تاریخ تولد شهره لرستانی که یکی از جنجالی ترین بازیگران ایران شناخته می شود، ۲۶ مهر ۱۳۴۵ است که در تهران به دنیا آمده است اما اصالتاً ‌‌‌لر می باشد و اهل خرم آباد است نام اصلی او شهره صالحی لرستانی می باشد اما با نام هنری شهره لرستانی او را می شناسند او در زمینه تئاتر فعالیتش را از سال ۱۳۶۴ شروع کرد و باید بدانید که تئاتر را با نمایش های دانشجویی چون «آدم برفی»، «من به باغ عرفان»، «زیبایی بی اعتنا»، «پیشنهاد ازدواج»، «تبعیدی ها»، «آژاکس» و … شروع و تجربه کرد و تا سال ۶۹ بازی در تئاتر را ادامه داد و مدرک تحصیلی اش دانش آموخته تئاتر از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران و مدرک فیلمنامه نویسی از مرکز اسلامی آموزش فیلم سازی را دارد.

علاوه بر تئاتر های ذکر شده در تئاتر های حرفه ای دیگری چون «خسیس دهکده رافورد»، «متوری»، «گالری»، «پرده برداری»، «داش آکل»، «عقاب»، «زندگی دوگانه» و دیگر تئاتر های هیجان انگیز دیگری بازی کرده است. اما بعد از پایان بازی در تئاتر به بازیگری در سینما و تلویزیون ایران پرداخت که از سال ۱۳۷۰ وارد سینما ایران شد و با فیلم «نیاز» بازیگری را شروع کرد. بعد از حضورش در این فیلم باعث شد که توجه کارگردان های بسیاری را به خودش جلب کند و در فیلم های زیادی ایفا نقش کرد و جز بازیگران و هنرمندان مشهور سینما ایران می باشد.

شهره لرستانی کیست؟

شهره لرستانی کیست؟

در رابطه با بیوگرافی شهره لرستانی باید گفت که هنرپیشه تئاتر و بازیگر سینما و تلویزیون ایران می باشد و همچنین تجربه کارگردانی را هم دارد پس اگر بخواهیم به صورت خلاصه زمینه فعالیت شهره لرستانی را بیان کنیم باید گفت فیلمنامه نویس، هنرپیشه و کارگردان سینما می باشد که تنها ۵۵ سال سن دارد و از سال ۱۳۷۰ با دعوت علیرضا داوود نژاد به فیلم نیاز توانست اولین تجربه بازیگری اش را در این فیلم داشته باشد. علاوه بر بازیگری، کارگردانی فیلم تلویزیونی «در پوست شیر» را هم در دست داشته است که این فیلم از شبکه چهار ایران پخش شد و می توان گفت که این فیلم بسیار جذاب و هیجان انگیزی بوده که نوشته شون اوکیسی می باشد.

شهره لرستانی علاوه بر فعالیت در حوزه بازیگری تئاتر و کارگردانی مدرس جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران، دانشگاه اسلامی الزهرا، مدرسه عالی صدا و سیما، دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکزی واحد هنر و معماری، کانون تا سحر بانوان، مدرسه عالی شهید شرافت هم بوده و رئیس خانه پیشکسوتان هنر و فرهنگ سرای سالمند هم بوده است پس با جرئت می توان گفت که این بازیگر و کارگردان سینما ایران از جایگاه و ارزش بسیار بالایی برخوردار است زیرا در زمینه‌ های مختلف و مهمی فعالیت داشته است.

در پی رفت و آمد زیادی که این بازیگر به خارج از کشور دارد خیلی ها او را به عنوان یکی از بازیگران ایرانی خارج از کشور هم می شناسند ولی خب این رفت و آمد ها کاملا کاری می باشد و وی مقیم کشوری نیست.

