حمید صفت از خوانندگان ایرانی است که به سبک رپ آهنگ می خواند. این خواننده که کمتر از ده سال از شروع فعالیت هنری اش می گذرد، درگیر حواشی شده است. مهم ترین حاشیه ای که برای او درست شده، ماجرای به قتل رساندن ناپدری اش می باشد. حمید صفت که خواننده ای است که مدتی از شهرتش نمی گذرد، در اثر یک درگیری ناپدری اش را به قتل رسانده و هم اکنون به اعدام محکوم شده است. از حمید صفت(مدیر سایت بت برو) آهنگ های زیادی منتشر شده که الو خدا و شهر عجایب از مهم ترین آن هاست. در این مقاله در ابتدا به بیوگرافی کوتاهی از او و آهنگ هایش می پردازیم. در ادامه به درآمد و فعالیت های مجازی او پرداخته می شود. با ما همراه باشید.

حمید صفت کیست

حمید صفت کیست؟

حمیدرضا امیری صفت، خواننده ایرانی متولد سال ۱۳۷۲ و در ماه مرداد است. او خواننده رپ فارسی و هیپ هاپ است. برخلاف چهره اش سن کمی دارد و با ریشی که دارد، بزرگتر به نظر می رسد. او در کودکی با اصرار مادرش به سمت موسیقی رفت. موسیقی و نوازندگی را بیشتر از خوانندگی دوست داشت. با این حال اولین سازی که یاد گرفت گیتار بود و برای یادگیری پیانو اقدام کرد. حمید در حال و هوای یادگیری پیانو بود که با خواندن روی سازی که می زد به خوانندگی هم علاقه مند شد. این باعث شد تا به این سمت کشیده شود و تا حدودی نوازندگی را کنار بگذارد.

حمید صفت کودکی خوب و موفقی نداشته است. پدر و مادر او در سن کودکی اش از هم جدا شدند. مادر او در آلمان با فردی به نام هوشنگ ازدواج کرد و در آن جا به ادامه زندگی پرداختند. او در ایران بود و به کارهای خود و دادن ترک می پرداخت. حمید حتی به سمت بازیگری هم رفت و از او برای بازی در لامبورگینی دعوت شد. به دلیل اجراهایی که او در مجموعه شهرزاد تهران داشت، از این کار انصراف داد. اما به دلیل اینکه یک رپر نمی تواند اجرا داشته باشد، بعد از اجرایش در شهرزاد از ادامه کار محروم شد.

 سبک حمید صفت در موسیقی رپ است. رپر مورد علاقه او هیچ کس است. او سبک خاصی را برای رپ در نظر گرفته و پاپ و رپ را با هم تلفیقی می خواند. از ناشران آهنگ های او به رادیو جوان و آونگ میوزیک می توان اشاره کرد. او با سایر خواننده هایی مانند امیر عباس گلاب، شایان اشراقی، علی لهراسبی، محسن بازرگان و یونی کورن همکاری داشته است.

آهنگ های حمید صفت چیست؟

حمید صفت آلبوم ها و تک آهنگ هایی را هم منتشر کرده است. مهم ترین و پرآوازه ترین آلبوم او عجایب شهر است. همچنین تک آهنگ هایی هم مانند الو خدا، تو دلی، ساتوری، من دیوانه نیستم، قفس، هیهات و … می توان اشاره کرد. در ادامه به این اثر های او و مضمون آن ها اشاره می کنیم. رد این بین کمتر می تواند فیت های رپ فارسی مهمی را مشاهده کرد که این نشان از تک خوانی های فوق العاده ایت رپر می باشد.

حمید صفت عجایب شهر

آلبوم عجایب شهر حمید صفت، بعد از آزادی اش زندان شاخته شده است. ماجرای زندان او از این قرار است که در سال ۱۳۹۶ در اثر درگیری با ناپدری اش، با زدن جسم سختی به سر او باعث فوتش شده است. بعد از اینکه او مدتی در زندان بود، در تاریخ ۶ خرداد ۱۳۹۷ از زندان آزاد شد. عجایب شهر بعد از آزادی اش خوانده شده و مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفت.

