خوانندگان سنتی ایرانی را می توان معروف ترین و با اصلت ترین خوانندگان ایرانی دانست. ما در این لیست اشاره دقیقی به این افراد خواهیم داشت تا شما بتوانید در مورد خواننده آهنگ هایی که گوش می کنید اطلاعات دقیق تری داشته باشید.

لیست عناوین محتوا پنهان
معرفی خوانندگان سنتی ایرانی

معرفی خوانندگان سنتی ایرانی

ایران یکی از بهترین سبک موسیقی در میان موسیقی های دنیا را دارا می باشد و همچنین این کشور یکی از کشور هایی است که بهترین خوانندگان را در میان خوانندگان سطح برتر دنیا را دارا می باشد در ادامه به معرفی ده تن از برترین موسیقی دادانان سنتی ایران اشاره خواهیم کرد.

محمد رضا شجریان از بهترین خوانندگان سنتی ایرانی

شجریان متولد مهر ماه ۱۳۱۹ موسیقی‌ دان و خواننده‌ موسیقی سنتی ایرانی است. وی را در میان دوست داران خود به‌ عنوان بهترین خواننده سنتی ایران شناخته می شود برخی او را مهم‌ ترین چهره موسیقی ایرانی و یکی از نمادهای مهم و فرهنگ موسیقی ایران‌ زمین می‌ دانند وی در هفدهم مهرماه ۱۳۹۹ دار فانی را وداع گفت.

همایون شجریان از بهترین خوانندگان سنتی ایرانی

همایون شجریان متولد ۳۱ اردیبهشت‌ ماه ۱۳۵۴ می‌ باشد وی پیشه‌ اش خوانندگی، آهنگ‌ سازی و نوازندگی در زمینه موسیقی سنتی ایران و موسیقی تلفیقی است. وی فرزند محمد رضا شجریان می‌ باشد او در سال ۱۳۷۵ با گیتا خوانساری ازدواج‌ کرده که حاصل این ازدواج فرزندی به نام یاسمین می‌ باشد.

شهرام ناظری از بهترین خوانندگان سنتی ایرانی

شهرام ناظری متولد ۲۹ بهمن ۱۳۲۸ می‌ باشد وی موسیقی‌ دان و خواننده کرد تبار ایرانی است او از خوانندگان شناخته‌ شده موسیقی اصیل ایرانی و ملقب به شوالیه آواز ایران می‌ باشد مجمع انجمن آسیا او را به‌عنوان هنرمند برتر آسیا و همچنین نیویورک تایمز او را بلبل فارسی و کریستین ساینس وی را لوچانو پاواروتی ایران نامیده‌ است.

علی رضا افتخاری از بهترین خوانندگان سنتی ایرانی

از دیگر هنرمندان موسیقی سنتی ایران می‌ توان به علیرضا افتخاری مهیاری اشاره کرد وی متولدین فروردین‌ ماه ۱۳۳۷ در اصفهان می‌ باشد او از پرمخاطب‌ ترین خواننده‌ های موسیقی سنتی ایران است و آثارش از پرفروش‌ ترین آثار منتشرشده در میان موسیقی ایران می‌ باشد این خواننده تا کنون بیش‌ از ۷۰ آلبوم موسیقی را منتشر کرده و به‌ سبب خوانندگی در سبک‌ های مختلف موسیقی پاپ، تلفیقی و سنتی به‌ عنوان مرد هزار چهره موسیقی ایران شناخته می‌ شود.

سالار عقیلی از بهترین خوانندگان سنتی ایرانی

سالار عقیلی از دیگر خوانندگان سنتی ایران می‌ باشد او متولد آذر ماه ۱۳۵۶ در تهران و دانش‌ آموخته هنرستان موسیقی سوره و نیز دارای مدرک کارشناسی در رشته بازیگری تئاتر می‌ باشد و اصالتاً مازندرانی و اهل کرد کوی و مادر وی آذربایجانی می‌ باشد عقیلی سابقه همکاری با ارکستر موسیقی ملی ایران، ارکستر سمفونیک اصفهان، گروه دستان و غیره را دارد.

