ترکیه یکی از کشورهایی می باشد که در زمینه موسیقی بسیار موفق بوده است و همچنین خوانندگان این کشور در سبک های مختلف و متفاوتی چون هیپ هاپ، سنتی، محلی، عاشقانه، دپ و غیره مشغول به فعالیت بوده اند خوانندگان ترکیه در اکثر کشور ها همانند کشور ایران، آذربایجان، عربستان و … مورد استقبال و حمایت می باشند و یا به عبارتی طرفدار دارند.

در این مورد قبل از هر اقدامی توصیه می کنیم به لیست مربوط به بهترین رپر های ترکیه توجه ویژه داشته باشید.

بهترین خوانندگان ترکیه

بهترین خوانندگان ترکیه

کشور ترکیه خواننده های مشهور بسیاری در حوزه‌های متفاوت همچون پاپ دیس لاو رپ و غیره دارد. این خوانندگان طرفداران بسیاری را را در کشور ترکیه و همچنین سایر کشور ها دارند در ادامه مقاله به معرفی بهترین خوانندگان ترکیه زن جوان و شرح بیوگرافی شان خواهیم پرداخت تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

احمد کایا

Ahmet Kaya به جرأت یکی از بهترین خوانندگان ترکیه می باشد که اسمش همیشه در صدر بهترین خوانندگان ترکیه قرار دارد. احمد کایا در سال ۱۹۵۷ در شهر مالاتیا زاده شد. این خواننده معروف ترکیه دو بار ازدواج کرده است و نام فرزندانش چیدم و ملیسا اسن. او زمانی که تنها ۶ سال سن داشت موسیقی را با ساز «باغلاما» باغلامایی که هدیه پدرش بود، آغاز کرد. او از طریق آلبوم ها و کنسرت هایش که در سال ۱۹۸۰ تا ۲۰۰۰ منتشر کرد طرفداران زیادی را جذب خودش کرد. اولین آلبوم اش گریه نکن فرزندم کهو به ترکیه ای “Ağlama Bebeğim” نام داشت و بسیاری دیگر آلبوم و آهنگ منتشر کرد اما در سال ۲۰۰۰ در پاریس فوت شد و مزارش در همان شهر پاریس می باشد. شاید گمان کنید که با فوت این خواننده مشهور دیگر اثری از نام و یادش نباشد اما باید گفت که بعد از فوتش هم طرفداران خودش را دارد و البته هدایایی هم به او تعلق گرفته است.

حلیل سزایی

حلیل سزایی پاراجیک اغلو یکی از بهترین خوانندگان ترکی می باشد که در ۱۶ اوت ۱۹۷۹ در اسکی شهر ترکیه زاده شد. نام خانوادگی اش را از روستای پدرش یعنی پاراجیک اوغلو گرفته است. حلیل در سبک جاز و سافت راک قطعات جذابی را منتشر کرده است که از بین این قطعات، عصیان جز مشهور ترین آن ها است. این خواننده معروف در سال ۲۰۰۳ از کنسرواتور دولتی آنکارا در رشته تئاتر فارغ التحصیل شده است و علاوه بر خوانندگی در عرصه بازیگری هم مهارت و تجربه دارد و در فیلم مربا انجیر بسیار خوش درخشیده است. در واقع می توان او را محبوب ترین بازیگر ترکیه هم قلم داد کرد.

محمد باریش مانچو

محمد باریش مانچو هم یکی دیگر از خوانندگان معروف ترکیه ای می باشد که در تاریخ دوم ژانویه ۱۹۴۳ در شهر اسکودار متولد شد. محمد باریش مانچو فرزند دوم خانواده می باشد و نامش را به دلیل این که در جنگ جهانی دوم بوده است محمد باریش گذاشته اند او در سبک راک فعالیت می کند تقریباً می‌توان گفت راک آنادولو را پدید آورده است همچنین محمد باریش مامانچو در سبک پاپ هم قطعاتی را منتشر کرده است که عبارت اند از قطعه کوه ها و گل پنبه که بسیار پرطرفدار و محبوب واقع شده اند.

