شاید بارها نام جواد خیابانی گزارشگر فوتبال را شنیده باشید و ناخودآگاه در ذهنتان به یاد دنیای ورزش بیفتید. امروزه کمتر کسی است که به دنیای ورزش و بخصوص فوتبال علاقه داشته باشد و نام او برایش مبهم و ناشناخته باشد. جواد خیابانی از گزارشگران مشهور و با تجربه کشورمان است که همچنین به خاطر اشتباهات معروفش در حین گزارشگری زبانزد است و طرفداران زیادی دارد. ناگفته نماند وی در زمینه های تهیه کنندگی و مجری برنامه های ورزشی نیز فعالیت دارد. چنانچه راجب این گزارشگر اطلاعاتی ندارید این مقاله را تا پایان مطالعه کنید تا ابهامات شما برطرف شود.

 • شما همواره و به راحتی تنها با یک کلیک می توانید به بهترین سایت شرط بندی ایرانی، هدایت شوید؛ کافی است بر روی گزینه “ورود به وب سایت” کلیک کنید.
جواد خیابانی کیست؟

جواد خیابانی کیست؟

جواد خیابانی از گزارشگران معروف و با سابقه کشورمان ایران است که به جز گزارشگری مسابقات فوتبالی، مجری گری و تهیه کنندگی برخی از برنامه های ورزشی را نیز عهده دار است و در این زمینه ها نیز فعالیت دارد. با صراحت می‌ توان گفت او محبوب ترین چهره تلوزیونی در راستای گزارشگری فوتبال است. او در سال ١٣٧٧ عنوان بهترین گزارشگر را از آن خود کرد و جایزه بهترین گزارشگر در آن سال را دریافت نمود.

وی در سال ١٣۴۵ در شهر کرج و در خانواده ای ١٠ نفره به دنیا آمد. والدین او اهل شهر تبریز بودند و او نیز خود را اصالتاً اهل تبریز، و ترک زبان می‌ داند. وی از کودکی تا به الان از بیماری فلج اطفال رنج می‌ برد که از سال ١٣۴٨ متاسفانه در گیر این بیماری شده بود. در سن ۶ سالگی از کرج به تهران می آیند و در تهران مشغول به تحصیل می شود. بنا برگفته خودش علاقه بر گزارشگری بازی، ریشه در کودکی اش داشته و از همان کودکی به دنیای ورزش علاقمند بوده است و در این زمینه مادرش، بسیار او را تشویق می کرده که به این راه قدم بگذارد.

راجب جوانی جواد خیابانی و تحصیلات او باید بگوییم که او دکترای آسیب شناسی ورزشی دارد و علاوه بر این در مقاطع کارشناسی ارشد رشته هایی مثل مدیریت رسانه( که مربوط به مدیریت کردن کسب و کار رسانه ای یا رسانه ها می باشد) و جامعه شناسی (یکی از علم های اجتماعی است که به منش و رفتار های انسان ها در جامعه می‌ پردازد) و مدیریت استراتژیک یا مدیریت راهبردی (این علم مربوط به تجزیه و تحلیل مسائل برجسته و قابل توجه یک عرصه یا یک زمینه خاص است) تحصیل کرده است. بنابر گفته های خودش از همان کودکی و نوجوانی به دنبال کار بوده است و کار های زیادی انجام داده تا خرج و مخارج تحصیل خود را تامین کند، و همیشه به خودش متکی بوده است.

در رابطه با بیماری جواد خیابانی باید بگوییم، این گزارشگر شناخته شده، در طول زندگی اش با مشکلات جسمی زیادی روبه شده است، که باعث شده بود مدتی از فوتبال و فضای تلویزیونی کناره گیری کند. همانطور که گفته شد، جواد خیابانی از سال ١٣۴٨ وقتی که تنها ٣ سال داشت مبتلا به فلج اطفال می شود و تا سال ها و حتی تا کنون زندگی وی را در گیر می کند، این بیماری به این گونه است که بر روی حرکات جسمی فرد اثر می‌ گذارد.

