ناتالی پورتمن یکی از زیباترین بازیگران هالیوود می باشد. که از همان سنین کودکی با نقش آفرینی های زیبا و اجراهای چشمگیرش توانسته توجه همه بزرگان این عرصه را به خود جلب کند و نام خود را به عنوان بازیگری بدون رقیب در این عرصه به همگان معرفی کند. او با همکاری و بازی در کنار بزرگانی چون وودی آلن، تیم برتون و سن آندرسون و کسب تجربه از وجود چنین افرادی به درجه بالایی از پختگی در بازیگری رسیده است که در عین جوانی یک بازیگر ماهر و با تجربه محسوب می شود. او با بازی و نقش‌آفرینی در فیلم‌هایی از جمله قوی سیاه موفق به چندین جایزه اسکار و همچنین جایزه گلدن گلوب نیز شده است. در این مطلب به معرفی کامل ناتالی پورتمن، حقایق زندگی او همچنین برخی از نقش آفرینی او در چند فیلم می‌پردازیم.

ناتالی پورتمن کیست؟

ناتالی پورتمن کیست؟

ناتالی هرشلاگ یکی از بهترین بازیگران هالیوود با نام هنری ناتالی پورتمن (به انگلیسی Natalie portman ) متولد ژوئن ۱۹۸۱ در اورشلیم می باشد. ناتالی پورتمن ۱۶۰ سانتیمتر قد دارد. پدر او یک پزشک اسرائیلی و مادرش هم بازیگری از کشور سین سیناتی اوهایو می باشد. در حال حاضرناتالی شهروند آمریکا و اسرائیل است. ناتالی که تک فرزند خانواده می باشد به خاطر شرایط خاص چه از نظر نژادی و چه از نظر سبک زندگی بیشتر از کودکان دیگر به خانواده وابسته شده بود. و پیوند ناگسستنی بین او و والدینش شکل گرفت.

او در سنین کودکی به همراه پدر و مادرش به بسیاری از نقاط دنیا از جمله ژاپن و استرالیا سفر کرد از چهار سالگی در یک کارگاه رقص تئاتر آمریکا به یادگیری باله و رقص مدرن پرداخت و در کلاس های هنرهای نمایشی و ابتکاری اوزدن نیز شرکت کرده است. ناتالی در دوران تعطیلات اغلب به کمپ‌های تئاتر می رفت و در آن جا آموزش و یادگیری بازیگری می پرداخت. پورتمن از ۸ سالگی رژیم گیاه خواری خود را آغاز کرد والدین او تصور می کردند این یک تصمیم مقطعی می باشد اما او به طور مصمم گیاه خوار شد و اکنون نیز جزء گیاه خواران می باشد اگرچه او خودش را جزء گیاهخواران نمی داند. او به زبان‌های انگلیسی و هبرو(زبان مادری اش) تسلط کامل دارد. همچنین مکالمات فرانسوی، ژاپنی، اسپانیایی و آلمانی نیز تا حدودی آشنایی دارد.

ناتالی از ۱۱ سالگی وارد عرصه بازیگری شد البته ابتدا به او پیشنهاد شد که مدل باشد وحتی خانواده اش با پیشنهاد برند آرایشی بهداشتی رولون که به ناتالی به عنوان مدل پیشنهاد داده بود مخالفت کرد. اما از آن جایی که بازیگری علاقه بیشتری داشت تصمیم گرفت بازیگر شود. او با نقش‌آفرینی در فیلم لئون به طور رسمی وارد حرفه بازیگری شد و استعداد شگرف خود را در این زمینه به همگان نشان داد. او در این فیلم اکشن نقش یک فرد خردسال را بازی می‌کرد اما چون باید سکانس هایی سیگار می کشید والدین ناتالی یک قرارداد سختگیرانه با کارگردان فیلم بستند مبنی بر این که فقط پنج صحنه سیگار‌کشیدن در فیلم باشد و در تمام این پنج صحنه ناتالی نه به سیگار لب بزند و نه به آن پک بزند و شخصیت داستان باید تا پایان فیلم عادت بد سیگار کشیدن را ترک کند. در سال ۱۹۹۹ ناتالی با بازی در نقش ملکه پدمه آمیدالا در مجموعه فیلم جنگ ستارگان که در آن زمان فروش بیش از ۴۳۱ میلیون دلار داشت به اوج شهرت در عرصه جهانی دست پیدا کرد.

