تورج نگهبان یکی از شاعر ها و آهنگسازان خوانندگان ایرانی می باشد که در شهر اهواز به دنیا آمده است. نکته قابل ذکر این است که او مدتی پس از تولدش ایران را به مقصد آمریکا ترک کرد. جالب است بدانید که این شخص در سال ۱۳۸۷ و نزدیک به ۱۳ سال پیش از دنیا رفته است و در حال حاضر در شهر کالیفرنیای آمریکا دفن شده است.

آقای تورج نگهبان در زمینه فعالیت های هنری مختلف مانند شاعری، نویسندگی، آهنگسازی و همچنین تنظیم آهنگ فعالیت های خود را به صورت جدی و حذفه ای دنبال می کرده است. در این مقاله قصد داریم شما را با این فرد به صورت دقیق آشنا کرده و توضیحاتی را در رابطه با زندگی شخصی او به شما ارائه دهیم. در ادامه می توانید با مطالعه این پست از اطلاعات مفیدی پیرو این موضوع بهره مند شوید.

تورج نگهبان کیست؟

تورج نگهبان کیست؟

تورج نگهبان یکی از هنرمندان ایرانی می باشد که به حرفه شاعری، نویسندگی، آهنگسازی و ترانه سرایی مشغول بوده است. این شخص پر آوازه در تاریخ ۶ اردیبهشت ماه سال ۱۳۱۱ و در شهر اهواز به دنیا آمده است. نکته قابل ذکر این است که این هنر پیشه ایرانی در تاریخ ۳۰ مرداد ماه ۱۳۸۷ نیز از دنیا رفته است و در حال حاضر در گورستان فارست لاون که در شهر کالیفرنیای آمریکا واقع شده است دفن شده است. به همین دلیل نیز از او به عنوان یکی از سلبریتی های وطن فروش یاد می شود. او در خرم شهر تحصیلات ابتدایی خود را گذرانده است و همچنین برای تحصیل در مقطع دبیرستان به تهران رفته است.

در سال ۱۳۲۷ توانست با فعالیت کردن در یکی از فیلم های سینمایی تازه ساخت، که کار های تنظیم آهنگش را انجام می داد کار خود را در این حرفه آغاز کند. جالب است بدانید که تورج نگهبان یکی از افرادی بود که موسیقی های وسط فیلم را نیز طراحی کرده است. در اواسط دهه ۴۰ بود که آقای تورج نگهبان با همکاری یکی از دوستان خود که آقای پرویز اتابکی نام داشت برای نخستین باز استودیوی خود را در خیابان رامسر تهران و به نام استودیوی طنین راه اندازی کرد. جالب است بدانید که این شخص در کنار خواننده های معروفی مانند داریوش اقبالی فعالیت کرده است و همچنین آهنگ هایی مانند سرود آفرینش و مهستی را با همکاری یک دیگر به انجام رسانده اند.

اشعار معروف تورج نگهبان کدامند؟

اشعار معروف تورج نگهبان کدامند؟

همان طور که می دانید تورج نگهبان یکی از شعرا و نویسندگان پر آوازه و معروف ایرانی محبوب ترین سلبریتی ایرانی بود. که تا به حال شعر های زیادی را نوشته است و همچنین آهنگ های بسیار زیادی را برای فیلم ها و همچنین خوانندگان طراحی کرده است. در این قسمت از مقاله می خواهیم برخی از شعر های این شاعر را به شما معرفی کرده و توضیحاتی را در رابطه با آن ها به شما ارائه دهیم.

سرود آفرینش

یکی از معروف ترین و بهترین شعر های آقای تورج نگهبان سرود آفرینش می باشد که در سال ۱۳۲۸ آن را طراحی کرده است. تنظیم آهنگ این شعر را شخصی به نام مهربویا انجام داده است و توانست به خوبی نیز از پس این کار بر آید.

مهستی

از دیگر شعر هایی که آقای تورج نگهبان آن را تهیه و تولید کرده است مهستی می باشد. این شعر در سال ۱۳۳۵ ساخته و منتشر شده است و کار های تنظیم و آهنگسازی آن را شخصی به نام محمد زمانی انجام داده است. این آهنگ جذاب و پر طرفدار را داریوش اقبالی که از دیگر خواننده های مطرح ایرانی مقیم آمریکا می باشد خوانندگی کرده است.

سوگند

یکی از ماندگار ترین و تاثیر گذار ترین آهنگ ها و شعر هایی که تورج نگهبان کار های ساخت و تولید آن را انجام داده است، سوگند می باشد. کار های تنظیم آهنگ این شعر جذاب را فردی به نام بابک افشار انجام داده است و همچنین ویگن نیز آن را خوانندگی کرده و به انتشار عمومی رسانده است.

رهگذار عمر

رهگذار عمر از آهنگ های ماندگاری می باشد که تورج نگهبان آن را سروده است و در واقع باید بگوییم که اوج کار این شخص همین ترانه بوده است. کار های تنظیم آهنگ این ترانه را آقای ناصر چشم آذر انجام داده است و توانست در این کار بسیار موفق شود. همچنین لازم به ذکر است که آهنگساز این شعر یعنی رهگذار عمر را بابک افشار انجام داده است که اکنون از دنیا رفته است.

افسانه عشق

اولین و معروف ترین شعر آقای تورج نگهبان افسانه عشق می باشد که در سال ۱۳۲۷ منتشر شده است. ترانه سرای این اثر خود آقای تورج نگهبان می باشد و آهنگساز آن نیز کامبیز مژدهی می باشد. شما می توانید این قطعه را در سایت های مختلف اینترنتی با یک جست و جوی ساده پیدا کنید.

