به احتمال زیاد شما هم اگر بیننده فوتبال باشید و مسابقات ها رو دنبال کنید به احتمال زیاد اسم محمدرضا احمدی رو شنیده اید و یا صدای خاص او رو در ذهن خود به خاطر دارید که به خاطر گزارش های پرشور و هیجان انگیز ایشون لحضات شادی رو برای شما فراهم کرده است. محمدرضا احمدی مجری و گزارشگر فوتبال شبکه سه و ورزش که کار خود را از سال ۱۳۷۷ در رادیو آغاز کرده و همین حالا نیز مجری چندین برنامه شبکه سه و ورزش می باشد. محمدرضا احمدی مدرک لیسانس در رشته مدیریت ارشد ورزشی از دانشگاه تهران را دارا می باشد. در ادامه به صوت کامل با وی آشنا می شویم.

 • به دنبال لینک جدید ورود به وب سایت شرط بندی معتبر ایرانی هستید؟ با کلیک بر روی گزینه “ورود به وب سایت” مستقیما به این سایت هدایت می شوید.
بیوگرافی محمدرضا احمدی

بیوگرافی محمدرضا احمدی

محمدرضا احمدی متولد (۱۳۶۱.۱۰.۰۵) در تهران می باشد که فارغ التحصیل رشته حسابداری در مقطع کارشناسی و همچنین مدرک لیسانس در رشته مدیریت ارشد ورزشی از دانشگاه تهران است. ایشان در مصاحبه های زیادی گفته هست که علاقه زیادی از بچگی به فوتبال داشته است و به همین دلیل اسم تمامی بازیکن ها و تیم را بلد بوده همچنین طبق گفته خودشان در جوانی برای تست خدمت آقای مجید پروین برادر علی پروین رفته است و حتی قبول نیز شده است ولی به دلیل عدم رضایت خانواده برای فوتبال و اجبار برای درس تصمیم گرفت که درس را ادامه دهد. البته، آقای احمدی در خانواده فوتبال دوست به دنیا آمده چون پدر ایشان هم بازیکن فوتبال بوده و در تیم پاس و برق شیراز بازی می کرده است.

احمدی در زمینه های مربیگری هم دوره هایی رو دیده و کارت مربیگری C از AFC را دارد. در این باره آقای محمدرضا احمدی گفته است من برای این که مدرک را بگیرم با کمک برخی از دوستانم در دسته یک تهران و لیگ آسیا ویژن فعالیت کرده ام. البته تجربه حرفه ای ندارم و فقط برای گرفتن مدرک c و ورود به کلاس B در یک تیم مربیگری می کردم که چنین اتفاق افتاد و تجربه خوبی هم بود. مهم ترین و تنها هدفم از این کار آشنایی بیشتر با دنیای فوتبال بوده است که بتوانم خودم را از هر نظر فوتبالی و فنی به روز نگهدارم و بتوانم هر چه بهتر برای مردم عزیز گزارش کنم. بنده و دیگر همکاران به واسطه مجری و گزارشگری مهمان های زیادی را دعوت می کنیم و در مورد فوتبال ها صحبت و با آن ها بحث فنی می کنیم که شاید با بالا بردن سطح خودم بتوانم سوالات بهتر و فنی تری بپرسم و مردم ایران را راضی نگهدارم که البته از نظر بنده تا حد زیادی موفق بوده است. همانطور که می دانید یک گزارشگر باید تسلط کامل بر زبان انگلیسی را داشته باشد تا بتواند اسم را به درستی تمام بازگو کند البته آقای احمدی بر زبان انگلیسی تسلط کامل را دارند و می توانند هم به عنوان یک گزارشگر و یک خبرنگار فعالیت داشته باشند که با توجه به رقبای ایشان در کلاس کاری بالاتری هستند.

احمدی در این باره افزود: من کلا آدمی ‌هستم که نه تنها با فوتبالیست ها بلکه با خیلی از ورزشکاران دوست هستم و در ارتباطیم. در پرسپولیس با وحید امیری و در استقلال با ارسلان مطهری خیلی رفیقم و همیشه با هم گپ می‌ زنیم. از قدیمی‌ تر ها علی دایی نازنین از دوستان عزیز من هستند و یا محمد محمدی، هادی طباطبایی و محمدرضا مهدوی از دوستان نزدیک من هستند. خدا رحمت کند مهرداد میناوند عزیز را که خیلی جای او خالیست. مهرداد یکی از دوستان بسیار خوب من بود که تقریبا هر روز با هم صحبت می‌ کردیم و کلی خاطره خوب از او دارم. گفتم با خیلی ها دوست هستم ولی صادقانه بگویم با هیچ فوتبالیستی ارتباط نزدیک و خانوادگی ندارم.

