امیر مقاره یکی از خوانندگان سبک پاپ کشورمان است. او به همراه رهام هادیان گروه معروف ماکان بند را تشکیل داده است. آثار این گروه تا این لحظه بسیار وایرال شده اند و تبدیل به گروهی دارای مخاطب نسل جوان گشته است. اگر می خواهید از بیوگرافی امیر مقاره مطلع شوید، با ما در این مقاله همراه باشید.

امیر مقاره کیست؟

امیر مقاره کیست؟

امیر مقاره یکی از خوانندگان ایرانی است که در گروه ماکان بند فعالیت می کند، او به همراه رهام هادیان دو خواننده این گروه موسیقی هستند و در سبک پاپ فعالیت می کنند، این بند در برخی شهرهای کشورمان کنسرت گذاشته اند و به شهرت زیادی دست پیدا کرده اند.

امیر مقاره در ۳ دی ۱۳۷۴ و در تهران به دنیا آمده است. او از دوران نوجوانی شعر می سروده است و از سال ۱۳۹۳ فعالیت هایش را آغاز کرده است، او فارغ ‌التحصیل مقطع دیپلم است. قد امیر مقاره ۱۷۵ سانتی متر است. او به سلامتی و ماهیچه هایش بسیار اهمیت می دهد. گمانه زنی هایی در این رابطه وجود دارد که آیا او واقعا  بیماری قلبی دارد یا ضعف هایش به خاطر کار بیش از حد در کنسرت ها است.

درآمد امیر مقاره

زمانی که فردی خواننده گروه معروفی باشد، درآمد او قطعا زیاد است، طوری که نیاز به شغل دیگری پیدا نکند. اما او از جوانی این شغل را نداشته است و زحماتی بسیاری برای رسیدن به این نقطه کشیده است. امیر مقاره هم یکی از آنهایی است که درکنار زحمات مختلفی که در طول زندگی اش کشیده است، همواره علاقه اش به موسیقی و ساز هایی مانند گیتار را حفظ  کرده است.

او می گوید خیلی وضع مالی آنچنانی نداشته ام و زمانی که ساز می زدم یا قطعه ای از آهنگ ها را می خواندم بقیه مرا مسخره  می کردند، اما من نه تنها تسلیم نشدم بلکه مصمم تر شدم تا این راه را ادامه  بدهم و می بینید امروزه تلاش هایم نتیجه داده است و موقعیت فعلی ام را در ابتدا از خداوند و سپس مردم و پدر و مادرم دارم. امیر مقاره در مورد شغل و کسب درآمد خود گفته است در گذشته تا مدت ها پیک موتوری دو مکان بوده ام، اوایل در یک فست فود کار می کردم و کمی بعد از آن پدرم رستوران خود را باز‌ کرد و من به عنوان پیک‌ موتوری آنجا کار می کردم.

او گفته است من هیچ وقت کار کردن را عار نمی دانستم، بعد از آن کار مدلینگ را شروع کردم. با توجه به زیبایی چهره و سلامت اندام مناسب مدلینگ که دارد، او مدتی را هم قبل از خوانندگی به کار مدلینگ مشغول بوده است و با برند های مختلف ایرانی و خارجی کار کرده است. امیر مقاره اکنون درآمد بسیاری بالایی از خوانندگی و مدلینگ دارد، تا الان اطلاعات دقیقی از میزان درآمد او وجود ندارد. او همواره گفته است به بازیگری علاقه مند است. امیر مقاره در سریال جزیره که ساخته سیروس مقدم است نقش آفرینی کرده است.

مصاحبه با این خواننده

امیر مقاره در کنار همکار خود یعنی رهام هادیان مصاحبه های زیادی انجام داده اند. امیر همیشه از تلاش های بیشمار خود که در حرفه خوانندگی و مدلینگ انجام داده است، حرف می زند و می گوید تلاش مهم ترین عامل پیشرفت است. او می گوید من از کودکی علاقه ی بسیاری به خوانندگی داشتم و شعر می نوشتم و زمانی که تنها بودم آن شعر ها را بلند بلند می خواندم و تصور می کردم که روی صحنه هستم و اجرا می کنم. حالا همه  فکر من پیشرفت در خوانندگی است و خدا را شکر می کنم که این شرایط و پیشرفت را برای من به وجود آورده است. شما می توانید با سرچ زدن مصاحبه ی امیر مقاره در گوگل این مصاحبه ها را تماشا کنید.

عکس امیر مقاره

عکس امیر مقاره

از این رو که Amir Maghare مدلینگ است، عکس های حرفه ای از او در فضاهای مجازی وجود دارد، عکس های تکی یا همراه با همکاران و دوستان امیر را در گوگل، اینستاگرام و بقیه صفحات مجازی را می توانید مشاهده کنید، امیر می گوید که کار مدلینگ و خوانندگی به او آرامش زیادی می دهد.