شهره لرستانی و عارف لرستانی با هم نسبتی دارند؟

شهره لرستانی و عارف لرستانی با هم نسبتی دارند؟

با سند و مدرک می توان ادعا کرد که شهره لرستانی با عارف لرستانی هیچ نسبتی ندارد زیرا عارف لرستانی در ۱۵ بهمن ۱۳۵۱ در کرمانشاه به دنیا آمد و می توان گفت اصالتاً کرد است اما شهره لرستانی اصالتاً اهل خرم‌ آباد و لر می باشد پس خبر هایی در راه رابطه با این که این دو برادر و خواهر می باشند کاملاً دروغ است زیرا هر کدام شان از یک شهر مجزا و جدا به دنیا آمده اند اما عارف لرستانی یکی از بازیگران تئاتر سینما و تلویزیون معروف ایران می باشد که در فیلم‌ های بسیاری ایفا نقش داشته است اما در سال ۱۳۹۶ به دلیل ایست قلبی در گذشت.

شهره لرستانی نسبت به درگذشت این بازیگر معروف و مشهور سینما ایران ری اکشن نشان داد و اظهار ناراحتی و غم کرد و همین موضوع را عده ای سودجو و منفعت طلب شاخه و برگ دادند و گفتند که این دو با یکدیگر نسبت خونی دارند اما شهره لرستانی به دلیل همکار بودنش با عارف لرستانی اظهار غم و ناراحتی کرد و هیچ دلیل دیگری نداشت! می‌ توان گفت که نسبت این دو فقط همکار بودنشان در حوزه بازیگری و تئاتر ایران می باشد.

شهره لرستانی و گربه هایش

شهره لرستانی و گربه هایش

خوشبختانه یا متاسفانه باید گفت بسیاری از هنرمندان و بازیگران مطرح ایران علاقه بسیاری به حیوانات خانگی چون گربه و سگ دارند و شهره لرستانی یکی از بازیگران معروف و مشهور سینما ایران است که علاقه بسیار شدیدی به حیوان خانگی گربه دارد و هفت گربه خانگی را نگهداری می کند حتی ادعا کرده است که گربه های او خانواده‌ اش می باشند و بیشتر از هر چیزی برایش ارزشمند هستند. همچنین بیان کرد که گرانی و تحریم های چند سال اخیر به سفره بچه هایش (گربه هایش) رسید و اظهار ناراحتی کرد که بچه هایش (گربه هایش) و دیگر گربه های خیابان گرسنه می مانند او گفته است که اضافه غذایمان را دور نریزیم شاید همان غذا ناچیزی که ما برای آن ارزش قائل نیستیم و در سطل آشغال می‌ریزند سگ، گربه و یا پرنده ای را سیر کند.

و درآخر بیان کرد که برای حیوان های ولگرد در خیابان چون گربه ها و سگ ها هدیه هایی نظیر تن ماهی، خامه و دیگر مواد غذایی بخریم زیرا پول زیادی را نمی خواهد و با همین پول ناچیز می توانیم این گربه ها و سگ های ولگرد را شاد کنیم، همچنین اعتراف کرد که تمامی بچه هایش در خانه خودش به دنیا آمده اند که این موضوع بسیار برایش جذاب و با اهمیت می باشد و اگر کسی از او بپرسد چند فرزند دارد با قطعیت می گوید هفت تا چون گربه هایش را همانند بچه هایش می داند و عکس های بسیاری از خودش و گربه هایش در فضای مجازی منتشر کرده است.

شهره لرستانی در خندوانه

شهره لرستانی در خندوانه

شهره لرستانی در برنامه خندوانه توسط رامبد جوان دعوت شد و یکی از مهمان های بسیار محبوب بازدیدکنندگان بود. همان اول شهره لرستانی صحبت های بسیار روانشناسی بیان کرد و در مورد مشکلات جامعه چون بیکاری، ناامنی، از کار افتادگی و آینده مبهم صحبت کرد در ادامه صحبت هایش از نگارش فیلمنامه اش خبرهایی داد و گفت نزدیک دو سال است که تمام تمرکزم را بر روی این نوشته گذاشته ام که درباره فیلمنامه فیلم سینمایی «فال» حرف میزد و نویسندگی، کارگردانی و بازیگری فیلم در دست خودش بوده است.