محمد معتمدی

سید محمد معتمدی یکی از خوانندگان ایرانی اهل کاشان می‌ باشد وی متولد دوم مهر ۱۳۵۷ است او فراگیری آواز و همچنین ساز نی را به‌ صورت خود آموز از سنین نوجوانی آغاز کرده و در سال ۱۳۷۶ شروع به آموختن شیوه آواز طاهرزاده نزد حمیدرضا نوربخش کرده‌ است و همچنین به‌ سبب علاقه‌ ای که به مکتب آواز اصفهان داشته‌ است هم‌زمان به تمرین و الگو برداری از آواز اساتید اصفهانی می‌ پرداخته‌ است.

علی رضا قربانی

قربانی نیز یکی دیگر از موسیقی‌ دانان سنتی ایران می‌ باشد وی متولد بهمن‌ ماه ۱۳۵۰ است او از دوران کودکی چندین سال به آموختن قرائت قرآن پرداخته‌ است به‌ گونه‌ ای که در دوران دانشجویی به مقام دوم مسابقات دانشجویی کشور در رشته قرائت نائل آمد او از سال ۶۳ به‌ طور جدی به آموختن ردیف آوازی تلفیق شعر و موسیقی بینش و زیبایی‌شناسی در آواز ایران مشغول شده‌ است.

غلام حسین بنان

بنان متولد اردیبهشت‌ ماه ۱۲۹۰ می‌ باشد او خواننده موسیقی دستگاه‌ های ایرانی بود وی از سال ۱۳۰۶ تا ۱۳۴۷ در زمینه‌ موسیقی فعالیت کرده و همچنین او عضو شورای موسیقی رادیو و استاد آواز هنرستان موسیقی تهران و همچنین بنیان‌ گذار انجمن موسیقی ایران می‌ باشد ترانه‌ هایی از جمله بهار دل‌ نشین، الهه ناز و سرود ای ایران از آثار شناخته‌ شده با صدای بنان می‌ باشند.

سعید جعفرزاده احمد سر گورابی

سعید جعفرزاده ملقب به پرواز همای متولد بهمن‌ ماه ۱۳۵۷ می‌ باشد او جزو خوانند گان موسیقی سنتی ایرانی است و همراه با گروه مستان که مجموعه‌ ای از نوازند گان ساز های ایرانی هستند به اجرای کنسرت پرداخته و ترانه‌ هایی را به زبان‌ های گیلکی و تالشی نیز اجرا کرده و اجرا هایی را هم به روی صحنه آورده‌ است.

قمر الملوک وزیری

قمر الملوک وزیری متولد ۱۲۸۴ در تاکستان استان قزوین می‌ باشد و خواننده آواز سنتی ایرانی است که در دوره خود بسیار شهرت داشته‌ است وی نخستین زنی بود که در ایران بدون حجاب به روی صحنه رفت و مهم‌ ترین عامل موفقیت شتابنده زمانه او نیز به نو شدن و دگرگونی او بود وی در نوع‌ دوستی و بخشش زیاده‌ روی داشت چنان‌ که اواخر عمر خود را به تنگ‌ دستی و سختی گذراند.

خوانندگان سنتی ایرانی مرد

سنتی خوانان ایران را هم زنان و هم مردان شکل می‌ دهند از زمان انقلاب اسلامی به بعد خواندن موسیقی سنتی بیشتر مردان به آن پرداختند و به دلیل محدودیت‌ های حکومت اسلامی بانوان در زمینه موسیقی سنتی ایران آن‌ چنان پیشرفت نداشته‌ اند در ادامه به معرفی فهرستی از خوانندگان مرد سنتی ایرانی خواهیم پرداخت. خوانندگان سنتی ایرانی آپارات را محلی برای انتشار آهنگ خود انتخاب می کنند.

