اگر با سبک موسیقی بهترین رپر جهان باشید می توانید درک کنید که بهترین آهنگ های رپ جهان به موسیقی رپ مختلفی تعلق می گیرد. موسیقی رپ را می توان به عنوان یکی از سبک های موسیقی دانست که به سرعت گسترش یافت و محبوبیت فراوانی در میان اقشار مختلف پیدا کرد. این سبک از موسیقی، نخستین بار در آمریکا و توسط سیاه پوستانی ایجاد شد که از قوانین نژاد پرستانه به ستوه آمده بودند و برای رساندن صدای اعتراضشان، از موسیقی رپ استفاده کردند. دهه ی ۱۹۶۰ میلادی را می توان تولد این سبک از موسیقی دانست که بعد ها با گسترش یافتن آن، گونه های مختلفی از آن به وجود آمد. این سبک به قدری در میان مردم جهان به محبوبیت رسید که توانست برخی از این موزیک ها را از ابتدای تولد تا کنون، در ذهن ها ماندگار کند.

می توان ذکر کرد که تقریبا همه ی کشور های جهان در این زمینه به فعالیت پرداخته اند و بهترین اهنگ های رپ جهان، به رپ های کشور های گوناگونی تعلق می گیرد. مشهورترین رپر های ایرانی غالبا در آهنگ هایشان، یک سبک کل کل و کری خواندن برای یک دیگر دارند، در حالی که رپر های امریکایی اغلب با گنگ بالا، به منتشر کردن آهنگ هایشان می پردازند. این تفاوت سبک ها و در عین حال متحد بودنشان به عنوان موسیقی رپ، از مهم ترین عللی است که توانست نظر همگان را به سوی این موسیقی جلب کند. در ادامه، با سبک های گوناگون رپ در کشور های مختلف و همچنین ماندگار ترین آهنگ های رپ تاریخ، آشنا خواهید شد.

معرفی بهترین آهنگ های رپ جهان

معرفی بهترین آهنگ های رپ جهان

موسیقی سبک رپ در کل جهان به خصوص در آمریکا، تاریخچه ای دیرینه دارد و از همین رو در این مدت، رپر های ماهری توانستند وارد عرصه ی این سبک از موسیقی شوند و به شهرت برسند. بدین ترتیب به معرفی آهنگ هایی در زمینه ی رپ خواهیم پرداخت که به عنوان بهترین آهنگ های رپ جهان و بهترین آهنگ های رپ خارجی تاریخ، شناخته می شوند.

آهنگ Look at me now

این آهنگ، یکی از ماندگار ترین آهنگ های رپ خارجی است که به صورت گروهی خوانده شده است. Busta Rhymes و Lil Wayne و Chris Brown، از خوانندگان شناخته شده ی موسیقی رپ هستند که در این آهنگ توانستند اوج مهارت ها و حرفه ای بودن خود را به رخ همگان بکشند. خوانندگان این آهنگ، با خواندن سرعتی کلمات شعر، گوش هر خواننده ای را نوازش می دهند و می توان این عامل را از اصلی ترین دلیل محبوبیت این آهنگ دانست. همچنین موزیک ویدئویی که از این اهنگ در شبکه ی یوتیوب منتشر شده است، به عنوان پر بازدید ترین موزیک ویدئو رپ تاریخ، شناخته می شود.

آهنگ B.O.B

از آهنگ هایی که می توان آن را به عنوان یکی از موسیقی های رپ خاطره انگیز به حساب آورد، آهنگ B.O.B می باشد. این آهنگ در سال ۲۰۰۰ توانست به عنوان بهترین آهنگ رپ شناخته شود و نظر مخاطبان بسیاری را به خود جلب کند. دلیل اصلی محبوبیت این اثر هنری ماندگار، خواننده ی حرفه ای شناخته شده ی آن می باشد که کسی نیست جز OutKast. این آهنگ یکی از ترک های برتر آلبوم Stankonia می باشد که یکی از حرفه ای ترین آلبوم های این خواننده ی مشهور می باشد.

