در این مقاله قصد داریم به این موضوع که تینیجر یعنی چه بپردازیم. این روز ها کلمه ی تینیجر را در جاهای مختلف بسیار می شنویم مخصوصا در فضای مجازی و باز مخصوصا از نوجوانان که بسیار خود را با این کلمه صدا می زنند و خود را تینیجر می نامند. با توجه به این موضوع که نوجوانی سنی بسیار حساسی است و نوجوانان در این سن از خلق و خوی خاصی برخوردار هستند این نکته واضح است که باید بهای زیادی به این تینیجر ها داده شود. در این مقاله سعی داریم به بررسی کلمه ی تینیجر و شرایط تینیجر ها بپردازیم امیدواریم که تا انتاا ما را یاری کنید.

تینیجر چیست

تینیجر چیست

در فرهنگ خارج از ایران به نوجوانان که سن آن ها بین ۱۳ تا ۱۹ سال است تینیجر می گویند. این کلمه از آن جایی امده است که اعداد ۱۳ تا ۱۹ در زبان انگلیسی همگی آخرشان به teen ختم می شود و کلمه ی age هم به معنای سن است و در کل به این معنی است که نوجوانانی که رنج سنی آن ها از ۱۳ تا ۱۹ است. البته کلمه ی teen به آمریکایی معنای نوجوان را هم می دهد و می توان این گونه تعبیر کرد که به سن نوجوانی تینیجر می گویند.

این مورد با معنی سلبریتی و هم چنین معنی بلاگر تفاوت زیادی دارد و امید واریم این سه را بتوانید به خوبی از هم تفکیک کنید. برای اطلاعات بیشتر هم لینک هایی که در دسترس قرار گرفت می تواند به خوبی کمک رسان شما باشند.

تلفظ teenager چگونه است ؟

در بررسی این کلمه در دیکشنری به مشخصات زیر رسیدیم. کلمه : تین ایجر، افراد زیادی ان را با اشتباه تایپی: jdk hd[v می نویسند. آوای این کلمه در تلفظ به صورت tineyjer است ولی نوشتاری صحیح این کلمه به صورت teenager است. این کلمه در نقش اسم در جمله ظاهر می شود.

به چه کسی تینیجر می گویند؟

به چه کسی می گویند؟

همانطور که گفتیم تینیجر در فرهنگ خارج از ایران به نوجوانان بین ۱۳ تا ۱۹ سال می گویند. این روزها نوجوانان زیادی با انتصاب کلمه ی تینیجر به خودشان سعی بر این دارند که خود را به روز و لاکچری بنامند. کلمه ی تینیجر اینستا در فضای مجازی هم بسیار ترند شده و کاربرد زیادی پیدا کرده است. بسیاری از نوجوانان سعی دارند با نام گزاری کلمه ی تینیجر بر روی نام کاربری اینستاگرام و یا شبکه های دیگر اجتماعی خود به گونه ای خود را یک جوان به روز و باحال و لاکچری معرفی کنند.

با توجه به این موضوع که معنی تینیجر هنوز در فرهنگ لغت ما به صورت عامیانه جا نیافتاده است سایت های زیادی هستند که تیتر هایی درباره ی این موضوع می زنند و سعی در این دارند که این کلمه را معرفی کنند که یکی از این سایت ها ویکی پدیا است. مقاله ی تینیجر چیست ویکی پدیا یکی از کامل ترین مقاله هایی است که درباره ی تینیجر در اینترنت وجود دارد. در اینستاگرام و تلگرام پیج ها و کانال های زیادی با نام تینیجر کلاب وجود دارد که نوجوانان زیادی در آن ها دور هم جمع شدند.

فیلم برای teenager ها

در دنیای فیلم و سینما بهای زیادی به نوجوانان و تینیجر ها داده شده است. فیلم های زیادی با مضمون عاشقانه و در ژانر های مختلف کمدی، تراژدی و … ساخته شده است و به مسایل مختلف نوجوانان پرداخته است که همین مسئله باعث شده است که نوجوانان زیادی با علاقه ی زیاد این فیلم ها را دنبال کنند. اکثر این فیلم ها به مسائلی از جمله بلوغ، قلدری، فشار هایی که در دوران بلوغ به نوجوانان وارد می شود و مشکلات آن ها و عشق و علاقه های دوران نوجوانی اشاره کرده است. از جمله این فیلم ها می توان به ۲۵ فیلم برتری که برای نوجوان ساخته شده اشاره کرد که در زیر نام ان ها آورده شده است.

فیلم برای تینیجر ها

موفق ترین teenager های ایرانی

در ایران نوجوانان یا تینیجر های موفق زیادی وجود دارند که هر کدام در زمینه ای توانسته اند برای خود موفقیت های زیادی را کسب کنند که در ادامه سعی کردیم به سه مورد از ان ها اشاره کنیم.