ایرج

حسین خواجه‌ امیری متولد دی‌ ماه ۱۳۱۱ می‌ باشد او خواننده موسیقی سنتی ایرانی و ملقب به پهلوان آواز می‌ باشد و در میان طرف‌ دارانش با این لقب شناخته می‌ شود شجریان درباره‌ ایرج می‌ گوید صدای او در تاریخ آواز خوانی ما ۱ متر و معیار است و هر کس بخواهد در بالا ترین حد حنجره صدایی را مثال بزند می گوید صدای او شبیه صدای ایرج است.

حسام الدین سراج

حسام‌الدین سراج متولد ۲۶ مردادماه ۱۳۳۷ خواننده موسیقی سنتی ایرانی و نوازنده سنتور و سه‌ تار اهل ایران است و همچنین سرپرستی گروه موسیقی سنتی ایران (بی‌ دل) را به‌ عهده دارد.

ایرج بسطامی

حشمت‌الله بسطامی ملقب به ایرج بسطامی متولد آذرماه ۱۳۳۰ می‌ باشد وی خواننده موسیقی سنتی ایرانی است که اولین اثر وی را با آهنگ‌ سازی استاد بزرگ پرویز مشکاتیان منتشر کرده‌ است.

سینا سرلک

سرلک متولد آبان‌ ماه ۱۳۶۱ می‌ باشد و یکی دیگر از خوانندگان مرد موسیقی سنتی ایرانی است که مدتی خواننده ارکستر ملی ایران در زمان رهبری فرهاد فخرالدینی بوده‌ است.

حمید رضا نور بخش

نوربخش متولد شهر قم در سال ۱۳۴۴ می‌ باشد و یکی از خوانند گان موسیقی سنتی ایران است که هم‌ اکنون در سمت مدیرعاملی خانه موسیقی ایران و از اعضای هیئت‌ مدیره این نهاد می‌ باشد.

عبد الوهاب شهیدی

شهیدی متولد مهرماه ۱۳۰۱ به‌ عنوان یکی از موسیقی‌ دانان، خوانندگان و آهنگ‌ سازان و همچنین مدرسان آواز و نوازنده عود اهل ایران می‌ باشد او در اردیبهشت‌ ماه ۱۴۰۰ دار فانی را وداع گفته‌ است.

صدیق تعریف

محمد صدیق تعریف متولد دی‌ ماه ۱۳۳۵ به‌عنوان ردیف دان و خواننده موسیقی اصیل ایرانی به شمار می‌ رود تعریف در دوران فعالیت هنری‌ خود با هنرمندان سرشناسی ازجمله محمد رضا لطفی جلال ذوالفنون حسین علیزاده و غیره همکاری‌ هایی داشته‌ است.

بیژن کامکار

بیژن کامکار متولد آذرماه ۱۳۲۸ به‌ عنوان نوازنده و خواننده موسیقی سنتی اصیل ایرانی شناخته می‌ شود او از اعضای گروه کامکار بوده‌ است وی از سوی کمیته ثبت ملی میراث فرهنگی ناملموس به‌ عنوان حامل میراث فرهنگی در فهرست گنجینه‌ های زندگی بشری قرار گرفته‌ است .

جواد بدیع زاده

بدیهی زاده متولد ۱۲۸۱ در تهران می‌ باشد وی را به‌ عنوان خواننده موسیقی‌ دان و آهنگ‌ ساز می‌ شناسند پدر وی سید رضا بدیع کاشانی ملقب به بدیع المتکلمین روحانیت مشروطه‌ خواهی بود که به سید اناری شهرت داشته‌ است.

محمد اصفهانی

محمد مهدی واعظی معروف به محمد اصفهانی متولد تیرماه ۱۳۴۵ می‌ باشد وی به‌عنوان خواننده آهنگ‌ ساز پاپ و سنتی موسیقی ایرانی دارای گواهی‌ نامه درجه ۱ هنری در زمینه خوانندگی موسیقی سنتی اصیل ایرانی می‌ باشد.