اما با این حال این فرد نمی گذارد که بیماری اش بر روی زندگی و آینده اش تاثیر بگذراند و در مسابقات دوچرخه‌ سواری سال ١٣۶٨ شرکت کرده و قهرمان می‌ شود. موفقیت های دیگر در زمینه گزارشگری و فعالیت های تلوزیونی این شخص را شاهد هستیم. همچنین چند سال پیش عکسی از ایشان منتشر می‌ شود که کاهش وزن شدید این گزارشگر را نشان می‌ دهد، که باعث بروز بسیاری از شایعات و نگرانی های طرفداران ایشان می‌ باشد که طی یک بیانیه اعلام می‌ کند که حالش خوب است و به علت عارضه ستون فقرات باید وزن کم می‌ کرده و عمل شود.

قد و وزن جواد خیابانی به طور قطع جایی مطرح نشده اما بنابر مطالبات وزن ایشان ١٠۵ و قد ١٧٠ گزارش شده است. خیابانی به دلیل علاقه شدیدی که به فوتبال داشته در سال ١٣٧١ تصمیم می‌ گیرد که در آزمون و تست گزارشگری فوتبال که در آذر ماه همان سال برگزار می گردد شرکت کند، و شروع به کار و آغاز فعالیت در صدا و سیما به عنوان گزارشگر فوتبال نیز همین سال می باشد.

جواد خیابانی در برنامه های تلویزیونی هم به عنوان تهیه کننده و هم مجری حضور داشته است، مانند:
برنامه جام طلایی که در جام جهانی سال ٢٠٠۶ از شبکه سه سیما پخش شد.
همچنین برنامه های مثل به توان ما، جشن وصال، بازم مثل همیشه، فصل داغ فوتبال، که جواد خیابانی تهیه کنندگی آن را بر عهده داشت.
همچنین مجری برنامه های تلوزیونی صدا سیما مثل، معرفی ورزش ها، ایران در جام جهانی، در جستجوی ورزش، یار دوازدهم و… بوده است.

شغل جواد خیابانی چیست؟

شغل جواد خیابانی چیست؟

در حال حاضر شغل جواد خیابانی همانطور که پیش تر گفته شد، گزارشگری فوتبال یعنی مفسر و تجزیه و تحلیل گر رویداد های فوتبالی می باشد. علاوه بر آن وی تهیه کننده و مجری برنامه های ورزشی زیادی در صدا و سیما نیز هست، که در بخش تولید محتوای ورزشی و جنبه های معرفی و اهداف فعالیت های برنامه های ورزشی را نیز عهده دار است. همچنین به جز فعالیت های تلویزیونی، گفته می‌ شود که وی در تهران صاحب یک دفتر تبلیغاتی و همچنین یکی از سهامداران شرکت جیووا نیز بوده است که بعد ها در مصاحبه ای گفته شده که از شرکت جیووا جدا شده است، چرا که این شرکت به منافع شخصی خودش اهمیت می‌ دهد و بخاطر عشق به ایران از شرکت جیووا جدا می شود.

اما اگر بخواهیم به شغل هایی که قبل از گزارشگر شدن داشته اشاره کنیم باید بگوییم، وی پیش از صدا و سیما در اموزش و پرورش در سن ٢٣ سالگی استخدام شده است و مدرس رشته های فنی و حرفه ای بوده است. همچنین بعدا در شهر بندر عباس نیز ناظم یک هنرستان پسرانه بوده است، که بعد ها به قول خودش با امدن به عرصه گزارشگری دین خود را به ورزش ادا کرده است.

