ستاره ها و سلبریتی های دنیا همیشه زیر ذره بین هواداران و مخالفان خود هستند، استایل، ظاهر، دین و مذهبیت آنها و حتی لباس پوشیدن آنها همواره مورد توجه سایر افراد قرار دارد. بعضی از این سلبریتی های مشهور دین و مذهبیتی غیر از اسلام دارند که گاهی آنها را به جنجالی ترین سلبریتی های ایران تبدیل می کند. تعدادی از سلبریتی های بهایی به صراحت عنوان می‌ کنند که بهایی هستند و یا با کنایه در سخنان خود به این مورد اشاره کرده اند که در این گزارش به تعدادی از آنها اشاره می شود. در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

سلبریتی های بهایی ایرانی

۵ مورد از محبوب ترین سلبریتی های بهایی در ایران

در طول قرن‌ های متمادی فرقه‌ های انحرافی زیادی در کشور ما به وجود آمده است. اما بهاییت یکی از فرقه ‌های خود ساخته نیست، بلکه فرقه‌ ای است که توسط انگلیس پایه‌ گذاری و ترویج شد و در خدمت اهداف استعماری قرار گرفت. فرقه ‌ای که در دوران رژیم پهلوی به دنبال نفوذ در گلوگاه‌ های قدرت بوده و پس از انقلاب اسلامی به دنبال تصاحب گلوگاه‌ های اقتصادی است تا از آن طریق در زمان ‌های حساس به اقتصاد کشور ضربه بزند. ماهیت و درون پلید این فرقه باعث شده که هر سال تعداد زیادی از اعضایش این فساد را تحمل نکرده و از آنها جدا شوند. شمار پیروان دین بهائیت در جهان، بیش از ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر، برآورد شده‌ است. بر پایه آمارِ سالِ ۲۰۱۰ دانشنامه بریتانیکا، دین بهائیت از جهت پراکندگی در کشورهای جهان، پس از مسیحیت، در جایگاه دوم، جای دارد. در ادامه به تعدادی از افراد مشهور و بیشتر شناخته شده خواهیم پرداخت.

گلشیفته فراهانی

رهاورد (گلشیفته) فراهانی که بیشتر او را تحت عنوان جذاب ترین سلبریتی ایرانی می شناسند متولد ۱۹ تیر ۱۳۶۲ در تهران و در خانواده ای هنرمند می باشد. وی یک خواهر و یک برادر دارد. خانواده فراهانی یک ‏فرزند خوانده معروف دیگر به نام اردشیر رستمی نیز دارد.  گلشیفته در ۳۵ فیلم نقش داشته‌ است که بسیاری از آن‌ها در جهان شناخته شده‌ اند. برای بازی در سنگ صبور نامزد دریافت جایزه امید بخش ‌ترین بازیگر زن شد و جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره سه قاره را برای بازی در بوتیک دریافت کرد.  فراهانی در بخشی از این مصاحبه ادعا می کند که یک مقام وزارت اطلاعات به او صراحتا گفته اهمیتی ندارد که هنرمندی! مثل او در ایران بماند و به اتهام زده اند که مادرش بهایی است! این روزها عکس های گلشیفته در دسته عکس های سلبریتی های بهایی در فضای مجازی جنجالی شده است.

فریدون فروغی

فریدون فروغی بع عنوان یکی از سلبریتی های معروف ایران  نهم بهمن‌ ماه ۱۳۲۹ خورشیدی در محله سلسبیل تهران متولد شد. پدرش فتح‌الله فروغی کارمند اداره دخانیات علاقمند به هنر و موسیقی بود و تار می‌ نواخت. خانواده پدری او از ملاکان بزرگ نراق بودند. در ابتدا نام فرهاد برای او انتخاب شد ولی با خواست پدر بزرگ نام او به فریدون تغییر یافت. او آخرین فرزند خانواده بود و سه خواهر بزرگ ‌تر از خود به نام‌های پروانه، عفت و فروغ داشت.

