در این مقاله می خواهیم شما را با معنی فیت رپ فارسی آشنا کنیم و خوانندگانی که در این سبک آهنگ منتشر می کنند به شما معرفی کنیم برای پاسخ دادن به این سوالات لطفاً تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید. همچنین امکان دانلود بهترین آهنگ های رپ تاریخ ایران که به صورت فیت منتشر شده اند را در دسترس قرار داده ایم.

لیست عناوین محتوا پنهان
فیت در رپ یعنی چه

فیت در رپ یعنی چه؟

فیت در رپ چیست؟ شاید برای شما جالب باشد بدانید معنی فیت در رپ که در تیترهای شروع و یا پایانی موزیک ویدیویی پخش می شود چه می باشد. معمولا کلمه فیت رپ بسیار کاربردی می باشد و در خیلی جاها به کار می رود اما استفاده فراوان آن در رپ فارسی می باشد.

زمانی که دو خواننده با یکدیگر همکاری می کنند و به صورت مشترک آهنگی را وارد بازار می کنند به آن فیت می گویند. فیت در زبان انگلیسی به معنای “نمایان کردن” می باشد، معمولاً کلمه فیت برای همراهی یک خواننده در آهنگ های خواننده دیگر به کار می رود.

بهترین فیت رپ فارسی چه آهنگی بوده است؟

شاید تا کنون به گوش شما رسیده باشد که بهترین فیت رپ های فارسی چه آهنگ هایی هستند و در جستجو بهترین فیت رپ های فارسی هستید. به تازگی فیت رپ ها در دنیای موسیقی طرفداران بسیاری پیدا کرده اند.

در این‌ مقاله می خواهیم شما را با بهترین فیت رپ های فارسی که دو خواننده با همکاری هم آهنگی را اجرا کرده اند آشنا کنیم.

آهنگ ما با همیم

آهنگ ما با همیم در سال ۱۳۸۶ با همکاری بهرام و پیشرو که هر دو از معروف ترین رپر های زیزمینی هستند، خوانده شده است. این موزیک جزء اولین فیت رپ های فارسی می باشد که علاوه بر ایران در جهان نیز طرفداران بسیار زیادی را به سمت خود جذب کرده است.

آهنگ چرا بدی

آهنگ چرا بدی از زدبازی و هیچکس می باشد این دو خواننده این موزیک را در سال ۱۳۹۱ به بازار منتشر کرده‌اند. آهنگ چرا بدی پر از جنجال بوده به دلیل این که هیچکس در این موزیک حرف هایی توهین آمیز به پیشرو زده است در صورتی که هیچکس پیشرو را دوست صمیمی خود می داند.

آهنگ سنگین

آهنگ سنگین در سال ۱۳۹۱ با همکاری حصین ابلیس و صادق به بازار منتشر شده است. این موزیک با موزیک های فیت رپ فارسی دیگر کمی متفاوت است و دلیل تفاوت آن این است که آهنگ سنگین ژانر ناراحتی، غم و اندوه می‌باشد تا فضایی گنگ آور.

آهنگ بازم کلان

آهنگ بازم کلان در سال ۱۳۸۶ با همکاری خواننده رپ هیچکس و پیشرو به بازار منتشر شده است. این آهنگ یکی از آهنگ های پر سر و صدا در بین آهنگ های رپ می باشد و تاکنون طرفداران بسیاری جذب این موزیک شده اند با آن که زمان طولانی به بازار عرضه شده است اما رفته رفته بر طرفداران آن افزوده می‌شود.

بهترین فیت رپ فارسی

آهنگ اینو بفهم

آهنگ اینو بفهم با هنرمندی بهرام و عرفان در سال ۱۳۸۸ در تمام شبکه های اجتماعی منتشر شده است. بهرام و عرفان جزء بهترین خوانندگان رپ کشور محسوب می‌شوند و تاکنون آهنگی به زیبایی آهنگ اینو بفهم درسبک فیت رپ فارسی منتشر نشده است.

آهنگ صدای اتحاد

آهنگ صدای اتحاد از خواننده یاس به همکاری تک ناین این آهنگ در سال ۱۳۹۲ به بازار منتشر شده است. آهنگ صدای اتحاد طرفداران بسیار زیادی در فیت رپ های فارسی و خارجی دارد. یاس با همکاری خواننده خارجی تک ناین بسیار فوق العاده این آهنگ را به نمایش گذاشته اند.