شغل محمدرضا احمدی چیست؟

شغل محمدرضا احمدی چیست؟

آقای احمدی گزارشگر و مجری تلویزیون می باشد که به صورت حرفه ای از سال ۱۳۸۲ وارد عرصه گزارشگری در رادیو شد. البته قبل از آن در سال ۱۳۷۸ تستی برای شبکه سه داد ولی رد شد و دلیل رد شدن هم به گفته ایشان جوانی بود. آقای احمدی مجری گری تلویزیون را از سال ۱۳۸۹ برای برنامه یک جهان یک جام که از شبکه سه بخش شد شروع کرد سپس وارد برنامه گزارش ورزشی برای شبکه سه شد که از سال ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۹ مشغول به اجرا بود که حتما علاقمندان به فوتبال با صدای ایشان خاطره دارند. البته این تمام برنامه های آقای احمدی نبود و همچنین در برنامه های جام چهاردهم که در سال ۱۳۹۱ بخش شد و مجری بود و المپیک ۲۰۱۲ که در سال ۱۳۹۱ از شبکه سه بخش شده بود و آسیا ۳ از سال ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۷ از شبکه سه بخش شده است. محمدرضا احمدی همچنین مجری برنامه آقای گزارشگر هم بود. در ادامه لیستی از برنامه هایی که احمدی آن ها را مجریگری کرده آمده است.

 •  برنامه به اضافه فوتبال در سال ۱۳۹۳
 • برنامه جام پانزدهم در سال ۱۳۹۵
 • برنامه المپیک ۲۰۱۶ (مجری و هم گزارشگر ) در سال ۱۳۹۵
 •  برنامه بیست هجده
 • برنامه آسیا ۲۰۱۹ که گزارشگر برنامه بود در سال ۱۳۹۷ بخش شد.
 •  برنامه رکورد در سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ بخش شد.
 •  برنامه ستاره ساز در سال ۱۳۹۸ بخش شد.
 •  برنامه فوتبال برتر از سال ۱۳۹۹ تا الان
 • برنامه یورو ۲۰۲۰ در سال ۱۴۰۰ از شبکه سه و ورزش بخش شد.
 • برنامه جام جهانی ۲۰۲۲ که گزارش ایشان برای بازی ایران و انگلیس رو به خاطر دارید در سال ۱۴۰۱

همچنین در تابستان ۱۳۹۵ محمدرضا احمدی با رضا جاودانی و با تهیه کنندگی آقای حسین ذکایی اجرای برنامه جام پانزدهم و ویژه برنامه جام ملت های اروپا را برعهده داشت. علاوه بر مواردی که گفته شد ایشان از سال ۱۳۹۳ مجری مراسم های سازمان لیگ فوتبال ایران نیز بوده است. البته خالی از لطف نیست که بگوییم با وجود افرادی چون عادل فردوسی پور عزیز و جواد خیابانی و بقیه همکاران ایشان دلیل بر موفقیت روز افزون آقای احمدی در سبک گزارشگری و مجریگری و گویندگی ایشان باشد که با تسلط تمام سعی بر اجرای برنامه ها دارد.

این همه انرژی محمدرضا احمدی از کجا می‌ آید؟

احمدی در این باره می گوید: این نظر لطف شماست. خب من همیشه همینطوری بودم و معمولا سعی می‌ کنم حتی در سخت ترین روز های کاری هم انرژی خودم را حفظ کنم و کمتر پیش می‌ آید بد قلق و کسل باشم. فکر می‌ کنم بخشی از این انرژی ذاتی است و بخشی دیگر از آن لطف و انرژی است که مردم، دوستان و خانواده به من می‌ دهند همچنین از دلایل موفقیت محمدرضا احمدی به گفته خوشان یکی از رمز های موفقیت من بازی پلی استیشن هست که همیشه قبل از بازی ها دو تیم را مقابل هم قرار می دادم تا گزارشگر اسامی آن ها را دست بگویید. سپس که اسامی را یاد می گرفتم حال خودم بازی را گزارش می کردم و این کار را چندین بار تکرار می کردم تا مسلط بازی ها را گزارش کنم.