این آهنگ که به صورت موزیک ویدیو منتشر شد، در فضای عمومی شهرو زندان بود و مجوز داشته است. این موزیک ویدیو ۴ میلیون بار دیده شده و نسخه صوتی آن بیشتر از ۶ میلیون بار شنیده شده است. تهیه کننده این آهنگ آونگ موزیک بوده که یک کمپانی لس آنجلسی است. از طرفی اسپانسر آن نیز یک بازی رایانه ای به نام زولا است. در سایت این بازی نیز امکان شرط بندی هم وجود دارد. به همین دلیل است که انتخاب نام عجایب شهر برای این آهنگ زیاد عجیب نیست. در ادامه قسمت هایی از متن این آهنگ آورده شده است.

آزاد شدم خوشحالم ننه ایشالله آزادی قسمت همه، آزاد شدم چشمامون تره ایشالله بیرون دنیا بهتر

آزاد شدم بیا بغلم همه جلو رفتنو من أ همه عقبم ، آزاد شدم بگو به منم من توو حبس بودمو بی خبرم همه عجبن

داستان شده همه توو غمن چرا لنگو پاچه های همه رو همن، پس ننه ننه خاک توو سرم ناموسا ناموسم بریز آب پاک رو دستم

آزاد شدم بده ببینم همه سرا خمِ مگه توو این تلفنا چی می دن، این یابوها چی می گن مردم گشنن مگه اینا کجا چریدن

حمید صفت عجایب شهر

حمید صفت الو خدا

آهنگ الو خدا از حمید صفت یکی از آهنگ هایی است که در مورد سیاست های دینی از خدا شکایت می کند. از نظر او کسانی که کارهای نیک می کنند، فقط برای رفتن به بهشت این کار را انجام می دهند. او در این آهنگ از خوردن یک سیب ممنوعه توسط آدم شکایت می کند. حق انسان ها را فراتر از چیزی که در دنیا است می داند و نسبت به بی عدالتی گلایه می کند. در ادامه قسمت هایی از این آهنگ آمده است.

حمید صفت ، رو بیت سفید، اگه که من بدم ، اگه که خدا زدم، اگه تو میری بهشت ، این باشه سرنوشت

تو خوب و ما بد و زشت، اگه حقو رفیقت اینجوری نوشته، من دیدم پس به عشقت که فقط واسه رفتن به بهشته، اگه ما بدا مثه شما خواستیم خوب باشیم نشد بشه، نشد ، نشد ما تر و تمیز و گل و محجوب باشیم نشد بشه

چه انتظاری از یه آدمِ محکومه که خواست خوب باشه نشد بشه، زدن سرشو کردن وصله ناجور تنش ، نشد بشه، ببین این خدا تو رفیق ما هم بوده ، بپرس ازش، حالا که بات جوره ، بگو همون دیوونه و مجنونه

بگو همون که هرکاری کرد خودشو آب کشید وایساد جلوت گفت ممنونه، بگو حمیدو حلال کنه اون شب خیلی مست بوده، بگو می شناسه ، بگو بیای میام پیشوازت، نشونیمم خواست بگو ته جهنم خونه دلبازه

حمید صفت هیهات

حمید صفت هیهات

بسیاری از رپرها حمید صفت را نوعی رپر نمی دانند. به عقیده  آن ها، آهنگ های او در دسته بندی آهنگ های رپ قرار نمی گیرد. آهنگ هیهات او نیز یکی از این آهنگ هاست. در این آهنگ با اینکه به شیوه رپ خوانده شده، اما قسمت هایی هم مانند پاپ می باشد. متن این آهنگ به شرح زیر است.

چیریکای وطن رو بیت سفید بالاسر قلم، مردا زیر ظلم نمی مونن اونا که هشت سالو دیدن خوب می دونن
تو بی عدالتی رپ سر بالا و پر می خونم اینا خونندن لفظ مطربی نمی خونن

بلکله دیوونن نه لنگ نونن نه پی رنگ پولن رپ و دب می دونم بیری قدری خونم
بگو قلع و قمع و قلب و قنده خونم بیفته این نی مگه خطم من وسط شهرم همه هم رزمام زن و مرد و بچه سرد و گرمم کنن من وسط مملکتم هم رپ می خونم
دارم رپ می خونم منو بد می دونن بذار بد بدونن بذار بد بدونن

بیدار باش اینو بی تو می گم بیدار باش انگار ریتالینم با بیتا می رم کردم انگاری بیماریم رپ
کرده دکترا صدا می کرد دهن بستم که چرا می جنگ، گبر رپ خونا قلم و پر چند جونو می دم همینه هر فن می دونی کبریتا می گن

بیدار باش انگار ریتالینم با بیتا می رم کردم انگاری بیماریم رپ
کرده دکترا صدا می کرد دهن بستم که چرا می جنگ
گبر رپ خونا قلم و پر چند جونو می دم همینه هر فن

حمید صفت دیوونس

آهنگ دیوونس را حمید صفت به همراه مهدی سفید خوانده است. این آهنگ که مضمون عاشقانه دارد، از رفتن و نامردی های عشق صحبت می کند. متن این آهنگ به شرح زیر است.

