سحر دولتشاهی یکی از جذاب ترین بازیگران زن ایرانی است. تعداد فیلم ها و سریال هایی که این بازیگر تا به امروز به ایفای نقش در آن ها پرداخته است، بیش از ۳۰ تا بوده است. با خواندن بیوگرافی سحر دولتشاهی می توان پی برد که عشق به بازیگری در سینما و تئاتر از کودکی در وی وجود داشته است.

لیست عناوین محتوا پنهان
سحر دولتشاهی کیست؟

سحر دولتشاهی کیست؟

تاریخ تولد سحر دولتشاهی ۱۶ مهر ماه سال ۱۳۵۸ است. او در شهر تهران و در خانواده ای بسیار متشخص و اهل هنر به دنیا آمده است. سحر در رشته هایی مانند ادبیات نمایشی و همچنین مترجمی زبان فرانسه، در دانشگاه تحصیل کرده است و مدرک دانشگاهی مرتبط با رشته بازیگری و سینما ندارد. مادر سحر نائب رئیس فدراسیون شنا بوده است و پدر او نیز در رشته مهندسی تحصیل کرده است و امروزه در تور های دوچرخه سواری که در ایران و خارج از کشور ایران تشکیل می شوند، فعالیت دارد.

خانواده سحر دولتشاهی، یک خانواده پنج نفره هستند. سحر یک خواهر به نام نسیم و یک برادر به نام روزبه دارد. نام گذاری سحر و خواهر و برادرش به این زیبایی که تقریبا در معنی شباهت هایی به هم دارند، توسط پدر سحر انجام شده است. سحر از همان دوران کودکی به بازیگری علاقه زیادی داشت. او در دوران دانشجویی سعی کرد تا با شرکت در تئاتر های دانشجویی، شانسش را در این زمینه امتحان کند. البته او همیشه علاقه اصلی اش را رشته ادبیات نمایشی می داند و قصد دارد روزی در کنار بازیگری، به آن هم بپردازد.

شروع فعالیت حرفه ای سحر در تئاتر در سال های ۱۳۷۹ و ۱۳۸۰ بود. شرکت در تئاتر ها به سحر در پیشرفت و ورود به دنیای سینما و بازیگری کمک زیادی کرد. او در سال ۱۳۸۳ برای بازی در فیلم فرزند صبح معرفی شد. در سال ۱۳۸۶، درست سه سال بعد از اولین نقشش در سینما، مرضیه برومند او را برای بازی در سریال محبوب کتاب فروشی هد هد، پذیرفت و به این ترتیب او توانست در تلویزیون ایران نیز بازی کند. یکی از شانس های زندگی سحر دولتشاهی، همین حضور او در نمایش ها و تئاتر های کشور بود.

او در صحنه تئاتر، با رامبد جوان آشنا شد و این آشنایی منجر به ازدواج این دو شد. در سال ۱۳۸۸ سحر با سریال مسافران، که رامبد جوان آن را ساخته بود، در تلویزیون بسیار محبوب شد و برای اولین بار توانست شهرت زیادی به دست آورد. پس از بازی در این نقش، او پیشنهادات بازی بسیاری در فیلم های سینمایی و سریال های تلویزیونی از کارگردان های مختلف دریافت کرد. سحر از چهره و اندام بسیار قابل قبولی برای بازی در فیلم ها و سریال ها برخوردار است. قد سحر دولتشاهی ۱۶۵ سانتی متر است و چهره متین و دوست داشتنی او باعث شده است، پیشنهادات زیادی برای بازی در فیلم ها و سریال ها را همیشه داشته باشد.

سحر دولتشاهی در دورهمی دعوت شد؟

سحر دولتشاهی در دورهمی دعوت شد؟

دورهمی یکی از برنامه های پربیننده شبکه نسیم است که در قسمتی از آن مجری برنامه، جناب آقای مهران مدیری، با چهره های معروف از قبیل بازیگران به گفتگو می پردازد. او در این برنامه سوال های جنجالی زیادی از مهمانانش می پرسد. سحر در یکی از قسمت های این برنامه حضور داشت. مدیری، طبق معمول سعی کرد با پرسیدن سوال های جنجالی و جذاب، بتواند چالش هایی را برای مهمان برنامه اش بسازد. سحر در این برنامه با زیرکی تمام به خیلی از سوال های مهران مدیری پاسخ نداد و آن ها را شخصی اعلام کرد.