آهنگ Look at me now

آهنگ ۲Pac – changes

توپاک شکور یکی از خوانندگان رپ برجسته ی آمریکایی بود که در سن بیست و پنج سالگی در محل زادگاهش ترور شد. این آهنگ یکی از ماندگار ترین کار های هنری او است و هم اکنون نیز سبک او به عنوان یک سبک الگویی، توسط دیگر خوانندگان اجرا می شود. محتوای این رپ خارجی در مورد قانون های ضد بشری و نژاد پرستانه است و به همین دلیل، واکنش سفید پوست های آن زمان را برانگیخت. انتشار این آهنگ محبوب به سال ۱۹۹۸ میلادی باز می گردد که یکی از ترک های برجسته ی آلبوم Greatest Hits می باشد.

آهنگ Still D.R.E

هم اکنون از دکتر دره به عنوان برجسته ترین و بزرگ ترین رپر کل تاریخ موسیقی رپ، نام برده می شود. این چهره علاوه بر این که خودش در زمینه رپ از بهترین ها است، رپر های حرفه ای قدرتمندی را نیز، پرورش داده است. این آهنگ، کاری مشترک از دکتر دره با اسنوپ داگ است که در سال ۱۹۹۹ منتشر گردید و به سرعت در میان مردم به محبوبیت رسید. این ترک توانست در همان سال، به یکی از جایزه های برتر موسیقی رپ، یعنی جایزه ی گرمی، دست یابد و برای همیشه به عنوان بهترین آهنگ های رپ خارجی جهان شناخته شود.

آهنگ Lose Yourself

آهنگ Lose Yourself، نام یکی از موسیقی هایی است که به فیلم Mile 8 تعلق دارد. این موسیقی رپ به دلیل سبک خوانش متفاوتش توانست به جایزه های متعددی دست یابد. امینم، نام رپری آشنا در کل جهان است که به عنوان خواننده ی این ترک شناخته می شود. وی همچنین در فیلم mile 8 نیز نقش افرینی کرد که موجب محبوب شدن بیش از پیش اهنگ او شد. جایزه های ام تی وی گرمی و اسکار، جوایزی هستند که به این موسیقی رپ اختصاص یافتند.

آهنگ Bible Break

این آهنگ به عنوان نمادی از ژانر مسیحی موسیقی سبک رپ شناخته می شود. در سال ۱۹۸۵ میلادی، یکی از خوانندگان مسیحی به نام استیون وایلی این اهنگ را منتشر کرد که مضامینی همچون دین و مذهب، از اصلی ترین محتوای آن می باشد. این آهنگ در اعتراض به اهنگ های گنگستری بود که در دسته ی +۱۸ قرار می گرفتند و توانست پیشگامی باشد برای روی آوردن دیگر خوانندگان موسیقی رپ به خواندن محتوایی صلح گونه! این آهنگ معروف با نام زنگ تفریح انجیل نیز شناخته می شود.

آهنگ Rapper’s Delight

این آهنگ که با نام فارسی طرب رپر ها نیز مشهور است، یکی از اهنگ های رپی است که بسیار محبوب شد. از این اهنگ به عنوان نخستین موسیقی سبک رپ نام برده می شود که خوانندگان آن گروهی به نام The Sugarhill Gang می باشند. این گروه از اولین پیشگامان سبک رپ بودند و نام آن ها به یکی از محله های نیویورک اختصاص دارد. مشهوریت این آهنگ و گروه خوانندگان آن به این دلیل است که آن ها تنها با داشتن یک گیتار و طبل و دست زدن، به ضبط این آهنگ پرداختند. هم اکنون نیز به عنوان اولین و ماندگار ترین آهنگ رپ جهانی شناخته می شود‌.