به همونی که دل نمی بنده بگو با تو همسازم، به اونی که با من نمی مونه بگو تو می دونی که من بی تو می بازم. بگو بهش اینجا یه مردی هست که دیوونه ست، هر روز عالمو فحش میده میره بیرون جر و بحث با هر آشغالی که می بینه. میگه اون رفته اما باور نداره رفتی اون دیوونه ست اون دیوونه ست، بگو بهش مسته مثل الک تو دست نعره می زنه من مست نیستم که عادی ام

ولم کنید چیزی نمی خوام آنی بعد میگه فقط بگید لیلا از اینجا گذشت، بگید نه به هر آدمی میگه لیلا از اینجا گذشت اون دیونه ست اون دیوونته. بگو بهش ما هم خسته شدیم نمی دونیم کنیم باور نعره های ظهر یا که گریه های شب جلوی عکس مادر نداره مونس یه خواهر، بگیم آخه آدم رفته داش یارو هم هر جا خاطرشی میشه داغون، نمی دونیم این عشقه یا که فاجعست نمی دونیم تویه این شبا توام کردی به یکی عادت

بدونه جان به جان تسلیم میکنه جلوی تقدیر به علی آخر، اون دیوونس اون دیوونته اون دیوونته اون دیوونته به همونی که دل نمی بنده بگو با تو همسازم، به اونی که با من نمی مونه بگو تو می دونی که من بی تو می بازم.

حمید صفت تو دلی

حمید صفت تو دلی

دیگر آهنگ عاشقانه حمید صفت، تو دلی است. این آهنگ بر خلاف آهن دیونس از عشقی صحبت می کند که به آن علاقه دارد. با اینکه بقیه از او می خواهند او را رها کند، اما او آن عشقش را دوست دارد و با همه لجبازی هایش می سازد. متن این آهنگ به شرح زیر است.

همه می گفتن که باس ولت می کردم، ولی خب خودم اینجوری دوس نداشتم، میدونی رو مُخی ولی خب از اونورم توو دلی. تو همونی که میگن بش دل نده نمیدونن که اون هنو عشقمه، اشتباه مال یک شبه می خوام صدا اشتبامو دنیا بشنوه.

دل تنگ بغض توو چشمه یاد بگیر واسه دلت کسی تز نده، نه توو دل نی حس بده یعنی اون میخوام وگرنه که دل ول معطله. همه میگن که نرو برگرد بر نمی گردم من اصلا، قیدمو زدن همه رفتن غیر از این باشه باید شک کرد. حمید موندو با اوضاع سر کرد هرکی اومد اوقاتو تلخ کرد، کی موندو با تو سر کرد گفتم نکن رفت و برگرد.

حمید صفت چ

آهنگ چ از حمید صفت درباره شهید چمران خوانده شده است. او در این آهنگ به راه چمران و فداکاری های او اشاره می کند در حالی که امروزه همه ازاین راه گمراه شده اند. او در این آهنگ چمران را مردی معرفی می کند که برای ناموس می جنگد در حالی که امروز بی ناموسی زیاد شده است. در ادامه متن آهنگ آمده است.

این شهر کیست حاجت به چیست باور که نیست یه عاشق به ایست جواب منو بدید جهاد منو ببین این بود هدف و راه چمران همت چریکی ها شماها چی میگی ها حرف و دردم چی میگی ها من می خواستم جوون منگ و بنگ و چت و چلیم پایپ بزن و هی بچاق به همه مسئله هات به همه هدف و رات. به همه غیرت و رات عصمت خواهر مادر باور ناموس آخر بی ناموس با هر توهمی به باد تعفنه و همه به خواب رفتین خون جوشان نی همگی غرق و لختین ای وای مادرم تنهای عالمم سرما و درد های لحظه های آخرم حرف های امروز ترکش های تو تنم عالم آتش بود غم من هر بار مرد و هوس زن شوهر دار.