بسیاری از بینندگان این برنامه و شاید حتی مجری برنامه منتظر بودند تا سوال ها را به سمت ازدواج و جدایی سحر از رامبد جوان بکشانند که به هیچ وجه نتوانستند در این راه موفق عمل کنند. سحر دولتشاهی به هیچ کدام از سوال هایی که مرتبط با زندگی شخصی اش بود، پاسخ نداد و سوال ها را با جواب های مناسبی، به مخاطبان تحویل داد.

آیا رامبد جوان از سحر دولتشاهی برای حضور در خندوانه دعوت کرده است؟

سحر دولتشاهی در خندوانه، که تهیه کننده و کارگردان آن همسر سابق او یعنی رامبد جوان است هرگز دعوت نشده است. دلیل عدم حضور این بازیگر در این برنامه، که فضای شبیهی به دورهمی دارد، به طور کامل مشخص و قابل پیش بینی است.

درآمد سحر دولتشاهی چقدر است؟

درآمد سحر دولتشاهی چقدر است؟

سحر دولتشاهی در این سال ها توانسته است، با بازی های قوی و خوبی که از خودش ارائه می دهد مخاطبان بسیاری را به دست آورد. او در این سال ها پیشنهادات بازی در فیلم ها و سریال های زیادی را داشته است. تمامی این مسائل سبب شده است که با اطمینان بتوان سحر را در جایگاه مناسبی از لحاظ بازی قرار داد. ثروت سحر دولتشاهی همه از راه بازیگری به دست آمده است و با توجه به توضیحات گفته شد، به هیچ وجه ثروت کمی نیست.

آدرس پیج اینستاگرام سحر دولتشاهی چیست؟

آدرس پیج اینستاگرام سحر دولتشاهی چیست؟

اینستاگرام، پلتفرمی است که در این سال ها توانسته است برای ارتباط چهره های معروفی، مانند بازیگران با مخاطبانشان بسیار خوب عمل کند. دولتشاهی و خیلی از بازیگران دیگر از طریق این اپلیکیشن می توانند با انتشار تصاویر و پست هایی، مخاطبان را از فعالیت های حرفه ای خودشان آگاه سازند. سحر دولتشاهی اینستا را مکانی برای انتشار اخبار فعالیت ها و فیلم هایش می داند. او کم تر به انتشار تصاویر شخصی و زندگی خصوصی اش می پردازد و سعی دارد در این موضوع بسیار حرفه ای و محتاط عمل کند. سحر در اینستاگرام حدود ۳ میلیون نفر فالوور دارد. این عدد نشان از نزدیکی و علاقه مخاطبان زیادی با وی است و نشان می دهد بسیاری از مردم بازی او و نقش هایی ک ایفا کرده است را دوست می دارند. سحر در اینستاگرام فن پیج های زیادی دارد. فن پیج های سحر سعی می کنند تا با تشکیل اتحاد هایی در مناسبت های مختلف، مانند تولد سحر، او را با ادیت های پر انرژی خودشان، خوشحال کنند. در کل صفحات طرفداران به چهره های معروف در بازنشر تصاویر و اخبار کاریشان، کمک زیادی می کند.

شغل اصلی سحر دولتشاهی چیست؟

سحر دولتشاهی، بازیگر توانمند کشورمان در مصاحبه ای که داشت، اعلام کرد که شغل بازیگری و این حرفه از دوران کودکی برایش بسیار جذاب بوده است. او با بیان این که بازیگری را شغل امروزش می داند در ادامه به بیان این موضوع پرداخت که رشته دانشگاهی اش، ادبیات نمایشی است و امروز با گذشت این همه سال هنوز هم بخش مهمی از دغدغه هایش را این رشته تشکیل می دهد. او امیدوار است در سال های آتی بتواند از این رشته در کارش، استفاده بیش تری کند. سحر با مطالعات فراوان درباره ادبیات نمایشی، قصد دارد دانشش را آپدیت نگه دارد تا بتواند خیلی زود در این زمینه هم فعالیت داشته باشد.

عکس های این بازیگر را در کجا ببینیم؟

سحر دولتشاهی بازیگر بسیار توانمندی است. او در فیلم ها و سریال های زیادی، در ژانر های مختلف نقش آفرینی داشته است. او امروزه از جمله بازیگران مطرح کشورمان به حساب می آید و خبرنگاران زیادی سعی می کنند تا با مصاحبه و منتشر کردن تصاویر او، مخاطبان را به سایت ها و مجلات خود جذب نمایند. برای دیدن عکس های سحر، یکی از راه ها این است که نام او را در موتور جستجو گوگل سرچ کنید؛ با این کار تصاویر زیادی از این بازیگر برایتان آورده می شود. شما می توانید با مراجعه به سایت هایی که به انتشار تصاویر و اخبار بازیگران مشغول هستند، تصاویر زیادی از این بازیگر با استعداد را به دست آورید.