در سال ۲۰۱۱ با بازی در فیلم قوی سیاه برنده هشتاد و سومین جایزه جشنواره اسکار شد. ناتالی در این فیلم چندین جراحت برداشت و مهمترین آن آسیب دنده بود. همچنین مچ پای او نیز آسیب دیده بود او برای بازی در این فیلم ۱۰ کیلوگرم وزن کم کرد و تا ۶ ماه هر روز ۵ تا ۸ ساعت تمرین رقص باله داشت. البته ناگفته نماند این فیلم در عرصه جهانی ۳۸ جایزه معتبر بین‌المللی را دریافت کرد که همین امر به اعتبار و شهرت ناتالی بیش از پیش افزود.
او تاکنون چندین نقش مهم و قابل توجه را به دلیل دارا بودن سکانس های صریح جنسی مانند کاراکتر آدرین در فیلم Lolita رد کرده است و از بازی در آن ها صرف نظر کرد. ناتالی پورتمن تجربه کارگردانی فیلم را نیز در کارنامه هنری خود دارد. او فیلم ETA در سال ۲۰۰۸ و فیلم A tale Love & Darkness در سال ۲۰۱۵ کارگردانی کرده است.

ناتالی پورتمن در انجمن ها و فعالیت های خیریه بسیاری نیز مشارکت دارد و حتی در برخی از این انجمن ها به عنوان سفیر و سخنگو حضور داشته است. همچنین یک آلبوم کامل و چند ترک موسیقی به همین منظور منتشر کرده است. علاوه بر این او در زمینه محیط زیست نیز بسیار فعال است و یک مدافع بسیار سخت گیر حقوق حیوانات می باشد به همین خاطر این گیاه خوار شد و یکی از فعالیت‌های مستمرش مراقبت از حیوانات بی سرپناه و حمایت از برندهای حمایت کننده از حقوق حیوانات است. نا تالی از هیچ گونه لباس خزدار، پر دار و چرمی استفاده نمی‌ کند.

فیلم های موفق ناتالی پورتمن

فیلم های موفق ناتالی پورتمن

ناتالی پورتمن در طول دوره بازیگری خود از آغاز تا کنون در ۴۶ فیلم بلند کوتاه و مستند ایفای نقش کرده است. برخی از این فیلم ها را در کمپانی سینمایی خود ساخته است. فیلم نزدیکتر با بازی ناتالی پورتمن و جود لا فیلمی بود که از روی یک نمایش تئاتری الگوبرداری شده بود و می‌توان گفت در این زمینه بسیار ماهرانه و استادانه عمل کردند .در ادامه به معرفی برخی از نقش آفرینی های او در چند فیلم می پردازیم:

فیلم مخمصه

این فیلم در بهار سال ۱۹۹۵ به کارگردانی مایکل مان تصویربرداری شد و ناتالی در این فیلم در نقش دختر آل پاچینو ظاهر شد. با وجود این که این فیلم بیشتر به واسطه حضور ال پاچینو در نقش کارآگاه وینسینت هانا و رابرت دنیرو در نقش مک کالی درخشید. اما فیلمنامه مایکل مان طوری طراحی شد که نقش های مکمل از جمله نقش پورتمن نیز به خوبی زمان لازم را برای درخشیدن داشته باشند. این فیلم با فروش ۱۸۷ میلیون دلاری یکی از موفق ترین فیلم های آن سال در گیشه بود.