آهنگ سرزمین یخ

آهنگ سرزمین یخ در سال ۱۳۹۱ به همکاری پیشرو و عرفان به بازار منتشر شده است، موضوع این آهنگ کمی متفاوت تر از آهنگ های دیگر می باشد. پیشرو و عرفان در آهنگ فیت رپ فارسی سرزمین یخ به عمده مشکلات جامعه ایران پرداخته اند و طرفداران بسیار زیادی این موزیک دارد.

آهنگ میان غم هایم

آهنگ میان غم هایم سروده قاف و فدایی می باشد آن ها این موزیک را در سال ۱۳۹۰ به بازار منتشر کردند. آهنگ میان غم هایم جزء بهترین آهنگ های فیت رپ فارسی معرفی شده است قاف و فدایی در این آهنگ از آقای مهدیار در قسمت‌هایی از تراک های آهنگ های خود استفاده کرده اند.

آهنگ میری تو لک یکی از بهترن فیت های رپ فارسی

آهنگ میری تو لک در سال ۱۳۹۶ با همکاری پیشرو و حصین ابلیس به بازار منتشر شده است. آهنگ میری تو لک به محض منتشر شدن در بازار و شبکه های اجتماعی طرفداران بسیار زیادی را به سوی خود جذب کرده است و موضوع آهنگ میری تو لک بیشتر کنایه زدن به سایر خواننده های رپ فارسی و تیکه انداختن به آن ها می باشد.

آهنگ چی شنیدی

آهنگ چی شنیدی با همکاری خواننده رپ فدایی و هیچکس در سال ۱۳۹۱ در شبکه های مجازی منتشر شده است. آهنگ چی شنیدی در لیست بهترین آهنگ های فیت رپ فارسی جای گرفته است. فدایی و هیچکس هماهنگی بسیار خوبی با هم در اجرای آهنگ های دو صدائه دارند.

آهنگ کمک

آهنگ کمک را رپرهای معروف کشورمان هیچکس و یاس با همکاری یکدیگر همخوانی کرده اند. موضوع این آهنگ کمک به هم وطن های ایرانی خود و دین می باشد.

آهنگ آگاه

آهنگ آگاه با صدای یاس و موئر یکی از رپرهای فارسی کشور ما بسیار سر و صدا ایجاد کرده است و چندین نسخه از این آهنگ به فروش رسیده است. موئر با همخوانی یاس بسیار معروف شده است و در حال حاضر جزء اعضای فعال لیبل فریاس یاس می باشد. موئر بیان کرده است تا بتوانم با یاس و گروهش همکاری خواهم کرد و از آن ها جدا نخواهم شد.

بهترین فیت های تاریخ رپ فارسی به چه کسانی تعلق دارد

آهنگ پایدار ۱

آهنگ پایدار ۱ سروده بهزاد لیتو، عرفان و خشایار می باشد. این سه خواننده رپ و هیپ پاپ فارسی کشور این آهنگ را به زیبایی تمام اجرا کرده اند و به بازار منتشر کرده اند. این آهنگ مورد توجه جوانان و نوجوانان قرار گرفته است در حال حاضر یکی از معروف ترین آهنگ های رپ لیتو “آهنگ پایدار ۱” او می باشد.

آهنگ ویتامین ۳۰

سهراب ام جی و بهزاد لیتو ازخواننده های سبک رپ و هیپ پاپ می باشند. آن ها آهنگ ویتامین ۳۰ را همراه دو تن دیگر از رپرهای کشور همخوانی کرده اند. این آهنگ را لیتو در پیج اینستاگرام خود همراه متن کامل آهنگ به صورت پست قرار داده است. برای دانلود این آهنگ می توانید به گوگل پلیر مراجعه کنید.

آهنگ پرو پاچه

آهنگ پرو پاچه به همکاری بهزاد لیتو و سپهر خلسه وارد بازار شده است. این آهنگ مانند بمب در بین جوانان ایران و جهان پخش شده است و محال است جوانان این آهنگ را نشنیده باشند. متن این آهنگ را می توانید از بازار دانلود کنید، سپهر خلسه گفته است فکر نمی‌کردم آهنگ های دو صدائه بسیار جذاب و شنیدنی باشند و امیدوارم بتوانم به همکاری خود با لیتو ادامه بدهم.