ابراهیم تاتلیسس

ابراهیم تاتلیسس هم یکی از خواننده های غیر قابل تکرار و قدیمی ترکیه می باشد و در ۱ ژانویه ۱۹۵۲ در شهر شانلی اورفا در یک خانواده فقیر و تنگ دست زاده شد بعد از گذشت چند سال تصمیم گرفت که به استانبول مهاجرت کند و زمانی که در استانبول شروع به کار کرد سختی های زیادی را کشید و با کمک اهالی شهرش یعنی اورفایی ها در یک ساختمان مشغول به کار شد و سعی می کرد در همه جا ترانه بخواند تا صدای جذاب و دلنشین اش به گوش شرکت های ترانه سازی و موسیقی دانان مشهور برسد و در نهایت در سال ۱۹۷۰ که تنها ۱۸ سال سن داشت چند آهنگ معمولی خواند و آلبوم رسمی اش را با نام Kara kIz منتشر و روانه بازار کرد.

سیل جانگوره

سیبل جانگوره که با نام اختصاری سیبل جان شناخته شده است یکی از بهترین خوانندگان زن ترکیه می باشد که در در ۱ اوت ۱۹۷۰ در شهر زیبا استانبول متولد شد. سیبل دو ازدواج ناموفق داشته است و سه فرزند با نام های ملیسا، امیر و انگین جان دارد. اول از همه به عنوان رقاص شناخته شد اما بعد ها در حوزه خوانندگی هم فعالیت کرد و یکی از برترین ها در سبک آرابسک و پاپ در موسیقی شناخته شد. سیبل جان قطعات زیادی را منتشر کرده است و آهنگ «زمانه» اش پرطرفدارترین ترانه او می باشد.

حادیثه

یکی از خوانندگان ترکیه زن جدید حادیثه می باشد که در ۲۲ اکتبر ۱۹۸۵ در بلژیک زاده شد، خانواده‌ اش اهل سیواس ترکیه می باشند در سال ۲۰۰۵ اولین آلبومش را با نام Sitr Me Up منتشر کرد که مورد استقبال مردم ترکیه و بلژیک بود. او آهنگ های زیادی را منتشر کرده و از طریق همین آهنگ ها به محبوبیت بین مردم ترکیه و بلژیک رسیده است. در مسابقه یوروویژن در سال ۲۰۰۹ آهنگ «دوم تک تک» را اجرا کرد و رتبه چهارم را از آن خودش کرد. همچنین در کانال تلگرام خوانندگان ترکیه ای تمامی آلبوم های حادیثه قرار دارند.

سزن آکسو

سزن آکسو با نام اصلی فاطما سزن ییلدیریم از خوانندگان ترکیه زن جوان می باشد که در ۱۳ جولای ۱۹۵۴ سارای کوی در دنیزلی زاده شد و فعالیت رسمی‌اش را از سال ۱۹۷۴ در سبک موسیقی پاپ شروع کرد و در کنار خوانندگی آهنگسازی و شاعری هم می کند قطعات مشهوری را منتشر کرده است که سزن آکسو با نام اصلی فاطما سزن ییلدیریم از خوانندگان ترکیه زن جوان می باشد که در ۱۳ جولای ۱۹۵۴ سارای کوی در دنیزلی زاده شد و فعالیت رسمی‌اش را از سال ۱۹۷۴ در سبک موسیقی پاپ شروع کرد و در کنار خوانندگی آهنگسازی و شاعری هم می کند قطعات مشهوری را منتشر کرده است که «Vazgeçtim» و «Masum Değiliz» نام دارند.

امره آیدین

یکی دیگر از خوانندگان معروف ترکیه امره آیدین است که در تاریخ ۲ فوریه ۱۹۸۱ در شهر اسپارتا (ترکیه) متولد شد. این خواننده مشهور با خواننده های معروف بسیاری همکاری کرده است که یکی از همکاری هایش با ازمیر بوده است. امره در سبک پاپ و راک بسیار حرفه ای می باشد. سه تا از بهترین آلبوم های وی «Afili Yalnızlık» ،«Kağıt Evler» و «Eylül Geldi Sonra» نام دارد و این سه آلبوم از تک ترانه های زیادی برخوردارند و باعث معروف و مشهور شدن امره آیدین شدند.