سحر در اینستاگرام هم بسیار محبوب است. فن پیج های سحر از خود این بازیگر بیش تر فعال هستند و به صورت روزانه به انتشار تصاویر و کلیپ های او مشغول هستند. سحر با این که بازیگری بسیار آرام به حساب می آید، اما در این سال ها به طور ناخواسته درگیر چند حاشیه در فضای مجازی شده است و به همین دلیل اخبار و تصاویر زیادی از این بازیگر در مکان های مختلف و با افراد معروفی مانند رامبد جوان و همایون شجریان در فضای مجازی و اینترنت موجود است.

فیلم های درخشان سحر دولتشاهی کدامند؟

سحر دولتشاهی در فیلم ها و مجموعه های تلویزیونی زیادی نقش آفرینی کرده است. سحر را بیش تر بازیگر سینما و مجموعه هایی که از شبکه نمایش خانگی باید دانست و او در این سال ها کم تر در تلویزیون دیده شده است. برای دیدن لیست کامل مجموعه هایی که سحر تا به امروز در آن ها نقش آفرینی کرده است می توانید عبارت سحر دولتشاهی ویکی پدیا در موتور جستجو گوگل، جستجو کنید و تمامی این فیلم ها را مشاهده نمایید.

عصر یخبندان

این فیلم را در سال ۱۳۹۳، مصطفی کیایی کارگردانی کرده است و در آن از بازیگران توانمندی استفاده کرده است. سحر در این فیلم نقش عسل را بازی کرد و در آن بسیار موفق عمل کرد.

نابرده رنج

نابرده رنج نام یک مجموعه تلویزیونی بسیار محبوب است که در سال ۱۳۹۰ از تلویزیون ایران پخش شد. کارگردان این مجموعه، علیرضا بذر افشان بود و نه تنها این کارگردان، بلکه عوامل آن هم هیچ وقت فکر نمی کردند که این سریال این قدر بدرخشد. هنوز هم با گذشت ۱۰ سال، این سریال را می توانید در شبکه های مختلف صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مشاهده کنید. سحر در این سریال نقش مرضیه را به زیبایی ایفا کرد و در آن بسیار موفق بود.

مسافران

مسافران را می توان نقطه عطف و سکوی پرتاب در کارنامه حرفه ای سحر دانست. سحر دولتشاهی با مسافران، برای بار دوم به مردم و کارگردانان کشورمان معرفی شد و عده ای هنوز هم به خاطر بازی در این سریال که در سال ۱۳۸۸ از تلویزیون پخش شد، او را می شناسند. کارگردان این سریال همسر سابق سحر، رامبد جوان بود. این سریال جز سریال های پربیننده بود که در زمان پخشش با استقبال زیادی از سوی مخاطبان مواجه شد.

می خواهم زنده بمانم

می خواهم زنده بمانم آخرین و جدید ترین مجموعه ای است که سحر در آن حضور داشته است. این مجموعه از شبکه نمایش خانگی در همین سال منتشر شده است و مخاطبان زیادی را به همراه داشت. سحر در این فیلم، نقش اصلی را بازی می کرد و همبازی حامد بهداد، بازیگر توانمند کشورمان بود. او در این فیلم به خوبی از پس نقش هما حقی برآمد و باز هم توانست خودش را در ذهن مخاطب به عنوان بازیگری توانمند نشان دهد.

قورباغه

قورباغه نام دیگر مجموعه پرفروشی است که امسال از شبکه نمایش خانگی منتشر شد. در این سریال سحر در نقش فرانک ظاهر شد و بازی زیبایی از خودش نشان داد. این مجموعه را هومن سیدی کارگردانی کرده بود و با دیگر فیلم ها و مجموعه های سینمایی کشورمان تا حد زیادی متفاوت بود.

جوایز و افتخارات سحر دولتشاهی شامل چه مواردیست؟

سحر تا به امروز بازی در فیلم ها و آثار سینمایی زیادی را در پرونده حرفه ای خود دارد. او برای بازی در نقش هایش برنده و یا کاندید جوایز نفیسی شده است. او توانست در سال ۱۳۹۳ برای بازی در فیلم عصر یخبندان، سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن را از جشنواره فیلم فجر برنده شود. این اولین سیمرغ کارنامه هنری سحر به حساب نمی آید؛ بلکه او در سال ۱۳۹۶ توانست برای بازی در نقش هایش در فیلم های چهار راه استانبول و عرق سرد هم در همین جایگاه، سیمرغ بلورین را از جشنواره فیلم فجر که مهم ترین جشنواره فیلم کشورمان به حساب می آید دریافت نماید.