فیلم هر جا جز این جا

ناتالی در این فیلم به عنوان بازیگر نقش مکمل زن ظاهر شد. البته او در ابتدا پیشنهاد بازی در این فیلم را رد کرده بود اما با تغییراتی که در فیلمنامه انجام شد و حمایت هایی که از جانب دیگر بازیگران فیلم از جمله سوزان ساراندون از او صورت گرفت در نهایت قبول کرد که در این فیلم بازی کند. اگرچه این فیلم در گیشه موفق نبود اما سبب شد که ناتالی با بازی در این فیلم برای نخستین بار نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب در شاخه بهترین بازیگر نقش مکمل زن شود.

فیلم اشباح گویا

این فیلم به کارگردانی میلوش فورمن در سال ۲۰۰۶ ساخته شد. در این فیلم که محصول مشترک آمریکا و اسپانیا می باشد ناتالی نقش دختر جوانی را بازی می کند که در اواخر قرن هجدهم در دوران خفقان و تفتیش عقاید در اسپانیا به جرم ارتداد به سیاهچال می افتد. ناتالی برای بازی در این فیلم به مدت چهار سال در اسپانیا زندگی کرد.

فیلم وی مثل وندتا

این فیلم به کارگردانی جیمز مک تیگو در سال ۲۰۰۵ ساخته شد. ناتالی در این فیلم در نقش ایوی هموند بازی می کند دختری که با یک جنگجوی آنارشیت همکاری می کند. او برای بازی در این فیلم لهجه انگلیسی را فرا گرفت و موهای سر خود را تراشید. یکی از محبوب ترین فیلم های سینمایی ناتالی می باشد. طوری که حتی شمایل قهرمان فیلم در ادامه مبارزات اجتماعی به صورت یک فرهنگ اعتراضی درآمد این فیلم در گیشه به فروش ۱۳۰ میلیون دلاری دست یافت و تبدیل به یکی از برترین آثار پورتمن شد.

مجموعه فیلم های جنگ ستارگان

مجموعه فیلم های جنگ ستارگان

این مجموعه در طی سال‌های ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۵ ساخته شد و کارگردانی آن را جورج لوکاس برعهده داشت و پورتمن در این فیلم در کنار بازیگرانی از جمله لیام نیسون، ایوان مک گرگور و جک لوید به ایفای نقش پرداخت. این مجموعه از بهترین فیلم های ناتالی محسوب می‌شود که پورتمن با حضور در این مجموعه سه گانه توانست به شهرت و محبوبیت زیادی برسد. فیلم در ژانر اپرای فضایی ساخته شدن و هر سه قسمت با استقبال خوبی از سوی مخاطبان در سرتاسر جهان مواجه شد و فروش قابل توجهی در گیشه داشت. قسمت اول این فیلم تحت عنوان تهدید شبح ساخته شد و داستان سری اول از این قرار است که به دلیل برخی مشکلات مربوط به تجارت کهکشانی مسیر رفت و آمد به سیاره صلح جو نابو مسدود می شود. دو تن از سران و رهبران کهکشان برای مذاکره با فدراسیون تجاری و حل این مشکلات دو شوالیه می فرستند تا بتوانند این مشکلات را رفع کنند اما فدراسیون تجاری با یک لرد هم پیمان شده و قصد دارند این دو شوالیه را به قتل برسانند قسمت های دوم و سوم نیز در ادامه همین موضوع ساخته شدند.