آهنگ Fight The Power

آهنگ Fight The Power

این آهنگ توسط گروه موسیقی رپ Public Enemy منتشر شد و نخستین اهنگ ژانر گانگستری سبک رپ می باشد. این آهنگ به دلیل این که مبدع یک ژانر جدید و نو در سبک رپ بود، بسیار مورد استقبال قرار گرفت. همچنین محتوای آن نیز مربوط به خشونت های نیروی پلیس است و به دلیل سبک اعتراضی آن، توانست نام خود را به عنوان یکی از بهترین آهنگ های رپ جهان به ثبت برساند.

آهنگ مسیح قدم می زند

کانیه وست، از خوانندگان رپ و یکی از هنرمندان پرحاشیه ی آمریکایی است که در سال ۲۰۰۴ ترک مسیح قدم می زند را منتشر کرد. این آهنگ اولین ترک انتشار یافته از نخستین البوم او به نام ترک تحصیل کالج، می باشد که محتوای آن دینی و مدهبی است و بسیار مورد استقبال علاقه مندان این ژانر از سبک رپ، قرار گرفت.

آهنگ The Message

از آهنگ The Message می توان به عنوان غول اهنگ های رپ جهان، نام برد. این آهنگ در سال ۱۹۸۲ منتشر شد و نخستین آهنگ سبک اعتراضی رپ می باشد. Chris Brown و Jamie Foxx به عنوان خوانندگان این اهنگ شناخته می شوند. این آهنگ از پول ساز ترین اهنگ های رپ جهانی است و هم اکنون نیز در برخی فیلم ها و کارتون ها، آن را بازخوانی می کنند.

بهترین آهنگ های رپ خارجی 2018

بهترین آهنگ های رپ خارجی ۲۰۱۸ چه نام داشتند ؟

اهنگ های رپ فراوانی وجود دارند که می توانند به عنوان بهترین آهنگ های رپ جهان شناخته شوند، اما در هر سال میلادی گروهی از تحلیل گران و منتقدان سبک موسیقی رپ، یک اهنگ را به عنوان برترین اهنگ رپ آن سال انتخاب می کنند که عنوان بهترین آهنگ رپ سال ۲۰۱۸ میلادی به اهنگ Nice For What تعلق می گیرد. این اهنگ به عنوان دومین ترک آلبوم Scorpion می باشد که در سال ۲۰۱۸ توسط Drake، خواننده ی آن، منتشر شد که توانست جایگاه اهنگ دیگری از همین خواننده به نام God’s Plan، را بگیرد. این آهنگ اولین جایگاه جدول US Billboard Hot 100 را به خود اختصاص داد.

بهترین آهنگ های رپ خارجی ۲۰۱۹ چه بوده است؟

در ماه آگوست سال ۲۰۱۹ میلادی، آهنگی به نام Circles منتشر شد که توانست در همان سال در جایگاه نخست جدول US Billboard Hot 100 را برای خود به ارمغان آورد‌. خواننده ی این آهنگ Post Malone می باشد و این ترک به عنوان سومین ترک آلبوم Hollywood’s Bleeding، شناخته می شود. محبوبیت این آهنگ به قدری زیاد شد که توانست نخستین جایگاه جدول را برای سه هفته ی متوالی، به این آهنگ اختصاص دهد.

بهترین آهنگ های رپ خارجی ۲۰۲۰ چه آهنگ هایی بود؟

آهنگ A Lot به عنوان برترین آهنگ رپ سال ۲۰۲۰ شناخته می شود. این اهنگ در بیست و سومین روز ماه مارس همان سال و توسط Savage 21 منتشر شد. این اهنگ توانست در جشنواره جایزه های گرمی، یکی از جوایزی که مربوط به موسیقی سبک رپ بود را به خود اختصاص دهد و به عنوان بهترین آهنگ منتشر شده ی سبک رپ در سال ۲۰۲۰، شناخته و مشهور گردد.