در سال ۱۳۹۸ سحر برای بازی در فیلمی به نام امیر توانست تندیس بهترین بازیگر زن را دریافت نماید. او این تندیس را از هشتمین جشنواره فیلم های ایرانی که در کشور استرالیا برگزار می شد دریافت کرد و باعث افتخار کشورمان شد. این بازیگر با توجه نقش های زیادی که بازی کرده است تا به حال در جشنواره ها و مراسم های فیلم بسیاری برای دریافت جایزه، کاندید شده است. او در سال ۱۳۹۶ برای بازی در فیلم وارونگی کاندید بهترین بازیگر زن برای دریافت سیمرغ شد. در سال قبلش هم برای بازی در فیلم شکاف کاندید همین جایزه شده بود.

سحر دولتشاهی چند سال دارد؟

سن سحر دولتشاهی ۴۲ سال است. او تجربه های زیادی را در همین سن، توانسته است به دست آورد. مردم او را به عنوان بازیگری توانمند می شناسند و فیلم های و مجموعه هایی که او در آن ها بازی کرده است، معمولا از فیلم های پرفروش سینما به حساب می آیند.

آیا تا به حال مصاحبه با این بازیگر انجام شده است؟

سحر در این سال ها به خوبی نشان داده است که از مصاحبه کردن لذت می برد. او تا جایی که بتواند در برنامه های تصویری و حتی زنده برای مصاحبه کردن حضور می یابد. مصاحبه های سحر بسیار جالب هستند؛ او سعی می کند برخی سوال ها را با زیرکی زیاد با جواب هایی که خودش دوست دارد، پاسخ دهد. او به هیچ وجه به مجریان برنامه این اجازه را نمی دهد که بتوانند به راحتی وارد حریم شخصی او شوند.

حاشیه های سحر دولتشاهی درباره چه مواردیست؟

حاشیه های سحر دولتشاهی درباره چه مواردیست؟

سحر دولتشاهی بازیگری بسیار آرام و متین در سینمای ایران به حساب می آید. او بر خلاف بسیاری از بازیگران دیگر، اهل شو و نمایش گذاشتن رو به روی چشم مخاطب نیست و تا جایی که ممکن است سعی می کند خودش را درگیر حاشیه و شایعات نکند. با این حال تا به امروز او درگیر چند حاشیه شده است که هنوز هم نشانه هایی از این موضوعات را می توان در کامنت های پست های اینستاگرامی و یا حتی در سوالاتی که مجریان از او می پرسند، ببینیم. سحر دولتشاهی در سال ۱۳۸۷ با رامبد جوان ازدواج کرد. این ازدواج او سبب شد او در برخی از فیلم ها و سریال های رامبد بازی کند. در واقع همین ازدواج موجب ایفای نقش در سریال پرمخاطب مسافران برای سحر شد و او از این طریق شهرت و محبوبیت زیادی را به دست آورد. سحر و رامبد بعد از گذشت ۶ سال زندگی مشترک، از یکدیگر جدا شدند.

در سال ۱۳۹۳، کاملا واضح می توانستید ناراحتی و حال بد سحر را ببینید. سحر به شدت در این سال خودش را پرکار کرده بود و سعی می کرد اصلا تنها نباشد. خود سحر از آن سال، به عنوان یکی از بدترین سال های زندگیش نام می برد که بعد از سال ها توانسته بود تنهایی را درک نماید. تا این جای قضیه یک داستان عادی بود ولی این موضوع که رامبد بعد از گذشت دو سال با نگار جواهریان ازدواج کرد، موجب شد بسیاری از مردم منتظر واکنش سحر باشند. سحر با زیرکی و درایت کوچک ترین واکنشی نسبت به شنیدن این خبر از خودش نشان نداد.

در سال ۱۳۹۶ شایعه ازدواج و رابطه همایون شجریان، خواننده خوب کشورمان، و سحر دولتشاهی شنیده شد. هیچ کدام از این دو چهره نسبت به این خبر واکنشی از خود نشان ندادند و باعث شدند عده ای حتی آن را یک شایعه بی ارزش قلمداد کنند. در سال گذشته، پس از مرگ استاد محمد رضا شجریان، این شایعه بسیاری قوی تر از قبل، جریان یافت. سحر دولتشاهی در تمامی مراسم های استاد در کنار همایون، پسر ایشان دیده می شد. عکس حضور سحر در ماشین همایون تا مدت ها سوژه رسانه ها بود. پس از آن، سحر و همایون کم کم پرده از روابطشان به طور غیر مستقیم برداشتند. آن ها امروزه با گذاشتن تصاویری و حتی شعر های عاشقانه ای در پیج های اینستاگرامشان، این خبر را پر رنگ تر از قبل کرده اند.