درآمد این گزارشگر چقدر است؟

درآمد این گزارشگر چقدر است؟

راجب این موضوع و اینکه به طور قطع اشاره کنیم که میزان درآمد این گزارشگر چقدر است، باید بگوییم اطلاعی دقیقی در دست نیست چرا که در هیچ مصاحبه ای یا اخباری خود فرد به این موضوع مستقیما اشاره نکرده است. اما بنابر گزارشات و مباحثی که از چندین سال پیش در زمینه حقوق گزارشگران مطرح بوده این است که، معمولا گزارشگران اعتراضاتی در خصوص حقوق خود داشته اند چرا که معتقد بودند حقوق یک گزارشگر فوتبال بسیار کم و ناچیز است، به همین دلیل است که شخصی صرفا فقط و فقط گزارشگر نیست بلکه شغل دوم یا حتی سوم هم دارد.

بنابر صحبت های گفته شده توسط خود گزارشگران، شغل گزارشگری، شغلی نیست که یک فرد بخواهد تنها به این کار مشغول باشد چرا که حقوق چندانی ندارد و صدا و سیما باید بیشتر به این موضوع بپردازد و حقوق بیشتری را در نظر بگیرد.

معروف ترین سوتی های جواد خیابانی در حین گزارش کدامند؟

معروف ترین سوتی های جواد خیابانی در حین گزارش کدامند؟

از آنجایی که اکثرا جواد خیابانی را با سوتی ها یا اشتباهات طنز آمیز در حین گزارشگری یا مصاحبه تلوزیونی بیاد می آوردند به چندی از جالب ترین آنها اشاره می‌ کنیم.

 • خاطره انگیز ترین گزارشگری که کردم، همون بازی بود که گزارشگری نکردم.
 • هنوز هم دیر نشده، ٧ دقیقه در فوتسال خودش ١٠ یا ١۵ دقیقه وقته.
 • آفساید نیست… جعفر پوررر… یه گلللل، گللل، نه گل نیست.
 • خوبه که آدم غرور داشته باشه، ولی مغرور نباشه یعنی با غرور زندگی کنی ولی مغرور نباشی، یعنی آدم باید از خودش راضی باشه ولی از خود راضی نباشه.
 • به پای فینال رسید اما پاش به فینال نرسید.
 • نزدیک بود گل بخورند اما یه دروازه بان دیگه داشتند به اسم تیر دروازه که نزاشت دروازه باز بشه.
 • امان از دست این تیرک دروازه، یه موقع به نفع تیمه، یه موقع به ضرر تیم.
 • هر بازی دو تا نتیجه داره، یا برد یا باخت یا مساوی، که البته خوده مساوی هم یا برده یا باخت.
 • هر چقدر دقایق بیشتری از بازی سپری می شه به پایان بازی نزدیکتر می شویم.
 • البته این یه قانونه که اون تیمی برنده هست که گل های بیشتری بزنه.
 • ستاره ای بدرخشید و ماه مجلس شد، دل رمیده ما را رهین (انیس) و مونس شد، نگار من که به مکتب نرفت و مشق (خط) ننوشت، به غمزه مسئله آمیز صد مدرس شد.
 • چی داره می گه کمک داور مسابقه، چیه موضوع، هیچی بازی تمام شد و کار دنبال می شه.
 • حیف واقعا این بازی قشنگ گل نداشته باشه، صفر صفری زیبا اما بدون گل.
عکس های جواد خیابانی را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های جواد خیابانی را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های جواد خیابانی را می‌ توان در گوگل و سایت های مختلف مشاهده کرد. همچنین جواد خیابانی به عنوان چهره تاثیر گذار ورزشی، عکس های آن معمولا در مجله های ورزشی هم یافت می‌ شود. از همه این‌ها گذشته درست است که جواد خیابانی اینستاگرام ندارد و صفحه ای رسمی برای خود تشکیل نداده است، اما صفحه هایی ورزشی در فضای مجازی از جمله اینستاگرام هستند که عکس و حتی ویدئو های کوتاهی را از گزارشگری ایشان را قرار دادند. همینطور افرادی که به او علاقه خاص دارند برای حمایت از او فن پیج هایی را در صفحات اجتماعی درست کرده اند که اخبار حواشی و عکس های جواد خیابانی را به اشتراک می‌ گذارند.