فریدون در سال ۱۳۳۵ و شش‌ سالگی، تحصیل را آغاز کرد و در ۱۳۴۷ مدرک دیپلم علوم طبیعی را گرفت و پس‌ از آن دیگر تحصیل را رها کرد. وی موسیقی را بدون داشتن استاد و با توجه به علاقه‌ ای که به موسیقی راک و به‌ خصوص آثار ری چارلز داشت، با تمرین می‌ آموخت. فریدون فروغی در اوج شهرت، آلوده اعتیاد گردید و چون سرکردگان لجنه بهائیان تهران پارس، محل سکونت خانواده فروغی، موفق به ترک اعتیاد او نشدند، رهایش کردند و کم کم به اتهام خرید و فروش هروئین کارش به زندان کشید.

عهدیه

عهدیه بدیعی (زادهٔ شهریور ۱۳۲۸ در تهران) از خوانندگان بهایی ایرانی در عرصه موسیقی اصیل ایرانی است. او از سال ۱۹۷۶ تا کنون همراه با خانواده اش در مادرید، اسپانیا زندگی می‌کند. عهدیه بدیعی یکی از پر طرفدارترین خوانندگان موسیقی پاپ در ایران سال های دهه چهل و پنجاه خورشیدی، سال هاست که در اسپانیا زندگی می کند. عهدیه که از جامعه بهاییان ایرانی است، در سال های دوری از ایران، در فعالیت های خیریه حضور داشته است.

مهناز رئوفی

مهناز رئوفی (فاطمه السادات رستگاری) متولد سال ۱۳۴۹ از سنندج، ایران است. وی از سادات طباطبایی است ولی به واسطه این که پدرش بهایی بود او نیز بهایی ماند. می گوید اگرچه اجداد او از مسلمانان سرشناس و صاحب احترام و معتمد بودند و هم اکنون آرامگاه های آنان مورد تکریم مسلمانان است، ولی پدر بزرگ های او به مسلک بهائیت در آمده اند. او، برادرانش، همسر برادران و خواهرانش از اعضای فعال تشکیلات بهائیان بوده اند، به شکلی که برادران او هم اکنون نیز از سران بهائیت در ایران محسوب می شوند. او علت روی گردانی از بهائیت را وجود سوالات بی‌جواب از تعاریف بهائیت عنوان کرده‌ است. وی در کتاب‌هایش به نقد بهائیت می‌پردازد.

امید جلیلی

امید جلیلی، کمدین و هنرپیشه ایرانی، بریتانیایی ساکن لندن که سال ها جزو چهره های معروف عرصه کمدی و طنز اجتماعی در بریتانیا تابع دین بهایی است. امید جلیلی در یک خانواده بهائی ایرانی متولد شده و از سال های دهه ۱۹۷۰ همراه با خانواده خود به لندن مهاجرت کرده است. وی می گوید پرورش در یک خانواده بهایی به خصوص پس از انقلاب سال ۱۹۷۹ ایران تاثیر زیادی روی زندگی وی بر جا گذاشته است.

فیلم های سلبریتی های بهایی

فیلم های سلبریتی های بهایی

در این دوره و زمانه با گسترش فضای مجازی و شبکه ارتباطات دسته جمعی، هنرمندان و سلبریتی ها از این فضا برای ارتباط با هوادارانشان استفاده می کنند و تصاویر و اخبار مرتبط با خود را به اشتراک می گذارند. جامعه مجازی و شبکه های اجتماعی یکی از ارکان اصلی ارتباط افراد با یکدیگر شده است، ستارگان و چهره ها نیز این صفحات را برای ارتباط بهتر با مردم انتخاب کرده اند و با داشتن صفحه در شبکه های اجتماعی قصد در ارتباط مستمر و دو طرفه با مردم دارند.

آهنگ های سلبریتی های بهایی

آهنگ های سلبریتی های بهایی

 فروغی در نوازندگی پیانو، کیبورد، گیتار و گیتار الکتریک مهارت داشت. همچنین وی بنیان گذار سبکی بود که پس از او، خوانندگان دیگری، آن را ادامه دادند. ترانه‌های فریدون فروغی بیشتر به وسیله ترانه‌ سرا های معروف سروده شده و تعدادی از آن ‌ها را نیز خود او گفته است.

