در تیم ملی فوتبال ایران بازیکنان و ورزشکاران حرفه ای و قدرتمند بسیار زیادی وجود داشته اند که با بازی های جوانمردانه خود موفقیت ها و پیروزی های زیادی را برای کشور به دست آورده اند. بازیکنانی که باعث موفقیت و پیروزی تیم ملی کشور خود شده اند و توانسته اند برای این تیم و کشورشان افتخار آفرینی کنند به اسطوره های فوتبال ایران معروف شده اند.

برخی از این افراد مانند محمد مایلی کهن، علی پروین و علی دایی هستند که از معروفیت و محبوبیت چشم گیری در کشور ایران برخوردار می باشند. در این مقاله قصد داریم که به صورت دقیق شما را با اسطوره های استقلال و هم چنین اسطوره های پرسپولی آشنا کرده و توضیحاتی را در رابطه با زندگی شخصی آن ها به شما ارائه دهیم. در ادامه می توانید با مطالعه این پست از اطلاعات هیجان انگیزی در رابطه با این موضوع و همچنین اسطوره های فوتبال ایران بهره مند شوید.

لیست عناوین محتوا پنهان
اسطوره های فوتبال ایران چه افرادی هستند؟

اسطوره های فوتبال ایران چه افرادی هستند؟

اسطوره ها و یا قهرمانان فوتبال ایران افرادی هستند که با قدرت چشم گیر خود و با فعالیت هایی که در این تیم داشته اند توانسته اند بار ها برای فوتبال ایران افتخار آفرینی کنند و گل های زیادی را نیز برای آن ها به ثمر برسانند. این افراد نزد مردم ایران محبوبیت بسیار زیادی داشته و توانسته اند طرفداران زیادی را در میان آن ها داشته باشند. در این قسمت می خواهیم برخی از قهرمانان و بازیکنان مطرح فوتبال ایران را به شما معرفی کنیم و توضیحاتی را در رابطه با آن ها به شما ارائه کنیم.

علی پروین

علی پروین یکی از قهرمانان ملی می باشد که در تاریخ ۳ مهر ماه سال ۱۳۲۵ در شهر تهران به دنیا آمده است و اکنون ۷۵ ساله می باشد. او در زمان گذشته سابقه سرمربی گری تیم پرسپولیس و همچنین تیم ملی را داشته است و موفقیت های زیادی را نیز به همراه آن ها به دست آورده است. پست او در تیم ملی هافبک هجومی بود و با پیراهن شماره ۷ در این تیم بازی می کرد. از بزرگ ترین افتخارات او در تیم ملی می توان به ۲ بار قهرمانی در جام ملت های آسیا و همچنین ۲ بار قهرمانی در جام تخت جمشید اشاره کرد. علی پروین توانست در طی مدت زمان حضور خود در فوتبال ۹۵ گل باشگاهی و ۱۳ گل ملی را به ثمر برساند و از پر افتخارترین های فوتبال این کشور به حساب آید.

محمد پنجعلی

سید محمد پنجعلی که از دیگر اسطوره های تاریخ فوتبال ایران محسوب می شود در آذر ماه سال ۱۳۳۴ به دنیا آمده است. او در پست مدافع در تیم های ملی و باشگاهی فعالیت می کرده است و توانسته است افتخارات بسیار زیادی را نیز به نام خود به ثبت برساند. سید محمد پنجعلی در دوران فوتبالی خود در تیم هایی مانند پرسپولیس، الاتحاد قطر و همچنین فتح تهران به میدان رفته است و موجب پیروزی های آن ها شده است. از جمله افتخارات این بازیکن تاریخی می توان به ۲ بار قهرمانی در جام ملت های آسیا اشاره کرد که در آن بازی محمد پنجعلی توانست تاثیر گذار ترین بازیکن میدان محسوب شود.

فرشاد پیوس

یکی از اسطوره های تاریخی فوتبال ایران و همچنین قهرمانان ملی این کشور آقای فرشاد پیوس می باشد که در تاریخ ۲۲ دی ماه سال ۱۳۴۰ در شهر تهران به دنیا آمده است. وی در گذشته در پست مهاجمی در تیم های باشگاهی و همچنین تیم ملی حضور داشته است و توانسته است دویست و هشتاد و هشت گل باشگاهی و هجده گل ملی را در کارنامه خود به ثبت برساند. فرشاد پیوس در دوره فوتبالی خود توانسته است بار ها رکورد دار آقای گلی باشد و از سال ۶۵ تا ۷۳ بار ها رکورد خود را جا به جا کند. این شخص توانسته است با ۵۷ گل برترین گل زن در تیم پرسپولیس باشد و توجه افراد زیادی را نیز به خود جلب کرده و از قهرمانان ملی ایرانی محسوب شود.