آدرس پیج اینستاگرام جواد خیابانی چیست؟

آدرس پیج اینستاگرام جواد خیابانی چیست؟

جواد خیابانی با اینکه فرد محبوب و مشهوری است اما در شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام، توییتر و…فعالیتی ندارد هرچند که با نام های جواد خیابانی اشخاص دیگر صفحه هایی درست کرده اند که صفحه رسمی و شخصی او نمی‌ باشد.ناگفته نماند که این شخص، قبلا در اینستاگرام صفحه ای به نام خود داشته اما بعد مدتی فعالیت خود را در این فضای اجتماعی پایان می دهد.

این گزارشگر چه حاشیه هایی داشته است؟

این هنرمند و چهره شناخته شده حاشیه هایی را به همراه داشته است که برخی معتقدند حاشیه های جواد خیابانی از حاشیه های فوتبال بیشتر شده است. در این قسمت سعی می‌ کنیم به مهم ترین آنها اشاره کنیم. حاشیه ای که مدتی ذهن مخاطبان را مشغول کرده بود خبر و شایعه فوت این گزارشگر بود. به علت بیماری جواد خیابانی، که در بیمارستان بستری شده بود و تقریبا حال او بد گزارش شده بود، عکسی منتشر شد در بیمارستان که حال وی وخیم است و بعد صفحه هایی اجتماعی با مضمون فوت این گزارشگر به شایعه ها دامن زدند، که باعث ناراحتی و دلگیری او شد. علاوه بر این در برخی از فضاهای مجازی بیماری جواد خیابانی را سرطان اعلام کرده بودند و وضعیت او را وخیم گزارش کردند که او به این شایعات پایان داد و گفت عمل شدن من و بستری شدن در بیمارستان به علت بیماری قلبی من بوده است و سرطان شایعه ای بیش نیست.

حاشیه بعدی مربوط به جدایی جواد خیابانی از همسرش است که خود او بعد ها اعلام کرد که این اخبار کذب و دروغ است و چنین چیزی اتفاق نیفتاده است. همچنین جواد خیابانی در برنامه تلویزیونی صبح بخیر، از دوپینگ کردن برخی بازیکنان استقلالی مقابل پرسپولیس در دربی سال ۵۴ صحبت کرد و همچنین افزود به دلیل دوپینگ توانستن مقابل تیم پرسپولیس پیروز شوند. این اظهارات جنجال ها و حاشیه های بسیار زیادی را به همراه داشته است که باعث خشم و تعجب بسیاری از بازیکنان هم شده است.

حاشیه بعدی این گزارشگر که نقد های بسیار زیادی در صفحات اجتماعی هم به ان شده، مربوط به انگلیسی صحبت کردن او می باشد. وی کتاب هایی را از انگلیسی به فارسی ترجمه کرده است و با توجه بر این، هنگام صحبت کردن مقابل مربی یکی از تیم ها، ظاهراً برخی الفاظ و جملات انگلیسی ناکار آمد یا به عبارتی غلط و پرت به کار می‌ برد که بسیاری گفته اند، چگونه می شود کسی که کتاب ترجمه کرده است این گونه انگلیسی صحبت کند.

حاشیه دیگر مربوط به گزارشگری بازی پرسپولیس مقابل تیم گوا بود، که هنگامی که این گزارشگر داشت اسامی بازیکنان تیم پرسپولیس را اعلام می کرد، از گل سومی که این تیم به تیم گوا زد جا ماند و نتوانست انچنان که باید و شاید واکنش درستی نشان دهد. این حرکت جنجالی باعث شده بود که برخی بپندارند که این کار، نشان دهنده علاقه شخصی گزارشگر بازی نسبت به تیم دیگر پایتخت را نشان می دهد و حاشیه هایی را به همراه داشت.