همسر ناتالی پورتمن

در سال ۲۰۰۰ ناتالی با یک بازیگر جوان به نام گیل گارسیا برنل آشنا شد و رابطه عاشقانه ای هم میان این دو به وجود آمد اما این رابطه خیلی طول نکشید به خاطر این که برنامه کاری آن دو با هم متفاوت بود و آن دو بعد از یک سال از یکدیگر جدا شدند. چرا که ناتلی در هالیوود فعالیت می‌کرد و برنلی در اروپا کار می کرد. ناتالی پورتمن و همسرش بنجامین میلپید در سال ۲۰۰۹ و در جریان همکاری در فیلم سینمایی قوی سیاه رابطه عاشقانه خود را آغاز کردند و سه سال بعد یعنی در سال ۲۰۱۲ در یک مراسم یهودی که در بیگ سور کالیفرنیا برگزار می شد با یکدیگر ازدواج کردند. بنجامین اصالتی فرانسوی دارد و هنر پیشه، تهیه‌کننده، بالرین و طراح رقص نیز هست. ناتالی و بنجامین پس از آن که میلپید مقام کارگردانی رقص باله اپرای پاریس را پذیرفت و پورتمن قبول کرد که شهروند فرانسه شود برای مدتی در پاریس زندگی کردند. در حال حاضر نیز آن ها در لس آنجلس کالیفرنیا زندگی می کنند.

ناتالی پورتمن فرزند دارد؟

حاصل ازدواج ناتالی پورتمن و همسرش بنجامین میلپید دو فرزند می باشد. فرزند اول او پسری به نام آلف است که در سال ۲۰۱۱ متولد شد و فرزند دوم آن ها دختری به نام آملیا است که در سال ۲۰۱۷ متولد شده است. پورتمن وقتی جایزه اسکار خود را برای بازی در فیلم قوی سیاه دریافت می کرد فرزند اول خود را باردار بود. همچنین به خاطر بازی در فیلم ژاکلین کندی نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر زن شده بود اما به خاطر وضع حمل فرزند دومش در این مراسم حضور نداشت.

آیا ناتالی پورتمن اسرائیلی است؟
HOLLYWOOD, CALIFORNIA – FEBRUARY 09: Natalie Portman attends the 92nd Annual Academy Awards at Hollywood and Highland on February 09, 2020 in Hollywood, California. (Photo by Amy Sussman/Getty Images)

آیا ناتالی پورتمن اسرائیلی است؟

زادگاه ناتالی در شهر اورشلیم اسرائیل می باشد. والدین او نیز هر دو یهودی هستند به همین خاطر نام سنتی عبری (ناتِلی) را برای او انتخاب کردند. پدربزرگ و مادربزرگ مادری ناتالی از خانواده های یهودی بودند که از اتریش و روسیه به ایالات متحده مهاجرت کرده بودند. پدربزرگ و مادربزرگ پدری او هم مانیا و زویا یهودا هرشلاگ هر دو از مهاجران یهودی بودند که به اسرائیل نقل مکان کرده بودند. پدر و مادر ناتالی در یک مرکز دانش آموزان یهودی در دانشگاه ایالتی اوهایو و با یک دیگر ملاقات کردند و این آشنایی ادامه داشت تا این که پس از مدتی پدر ناتالی به کشور خودش اسرائیل بازگشت و چندی بعد مادر ناتالی نیز برای ملاقات با نامزد خود به اسرائیل رفت و بعد با هم ازدواج کردند. که حاصل این ازدواج ناتالی بود.

ناتالی از جمله یهودیانی است که تعداد زیادی از بستگانش را در واقعه هولوکاست از دست داد. او زمانی که سه ساله بود پدرش به همراه خانواده به آمریکا نقل مکان کرد و ناتالی پورتمن که در حال حاضر شهروند آمریکایی و اسرائیلی است در این باره می‌گوید با وجود این که آمریکا را دوست دارم اما قلبم در اورشلیم است. آن جا مکانی است که احساس می کنم در خانه ام هستم او همچنین اظهار کرد که در اسرائیل بیشتر احساس یهودی بودن می‌کند و دوست دارد فرزندانش را یهودی تربیت کند. با وجود این که ناتالی شهروند اسرائیلی از اما او شدیداً مخالف بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این کشور می‌باشد چرا که او نظرات نتانیاهو را نژادپرستانه و جنگ طلبان می‌دانند. به همین خاطر حضور و قبول جایزه جنسیس اسرائیل به خاطر سخنرانی نتانیاهو امتناع کرد و چند ماه بعد نیز دعوت حضور در جشن سال نو اسرائیل را نپذیرفت.

