محبوب ترین بازیگر ترکیه کیست؟ در این مقاله می خواهیم شما را با محبوب ترین بازیگران مرد و زن صدا و سیما ترکیه آشنا کنیم. قصد داریم توضیح مختصری در مورد بیوگرافی آن ها به شما بدهیم. پس اگر تمایل به آشنایی با این سلبریتی های ساکن ترکیه دارید، با ما همراه باشید.

لیست عناوین محتوا پنهان
محبوب ترین بازیگر ترکیه کیست

محبوب ترین بازیگر ترکیه کیست؟

ما ایرانی ها به دلیل دیدن سریال های ترکیه بسیاری از بازیگران زن و مرد ترکیه را می‌شناسیم و درباره بیوگرافی آنان اطلاعات اندکی داریم. این روزها صنعت فیلم ترکیه بسیار زیاد پیشرفت کرده است و اکثر نوجوانان و جوانان این کشور آرزو دارند که بازیگر شوند و به طریقی به محبوبیت برسند.

جوانان ترکیه استعداد بازیگری را دارند و از محبوب‌ ترین بازیگران ترکیه می توانیم به خدیجه طوبا بیوک هازال کایا، هانده ارچل، جان یامان و برن سات و… اشاره کرد. این افراد جزء بانفوذ ترین سلبریتی ها هم هستند که در ادامه بیشتر با آن ها آشنا خواهید شد.

لیست محبوب ترین بازیگران مرد ترکیه را چه کسانی تشکیل می دهند؟

لیست محبوب ترین بازیگران مرد ترکیه را چه کسانی تشکیل می دهند؟

بازیگران مرد ترکیه بسیار خوشتیپ و جذاب هستند. این بازیگران اکثراً به عنوان مدلینگ فعالیت می‌کنند. به خاطر قد بلند و جذاب شان در سریال ها می درخشند. در این مقاله می خواهیم تعداد از محبوب ترین بازیگران ترکیه را به شما معرفی کنیم.

جان یامان

جان یامان در سال ۱۹۸۹ در استانبول متولد شده است. او تک فرزند می‌باشد و در خانواده‌ ای پولدار بزرگ شده است. او در رشته حقوق تحصیل کرده است. او از سال ۲۰۱۴ بازیگری را شروع کرد و اولین سریالی که به صورت حرفه ای بازی کرد “دلدادگی” بود.

ابراهیم تاتلیس

ابراهیم تاتلیسس یکی از بازیگران ترکی مرد است که قبل از آن که به صورت حرفه‌ای بازیگری و کارگردانی را آغاز کند از خواننده های محبوب استانبول بود. او با فیلم “یالان” ساخت ۱۹۸۲ اولین بازیگری خود را استارت زد. ابراهیم اکثر فیلم های که خود کارگردانی می‌کند به عنوان نقش اصلی نیز بازی می کند او از بازیگران قدیمی ترکیه می باشد.

چاعاتای اولوسوی

چاعاتایی به دلیل چهره زیبا و سن کم خود به عنوان جذاب ترین بازیگران سال ترکیه شناخته شده است و متولد سال ۱۹۲۰ در استانبول می باشد. چاعاتایی در سریال ها نقش اصلی را بازی می کند و همیشه مورد توجه مخاطبانش می باشد.

چتین تکیندور محبوب ترین بازیگر ترکیه

او جزء پر افتخار ترین مردهای بازیگر ترکیه می باشد. در سال ۱۹۴۵ متولد شده است وی بازیگری را از تئاتر شروع کرد و با تلاش های بسیار خود توانست جزء معروف ترین بازیگران مرد ترکیه شود. چتین تکیندور ۵۰ ساله است وارد عرصه بازیگری شده و جایزه های بسیاری در عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون کسب کرده است.

هالوک بیلگینر محبوب ترین بازیگر ترکیه

متولد ۱۹۵۴ از شهر ازمیر می باشد. هالوک در کارنامه بازیگری خود در هالیوود کنار بازیگر به نام “مورگان فریمن” نقش آفرینی کرده است. هالوک علاوه بر ترکیه در جهان نیز شهرت دارد مهم ترین فیلم‌ های او “بن هور۲۰۱۶” و “هم بازی” نام دارد.

کیوانچ تاتلیتوغ محبوب ترین بازیگر ترکیه

دارای ۳۶ سال سن می باشد در حال حاضر به عنوان یک مدل معروف و محبوب برای برنده های پوشاک ماوی، شامپو هد اند شولدرز و بستنی مگنوم تبلیغات می‌کند. او در سال ۲۰۰۲ به عنوان بهترین مدل جهان شناخته شده است. عکس او به عنوان عکس یکی از خوشتیب ترین بازیگران ترکی بر روی بیلبوردها می باشد و در غرب به او لقب “برد پیت خاورمیانه” را داده اند.

