محبوب ترین بازیگر ترکیه کیست؟ در این مقاله می خواهیم شما را با محبوب ترین بازیگران مرد و زن صدا و سیما ترکیه آشنا کنیم و توضیح مختصری درمورد بیوگرافی آن ها به شما بدهیم لطفاً تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

لیست عناوین محتوا پنهان
محبوب ترین بازیگر ترکیه کیست

محبوب ترین بازیگر ترکیه کیست؟

ما ایرانی ها به دلیل دیدن سریال های ترکیه بسیاری از بازیگران زن و مرد ترکیه را می‌شناسیم و درباره بیوگرافی آنان اطلاعات اندکی داریم. این روزها صنعت فیلم ترکیه بسیار زیاد پیشرفت کرده است و اکثر نوجوانان و جوانان این کشور آرزو دارند که بازیگر شوند و به طریقی به محبوبیت برسند. جوانان ترکیه استعداد بازیگری را دارند و از محبوب‌ترین بازیگران ترکیه می توانیم به خدیجه طوبا بیوک هازال کایا، هانده ارچل، جان یامان و برن سات و… اشاره کرد. این افراد جزء بانفوذترین سلبریتی ها هم هستند که در ادامه بیشتر با آن ها آشنا خواهید شد.

لیست محبوب ترین بازیگران مرد ترکیه را چه کسانی تشکیل می دهند؟

بازیگران مرد ترکیه بسیار خوشتیپ و جذاب هستند این بازیگران اکثراً به عنوان مدلینگ فعالیت می‌کنند. به خاطر قد بلند و جذاب شان در سریال ها می درخشند. در این مقاله می خواهیم ده نفر از محبوب ترین بازیگران ترکیه را به شما معرفی کنیم.

جان یامان در لیست محبوب ترین بازیگر ترکیه

در سال ۱۹۸۹ در استانبول متولد شده است. تک فرزند می‌باشد و در خانواده‌ای پولدار بزرگ شده است در رشته حقوق تحصیل کرده است از سال ۲۰۱۴ بازیگری را شروع کرد و اولین سریالی که به صورت حرفه ای بازی کرد “دلدادگی” بود. فیلم هایی که جان یامان در آن هنرنمایی کرده است می‌توان به سریال “ماه کامل” و “پرنده سحر خیز” اشاره کرد.

ابراهیم تاتلیس

ابراهیم تاتلیسس قبل از آن که به صورت حرفه‌ای بازیگری و کارگردانی را آغاز کند از خواننده های محبوب استانبول بود با فیلم “یالان” ساخت ۱۹۸۲ اولین بازیگری خود را استارت زد. ابراهیم اکثر فیلم های که خود کارگردانی می‌کند به عنوان نقش اصلی نیز بازی می کند او از بازیگران قدیمی ترکیه می باشد، مهمترین فیلم های ابراهیم تاتلیسس “Alah Alah Yorgun” می باشد.

چاعاتای اولوسوی

چاعاتایی به دلیل چهره زیبا و سن کم خود به عنوان جذاب ترین بازیگران سال ترکیه شناخته شده است و متولد سال ۱۹۲۰ در استانبول می باشد. چاعاتایی در سریال ها نقش اصلی را بازی می کند و همیشه مورد توجه مخاطبانش می باشد سریال های که در آن نقش آفرینی کرده است می‌توان به سریال “نفوذی”و “محافظ” اشاره کرد.

چتین تکیندور در لیست محبوب ترین بازیگر ترکیه

او جزء پر افتخار ترین مردهای بازیگر ترکیه می باشد. در سال ۱۹۴۵ متولد شده است وی بازیگری را از تئاتر شروع کرد و با تلاش های بسیار خود توانست جزء معروف ترین بازیگران مرد ترکیه شود. چتین تکیندور ۵۰ ساله است وارد عرصه بازیگری شده و جایزه های بسیاری در عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون کسب کرده است.

