نشانه های کراش داشتن از جمله مطالبی است که افراد زیادی به دنبال آن هستند. این که چگونه متوجه شویم شخصی نسبت به ما علاقه دارد، با پی بردن به نشانه های کراش مشخص می شود. در این مقاله در ابتدا معنی رل و کراش را مقایسه می کنیم و نشانه های کلی کراش را ذکر می شود. در ادامه به کراش بین دختر ها و پسر ها می پردازیم. در نهایت به کراش های مجازی و تفاوت آن با کراش های حقیقی اشاره می کنیم. با ما همراه باشید.

لیست عناوین محتوا پنهان
نشانه های کراش داشتن چیست؟

نشانه های کراش داشتن چیست؟

قبل از اینکه به بررسی نشانه ها کراش داشتن بپردازیم، لازم است خود کراش را تعریف کنیم. واژه کراش داشتن مدت زمان زیادی از باب شدن آن در فضای مجازی نمی گذرد. در تعریف کلی این عبارت خطاب به کسی که علاقه ای به او داریم گفته می شود. بنابراین زمانی که گفته می شود روی کسی کراش داریم، یعنی از او خوشمان می آید. این موضوع نشانه هایی را دارد که از طریق آن می توان فهمید چه کسانی از ما خوششان می آید. لذا در ادامه به ده مورد از نشانه های کراش داشتن اشاره می کنیم. این موارد برای کراش دختر و همچنین کراش پسر یکسان می باشد.

جلب توجه کردن

یکی از نشانه های کراش داشتن کسی روی شما یا برعکس این است که سعی بر خودنمایی دیده می شود. زمانی که کسی از شما خوشش می آید، سعی دارد با استفاده از راه های مختلف نظر شما را به سمت خودش جلب کند. این جلب نظر می تواند با استفاده از عبارت های طنز برای خنداندن شما و یا با استفاده از تیپ و ظاهر باشد. لذا یکی از کلی ترین راه هایی که افراد مختلف از آن نسبت به کراش خود استفاده می کنند، جلب توجه است.

تغییر رفتار

تابحال ممکن است این اتفاق برای شما پیش آمده باشد که در جمع افراد یا فرد خاصی رفتار شما تغییر کرده است. در حالی که در جمع دوستان خود همان رفتاری را دارید که با سایر دوستان خود دارید. این اتفاق در برخورد با جنس مخالف برای همه افراد رخ می دهد. در این بین تغییر رفتار افراد به هنگام رابطه با عده ای تغییر بیشتری دارد. این تفاوت می تواند یکی از نشانه های دیگر کراش داشتن باشد. برای اینکه موضوع به روشنی بیان شود، در نظر بگیرید شخصی در محیط دانشگاه با افراد مختلفی از جنس مخالف رابطه درسی دارد. در این بین در ارتباط با شخص خاصی سعی در جلب توجه بیشتر داشته و به گونه ای رفتارش عوض می شود. این تغییر رفتار را می توان به کراش داشتن توصیف کرد.

خجالتی شدن

خجالتی شدن

افراد از نظر تیپ شخصیتی به دو نوع درون گرا و برون گرا تقسیم می شوند. افراد درون گرا سعی دارند که در جمع های عمومی کمتر صحبت کنند و بیشتر به صحبت ها گوش دهند. بر عکس این موضوع برای افراد برونگرا است. این افراد عاشق ارتباط با اطرافیان هستند. گاهی اوقات این افراد برونگرا در برخورد با اشخاصی دچار تغییر تیپ شخصیتی شده و خجالت می کشند. لذا این خجالتی شدن هم یکی از نشانه هایی است که از علاقه فرد صحبت می کند. در تحقیقاتی دیده شده است که این قضیه برای افراد خجالتی برعکس می شود. یعنی این افراد که بیشتر خجالتی هستند، در مقابل کراش داشتن نسبت به کسی در مقابل خجالت خود می ایستند. اما عموم این افراد خجالتشان بیشتر می شود.

صحبت از شخص خاصی 

گاهی اوقات این اتفاق در بین دوستانتان رخ داده است که مدام از شخص خاصی صحبت می کنند. این افراد ممکن است نام آن شخص را بر زبان آورده و از او تعریف کنند. این هم از نشانه های واضح کراش داشتن روی کسی است. لذا اگر نسبت به کسی کراش دارید و سعی بر نفهمیدن بقیه از این موضوع دارید، از آن شخص زیاد صحبت نکنید.