بوراک اوزچیوپت

بوراک اوزچیوپت

بوراک اوزچیوپت ۳۵ سال سن دارد. او در رشته عکاسی تحصیل کرده است . در سن ۲۱ سالگی به عنوان مدل در ترکیه معروف شده بود. اولین بازی اش را در فیلم “حریم سلطان” آغاز کرد و بعد از آن سریال های بسیاری به او پیشنهاد شد. سیبیل بوراک چهره او را خاص کرده است و بسیاری از نوجوانان از او تقلید می کنند و سیبیل می گذارند.

آراس بولوت اینملی

آراس بولوت اینملی در ۲۵ آگوست ۱۹۹۲ دیده به جهان گشود. او در یک خانواده هنرمند بزرگ شده است. زمانی که وارد دنیای بازیگری شد. او ۱۹ سال سن داشت در سریال روزی روزگاری به عنوان اولین کار بازیگری جلو دوربین رفت. او جوان ترین بازیگران موفق کشور ترکیه می باشد.

انگین آکیورک

از این هنرمند معروف به عنوان ستاره دور از رسانه‌ ها یاد می‌شود. زیرا از رسانه‌ ها و مطبوعات خوشش نمی آید. تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته تاریخ به اتمام رساند. سریال “فاطمه گل” باعث شد انگین به شهرت خاصی برسد. همه او را با این سریال می شناسند.

هالیت ارگنچ

متولد ۱۹۷۱ می باشد. هالیت در نوجوانی خواننده اپرا بود اما مسیر زندگی او تغییر کرد و به سمت بازیگری کشیده شد. او نیز از چهره های معروف ترکیه می باشد او با هم بازی خود در سریال هزار و یک شب ازدواج کرد و حاصل این ازدواج دو فرزند به نام علی و خان می باشد.

آلپ نوروز

آلپ نوروز، بازیگر جوان و پرطرفدار ترک، فعالیت خود را از سال ۲۰۱۶ آغاز کرد و تحصیلاتش را در رشته زبان و ادبیات ترکی به پایان رساند. او که از کودکی به بازیگری علاقه‌ مند بود، تحت تعلیم بزرگانی چون آلتان ارککلی و سیهان اونال به فراگیری هنر بازیگری پرداخت. نوروز در کنار تحصیل در هنرستان بازیگری، به مدلینگ نیز روی آورد.

ابراهیم چلیکول 

ابراهیم چلیکول، بازیگر معتبر ترک که اصالتی متنوع دارد و ریشه‌ هایی از یونانی و عربی در خاندانش دیده می‌ شود. او شخصیتی است که از دل خانواده‌ ای عاشق هنر و ورزش به جهانیان معرفی شده است. وی که در جوانی با بازی در تیم ملی بسکتبال ترکیه در زیر ۲۰ سال برای خود نامی دست و پا کرد، بعد ها به دنیای مدلینگ وارد شد. ابراهیم بعد از درگذشت پدرش، توپ و تور را کنار گذاشت و به صورت حرفه‌ ای به مدلینگ روی آورد.

مهمت گونسور

مهمت گونسور در جوانی یک مدل بوده است و کار خود را با بازی در فیلم های ترکی و آمریکای آغاز کرده از بهترین فیلم های او می توانید” به به استانبول بگویید” اشاره کنید.

کنان ایمیر زلی اوغلو

او در سال ۱۹۴۷ متولد شده است. او اولین بار با بازی در سریال “دل دیوانه”به جلو دوربین رفت. سریال های معروف او “روزگار تلخ” “کارادایی” و”ایزل” می باشند.

ارکان پتک کایا

او متولد ۱۹۷۰ در استانبول می باشد. یکی از گران‌ ترین بازیگران ترکیه محسوب می شود. او در سریال “دیلا خانم” و “روزی روزگاری” به محبوبیت بسیار رسید. همسر او دیدم پتک کایا می باشد.

انور سعید یاران

انور سعید یاران به تازگی به شهرت رسیده است، به دلیل نقش‌ آفرینی درخشان در سریال خواهر و برادرانم به عنوان محبوب ترین بازیگر ترکیه شناخته می شود. او که ابتدا در مدیریت ورزشی تحصیل کرده و در کنار آن در مدلینگ فعالیت داشت، با بردن عنوان بهترین مدل ترکیه در سال ۲۰۱۶، چشم‌ ها را به خود خیره کرد.