خوانندگان سنتی ایرانی خارج از کشور

خوانندگان سنتی ایرانی خارج از کشور

برخی از موسیقی‌ دانان قبل‌ از انقلاب که موسیقی اصیل ایرانی را می‌ خواندند به دلیل ممنوع‌ الفعالیت ها در بعد از انقلاب به خارج از کشور مهاجرت کرده‌ اند در ادامه به معرفی آن‌ ها خواهیم پرداخت. خوانندگان سنتی ایرانی در تلگرام نیز فعالیت می کنند. خوانندگان سنتی ایرانی مجازبه فعالیت در ایران هستند و همچنین خوانندگان سنتی ایرانی دختر مجاز به فعالیت در ایران نیستند. در ادامه اسامی خوانندگان سنتی ایرانی را نیز اشاره می کنیم.

معین

نصرالله معین نجف‌ آبادی متولد دی‌ ماه ۱۳۳۰ با نام هنری معین در میان طرفدارانش شناخته می‌شود خواننده ایرانی فعلا ساکن لس‌آنجلس آمریکا می‌ باشد و جزو بهترین خوانندگان سنتی ایرانی محسوب می شود. اهنگ سنتی فارسی ۲۰۲۰ وی را نیز می توان دانلود کرد.

هایده

معصومه دده بالا ملقب به هایده متولد فروردین‌ ماه ۱۳۲۱ می‌ باشد وی که یکی دیگر از خوانند گان موسیقی سنتی اصیل ایرانی است او در زمان انقلاب با توجه به ممنوع‌ الفعالیت شدن در ایران به سان‌ فرانسیسکو در ایالات‌ متحده مهاجرت کرده‌ است.

مهستی

افتخار دده بالا متولد آبان‌ ماه ۱۳۲۵ با نام هنری مهستی در میان طرفداران شناخته می‌ شود او خواهر هایده است و نیز بعد از انقلاب با توجه به ممنوعیت‌ ها در ایران به سانتا رزا در ایالات‌ متحده‌ی آمریکا مهاجرت کرده‌ است.

حمیرا

پروانه میرافشاری متولد اسفند ماه ۱۳۲۳ ملقب به نام هنری حمیرا در میان هنرمندان ایرانی شناخته‌ شده است این خواننده در زمینه موسیقی ملی ایران موسیقی پاپ و تلفیقی فعالیت‌ هایی را انجام داده‌ است و نیز بعد از انقلاب با توجه به محدودیت‌ ها ایران را ترک کرده‌ است.

شهره

فاطمه صولتی متخلص به نام هنری شهره خواننده و بازیگر ایرانی است و همچنین خواهر شهرام صولتی می‌ باشد وی متولد دی‌ ماه ۱۳۳۷ است و یکی از خوانند گان موسیقی سنتی ایرانی است که در زمان انقلاب به آمریکا مهاجرت کرده‌ است.

لیلا فروهر

لیلا فروهر یکی از خوانندگان موسیقی سنتی ایرانی بود که بعد از انقلاب به موسیقی پاپ روی آورد او متولد اسفند ماه ۱۳۳۷ می‌ باشد او نیز به لس‌ آنجلس آمریکا مهاجرت کرده‌ است.

خوانندگان سنتی ایرانی جدید

خوانندگان سنتی ایرانی جدید

ایران از دیر ایام به موسیقی سنتی خود بسیار اهمیت می‌ داده است و خوانندگان این موسیقی نیز بسیار برای آن ارزش قائل هستند از جمله خوانندگان جدید ایرانی که به سبک سنتی و موسیقی سنتی ایران را دنبال می‌ کنند می‌ توان به همایون شجریان، سالار عقیلی، محمد معتمدی، علیرضا قربانی و سینا سرلک اشاره کرد دیگر خوانندگانی هم هستند که در ادامه به آن‌ ها اشاره خواهیم کرد. خواننده زن ایرانی سنتی نیز حضور دارند.