مرور خاطرات

گاهی اوقات هم ممکن است شما نسبت به شخصی کراش دارید، اما خود از آن غافلید. از مهم ترین نشان های این موضوع مرور خاطرات است. خاطرات سفر، مهمانی، دوران تحصیل و … همگی از این موضوع حکایت می کند. بسیاری از ما ممکن است در یک مهمانی یا یک سفر با دیدن شخصی نسبت به او علاقه پیدا کرده ایم. بعد از آن مهمانی یا سفر خاطراتی که با آن شخص داشتیم و صحبت هایش را مدام مرور می کنیم. این مرور نیز از قرار گرفتن مهر آن شخص در دل ما حکایت می کند.

رویا پردازی

رویا پردازی

در کنار مرور خاطرات گذشته و توجه نسبت به شخص خاص، رویا پردازی نیز از دیگر نشانه های کراش داشتن است. زمانی که به ایجاد یک گفتگوی خیالی در ذهن خود با شخص خاصی می پردازید، این از علاقه شما به آن شخص دلالت می کند. این مورد مانند مرور خاطرات از مواردی هستند که کسی متوجه کراش ما نسبت به شخصی نمی شود. اما از نشانه های کراش داشتن، مواردی وجود دارد که در ظاهر فرد نمایان می شود. این موارد در ادامه آمده است.

توجه به ظاهر

اگر از شما بخواهند در جمع دوستان هم جنس خود برای رفتن به سینما حاضر شوید، ممکن است زیاد به وضع ظاهری خود نرسید. این مورد برای حاضر شدن در جمع افرادی با جنس مخالف برعکس است. در این مورد شما کاملا به ظاهر خود توجه می کنید. در این بین اگر روی کسی کراش داشته باشید، توجه به ظاهر بیشتر می شود. افراد زیادی بعد از ازدواج یا حتی قبل از آن به نقص های ظاهری خود می رسند. افرادی که اضافه وزن دارند، سعی بر کاهش وزن و افراد لاغر سعی بر متناسب کردن بدن خود دارند. افرادی که عیب یا نقصی در صورت خود دارند، این عیب را برطرف می کنند. لذا تمام سعی افراد بر خوب جلوه دادن خود است.

طرز نگاه کردن

بر اساس تحقیقاتی که صورت گرفته است شما بیشتر از ۵ ثانیه بدون کلام نمی توانید به شخصی که از او خوشتان می آید، نگاه کنید. این زمان در هنگامی که با آن فرد صحبت می کنید، متفاوت است. لذا یکی از راه هایی که از کراش داشتن شخصی به خود می توانید مطمئن شوید، نگاه بین سه تا ۵ ثانیه در چشمتان است. البته بعضی ها معتقدند این کار ممکن است نوعی زل زدن تلقی شود و باعث رنجش طرف مقابل شود. با این حال از نشانه های علاقه به شخص خاصی نگاه های مداوم و چند ثانیه ای در چشم های او است.

زبان بدن

زبان بدن یکی از مهم ترین و بهترین راه هایی است که می توان با آن علاوه بر ارتباط خوب با بقیه به مطالب جالبی هم رسید. یکی از کار های که در ناخودآگاه بادی لنگوییج همه افراد است، قرار گرفتن در دیدرس محبوب یا کراش خود است. زمانی که یک نفر سعی دارد همیشه در مقابل شما باشد، یا به بهانه هایی در کنار شما حضور یابد، این از علاقه او حکایت می کند. بر عکس این قضیه هم وجود دارد. کسی که از شما دوری می کند و همیشه پشت سر شماست تمایلی به دیده شدن توسط شما ندارد.

حرکات مشابه

زمانی که اخلاق و رفتار یا حتی صحبت های یک شخص بر روی شما تاثیر می گذارد، ناخودآگاه آن اخلاق، رفتار یا صحبت آن شخص در شما هم شکل می گیرد. نمون این موضوع در بین اعضای یک خانواده است. اعضای یک خانواده ممکن است همگی طرز صحبت یا حرکات مخصوص به خود را داشته باشند. این موضوع را نمی توان کراش داشتن تلقی کرد. این تاثیر پذیری به دلیل همنشینی است. اما زمانی که رفتار یا صحبت های شما شبیه کسی می شود که کمتر با او همنشینی داشته اید، این علاوه بر تاثیرپذیری از ایجاد محبت هم حکایت می کند.

