اگر شما به دنبال پوکر بازان خارجی به خصوص کشور های اروپایی و آمریکا هستید ، در این مقاله ما به سانی مهتا ، پوکر باز و تاجر می پردازیم. در صورت تمایل و علاقه به این پوکر باز با ما همراه باشید تا او را معرفی کنیم و با فعالیت های او در موسیقی و نویسندگی بیش تر آشنا شویم. او اما امروزه بیشتر به عنوان یکی از بهترین پوکر باز ها شناخته می شود.

سانی مهتا کیست
سانی مهتا کیست

سانی مهتا کیست ؟

سانی مهتا پوکر بازی آمریکایی است که با شرکت در تورنومنت های رقابتی جوایز با ارزش و زیادی را کسب کرده است. این رقابت ها از آن جا که با شرط بندی انجام می شوند، جوایز شان به صورت وجه نقد یا پول می باشد. سانی ضمنا تاجر و موزیسین هم هست. نوشته ها حاکی از آن هستند که او چند کتاب نوشته و عده ای در تولید آن ها او را یاری کرده اند. می توان گفت کتاب او یک کتاب پوکر برای مبتدیان و حرفه ای ها می باشد که در ادامه بیشتر در این مورد خواهید خواند.

بیوگرافی سانی مهتا

سانی مهتا در روز ۷ آوریل ۱۹۷۸ در میشیگان به دنیا آمد. او یک تاجر، بازیکن حرفه ای پوکر، نویسنده و موزیسین است.

خیلی ها مهتا را به خاطر کتاب های محبوبش در زمینه بازی پوکر می شناسند. به خصوص کتاب Professional No-Limit Hold ’em که در سال ۲۰۰۷ منتشر شد و با استقبال چشمگیر مخاطبان مواجه شد. او در نگارش یک کتاب محبوب دیگر هم نقش داشته است: Small Stakes No-Limit Hold’em. دیگر نویسنده های این کتاب هم اد میلر و مت فلین بودند.

مهتا در شهر نیوجرسی بزرگ شد و در همان جا به مدرسه رمپو رفت. او در دانشکده ی موسیقی دانشگاه میامی فراست به تحصیل مشغول شد و در رشته گیتار جاز و موسیقی استودیویی، تحصیل کرد و بعد به ایالت لوییزیانا رفت تا به صورت حرفه ای در رشته موسیقی فعالیت کند.

نویسندگی سانی مهتا پوکر باز آمریکایی

سانی مهتا در سال ۲۰۰۵ به لاس وگاس رفت و آنجا با نویسنده ی شناخته شده ی دنیای پوکر یعنی اد میلر و میسون مالموث ناشر پر آوازه ی آمریکایی آشنا شد. همین آشنایی باعث شد مهتا و میلر از مت فلین که یک بازیکن فوق العاده ی پوکر بود هم کمک بگیرند و یک پروژه جدید را کلید بزنند. او در واقع جانی تازه به آموزش بازی پوکر بخشید.

ثمره این همکاری هم کتاب مشهور و محبوب Professional No-Limit Hold ’em از سانی مهتا بود که در سال ۲۰۰۷ از سوی انتشارات میسون مالموث به چاپ رسید. این کتاب خیلی زود به بهترین کتاب در زمینه ی قمار و پوکر در لیست سایت های مطرح تبدیل شد و فعالیت مهتا در این زمینه بسیاری را شگفت زده کرد.

مهتا، میلر و فلین در ادامه تصمیم گرفتند کتاب های بعدی را خود شان منتشر کنند. بدین ترتیب Small Stakes No-Limit Hold’em هم در سال ۲۰۰۹ منتشر شد و این کتاب هم به سرعت محبوب شد و طرف دار زیادی پیدا کرد. یا توجه به این نوشته های این کتاب شما می توانید به مهارت های درست و صحیحی دست پیدا کنید تا مسیر پیروزی خود را راحت تر کنید و بتوانید از آخرین تئوری ها و تاکتیک های پوکر استفاده کنید. این کتاب برای اولین بار منتشر شد و در دسترس همگان قرار گرفت تا مسیری هموار را برای دستیابی به پیروزی در بازی های آنلاینی مانند پوکر ترسیم کند.