بهترین آهنگ های رپ خارجی 2021

بهترین آهنگ های رپ خارجی ۲۰۲۱ کدامند؟

کم تر از یک ماه است که از شروع سال ۲۰۲۱ میلادی می گذرد و خوانندگان موسیقی سبک رپ نیز در تلاش اند تا بتوانند ترک ها و آلبوم های جدیدی را از خود منتشر کنند. هم اکنون با توجه به این که همچنان ترک رپی در این سال جدید میلادی منتشر نشده است، می توانید با مراجعه به اینترنت به میکس هایی از ترک های رپ سال های گذشته دسترسی پیدا کنید. مطمئنا در ماه های اینده خوانندگان رپ خارجی با انتشار البوم ها و سینگل ترک های جدید خود، اوج شکوفایی دنیای موسیقی رپ را رقم خواهند زد.

بهترین آهنگ های رپ فارسی

تاریخ تولد موسیقی سبک رپ در ایران به اوخر دهه ی ۷۰ و اوایل دهه ی ۸۰ شمسی باز می گردد. ایران، کشوری است که در این زمینه توانست هنرمندان به نامی را پرورش دهد و این سبک از موسیقی در میان ایرانیان نیز بسیار مشهور و محبوب گردید. اما متاسفانه به دلیل قانون های خاص نظام کشور ایران، اغلب خوانندگان رپ ایرانی، مجوز رسمی برای انتشار آهنگ هایشان از وزارت ارشاد دریافت نمی کنند و همین دلیل، آن ها را به سمت موسیقی های زیر زمینی، می کشاند. علاوه بر رپر های زیر زمینی ایران، بسیاری از خوانندگان این سبک خاص نیز، به کشور های دیگر مهاجرت کردند و فعالیتشان را در کشور های آزاد تری ادامه می دهند.

با این حال موسیقی رپ در ایران قدمتی حدودا ۲۰ ساله دارد و از محبوب ترین سبک های موسیقی در میان جوانان ایرانی می باشد. فعالیت رپر های مشهور ایرانی و انتشار اهنگ های ماندگارشان توانست، نام آن ها را به خواننده ی بهترین اهنگ های رپ تاریخ جهان، به ثبت برساند. از آهنگ های رپ ایرانی که توانست به شهرت و محبوبیت جهانی برسد، می توان به آهنگ یه مشت سرباز اشاره کرد.

این آهنگ توسط هیچکس، رپر محبوب ایرانی، در سال ۱۳۸۷ خوانده و منتشر شد و به جان فشانی ها و از خود گذشتگی های سربازان دنیا اشاره دارد. یاس، از دیگر خوانندگانی است که با آهنگ هایی مانند سرکوب و من ادامه میدم به شهرت در سطح جهان دست یافت و توانست کنسرت هایی در ایالات متحده ی امریکا، برگزار نماید. از دیگر آهنگ های رپ مشهور ایرانی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

لیست بهترین اهنگ های رپ ایران

رپ فارسی نیز مانند موسیقی رپ جهان به سرعت در کشور ایران و در میان فارسی زبانان گسترش یافت و به محبوبیت در میان اقشار و سنین مختلف رسید، به طوری که برخی از آهنگ های رپ فارسی توانستند بسیار محبوب شوند و به عنوان بهترین آهنگ های رپ جهان، از آن ها نام برده شود.

آهنگ تابستون کوتاهه

این آهنگ در ماه تابستان سال ۱۳۸۶ منتشر گردید و با توجه به این که به لذت بردن از فصل تابستان و استفاده از تفریحات مخصوص این فصل، اشاره داشت، بسیار مورد توجه و استقبال مخاطبان قرار گرفت. این اهنگ محبوب اثری از گروه مشهور رپ فارسی زد بازی است و آرش  دارا، علیرضا جی جی و مهراد هیدن، آهنگ سازی این اثر را بر عهده داشته اند.

آهنگ سرباز وطن

آهنگ سرباز وطن، یکی از آثار مشهور یاس می باشد که محتوایی آن به دفاع و حمایت از کشور در هر شرایطی، پرداخته است. این ترک در سال ۱۳۹۰ هجری شمسی منتشر شد که با اهنگ سازی سعید انصار، توانست به یکی از ترک های ماندگار رپ فارسی، تبدیل گردد.