هالوک بیلگینر

متولد ۱۹۵۴ از شهر ازمیر می باشد. هالوک در کارنامه بازیگری خود در هالیوود کنار بازیگر به نام “مورگان فریمن” نقش آفرینی کرده است. هالوک علاوه بر ترکیه در جهان نیز شهرت دارد مهم ترین فیلم‌ های او “بن هور۲۰۱۶” و “هم بازی” نام دارد.

کیوانچ تاتلیتوغ

دارای ۳۶ سال سن می باشد در حال حاضر به عنوان یک مدل معروف و محبوب برای برنده های پوشاک ماوی، شامپو هد اند شولدرز و بستنی مگنوم تبلیغات می‌کند.او در سال ۲۰۰۲ به عنوان بهترین مدل جهان شناخته شده است. عکس او به عنوان عکس محبوب ترین بازیگر مرد ترکیه بر روی بیلبوردها می باشد و در غرب به او لقب “برد پیت خاورمیانه” را داده اند. سریال “عشق ممنوع”در معروف شدن کیوانچ بی تاثیر نبود.

لیست محبوب ترین بازیگران مرد ترکیه

بوراک اوزچیوپت

۳۵ سال سن دارد. او در رشته عکاسی تحصیل کرده است . در سن ۲۱ سالگی به عنوان مدل در ترکیه معروف شده بود. اولین بازیش را در فیلم “حریم سلطان” آغاز کرد و بعد از آن سریال های بسیاری به او پیشنهاد شد. سیبیل بوراک چهره او را خاص کرده است و بسیاری از نوجوانان از او تقلید می کنند و سیبیل می گذارند.

آراس بولوت اینملی

در ۲۵ آگوست ۱۹۹۲ دیده به جهان گشود. او در یک خانواده هنرمند بزرگ شده است. زمانی که وارد دنیای بازیگری شد ۱۹ سال سن داشت در سریال روزی روزگاری به عنوان اولین کار بازیگری جلو دوربین رفت. او جوان ترین بازیگران موفق کشور ترکیه می باشد، سریال های معروف او حریم سلطان، گودال و سریال چکوروا می باشد.

انگین آکیورک

از این هنرمند معروف به عنوان ستاره دور از رسانه‌ها یاد می‌شود. زیرا از رسانه‌ها و مطبوعات خوشش نمی آید تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته تاریخ به اتمام رساند. سریال “فاطمه گل” باعث شد انگین به شهرت خاصی برسد همه او را با این سریال می شناسند او کلکسیونی از عکس های محبوب ترین بازیگر ترکیه در سال های مختلف دارد.

هالیت ارگنچ

متولد ۱۹۷۱ می باشد. هالیت در نوجوانی خواننده اپرا بود اما مسیر زندگی او تغییر کرد و به سمت بازیگری کشیده شد. او نیز از چهره های معروف ترکیه می باشد او با همبازی خود در سریال هزارو یک شب ازدواج کردو حاصل این ازدواج دو فرزند به نام علی و خان می باشد او عاشق خانواده اش است.

لیست محبوب ترین بازیگر های زن ترکیه

در لیست محبوب ترین بازیگر های زن ترکیه چه کسانی هستند؟

کلیپ محبوب ترین بازیگر ترکیه را می توانید در پیج های فیلم ترکیه ای در اینستاگرام ببینید.

هانده دوغان دمیر

در سال ۱۹۸۵ در آنکارا ترکیه متولد شده است او در رشته جامعه شناسی و زبان درس خوانده است. او یکی از بازیگران معروف و جوان ترکیه می باشد برای اولین بار در سریال در انتظار آفتاب در نقش زینب مقابل دوربین رفت و این سریال نقطه پرتاب او شد. او در لیست زیباترین سلبریتی های جهان قرار دارد که می توانید با مشاهده عکس های او دلیلش را درک کنید.

جانسو دره

متولد اکتبر ۱۹۸۰ می باشد وی فارغ التحصیل رشته باستان شناسی می باشد او جزء آن دسته از بازیگرانی است که می تواند هر نقشی را ایفا کند از نقش کمدی گرفته تا نقش جدی بسیار توانا می باشد.