آقای محمدرضا احمدی به خاطر توانایی ها و سبک خاص گزارش هایش مثل استفاده از واژه های چون کات بک (پاس رو به عقب) خودش را در ذهن مردم حک کند و نسبت به رقبا یک پله بالاتر باشد. البته ایشان همیشه سعی داشتند که که از کلمات فارسی استفاده کنند و تا اینجا هم موفق بوده اند ولی همان طور که می دانید نمی شود همینطور چیزی را الکی وارد گزارش فوتبال کرد و خودشان گفته اند که از جواد خیابانی و عادل فردوسی پور الگوبرداری کرده اند.

افتخارات این گزارشگر کدامند؟

افتخارات این گزارشگر کدامند؟

محمدرضا احمدی در سال های فعالیت خود چه به عنوان مجری و چه به عنوان گزارشگر تا کنون توانسته افتخارات مختلفی کسب کند که از مهم ترین و حائز اهمیت ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. جایزه بهترین گزارشگر ورزشی تلویزیون در دوازدهمین جشنواره بین‌ المللی فیلم‌ های ورزشی ایران در سال ۱۳۹۹
 2. پدیده جوات تلویزیون در جوایز رسانه ای در سال ۱۳۸۹
 3. کارشناس مجری برتر در جشنواره رادیو در سال ۱۳۸۶

درآمد این گزارشگر چقدر می باشد؟

محمدرضا احمدی تا کنون رقمی از میزان درآمد خود منتشر نکرده است. به صورت کلی درآمد گزارشگر ها بر اساس تجربه و سابقه آن ها و همچنین توانایی این افراد مشخص می شود. با توجه به آن که محمدرضا احمدی جزو بهترین گزارشگران ایرانی می باشد و سابقه زیادی هم در این زمینه دارد و همچنین بازی های مهم و حساسی را گزارش می کند به نظرمی رسد درآمد نسبتا خوبی از طریق گزارش بازی های فوتبال دارد. اما همان طور که گفته شد خود وی تا کنون هیچ خبری مبنی بر میزان درآمد خود منتشر نکرده است.

معروف ترین سوتی های محمدرضا احمدی در حین گزارش کدام هستند؟

 در ابتدا باید بگم که انسان جایز خطاست احتمالا شما هم سوتی هایی رو دادین ولی اگر شما هم علاقه به فوتبال داشته باشید صد در صد سوتی های زیادی از محمدرضا احمدی یا هر کدام از گزارشگر های فوتبال رو می دانید البته سوتی ها چیزی نیستن که قابل نوشتن باشند اما در قسمت زیر برخی از سوتی های معروف این گزارشگر بیان شده است.

 • کارت زرد چه رنگی خواهد بود
 • برای ذوب آهن آرزوی موفقیت می کنم با وجود اینکه ذوب آهن بازی رو برده بود
 • از هر گروه باید ۲ تا تیم صعود کنند در صورتی که تنها یک تیم صعود می کرد
 • یا توپ از توی سر بازیکن رد میشه
 • برای ستاره های تیم ملی والیبال فوتبال ایران آرزوی موفقیت می‌ کنم که سوتی بدی بود و بعد خودش کلی به سوتی که داد خندید.
عکس های محمدرضا احمدی را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های محمدرضا احمدی را در کجا مشاهده کنیم؟

معمولا افرادی همچون محمدرضا احمدی که جزو شناخته شده ترین افراد در ایران می باشد همواره در چشم رسانه ها و دوربین ها قرار دارند. با توجه به این موضوع روزانه عکس های زیاد و مختلفی از این مجری و گزارش گر ایرانی منتشر می شود و شما به راحتی می توانید با سرچ نام وی در گوگل عکس های زیادی از این گزارشگر پیدا کنید. در کنار همه این موارد می توانید عکس های خود وی را در پیج اینستاگرام محمدرضا احمدی که در قسمت بعد معرفی خواهد شد هم مشاهده کنید.

آدرس پیج اینستاگرام محمدرضا احمدی چیست؟

آقای احمدی در ابتدای کار حرفه ای خود پیجی نداشت ولی در دنیای امروز پیج خود را راه اندازی کرده است که شما دوستداران این گزارشکر و مجری خوش لحن می توانید عکس و اطلاعات مربوط به ایشون رو درآن شاهده کنید. آدرس پیج اینستاگرام این گزارشگر Mrzahmadi می باشد که با سرچ این نام در اکسپلور اینستا می توانید به پیج وی دسترسی داشته باشید.