آهنگ اختلاف

در فصل زمستان، سال ۱۳۸۵ بود که خواننده ی سبک رپ محبوب ایرانی، هیچکس، یکی از ترک های اعتراضی خود به نام، اختلاف را منتشر کرد که هم اکنون به عنوان بهترین آهنگ رپ فارسی شناخته می شود. محتوای این ترک به فاصله ی طبقاتی چشم گیر در ایران، اشاره دارد.

لیست بهترین اهنگ های رپ ایران

آهنگ مجنون شهر

این ترک، از ترک های رپ ایرانی است که به دلیل محتوای عاشقانه و آرام آن، توانست مورد استقبال اکثر رپ دوستان قرار بگیرد. سال انتشار این اهنگ به سال ۱۳۹۲ باز می گردد و علی سورنا به عنوان خواننده و همچنین اهنگ ساز این اثر محبوب شناخته می شود. در این ترک واج آرایی های بی نظیری نیز به چشم می خورد که در محبوبیت این اثر، تاثیر چشم گیری داشته است.

آهنگ یه مشت سرباز

می توان گفت کم تر کسی در میان علاقه مندان به سبک موسیقی رپ وجود دارد که نام این ترک را نشنیده باشد. این ترک از محبوب ترین ترک ها در بین ایرانیان و همچنین در میان علاقه مندان رپ غیر ایرانی است، که در سال ۱۳۸۷ منتشر شد. خالق این اثر ماندگار، سروش هیچکس می باشد و مهدیار آقاجانی به عنوان آهنگ ساز این آهنگ مشهور، شناخته می شود.

آهنگ سرکوب

از یاس، می توان به عنوان سلطان موسیقی سبک رپ فارسی، نام برد. قطعه ی سرکوب در سال ۱۳۹۶ منتشر شد و مخاطبان را با دنیای جدیدی از موسیقی سبک رپ آشنا کرد. یاس در این ترک، مشکلات و سرکوب هایی را که برای تحقق اهدافش، متحمل شده است را به شیوه ای زیبا و نوآورانه بیان می کند که توانسته نظر علاقه مندان سبک رپ فارسی را به خود معطوف سازد.

آهنگ اینجا ایرانه

آهنگ اینجا ایرانه روایت گر قانون ها و زندگی واقعی مردم ایران است. این اهنگ در سال ۱۳۸۷ تولید و منتشر شد و به دلیل سبک اعتراضی خاصش واکنش های مثبتی را از سوی مردمان ایران دریافت کرد. این اهنگ به قدری حاشیه ساز شد که بهرام، خواننده ی آن، توسط وزارت ارشاد ایران دستگیر و به مدت دو هفته در زندان اوین به سر برد.

آهنگ من ادامه میدم

این ترک را به عنوان یکی از ترک هایی می دانند که امید و انگیزه را در انسان زنده می کند. این ترک توسط یاس خوانده شد و اهنگ سازی ان به فربد عرش تعلق دارد. در سال ۱۳۹۲ منتشر گردید و همچنان به عنوان موثر ترین آهنگی است که می تواند در موسیقی سبک رپ ایرانی، وجود داشته باشد.

آهنگ سرزمین مادری

در آهنگ سرزمین مادری، مسائل سیاسی به همراه آسیب ها و مشکلات اجتماعی کشور ایران، به گونه ای دلچسب و مشاعره ای، به تصویر کشیده شده است. سرزمین مادری نام ترکی اعتراضی است که توسط فدایی خوانده شد. این اهنگ یکی از آثار مهدیار آقا جانی است و در سال ۱۳۹۱ در اختیار علاقه مندان دنیای رپ فارسی قرار گرفت.