بعد از اتمام صحبت های رامبد جوان و شهره لرستانی جناب خان وارد صحنه برنامه شد و به افتخار مردم لر خونگرم کشورمان قطعه ای با گویش لری خواند که خانم لرستانی بسیار تحت تاثیر این قطعه جذاب و هیجان انگیز لری قرار گرفت همچنین فیلم اجرا این قطعه توسط جناب خان در تمامی اپلیکیشن های موجود قابل مشاهده و دانلود می باشد. علاوه بر موارد ذکر شده بالا رامبد جوان و جناب خان در مورد موضوعات متنوع و متفاوت بیشتری با این بازیگر مشهور و معروف سینما ایران صحبت کردند و در نهایت شهره لرستانی به خاطر دعوت رامبد جوان از او در این برنامه نهایت تشکر را کرد.

درآمد شهره لرستانی چقدر است؟

درآمد شهره لرستانی چقدر است؟

در رابطه با ثروت شهره لرستانی باید گفت که عدد و ارقام دقیقی از مقدار دارایی و درآمدش در دست نیست اما باید گفت که از راه های بسیار زیادی کسب درآمد می کند زیرا او علاوه بر بازی در تئاتر و کارگردانی، بازیگری در فیلم‌ های تلویزیونی، سینمایی و خانگی بسیاری ایفا نقش کرده است و همچنین حضورش در برنامه‌های مختلف باعث شده است که از محبوبیت و مشهوریت زیادی برخوردار شود پس می توان گفت هنرمندی که تا این حد معروف و مشهور باشد از درآمد بسیار قابل توجهی برخوردار خواهد بود.

شهره لرستانی علاوه بر بازیگری تئاتر و کارگردانی مدرس جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران، دانشگاه اسلامی الزهرا، مدرسه عالی صدا و سیما، دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکزی واحد هنر و معماری، کانون تا سحر بانوان، مدرسه عالی شهید شرافت هم بوده و رئیس خانه پیشکسوتان هنر و فرهنگ سرای سالمند هم بوده است پس باید گفت که از راه مدرسی در دانشگاه‌ ها، مدرسه ها و کانون های مختلف توانسته است درآمد بسیار هنگفتی را جمع آوری کند زیرا او در حوزه های مختلف فعالیت می کند که فعالیت در تمامی این حوزه ها باعث کسب درآمد می شود.

اینستاگرام شهره لرستانی

اینستاگرام شهره لرستانی

او با آیدی shohreh_lorestani_vodood در اپلیکیشن اینستاگرام فعالیت می کند اما با توجه به معروفیت و شناخته بودنش در بین مردم ایران و دیگر کشورها فالوور زیادی را در این اپلیکیشن ندارد و ۱۹۹ کا دنبال کننده دارد و فقط ۱ پیج را دنبال می‌کند که این پیج مربوط به جشنواره فرهنگی هنری و آگاهی افزایی مشارکت درباره کوید ۱۹ می باشد در رابطه با محتوا پست های او باید گفت که بیشتر در مورد حوادث روزگار علی الخصوص کرونا می باشد و یکی از پست های اخیر از درباره درگذشت همکارش علی سلیمانی می باشد.

در کپشن این پست از پیج شهره لرستانی اظهار کرد که صبح امروز که در بخش آی سی یو مبتلایان به کرونا چشم هایم را باز کردم احساس کردم رنگ آسمان تهران آبی است بعد از سه روز کمی صبحانه خوردم و به رسم همیشه اخبار روز را از موبایلم پی گرفتم دوست و همکار عزیزم و هنرمندم علی سلیمانی بر اثر کرونا امروز از میان همین آسمان آبی گذشت و به سمت خالق هستی رفت، من زیر اکسیژنم یکی از ریه هایم ۳۰ درصد و دیگری ۵۰ درصد درگیر کرونا دلتا است، بدن و سر و گردن و گلو و حتی گوش هایم دردناک است حال علی را می فهمم هر جا هست برای او از خداوند مهربان شادی روح و برای خانواده محترمشان و اهالی هنر دوستان صبر آرزو دارم و در نهایت گفت من از مرگ نمی ترسم اما از ناتمام ماندگی و بی سرانجامی و قدرت تاثیرگذاری نداشتن می ترسم… .