دانلود بهترین فیت های رپ فارسی

همانطور که در قسمتی از این مقاله توضیح دادیم فیت رپ های فارسی آهنگ هایی هستند که دو خواننده با یکدیگر همکاری کرده اند و آهنگ را خوانده اند. فیت رپ فارسی طرفداران بسیاری پیدا کرده است و بیشتر مورد استقبال جوانان و نوجوانان می باشد.

برای دانلود بهترین آهنگ های فیت رپ های فارسی با کیفیت های بالا و ریمیکس این موزیک ها می توانیم به بازار یا گوگل مراجعه کنیم و آهنگ مورد نظرمان را دانلود کنیم و یا می‌توانیم به صورت آنلاین فیت رپ فارسی آپارات آهنگ مورد نظر خود را مشاهده کنیم.

بهترین فیت های تاریخ رپ فارسی به چه کسانی تعلق دارد؟

در این بخش از مقاله می خواهیم بهترین فیت های تاریخ رپ فارسی را به صورت مختصر برای شما معرفی کنیم لطفا ما را همراهی کنید.

  • بهترین فیت رپ فارسی با همکاری یاس و هیچکس به نام کمک
  • بهترین فیت رپ فارسی با همکاری تی دی و اوج به نام شکی نیست
  • بهترین فیت رپ فارسی با همکاری حصین ابلیس و تی دی به نام لز و جوبیا
  • بهترین فیت رپ فارسی با همکاری دیاکو و پیشرو به نام اثر منفی
  • بهترین فیت رپ فارسی باهمکاری پیشرو و هیچکس به نام برو جلو
  • بهترین فیت رپ فارسی با همکاری زدبازی و هیچکس به نام واسه هر ایرانی
  • بهترین فیت رپ فارسی با همکاری حصین ابلیس و شاهین فلاکت به نام رپ فارسی چهار پایست.
دانلود بهترین فیت های رپ فارسی

بهترین فیت رپ فارسی و خارجی چه هستند؟

می خواهیم شما را با بهترین فیت رپرهای فارسی و خارجی آشنا کنیم. همانطور که در ایران گاهی اوقات خواننده ها با هم همکاری و هم‌ خوانی می کنند. برای ساخت یک موزیک در خارج از کشور هم این همکاری را برای ساخت موزیک هایشان انجام می دهند.

این همکاری باعث مشهور شدن بیشتر این افراد می شود. گاهی اوقات خوانندهای ایرانی و خارجی با هم برای ساخت یک موزیک همکاری می کنند می توانیم به یاس و تک ناین اشاره کرد که در این بخش کاملتر در مورد این دو خواننده و آهنگ‌ مشترکشان توضیح خواهیم داد.

امینم و ریحانا

امینم و ریحانا با همکاری یکدیگر در سال ۲۰۱۰ آهنگ Love The Way You Lie را اجرا کردند. موضوع این آهنگ خیانت همسر امینم می باشد که او با این موزیک به نوعی حرف دلش را به همسرش گفته است.

موزیک آن ها که در سبک خودشان رپ-هیپ پاپ بود طرفداران بسیاری جذب این موزیک شده اند، همچنان این آهنگ در یوتیوب درلیست بهترین آهنگ های فیت رپ قرار دارد این موزیک امینم و ریحانا و حدود ۶ میلیون نسخه در آمریکا به فروش رسیده است.

سیکس ناین و نیکی میناژ

سیکس ناینکه یکی از معروف ترین رپرهای امریکایی شناخته می شود و نیکی میناژ فیت رپرهای آمریکایی در سال ۲۰۲۰ با همکاری یکدیگر آهنگ Trollz را وارد بازار کردند. این آهنگ در یوتیوب با رای ۳۲،۵ میلیون بازدید کننده در جایگاه دوم قرار گرفته است. نیکی میناژ اولین کار دو صدایه خود را با ناین انجام داده است و پس از آن دیگر با خواننده ای آهنگ‌ های دو صدائه را انجام نداده است.

کاردی بی و بلک پینک

کاردی بی خواننده آمریکایی با همکاری گروه دخترانه بلک پینک آهنگ bet you wanna انجام داده‌اند که این آهنگ باعث جنجال بین طرفداران کاردی بی و بلک پینک شده‌ است. این جنجال‌ ها باعث شد کاردی بی در یوتیوب گروه دخترانه بلک پینک را رسوا کند.