آهنگ مرگ

مرگ، نام یکی از ترک های منتشر شده ی علی سورنا می باشد که در سال ۱۳۹۴ پخش شد. همان طور که از نام این ترک خارق العاده مشخص است، محتوای درونی این اهنگ به فضای مرگ و بعد از مرگ اشاره دارد. در این ترک فضا سازی های قدرتمندی به تصویر کشیده شده اند که توانسته به عنوان بهترین آهنگ رپ ایرانی، مشهور گردد. آتور، آهنگ سازی است که با مهارت حرفه ای خود، این قطعه ی موثر را خلق کرده است.

بهترین آهنگ های رپ فارسی

بهترین آهنگ های رپ فارسی تاریخ از دیدگاه علاقه مندان چه بوده است؟

تاریخچه ی ورود موسیقی سبک رپ و تولد رپ فارسی، در آستانه ی ۲۰ سالگی قرار دارد و در این مدت خوانندگان بسیاری برای ارائه ی بهترین اهنگ هایی از خود، تلاش کرده اند. اگرچه قوانین جمهوری اسلامی ایران مخالف بسیاری از اهنگ منتشر شده از این سبک است، اما علاقه مندی جامعه ی ایران به این سبک از موسیقی انکار نشدنی است.

اغلب رپ های ایرانی مضامینی سیاسی، اجتماعی دارند و خوانندگان و فعالان این زمینه در تلاش اند که مشکلات جامعه ی ایران را به طور واقع گرایانه در متن اهنگ ها، به تصویر بکشند و این را می توان دلیل اصلی محبوبیت رپ در ایران دانست؛ زیرا که خوانندگان رپ فارسی صدای مردمان ایران هستند و با آهنگ های اعتراضی خود در تلاش اند که قانون هایی مانند نژاد پرستی و زن ستیزی را از میان بر دارند. از اهنگ های محبوب رپ که به عنوان صدای اعتراضی مردمان ایرانی، شناخته می شوند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. آهنگ اختلاف با خوانندگی سروش هیچکس
  2. آهنگ اینجا ایرانه با خوانندگی بهرام
  3. آهنگ یه مشت سرباز با خوانندگی سروش هیچکس
  4. آهنگ جعبه ی جادویی با خوانندگی فدائی
  5. آهنگ قاضی منو دوست داشت با خوانندگی هیچکس

طریقه ی دانلود بهترین آهنگ های رپ تاریخ جهان به چه شیوه ای است؟

با توجه به علاقه مندی مردم سراسر جهان به موسیقی و به خصوص موسیقی سبک رپ، سایت های مختلفی در اینترنت وجود دارند که می توانید با مراجعه به ان ها به دانلود آهنگ مورد علاقه تان بپردازید. همچنین برای دانلود بهترین آهنگ های رپ جهان می توانید از شبکه هایی مانند آپارات و یوتیوب نیز، استفاده کنید و به طور رایگان از شنیدن موزیک های مورد علاقه تان لذت ببرید.

سوالات متداول

موسیقی سبک رپ در چه سالی و از کجا خلق شد؟

در سال های پایانی دهه ی ۱۹۶۰ میلادی و در امریکا به وجود آمد. این سبک توسط سیاه پوستان در اعتراض به نژاد پرستی، خلق شد.

از کدام آهنگ های رپ خارجی به عنوان پول ساز ترین اهنگ، نام برده می شود؟

ترک the massege، آهنگی است که امروزه نیز به طور متعدد بازخوانی می شود و عنوان پول ساز ترین آهنگ رپ را به خود اختصاص داده است.

محتوای اغلب اهنگ های رپ ایرانی چیست؟

محتوای آهنگ های رپ اغلب رپر های ایرانی، اعتراضی نسبت به مشکلات جامعه ی ایران می باشد.

آهنگ مسیح قدم می زند، در کدام ژانر های سبک رپ خوانده شده است؟

این اهنگ به خوانندگی کانیه وست می باشد که از محبوب ترین موزیک ها در ژانر مذهبی رپ است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]