سردار ارتاچ

نام سردار ارتاچ را می توان به عنوان خواننده های قدیمی و مشهور ترکیه نام برد این خواننده در ۱۶ فوریه ۱۹۷۰ در استانبول به دنیا آمد. در نوجوانی در یکی از برنامه‌ های رادیویی ترکیه به عنوان مجری فعالیت می کرد اما در سال ۱۹۹۴ اولین آلبومش را با اسم Aşk İçin منتشر کرد همچنین بسیاری از آهنگ ها و ترانه هایش جوایز ارزشمندی را به نام خود ثبت کرده اند.

فاضلی تئومان یعقوب اوغلو

Fazlı Teoman Yakupoğlu با ترجمه فارسی فاضلی تئومان یعقوب اوغلو در ۲۰ نوامبر ۱۹۶۷ در بی اوغلو استانبول به دنیا آمد. اصالتا اهل آلوجرا است، در دوسالگی پدرش فوت کرد و بعد از تمام شدن دوران دبیرستانش وارد دانشگاه بوغازایچی شد و در حوزه جامعه شناسی شروع به تحصیل کرد. بعد از آن تک ترانه ها و قطعه های زیادی را منتشر کرد که توسط این دو بسیار مشهور و معروف شد.

خوانندگان ترکیه زن

خوانندگان ترکیه زن

کشور ترکیه تا به امروز توانسته است خوانندگان مرد و زن موفقی را آموزش و پرورش دهد زیرا این کشور برای زنان هیچ گونه محدودیت‌ هایی در عرصه موسیقی ندارد و در این کشور خوانندگان ترکیه زن جدید و قدیمی بسیاری مشغول به فعالیت هستند که در این جا به معرفی ۸ مورد از برترین خوانندگان زن ترکیه می پردازیم، این هشت خواننده ترکیه ای عبارت اند از: سیبل جان، حادثه یا حادیثه، ابرو گوندش، سزن آکسو، بولنت ارسوی، آنیلا تیلی، نیلوفر یوملو و دمت آکالین.

البته خوانندگان ترکیه ای زن دیگری هم جز این هشت نفر وجود دارند که بسیار خوش درخشیده اند و هواداران خاص خود را در کشور استانبول و سایر کشورهای جهان دارند.

خوانندگان ترکیه مرد

خوانندگان ترکیه مرد

کشور ترکیه در سال‌ های گذشته و طی این سال های جدید خوانندگان زیادی را داشته است که این خواننده ها در سرتاسر جهان هواداران مخصوص خود را داشته اند. کشور ترکیه خوانندگان زیادی را فارغ از جنسیت پرورش داده است و اکثر خوانندگان ترکیه مرد می باشند تعداد این خوانندگان بسیار زیاد است و معرفی اسامی همه آن‌ ها قابل ذکر نیست به همین منظور تعدادی از بهترین و معروف ترین خوانندگان ترکیه را معرفی خواهیم کرد که عبارت اند از:

۱. احمدکایا ۲. حلیل سزایی ۳. محمد باریش مانچو ۴. ابراهیم تاتلیسس ۵. تارکان ۶. جم کارجا ۷. مراد بز ۸. مصطفی ججلی ۹. مانوش بابا ۱۰. هتیکو جپکین ۱۱. امره آیدین ۱۲. سردار اورتاچ ۱۳. تئومان ۱۴. امید بسن

طلاق خوانندگان ترکیه زن معروف

طلاق خوانندگان ترکیه زن معروف

تعدادی از خوانندگان زن ترکیه ازدواج های ناموفقی داشته اند و مجبور به جدایی از همسرانشان شده اند یکی از خوانندگان ترکیه ای به نام ابرو گوندش که در زندگیش ۳ مرتبه طلاق گرفته است و یا به عبارتی ازدواج ناموفق داشته است و خبر طلاقش با رضا ضرب (همسر سوم اش) بسیار حاشیه ساز شد و این خبر در فضای مجازی منتشر شد. در سال ۲۰۱۰ با یک تاجر اصیل آذربایجانی ترکیه ای ازدواج کرد که چند سال بعد تصمیم گرفت که از رضا ضرب جدا شود اما مجدد آشتی کردند سال ۲۰۲۱ به دلیل خیانت رضا ضرب به خواننده معروف زن ترکیه ابرو گوندش جدا شدند.