محمدرضا احمدی چه حاشیه هایی داشته است؟

آقای محمدرضا احمدی هم مانند تمامی افراد معروف حواشی و خبر های مورد نظر خود را دارد. بعضی از آن ها سرچشمه خودش هست و بعضی صرفا جهت تخریب ایشان را دارند. یکی از حواشی وی در فصل جدید برنامه فوتبال برتر بود که تیزر این برنامه عکس محمدرضا احمدی و محمد حسین میثاقی است. آقای احمدی که بیش از این در کنار آقای رضا جاودانی اجرای مشترک برنامه گزارش ورزشی را به عهده داشت حالا قرار است که مجری جدید این برنامه شود که البته میثاقی حذف نمی شود و در برنامه های تحلیل دوشنبه شب حضور دارند و آقای احمدی هم در شب هایی که در لیگ بازی هست مجری برنامه فوتبال برتر هستند. شاید حاشیه آخر وی گفتن جمله قیچی و ماشین اصلاح را برای چالش آقای خیابانی آماده کرده است بود و به نوعی جواد خیابانی را به چالش کشیده است جالب اینجاست که خیابانی روز ۵ آذر و در یک برنامه تلویزیونی ادعای بزرگ و جالبی را مطرح کرد. خیابانی در برنامه زنده اعلام کرد که در صورت صعود ایران به مرحله بعد و برتری مقابل آمریکا ریش، سیبیل و موی سر خود را برای اولین بار از ته می‌ زند که ادعای بسیار جالبی بود. چالش خیابانی به سوژه رسانه ها و فضای مجازی تبدیل شد و حتی کاربران فضای مجازی با منتشر کردن عکسی فوتوشاپ از او شوخی جالبی با خیابانی کردند. از دیگر حواشی احمدی می توان به ویدیو بخش از افشاگری محمدرضا احمدی درباره کانال هواداری دو تیم پایتخت استقلال و پرسپولیس اشاره کرد.

محمدرضا احمدی طرفدار کدام تیم است؟

محمدرضا احمدی طرفدار کدام تیم است؟

شاید یکی از مهم ترین سوالات شما این است که وی طرفدار چه تیمی است. با وجود اینکه در تمام دنیا تمامی گزارشگر ها و مجری علاقه قلبی خود را فریاد می زنند ولی در ایران اینگونه نیست. دلیل را از زبان خود آقای احمدی بازگو می کنیم و به نوعی جواب سوال بالا را می دهیم. محمدرضا گفت: قطعا هرکسی در شغل ما کار می‌ کند، عاشق فوتبال بوده و به طور حتم طرفدار یکی از تیم‌ های پرسپولیس یا استقلال هم بوده است. مثلا من از بچگی عاشق فوتبال بودم که وارد این کار شدم. همه می‌ دانند طرفدار آرسنال هستم و قطعا در بین تیم‌ های داخلی هم یک تیم را دوست داشتم و دارم. با این حال فضای کشور ما و فوتبال ما اصلا طوری نیست که بخواهیم علاقه خودمان را به تیمی‌ که دوست داریم ابراز کنیم. به نظرم فضا اصلا مناسب نیست و این ظرفیت وجود ندارد که این اتفاق بیفتد. در کشور های دیگر خیلی از شبکه‌ های خصوصی هستند و طبیعی است که مجری یا گزارشگر اعلام کند طرفدار چه تیمی‌ است ولی اینجا در رسانه ملی نمی‌ شود این کار را انجام داد.

شاید برای شما هم سوال پیش بیاید با این وضعین کمبود گزارشگر های موفق و باتجربه که اکثرا مشغول اجرای برنامه های زنده هستن پس تکلیف بازی های مهم چه می شود ؟! در پاسخ باید گفت که اگر بازی مهمی باشد حتما با استفاده از اشخاص با تجربه استفاده می شود و تمامی تلاش تلویزیون کسب جلب بیننده است البته در این حین این کار ها بعضی از بازی را به جوانان خواهند داد تا خودی نشان دهند که این کار هم برای تلویزیون ایران لازم و مهم هست. با این وضعیت کم گزارشگر های عالی در برنامه های فوتبالی با این وجود ما برای تمامی افراد آرزوی موفقیت را داریم.