همسر تورج نگهبان کیست؟

ممکن است برخی از دوست داران و طرفداران شخصی مانند آقای تورج نگهبان که از شعرا و نویسندگان قدیمی می باشد بپرسند که همسر او چه کسی می باشد و اعضای خانواده این هنرمند مشهور و معروف ایرانی را چه کسی تشکیل می دهد؟ در این زمینه جست و جو ها و تحقیق های زیادی را انجام دادیم و به نتیجه های جالبی نیز دسترسی پیدا کردیم. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که این شخص یعنی آقای تورج نگهبان علاقه ای به انتشار اخبار در رابطه با زندگی شخصی خود نداشته است. در نتیجه در رابطه با همسر این شاعر و هنر پیشه ایرانی هیچ اطلاعاتی در اینترنت موجود نمی باشد و نمی دانیم که اعضای خانواده این شخص را چه کسی تشکیل می دهد. در صورت یافتن اطلاعاتی پیرو این موضوع در همین پست به شما اطلاع خواهیم داد.

عکس های این شاعر و آهنگساز را در کجا ببینیم؟

برخی از دوست داران و طرفداران آقای تورج نگهبان می خواهند بدانند که از چه طریقی می توانند عکس ها و تصویر هایی را از این شاعر مشاهده کنند. در این قسمت می خواهیم برخی از راه های مشاهده کردن عکس ها و تصویر های این هنرمند معروف ایرانی را به شما معرفی کنیم. یکی از راه هایی که می توان عکس های این شخص را در آن مشاهده کرد سایت های مختلف اینترنتی می باشد. شما می توانید با یک جست و جوی ساده در سایت ها و صفحه های مختلف اینترنتی این عکس ها را مشاهده کنید. همچنین شما می توانید در پیج های مختلف اینستاگرامی نیز و پیج های فن نیز عکس ها و تصویر های زیادی را از این شخص ببینید. جالب است بدانید که در برنامه توئیتر و کلاب هاوس نیز عکس های زیادی از این فرد به چشم می خورد. شما می توانید در ادامه همین پست یکی از عکس های جالب و جذابی که از این شخص برای شما تهیه کرده ایم را مشاهده کنید.

علت مرگ تورج نگهبان چه بود؟

علت مرگ تورج نگهبان چه بود؟

رایج ترین سوالاتی که دوست داران تورج نگهبان دارند این است که این شخص به چه شکل و به چه دلیلی از دنیا رفته است. در این رابطه و در رابطه با علت مرگ تورج نگهبان جست و جو های زیادی در فضا های مختلف انجام داد. متوجه شدیم که در سال ۱۳۸۷ و در آستانه سن ۷۶ سالگی، این شخص با مرگ طبیعی از دنیا رفته است و هیچ گونه بیماری او را درگیر نکرده بوده است. در حال حاضر تورج نگهبان در گورستان فارست لاون که در شهر کالیفرنیای آمریکا واقع شده است به خاک سپرده شده است.

آیا تورج نگهبان بیماری خاصی داشت؟

افرادی زیادی هستند که اعتقاد دارند آقای تورج نگهبان بر اثر بیماری سرطان از دنیا رفته است. در واقع این گونه نیست و باید بگوییم که این شخص با مرگ طبیعی از دنیا رفته و هیچ گونه بیماری خاصی نیز متوجه او نبوده است.

آیا این شخص دوبلوری هم می کرد؟

آیا این شخص دوبلوری هم می کرد؟

در برخی از فضا ها مشاهده می کنیم که کارهای مختلفی از این شخص و شاعر معروف در فضا های مختلف وجود دارد که نشان دهنده دوبلوری اومی باشد. در واقع باید بگوییم که این شخص در فضا هایی مانند رادیو و همچنین برنامه های مستند نیز به گویندگی و همچنین کار های دوبلوری پرداخته است. شما می توانید اطلاعات بیشتری را در رابطه با این موضوع در فضا های مختلف ببینید.

سوالات متداول

 1. آقای تورج نگهبان که از هنرمندان و شاعران معروف ایرانی می باشد در چه تاریخی و در چه شهری به دنیا آمده است؟

  این شخص یعنی آقای تورج نگهبان در تاریخ ۶ اردیبهشت ماه سال ۱۳۱۱ و در شهر اهواز به دنیا آمده است. او تا تحصیلات ابتدایی خود را نیز در این شهر گذرانده است.

 2. آرامگاه و قبر این آهنگساز و شاعر معروف در چه شهری و چه مکانی می باشد؟

  در واقع باید بگوییم که این شخص در حال حاضر در گورستان فارست لاون هالیوود که در شهر کالیفرنیای آمریکا واقع شده است به خاک سپرده شده است.

 3. این فرد در چه تاریخی و در چه سنی از دنیا رفته است؟

  آقای تورج نگهبان در سال ۱۳۸۷ و در سن هفتاد و شش سالگی با مرگ طبیعی از دنیا رفته است.

 4. آیا این خواننده و آهنگساز معروف در زمینه دوبلوری و گویندگی نیز فعالیت می کرده است؟

  در پاسخ به این سوال باید بگویم که آقای تورج نگهبان به دلیل داشتن صدای جذاب و گیرایی که داشته است در زمینه دوبلوری و گویندگی نیز فعالیت می کرده است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]