در این مقاله می خواهیم شما را با ارز دیجیتال زی کش که با نماد” ZEC ” مشخص می‌شود و انواع زی کش ها آشنا کنیم و بهترین کیف پول های این زی کش را به شما معرفی می کنیم. لطفا تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

زی کش چیست

زی کش چیست؟

این ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۶ به عنوان یککوین کار خودش را شروع کرده است. طراحی زی کش به دست برنامه نویسی به نام زوکو ویلکاس می باشد. این برنامه نویس برای شروع ابتدا با بیت کوین شروع به کار کرده است.

اما به خاطر روشن بودن تراکنش های بیت کوین فکری به سرش زد تا تراکنش های مخفی را برای کاربران این شبکه به راه بیاندازد. با تغییرات بسیار زیادی در کدهای بیت کوین این ارز دیجیتال را به وجود آورد. هنگام شروع نام این ارز “زیر و کوین” بوده است و بعد از مدتی به “زیر و کشت” تغییر نام داده است.

بالاخره نام زی کش برای او انتخاب شد که یک شبکه پرداخت غیر متمرکز “همتا به همتا” با واحد اختصاری ZEC می باشد. برای زی کش هیچ گونه پس اندازی وجود نداشت بلکه با سرمایه ابتدایی توسط سرمایه‌گذاران خصوصی جذب شده است.

افرادی مانند راجر ور و فرد ارسام بنیان گذاران کوین بیس روی این پروژه سرمایه‌گذاری سنگین کرده اند. این ارز هم مانند بیت‌ کوین بلاکچین خودش را دارد و با ماینینگ کار می کند. برای افرادی که دوست ندارند تراکنش های آن ها مشخص شود این ارز گزینه بسیار مناسبی است.

هاوینگ زی کش

هاوینگ زی کش چیست؟

هاوینگ ها یا نصف شدن پاداش استخراج یکی از مهم ترین جدال ها در بازار ارز رمزنگاری می باشد به دلیل آن که عرصه یک ارز رمزنگاری را تعدیل می کنند و باعث می شوند تاثیر قابل توجهی بر قیمت ها بگذارند.

هاوینگ زی کش یک ارز رمزنگاری با محدوده حریم خصوصی است. هاوینگ زی کش نرخ تورم نصف سطح فعلی خواهد شد پس هرگونه اضطراب درباره نرخ تورم باید کم شود یا نباید به آن اهمیت داد و اما در اینجا این سوال پیش می آید که قیمت قبل از هاوینگ افزایش خواهد یافت یا خیر و یا قیمت دلار آمریکا و بیت کوین کمی بالاتر می رود؟

سرمایه گذاران پس از هاوینگ زی کش به دلیل تورم بالا دیگر از آن انتقادی نمی کنند. هاوینگ پیش رو می تواند باعث بالا رفتن قیمت زی کش و حفظ جایگاه آن در جدول ارزهای رمزنگاری شود.

این کار را معمولاً محرکی برای روند صعودی قیمت‌ها در نظر می‌گیرند اما بعضی از سرمایه ‌گذاران نظر یکسانی نسبت به زی کش دارند. اولین هاوینگ این است می‌تواند فشار فروش استخراج کننده را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

ماینر زی کش چیست؟

یکی از عالی ترین دستگاه ها برای استخراج زی کش ماینر ها می باشند. در صنعت ماینینگ یعنی بیت مین و اینو سیلیکون نسل جدید دستگاه های استخراج زی کش می باشند. در این مقاله می خواهیم در مورد نقاط ضعف و قدرت سه دستگاه ماینر قدرتمند برای استخراج زی کش و دیگر ارزهای دیجیتال توضیحی بدهیم. ۱: ای سیک ماینر زئون ۱۸۰ کا نقاط قوت: صدای بسیار کم، ۶ فن خنک کننده قدرتمند، مصرف برق بسیار پایین نسبت به قدرت این دستگاه.

۲: اینو سیلیکون ای ۹ پلاس‌پلاس زی مستر‌ نقاط قوت: مصرف بسیار پایین برق، قیمت مناسب دستگاه، دارای ۴ فن خنک کننده قدرتمند می باشد. نقاط ضعف: وزن بسیار بالا و صدای بالای دستگاه می باشد. ۳: بیت ‏مین انت مایتر زی ۱۱ نقاط قوت این ماینر: اندازه مناسب دستگاه، وزن بسیار مناسب، قیمت مناسب، مصرف برق پایین نقاط ضعف: این دستگاه صدای بسیار بالایی دارد، تعداد پایین فن های خنک کننده می باشد.