اینستاگرام خوانندگان ترکیه

اینستاگرام خوانندگان ترکیه

همانطور که می دانید امروزه فضای مجازی کاربران زیادی دارد و بسیاری از سلبریتی ها، هنرمندان و خواننده ها دارای اکانت پابلیک در اپلیکیشن اینستاگرام می باشند همچنین خوانندگان ترکیه پیج های پابلیکی را دارند که طرفداران شان آن‌ ها را دنبال می‌کنند و این طرفداران از سر تا سر جهان فالوور شان می باشند. برخی از خوانندگان میلیون ها فالوور را جذب خود کرده اند و از اینستاگرام شان کسب درآمد می‌کنند با کار هایی چون تبلیغات با برندهای معروف و یا برگزاری لایو های دو نفره درآمد های زیادی را کسب می‌کنند.

فن پیج های بسیاری برای خوانندگان ترکیه ساخته شده است و پیچ هایی وجود دارند که در آن بهترین آهنگ های شاد و همچنین گلچینی از آلبوم ها و عکس هایشان را منتشر می‌کنند که پیج turkishmusic2021 با همین مضمون فعالیت می‌ کند و حدود ۱۹۳ کا فالوور دارد و در این پیج کلیپ و عکس های تازه ترین موزیک های خوانندگان ترکیه منتشر می‌شود.

اسامی خوانندگان ترکیه

اسامی خوانندگان ترکیه

در اول مقاله تعداد زیادی از بهترین و برترین اسامی مرد و زن خوانندگان ترکیه را معرفی کردیم و به بیوگرافی و حاشیه های چند مورد از بهترین خوانندگان زن و مرد ترکیه پرداختیم اگر بخواهیم تمامی اسامی خوانندگان ترکیه را ذکر کنیم بسیار وقت گیر و خسته کننده می‌شود پس تعدادی از اسامی خوانندگان ترکیه که امروزه روی کار آمده اند و بسیار خوش درخشیده اند را معرفی می کنیم.

که این خوانندگان به ترتیب: آیلا آلگان، سردار ارتاچ، سرتاب ارنر، آیلین آسلیم، گوکهان اوزن، اورهان اولمز، زینب باستیک، مراد بز، نیل بوراک، آژدا پکان، ابراهیم تاتلیسس، آلینا تیلکی، یوسف جم، آیلا دیکمن، صدا سایان، مصطفی صندل، عایشه گل آلدینچ، فرهاد گوچر، کریم جم، ابرو گوندش، نیل کار ابراهیم گیل، روبر هاتمو، هانده ینر، توبا یورت، یالین و … نام دارند و بسیار معروف می باشند.

نظر خوانندگان ترکیه در مورد ایران

نظر خوانندگان ترکیه در مورد ایران

امروزه بسیاری از آهنگ های ترکیه ای مورد استقبال و حمایت مردم ایران قرار گرفته است به همین منظور بسیاری از خواننده های ترکیه ای نسبت به مردم ایران علاقه نشان داده‌ اند که در این مقاله به معرفی نظر دو نفر از خواننده های ترکیه نسبت به مردم ایران می پردازیم. ابراهیم تاتلیسس یکی از خواننده های ترکیه می باشد که یک مصاحبه ای نظرش را در مورد مردم ایران بیان کرد این مصاحبه به زبان ترکی استانبولی بود به همین علت دیدگاه های متفاوتی از این مصاحبه برداشت شد.

الیاس یالچینتاش یکی از خواننده های معروف و جوان ترکیه می باشد در بین ایرانیان بسیار محبوب است و گفته است که علاقه بسیار زیادی دارد که زبان فارسی را یاد بگیرد اما به دلیل سخت بودن آن وقت کافی را ندارد اما گفته شده است که در آینده نه چندان دور حتماً این زبان را فرا خواهد گرفت و همچنین طی یک مصاحبه ای ذکر کرده است که دوست دارد کنسرت هایی را در ایران و برای هواداران ایرانی اش برگزار کند. اگر در آینده فرصتی برای برگزاری کنسرت هایش باشد بلا شک کنسرت هایی را در کشور عزیزمان ایران برگزار خواهد کرد.