تحصیلات ناتالی پورتمن

ناتالی پورتمن تحصیلات خود را در یک مدرسه یهودی آغاز کرد. او در مدرسه یک دانش آموز خوب بود و همیشه بالاترین نمرات را کسب می‌کرد و شاگرد اول کلاس خود می شد. او زبان های عبری، انگلیسی و فرانسوی را در مدرسه فرا گرفت که بعدها در حرفه کاری‌اش کمک زیادی به او کرد. او در درس خواندن بسیار مسئولیت پذیر بود و به دریافت علم علاقه مند بود و همواره به طور فعال در نمایش‌ها، مسابقات و مراسمات علمی شرکت می‌کرد.
او پس از پایان دبیرستان در سال ۱۹۹۹ برای تحصیل به دانشگاه هاروارد رفت و در کنار حرفه بازیگری به تحصیلات خود نیز ادامه داد.

پورتمن معتقد است باید تحصیلات را کامل کرد حتی اگر این به حرفه اش در بازیگری آسیب برساند چرا که با هوش بودن از ستاره سینما بودن، بهتر است. او مدرک کارشناسی خود را در رشته ی روانشناسی در سال ۲۰۰۳ از دانشگاه هاروارد دریافت کرد و مدرک کارشناسی ارشد رشته روانشناسی را از دانشگاه عبری اورشلیم کسب کرده است. او همچنین مقالاتی در این زمینه در نشریات تخصصی روان شناسی و عصب شناس به چاپ رسانده است.

ناتالی پورتمن در جشنواره کن

ناتالی پورتمن در جشنواره کن

در سال ۲۰۰۸ ناتالی پورتمن به عنوان یکی از اعضای هیئت داوران جشنواره فیلم کن انتخاب شد وعنوان جوان ترین عضو هیئت داوری این جشنواره تا به امروز را به نام خودش ثبت کرده است ترانه علیدوستی بازیگر سرشناس و توانمند ایرانی که به واسطه نقش آفرینی زیبای او در فیلم فروشنده موفق به کشف جایزه جشنواره بین المللی کن شده است. را به خاطر بازی زیبا و جوایز متعددی که دریافت کرده است به عنوان ناتالی پورتمن ایران شناخته می شود.

عکس های ناتالی پورتمن

ناتالی پورتمن یکی از بازیگران مشهور و مطرح عرصه سینمای جهان می باشد که همواره نقش آفرینی‌های او مورد توجه مخاطبان و منتقدان بوده است. عکس های زیادی از او چه به صورت تنهایی و چه به همراه همسر و فرزندانش از زندگی خصوصی و یا حضور در جشنواره ها در رسانه های اجتماعی سایت های مختلف و فضای مجازی وجود دارد که به راحتی در دسترس و قابل مشاهده است و علاقه مندان می توانند برای آشنایی بیشتر با این بازیگر و مشاهده عکس های او از جمله عکس های ناتالی و املیا پورتمن به سایت‌های مختلف و یو تیوب و اینستاگرام و همچنین ناتالی پورتمن ویکی پدیا مراجعه کنند.

