هر گاه صحبت از پولدار ترین فوتبالیست ایران مطرح می شود، اولین نامی که به ذهن همه ما می رسد نام علی دایی است. او علاوه بر درآمدی که در زمان فوتبالیست شدن خود کسب کرده است، در زمینه های دیگری نیز فعال بوده است. اولین تجارت این فوتبالیست در کنار فوتبال مغازه ای بوده است که با جمع کردن اولین درآمد هایش از فوتبال در خیابان منیریه تهران با شراکت یکی از دوستانش خریده است.

پولدار ترین فوتبالیست ایران چه کسی است؟

پولدار ترین فوتبالیست ایران چه کسی است؟

علی دایی یکی از پولدارترین فوتبالیست های ایران به شمار می رود و بعضی او را نفر اول در این فهرست می دانند. اما نام های دیگری مثل خداداد عزیزی، علی کریمی، کریم باقری و مهدی مهدوی کیا که همگی از هم دوره ای های علی دایی هستند نیز در این میان دیده می شود.

علی دایی متولد ۱۴ بهمن ماه سال ۱۳۴۸ است و فوتبال خود را در سال ۱۳۶۷ از تیم استقلال اردبیل شروع کرده است. تیم تاکسیرانی تهران و تیم بانک تجارت تیم های بعدی او قبل از رفتنش به تیم پرسپولیس تهران بوده است. او ۲ سال در تیم پرسپولیس بازی کرده است و در سال ۱۳۷۵ به السد قطر رفت. علی دایی فوتبال خود را تا سال ۱۳۸۲ در تیم های خارجی آرمینیا بیله‌ فلد، بایرن مونیخ، هرتابرلین و الشباب امارات دنبال کرده است.

علی دایی پس از بازگشت به ایران در تیم های پرسپولیس، صبا باتری و سایپا به میدان رفت و در این تیم بود که با رفتن مربی تیم سایپا به عنوان اولین مربی و بازیکن تیم سایپا را به قهرمانی رساند. این قهرمانی پایان دوران بازیکنی فوتبال او و ورود به دنیای مربیگری بود.

ثروت پولدار ترین فوتبالیست ایران چقدر است؟

علی دایی از اسطوره های فوتبال ایران از ابتدا در کنار بازی فوتبال و مربیگری در زمینه های دیگری نیز فعالیت می کرده است. این فوتبالیست سابق و پر آوازه کشورمان صاحب نمایندگی برندهای ورزشی معتبر خارجی مثل نایک و آدیداس در ایران است. او همچنین صاحب برند ایرانی پوشاک ورزشی دایی که خود بنیانگذار آن است، نیز می باشد.

این فوتبالیست عنوان کرده است که فعالیت هایی در حوزه صنایع غذایی نیز دارد. همچنین اخباری از ساخت شهرکی تفریحی توسط علی دایی در کنار چالوس نیزمنتشر شده است. با این وجود او خود را سرمایه دار نمی داند و اعتقاد دارد که هر آن چه تا کنون به دست آورده است با زحمت و تلاش خود بوده است و به آن افتخار می کند.

خانه لوکس پولدار ترین فوتبالیست ایران

عکس ها و مطالب زیادی از خانه های مجلل و لوکس علی دایی در تهران و همین طور خانه او در کانادا منتشر شده است، اما خود او در مصاحبه هایش عنوان کرده است که یک خانه ۴۱۸ متری دارد و برای داشتن یک زندگی سالم و بدون خوردن مال حرام تلاش زیادی کرده است و شکرگذار است.

ماشین پولدار ترین فوتبالیست ایران

ماشین پولدار ترین فوتبالیست ایران

بعد از پرداختن به خانه های فوتبالیست های ایرانی ثروتمند، به سراغ ماشین پولدارترین فوتبالیست می رویم. علی دایی رکورد دار بیشترین تعداد ماشین در بین فوتبالیست های ایرانی است. گفته شده است که پارکینگ منزل او تفاوتی با یک نمایشگاه ماشین های خارجی و آخرین مدل ندارد. ماشین او در زمان مربیگری اش در پرسپولیس مازراتی بوده است که آن زمان حدود یک میلیارد قیمت داشته است. علاوه بر این او همزمان ۲ ماشین پورشه، ۳ ماشین بی ام دبلیو، یک ماشین لندکروز و دو بنز از جدیدترین مدل های آن ها را سوار می شده است که نشان از ثروت علی دایی دارد.