شهره لرستانی اینستا را به عنوان یک راه تبلیغاتی و درآمدزایی در نظر نگرفته است و بیشتر در مورد مشکلات و علایقش صحبت می‌کند و آن ها را منتشر می کند خداروشکر از طریق پست ها و استوری هایش می توان فهمید که امروزه در چه وضعیتی می باشد خوشبختانه می‌توان گفت که دارد از شر ویروس کرونا در امتحان خلاص می شود.

عکس های شهره لرستانی

عکس های شهره لرستانی

در رابطه با عکس های او حاشیه ها و خبر های زرد بسیاری روانه بازار شده است زیرا عکس هایی با تیتر خبری شهره لرستانی و همسرش شهره لرستانی بی حجاب بسیار روانه بازار شده است اما باید گفت که این بازیگر محبوب و مشهور سینما ایران تا به امروز ازدواج نکرده است و همراه با هفت گربه اش زندگی می کند می توان با قطعیت دلیل ازدواج نکردن این بازیگر را بیان کرد زیرا او در یکی از برنامه های تلویزیونی اظهار کرد که در گذشته عشقش او را تنها گذاشته و ازدواج کرده است به همین خاطر او دیگر علاقه‌ای به ازدواج ندارد و شکست عشقی شهره لرستانی باعث شد که هشت سال از فعالیت در حوزه بازیگری و تئاتر باز ماند اما بعد از مدتی به خودش آمد و شروع به کار کرد.

از شهره لرستانی عکس های بسیاری در فضای مجازی موجود می باشد زیرا او در فیلم ها و تئاتر ها و برنامه های بسیاری حضور داشته است که در سر صحنه همین فیلم ها از او عکاسی های بسیاری صورت گرفته است که بعد از مدتی این عکس‌ها در فضای مجازی منتشر شده‌ اند و یکی از عکس هایی که بسیار مورد استقبال می باشد عکس هایش با گربه هایش است که یکی از خفن ترین عکس های این بازیگر می باشد.

فیلم های شهره لرستانی

شهره لرستانی از سال ۱۳۷۰ وارد سینما و تلویزیون ایران شد و با فیلم سینمایی «نیاز» به طور رسمی فعالیتش را در این عرصه شروع کرد بعد از بازی در این فیلم در فیلم‌ های تلویزیونی، سینمایی و خانگی زیادی بازی کرد که با جرات می توان گفت همه این فیلم ها جز محبوب ترین و پر استقبال ترین فیلم های سینما و تلویزیون ایران بوده است در ادامه این مقاله قصد داریم به معرفی چند مورد از فیلم هایی که شهره لرستانی در آن ایفا نقش کرده است بپردازیم پست تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

مجموعه تلویزیونی مختار نامه

یکی از مجموعه های تلویزیونی که شهره لرستانی در آن بازی کرده مختارنامه می باشد که نقش سر دسته زنان کوفی را داشت این فیلم تلویزیونی به کارگردانی داوود میرباقری، تهیه کنندگی محمود فلاح و نویسندگی محمد بیرانوند، حسن میرباقری و داوود میرباقری در سال ۱۳۸۹ از شبکه یک سیما جمهوری اسلامی ایران با ۴۰ قسمت ۶۰ دقیقه ای پخش شد.

این فیلم ژانر تاریخی، روایتی و مذهبی دارد که یکی از فیلم های تلویزیونی محبوب و مورد علاقه مردم ایران می باشد تقریبا هر سال از شبکه‌ های مختلف باز پخش می شود و بازیگران مطرحی چون فریبرزعرب نیا، فرهاد اصلانی، مهدی فخیم زاده، نسرین مقانلو، رضا رویگری، فریبا کوثری، جعفر دهقان، محمدرضا شریفی نیا، رضا کیانیان، الهام حمیدی، داوود رشیدی، ژاله علو و انوشیروان ارجمند به عنوان نقش آفرینان این فیلم شناخته شدند.