دانلود آهنگ خوانندگان سنتی ایرانی زن خارج از کشور

دانلود آهنگ خوانندگان سنتی ایرانی زن خارج از کشور

ایران دارای خوانندگان سنتی زن بسیاری می‌ باشد که این خوانندگان با توجه به محدودیت‌ ها ایران را به مقصد کشورهای دیگر ترک کرده‌ اند ازجمله خوانندگان می‌ توان به هایده، حمیرا و هستی، شهره اشاره کرد این خوانندگان زنی هستند که در خارج از ایران زندگی می‌ کنند و برای دانلود آهنگ‌ های آنان می‌ توان از فضای اینترنت گوگل و غیره استفاده کرد. دانلود آهنگ خوانندگان سنتی ایرانی از گوگل قابل دانلود می باشد.

دانلود آهنگ های پر طرفدار سنتی شاد

برای دانلود آهنگ‌ های سنتی و شاد می‌ توان با سرچ کردن این جمله در فضای گوگل و همچنین برخی فضا ها مانند فضای تلگرام و دیگر رسانه‌ های مجازی می‌ توان آهنگ‌ های پرطرفدار سنتی و شاد را که دارای طرفداران زیاد و امتیازات بالا هستند به‌ راحتی دانلود کرد. فیلم خوانندگان سنتی ایرانی نیز می توان از گوگل دانلود کرد.

دانلود آهنگ های پر طرفدار سنتی

از جمله آهنگ‌ های پرطرف‌ دار سنتی می‌ توان به آهنگ‌ های محمد رضا شجریان، همایون شجریان، علی رضا قربانی، علی رضا افتخاری و معین و غیره اشاره کرد این‌ ها آهنگ‌ های پرطرف‌ دار و از جمله خوانندگان پرطرف‌ داری هستند که دارای صدای پخته و کلامی شیوا می‌ باشند و آهنگ‌ های این‌ ها را به‌ راحتی می‌ توان از فضای اینترنت دانلود کرد.

خوانندگان سنتی ایرانی در مسابقات ترکیه

معمولاً کم رخ می‌ دهد که خوانندگان اصیل و سنتی خوان ایرانی در مسابقات ترکیه حضور پیدا کنند ولی جشنواره‌ هایی که در ترکیه برگزار می‌ شود خوانندگان اصیل خوان ایرانی مانند معین، لیلا فروهر، هایده، مهستی و … قبلاً در این جشنواره‌ ها شرکت می کرده‌ اند.

خوانندگان سنتی ایرانی زن

در میان ایرانیان زنان نیز پا به پای مردان در زمینه موسیقی سنتی پیش آمده اند و می توان گفت که موسیقی سنتی زنان امروزه بیشتر از مردان به گوش می رسد و زنان در این زمینه از مردان موفق تر بوده اند و در ادامه به معرفی زنان سنتی خوان ایران اشاره خواهیم کرد.

دلکش

عصمت باقر پور بابلی متولد اسفند ماه ۱۳۳۳ در تهران می‌ باشد نام هنری او دلکش است و یکی از خوانندگان سرشناس موسیقی سنتی، فولکلور و پاپ ایرانی است و در ۱۱ شهریورماه ۱۳۸۳ دار فانی را وداع گفته‌ است.

مرضیه

خدیجه اشرف‌ السادات مرتضایی با نام مستعار مرضیه متولد سال ۱۳۳۰ می‌ باشد وی در مرداد ماه ۱۳۷۳ به مقصد عراق از ایران خارج شد و بعد از دیدار با مسعود رجوی به‌ عنوان شورای ملی مقاومت ایران با محوریت سازمان مجاهدین خلق ایران درآمد او سال‌ ها به‌عنوان مینیاتوریست و موسیقی‌ دان قبل‌ از انقلاب در ایران فعالیت‌ هایی انجام می‌ داده است.

سیما بینا

سیما بینا متولد دی‌ ماه ۱۳۲۳ می‌ باشد وی به‌عنوان نوازنده نقاش آهنگ‌ ساز و خواننده آوازها و ترانه‌ های محلی ایرانی شناخته می‌ شود او از کودکی در کنار احمد بینا پدری که استاد موسیقی سنتی و شاعر و آهنگ‌ ساز ترانه‌ های اولیه وی بوده به رشد و تعالی در موسیقی محلی رسید.