ناصر حجازی

دروازه بان سابق تیم ملی فوتبال ایران آقای ناصر حجازی بوده است که در تاریخ ۲۳ آذر ماه سال ۱۳۲۸ به دنیا آمده بود. وی در تاریخ ۲ خرداد ماه سال ۱۳۹۰ و در سن ۶۲ سالگی در شهر تهران از دنیا رفت. این شخص در تیم های بسیاری مانند تاج، استقلال و محمدان سابقه حضور داشته است و توانسته است بار ها برای این تیم ها بدرخشد. از مهم ترین افتخارات این شخص از فوتبالیست های استقلال در طی مدت زمان زندگی فوتبالی خود می توان به قهرمانی استقلال در جام ملت های آسیا در سال ۱۳۵۱ اشاره کرد. همچنین ناصر حجازی سابقه مربی گری در تیم هایی مانند ماشین سازی تبریز، استقلال و نساجی مازندران را داشته است.

عکس اسطوره های فوتبال ایران

علی دایی

علی دایی که از پر افتخار ترین بازیکنان و اسطوره های ملی فوتبال ایران می باشد در تاریخ ۱۴ بهمن ماه سال ۱۳۴۸ و در شهر اردبیل به دنیا آمده است. وی در دوران فوتبالی خود در پست مهاجمی حضور داشته است و توانسته است نزدیک به ۱۰۹ گل ملی را برای کشورش به ثمر برساند و تا سال ۱۴۰۰ رکورد دار این تعداد گل باقی بماند. او سابقه حضور در تیم هایی مانند پرسپولیس، السد، بایرن مونیخ و الشباب را داشته است و توانسته است گل های زیادی را نیز برای این تیم ها به ثمر برساند. از مهم ترین و بزرگ ترین افتخارات این شخص می توان به قهرمانی در جام ملت های آسیا در سال ۱۹۹۶ تا سال ۲۰۰۴ اشاره کرد.

احمد رضا عابد زاده

دروازه بان سابق تیم ملی آقای احمد رضا عابدزاده می باشد که در تاریخ ۴ خرداد ماه سال ۱۳۴۵ به دنیا آمده است. وی سابقه مربی گری در تیم هایی مانند سایپا، استقلال اهواز و پرسپولیس را داشته است و همچنین توانسته است افتخارات زیادی را برای آن ها به دست بیاورد. احمد رضا عابدزاده در حال حاضر ۵۵ ساله می باشد و فرزند خود را برای حضور در تیم ملی در پست دروازه بانی تربیت کرده است. وی در سال ۱۹۹۸ همراه با تیم ملی ایران توانست به جام جهانی صعود کند و یک بازی تماشایی را از خود در آن مسابقات بر جای بگذارد.

محمد مایلی کهن

محمد مایلی کهن که در تاریخ ۳۰ خرداد ماه سال ۱۳۳۳ به دنیا آمده است یکی از بهترین و پر افتخار ترین بازیکنان سابق تیم ملی محسوب می شود. او در پست هافبک در تیم ملی حضور داشته است و توانسته است افتخارات ملی و باشگاهی بسیار زیادی را برای خود به دست آورد. مایلی کهن در تیم هایی مانند نفت تهران و پرسپولیس حضور داشته است و همچنین در پست هافبک برای تیم ملی نیز به میدان مسابقات رفته است. نکته مهم این است که آقای محمد مایلی کهن در تیم هایی مانند پرسپولیس، شهرداری تبریز و همچنین امید های ایران سابقه مربی گری را داشته است.

اسطوره های فوتبال ایران در لیگ سمت مهمی دریافت کرده اند؟

علی کریمی

علی کریمی در تاریخ ۱۷ آبان ماه سال ۱۳۵۷ در شهر کرج به دنیا آمده است و در پست هافبک هجومی برای تیم ملی و تیم های باشگاهی فعالیت می کرده است. وی در تیم هایی مانند پرسپولیس، الاهلی امارات و بایرن مونیخ بازی می کرده است و گل ها ملی را برای کشورش به ثمر رسانده است. علی کریمی در سال ۱۳۹۳ دستیاری سرمربی را برای تیم ملی توانسته است تجربه کند.