بد نیست اشاره ای به پولدار ترین فوتبالیست جهان ۲۰۲۱ نیز داشته باشیم، حتما حدس می زنید که کریستین رونالدو عنوان پولدارترین فوتبالیست جهان را دارد. پس از او نیز لیونل مسی قرار گرفته است. این دو فوتبالیست پر آوازه عنوان پولدار ترین فوتبالیست جهان ۲۰۲۰ را نیز دارند. پس از این دو در بین ده فوتبالیست ثروتمند جهان نام هایی مثل زلاتان ابراهیموویچ، وین رونی، ادن هازار، گرت بیل و نیمار به چشم می خورند.

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که پولدارترین ورزشکار ایران کیست؟ دیوید بختیاری، بازیکن فوتبال آمریکایی پکرز از چهره های سرشناس دنیا با این عنوان شناخته می شود.

در یکی از گفتگوها در مورد ثروت علی انصاریان فوتبالیست مرحوم ایرانی گفته است که پول برایش اهمیتی نداشته است و برایش انسان بودن مهم تر است، هر پولی که کسب می کرده است بیشتر آن را به خانواده اش می داده است. تعدادی از فوتبالیست های ایرانی هم هستند که به دلایل مختلف اکنون به فوتبالیست های فقیر ایرانی تبدیل شده اند.

پولدار ترین فوتبالیست های ایران در کدام تیم ها بازی کرده اند؟

پولدار ترین فوتبالیست های ایران در کدام تیم ها بازی کرده اند؟

بعد از علی دایی که به عنوان پولدار ترین بازیکن فوتیال در ایران مطرح شده است، فوتبالیست هایی مثل خداداد عزیزی، علی کریمی، کریم باقری و مهدی مهدوی کیا قرار دارند. خداداد عزیزی غزال تیز پای فوتبال ایران و بازیکن مشهدی، سال های اول فوتبال خود را در تیم های ابومسلم مشهد، فتح تهران و بهمن بازی کرده است. او در سال ۱۳۷۶ در بازی های آسیایی بازیکن قرضی تیم پرسپولیس تهران بود، سپس تا سال ۱۳۷۹ در تیم آلمانی کلن فوتبال خود را ادامه داد.

سپس برای تیم های سن خوزه آمریکا و النصر امارات هر کدام فقط به مدت یک فصل بازی کرد و به ایران بازگشت و به مدت ۴ سال در تیم پاس تهران بازی کرد. تیم های بعدی او عقاب تهران و راه آهن بودند. خداداد عزیزی صاحب یک برند ورزشی ایرانی است، همین طور یک مجموعه طلا فروشی در تهران دارد.

علی کریمی دیگر فوتبالیست ثروتمند ایرانی، فوتبال خود را از ۱۲ سالگی در نفت تهران شروع کرد. تیم های فتح تهران، پرسپولیس تهران، الاهلی امارات، بایرن مونیخ، القطر قطر، باشگاه السیلیه قطر باشگاه هایی بودند که علی کریمی در آن ها فوتبال بازی کرده است. در سال ۱۳۸۷ مجددا به تیم پرسپولیس پیوست، سپس درتیم استیل آذین و تیم شالکه بود و مجددا پس از رفتن به پرسپولیس تا سال ۱۳۹۲ دراین تیم تهرانی ماند.

تراکتورسازی آخرین تیمی بود که علی کریمی در آن آخرین سال های فوتبال خود را گذرانده است. علی کریمی در زمینه ساخت و سازفعالیت دارد.

پولدار ترین فوتبالیست های ایران چه حواشی داشته اند؟

به طور کلی فوتبال ایران و فوتبالیست های ایرانی اغلب حاشیه های زیادی دارند و وقتی عنوان پولدارترین فوتبالیست را نیز به همراه داشته باشند این حواشی بیشتر خواهد شد.

یکی از حاشیه های او این بوده است که در یکی از مصاحبه هایش که با شبکه خبر در تلویزیون ایران در سال ۱۳۹۲ انجام داده بود، برکناری اش از تیم ملی ایران را به شخصی غیرمرتبط با فوتبال و مسئول در دولت (آقای محمود احمدی نژاد) نسبت داد و از دخالت این افراد نا آشنا با فوتبال در این قبیل امور ورزشی اظهار تاسف کرد. سرقت گردنبند علی دایی به ارزش ۱۵۰ میلیون تومان نیز یکی از خبر هایی بود که در سال های اخیر بر سر زبان ها بود.

عکس پولدار ترین فوتبالیست ایران

عکس پولدار ترین فوتبالیست ایران

اگر عکس پولدارترین فوتبالیست ایران را در گوگل جستجو کنید حتما با اشخاصی مانند علی دایی، خداداد عزیزی، علی کریمی، کریم باقری و مهدی مهدوی کیا مواجه خواهید شد. این فوتبالیست های کشورمان که همگی تقریبا در یک دوره زمانی بازی می کرده اند، سابقه حضور در تیم های مطرح کشور را داشته اند که به تبع رقم قرارداد های آن ها پایین نبوده است.