ثروتمندترین خوانندگان ترکیه

ثروتمندترین خوانندگان ترکیه

همانطور که می دانید خوانندگان از وضعیت مالی خوبی برخوردارند زیرا علاوه بر خوانندگی کارهای دیگری چون تبلیغات اینستاگرامی و یوتیوبی، همکاری با برند های معروف و … انجام می دهند که تمامی این کار ها باعث کسب درآمد شان می شود و خوانندگان ترکیه ثروتمند بسیاری وجود دارند که در این مقاله قصد داریم به معرفی چند مورد از آنها بپردازیم:

۱- اولین و ثروتمندترین خواننده ترکیه ای امراه نام دارد که در سال ۱۹۷۱ متولد شده است و علاوه بر خوانندگی به بازیگری و ترانه سرایی هم مشغول است و با برگزاری کنسرت ها، تبلیغات اینستاگرامی و همکاری با برندهای معروف درآمد بسیاری را کسب کرده است و توانسته است اسم خود را به عنوان ثروتمندترین خواننده ترکیه در فضای مجازی ثبت کند.

۲- خواننده ثروتمند زن ترکیه ابرو گوندش می باشد که در ۱۲ اکتبر ۱۹۷۴ در قازی انتب متولد شده است همچنین این خواننده علاوه بر ثروتمند بودن جوایز بسیاری هم به دلیل ترانه ها و آلبوم های جذابش بسیار معروف شده است و از این معروفیتش درآمد های بسیاری را کسب کرده است این خواننده از طریق اکانت پابلیک یوتیوب اش درآمد دلاری زیادی را وارد حساب بانکی اش کرده است و توانسته است نام خودش را به عنوان ثروتمند ترین خواننده زن در جهان و ترکیه ثبت کند.

آلبوم خوانندگان ترکیه

آلبوم خوانندگان ترکیه

بسیاری از خوانندگان از همان سال های فعالیتشان آلبوم هایی را روانه بازار می‌کنند و فعالیت رسمی خودشان را با انتشار اولین آلبوم شان اعلام می‌کنند ده‌ ها هزار خواننده در کشور ترکیه وجود دارند که این خواننده ها آلبوم های متنوع و متفاوتی را منتشر کرده‌ اند که البته خوانندگان معروف ترکیه آلبوم های جذاب و گسترده تری را انتشار داده‌ اند به همین منظور به بررسی و معرفی آلبوم برخی از این خواننده های زن و مرد ترکیه ای خواهیم پرداخت پس تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

آلبوم Barış Manço

آلبوم Barış Manço اولین آلبوم محمد باریش مانچو خواننده معروف و قدیمی ترکیه می باشد که این آلبوم در سال ۱۹۶۲ در ترکیه منتشر شد و ۳ تک آهنگ در این آلبوم جذاب وجود دارد که در زمان خودش از استقبال بسیار زیادی برخوردار بود که البته بعد از گذشت ۶۰ سال همچنان این آلبوم و تک ترانه هایش در بین افراد ترکیه (سایر کشور ها) محبوب و مشهور است.

آلبوم Yaktı Beni

آلبوم Yaktı Beni در سال ۱۹۴۸ توسط فردی تایفور خواننده مطرح ترکیه منتشر و روانه بازار شد در این آلبوم آهنگ های متنوع و متفاوتی وجود دارد که تمامی آهنگ ها به زبان فارسی اصیل استانبولی خوانده شده است همچنین این آهنگ بهترین آلبوم همان سال یعنی سال ۱۹۴۸ شد و توسط شرکت Odebs plak نشر یافت ناگفته نماند که فردی تایفور از محبوب زیادی در خاورمیانه علی الخصوص ایران برخوردار است و تمامی آلبوم هایش حداقل یک بار شنیده شده است.