بوراک دنیز محبوب ترین بازیگر ترکیه

بوراک دنیز، که در ازمیت بزرگ شده و در رشته تاریخ هنر تحصیل کرده. او نیز یکی از چهره‌ های دوست‌ داشتنی و محبوب ترین بازیگر ترکیه است. او از دوران دبیرستان با شرکت در کارگاه‌ های بازیگری پایه‌ های حرفه‌ ای خود را محکم کرد و سرانجام توسط دوروک ارتن کشف شده و به دنیای بازیگری وارد شد. اولین حضور قابل توجه او در خاطرات کالج بود ولی با بازی در سریال‌ های جزر و مد و عشق حرف حالیش نمی‌ شه به همراه هانده ارچل، به اوج شهرت رسید.

باریش آردوچ

باریش آردوچ که ریشه‌ های آلبانیایی و ترکیه‌ ای دارد، در کودکی به ترکیه بازگشت و دهه نوجوانی خود را در استانبول سپری کرد. او در سال ۲۰۱۱ وارد دنیای بازیگری شد و با نقش‌ آفرینی‌ های چشم‌ گیر در چندین سریال، توانایی‌ های خود را نشان داد. او با بازی در فیلم برجسته ترکی، فقط تو حدود سه سال پس از ورودش به سینما به محبوب ترین بازیگر ترکیه تبدیل شد. محبوبیت واقعی باریش از بازی در سریال عشق اجاره‌ ای شروع شد که او را به یکی از ستارگان برتر ترکیه تبدیل کرد.

کرم بورسین

کرم بورسین، که در تاریخ ۴ ژوئن ۱۹۸۷ به دنیا آمد، به عنوان بازیگری ترکیه‌ ای شناخته می‌ شود. او پیش از این در سال ۲۰۱۰، در آثار تلویزیونی آمریکایی مانند Sharktopus به ایفای نقش پرداخته است. بورسین در تاریخ ۹ سپتامبر ۲۰۱۳، چهره‌ ای شاخص در تبلیغات پیام‌ رسان اجتماعی لاین بود.

او با نقش‌ آفرینی به عنوان کرم سایر در سریال در انتظار آفتاب از شبکه D به شهرت رسید. بورسین، که در هالیوود و سینمای ترکیه فعال است، در فیلم‌ های خود از هر دو زبان انگلیسی و ترکی استفاده می‌ کند و جایزه بهترین بازیگر بین‌ المللی سئول را در کارنامه‌ اش دارد.

در لیست محبوب ترین بازیگر های زن ترکیه چه کسانی هستند؟

در لیست محبوب ترین بازیگر های زن ترکیه چه کسانی هستند؟

در این قسمت از مقاله، بعد از معرفی کامل تمام محبوب ترین بازیگر های مرد در ترکیه، به معرفی کامل بازیگران زن می پردازیم. دقت داشته باشید که بیوگرافی هایی که بیان می شوند، مختصر می باشند و شما می توانید از طریق مقاله های دیگر به طور کامل با این اشخاص آشنا شوید.

هانده دوغان دمیر

هانده دوغان دمیر در سال ۱۹۸۵ در آنکارا ترکیه متولد شده است. او در رشته جامعه شناسی و زبان درس خوانده است. او یکی از بازیگران معروف و جوان ترکیه می باشد. برای اولین بار در سریال در انتظار آفتاب در نقش زینب مقابل دوربین رفت و این سریال نقطه پرتاب او شد. او در لیست زیباترین سلبریتی های جهان قرار دارد که می توانید با مشاهده عکس های او دلیلش را درک کنید.

جانسو دره

متولد اکتبر ۱۹۸۰ می باشد وی فارغ التحصیل رشته باستان شناسی می باشد. او جزء آن دسته از بازیگرانی است که می تواند هر نقشی را ایفا کند. از نقش کمدی گرفته تا نقش جدی بسیار توانا می باشد.

اویکو کارایل محبوب ترین بازیگر ترکیه

او متولد ۱۹۹۰ می باشد. اوکیو به عنوان زیبا ترین بازیگر ترکیه معرفی شده است. او چشمانی منحصر به فردی دارد. فیلم های که در آن نقش آفرینی کرده است فیلم “کوزی گونی”و “چیزهای خوب برای مهمانی” می باشد.