خرید زی کش

خرید زی کش به چه صورت می باشد؟

برای خرید زی کش در بیت برگ باید چند مرحله را انجام دهید. ۱: باید در سایت ثبت نام کنید و اطلاعات حقیقی خود شخص باشد سپس ثبت کارت های بانکی برای خرید و فروش ارز ۲: ثبت آدرس کیف پول زی کش ۳: خرید و پرداخت نهایی در درگاه بانکی ۴: احراز هویت و دریافت زی کش برای سفارش خرید انجام می شود. بعد از آن که ثبت نام کردن و درست کردن حساب کاربری در قسمت پروفایل کاربری کارت های بانکی خود را ثبت می کنید و بعد از آن در قسمت کیف پولتان آدرس کیف پول ارز دیجیتال خود را ثبت کنید.

بقیه مراحل هم ثبت می‌کنیم و به صفحه اصلی حسابتان باز می گردید و با مشخص کردن مقدار خریدتان بر روی درخواست خرید می‌کنید. در خرید اول خود می‌توانید تا مبلغ۱،۵۰۰،۰۰۰ تومان زی کش خریداری کنید و در صورت تایید کارت بانکی تا ۳ میلیون تومان می توانید زی کش خرید کنید. در خریدهای بعدی خود می توانید هر چقدر که می خواهید خرید کنید بعد از خرید احراز هویت شما انجام می گیرد و این هم بدانید که احراز هویت تنها یک بار انجام می‌شود و در خریدهای بعدی نیاز به احراز هویت نمی‌باشد‌.

فروش زی کش چگونه انجام می شود؟

برای فروش این ارز دیجیتال باید موارد زیر را انجام دهید. در مرحله اول ثبت نام در سایت، در مرحله بعدی ثبت شماره شبای بانکی، انتقال زی کش و ثبت شناسنامه تراکنش، تایید در شبکه بلاک چین و در آخرین مرحله هم تسویه ریال توسط بیت برگ می باشد.

برای فروش زی کش خود در صرافی بیت برگ بعد از ورود به حساب کاربری خود به بخش پروفایل کاربری می رویم و در قسمت شماره شبا، شبا های بانکی خود را جهت تسویه ثبت می کنیم. بعد از ثبت شماره شبا به صفحه اصلی برمی‌گردیم و مقدار زی کش مورد نظر خود را که می خواهیم به فروش برسد را انتخاب می کنیم‌.

در بخش واحد وارد می کنیم و پس از مشاهده قیمت بر روی درخواست فروش کلیک می کنیم و وارد مراحل فروش می شویم و بعد آدرس زی کش بیت برگ را دریافت می کنیم.

ارز های دیجیتال خود را جهت فروش به آدرس زی کش بیت برگ منتقل می کنیم و بعد از آن شناسه تراکنش خود را می زنیم و آخرین مرحله شماره‌ شبای مورد نظر خود را انتخاب می کنیم و این مراحل را با موفقیت برای فروش در بیت برگ به ثبت می رساند، برای فروش در بیت برگ نیاز به احراز هویت نداریم و می‌توانیم به راحتی زی کش خود را به فروش برسانیم.

قیمت لحظه‌ای زی کش

قیمت لحظه‌ای زی کش به چه صورت است؟

زی کش در سال ۲۰۱۶ به دلیل استخراج کم و مشکلات در صرافی پذیرنده قیمتش چند برابر از قبل شد. در ۲۹ اکتبر سال ۲۰۱۶ هر واحد زی کش به قیمت شگفت انگیز ۴۲۹۰ دلار معامله می‌شد. بیت کوین حدود ۶۸۰ دلار قیمت داشت اما پس از رفع مشکلات خود قیمتش به شدت سقوط کرد بهترین عملکرد زی کش در قیمت ها در ۸ ژانویه ۲۰۱۶ بود که هر واحد آن با قیمت ۸۷۰ دلار فروخته شد. این ارز دیجیتال برعکس ارزهای دیجیتال دیگر زی کش درصد سود کمی برای سرمایه گذاری اولیه خود به دست آورده است.

با توجه به تعداد کم واحدهای آن در صورتی که برای این است تقاضای مناسب فراهم شود احتمال رشد بسیار زیادی وجود خواهد داشت. در حال حاضر این عرضه دیجیتال با ارزش حدوداً ۱.۱۲ میلیارد دلار در رتبه ۵۲ بازار قرار داشته و سهم ۰.۰۸ درصد از کل بازار را در اختیار دارد. هر واحد از زی کش در این لحظه با قیمت ۱۰۱.۳۴ دلار با احتساب نرخ تتر ۲۶.۱۵۰ تومان معادل خواهد بود. اگر می خواهیم دائم قیمت این ارز دیجیتال را در دست داشته باشیم باید همیشه آنلاین باشیم تا از قیمت دقیق این ارز مطلع باشیم.