همسر این بازیگر کیست؟

سحر در سال ۱۳۸۷ با رامبد جوان ازدواج کرد. ازدواج آن ها تنها ۶ سال دوام داشت و پس از آن، در سال ۱۳۹۳ آن ها از یکدیگر جدا شدند. لازم است بدانید این ازدواج، ازدواج دوم رامبد به حساب می آمد و او در سال ۱۳۹۵ با نگار جواهریان ازدواج سومش را انجام داد. از سال ۱۳۹۶ به بعد شایعات زیادی درباره ازدواج سحر دولتشاهی با همایون شجریان شنیده می شود. این دو در تصاویر و مراسم های زیادی به همراه یکدیگر حضور دارند. پیش بینی می شود این دو با یکدیگر ازدواج کرده اند و با هم زندگی می کنند.

سحر دولتشاهی و همایون شجریان ازدواج کرده اند؟

مستندات زیادی ازدواج سحر دولتشاهی و همایون شجریان یکی از خوانندگان سنتی ایرانی را تصدیق می کنند. آن ها از سال ۱۳۹۶ با یکدیگر در ارتباط هستند و تصاویر زیادی از همان سال، صمیمیت آن ها را نشان می دهد. پس از درگذشت استاد محمد رضا شجریان، آن ها در تمامی مراسم های استاد، در کنار یکدیگر حضور داشتند و همین مسئله سبب شد بسیاری از مخاطبان آن ها را زن و شوهر بدانند. تصاویر سحر دولتشاهی در مراسم شجریان باعث شد این شایعه بسیار قوی تر شود و خبرنگاران هم با زیرکی تمام آن ها را سوژه بسیاری از عکس های خودشان کنند. در آخرین فیلمی که سحر در آن بازی کرده بود (مجموعه می خواهم زنده بمانم)، همایون شجریان به عنوان خواننده حضور داشت. در کلیپ های زیادی از موزیک ویدیو ترانه های این خواننده در این سریال، سحر دولتشاهی حضور پر رنگی دارد.

آیا سحر دولتشاهی و رامبد جوان فرزند دارند؟

آیا سحر دولتشاهی و رامبد جوان فرزند دارند؟

سحر دولتشاهی و رامبد جوان در حدود ۶ سال با یکدیگر زندگی کرده بودند. آن ها از سال ۱۳۸۷ تا سال ۱۳۹۲ با یکدیگر بودند و در برنامه ها و مراسم های زیادی دو نفره حضور داشتند. آن ها هرگز فرزندی نداشتند.

سوالات متداول

 1. <strong>سحر دولتشاهی در چه سالی و در کدام شهر به دنیا آمده است ؟</strong>

  تاریخ تولد سحر دولتشاهی ۱۶ مهر ماه سال ۱۳۵۸ است. او در شهر تهران و در خانواده ای بسیار متشخص و اهل هنر به دنیا آمده است.

 2. <strong>سحر دولتشاهی در چه رشته ای در دانشگاه درس خوانده است؟</strong>

  سحر در رشته هایی مانند ادبیات نمایشی و همچنین مترجمی زبان فرانسه، در دانشگاه تحصیل کرده است. او عاشق رشته ادبیات نمایشی است و دوست دارد در آینده در آن هم فعالیت داشته باشد.

 3. <strong>شغل مورد علاقه سحر دولتشاهی چیست؟</strong>

  او با بیان این که بازیگری را شغل امروزش می داند در ادامه به بیان این موضوع پرداخت که رشته دانشگاهی اش، ادبیات نمایشی است و دوست دارد تا در آن هم فعالیت داشته باشد.

 4. همسر سحر دولتشاهی چه کسی است؟

  سحر در سال ۱۳۸۷ با رامبد جوان ازدواج کرد. این ازدواج در حدود ۶ سال دوام داشت و آن ها در سال ۱۳۹۲ از یکدیگر جدا شدند. از سال ۱۳۹۶ شایعه ازدواج سحر دولتشاهی و همایون شجریان در فضای مجازی پیچید. تصاویر و مستندات زیادی در این باره وجود دارد که این خبر را تصدیق می کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]