هانده ارچل

هانده ارچل

او زیبایی بسیار خاصی دارد. زیبایی او سهم بسیار عمده ای در معروف شدن او دارد. به همین دلیل در ارتباط با راز زیبایی هانده ارچل نیز توجه طرف دار هایش جذب شده است. او در ۲۴ نوامبر در سال ۱۹۹۳ متولد شده است. از سال ۲۰۱۷ به صورت حرفه‌ای بازیگری خود را آغاز کرده است. او در سریال “رمضان تاتار” اولین بار به مقابل دوربین رفت. از فیلم‌ های او می توان “دختران آفتاب”، “مرواریدسیاه”، ” تو درم را بزن” نام برد.

الچین سانگو

الچین سانگو یکی از چهره‌ های برجسته و درخشان عرصه بازیگری ترکیه است که اصالتی قفقازی دارد. او که از طریق تبلیغات تلویزیونی به شهرت رسید، اکنون به عنوان محبوب ترین بازیگر ترکیه شناخته می‌ شود. سانگو مدرک تحصیلی خود را از بخش اپرای دانشگاه مرسین به دست آورده و پس از آن با شرکت در کلاس‌ های بازیگری مهارت‌ های خود را تقویت کرده است. او نخستین بار در سال ۲۰۱۱ با سریال روزی روزگاری به دنیای بازیگری قدم گذاشت و بلافاصله توانست توجهات زیادی را به خود جلب کند.

اوزگه گورل

اوزگه گورل چایوغلو نیز یکی دیگر از ستاره‌ های درخشان صنعت بازیگری ترکیه است که خون قفقازی از پدر و یونانی از مادر به ارث برده است. او تحصیلات خود را در دانشگاه بیکنت آغاز کرد. اما به جای تکمیل آن، راهی دنیای بازیگری شد. اوزگه اولین بار با نقش زینب در سریال دخترم در سال‌ های ابتدایی کارش نمایان شد.

برن سات

برن سات نیز یکی دیگر از اسطوره‌ های صحنه بازیگری ترکیه است که توانست با شرکت در برنامه ستاره‌ های ترکیه و کسب توجه تومریس گیریتلیوغلو، به دنیای حرفه‌ ای بازیگری قدم بگذارد. سریال عشق ممنوعه یکی از بهترین کارها در دوران حرفه‌ ای او بود که سبب دریافت افتخارات و جوایز متعددی برای او شد.

فحریه اوجن

فحریه اوجن

فحریه اوجن بازیگری است که از سنین جوانی و با معرفی به تهیه‌ کننده‌ ای بنام ابراهیم مرتغلو توسط اویا آیدوغان، وارد عرصه بازیگری شد و با فیلم جنت در سال ۲۰۰۸ در این حرفه قدم گذاشت. او با بازی در کنار بوراک اوزچیویت در سریال عشق شبیه توئه به شهرت رسید. این زوج که در سال ۲۰۱۷ با یکدیگر ازدواج کردند، اکنون در انتظار فرزند دوم خود هستند. فحریه به دلیل استعداد درخشانش در بازیگری، بارها موفق به کسب جوایز بهترین بازیگر زن ترکیه شده است.

پینار دنیز

اخیرا، او در نقش اصلی سرکان بولات در سریال موفق تو درم را بزن به همراه هانده ارچل ظاهر شد. این سریال که توسط MF Yapım تولید شده و تحت کارگردانی یوسف پیرهسان، اندر مهلار و آلتان دونمز است، در ۸ ژوئیه ۲۰۲۰ از شبکه فاکس ترکیه پخش شد و با استقبال نقادان و مخاطبان روبرو شد.

سرینای ساریکایا

سرینای ساریکایا که به عنوان محبوب ترین بازیگر ترکیه شناخته می‌ شود، فعالیت هنری خود را از ۱۴ سالگی با نقش‌ آفرینی در فیلم Şaşkın حیران، آغاز کرد. وی که تحصیلاتش را در زمینه تئاتر از دانشگاه هنر‌های عالی استانبول به پایان رسانده، به خاطر بازی در نقش اصلی سریال جز و مد به شهرت فراوانی دست یافت.

دمت اوزدمیر

دمت اوزدمیر در سال ۱۹۹۲ در شهر کوجا علی استانبول متولد شده است. او قبل از شروع به بازیگری به عنوان رقاصه معروف خواننده ها به روی صحنه می رفت و در صحنه رقص هم به معروفیت رسید و استعداد به بازیگری او را کشف کردند. او در سال ۲۰۱۳ برای اولین بار با سریال “به تو یک راز خواهم گفت” جلوی دوربین رفت.