اویکو کارایل در لیست محبوب ترین بازیگر ترکیه

متولد ۱۹۹۰ می باشد. اوکیو به عنوان زیبا ترین بازیگر ترکیه معرفی شده است او چشمانی منحصر به فردی دارد. فیلم های که در آن نقش آفرینی کرده است فیلم “کوزی گونی”و “چیزهای خوب برای مهمانی” می باشد.

هانده ارچل

او زیبایی بسیار خاصی دارد زیبایی او سهم بسیار عمده ای در معروف شدن او داشت او در ۲۴ نوامبر در سال ۱۹۹۳ متولد شده است از سال ۲۰۱۷ به صورت حرفه‌ای بازیگری خود را آغاز کرده است در سریال “رمضان تاتار” اولین بار به مقابل دوربین رفت. از فیلم‌ های او می توان “دختران آفتاب”، “مرواریدسیاه”، ” تو درم را بزن” نام برد.

دمت اوزدمیر

در سال ۱۹۹۲ در شهر کوجا علی استانبول متولد شده است. او قبل از شروع به بازیگری به عنوان رقاصه معروف خواننده ها به روی صحنه می رفت و در صحنه رقص هم به معروفیت رسید و استعداد به بازیگری او را کشف کردند در سال ۲۰۱۳ برای اولین بار با سریال “به تو یک راز خواهم گفت” جلوی دوربین رفت.

بهترین بازیگران ترکیه

آیچا آیشن توران

متولد ۱۹۹۲ می باشد در حال حاضر داشنجو سینما و تلویزیون است او به صورت حرفه‌ای آموزش بازیگری را فراگرفته است. اما در عرصه بازیگری بسیار فعالیت نداشته است و به تعداد انگشتان دست هم به جلوی دوربین حضور نداشته از سریال های او می‌توان به “مریم” اشاره کرد ولی به دلیل چهره‌ای بسیار زیبایش مورد محبوبیت می باشد.

نسلیهان آتاگول

در آگوست ۱۹۹۲ متولد شده است با بازی در سریال “عشق سیاه” و “دختر سفیر” به محبوبیت بسیاری دست یافت از نوجوانی وارد دنیای بازیگری شد و با بازی در یک فیلم تبلیغاتی شناخته شد او در سریال “برگ‌ریزان” هم ایفا نقش کرده است و از آنجا پله های ترقی را طی کرد.

طوبی بوک اوستون در لیست محبوب ترین بازیگر ترکیه

متولد استانبول می باشد. او در یک مجله آمریکایی به عنوان ۱۷ زن زیبای جهان معرفی شده است او با تبلیغ برای برند یک مارک برای اولین بار جلوی دوربین رفت ، همسر او اونور سایلاک می باشد.

هازال کایا

او در یک خانواده کاملا مرفه دیده به جهان گشوده است. از کودکی به آموزش موسیقی و باله پرداخته است و از همان کودکی باهنر آشنا بوده است. اولین بازی خود را در سریال “گنجو بازی”انجام داده است او با سریال عشق ممنوع در نقش نهال بسیار معروف شد.

برگزار کورل

در رشته تئاتر تحصیل کرده است. او با بازی در سریال هزار و یک شب در سال ۲۰۰۶ به معروفیت رسید او در سریال “کارادایی”در نقش فریده جوایز متعددی کسب کرد و برگزار با بازیگر معروف هالیت ارگنچ ازدواج کرده است.

بهترین بازیگران ترکیه و شرایط بازیگری در ترکیه چگونه است؟

دو شرط اساسی در سینما بسیار مهم است یکی به رشته بازیگری باید علاقه بسیاری داشته باشیم که این یکی از اصلی ترین شرط ها می باشد‌ و دومین شرط فرد باید بداند در چه زمینه استعداد دارند. مثلا در زمینه طنز کمدی یا فیلم جدی، بازیگران ترکیه ابتدا مدلینگ بودن و از طریق مدل شدن وارد دنیای سینما شده اند و یا از طریق دانشگاه رشته صدا و سیما تحصیل کردن در آزمون تست صدا و سیما قبول شدن از بهترین بازیگران ترکیه می توان به

 • هازار ارگو چلو
 • آراس
 • فحریه اوجن
 • سرنای ساریکایا

اشاره کرد.