نشانه های کراش داشتن پسر چیست؟

نشانه های کراش داشتن پسر چیست؟

نشان های کراش داشتن در پسر ها با دختر ها متفاوت است. پسر ها بیشتر تمایل به خودنمایی برای جلب توجه دختر مورد علاقه خود را دارند. این خودنمایی آن ها بیشتر با صحبت یا مزه پروندن و نشان دادن کار های خود است. بسیار دیده شده است که شخصی با ماشین، موتور یا یک دارایی خود سعی در خودنمایی دارد. رسیدن به وضع ظاهری عامل دیگری است که در بین دختر ها و پسر ها مشترک است. لذا تیپ زدن و رسیدن به موها از عامل مهم دیگری است که در بین پسر ها وجود دارد. سایر نشان های کراش داشتن که در بخش قبل ذکر شد، در بین دختر ها و پسر ها مشترک است.

نشانه های کراش داشتن دختر چیست؟

دختر ها بر خلاف پسر ها نشانه ها مخفی تری نسبت به کراش خود دارند. دختر ها با توجه به عفت و حیایی که دارند، بیشتر تلاش می کنند تا علاقه خود را مخفی کنند. با این حال عشق و علاقه چیزی نیست که صددرصد بتوان آن را مخفی کرد. یکی از نشانه های علاقه دختر به شخص خاصی، نگاه است. تکنیک نگاه سه ثانیه ای یکی از راه هایی است که می توان به این علاقه پی برد. رسیدن به وضع ظاهری و آرایش کردن عامل دیگری است که در بین اکثر دخترها وجود دارد. اما پسر ها نباید انتظار داشته باشند، دختری که رو آن ها کراش دارد، به طور واضح این موضوع را نشان دهد. گاهی اوقات ممکن است به مخالفت با شما هم برآیند، اما این از علاقه آن ها حکایت می کند.

نشانه های کراش داشتن در فضای مجازی چیست؟

فضای مجازی دیگر محلی است که افراد می توانند به راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این ارتباط راحت تر از فضای حقیقی است. با این حال نشانه های کراش داشتن در فضای مجازی راحت تر از فضای حقیقی مشخص می شود. نگاه کردن به عکس پروفایل، خواندن مجدد پیام های رد و بدل شده، پیام دادن به دلایل مختلف به همدیگر و… از نشانه های کراش داشتن در فضای مجازی است.

نشانه های کراش داشتن در اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام محیطی است که ایجاد ارتباط و برقراری رابطه در آن بسیار آسان است. در اینستاگرام هر شخص به واسطه پیجی که دارد، تمام علایق خود و تمایلاتش را منتشر می کند. گذاشتن عکس هایی از خود و دوستان، فامیل و … از جمله کارهایی است که در آن صورت می گیرد. در اینستاگرام هم نشانه هایی برای کراش داشتن وجود دارد. شخصی که نسبت به تمام پست های شما توجه دارد، این اهمیت شما برای او را نشان می دهد. لایک کردن، کامنت گذاشتن و … از جمله های کراش داشتن در اینستاگرام است.

نشانه های کرش داشتن در یوتیوب چیست؟

نشانه های کرش داشتن در یوتیوب چیست؟

یوتیوب دیگر فضای مجازی است که البته در ایران به دلیل فیلتر بودن کمتر مورد استقبال قرار می گیرد. در یوتیوب بیشتر فیلم ها و کلیپ های افراد شاخص مانند سلبریتی ها دیده می شود. یکی از جاهایی که از کراش داشتن نسبت به سلبریتی خاصی می توانید پی ببرید، یوتیوب است. معمولا کسانی که کلیپ های آن ها بازدید های زیادی را دارد، کراش افراد زیادی هستند.در اینستاگرام هم برای سلبریتی ها این مورد وجود دارد. معمولا کسانی که طرفدار زیادی دارند، فالوورهای زیادی را هم در اینستاگرام دارند.