کتاب مشهور سانی مهتا نویسنده و پوکر باز آمریکایی
کتاب مشهور سانی مهتا نویسنده و پوکر باز آمریکایی

اطلاعات مربوط به بازی پوکر

پوکر، نام بازی فکری تخصصی و گروهی است که با شانس و بلوف زدن بسیاری همراه است. بازی پوکر نوعی از بازی ورق بوده و یکی از معروف ترین و محبوب ‌ترین بازی های قمار خانه ای ( بازی هایی هستند که طرفین بازی وجه ی را به صورت شرط بین خود شان قرار می ‌دهند و هر کس یا هر گروهی که برنده شود، صاحب آن وجه می‌ شود و به عبارتی جایزه ی فرد برنده، پول خواهد بود) به حساب می آید. این گونه بازی ها افراد با هوش و با مهارتی مانند سانی مهتا را جذب و وسوسه می کنند تا خود و مهارتشان را محک بزنند.

پوکر یکی از بازی های شیرین و پر طرفدار بین ثروت مندان جهان مانند سانی مهتا بوده که اخیرا به صورت زیر زمینی در ایران هم رایج شده است. افرادی مانند سانی مهتا در جمهوری اسلامی ایران نمی توانند به صورت علنی بازی کنند چرا که بازی با ورق و انواع آن مانند پوکر، به دلیل نهی شدن آن توسط اسلام به عنوان آلت قمار، جرم محسوب می‌ شود.

فعالیت های سانی مهتا در پوکر

سانی مهتا از سال ۲۰۰۳ بازی پوکر را شروع کرد و در ابتدای فعالیت خود این بازی تنها یک تفریح برای او محسوب می شد. اما از سال ۲۰۰۴ همه چیز جدی شد و مهتا را به یک بازیکن حرفه ای در بازی های بزرگ تگزاس هولدم نا محدود تبدیل کرد.

در زمینه تورنمنت های حرفه ای پوکر مهتا هم باید گفت بهترین دست آورد سانی در سال ۲۰۰۶ رقم خورد. او در تورنمنت World Poker Open شرکت کرد و در بازی ۱۵۰۰ دلاری هولدم نا محدود به مقام سیزدهم رسید.

تغیر روند کاری و حرفه ی سانی مهتا

در ادامه ی ماجرا سانی روند کاری اش را تغییر داد و به سمت بازی های هاکی رفت. او تحلیل های آماری بازی های لیگ NHL را تهیه و بررسی می کرد. یاد داشت های زیادی در این مورد به قلم مهتا منتشر شد. او سر انجام در سال ۲۰۱۴ به باشگاه نیو جرسی دویلز پیوست تا آنالیزور رسمی باشگاه باشد. ناگفته نماند که این همکاری تا نوامبر ۲۰۱۷ ادامه پیدا کرد.

مهتا پوکر باز ثروتمند
سانی مهتا پوکر بازی که تغیر حرفه داد و مدتی به هاکی روی آورد

سوالات متداول از مهتا پوکر باز ثروتمند

  1. سانی مهتا چه کسی است و در چه حرفه ای مشغول است؟

    او تاجر، نویسنده و موزیسین آمریکایی است که وارد حوزه ی ورق بازی به خصوص پوکر شده و برای خود اسم و رسمی ساخته است.

  2. او در کجا متولد شده است؟

    مهتا در ایالت میشیگان در آمریکا به دنیا آمده است.

  3. در حال حاضر مهتا مشغول چه کاری است؟

    او پس از انتشار کتاب خود در زمینه ی پوکر و قمار، روند کاری اش را تغییر داد و به سمت بازی های هاکی رفت و سعی کرد با باشگاه های رسمی هاکی همکاری کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]