نمودار زی کش چگونه است؟

دستگاه استخراج زی کش ماینینگ می‌باشد. طبق گفته رائول پول مدیر سابق گلدمن سرمایه گذاران کوچک آخرین فرصت های تاثیر گذاری بر روی زی کش را تجربه می کنند. سهام دویچه یکی از بانک های آلمان براساس اطلاعات دقیقی می گوید: که بانک‌ های بزرگ جهان در این مسئله دخالت داشتند این موضوع باعث شده است که سهم بانک های دنیا ریزش کنند.

جنگ تجاری بین چین و آمریکا باعث شده عدم همبستگی جهانی به وجود آید و این موضوع فرصت مناسبی برای اکوسیستم باشد که شفافیت قانونی کمتری دارند ارزهای دیجیتال حریم خصوصی مانند این ارز دیجیتال در شرایط فعلی نتوانسته افراد زیادی را جمع کنند.

همان طور که در نمودار روزانه قیمت می‌بینید با کراس EMA-۲۰ وEMA-۶۰ شاهد از دست دادن حمایت ۷۵ دلاری بودیم در حال حاضر که در محدوده حمایت ۵۰ دلار قرار دارد. در صورت از دست دادن حمایت ۵۰ دلار انتظار ریزش قیمت‌ ها ۴۰ دلار و ۲۵ دلار را داریم اگر بتوانیم این مقاومت را شکست دهیم از لحاظ روانی تاثیر مثبتی در بازار ارز دیجیتال خواهیم داشت.

زی کش کلاهبرداری است؟

زی کش یا بیت کوین اولین بار کار خودش را روی بیت کوین بلاک چین شروع کرده است. بررسی زی کش مانند بیت کوین بلاک چین مخصوص خود را دارد. زی کش این ارز دیجیتال به هیچ عنوان کلاهبرداری نیست، بعضی از سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال به دنبال جایگزینی از ارزهای دیجیتال دیگر برای این ارز هستند که نام او را در بین ارزهای دیجیتال دیگر بد کنند. راه حل هایی وجود دارد تا از این کلاهبرداری ها در امان باشیم. یکی از این راه ها مراجعه به صرافی های مطمئن است تا ارز هایمان را به دست آن ها بسپاریم.

زی کش کلاهبرداری است؟

وایت پیپر زی کش چیست؟

شرکت پشتیبان زی کش ESS در فرآیند انتقال وضعیت یک سازمان غیرانتفاعی به نام برنامه بوت اسپرت می باشد. وایت پیپر یک مدرک حاوی اطلاعات است که به وسیله یک شرکت یا سازمان غیردولتی انتشار می شود تا در مورد یک محصول آن را معرفی کند. معمولاً به عنوان اسناد فروش به کار می رود، هدف از وایت پیپر نشان دادن یک محصول و تاثیر گذار بودن آن بر تصمیم‌های آینده مشتریان است.

در دنیای ارزهای دیجیتال وایت پیپر به سندی می‌گویند که توسط یک استارتاپ با هدف ارائه اطلاعات و هدایت آن ها به سرمایه گذاران در آن طرح تهیه شده است. مباحثی که در همه وایت پیپر ها یافت می شوند شامل معرفی کلیه پروژه، نقشه راه، کاربرد پروژه، شهر راه حل فنی پروژه شهر، مشکل موجود، جزئیات کامل در مورد ارز دیجیتال می باشد.

وایت پیپر یک استار تاپ در بلاک چین می باشد‌ وات پیپر را همزمان با عرضه اول کوین (Ico) به وجود آمده است. این ارز حداقل ۲۵۰۰ کلمه طول دارد و به سبک آکادمیک تری نوشتار می شود. وایت پیپرها به سه دسته تقسیم می شوند”پس زمینه سازها” “فهرست شماره گذاری” و “وایت پیپر یک مشکل یا راهکار”.

آینده زی کش چگونه می باشد؟

تاریخ هاوینگ زی کش برای اولین بار سال ۲۰۱۶ به وجود آمده است. زی کش ارزی دیجیتال از پروتکلZerocoin می باشد. ماینر زی کش ای سیک ماینر زئون ۱۸۰ کا بهترین ماینر است. در حال حاضر زی کش چه برای سرمایه گذاری بلند مدت و چه برای سرمایه گذاری کوتاه مدت مناسب نمی باشد.