آلبوم Ölürüm Sana

آلبوم Ölürüm Sana به معنی «واست می میرم» از تارکان می باشد یکی از پرفروش‌ترین آلبوم هایش است و توسط این آلبوم بسیار مشهور و ستاره شد و به دلیل فروش زیاد آلبوم «واست میمیرم» لقب مگا استار یعنی فوق ستاره را در ۲۵ سالگی به خودش اختصاص داد. بعد از انتشار این آلبوم، آلبوم های دیگری هم با نام‌ های Sana و Adımı Kalbine Yaz منتشر کرد که این آلبوم هم جز مشهور و معروف ترین آهنگ هایش شناخته شد.

آلبوم نور چشمانم

آلبوم «نور چشمانم» با نام ترکی İki Gözümün Çiçeği به عنوان دومین آلبوم مانوش بابا در سال ۲۰۱۹ منتشر شد. در آلبوم نور چشمانم ۳ تک آهنگ با نام‌ های استانبول یا (İstanbul)، تک آهنگ سرنوشت عشق یا(Aşkın Kaderi) و تک ترانه ارزشش را ندارد (Değmez) وجود دارند به عنوان دومین آلبوم «مانوش بابا» بسیار پر بازدید و پر فروش بود و به جرات می توان گفت با آلبوم نور چشمانم بسیار معروف و شناخته شده شد.

آلبوم Sakin Olmam Lazım

هایکو جپکین در تاریخ ۱۱ مارس ۱۹۷۸ متولد شد که اولین آلبوم اش را در سال ۲۰۱۵ با نام Sakin Olmam Lazım منتشر کرد مه بسیار پر معنا و پرمحتوا بود به همین خاطر مورد استقبال اکثر اقراد قرار گرفت بعد از این آلبوم دو آلبوم دیگر با نام های Sandık» و «Aşkın Izdırabını» روانه بازار کرد.

مدل موی خوانندگان ترکیه

همانطور که می دانید در کشور ترکیه از لحاظ مدلینگ و استایل بسیار پیشرفته می باشد و تمامی برند های لباس و پوشاک کشور ترکیه ترند و وایرال اینستاگرام و فضای مجازی شده اند پس می‌توان گفت که مدل موی خوانندگان زن و مرد ترکیه همیشه جدید ترین و جذاب ترین سبک ها می باشد و هر استایل و مدی که منتشر شود اول بر رو قیافه سلبریتی ها، هنرمندان و سایر مردم ترکیه مشاهده می شود. البته مدل موی خوانندگان زن ترکیه ساده و لاکچری می باشد زیرا معتقدند زیبایی و شیک بودن در سادگی است و همچنین مدل موی خوانندگان مرد ترکیه هم بسیار ساده و جذاب است زیرا از مدل موی های شلوغ و خز استفاده نمی کنند. در آخر می توان گفت که خوانندگان ترکیه ای همیشه از بروز ترین و جدید ترین مدل مو و لباس ها برخوردار هستند.

سوالات متداول

 1. نظر الیاس یالچینتاش در مورد ایرانی ها چه بوده است؟

  الیاس یالچینتاش از خواننده های معروف ترکیه می باشد و در بین ایرانی‌ ها بسیار محبوب می باشد، درباره ایران گفته است که علاقه زیادی به زبان فارسی دارد اما تایمی برای یادگیری این زبان سخت و دلنشین را ندارد و همچنین اعتراف کرده است که علاقه زیادی دارد تا در ایران کنسرت برگزار کند.

 2. کشور ترکیه چه محدودیت هایی را برای خوانندگان زن دارد؟

  بی شک می توان گفت این کشور هیچ محدودیت هایی را برای خوانندگان زن ندارد و هیچ تفاوتی را بین زن و مرد قائل نمی‌شود.

 3. کشور ترکیه در حوزه خوانندگی تا چه حد پیشرفته می باشد؟

  با جرات می‌توان گفت که خواننده های زن و مرد زیادی از کشور ترکیه به معروفیت رسیده‌ و در این راه بسیار موفق بوده اند.

 4. آلبوم نور چشمانم از کدام خواننده ترکی می باشد؟

  مانوش بابا.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۳]