کاردی بی می گوید: تا کنون چنین بی احترامی به من نشده است که شما دختران کم سن و سال انجام داده اید و در شبکه های مجازی اعلام کرد دیگر کسی با این گروه همکاری نکند فقط باعث عذاب روحی می شوند.

ویز خلیفا و جوسی جی

ویز خلیفا به همراه جوسی جی در سال ۲۰۲۰ آهنگ Gah Dam High فیت رپ خارجی به بازار منتشر کرده اند و چندین مرتبه کنسرت هایی در شهرهای مختلف آمریکا برگزار کردند. این آهنگ در زمان خودش بسیار پر فروش بوده است ولی به مرور زمان فراموش شده است و به ندرت افرادی این آهنگ را می شناسند.

اسنوپ داگ و داکتر دری

این دو خواننده آمریکایی با همکاری هم در سال ۲۰۱۹ آهنگ Still D.R.E را اجرا کرده اند. این آهنگ بسیار سر وصدا ایجاد کرد و این دو خواننده را به اوج رساند. اسنوپ می گوید من با این آهنگ شهرتم چندین برابر شده است و دوست خوبی مانند داکتر را به دست آورده ام.

یاس و تیک‌ ناین

این دو خواننده معروف با همکاری هم آهنگی به نام صدای اتحاد را وارد بازار کرده اند. این آهنگ‌ در ایران و خارج از کشور طرفداران بسیاری را جذب کرده است و این آهنگ دائم بر روی زبان طرفداران فیت رپ هست به خصوص رده سنی ۱۵ تا ۲۵ سال عاشق این موزیک هستند. یاس با فروش این آهنگ بسیار درآمد کسب کرد و ثروتش چندین برابر شده است.

نیما نیموش و تویست فرهنگ

این خواننده در سال ۲۰۲۰ آهنگ Gun Shots با موضوع یک جهنم ساختم وارد بازار کرده اند این آهنگ توسط مسعود والانژاد تنظیم شده است و آهنگساز این قطعه توسط ER Saz انجام شده است. برای دیدن متن این آهنگ می توانید به شبکه های اجتماعی مانند گوگل مراجعه فرمایید.

بزرگترین فیت رپ فارسی

آرش و اسنوپ داگ

این دو خواننده با همکاری یکدیگر در ۱۲ مه ۲۰۱۶ آهنگی دو صدائه به نام OMG وارد بازار کردند این آهنگ بسیار زیبا و پر حواشی بوده است. آرش کلیپ هایی از این موزیک ویدیو در صفحه اینستاگرام خود قرار داده است که حدود سه میلیون نفر این‌ پست را لایک کرده اند.

بزرگترین فیت رپ فارسی مال کیه؟

سروش لشکری با نام هنری هیچکس در سال ۱۳۶۴ در تهران دیده به جهان گشوده است‌. به خاطر تاثیری که بر روی موسیقی رپ- هیپ هاپ فارسی گذاشته است به او لقب “پدر رپ فارسی”را داده اند. در حال حاضر بزرگترین فیت رپ فارسی متعلق به هیچکس می باشد او اولین نفری بود که در سبک رپ همخوانی دو صدائه را وارد عرصه موسیقی رپ کرده است.

این خوانندگی مورد استقبال طرفداران هیچکس قرار گرفته است و بیشتر راغب شد تا به صورت دو صدائه با خوانندگان دیگر همکاری کند. از خوانندگانی که هیچکس با آن ها همکاری کرده است می توانیم به یاس و پیشرو اشاره کنیم. این فیت رپ‌ چندین آهنگ‌ دو صدا با یاس وارد بازار کرده است و کلیپ های فیت رپ فارسی یوتیوب را دنبال کنید.

سابقه فیت رپ فارسی در ایران از چه زمانی آغاز شده است؟

همانطور که در مطالب پیشین این مقاله توضیح داده‌ایم به آثار دوصدائی و چند صدائی فیت رپ فارسی می‌گوییم و سابقه‌ فیت رپ فارسی در ایران به پیش از انقلاب اسلامی باز می‌گردد.

در آن زمان اصطلاح فیت کشف نشده بود و خوانندگان پاپ اکثراً به صورت دو نفره یا اصطلاح دو صدائی با یکدیگر همکاری می‌کردند که می‌توانیم به آهنگ “قدسیان آسمان” با همکاری علیرضا عصار و محمد اصفهانی و آهنگ گل سرخ با صدای سعید شهروز و ناصر عبداللهی اشاره کنیم.