تا زمانی که اطلاعات درستی از آن به دست برسد پیش بینی تحلیل Wallentlnvestor از آینده زی کش یک سرمایه گذاری یکساله نه چندان خوب به حساب می آید. و قیمت آینده این ارز ممکن است ۳۵.۶۲۱دلار تا ۱۰.۳۰۹ سقوط کند تغییر برابر ۷۱.۰۶۰۰۱۹ درصد پایین بیاید در سال ۲۰۲۰ قیمت این ارز دیجیتال ۵۶.۹۹۴ دلار و در ۶سال آینده می‌تواند تا ۲۸۴.۹۶۸ دلار تغییر کند.

در پیش بینی دوم تحلیل DigitalCoinPrice از آینده زی کش در سال ۲۰۲۰ قیمت این ارز تا رقم ۱۲.۸۵ پایین آمده بود. اما باز هم قیمت این ارز در سال ۲۰۲۵ تا رقم ۷۶.۲۴ دلار بازگشت پیش‌بینی‌ها سوم تحلیل Long Forecast از آینده این ارز دیجیتال در سال جاری ارز دیجیتال منفی بود و قیمت آن تا ۹۰۶۲ دلار افت کرده است. در سال ۲۰۲۱ تغییر قیمتی برای این ارز اتفاق نمی افتد و میانگین آن ۱۰.۶۵ دلار خواهد بود اما در سال ۲۰۲۳ می‌تواند ۲ برابر شود و به ۲۳ دلار برسد.

استخر زی کش

استخر زی کش چیست؟

زمان هاوینگ زی کش باید بسیار دقت کرد تا سرمایه شما از دست نرود. آینده “zcash” چندان درخشان نیست و سرمایه گذاری بر روی این ارز دیجیتال اشتباه است. ارز دیجیتال “zcash” شکلی از دارای های دیجیتال است. نمودار ارز “zcash” به کندی نوسان قیمت بالا و پایین می شود. استخر زی کش تلاش بسیار برای استخراج بلاک در یک محیط مجازی به وسیله استخراج‌کنندگان را استخر استخراج می نامند. آن که بتوانیم زی کش را استخراج کنیم به یک استخر استخراج نیاز داریم روشی که در آن سود می دهد در این استخرها بستگی به توان پردازش ماینرها دارد.

در یوتیوب، بازار و… کلیپ ها و فیلم های آموزشی فراوانی در این باره وجود دارد که می توانید با دیدن آنها به راحتی خودتان نصب کنید. برای اتصال دستگاه آی سیک Z۹Mini به استخر استخراج ۵ مرحله را باید طی کنیم تا بتوانیم آن را نصب کنیم. ابتدا باید آی پی های متصل به مودم را بدانیم کدام ها هستند بعد از آنکه آن ها را متصل کردند وارد مرحله دوم وارد رابطه کاربری در مرورگر می شویم این کار را باید به وسیله آی پی که دستگاه دارد را در مرورگر وارد کنید تا بخش‌های رابطه کاری وارد شود.

در این مرحله نام کاربری و رمز عبور را از ما می‌خواهند و دقت کنید حتماً باید کلمه “Root” وارد کنید. و بعد از این مرحله استخر استخراج را به دستگاه وصل می کنیم. در مرحله سوم اتصال استخر استخراج به دستگاه است در این مرحله آدرس سرور و پورت های متصل را وارد دستگاه می کنیم منطقه وارد کردن سرور بسیار مهم می باشد و دقت کنید اگر در کشور ایران هستید حتما آسیا را انتخاب کنید. در مرحله چهارم به شما نحوه قرار دادن آدرس سرور و پورت ها را با شکل آموزش می دهند، کیف پول را باید در دو مرحله کپی کنید.

ساخت کیف پول zcash به چگونه است؟

اگر به خواهیم در ارز دیجیتال زی کش خرید فروش داشته باشیم حتما باید کیف پول داشته باشیم. برای ساخت کیف پول ابتدا باید در وب سایت ثبت نام کنیم برای این کار وارد سایت “والی آسیا” به آدرس wallebi.asia بر روی گزینه ثبت نام کلیک می کنیم، بعد از تکمیل فرم و گرفتن ایمیل وارد حساب کاربری خود می شویم و مراحل احراز هویت مان را تکمیل می نماییم. مراحل احراز هویت شامل نام و نام خانوادگی، شماره ملی، کد پستی و… می‌ باشد در مرحله آخرم از چهره خودتان یک عکس سلفی می گیرید برای تایید شما در سایت.