گلشیفته فراهانی، بازیگر سرشناس ایرانی که بیشتر برای کار های سینمایی‌ اش مشهور است، دستی هم در حوزه موسیقی دارد. خانم فراهانی در کنسرتی با گروه «کوچ نشین» در پاریس به سرپرستی آذرخش فراهانی به صحنه رفت. اعضای این گروه از ایران به فرانسه سفر کردند و این اولین کنسرت آنها در خارج از این کشور بود.

عهدیه که از باورمندان به آیین بهایی هم بود، در سایه خشم انقلابیون از کشور خارج شد و همه ۴ دهه گذشته را در اسپانیا سپری کرد. فعالیت های او گرچه هرگز خاموش نشد اما بدون شک کمتر از زمانی شد که ده ها ترانه در سال با صدای او منتشر می شد. عهدیه می گوید تمرکزش را بیش از فعالیت هنری بر مادری برای فرزندانش گذاشته گرچه کوشیده به نوآوری در ترانه‌هایش ادامه دهد.

سلبریتی های بهایی که شیعه شده اند چه افرادی هستند؟

سلبریتی های بهایی که شیعه شده اند چه افرادی هستند؟

بسیاری از سلبریتی های جهان در اوج شهرت، محبوبیت و رفاه و زرق و برق باز برای رسیدن به آرامش و رستگاری واقعی به اسلام پناه می برند. از جمله این سلبریتی ها بهایی می توان به خانم مهناز رئوفی اشاره کرد که بیشترین معروفیت آن هم بخاطر تغییر دین خود بوده است.

حاشیه های سلبریتی های بهایی

گلشیفته فراهانی در رده پر حاشیه ترین سلبریتی های بهایی قرار گرفته است. بهترین و داغ ترین عکس های دیدنی و جنجالی سلبریتی ها از شبکه اجتماعی اینستاگرام که مورد علاقه مردم ایران هم هست جمع آوری شده است. بعضی از سلبریتی‌ ها با رفتاری که نشان می دهند خودشان را سوژه عکاسان می‌کنند و با انتشار تصاویری گاها حواشی زیادی در سطح جامعه ایجاد می‌کنند.

سلبریتی های بهایی در خارج از ایران

سلبریتی های بهایی در خارج از ایران

سلبریتی های بهایی به علت عقایدشان بیش از یک قرن است که با محدودیت هاى بسیار در ایران دست و پنجه نرم می کنند، به همین خاطر بیشتر آنها مهاجرت از ایران برای همیشه را بهترین گزینه می دانند. بهائیان در نظام جمهوری اسلامی ایران از حقوق شهروندی و انسانی، محروم بوده و سرکوب و کشته می‌شوند.

اسامی هنرمندان بهایی

متاسفانه به دلیل محدودیت های دین بهایی ها کسی زبان به گفتن دین خود باز نمی کند و هنرمندانی هم که تابع دین بهایی هستند خود را از گفتن آن منع می کنند.

ورزشکاران بهایی چه افرادی می باشند؟

در عصرِ جهانی‌شدن، رابطه میان دین و ورزش، که هر دو امکان انزوا و اتحادِ جوامع را در خود دارند، امری پیچیده است که تحلیل آن به فهم بهترهر دوی آنها یاری می‌رساند. 

سوالات متداول

بهاییت از چه فرقه ای می باشد؟

 بهاییت فرقه‌ ای است که توسط انگلیس پایه‌ گذاری و ترویج شد و در خدمت اهداف استعماری قرار گرفت.

دین بهاییت در جهان چه جایگاهی جای دارد؟

دین بهائیت از جهت پراکندگی در کشورهای جهان، پس از مسیحیت، در جایگاه دوم، جای دارد.

علت مهاجرت بهایی ها از ایران چیست؟

بهایی ها به علت عقایدشان بیش از یک قرن است که با محدودیت هاى بسیار در ایران دست و پنجه نرم می کنند.

علت اخراج عهدیه از ایران چه بود؟

عهدیه که از باورمندان به آیین بهایی هم بود، در سایه خشم انقلابیون از کشور خارج شد و همه ۴ دهه گذشته را در اسپانیا سپری کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۴ میانگین: ۳]