حمید صفت بعد از این آهنگ انتقاد هایی هم به فیلم چ که ساخته ابراهیم حاتمی کیا بود داشت. او این فیلم را تخیلی می دانست و معتقد بود به صورت تخیلی ساخته شده و چمران واقعی را نشان نمی دهد.

حمید صفت ققنوس

ققنوس یکی از آخرین کارهای او می باشد. اشاره به سختی های روزگار و وفق دادن خود با آن ها موضوع اصلی این آهنگ است. متن این آهنگ به شرح زیر است.

پولشو ندادی گوش دادی آره جونشو نداشتی واسه ما پا به پاپوش دادی. دستو پا زدیم تنها غریب صبح مثله سگ گیج شب کف خوابید حمید ننه گفت به کسی وا ندید. مثل ققنوس تابید دایی پول داریم فرمول داریم نکنه که کنکور دادیم نه دل مجنون پا بیت نشست.
دل مجنون پا بیت خوابید بابا ایراد تو کار نبین تو کامه تلخ ناکام ببین.

اونا که دَم دارنهر جا کانالو شخص دارن خواننده دربارن نه مثله ما غم مادر دارن. تو که پول ندادی دولت هم قبول نداری منه جوون برا چی بخونم تا تو بال درآری، بمون نمی بره تو این لحظه خوابمون این یه جنگه پس تو هم پاشو و همصدا بخون.
راه چاره عجیبه هم چاله هم شیبه پُر دردسر تو رد پای خون، بمون نمی بره تو این لحظه خوابمون این یه جنگه پس تو هم پاشو و همصدا بخون. راه چاره عجیبه هم چاله هم شیبه پُر دردسر تو رد پای خون.

دانلود آهنگ حمید صفت

دانلود آهنگ حمید صفت چگونه است؟

برای دانلود آهنگ های حمید صفت از سایت های مختلف می توانید این آهنگ ها را دانلود کنید. یکی از این سایت ها، سایت next1music است که جدیدترین آهنگ ها را در اختیار شما قرار می دهد. در این بین آهنگ های حمید صفت هم از پربازدیدترین در بین سایر آهنگ هاست. آهنگ هایی مانند الو خدا و شهر عجایب او که از پربازدیدترین آهنگ ها است، در این سایت وجود دارد.

نکته ای که در مورد دانلود آهنگ های حمید صفت وجود دارد، این است که او این آهنگ ها را آزادانه در سایت قرار می دهد. برای دانلود این آهنگ ها نیازی به پرداخت هزینه نیست. لذا حق کپی رایت در این آهنگ ها رعایت شده و مشکل قانونی برای دانلود ندارد.

درآمد این خواننده چقدر است؟

درآمد اکثر مشهورترین رپر های ایرانی در بدترین حالت، کمتر از صد میلیون نمی باشد. البته درآمد یک خواننده به عوامل زیادی وجود دارد. این عوامل شامل موارد زیر است.

  • برگزاری کنسرت ها
  • تعداد آهنگ های منتشر شده در سال
  • فعالیت اجتماعی و میزان مشارکت در درآمد های مجازی
  • سایر درآمد ها

مهم ترین درآمدی که یک خواننده می تواند داشته باشد از برگزاری کنسرت می باشد. در بدترین حالت اگر خواننده ای یک کنسرت در ماه داشته باشد، میزان صد میلیون را از همان کنسرت دریافت می کند. حمید صفت در ایران کنسرت کمی داشته است، زیرا سبک او رپ بوده و رپر ها در ایران نمی توانند کنسرت بگذارند.

دومین مورد درآمد زایی یک خواننده از آهنگ هایی است که منتشر می کند و از آن ها به درآمد می رسد. بسته به اینکه چقدر حق کپی رایت رعایت شود، این مورد هم درآمد خوبی را دارد. البته خواننده و آهنگش در فروش این اثر بسیار سهیم هستند. با این حال تعداد زیادی از خواننده ها به درآمد ناشی از انتشار آهنگ زیاد دل نمی بندند.

آن ها این آهنگ ممکن است خود در سایت بگذارند تا بتوانند صدای خود را در بین مردم رواج دهند. این کار باعث می شود تا در کنسرت بیننده زیادی داشته باشند. حمید صفت به نسبت تعداد سالی که مطرح شده است، آهنگ کمی نداشته است. چند تا از آهنگ های او با استقبال مواجه شده و باعث شهرت او شده است.