همچنین آن ها به دلیل نشان دادن عملکرد های مثبت از خود در بازی هایی که برای تیم ملی ایران انجام داده بودند، جزو اولین لژیونرهای ایرانی بودند و با بستن قرارداد با تیم های خارج از کشورتوانستند درآمد های خوبی از این راه به دست بیاورند. این فوتبالیست های مطرح کشورمان با سرمایه گذاری این درآمد های فوتبالی خود در زمینه های دیگر توانسته اند اکنون در فهرست پولدار ترین فوتبالیست های ایران قرار بگیرند.

کدام یک از فوتبالیست های ایرانی قرارداد نجومی دارند؟

یکی از موضوعاتی که سعی می شود در ایران خیلی رسانه ای نشود، رقم قرارداد فوتبالیست ها مخصوصا در تیم های مطرح کشور است. اما آن طور که در خبرگزاری های ورزشی عنوان شده است، در فصل گذشته بازیکنان پرسپولیس برای ماندن در این تیم مبالغ بالای ۱۰ میلیارد می خواستند. گفته شده است که بالاترین میزان قراداد این تیم ۸ میلیرد تومان بوده است. سپاهان تیم دیگری است که حتی قرارداد های ۱۰ میلیاردی نیز داشته است که مربوط به امید نورافکن است. استقلال نیز در این فصل قراردادهای ۱۰ میلیاردی داشته است.

چرا فوتبالیست های ثروتمند مورد هجمه مردم قرار می گیرند؟

از آن جا که تماشای فوتبال یکی ازعلایق و سرگرمی های مردم ایران است، دنبال کردن فوتبالیست ها دراخبار و در شبکه های اجتماعی نیز به یک سرگرمی برای کاربران تبدیل شده است. دیدن لباس های مارک دار بر تن آن ها و یا ماشین های مدل بالای خارجی زیر پای این قشر پر درآمد ایرانی و یا گرفتن جشن های ازدواج مجلل و پر هزینه باعث ایجاد حساسیت در بین مردم شده است.

پولدار ترین فوتبالیست ایران چه افتخاراتی کسب کرده است؟

این فوتبالیست افتخارات بسیاری را در دوران بازیکنی و مربیگری خود همراه با تیم های مختلف کسب کرده است. اما از جمله افتخاراتی که به عنوان شخص علی دایی در سال های فعالیت خود کسب کرده است شامل موارد زیر است: بازیکن سال فوتبال آسیا در سال ۱۹۹۹، آقای گل ملی جهان ( که البته این عنوان Ali Daei اکنون در اختیار کریستین رونالدو است)، آقای گل جام ملت های آسیا در سال ۱۹۹۶ ( با ۸ گل)، آقای گل آسیا در سال ۱۹۹۸ ( با ۸ گل)، آقای گل بازی های غرب آسیا در سال ۲۰۰۴ ( با ۵ گل) و آقای گل لیگ برتر ایران سال ۱۳۸۲-۱۳۸۳ ( با ۱۶ گل)

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. پولدار ترین فوتبالیست ایرانی چه کسی است؟

  هر گاه صحبت از پولدار ترین فوتبالیست ایران مطرح می شود، اولین نامی که به ذهن همه ما می رسد نام علی دایی است.

 2. چه کسانی ثروتمند ترین فوتبالیست های ایرانی هستند؟

  بعد از علی دایی که به عنوان پولدارترین فوتبالیست ایرانی شناخته می شود، نام های دیگری مثل خداداد عزیزی، علی کریمی، کریم باقری و مهدی مهدوی کیا که همگی از هم دوره ای های علی دایی هستند نیز در این میان دیده می شود.

 3. ماشین پولدارترین فوتبالیست ایرانی چیست؟

  علی دایی رکورد دار بیشترین تعداد ماشین در بین فوتبالیست های ایرانی است. ماشین او در زمان مربیگری اش در پرسپولیس مازراتی بوده است. علاوه بر این او همزمان ۲ ماشین پورشه، ۳ ماشین بی ام دبلیو، یک ماشین لندکروز و دو بنز از جدیدترین مدل های آن ها را سوار می شده است.

 4. پولدارترین فوتبالیست ایرانی ثروت خود را از کجا آورده است؟

  علی دایی از ابتدا در کنار بازی فوتبال و مربیگری در زمینه های دیگری نیز فعالیت می کرده است. این فوتبالیست سابق و پر آوازه کشورمان صاحب نمایندگی برند های ورزشی معتبر خارجی مثل نایک و آدیداس در ایران است. او همچنین صاحب برند ایرانی پوشاک ورزشی دایی که خود بنیانگذار آن است، نیز می باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]