آیچا آیشن توران

آیچا آیشن توران

او متولد ۱۹۹۲ می باشد. او در حال حاضر داشنجو سینما و تلویزیون است. او به صورت حرفه‌ای آموزش بازیگری را فراگرفته است. اما در عرصه بازیگری بسیار فعالیت نداشته است و به تعداد انگشتان دست هم به جلوی دوربین حضور نداشته. از سریال های او می‌توان به “مریم” اشاره کرد ولی به دلیل چهره‌ای بسیار زیبایش مورد محبوبیت می باشد.

نسلیهان آتاگول محبوب ترین بازیگر ترکیه

نسلیهان آتاگول در آگوست ۱۹۹۲ متولد شده است. او با بازی در سریال “عشق سیاه” و “دختر سفیر” به محبوبیت بسیاری دست یافت. او از نوجوانی وارد دنیای بازیگری شد و با بازی در یک فیلم تبلیغاتی شناخته شد. او در سریال “برگ‌ریزان” هم ایفا نقش کرده است و از آنجا پله های ترقی را طی کرد.

طوبی بوک اوستون

طوبی متولد استانبول می باشد. او در یک مجله آمریکایی به عنوان ۱۷ زن زیبای جهان معرفی شده است. او با تبلیغ برای برند یک مارک برای اولین بار جلوی دوربین رفت ، همسر او اونور سایلاک می باشد.

هازال کایا محبوب ترین بازیگر ترکیه

هازال کایا در یک خانواده کاملا مرفه دیده به جهان گشوده است. از کودکی به آموزش موسیقی و باله پرداخته است و از همان کودکی باهنر آشنا بوده است. اولین بازی خود را در سریال “گنجو بازی”انجام داده است او با سریال عشق ممنوع در نقش نهال بسیار معروف شد.

برگزار کورل

برگزار کورل در رشته تئاتر تحصیل کرده است. او با بازی در سریال هزار و یک شب در سال ۲۰۰۶ به معروفیت رسید. او در سریال “کارادایی”در نقش فریده جوایز متعددی کسب کرد و برگزار با بازیگر معروف هالیت ارگنچ ازدواج کرده است.

محبوب ترین بازیگر ترکیه و شرایط بازیگری در ترکیه

دو شرط اساسی در سینما بسیار مهم است، یکی به رشته بازیگری باید علاقه بسیاری داشته باشیم که این یکی از اصلی ترین شرط ها می باشد‌ و دومین شرط فرد باید بداند در چه زمینه استعداد دارند. مثلا در زمینه طنز کمدی یا فیلم جدی؛ لازم به ذکر است که بازیگران ترکیه ابتدا مدلینگ بودن و از طریق مدل شدن وارد دنیای سینما شده اند و یا از طریق دانشگاه رشته صدا و سیما تحصیل کردن در آزمون تست صدا و سیما قبول شده اند. از بهترین بازیگران ترکیه می توان به تمام موارد ذکر شده در بالا اشاره نمود.

محبوب ترین بازیگر ترکیه در 2023

محبوب ترین بازیگر ترکیه در ۲۰۲۳

بازیگران ترکیه بسیار زیبا هستند و نیاز به عمل جراحی زیبایی ندارند‌. آن ها دارای قد بلند و دست و پای کشیده می باشند و تعداد بسیاری از بازیگران ترکیه به عنوان مدل استفاده می شوند. هر سال در صدا و سیمای ترکیه زیباترین بازیگر را انتخاب می‌کنند، ملاک انتخاب بهترین بازیگر ترکیه علاوه بر زیبای استعداد و اخلاق نیز می باشد. زیباترین بازیگران ترکیه در سال ۲۰۲۳ این سه بازیگر می باشند.

 • بورجو بریجیک
 • سونگول اودِن
 • سِلِن سویدِر

سوالات متداول در ارتباط با محبوب ترین بازیگر ترکیه

 1. کدام بازیگر ترک در هالیوود نقش آفرینی کرده است؟

  بازیگر ترک هالوک از بازیگران قدیمی ترکیه در کنار مورگان فریمن در هالیوود بازی کرده است.

 2. پولدارترین افراد در بین محبوب ترین بازیگران ترکیه چه افرادی می باشند؟

  هالیت ارگنچ و کنان ایمیر زالی اوغلو در دسته بازیگران پولدار می باشند.

 3. دو نفر از زیباترین بازیگران زن ترکیه را نام ببرید؟

  آیچا آیشین توران و سرنای ساریکایا دو نفر از زیباترین بازیگران می باشند.

 4. گران قیمت ترین بازیگر ترکیه چه فردی می باشد؟

  کنان ایمیرزالی اوغلو در سریال کارادایی چهار میلیون دلار دستمزد گرفت و به همین دلیل به عنوان گران قیمت ترین بازیگر شناخته می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]