شکیلا

شکیلا ازجمله خوانندگان ایرانی است که در خارج از ایران زندگی می‌ کند وی متولد اردیبهشت‌ ماه ۱۳۴۱ در تهران می‌ باشد نام اصلی او شکیلا محسنی صداقت بوده و او در سن‌ دیه‌ گوی کالیفرنیا زندگی می‌ کند او به زبان‌ های فارسی انگلیسی هندی و اسپانیایی مسلط بوده و برنامه‌ هایی را اجرا می‌ کند.

نوشین طافی

او متولد اردیبهشت‌ ماه در شهرستان اندیمشک می‌ باشد وی را به‌عنوان آواز خوان و مدرس آواز و تصنیف‌ خوانی موسیقی اصیل ایرانی می‌ شناسند وی فعالیت‌ های هنری دیگری چون نقاشی و آوازخوانی را از سنین نوجوانی آغاز کرده و در سال ۱۳۸۱ فعالیت‌ های او در زمینه موسیقی اصیل ایرانی اجرا شده‌ است.

سپیده رئیس السادات

او متولد آذرماه ۱۳۵۹ است وی را به‌ عنوان نوازنده سه‌ تار و خواننده موسیقی سنتی اصیل ایرانی می‌ شناسند وی در سن نه‌ سالگی برای درک و دریافت ردیف آوازی محمود کریمی به محضر شاگردی پریسا مشغول شد و هم‌ زمان از رهیافت‌ های جواد لشکری و میلاد کیایی نیز بهره‌ مند شد.

تارا تیبا

تارا یکی از خوانند گان موسیقی سنتی و اصیل ایرانی می‌ باشد وی متولد ۱۳۶۳ در تهران است او که در رشته‌ های معماری تحصیل‌ کرده است در سال ۲۰۱۲ به استرالیا مهاجرت کرد او ابتدا در گروه درآمد عضو بود ولی پس‌ از آن گروه شخصی خود را با نام تارا تیبا راه انداخت.

هنگامه اخوان

هنگامه اخوان متولد خرداد ماه ۱۳۳۴ از خوانندگان موسیقی اصیل ایرانی است و نیز بعد از انقلاب با توجه به محدودیت‌ ها و ممنوع الکار شدن در ایران به‌ خاطر ممنوع صدا بودن زنان در موسیقی به خارج از ایران مهاجرت کرده‌ است.

دریا داد ور

دریا داد ور یکی از خوانند گان موسیقی اصیل ایرانی، خراسانی می‌ باشد او متولد ۱۳۵۰ است نام کامل وی دریا داد ور خراسانی است و اکنون در فرانسه زندگی می‌ کنند وی تحصیل‌ کرده موسیقی کلاسیک در اروپا می‌ باشد.

مهسا وحدت

یکی دیگر از خوانند گان موسیقی سنتی و اصیل ایرانی مهسا وحدت می‌ باشد او متولد ۱۳۵۲ است وی خواهر مرجان وحدت است و تاکنون کار های مشترکی نیز با وی انجام داده‌ است او در چهارده‌ سالگی مقدمات موسیقی را با نواختن پیانو آغاز کرد.

محبوب ترین خوانندگان سنتی ایرانی

به‌ طورکلی خوانندگان موسیقی سنتی در میان ایرانیان اهمیت ویژه‌ ای دارند اگر بخواهیم محبوب‌ ترین خوانندگان سنتی ایران را نام ببریم در ابتدا می‌ توانیم به سلطان آواز ایران یعنی محمدرضا شجریان و در ادامه به علی رضا افتخاری، همایون شجریان فرزند محمدر ضا شجریان، سالار عقیلی و دیگر خوانند گان سنتی خوان اصیل ایرانی اشاره کرد.

