اما در راند های بعدی با دفاع و فرار کردن و همچنین رقص پای ویژه ای کلی، تماشاگران را به وجد آورده بود و همین طور فورمن را خشمگین کرده بود. زمانی که فورمن به کلی حمله ور شد، کلی با آرامش به جورج فورمن می گفت: هی جورج! حسابی ناامیدم کردی! کلی ک حسابی برای فورمن کری می خواند و تماشاگران هم نیز به تشویق کلی هم صدا فریاد می زدند: علی بکشش! علی بکشش! این موضوعات باعث بهم ریختن اعصاب فورمن قدرتمند شده بود که ناگهان کلی دیگر از حالت دفاعی خود بیرون آمد و با چند ضربه کاری، جورج را ناک اوت کرد.

زمانی که جورج بر روی زمین افتاده بود، محمد علی کلی می خواست که مشت دیگری بر صورت او حواله کند اما از منصرف شد. پس از اتمام مسابقه زمانی که از کلی پرسیدند چرا از زدن ضربه آخر منصرف شد، او پاسخ داد می خواستم مشت آخر را به او بزنم اما دیدم که این گونه شکوه زمین خوردنش از بین می رود. فیلم هایی از گزیده این مسابقه و نبرد سخت میان جورج و کلی در فضای مجازی نیز موجود است. البته جورج پس از آن در سال ۱۹۷۶ توانست در ۸ راند محمد علی کلی را شکست دهد.

تمرینات جورج فورمن

تمرینات جورج فورمن

جورج فورمن یک بازیکن حرفه ای بوکس است که علاقمندان به بوکس رقابت ها و تمرینات او را دنبال می کنند. افراد زیادی هستند که برای آموزش بوکس از فیلم های مسابقه جورج فورمن یا تمرینات او استفاده می کنند. فیلم های تمرینات و برخی از مسابقات جورج در فضای مجازی وجود دارد که علاقمندان می تواند به راحتی به آن ها دست پیدا کنند.

بازی های مهم George Foreman بوکسور

یکی از بازی های مهم جورج فورمن در سال ۱۹۷۳ برگزار شد، این مسابقه برای کسب عنوان قهرمانی بوکس سنگین وزن جهان میان جورج و جو فریزر برگزار می شد. جو فریزر آن زمان قهرمان جهان بود و می خواست با شکست دادن جورج در این مسابقه مهم، عنوان قهرمانی بوکس جهان را برای خود محفوظ نگه دارد.

بر خلاف تصور اکثر افراد که فکر می کردند جو فریزر برنده مسابقه است و این رقابت به ۱۵ راند به طول می انجامد، اما جورج فورمن توانست تنها در راند دوم جو فریزر را ناک اوت کند و او را شکست دهد. تصاویری از این رقابت سخت و شگفت انگیز در فضای مجازی موجود می باشد. جورج در سن۴۵ سالگی توانست مایکل مورر جوان ۲۶ ساله را شکست دهد که با این کار او عنوان مسن ترین قهرمان سنگین وزن جهان را ازآن خود کرد. او بیست سال پیش به این عنوان برگزیده شده بود و از نام جورج فورمن در مجله رینگ جزو ۲۵ مشت زن برتر جهان یاد شده است. جورج فورمن در شعر نیویورک در سال ۱۹۶۹ توانست دونالد والهایم را در سه راند ناک اوت کند و وارد دنیای حرفه ای بوکس بشود وی در این سال ۱۳ مبارزه داشت که در تمام آن ها پیروز بود و ۱۱ برد او با ناک اوت بود.

جورج در سال ۱۹۷۰ مسیر خود را در رده سنگین وزن به سمت قهرمانی ادامه داد و توانست در ۱۲ مسابقه خود که ۱۱ مسابقه با ناک اوت بود، پیروز شود. او در سال ۱۹۷۱ در ۷ نبرد دیگر بدون شکست پیروز شد، که تمام آن را با ناک اوت بود از جمله بازی های او بازی برگشت با پرالتا که در شهر اوکلند کالیفرنیا برگزار شد، بود که توانست در راند دهم و پایانی با ناک اوت او را شکست دهد.

اگر علاقه مند به این بازی ها و هیجانات مربوط به ان هستید توصیه م یکنیم که به تصمیمی جدی برای فعالیت در سایت شرط بندی بوکس داشته باشید.