سریال تلویزیونی ساعت شنی

این فیلم تلویزیونی به کارگردانی بهرام بهرامیان و نویسندگی احمد رفیع زاده در سال ۱۳۸۶ منتشر شد البته ناگفته نماند که تهیه شده با مشارکت سازمان بهزیستی می باشد و شهره لرستانی در این فیلم تلویزیونی به نحو احسن ایفا نقش کرد و انتشار اولیه این فیلم در تاریخ آذر ۱۳۸۶ از شبکه یک سیما در ۲۰ قسمت پخش شد و تا ۸ بهمن ۱۳۸۶ طول کشید در این فیلم بازیگران مطرح سینما چون رویا نونهالی، مهراوه شریفی نیا، رویا تیموریان، داریوش ارجمند، کمند امیرسلیمانی، پوریا پورسرخ، برزو ارجمند، سام درخشانی، نسیم مقانلو، آزیتا حاجیان، ژاله‌ علو، لیندا کیانی و دیگر بازیگران مهمان بازی کردند.

فیلم سینمایی کیش و مات

این فیلم سینمایی به تهیه کنندگی و کارگردانی جمشید حیدری، نویسندگی خشایار الوند و تهیه کنندگی حامد ابوترابی در سال ۱۳۸۷ منتشر شد و در مردادماه ۱۳۸۸ در سینماهای ایران اکران شد. مدت زمان این فیلم ۹۰ دقیقه بود که بازیگرانی چون حمید گودرزی، الناز شاکردوست، نیما شاهرخ شاهی، بهنوش بختیاری، شهره لرستانی، محمدرضا هدایتی، علی صادقی، احمد پورمخبر، رحیم هودی، ناصر سهرابی، اکبر عبدی و هاشم روحانی در این فیلم سینمایی بازی کردند.

اخراجی ها ۲

شهره لرستانی در فیلم سینمایی اخراجی ها ۲ نقش بسیار اصلی و مهمی را ایفا کرد و این فیلم سینمایی یک فیلم جنگی و کمدی ایرانی می باشد که به نویسندگی و کارگردانی مسعود ده‌ نمکی و تهیه کنندگی حبیب الله کاسه ساز منتشر شد که ساخت آن در پاییز ۱۳۸۷ شروع و در نوروز ۱۳۸۸ آماده اکران بر روی پرده سینما ها بود این فیلم جزء پرفروش ترین فیلم های سینمایی می باشد زیرا ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از این فیلم در سینماها فروش رفته است.

در این فیلم بازیگران بسیاری ایفا نقش کردند که این بازیگر ها عبارتند از: اکبر عبدی، امین حیایی، سید جواد رضویان، محمدرضا شریفی نیا، منوچهر آذر، سپند امیرسلیمانی، امیریل ارجمند، ارژنگ امیرفضلی، مینا جعفرزاده، لیلا بلوکات، احمد ایراندوست، شیلا خداداد، قاسم زارع، مهران رجبی، مهراوه شریفی نیا، مجید شهریاری، فخرالدین صدیق‌ شریف، نگار فروزنده، نیوشا ضیغمی، نرگس محمدی، شهره لرستانی، میرطاهر مظلومی، حسام نواب صفوی، بیوک میرزایی و سید جواد هاشمی.

فیلم سینمایی هزارپا

این فیلم سینمایی به کارگردانی ابوالحسن داوودی، نویسندگی امیر برادران، حسن سالار منشی و مصطفی زندی و تهیه کنندگی رضا رخشان صورت گرفت که شهره لرستانی در آن ایفا نقش کرده است و جزء دومین فیلم های پرفروش و پر بیننده تاریخ سینما ایران می باشد، مدت زمان فیلم سینمایی ۱۲۲ دقیقه می باشد اما در اصل نسخه کامل آن ۱۹۶ دقیقه است که تنها ۱۲۲ دقیقه از آن اکران شد و در تاریخ ۱۳ تیر ۱۳۹۷ اکران شد و توزیع کننده این فیلم سینمایی فیلمیران بود.