نشانه های کراش داشتن در دنیای واقعی چیست؟

در دنیای واقعی کراش داشتن یعنی عشق و علاقه و محبت زیاد نسبت به یک شخص خاص. نشانه های مختلفی برای پی بردن به این میزان عشق و علاقه ذکر شد. در این جا به تفات های این نشانه ها با فضای مجازی می پردازیم. نشانه های کراش در دنیا حقیقی به واقعیت نزدیک تر است. در دنیای مجازی با توجه به اسمش نمی توان به همه افراد اطمینان کرد. افراد زیادی با توجه به عکس پروفایل یک شخص به او دل می بندند، در حالی که از جنسیت آن شخص حتی خبر ندارند. با فرض درست بودن عکس یک شخص، میزان علاقه ای که می تواند در دنیای حقیقی بین دو نفر ایجاد شود، با فضای مجازی متفاوت است. علاوه بر این ها افراد رفتار های مختلفی در دنیای مجازی و واقعی دارند. لذا نمی توان از کراش صد درصدی در این دنیا صحبت کرد.

نشانه های کراش داشتن از روی چهره چگونه است؟

نشانه های کراش داشتن از روی چهره چگونه است؟

یکی از راه هایی که می توان از کراش داشتن شخصی نسبت به خود پی ببریم، توجه به چهره او است. افرادی که با زبان بدن آشنایی دارند، به راحتی این نشانه ها را در می یابند. یکی از این نشانه ها تنگ شدن مردمک چشم است. مردمک چشم در مقابل دیدن فردی که از او خوشتان می آید، تنگ می شود. اما پی بردن به این موضوع کار دشواری است. دومین موردی که از چهره می توان فهمید، رسیدن به موها یا سایر اجزای آن باشد. معمولا پسر ها در مقابل کراش خود به موهای خود دست می کشند و آن را مرتب می کنند. دختر ها نیز به روسری یا شال خود می رسند و آن را مجدد روی سر خود می گذارند.  

نشانه های کراش داشتن و حالت چشم چیست؟

حالت چشم همان طور که اشاره شد یکی از نشان های کراش است. مردمک چشم در مقابل شخص و یا حتی منظره ای که برای شما خوشایند است، تنگ می شود. خود شما هم نسبت به تنگ شدن مردمک چشمتان نمی توانید آگاه شوید، حال اینکه تشخیص این کار برای دیگران نشدنی است.

نشانه های کراش داشتن تینیجر ها چیست؟

نشانه های کراش داشتن تینیجر ها چیست؟

تینیجر یا نوجوانان دیگر قشری هستند که کم کم به سمت جنس مخالف تمایل پیدا می کنند. لذا این اشخاص هم نشان هایی از کراش داشتن را دارند. این نشانه ها را در کوچه و خیابان به وفور دیده ایم. از حضور دسته جمعی پسران در مقابل مدرسه های دخترانه یا کار های عجیب و غریب دختران در مقابل پسران از جمله این نشانه ها است. وجه مشترک این نشانه ها جلب توجه است. موتور سواران زیادی را دیده ایم که با تک چرخ زدن سعی بر این جلب توجه دارند. در مقابل هم دختران را دیده ایم که به صورت دسته جمعی و گروهی با پسران هستند. این نشانه ها در جوانان کمتر دیده می شود و آن ها زیاد تمایل ندارند که علاقه خود را این گونه بروز دهند. تینیجر ها نیز این گونه نیستند و به دلیل سن کم خود، از شنیدن پاسخ منفی کراش خود کمتر ناراحت می شوند.

نشانه های کراش داشتن سلبریتی ها چیست؟

سلبریتی ها از جمله افرادی هستند که کراش مردمان جامعه خود می باشند. بعضی از این سلبریتی ها طرفداران دو آتیشه خود را دارند. به عبارتی آن سلبریتی کراش آن هاست. این سلبریتی ها بسته به نوع هنر خود طرفدارانشان متفاوت می شود. به عنوان مثال یک بازیکن ممکن است هوادارن زیاد تری نسبت به یک بازیگر داشته باشد. نشانه های مختلفی هم در مورد کراش داشتن نسبت به یک سلبریتی وجود دارد. زمانی که شما یک مسابقه فوتبال را به دلیل تعدادی بازیکن خاص می بینید، یا یک فیلم را به دلیل حضور شخص خاصی مشاهده می کنید، از کراش شما دلالت می کند. یکی دیگر از این نشانه ها محبوبیت در فضای مجازی است. شخصی که تعداد فالوور های زیادی در فضای مجازی دارد، نشان دهنده محبوبیت بالایی است که در بین مردم دارد. به عبارتی مردم زیادی روی او کراش دارند. یکی از این افراد حسن ریوندی است که بالغ بر ۱۱ میلیون فالوور دارد.

