ربیع مشفق همدانی یکی از نویسندگان و روزنامه نگاران معروف می باشد که به انجام کار های نویسندگی نیز مشغول بوده است. جالب است بدانید که این شخص در سیاست نیز دست داشته است و رابطه خوبی را با دکتر محمد مصدق داشته است؛ به خاطر همین حواشی او را یکی از سلبریتی های وطن فروش می دانند که بارها بیان کرده که قصد اوهمواره خدمت به کشورش بوده است.

در این مقاله می خواهیم شما را با این شخص به صورت دقیق آشنا کرده و توضیحاتی رادر رابطه زندگی خصوصی او به شما ارائه دهیم. در ادامه می توانید با مطالعه این پست از اطلاعات دقیق و مفیدی پیرو این موضوع بهره مند شوید.

مشفق همدانی کیست؟

مشفق همدانی کیست؟

مشفق همدانی محبوب ترین سلبریتی ایرانی که نام کامل او ربیع مشفق همدانی می باشد در سال ۱۲۹۱ و در شهر همدان کشور ایران به دنیا آمده است. وی در سال ۱۳۸۸ و در سن نود و هفت سالگی از دنیا رفته است. جالب است بدانید که این شخص در حال حاضر در شهر لس آنجلس که در کالیفرنیای آمریکا واقع شده است به خاک سپرده شده است. معروف ترین و ماندگار ترین اثر این شخص تحصیل کرده ها می باشد که از بهترین آثار این شخص محسوب می شود. نکته شایان ذکر این است با این که این شخص دارای ملیت ایرانی بوده است اما مذهب یهودی دارد. آقای ربیع مشفق همدانی به انجام کار های مترجمی نیز پرداخته است و توانسته است در این عرصه نیز موفقیت های بسیار زیادی را به دست آورد و نام خود را در میان برترین و معروف ترین روزنامه نگاران تاریخ به ثبت برساند.

ترجمه های معروف مشفق همدانی کدامند؟

همان طور که در قسمت بالاتر نیز به آن اشاره کردیم آقای مشفق همدانی در میان برترین و معروف ترین مترجم های ایرانی که در کشور آمریکا ساکن بوده است قرار گرفته است. این شخص دارای آثار معروفی مانند آزردگان و همچنین آنا کارنینا می باشد که توانسته است تا به امروز نیز به نام این شخص یعنی مشفق همدانی معروف باشد. در این قسمت از مقاله می خواهیم برخی از اثر های این شخص را که به ترجمه آن ها پرداخته است به شما معرفی کنیم و توضیحاتی را در رابطه با آن ها به شما ارائه دهیم.

نادرشاه از لارنس لاکهارت

یکی از معروف ترین آثار آقای ربیع مشفق همدانی نادرشاه از لارنس لاکهارت می باشد که تا به حال نیزدر برنامه ها و اپ های مختلفی مانند طاقچه نیز موجود می باشد. این اثر را نشر ثالث به پخش عمومی و گسترده رسانده است و همچنین توانسته است به ارزش و بهای ۱۳ هزار و ۷۵۰ هزار تومان در این برنامه به فروش گذاشته شود. گفتنی می باشد که این کتاب در سال ۱۹۸۰ نوشته شده است و تا به حال نیز نام آن در میان مردم ماندگار مانده است.

آزردگان

یکی از افتخارات دوران ربیع مشفق همدانی که مایه فخر ایشان نیز می باشد اثر آرزدگان است. این کتاب برای اولین بار در سال ۱۳۲۷ توسط این شخص یعنی آقای ربیع مشفق همدانی نوشته شده است و به پخش عمومی رسیده است. کتاب آزردگان در ۵ جلد در فضا های مختلف موجود می باشد که می توانید در اپ ها و برنامه هایی مانند طاقچه آن ها را دانلود کرده و مطالعه کنید.

ابله و برادران کارامازوف از فئودور داستایوفسکی

ابله و برادران کارامازوف از فئودور داستایوسکی، یکی از آثار ماندگار داستایوسکی و همچنین ربیع مشفق همدانی می باشد که در ماه نوامبر و سال ۱۸۸۰ از طریق انتشارات نازنین به پخش گسترده و عمومی رسیده است. گفتنی است که از سال ۱۸۷۰ نویسندگانی مانند مشفق همدانی و داستایوفسکی به تهیه و نوشتن این کتاب مشغول بوده اند.

مادام بوواری از گوستاو فلوبر

مادام بوواری از گوستاو فلوبر، یکی دیگر از اثر های این شخص می باشد که در سال ۱۸۵۷ نوشته شده و به پخش عمومی و گسترده رسیده است. این کتاب در کشور فرانسه نوشته شده است و توسط انتشارات آوریل به پخش رسیده است. از دیگر نویسندگان این کتاب گوستاو فلوبر می باشد که به ربیع مشفق همدانی در این زمینه کمک های زیادی کرده است.

آنا کارنین (آنا کارنینا) لئو تولستوی

آنا کارنین (آنا کارنینا) لئو تولستوی، یکی از معروف ترین آثاری می باشد که آقای مشفق همدانی آن را ترجمه کرده است و در کشور ایران به پخش رسانده است. نویسنده اصلی این رمان فردی روسی می باشد که از سال ۱۸۵۵ تا سال ۱۸۵۷ به نوشتن آن مشغول بوده است. آقای ربیع مشفق همدانی در سال ۱۳۴۱ و توسط انتشارات امیر کبیر این کتاب را به پخش عمومی و گسترده رسانده است.