محمد صالح رحمانی

این تینیجر یا نوجوان ایرانی جزو موفق ترین نوجوانان ایران است. این نوجوان ایرانی حدود ۳۲ اختراع در زمینه ی الکترونیک دارد. او اختراعات دیگری هم در زمینه ی بیولوژیک و ریاضی دارد. این نوجوان ایرانی در جشنواره ی خارزمی مقام های زیادی را به خود اختصاص داده است و جزو موفق ترین تینیجر های ایرانی است.

حسین عطایی

این نوجوان ایرانی هم جزو تینیجر های مخترع ایرانی است. این نوجوان ایرانی در زمینه ی خودرو سازی اختراعات زیادی داشته که این موضوع باعث شده است که شرکت های خودرو سازی علاقه ی زیادی به او نشان دهند. این تینیجر نخبه تا به حال ۱۶ اختراع در زمینه ی خودرو داشته است. و مصابحه های زیادی با سایت های خبری و تلویزیون داشته است.

مانی رحمانی

این نوجوان و تینیجر ایرانی جزو بازیگران موفق سینما و تلویزیون است. او که در سال ۱۳۸۳ متولد شده تا به حال در ۲۰ فیلم حضور موفقی داشته است. یکی از جذاب ترین فیلم های او بچه مهندس است که نقش نوجوانی جواد جوادی را در این فیلم بازی کرده است.

موفق ترین تینیجر های خارجی

موفق ترین teenager های خارجی

در سر تا سر جهان نوجوانان زیادی هستند که باعث افتخار خانواده و کشورشان هستن که از جمله ان ها می توان به نوجوانان زیر اشاره کرد.

ایستون لاچاپل

ایستون لاچاپل تینیجر ۱۴ ساله توانسته با اختراع اولین دست رباتیک جهان افتخار افرین باشد. اختراع او در ناسا بسیار مورد توجه قرار گرفت و از او دعوت شد که به ناسا ملحق شود. او هم اکنون در ناسا کار می کند.

جک آندراکا

این مخترع توانسته در سن ۱۵ سالگی سنسوری را اختراع کند که سلول های سرطانی را کشف کند. او به دلیل مبتلا شدن یکی از نزدیکانش به سرطان، در این زمینه مطالعه کرد و توانست دست به این اختراع بزند.

آن ماکوسینیسکی

این تینیجر توانسته در سن ۱۶ سالگی چراغ قوه ای اختراع کند که گرمای بدن انسان را به نور چراغ قوه تبدیل کند. او علت این اختراع را این اعلام کرد که دانش آموزان مدارس فیلیپین برای درس خواندن برق ندارند و او برای کمک به آن ها این اختراع را کرده است.

یکی از بزرگترین نشانه های بچه های این دوره چیسـت؟

در این سن بچه ها در بازه های احساسی از زندگیشان قرار دارند و تصمیم های یهویی را می توان یکی از بزرگترین نشانه های این دوره قلمداد کرد ولی بلوغی که در این سن روی می دهد و فرد دچار تقییرات فیزیکی می شود در بسیاری از منابع به عنوان اصلی ترین و مهم ترین دلیل ذکر شده است.

لایو مینا نامداری با تینیجر

لایو مینا نامدار با یک نوجوان teenager

یکی از تینیجر هایی که مدتی پیش بسیار در فضای مجازی سر و صدا به پا کرد نوجوانی بود که در لایو مینا نامدار شرکت کرد. لایو بلاگر با تینیجر بسیار مورد انتقاد شدید مردم قرار گرفت. این بلاگر در پیج اینستاگرام خود اقدام به برقراری یک لایو با یک نوجوان ایرانی کرد و در این لایو حرف های سکسی زیادی را با او مطرح کرد که این لایو بسیار محکوم شد. این تینیجر پسر در لایو اعلام می کند که پدر و مادرش را بلک کرده و ان ها نمی توانند لایو او را ببینند. ولی بعد از انتشار ویدیو ی لایو او شایعاتی مبنی بر این که او اقدام به خود کشی کرده است شنیده شد.

سوالات متداول

تینیجر به چه معنی است؟

معنی تینیجر یعنی نوجوان که به نوجوانان ۱۳ تا ۱۹ سال اطلاق می شود. این واژه یک واژه ی امریکایی است که teen به معنای نوجوان و age به معنای سن است که این واژه به سن نوجوانی اطلاق می شود.

چگونه می توان یک تینیجر بود؟

در این راستا نیاز به انجام کار خاصی نیست و در بازه سنی نوجوانی در این گروه قرار می گیرید.

teenager های موفق ایرانی کدام اند؟

از teenager های موفق ایرانی می توان به محمد صالح رحمانی، حسین عطایی و مانی رحمانی اشاره کرد.

تینیجر های موفق خارجی کدام اند؟

از موفق ترین تبنیجر های خارجی می توان یستون لاچاپل، جک آندراکا و آن ماکوسینیسکی را نام برد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۱]