نشانه های کراش داشتن در دانشگاه چیست؟

دانشگاه از دیگر محیط هایی است که ارتباط مستقیم بین دختر و پسر برقرار می شود. دانشجو ها ساعت ها و یا بهتر است بگوییم ماه ها با هم در کلاس های درس حضور دارند. در این بین ممکن است علاقه ای بین آن ها شکل بگیرد. لذا نشانه هایی ایجاد می شود که بر کراش بین آن ها دلالت می کند. در ادامه به تعدادی از این نشان ها اشاره می کنیم.

 • دادن جزوه و گرفتن آن
 • پرسیدن سوال در مورد موضوعات درسی
 • حضور در کلاس های درس و توجه به شخص
 • حضور در محل هایی که شخص مورد نظر حضور دارد.
 • صحبت در جمع دوستان از فرد مورد نظر
 • برداشتن واحد های درسی مشابه با فرد مورد نظر

نشانه های دیگری هم برای این مورد وجود دارد. دانشجو ها در محیط های درسی نسبت به ابراز علاقه کمی خودداری می کنند. اما در محیط های مجازی و مخصوصا گروه هایی که در فضای مجازی دارند، با هم راحت تر ارتباط برقرار کرده و ابراز علاقه می کنند.

نشانه های کراش داشتن در ایران چیست؟

نشانه های کراش داشتن در ایران چیست؟

در ایران نشان های کراش داشتن با خارج از کشور متفاوت است. ما ایرانیان به دلیل فرهنگی که داریم، کمتر سعی بر ابراز علاقه خود با کلمات داریم. لذا همواره سعی می کنیم تا علاقه خود را به صورت پنهان نشان دهیم. گاهی اوقات نیز پیدا کردن این نشان ها سخت تر می شود. توجه به چهره، زبان بدن، تغییرات رفتار و … از جمله کارهایی است که باید برای پی بردن به این موضوع توجه کرد. گاهی اوقات اتفاق افتاده است که نسبت به یک شخص خاصی کراش داشته اید و آن شخص هم به این موضوع پی نبرده است. لذا ممکن است هیچ گاه به آن شخص که محبوبتان است نرسیده باشید.

نشانه های کراش داشتن در خارج از کشور چیست؟

در خارج از کشور باز هم با توجه به فرهنگی که وجود دارد، نشانه های کراش متفاوت است. در خارج افراد علاقه خود را به راحتی ابراز می کنند. به همین دلیل نیازی به کنجکاوی نسبت به رفتار شخص مقابل نیست. با این حال نشانه های کلی مانند جلب توجه، رسیدن به ظاهر، تغییر رفتار، نگاه و … در بین انسان ها مشترک است. این نشان ها ایرانی و غیر ایرانی ندارد و در بین تمام مردم جهان با فرهنگ های مختلف یکسان است. با شناخت این نشانه ها می توان از علاقه افراد نسبت به خود پی برد. روانشانسی رفتاری از موضوعاتی است که دانستن آن به انسان در ایجاد ارتباط خوب با دیگران کمک زیادی می کند.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. نشانه های کراش داشتن چیست؟

  از نشانه های کلی کراش داشتن به تغییر رفتار، جلب توجه، نگاه طولانی، خجالتی شدن و … می توان اشاره کرد.

 2. نشانه های کراش داشتن در پسر ها و دخترها چیست؟

  خودنمایی از مهم ترین نشانه های کراش داشتن در پسرها و جلب توجه از مهم ترین این نشانه ها در دختران است.

 3. نشانه های کراش داشتن در فضای مجازی چیست؟

  مرور کردن عکس های پروفایل، لایک کردن پست ها، مرور مجدد پیام های رد و بدل شده، پیام دادن به دلایل مختلف و… از جمله این نشانه هاست.

 4. نشانه های کراش داشتن در دانشگاه چیست؟

  از نشانه های کراش داشتن در دانشگاه به حضور در کنار شخص، گرفتن جزوه، برداشتن واحد های درسی مشابه و … است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]