موضوع جالب تر واکنش جواد خیابانی به سیگار کشیدن فردی در ورزشگاه بود که دوربین بدون سانسور کردن چهره فرد، آن را نشان داد.
جواد خیابانی همچنین در برنامه ای در رابطه با این جریان گفت:
عزیزی که تصویر سیگار کشیدن او پخش شد، تورو خدا به من زنگ بزن کارت دارم، می‌ خوام بیام دستت و ببوسم، سیگار رو از دستت بگیرم بندازم زیر پات لهش کنی و قسم بخوری که دیگه سیگار نمی‌ کشی. این واکنش جواد خیابانی بازتاب های زیادی به همراه داشت، زیرا که برخی معتقد بودن که چهره فرد باید شطرنجی می شد. اما این نشان دهنده ممانعت و بیزاری وی نسبت به مصرف سیگار را نشان می‌ دهد.

حاشیه سازی بعدی که بر کسی پوشیده نیست به کار بردن جملات طنز یا به عبارتی اشتباه در حین گزارشگری یا مصاحبه است که واکنش های افراد در فضای مجازی را به همراه داشته است. هر چند که خود این شخص این اشتباهات را بسیار معمولی دانسته و گفت این چیزی است که ممکن است هر فردی مرتکب اشتباه هنگام صحبت کردن بشود. حواشی بعدی که تازه ترین حاشیه سازی او می باشد، انتقاد او نسبت به عملکرد کیروش، سرمربی تیم ملی ایران است که بازتاب هایی را به همراه داشته است. پیش تر این گزارشگر اعلام کرده بود اگر ایران بازی را در جام جهانی مقابل امریکا ببرد، ریش و موهای خود را می‌ تراشد.

همسر جواد خیابانی کیست؟

همسر جواد خیابانی کیست؟

همسر جواد خیابانی، بهناز خیابانی می باشد، که این زوج در سال ١٣٧۴ با یک دیگر ازدواج کرده و سپس بعد از سه سال صاحب دختری به نام نگار می شوند. بهناز خیابانی در مصاحبه هایی که با ایشان صورت گرفته است از عشق و علاقه خود نسبت به خانواده اش اقرار کرده است و گفته که از زندگی اش بسیار راضی می باشد. اما نسبت به اشتباهاتی که هنگام گزارشگری رخ می‌ دهد هم انتقاداتی داشته است. او معتقد است هر فرد یک خصوصیت اخلاقی دارد و نباید دیگران را قضاوت و مسخره کرد.
خود جواد خیابانی می گوید:
قبلا دخترم نگار، نسبت به واکنش هایی که در خصوص اشتباهات لفظی من در حین گزارشگری رخ می دهد بسیار ناراحت می شد، اما به نظر من این هیچ اشکالی ندارد و من دلگیر نیستم و به او گفتم زیاد برایش اهمیت نداشته باشد. همچنین شایعاتی نظیر جدایی جواد خیابانی از همسرش و همسر جواد خیابانی در گذشت، او را بسیار ناراحت و غمزده کرده بود و بعد ها این اخبار را کذب و دروغ دانست. همچنین ظاهرا عکس همسر جواد خیابانی که مبنی بر درگذشت او می باشد پخش می‌ شود، که بعد اعلام می گردد که آن عکس ها مربوط به فوت مادرشان بوده و ربطی به همسرش ندارد و ایشان در قید حیات هستند.

جواد خیابانی چند سال است به عنوان گزارشگر فعالیت دارد؟

جواد خیابانی چند سال است به عنوان گزارشگر فعالیت دارد؟

جواد خیابانی به سبب علاقه و شور شوق قبلی، در سال ١٣٧١ در آزمون و تست گزارشگری که صدا سیما در آذر ماه همان سال برگزار می‌ کند، شرکت کرده و قبول می شود و فعالیت وی از همان سال آغاز و تا کنون ادامه دارد. بنابر گفته های خودش در آزمون اولیه قبول نمی‌ شود و با دلگیری و ناراحتی نامه ای برای صدا و سیما می فرستد، که بعد از فرستادن آن نامه دوباره در تست گزارشگری فوتبال شرکت کرده و قبول می شود.