مهدی مهدوی کیا

مهدی مهدوی کیا که در تاریخ ۲ مرداد ماه سال ۱۳۵۶ به دنیا آمده است در پست هافبک حضور داشته است. وی توانسته است در طی مدت زمان حضور خود در فوتبال ۱۳ گل ملی و ۵۴ گل باشگاهی را به ثمر برساند. لازم به ذکر است که مهدوی کیا از بازیکنان سابق پرسپولیس محسوب می شود.

جواد نکونام

جواد نکونام که کاپیتان سابق تیم ملی بود در تاریخ ۵ آذر ماه سال ۱۳۵۹ در شهر ری به دنیا آمده بود. او در پست هافبک در تیم های باشگاهی و ملی حضور داشته است و در مجموع ۴۵۰ گل را برای آن ها به ثمر رسانده و توانسته است از تاثیر گذارترین بازیکنان و اسطوره فوتبال ایران محسوب شود. وی سابقه حضور در تیم هایی مانند استقلال، الشارجه و همچنین اوساسونا را داشته است و گل های زیادی را نیز برای این تیم ها به ثمر رسانده است.

کریم باقری

کریم باقری در تاریخ ۱ اسفند ماه سال ۱۳۵۲ در شهر تبریز به دنیا آمده است و سال ها در پست هافبک در تیم های مختلف به فعالیت مشغول بوده است. وی توانسته است در طول مدت زمان حضور خود در تیم ملی نزدیک به ۵۰ گل را برای کشور خود به ثمر برساند و بتواند از پر افتخار ترین های فوتبال ایران محسوب شود. وی سابقه حضور در تیم هایی مانند پرسپولیس، النصر امارات و السد را داشته و توانسته است درخشش زیادی را برای آن ها داشته باشد.

خداداد عزیزی

خداداد عزیزی که در ۱ تیر ماه سال ۱۳۵۰ به دنیا آمده است سال ها در پست مهاجمی فعالیت می کرده است و به غزال تیز پای ایران نیز شهرت داشته است. وی در زمان فعالیت های فوتبالی خود ۱۱ گل ملی را به ثمر رسانده است و همچنین ۴۴ گل باشگاهی را نیز به نام خود به ثبت رسانده است. آقای عزیزی سابقه حضور در تیم هایی مانند پرسپولیس، النصر و همچنین پاس تهران را داشته است.

اسطوره های فوتبال ایران چه افتخاراتی کسب کرده اند؟

ممکن است از خود بپرسید که بازیکنان و ورزشکاران ایرانی تا به حال چه افتخاراتی را توانسته اند به دست بیاورند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که آن ها توانسته اند بار ها قهرمانی جام ملت های آسیا را در سال های مختلف تجربه کرده و این افتخار را در کارنامه خود به ثبت برسانند. از دیگر افتخارات این اسطوره ها و قهرمانان می توان به صعود به جام های جهانی و درخشش های پی در پی این ورزشکاران و بازیکنان اشاره کرد.

آدرس پیج اینستاگرام اسطوره های فوتبال ایران

آدرس پیج اینستاگرام اسطوره های فوتبال ایران

برخی از بازیکنان و افراد معروف سعی می کنند که با فعالیت کردن در فضای مجازی به تعداد دنبال کننده های خود اضافه کنند و فعالیت های خود را با آن ها به اشتراک بگذارند. اسطوره های ملی فوتبال نیز در این فضا با فعالیت های خود توانسته اند محبوبیت های بیشتری را به دست آورند. شما می توانید با یک جست و جوی ساده این پیج ها را پیدا کرده و در صورت تمایل آن ها را دنبال کنید.

اسطوره های استقلالی فوتبال ایران

برخی از ورزشکاران ملی هستند که با فعالیت در تیم های باشگاهی جایگاه خود را در فوتبال تثبیت می کنند. یکی از این اسطوره های استقلالی فوتبال ایران جواد نکونام می باشد که درخشش های زیادی را برای این تیم توانست داشته باشد. از دیگر بازیکنان و اسطوره های استقلالی می توان به ناصر حجازی اشاره کرد که از زمان های گذشته در تیم استقلال فعالیت می کرده است. البته وی اکنون در قید حیات نمی باشد و سال هاست که از دنیا رفته است.

