جمشید شیبانی آهنگساز، کارگردان، ترانه سرای، تهیه کننده و از خوانندگان ایرانی قهاری بود در زمینه موسیقی که در زمان خود در کار حرفه ایش همتا نداشت و چه بد به حاله دنیای موسیقی که همچین گوهر با استعدادی را از دست داد، در این مقاله در مورد این شخص مشهور در دنیای موسیقی تلفیقی ایران صحبت خواهیم کرد و کار های هنری این فرد را مورد بررسی قرار می دهیم و به صورت مجموعه ای مقاله وار در اختیار شما دوستداران موسیقی قرار می دهیم.

جمشید شیبانی کیست؟

جمشید شیبانی کیست؟

در بیوگرافی جمشید شیبانی که از خوانندگان پاپ ایرانی است؛ ابتدا به زاد روز و محل تولد می پردازیم و کم کم مسائل و حرفه ای که در دنیای هنر داشته است را مورد بررسی و تحلیل قرار می دهیم و با اطلاعات کاملی شما را نسبت به این هنرمند غنی خواهیم ساخت، جمشید در خرداد سال ۱۳۰۴ در تهران چشم بر جهان گشود، او دارای ملیتی ایرانی است و سبک موسیقی که او در آن فعالیت دارد موسیقی پاپ بوده است.

از سال ۱۳۱۹ فعالیت خود را در عرصه هنر شروع کرده بود در آن سال او به پرده خوانی تائتر تهران مشغول به فعالیت شده بود و خوانندگی و ترانه سرایی را از سال ۱۳۳۱ آغاز کرد، همچنین این فرد با حضور فعالی که داشت در دنیای سینمای ایران نیز دست داشت و به گونه ای بود که سال ۱۳۳۴ تا سال ۱۳۵۷ در سینما فعالیت پررنگی را از خود نشان داد.

عکس های جمشید شیبانی را در کجا ببینیم؟

یکی  از مسائلی که برای شما دوست داران این هنرمند سوال بشود این است که چگونه می توانید به عکس های این هنرمند دست پیدا کنید، ما برای این مشکل نیز راه حل های پیشنهاد می دهیم تا شما عزیزان بتوانید به راحتی به عکس های دلخواهتان از این هنرمند با اعداد دست پیدا کنید.

ابتدایی ترین راهی که می توان برای دیدن عکس از هر فرد مشهوری را به شما پیشنهاد کرد سرچ عکس با ذکر نام هنرمند دلخواهتان در اینترنت و گوگل است، همچنین عکس های هنرمند محبوبتان را می توانید با دنبال کردن او در دنیای مجازی مانند اینستاگرام و… ببینید.

برترین آهنگ های جمشید شیبانی کدامند؟

محبوب ترین آهنگ این خواننده از خوانندگان قدیمی ایرانی را می توانیم با نام سیمین بر بیابیم، این آهنگ با قدرت و زیبایی که دارد معروف ترین و محبوب ترین آهنگ جمشید شیبانی است که تا کنون در لیست آهنگ های ماندگار نام این آهنگ همچنان می درخشد، در ادامه می توان  این آهنگ را در یوتیوب به صورت کامل با کلیپ تماشا کرد، این آهنگ زیبا با ترانه سرایی ابراهیم صفایی و هنرمندی و آهنگسازی جمشید شیبانی در اختیار عموم برای شنیدن قرار گرفت. از دیگر آهنگ هایی که آهنگسازی آن توسط این هنرمند انجام شده است می توان به آهنگ های، دل بلا، اصفهان، سیمین بر، ساقی، گناه و… اشاره کرد که از آثار این هنرمند به حساب می آیند.

چه حاشیه هایی برای این خواننده به وجود آمد؟

او فردی با حاشیه های جنجالی و زیادی نبود مگر این گه، او در خانواده ای هنرمند به دنیا آمده بود و همچنین او نوه پدر موسیقی ایران بود و پدرش نیز از پیشگامان نمایش هنر در ایران به شمار می آمد، او برای ادامه تحصیلات خود به خارج از کشور رفته و تحصیلات دانشگاهی خود را در حیطه تعلیم و تربیت از دانشگاه سانتامونیکا و حیطه سینما را از دانشگاه کالیفرنیا کسب کرده بود.