جوایز و افتخارات شهره لرستانی

جوایز و افتخارات شهره لرستانی

شهره لرستانی ویکی پدیا را درگیر خودش کرده است زیرا یکی از بازیگران مطرح سینما و تلویزیون ایران می باشد که تاکنون در بیش از ۲۰ فیلم بازی کرده است با جرأت می‌توان گفت که نیمی از این فیلم‌ هایی که در آن بازی کرده است جز محبوب‌ ترین فیلم های تلویزیون و سینما بوده اند مثلاً فیلم سینمایی هزارپا به عنوان دومین فیلم پر فروش سینما ایران شناخته شده است که شهره لرستانی در این فیلم ایفا نقش کرده است علاوه بر این فیلم، فیلم های دیگری چون اخراجی ها ۲، مختارنامه و … .

شهره لرستانی چند سال دارد؟

در رابطه با سن شهره‌ لرستانی باید گفت که ۵۵ سال سن دارد زیرا متولد سال ۱۳۴۵ می باشد و هنوز او ازدواج نکرده است هیچ فرزندی ندارد که البته معتقد است هفت فرزند دارد زیرا هفت گربه دارد و گربه هایش را همانند بچه هایش با ارزش می داند که با گربه هایش زندگی می کند البته او در یک ساختمان چند طبقه زندگی می کند که در واحد های بالاتر پدر و مادرش مشغول به زندگی می‌ باشند و معتقد است که ما لری ها نمی توانیم جدا و دور از هم زندگی کنیم.

مصاحبه با این بازیگر

مصاحبه با این بازیگر

با شهره لرستانی مصاحبه های بسیاری صورت گرفته است که تمامی این مصاحبه ها از طریق رسانه ها و برنامه های ملی و رسمی تلویزیون و صدا و سیما بوده است و در یکی از مصاحبه هایش در مورد گربه هایش صحبت می کند زیرا معتقد است گربه هایش همانند بچه هایش می باشند و می‌ گوید که مشکلات چند سال اخیر جامعه برای فرزندانش هم گرسنگی به بار آورده است زیرا با گران شدن همه چیز بسیاری از گربه های خیابانی و ولگرد گرسنه می‌ مانند و یا مورد آزار و اذیت مردم قرار می گیرند.

حاشیه های شهره لرستانی

یکی از حاشیه های شهره لرستانی تغییر جنسیت می باشد که در رابطه با این موضوع خبر های بسیار زیادی در فضای مجازی منتشر شد اما همانطور که می دانید او از بازیگر های توانا و حرفه ای سینما و تلویزیون ایران می باشد که از سال‌ های فعالیتش تا به امروز نقش‌ های متفاوت و مختلفی را ایفا کرده است به همین خاطر در برخی از فیلم ها مجبور بوده است که نقش مرد را ایفا کند و به خاطر این موضوع گریم مردانه شده است و با انتشار این عکس ها در فضای مجازی باعث شده است که عده‌ ای گمان کنند او تغییر جنسیت داده است اما باید گفت که این خبر صحت ندارد.

همسر این بازیگر کیست؟

همسر این بازیگر کیست؟

شهره لرستانی ۵۵ سال سن دارد اما باید گفت که او همچنان مجرد می باشد و تا به امروز با هیچ مردی ازدواج نکرده است زیرا او تمایل و علاقه ای به ازدواج ندارد.

سوالات متداول

 1. شهره لرستانی چند سال دارد؟

  ۵۵.

 2. شهره لرستانی چند فرزند دارد؟

  هفت گربه دارد که آن ها را به فرزندانش خطاب می کند.

 3. همسر شهره لرستانی کیست؟

  مجرد است.

 4. شهره لرستانی اصالتا اهل کجاست؟

  خرم آباد و لر می باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]