تعداد بازی های George Foreman

تعداد بازی های George Foreman چقدر است ؟

جورج قهرمان بوکسور حرفه ای سنگین وزن جهان، در کارنامه خود ۷۶ برد و تنها فقط ۵ شکست در دوران بوکس حرفه اش دارد. زندگی ورزشی این بوکسور مشهور بازنشسته آمریکایی به دو بخش تقسیم می شود، یکی از اواخر دهه ی ۱۹۶۰ تا اواخر دهه ۱۹۷۰ که منجر به اولین بازنشستگی جورج شد و پس از بازگشت او به رینگ بوکس از اواخر دهه ۱۹۸۰ و شروع دوباره در یک دوره دوم در رینگ که تا سال هاس ۲۰۰۴ و۲۰۰۵ هم به صورت نصفه ونیمه ادامه داشت. او پس از ۵۰ سالگی خود هم در رینگ پای گذاشت تا نشان دهد که آمادگی بالای جسمانی می تواند هر چیزی را برای یک ورزشکار حرفه ای امکان پذیر می سازد.

جورج در هر یک از دوران های زندگی اش رفتار ها وبرخورد های کاملا متفاوتی از خود نشان داده است. او در دوران اول مردی خشک و عبوس و گاها بی رحم بود و مشت های سنگینش می توانست جان آدم ها را بگیرد اما او در سال های بعدی و دوران دیگری از زندگیش و در بازگشت با رینگ به فردی بذله گو، خوش برخورد و خوش خنده تبدیل شده بود و تصویر دیگری که دور از ذهن و غیر قابل باور از تصویر دوران اول او بود از خود به نمایش گذاشت.

جورج در طی ۱۲ سال و تا سال ۲۰۰۴، تحلیلگر مسابقات بوکس شبکه HBO بود. این ورزشکار بزرگ خارج از دنیای حرفه ای بوکس، او یک کارآفرین موفق می باشد و به علت تبلیغ دستگاه گریل جورج فومن که توانست بیش از ۱۰۰۰میلیون عدد از آن را در سراسر جهان به فروش برساند، در دنیا شناخته شده است. وی در توانست در سال ۱۹۹۹ حق امتیازاین دستگاه گریل را به مبلغ ۱۳۸ میلیون دلار بفروش برساند.

زندگی شخصی جورج

زندگی شخصی جورج

جورج فورمن درسال ۱۹۸۵ با ماری جوآن ازدواج کرد اما او قبل این ۴ ازدواج دیگر داشته بود. از سال ۱۹۷۱ تا ۱۹۷۴ با آدریان کالهون، از سال ۱۹۷۷ تا ۱۹۷۹ با سینتیا لوئیس، از سال ۱۹۸۱ تا ۱۹۸۲ باشارون گودسون و از سال ۱۹۸۲ تا ۱۹۸۵ با آندره ایسکیت ازدواج کرده بود. جورج از همسرانش ۱۲ فرزند دارد که ۵ فرزند پسر و ۷ فرزند دختردارد.

جورج نام تمام ۵ پسر خود را جورج گذاشته است به این صورت که جورج جونیور، جورج سوم ( راهب)، جورج چهارم ( جرخ بزرگ)، جورج پنجم ( قرمز) جورج ششم( جوی کوچک) نام دارند. او علت نام گذاری پسرانش را وب سایت این گونه توضیح داده است که: من نام تمام پسرانم را جورج ادوار فورمن نام گذاری کردم تا آن ها همیشه چیز دیگری با هم داشته باشند، من آن ها می گویم اگر یکی از ما پیشرفت کند، همه ی ما باهم پیشرفت می کنیم و همین گونه اگر کسی شکست بخورد همه ما باهم شکست می خوریم. یکی از پسرا جورج، جورج سوم همانند پدرش بوکس و کار آفرینی را دنبال کرد و پسر دیگر ش جورج چهارم در فصل دوم سریال گریت آمریکایی حضور داشت.

بازی های مهم George Foreman بوکسور

سوالات متداول

اخلاق جورج فورمن چگونه بود؟

جورج در دوره از زندگی خود دو اخلاق متفاوت از خود نشان داده است او در اوایل دوران زندگیش اش فردی خشک بود اما پس از مدتی دوری از فضای ورزشی پس از بازگشت به رینگ تبدیل به یک فرد شاد و خوش خنده شده بود که با توجه به تصوری از اوبود خیلی غیر باور بود.

جورج در چه سال و در کجا متولد شده است؟

این قهرمان مشت زنی سنگین وزن جهان در ۱۰ ژانویه سال ۱۹۴۹ در تگزاس متولد شده است واو اهل ایالات متحده آمریکاست.

آیا جورج در نبرد مهمی که با محمد علی کلی داشت پیروز شد؟

او در نبرد سخت و نفس گیری که با کلی در زئیر داشت از کلی شکست خورد اما در سال ۱۹۷۶ توانست در ۸ راند او را شکست بدهد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]