مهاجرت او از سال ۱۳۲۵ جهت تحصیل اتفاق افتاد که به آمریکا رفت و در آن جا مستقر شد، او در دانشگاه به عنوان خبرنگار هنری فعالیت می کرد و همچنین با مجلات داخل کشور نیز همکاری داشت، آن زمان او با ستارگان هالیوودی نشت و برخاست می کرد به همین دلیل مصاحباتی که با مجلات ایرانی انجام می داد در این مجلات چاپ می شد و در اختیار عموم مردم قرار می گرفت.

آیا تا به حال مصاحبه ای با جمشید شیبانی انجام شده است؟

آیا تا به حال مصاحبه ای با جمشید شیبانی انجام شده است؟

تاکنون مصاحبات زیادی با جمشید شیبانی صورت گرفته ولی دسترسی به این مصاحبات  که به صورت ویدئو هستند فقط در آپارات و یوتیوب است، همچنین جمشید شیبانی ویکی پدیا بسیار کامل و جامعی دارد که اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار می دهد و ما در این مقاله نیز سعی بر این داریم که اطلاعات کاملی از جمشید شیبانی را در یک مقاله برای شما گرد آوری کنیم تا شما بتوانید اطلاعات موثقی را به صورت سر جمع در یک مقاله خدمت شما ارائه می دهیم.

 همچنین جمشید در مصاحبه هایی که انجام داده بوده، در مورد فعالیت های کاری اش و همچنین این که، در خارج از ایران و دنیای هنرو سینما در کشور های خارجی چگونه عمل می کند صحبت کرده است، این مصاحباتی که انجام می داد در مجلات و روزنامه نیز چاپ می شد، جمشید فردی فعال در عرصه هنر سینما و موسیقی بود که طرفداران بسیار زیادی داشت، حتی زمانی که خودش در عرصه هنر زیاد ندرخشیده بود نیز از او محاصبه می گرفتند، زیرا در خارج از کشور با هنرمندان آمریکایی بسیار زیادی در ارتباط بود و همین مسئله موجب کنجکاوی دیگران و درخواست مصاحبه با او را می کردند.

جمشید شیبانی در چه شهری زندگی می کرده است؟

این هنرمند ماندگار در ذهن تمامی مردم، زاده شده در شهر تهران در ایران بود و تا پایان مقطع دبیران نیز در ایران زندگی می کرده، اما برای تحصیل و دانش به خارج از کشور مهاجرت می کند، هچنین او در لس آنجلس، کالیفرنیا مستقر می شود و ادامه زندگی خود را در آمریکا می گذراند، ادر این دوره و مدت به ایران سفر های بسیار زیادی انجام داده است، که در این رفت و آمد ها نیز اعمال و کار های هنری حرفه ای بسیاری انجام داده است، که باعث محبوبیت روز افزون این هنرمند شده بود.

آدرس اینستاگرام جمشید شیبانی چیست؟

این هنرمند که اکنون از میان ما رفته است، در اینستاگرام پیج بخصوصی نداد اما تمامی کیلیپ ها و عکس های او نیز با سرچ در اینستاگرام برای شما خواهد آمد، که بیشتر کیلیپ خوانندگی جمشید شیبانی آهنگ سیمین بر که معروف ترین آهنگ این خواننده است را خواهید یافت.

جمشید شیبانی اینستاگرام ندارد و کار های او را می توانید در چنل های یوتیوب و همچنین اینترنت بیابید، طرفداران این هنرمند با فعالیت در مورد آهنگ ها و فعالیت های هنری این شخص باعث شده اند که شما آثار این هنرمند را در با سرچ کردن یوتیوب جمشید شیبانی نیز بیابید، شاید این هنرمند در کنار ما حضور نداشته باشد اما همیشه طرفداران این عزیز یاد و خاطرات او را زنده نگه می دارند.

برای دانلود آهنگ های جمشید شیبانی چه کاری باید انجام دهیم؟

 برای دانلود آهنگ های این هنرمند با استعداد می توانید با سرچ در گوگل  و انتخاب کیفیت آهنگ آن را دانلود کرده و به آهنگ های زیبای این خواننده گوش فرا دهید، او شخصی بود که موسیقی پاپ را وارد دنیای موسیقی ایران کرد، یکی از اقداماتی که این شخص انجام داد تا بتواند موسیقی پاپ را وارد مارکت ایران بکند این بود که با همکاری که با رادیو داشت اولین آهنگ پاپ به نام بی تو را در رادیو اجرا کرد، با این که این اجرا با مخالفت خیلی ها رو برو شد و خیلی ها از این کار او انتقاد کردند اما همین مسئله موجب شد تا موسیقی پاپ وارد مارکت موسیقی ایران شود.