اینستاگرام خوانندگان سنتی ایرانی

خوانندگان و هنرمندان نیز مانند دیگر اقشار جامعه از فضا و رسانه اجتماعی و مجازی برای معرفی خود و کارها و همچنین برخی انتشارات خود در هر زمینه‌ ای استفاده می‌ کنند اینستاگرام یکی از فضا هایی است که خوانندگان نیز از آن استفاده می‌ کنند. خوانندگان سنتی ایران نیز اینستاگرام را محل مناسبی برای پیشرفت خود در فضای موسیقی جذب طرفداران بیشتر و همچنین ارتباط راحت‌ تر با طرفداران خود را از این طریق انجام می‌ دهند.

آپارات خوانندگان سنتی ایرانی

آپارت یک فضای مجازی بر بستر اینترنت می باشد که بسیاری از ایرانیان از آن جهت کسب در آمد و همچنین جهت افزایش مخاطب استفاده می کنند فضای یوتیوپ سرشار از فیلم های جدید و قدیمی است که خوانندگان سنتی ایرانی یا طرفدارنشان آنها را منتشر کرده اند.

یوتیوب خوانندگان سنتی ایرانی

یوتیوب نیز یکی دیگر از فضای رسانه مجازی بر بستر ایرنترنت می باشد این فضا که بسیار گسترده بوده و با توجه به اینکه یوتیوب در ایران ممنوع می باشد ولی ایرانیان بسیاری در آن فعالیت می کنند که این فعالیت ها باعث کسب درآمد و نشر فیلم های شخصی، فیلم ها طنز و آموزشی و … می باشد خوانندگان سنتی ایرانی نیز از این فضا برای پیشرفت خود استفاده می کنند.

آهنگ های خوانندگان سنتی ایرانی

سنتی خوانان ایرانی معمولاً آهنگ‌ های خود را به‌ صورت آلبوم منتشر می‌ کنند و به‌ همین دلیل این باعث شده‌ است تا تعداد آهنگ‌ ها بسیار زیاد شود اگر بخواهیم آهنگی را به‌ عنوان پرطرفدارترین آهنگ در سال اخیر از میان سنتی خوانان به آن اشاره کنیم می‌ توان به آهنگ مرغ سحر از محمد رضا شجریان اشاره کرد.

فول آلبوم خوانندگان سنتی ایران

فول آلبوم خوانندگان سنتی ایرانی

همان گونه که پیش‌ تر بیان شد خوانند گان ایرانی که در زمینه موسیقی سنتی فعالیت می‌ کنند اکثراً آهنگ‌ های خود را به‌ صورت آلبوم منتشر می‌ کنند برای دانلود فول آلبوم خوانندگان سنتی ایرانی با جستجو در مرورگرهای اینترنتی می‌ توان به‌ راحتی به این آلبوم‌ ها دسترسی داشت و آن‌ ها را دانلود کرد دراین‌ میان خوانندگان پاپ ایرانی سنتی نیز می‌ خوانند.

اسامی خواننده های سنتی ایرانی خارج از کشور

خواننده زن ایرانی سنتی خان بیشتر از مردان در خارج از کشور زندگی می‌ کنند اگر بخواهیم به خواننده سنتی زن خارج از ایران اشاره کنیم می‌ توان به نام‌ هایی چون هایده حمیرا مهستی شکیلا نوشین طافی شهره و لیلا فروهر و همچنین دریا داد ور اشاره کرد در میان مردان نیز می‌ توان به معین، ابی، داریوش، سیاوش قمیشی و غیره نیز اشاره کرد.

سوالات متداول

 1. بزرگ ترین خواننده سنتی ایران کیست؟

  محمد رضا شجریان.

 2. بزرگ ترین سنتی خوان خارج ایران کیست؟

  معین

 3. بزرگ ترین خواننده زن سنتی خوان ایران چه کسی است؟

  هایده و جمیرا.

 4. اکثر سنتی خوانان در کجا زندگی می کنند؟

  تهران

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]