اسطوره های پرسپولیسی فوتبال ایران

برخی از قهرمانان ملی ایرانی هستند که پرسپولیسی بوده و در این تیم فعالیت کرده اند. یکی از این افراد محمد مایلی کهن می باشد که سال ها در تیم باشگاهی پرسپولیس فعالیت کرده است. از دیگر بازیکنان پرسپولیسی و پر افتخار می توان به آقای علی دایی و علی پروین اشاره کرد که گل های زیادی را برای این تیم توانسته اند به ثمر برسانند. خداداد عزیزی نیز از دیگر بازیکنان ملی و اسطوره های فوتبالی می باشد که سال ها در این تیم بزرگ حضور داشته است.

اسطوره های فوتبال ایران الان کجا هستند؟

اسطوره های فوتبال ایران الان کجا هستند؟

ممکن است این سوال را بپرسید که اسطوره های فوتبالی ایران در حال حاضر در کجا هستند و به چه کاری مشغول می باشند؟ برخی از این قهرمانان مانند آقای ناصر حجازی اکنون از دنیا رفته اند و در قید حیات نیستند. برخی دیگر از آن ها نیز مانند آقای علی دایی سرمربی تیم های باشگاهی شده اند و به هدایت این تیم ها مشغول می باشند. در واقع بیشتر آن ها در فدراسیون فوتبال ایران جایگاه های مهمی را به دست آورده اند. البته افرادی مانند خداداد عزیزی نیز با برگزاری برنامه هایی مانند فوتبالی، استعداد های فوتبال را کشف می کند و به دنیای فوتبال می کشاند.

اسطوره های فوتبال ایران چه گل های مهمی زدند؟

برخی از قهرمانان ملی مانند علی دایی در بازی های حساس گل های تاریخی و مهمی را توانسته اند به ثمر برسانند که در ذهن همگان ماندگار شده است. یکی از این گل ها مربوط به بازی با استرالیا می باشد که در دقایق پایانی زده شد و توانست نتیجه بازی را به نفع ایران به پایان برساند. از دیگر گل های مهم و حساس ملی می توان به گل های کریم باقری اشاره کرد که در سایت های مختلف قابل مشاهده می باشند.

اسطوره های فوتبال ایران در لیگ سمت مهمی دریافت کرده اند؟

برخی از قهرمانان ملی فوتبال ایران مانند آقای کریم باقری و علی پروین توانسته اند در لیگ به جایگاه مهمی دسترسی پیدا کنند. برخی دیگر نیز مانند علی دایی به سرمربی گری در تیم های مختلف مشغول می باشند و تیم های لیگ برتری را هدایت می کنند. در این میان آقای خداداد عزیزی نیز کشف استعداد می کند و جوانان فوتبالی را به دنیای فوتبال راه می دهد و از آن ها استفاده می کند.

عکس اسطوره های فوتبال ایران

برای دیدن عکس ها و تصاویر فوتبالیست ها و ورزشکاران محبوب که به اسطوره های فوتبال ایران شهرت یافته اند راه های زیادی وجود دارد که در این قسمت می خواهیم به آن ها اشاره کنیم. یکی از این راه ها مراجعه به سایت ها و صفحات اینترنتی می باشد که با یک جست و جوی ساده قابل مشاهده می باشد. همچنین شما می توانید در پیج های مختلف اینستاگرامی نیز عکس ها و تصویر های زیادی را از این افراد مشاهده کرده و ببینید. البته اسطوره های فوتبال ایران دارای صفحه توئیتر و کلاب هاوس نیز هستند و عکس های زیادی را از خود در این مکان ها منتشر می کنند. شما می توانید در ادامه همین پست یکی از عکس های با کیفیتی که از این افراد برای شما تهیه کرده ایم را مشاهده کنید.

اسطوره های فوتبال ایران دچار چه حاشیه هایی شدند؟

اسطوره های فوتبال ایران دچار چه حاشیه هایی شدند؟

برخی از قهرمانان ملی و اسطوره های فوتبالی ایران، در دوره فوتبالی خود دچار شایعه ها و حاشیه های زیادی شده اند. یکی از این افراد نیز آقای علی کریمی می باشد که بار ها ماجرای اختلافات خود با همسرش رسانه ای شد و آن ها را مورد حملات زیادی قرار داد. از دیگر افرادی که حاشیه هایی را به دنبال داشتند آقای علی دایی بود که در چند سال گذشته تصاویری از منزل لاکچری اش و تولد همسر جوانش منتشر شد. البته آقای دایی پیش از این ها نیز ماجرای طلاق از همسر اولش رسانه ای شده بود و عده زیادی را متوجه خود کرد. بیشتر حاشیه های این فوتبالیست ها و بازیکنان مربوط به ویلای لاکچری و مهمانی های بزرگی است که آن ها در آن حضور داشته اند.