همسر جمشید شیبانی کیست؟

ما اطلاعات زیادی از همسر جمشید شیبانی نداریم، اما اطلاعات غلطی که سالهاست در اختیار مردم قرار داده اند را تصحیح می کنیم، فخری خوروش همسر جمشید شیبانی نیست بلکه فخری همسر برادر جمشید است، اما به اشتباه در بسیاری از این مقالات گفته شده است که خانم خوروش همسر جمشید است، در صورتی که جمشید در کله زندگی اش تنها یک زن داشت با نام مینا پناهی، که اطلاعات زیادی از آن در اختیار نداریم.

درآمد این خواننده از کجاست؟

درآمد این خواننده از کجاست؟

 درآمد این هنرمند از طریق فعالیت های هنری که داشته است بدست می آمده او کارگردانی بالغ بر ۱۲ فیلم سینمایی و همچنین بازیگری در فیلم برای تو، نویسندگی فیلمنامه ۱۲ فیلم معروف وهمچنین تهیه کنندگی نزدیک به ۶۰ فیلم را بر عهده داشته است، که این فعالیت ها فقط و فقط در دنیای سینما بوده است، همچنین می شود به این مسئله اشاره نمود که در دنیای هنر و موسیقی نیز این شخص تلنگر بزرگی ایجاد کرد، که باعث فعالیت کاریه بسیاری از هنرمندانمان در سبک پاپ موسیقی ایران شد.

او در دنیای موسیقی نیز از طریق آهنگسازی و همچنین ترانه سرایی نیز به کسب در آمد می پرداخت، با همکاری که برای تنظیم آهنگ ها و ترانه سرایی و آهنگسازی با خواننده های معروفی از جمله معین، فتانه و… باعث شد تا با بوجود آمدن کاری با کیفیت، این مسیر به گونه ای عمل کند که تا به الان این آهنگ ها را می توان دید که افراد بسیار زیادی در خودرو و یا در خلوت خود گوش می دهند.

علت مرگ وی چه بود؟

 جمشید شیبانی در سن ۸۴ سالگی به مرگ طبیعی در لس انجلس آمریکا فوت کرد، او نیز یکی از اسطوره های موسیقی پاپ در ایران بود که تمام تلاش خود را کرد که به آبادی ایران در عرصه فرهنگ و هنر، موسیقی و سینما رسیدگی کند و تا حدود بسیار زیادی نیز در این کار موفق نیز بود.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. <strong>سبکی که جمشید شیبانی در موسیقی داشت چه بود؟</strong>

  این هنرمند مردمی در سبک پاپ و موسیقی ترکیبی فعالیت می کرد و سبب ورود موسیقی پاپ به عرصه موسیقی ایران شد.

 2. <strong>این فرد با بازیگری در چه فیلمی به صورت حرفه ای اولین کار سینمایی خود را به عنوان بازیگر انجام داد؟</strong>

  جمشید با حضور به عنوان بازیگر در فیلم غفلت به کارگردانی علی کسمایی به صورت حرفه ای در سینمای ایران مشغول به فعالیت شد.

 3. <strong> یکی از هنرمندانی که از دوستان جمشید بوده و در کتابی که منتشر کرده است خاطراتش با جمشید شیبانی بیان کرده است که بوده؟</strong>

  در کتاب خاطراتی از هنرمندان که این کتاب نوشته پرویز خطیبی  و چاپ آمریکا است در مورد خاطراتی از زمانی که جمشید در تئاتر های لاله زار تهران فعالیت می کرده نوشته است، که تهیه و خواندن این کتاب نیز خالی از لطف نیست.

 4. <strong>جمشید شیبانی چه انجمن هایی را تاسیس کرده بود؟</strong>

  جمشید با  ساختن یک استدیو در لس آنجلس و دایر کردن انجمن موسیقی ایران برای خوانندگانی همچون معین، ویگن و… آهنگسازی و ترانه سرایی انجام داده بود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]