همسر این گزارشگر کیست؟

آقای احمدی هم مثل تمام افراد دوست دارند که مردم در زندگی خصوصی دخالت نکنند و وارد حریم خصوصی ایشان نشویم ولی خوب آقای احمدی یک باز ازدواج کردند و دارای یک دختر می باشند. آقای محمدرضا احمدی چند سالی می باشد که ازدواج کرده و به دسته انسان های متاهل وارد شده همسر ایشان مربی شناست و علاقه زیادی به فوتبال دارد که در این خانواده فوق ورزشی دختری زیبا به نام نفس زندگی می کند محمدرضا چند سالی هست که طمع پدر شدن را کشیده هست و با تمام مشغله فکری بازهم ایشان وقت زیادی از اوقات فراغتش را با دخترش می گذراند به نوعی که اگر وارد پیج ایشون شوید عکس های زیادی را می توانید به همراه دخترشون ببینید البته این خانم کوچک خودش هم پیجی دارد که توسط مادرش اداره می شود و عکس های فوق العاده زیادی از این پدر و دختر را مشاهده می کنید.

احمدی می گوید: نفس دختر بسیار احساسی است و معمولا احساسش را از طریق نقاشی بروز می‌ دهد. امسال هم به غیر از هدیه ای که به همراه مادرش برای من خریدند، یک نقاشی خیلی قشنگ برای من کشید که در آن تصویر من، همسرم و خودش به همراه چند قلب و البته کلی بادکنک بود. برای من این هدیه خیلی لذتبخش بود و می‌ خواهم این نقاشی را قاب کنم تا بعدا یک روزی به خود نفس هدیه بدهم.

مهم ترین بازی که محمدرضا احمدی گزارش کرده است؟

مهم ترین بازی که محمدرضا احمدی گزارش کرده است؟

اگر بخواهیم بگوییم مهم ترین بازی کدام بوده است اشتباه هست ایشون در تجربه کاری تعداد فوق العاده زیادی بازی را گزارش کرده است که در این مقاله جای نمی شود. ولی اگر بخواهیم لیست از مهم ترین های ایشان را بگوییم گزارش بازی هایی جام ملت های آسیا سال ۲۰۱۹ اشاره کرد که به همراه تیم ملی عزیز کشورمان راهی مسابقات شد. تیم ملی در این مسابقات سربلند به میهن عزیزمان برگشت و بدون گل خورده در بازی های گروهی و کسب امتیاز بالا بوده تا نیمه نهایی هم پیشرفت. همچنین محمدرضا احمدی در امارات به عنوان گزارشگر اعزامی از ایران رفت و تمامی مسابقات تیم ملی را گزارش کرد که بسیاری از ایرانیان این مسابقات را نگاه می کردند و شاید بتوان گفت یکی از دلایل معروفیت و شناخت ایشان بهتر است بگیم صدای ایشان همین مسابقات باشد چرا که اکثرا ایرانیان گزارش های ایشان برای تیم ملی را به خاطر دارند.

محل زندگی محمدرضا احمدی کجاست؟

آقای احمدی زاده ۵ دی ماه سال ۱۳۶۱ می باشد و با توجه به شرایط شغلی ای که این مجری و گزارشگر محبوب ایرانی دارد در حال حاضر در منطقه دربند تهران سکونت دارد. البته با توجه به شغل وی، ممکن است گاهی برای مدت کوتاهی در شهر و یا کشور دیگری هم اقامت کوتاه مدت داشته باشد اما محل زندگی اصلی وی تهران می باشد.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. آیا محمدرضا احمدی مدرک مربی گری دارد؟

  محمدرضا احمدی در کنار تمامی فعالیتهای خود مانند گزارشگری و مجری گری در صدا و سیمای ایران دارای مدرک مربیگری درجه c کنفدراسیون فوتبال آسیا هم می باشد که در طول مقاله مفصل به این موضوع اشاره شده است.

 2. محمدرضا احمدی کیست؟

  محمدرضا احمدی یک گزارشگر و مجری در صدا و سیمای ایران می باشد که تجربه و سابقه زیادی در این زمینه دارد و به عنوان یکی از بهترین گزارشگر های ایرانی شناخته می شود. در طول مقاله این گزارشگر به صورت کامل معرفی شده است.

 3. درآمد محمدرضا احمدی چقدر است؟

  این گزارشگر تا کنون رقمی از میزان درآمد خود منتشرنکرده است اما با توجه به سابقه و محبوبیتی که دارد جزو پر درآمد ترین مجریان و گزارشگران ایرانی به شمار می رود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]