از سال ۱۳۷۰ مفهوم فیت به صورت حرفه ای بین خوانندگان رپ فارسی جای پیدا کرده است و از آن زمان این مفهوم جایگاه ویژه ای در دنیای موسیقی ایران پیدا کرده است.

درآمد فیت رپ های فارسی

بصری شدن فیت رپ فارسی در فضای مجازی چگونه است؟

‌ ما در این مقاله می خواهیم که موزیک فیت رپ های فارسی خارج از حیطه کاری موسیقی آن ها هستند بررسی کنیم. فیت رپ های فارسی فقط به معنی ساختن، تولید و اجرای موسیقی نمی باشد.

فیت رپ ها امکان حضور در رسانه های ملی و کنسرت ها برای فیت رپرها وجود ندارد و تنها مکانی که آن ها می توانند این فاصله بین خود و مخاطبانش را پر کند شبکه‌ های اجتماعی مانند اینستاگرام، یوتیوب، کانال های تلگرام و فیسبوک آن ها می باشد.

در شبکه های اجتماعی خواننده ها به راحتی می‌توانند هر آهنگی که بخواهند بخوانند در صورتی که در ایران اجازه این کار را به فیت رپرهای فارسی نمی‌دهند اینستاگرام جایی می باشد که اهمیت بصری درکنار بصری شنیداری برای رپ فارسی ایجاد می کند تا خودشان را به مردم معرفی کنند.

درآمد فیت رپ های فارسی از چه طریقی است؟

فیت رپ های فارسی به دلیل اینکه دو خواننده با یکدیگر همکاری می‌کنند و آهنگی را منتشر می کنند مسلماً در آمد بین آن دو تقسیم می‌شود. ولی از آن جایی که آهنگ های دو صدائه در ایران و خارج از کشور طرفداران بسیاری دارد این آهنگ ها فروش بالایی هم نیز دارند.

در واقع ملاک آن ها فروش آهنگ هایشان می باشد نه تعداد طرفداران خواننده ها، بنابراین درآمد این خواننده ها از طریق پخش تراک ها و فروش سی دی آهنگ ها در چندین نسخه و کنسرت هایی که برگزار می کنند به دست می آورند. البته گاهی اوقات کنسرت هایی برگزار می کنند که پول آن کنسرت را برای خیریه های مختلف مانند محک، ایتمام و … می باشد.

اجرای فیت رپ های فارسی به چه صورت است؟

زمانی که دو خواننده تصمیم می گیرند برای اجرای یک آهنگ با یکدیگر همکاری کنند ابتدا متن آهنگ را مشخص می کنند که هر رپر باید کدام بخش را بخواند تا با صدای آن ها هم خوانی داشته باشد و آن ها در قسمتی از اجرای خود آهنگ های دو نفره هم تمرین می کنند تا هماهنگ شوند.

برای اولین بار در ایران خواننده های سبک پاپ محسن یگانه و محسن چاووشی در ایستگاه مترو تهران شروع به خواندن آهنگ “دلمو نشکن” کردند که این هم خوانی دو صدائه بسیار سر و صدا ایجاد کرده بود و اولین اجرای فیت فارسی در ایران بوده است.

می‌توانیم به اجرای فیت رپ فارسی امینم و ریحانا که بسیار جنجالی و پر حواشی بود اشاره کنیم این همخوانی در شبکه های مجازی هشتصد میلیون بازدیدکننده داشته است. اجرای دو صدائه بسیار سخت تر است اجرای تک صدا می باشد برای اجرای دو صدائه باید بسیار تلاش کنند تا با آهنگ فیت رپ زیبایی به وجود آورند.

سوالات متداول در مورد فیت رپ فارسی

فیت رپ فارسی چیست؟

به همخوانی دو خواننده با یکدیگر در یک آهنگ فیت رپ می گویند.

قویترین فیت رپ کدام خواننده ها هستند؟

هیچکس و حصین، هیچکس و یاس، حصین و یاس جزء قویترین‌ فیت رپ های فارسی ایران می باشند.

بهترین فیت تراک های رپ فارسی چه هستند به سه مورد اشاره کنید؟

فیت ترک با همکاری زد بازی و هیچکس، فیت ترک با همکاری پیشرو و هیچکس، فیت ترک دیاکو و پیشرو.

کلمه فیت در زبان انگلیسی به چه معنا است؟

به معنای برجسته نمایش دادن، شامل شدن، نمایان کردن می باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]