مهم ترین بازی هایی که جواد خیابانی گزارش کرده کدامند؟

مهم ترین بازی هایی که جواد خیابانی گزارش کرده کدامند؟

جواد خیابانی از گذشته تا کنون بازی های زیادی را گزارشگری کرده است. همچنین تا به الان گزارشگری بیش از ١٠ بازی دربی را انجام نمونده. از دید خودش بهترین گزارشگری که انجام داده است مربوط به مسابقات جام جهانی سال ١٩٩٨ بازی ایران با یوگوسلاوی می باشد. وی می‌ گوید گزارش این بازی را به این علت دوست دارم که همه چیز درست و اصولی بود در واقع همه چیز سر جای خودش بود اما چون ما در آن سال بازی را به یوگوسلاوی باختیم، زیاد به دل مردم ننشست اما گزارشگری آن بازی را دوست داشتم، همچنین بجز گزارشگری بازی ایران و یوگوسلاوی، گزارشگری بازی ایران و آلمان را هم که در همان سال برگزار شد برایم جذاب و بسیار خوب بود.

ویدیو گزارش های این شخص را در کجا مشاهده کنیم؟

ویدیو گزارش های این شخص را در کجا مشاهده کنیم؟

امروزه با گسترش فضای اینترنتی و دسترسی آسان به آن می‌ توان به هر اطلاعاتی که می خواهیم به راحتی دست پیدا کنیم. ویدئو های گزارشگری مسابقات فوتبالی این گزارشگر در سایت های ورزشی قرار گرفته است، که می توانید با یک جستجوی ساده بازی مورد نظر در روز و ساعت مشخص، در گوگل آن را مشاهده کنید. البته باید این را هم بگوییم از آنجایی که جواد خیابانی هنوز در صدا سیما و شبکه های ورزشی تلویزیونی فعالیت دارد، با اطلاع قبلی از شروع مسابقات، می‌ توان گزارشگری ایشان را به صورت زنده تماشا کرد.

این گزارشگر کجا زندگی می کند؟

این گزارشگر کجا زندگی می کند؟

جواد خیابانی گزارشگر کشورمان در حال حاضر در شهر تهران ساکن است،هرچند که وی به خاطر شغلش و همینطور خبرنگاری به کشور های مختلف معمولا سفر می‌ کند اما با این حال او به همراه خانواده اش هم اکنون در تهران زندگی می کنند. همانطور که پیش‌ تر گفته شد وی در دوران کودکی و حتی جوانی هم در کرج زندگی می‌ کرده است.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. آیا جواد خیابانی سیگار می‌ کشد؟

  موضوعی که مدتی ذهن مخاطبان و طرفداران را به خود مشغول کرده بود راجب سیگار کشیدن جواد خیابانی بود، چرا که عکسی از جواد خیابانی منتشر شد که نشان می داد وی بسیار لاغر شده بود، که البته هیچ ربطی به این موضوع ندارد و کاهش وزنش علت دیگری داشت و مربوط به بیماری او بود.

 2. بیماری جواد خیابانی مربوط به چه چیزی بوده است؟

  این گزارشگر شناخته شده، در طول زندگی اش با مشکلات جسمی زیادی رو به رو شده است، از سال ١٣۴٨ وقتی که تنها ٣ سال داشت مبتلا به فلج اطفال می شود و تا سال ها و حتی تا اکنون زندگی وی را درگیر کرده است.

 3. آیا در آمد جواد خیابانی فقط از راه گزارشگری است؟

  جواد خیابانی علاوه بر گزارشگری فوتبال، مجری و تحلیل برنامه های ورزشی‌ نیز هست، و همینطور تهیه کنندگی برنامه های ورزشی را نیز عهده دار بوده است. او همینطور صاحب یک دفتر تبلیغاتی ورزشی در تهران می باشد که مشغول به کارتولید محتوا های ورزشی می باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]