کدام یک از اسطوره های فوتبال ایران سرمربی شدند؟

بیشتر قهرمانان و اسطوره های ملی فوتبال ایران با سرمربی گری بقیه فعالیت های خود را طی کرده اند. یکی از این افراد آقای علی دایی بود که چند سال سرمربی گری تیم نفت تهران را بر عهده داشته است. از دیگر سرمربی هایی که از اسطوره های ملی نیز محسوب می شوند می توان به کریم باقری اشاره کرد که در تیم پرسپولیس سابقه حضور داشته است. البته افراد بزرگی مانند ناصر حجازی، فرشاد پیوس، کریم باقری و محمد مایلی کهن نیز از سرمربی های تیم های باشگاهی بوده اند و توانسته اند افتخارات زیادی را برای این تیم ها به دست بیاورند.

کدام یک از اسطوره های فوتبال ایران محبوب تر هستند؟

کدام یک از اسطوره های فوتبال ایران محبوب تر هستند؟

در میان قهرمانان ملی فوتبال ایران اسطوره های بسیاری وجود دارند که توانسته اند در میان مردم محبوبیت و معروفیت زیادی را داشته باشند. یکی از این افراد علی دایی می باشد که در میان مردم ایران توانسته است از محبوبیت ویژه ای بهره مند باشد. البته افرادی مانند کریم باقری و علی پروین نیز از با غیرت های فوتبال ایران می باشند و توانسته اند در مقایسه با سایر فوتبالیست ها و ورزشکاران، از اعتبار بالایی بهره مند باشند و محبوبیت ویژه ای را داشته باشند. جالب است بدانید که علی کریمی، سید محمد پنجعلی و احمد رضا عابد زاده نیز از دیگر بازیکنان و اسطوره های محبوب تیم ملی می باشند که افراد علاقه بسیار زیادی به آن ها دارند.

کدام یک از اسطوره های فوتبال ایران دست به افشاگری زدند؟

برخی از قهرمانان و اسطوره های فوتبالی افشاگری های زیادی را داشته اند. یکی از این افراد آقای علی پروین می باشد که بار ها در مصاحبه های خود صحبت های جنجالی زیادی را کرده است و توجه همه را به خود جلب کرده است. از دیگر اسطوره های فوتبال ایران که جنجال های زیادی را به پا کرده است می توان به علی کریمی اشاره کرد که در گفت و گو های خود حواشی زیادی داشته و افشاگری هایی را در خصوص فوتبال این مملکت کرده است.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. کدام اسطوره های فوتبال ایران سابقه سرمربی گری در تیم های لیگ برتر و همچنین تیم ملی را داشته اند؟

  افرادی مانند علی پروین سابقه سرمربی گری تیم ملی را داشته است. در این میان افرادی مانند علی دایی، کریم باقری، احمد رضا عابدزاده و همچنین جواد نکونام نیز شابقه سرمربی گری در تیم های لیگ برتر را داشته است.

 2. محبوب ترین بازیکنان فوتبالی ایران چه کسانی می باشند؟

  علی دایی و کریم باقری از اسطوره های تکرار نشدنی فوتبال ایران می باشند و نزد مردم از محبوبیت بسیار زیادی بهره مند می باشند. از دیگر بازیکنان محبوب این کشور می توان به محمد مایلی کهن و احمد رضا عابدزاده اشاره کرد.

 3. در میان بازیکنان سابق تیم ملی فوتبال ایران و اسطوره های ملی کدام یک حاشیه های بیشتری را به دنبال داشته است؟

  افرادی مانند علی کریمی از افرادی می باشد که دارای حاشیه های زیادی بوده و بارها مورد حمله قرار گرفته است.

 4. کدام یک از بازیکنان سابق و قهرمانان ملی فوتبال ایران اکنون در قید حیات نیستند؟

  آقای ناصر حجازی که از دروازه بانان سابق تیم ملی فوتبال ایران محسوب می شود در سال ۱۳۹۰ از دنیا رفته است و در قید حیات نمی باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]