ناتالی پورتمن اینستاگرام

صفحات اینستاگرام افراد مشهور همواره یکی از پربازدید ترین صفحات بوده و هست. مخاطبان و دوستداران با دنبال کردن بازیگر مورد علاقه خود در اینستاگرام می توانند از زندگی شخصی و حواشی پیرامون بازیگران با خبر شود. کلوپ طرفداران ناتالی پورتمن در اینستاگرام بیش از ۲۰۰ هزار دنبال کننده دارد اما پورتمن یکی از بازیگرانی است که معمولاً از زندگی شخصی خود مطلبی در اینستاگرام به اشتراک نمی گذارد. فقط به تازگی به مناسبت روز مادر عکسی از ناتالی پورتمن و فرزندش به اشتراک گذاشته شد. ناتالی معمولاً عکس هایی از صحنه های فیلم برداری و یا نوشته های زیبا و اشعار مورد علاقه اش از جمله اشعاری از شاعر ایرانی فروغ را در صفحه شخصی خود به اشتراک می‌گذارد. برای دنبال کردن صفحه ناتالی پورتمن اینستا باید آن را در اینستاگرام جستجو کرده و سپس دنبال کنید.

یوتیوب ناتالی پورتمن

یوتیوب ناتالی پورتمن

یوتیوب یکی از شبکه های پر استفاده برای مشاهده ویدئو می باشد. ناتالی پورتمن که در فیلم‌های مطرحی از جمله جنگ ستارگان ایفای نقش کرده است که در جهان مورد استقبال زیادی قرار گرفته و یکی از پربازدید ترین فیلم های موجود در یوتیوب شد. این فیلم و سایر فیلم های کوتاه و بلند ناتالی پورتمن در یوتیوب موجود و در دسترس همگان قرار دارد.

جوایز ناتالی پورتمن

‌ناتالی پورتمن در طی سال‌های فعالیت خود در عرصه سینما به طور مکرر نامزد دریافت جوایز متعدد و همچنین موفق به کسب چندین جوایز مهم در جشنواره هر ساله فیلم شده است.
کلیه جوایز او از ابتدای شروع بازیگری تا کنون شامل موارد ذیل می باشد:

 • جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر زن فیلم درام برای بازی در فیلم قوی سیاه
 • جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن برای بازی در فیلم قوی سیاه او در مجموع ۳۸ جایزه برای بازی در این فیلم در جشنواره‌های مختلف بین‌المللی کسب کرده است.
 • جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای بازی در فیلم نزدیک ترین و همچنین نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن در فیلم نزدیک ترین.
 • جایزه اسکار بهترین بازیگر زن برای بازی در فیلم جکی
 • او همچنین نامزد دریافت دو جایزه گلدن گلوب دیگر به عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای بازی در فیلم هر جا جزء این جا
 • ناتالی به تازگی برای دریافت جایزه جنسیس اسرائیل که به نوبل اسرائیل هم معروف است دعوت شده بود که ناتالی به دلایل سیاسی از شرکت در مراسم و قبول جایزه امتناع کرد.
سوالات متداول

سوالات متداول

 1. اصلیت ناتالی پورتمن متعلق به کدام کشور است؟

  پدر ناتالی یک یهودی اسرائیلی و مادرش نیز یهودی اهل اوهایو می باشد در حال حاضر ناتالی شهروند آمریکایی اسرائیلی دارد.

 2. یکی از معروف ترین فیلم های ناتالی پورتمن کدام فیلم می باشد؟

  قوی سیاه که درآن ناتالی در نقش یک بالرین بازی می کند مطرح ترین فیلم می باشد که ۳۸ جایزه بین المللی برای او در پی داشت.

 3. آیا ناتالی پورتمن متاهل است؟

  بله او در سال ۲۰۱۲ با شخصی به نام بنجامین میلپید ازدواج کرد و صاحب دو فرزند می باشد.

 4. تحصیلات ناتالی پورتمن در چه مقطعی می باشد؟

  او دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه هارواردو کارشناسی ارشد از دانشگاه عبری اورشلیم می‌باشد.

 5. ناتالی پورتمن ایران کیست؟

  ترانه علیدوستی بازیگر توانمند ایرانی که موفق به دریافت جایزه بین المللی کن شده است به عنوان ناتالی پورتمن ایران شناخته شده است

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]