در این مقاله چند نمونه از بهترین کیف پول های این ارز دیجیتال را معرفی می کنیم. “تروز” یک کیف پول سخت افزاری است و یکی از پرکاربردترین کیف های زی کش محسوب می شود. کیف پول”لجرنانواس”یک کیف پول چند منظوره است و از ارز دیجیتالی پشتیبانی می‌کند و آنها را در خود ذخیره می کند. کیف پول “کوینومی” این کیف پول چند منظوره موبایلی برای اندروید و آیفون استفاده می شود. و قدرت امنیتی بسیار بالایی دارد استفاده از پونومی رایگان است و ۷۰ ارز دیجیتال را پشتیبانی می کند، حریم شخصی بیشتری نسبت به کیف پول های دیگر در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

ساخت کیف پول zcash

نکات هنگام انتخاب کیف پول ZEC چه می باشد؟

برای آن که به خواهیم یک کیف پول مطمئن و امن را انتخاب کنیم باید بسیار تحقیق و بررسی کنیم تا خطایی در کار نباشد. برای انتخاب یک کیف پول مناسب باید این سه موضوع را رعایت کنیم. “کامزد” ” امنیت” ” اعتبار” تعریف “کارمزد” کارمزد یکی از موضوعاتی است که در هنگام انتخاب کیف پول باید دقت کنیم.

اگر کیف‌ پول انتخابی شما ناشناس است و مقدار و کارمزد آن بسیار پایین می باشد بدون شک می توان گفت: آن یک کلاهبرداری می باشد همیشه کیف پولی را انتخاب کنید که معتبر باشد و نرخ کارمزد آن نیز مناسب باشد. تعریف “امنیت” بحث امنیت در کیف پول بسیار بسیار مهم می باشد.

باید کیف پولی را انتخاب کنیم که امنیت آن در سطح خیلی بالایی باشد که با خیال راحت از آن استفاده کنیم. تعریف “اعتبار” اعتبار کیف پول بسیار مهم می باشد زمانی که اعتبار کیف پول تامین باشد بی شک از اعتبار بسیار بالایی هم برخوردار خواهد بود، اگر این نکات را رعایت کنید می‌توانید بدون خطا و اشتباه بهترین کیف پول ارز دیجیتال زی کش را انتخاب کنید.

زی کش در بازار چگونه است؟

این ارز در سال ۲۰۱۶ منتشر شده است و از آن زمان به بعد تا کنون به مبادلات ارزی های زدکش مشغول هستند. امروزه از این ارز دیجیتال به عنوان مبادلات ارزهای دیجیتال مانند Huoni, Binance, Gemini Winklevoss استفاده می کنند. قیمت این ارز در ابتدای شروع به کار ۴.۲۹۳.۳۷ دلار و بعد از یه مدت حدود دو ماه با افزایش ۹۸.۸ درصدی به ۴۹ دلار رسیده است ، توجه داشت باشید که زی کش که از بازار انتخاب می کنید مطمئن و امن باشد.

زی کش در بازار

کیف پول سخت افزاری و کاغذی چیست؟

همان طور که می دانید کیف پول های سخت افزاری مطمئن ترین و ایمن ترین کیف پول برای ذخیره و نگهداری ارزهای دیجیتال محسوب می شوند. از جمله بهترین سخت افزار جدید برای ذخیره و نگهداری زی کش “Trezor” و “Ledgdr Nano S” می باشد که این دو مورد جزء به نام ترین کیف پول های سخت افزاری هستند و از نظر ایمنی بسیار بالا هستند. پول کاغذی هم در بازار موجود می باشد که می توانید از آنها جهت نگهداری این ارز دیجیتال استفاده کنیم این کیف پول به شرط محافظت از برگه کیف پول در رده ایمن ترین کیف پول ها برای زی کش محسوب می‌شود.

بهترین ارزهای دیجیتال چه ارزهایی هستند؟

● بیت کوین
اتریوم
● ریپل
● مونرو

سوالات متداول

زی کش چیست؟

این ارز دیجیتال یکی از انواع ارزهای دیجیتال است که با نماد ZEC نشان داده می‌شود و مشابه با بیت کوین می باشد.

بهترین کیف پول برای نگهداری ZEC چیست؟

کیف پولTrust waller بهترین کیف می باشد که کیف پول سرد رسمی بایننس است.

ارز زی کش در چه تاریخی و توسط چه کسی منتشر شده است؟

این ارز در سال ۲۰۱۶ توسط زوکو ویلکاس برنامه نویسی ارز دیجیتال را توسعه داده منتشر شده است.

تفاوت ارز دیجیتال و ارز رمزنگاری شده چیست؟

تفاوت‌های این دو ارز باهم در شفافیت، سیستم انجام تراکنش مالی، نفوذ و تسلط در بازار، چارچوب حقوقی و حریم خصوصی می باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]