مهم ترین منبع درآمد زایی شبکه های اجتماعی و مخصوصا اینستاگرام است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ارتباطات، فضای مجازی به محلی برای درآمد زایی تبدیل شده است. تعدادی از سلبرتی ها تنها در یک سال بیش از ۴۰۰ میلیون از فضای مجازی درآمد دارند. این افراد با جذب فالوورهای زیاد به واسطه شهرتشان، تبلیغات زیادی را قبول کرده و درآمد های زیادی را هم کسب می کنند. در بخش های بعد به فعالیت های اینستاگرامی حمید صفت می پردازیم.

عکس های این رپر

عکس های این رپر به چه شکل است؟

حمید صفت خواننده ۲۸ ساله کشورمان است. این خواننده با تیپ خاص و ریش بلند خود را بزرگتر از آن چه هست، نشان می دهد. تصاویر او همگی با استایل های خاص او است. رپرها با توجه به اینکه سبک خاصی را در موسیقی دارند، تصاویری را هم که از خود منتشر می کنند، به صورت خاص است. در ادامه تصویری از این خواننده آورده شده است.

با بررسی تصاویر و عکس های حمید صفت، دختری در زندگی او دیده نمی شود. او مجرد است و به خاطر مادرش ازدواج نکرده بود. با ازدواج مادرش، او بیشتر در تهران بود و مادرش در آلمان زندگی می کرد. به همین دلیل عکس های کمتری بعد از رفتن مادرش به آلمان با او دارد.

اینستاگرام این خواننده چیست؟

حمید صفت در اینستاگرام فعال بوده و با آدرس @hamidsefat فعالیت می کند. او با ۳ میلیون فالوور یکی از پربازدیدترین صفحات را دارد. البته سلبریتی هایی مانند حسن ریوندی، مهناز افشار و … فالوور های بسیار بیشتری را نسبت به او دارند. یکی از عواملی که باعث رشد چشمگیر فالوور های او در اینستاگرام شد، ماجرای درگیری اش با ناپدری و به قتل رساندن او بود. بعد از این اتفاقات، نگاه ها به سمت او بیشتر شد. هواردان او که بسیار پیگیر دادگاه های حمید بودند، خبرها و پیج او را برای پیگیری سایرین پخش می کردند. این باعث شد تا این تعداد فالوور برای او افزایش یابد.

اینستاگرام حمید صفت شامل عکس های او، کلیپ هایی که درباره بعضی از آهنگ هایش مانند شهر عجایب می سازد و تبلیغات است. بخشی از درآمد او هم از این تبلیغات است. بعد از ماجرای درگیری او و به قتل رساندن ناپدری فعالیتش کم شد. تنها بعد از آزادی موقت پست هایی در مورد روند قانونی اتهامات خود با هواداران در میان گذاشت.

حمید صفت هم اکنون که این پست نوشته می شود، به اعدام محکوم شده است. با توجه به اینکه اولیای دم رضایت نداده اند، این خواننده جوان به اعدام محکوم شده است. هنرمندان زیادی برای جلوگیری از اجرای این حکم تلاش می کنند. با این حال باید دید آیا این خواننده را می توان از چوبه دار نجات داد، یا اینکه باید جواب اشتباه خود را با چوبه دار بدهد.

سوالات متداول

حمید صفت کیست؟

حمید صفت خواننده ایرانی است که به سبک رپ آهنگ می خواند. او متولد سال ۱۳۷۲ است و کمتر از ده سال از فعالیت حرفه ای او می گذرد.

آهنگ های حمید صفت چیست؟

حمید صفت دارای آلبوم معروفی به نام شهر عجایب و تک آهنگ هایی به نام الو خدا، تو دلی، هیهات، دیوونس، ققنوس و … دارد.

ماجرای دستگیری حمید صفت چیست؟

او در سال ۱۳۹۶ به جرم قتل ناپدری اش به زندان افتاد. بعد از مدتی با وثیقه آزاد شد. درسال ۱۴۰۰ حکم نهایی اعدام او آمد.

آلبوم شهر عجایب حمید صفت در مورد چیست؟

او بعداز آزادی از زندان، موزیک ویدیویی ساخت که در مورد حال و هوای او در زندان بود. در این موزیک ویدیو،بیش از ۶ میلیون بار دیده شده و نسخه صوتی آن ۴ میلیون بازدید داشت.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]