مانن لسکو از آنتوان فرانسوا پره‌ وو

یکی از بهترین ترجمه هایی که ربیع مشفق همدانی آن را انجام داده است مربوط به کتاب مانن لسکو از آنتوان فرانسوا پره‌ وو می باشد که نویسنده آن فردی فرانسوی می باشد و در سال ۱۶۹۷ این کتاب را نوشته است. این کتاب تا به حال نیز در فضا های مختلفی مانند اپ های طاقچه و دیجی کالا موجود می باشد که می توانید به راحتی آن ها را خریداری کنید.

همسر جاویدان از ایروینگ استون

رمان همسر جاویدان از ایروینگ استون، در تاریخ ۱۴ جولای سال ۱۹۰۳ در سانفرانسیسکو به پخش عمومی و گسترده رسیده است. این کتاب جذاب و هیجان انگیز را آقای ربیع مشفق همدانی ترجمه کرده است و توانسته است با این اثر به معروفیت بسیار زیادی برسد و در واقع اوج هنر کاری او محسوب می شود.

همسر مشفق همدانی کیست؟

شاید برخی از دوست داران کتاب و طرفداران این شخص دوست داشته باشند بدانند که همسر این مترجم معروف چه کسی می باشد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که همسر این شخص خانمی به نام فرخ فایضی اکباتائی، می باشد. او در کشور آمریکا با این شخص آشنا شده است و در همان جا نیز با یک دیگر ازدواج کرده اند. این شخص یعنی آقای مشفق همدانی تا پایان زندگی خود با خانم فرخ فایضی اکباتائی زندگی می کرده است.

عکس های مشفق همدانی را در کجا ببینیم؟

برای دیدن عکس های این شخص راه هایی وجود دارد که در این قسمت می خواهیم به شما معرفی کنیم. یکی از این راه ها مراجعه به سایت ها و صفحات مختلف اینترنتی می باشد. شما می توانید با یک سرچ ساده این عکس ها را ببینید و تماشا کنید. البته در برخی از پیج های اینستاگرامی و برخی از کتاب ها نیز این عکس ها قابل مشاهده می باشد. شما می توانید در ادامه همین پست یکی از عکس ها و تصویر هایی که از ربیع مشفق همدانی برای شما تهیه کرده ایم را مشاهده کنید.

علت مرگ مشفق همدانی چه بود؟

علت مرگ مشفق همدانی چه بود؟

آقای ربیع مشفق همدانی که در سال ۱۲۹۱ در شهر همدان به دنیا آمده است و در سال ۱۳۸۸ نیز در آمریکا و لس آنجلس از دنیا رفته است. او در سن ۹۶ سالگی و با مرگ طبیعی نیز از دنیا رفته است. البته در اینترنت اطلاعات دیگری در رابطه با این موضوع وجود ندارد و مشخص است که این فرد با مرگ طبیعی از دنیا رفته است. در صورت یافتن اطلاعات بیشتر در رابطه با این موضوع در همین پست به شما اطلاع خواهیم داد.

آیا مشفق همدانی بیماری خاصی داشت؟

برخی از دوست داران و طرفداران آقای ربیع مشفق همدانی این سوال را دارند که آیا این شخص به بیماری خاصی مبتلا شده است و با این بیمالری از دنیا رفته است؟ یا او که از مترجم ها و روزنامه نگاران حرفه ای محسوب می شود، با مرگ طبیعی از دنیا رفته است؟ با توجه به جست و جو هایی که در اینترنت و فضا های مختلف انجام دادیم متوجه شدیم که ربیع مشفق همدانی دارای هیچ گونه بیماری خاصی نبوده است و با مرگ طبیعی از دنیا رفته است. نکته قابل ذکر این است که این شخص یهودی در حال حاضر نیز در کشور آمریکا و شهر کالیفرنیا به خاک سپرده شده است.

آیا این شخص فعالیت های سیاسی هم داشت؟

رایج ترین سوالاتی که در رابطه با این شخص مطرح می باشد این است که این مترجم و نویسنده معروف که فعالیت های روزنامه نگاری را نیز انجام می داده است، به فعالیت هایی سیاسی نیز مشغول بوده است؟ با جست و جو در سایت های مختلف متوجه شدیم که این شخص در زمان پهلوی نیز فعالیت های سیاسی داشته است و دوستی نزدیکی نیز با آقای دکتر محمد مصدق داشته است. او این شخص را در مسائل مختلف مربوط به کشور راهنمایی می کرده است و همچنین در سفر هایی که به آمریکا و دیگر کشور ها داشته همراهی می کرده است.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. آقای ربیع مشفق همدانی در چه سالی به دنیا آمده است و در چه سالی از دنیا رفته است؟

  این روزنامه نگار و مترجم معروف در سال ۱۲۹۱ و در شهر همدان به دنیا آمده است و در سال ۱۳۸۸ در کالیفرنیای آمریکا از دنیا رفته است.

 2. این شخص اکنون در چه کشوری به خاک سپرده شده است؟

  جالب است بدانید که این شخص اکنون در کشور آمریکا و شهر کالیفرنیا به خاک سپرده شده است.

 3. معروف ترین اثر این شخص چه می باشد؟

  از معروف ترین آثار آقای ربیع مشفق همدانی آزردگان می باشد که با آن معروف شده است.

 4. آیا این فرد با بیماری خاصی از دنیا رفته است؟

  وی با مرگ طبیعی از دنیا رفته است و هیچ بیماری نداشته است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]