معروف ترین بازیگران مرد ترکیه چه کسانی هستند؟

یکی از دلایل مهم موفقیت و پیشرفته کشور ترکیه در صنعت فیلم، سریال ترکیه و معروفیت بازیگران آن ها ملی گرایی افراطی حاکم بر ترکیه می باشد. مردم ترکیه انسان های به شدت ملی گرا می باشند هم اکنون چند نفر از معروف ترین بازیگران مرد ترکیه را توضیح می‌دهیم.

مهمت گونسور

در جوانی یک مدل بوده است و کار خود را با بازی در فیلم های ترکی و آمریکای آغاز کرده از بهترین فیلم های او می توانید” به به استانبول بگویید” اشاره کنید.

کنان ایمیر زلی اوغلو یکی از محبوب ترین بازیگر ترکیه

در سال ۱۹۴۷ متولد شده است او اولین بار با بازی در سریال “دل دیوانه”به جلو دوربین رفت. سریال های معروف او “روزگار تلخ” “کارادایی” و”ایزل” می باشند.

ارکان پتک کایا

متولد ۱۹۷۰ در استانبول می باشد. یکی از گران‌ترین بازیگران ترکیه محسوب می شود. او در سریال “دیلا خانم” و “روزی روزگاری” به محبوبیت بسیار رسید، همسر او دیدم پتک کایا می باشد.

محبوب ترین بازیگر ترکیه در 2021

محبوب ترین بازیگر ترکیه در ۲۰۲۰

سریال های ترکیه ای بیشتر درآمد و جنبه پول سازی دارند و از هنر اصلی خود دور شده‌اند. سریال های ترکیه مورد استقبال بسیاری از کشورهای اطراف می باشد به خصوص ایران به خاطر محبوبیت بازیگران ترکیه سعی می‌کنند به ظاهر خود بسیار برسند و به روز ترین و شیک ترین لباس ها را بپوشند و رفتارشان با خبرنگار ها و گزارشگر ها بسیار متین و به جا باشد از محبوب ترین بازیگران ترکیه در سال ۲۰۲۰ می‌توانیم به این بازیگران اشاره کنیم.

 • آراس بولوت اینملی
 • چاعاتای اولو سوی
 • اویکو کارایل
 • سرنای ساریکایا

محبوب ترین بازیگر ترکیه در ۲۰۲۱

بازیگران ترکیه بسیار زیبا هستند و نیاز به عمل جراحی زیبایی ندارند‌ آن ها دارای قد بلند و دست و پای کشیده می باشند و تعداد بسیاری از بازیگران ترکیه به عنوان مدل استفاده می شوند. هر سال در صدا و سیمای ترکیه زیباترین بازیگر را انتخاب می‌کنند، ملاک انتخاب بهترین بازیگر ترکیه علاوه بر زیبای استعداد و اخلاق نیز می باشد زیباترین بازیگران ترکیه در سال ۲۰۲۱ این سه بازیگر می باشند.

 • بورجو بریجیک
 • سونگول اودِن
 • سِلِن سویدِر

سوالات متداول درباره محبوب ترین بازیگر ترکیه

کدام بازیگر ترک در هالیوود نقش آفرینی کرده است؟

بازیگر ترک هالوک از بازیگران قدیمی ترکیه در کنار مورگان فریمن در هالیوود بازی کرده است.

پولدارترین افراد در بین محبوب ترین بازیگران ترکیه چه افرادی می باشند؟

هالیت ارگنچ و کنان ایمیر زالی اوغلو در دسته بازیگران پولدار می باشند.

دو نفر از زیباترین بازیگران زن ترکیه را نام ببرید؟

آیچا آیشین توران و سرنای ساریکایا

گران قیمت ترین بازیگر ترکیه چه فردی می باشد؟

کنان ایمیرزالی اوغلو در سریال کارادایی چهار میلیون دلار دستمزد گرفت.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]