عکس های او در بیمارستان ،باشگاه، برنامه های دورهمی وخندوانه هم تا به حال بسیار وایرال شده اند. البته تا حالا عکسی از خانواده او منتشر نشده است. همانطور که عکس هایی با عنوان امیر مقاره و خواهرش وایرال شده است اما مشخص نیست که این عکس ها صحت دارند یا صرفا عکس مقاری با یکی از طرفدارانش است.

آهنگ های که امیر مقاره

آهنگ های که امیر مقاره

امیر از سال ۹۳ شروع به خوانندگی و انتشار آهنگ های خود کرده است و در این راه بسیار موفق بوده است. آهنگ های او در سبک پاپ هستند. البته او در ابتدای کار آثارش را در رادیو جوان پخش کرد که می توان گفت به خاطر شانس خوبش ممنوع الکار نشده است و از این طریق معروفیت خودش را به دست آورده است.

در اینجا چند مورد از آهنگ های معروف او که وایرال شده اند و یا به دلیل خاصی ساخته شده اند را به شما معرفی خواهیم کرد.

آهنگ نرو

 این آهنگ شدیدا معروف شد به طوری که حتی عده زیادی از مردم که نمی دانستند این آهنگ متعلق به کدام گروه است آن را شنیده اند و ویدیو های طنز فراوانی برایش ساخته شد. عده ای می گفتند، این اثر بازخوانی شده است، کپی است و شایعات فراوان دیگر را به آن نسبت دادند. اما رهام هادیان اعلام کرد، زمانی بود که کل گروه به بن بست متنی رسیده بودیم و من متن این آهنگ را تقریبا داشتم، پس با تغییر بخشی از آن به مانند حرف پدرم زمانی که از اتاق خارج می شدیم و او می گفت هر بار این در را محکم نبند نرو، ما این آهنگ را ساختیم.

 آهنگ عسل

 این اهنگ امیر مقاره ماجرای جالبی دارد که او گفته است که دلش می خواهد زمانی که ازدواج کرد و فرزندش دختر بود، اسم او را عسل بگذارد زیرا به این اسم علاقه مند است. آهنگ عسل برای دختر امیر مقاره ساخته شده است که هنوز وجود ندارد.

آهنگ مادر

 همانطور که می توانید حدس بزنید، او این آهنگ را در وصف و به خاطر مادر خودش خوانده است و می گوید از آهنگ های محبوبش بین آثارش است.

قصه من

از آهنگ های دیگر او می توان به آهنگ قصه من، آهنگ دلمو دزدید و رفت، آهنگ چشمای تو وآهنگ دیوونه اشاره کرد و این ها تعداد کمی از آهنگ های این خواننده محبوب است.

خانومم

این اهنگ نیز یکی از اهنگ های احساسی این شخص می باشد که از متن بسیار زیبایی برخوردار است.

اینستاگرام امیر مقاره

پیج امیر مقاره

امیر مقاره بخاطر اینکه قبل از شروع حرفه  خوانندگی مدلینگ بوده طرفداران و فالوور های زیادی دارد و بعد از شروع خوانندگی او این طرفداران چندین برابر شده اند و کسی نیست که اسم امیر مقاره را به او بگویید و او را نشناسد؛ پیج اینستاگرام او در حال حاظر ۱.۷ میلیون فالور دارد و ۱۰۱ پست در پیج او می‌بینید که در این پست های عکس های مدلینگ، تیزر آهنگ های او را می توانید مشاهده کنید.

اگر می خواهید امیر مقاره را در اینستاگرام دنبال کنید آیدی او در این برنامه محبوب amirmaghare_official است. لایو امیر مقاره در اینستاگرام همیشه پر است از سوالاتی که طرفداران از حاشیه های او می پرسند که آیا این حاشیه ها درست هستند؟ امیر بعضی اوقات جواب این سوال ها را می دهد و این حاشیه ها را از بین می برد، بعضی اوقات هم کلا این سوالات را نادیده می گیرد.

امیر مقاره چند سال دارد؟

امیر مقاره چند سال دارد؟

شما در هر سنی هم که باشید مهم سن درونی تان است. سنی که به شما می گوید مهم نیست ۷۰ سال داری، تو باید امروز را خوشحال باشی، نقاشی بکشی و بخندی. شاید برایتان جالب باشد که بدانید خواننده مورد علاقه تان چند سال دارد، همانطور که در اول این مقاله گفتیم، تولد امیر مقاره ۳ دی ۱۳۷۴ است و در حال حاظر ۲۶ سال سن دارد. او جوان است و آینده درخشانی در کار خودش خواهد داشت.

دوست دختر امیر مقاره

مثل اینکه حواشی این خواننده را رها نخواهند کرد. دراوایل کار امیر یک ویدیو از او و دوست دخترش در ماشین در صفحات مجازی وارد شد که حاشیه ی کوتاه مدتی برای او ساخت ولی خود امیر می گوید که در رابطه ای نیست و نمی خواهد تا زمانی که به پیشرفت مالی و کاری عالی ای رسیده ازدواج کند.

گفته می شد دختر درون ماشین شری نام دارد و دوست دختر امیر مقاره است. در این میان شماره تلفنی وایرال شده بود، موسوم به شماره تلفن امیر مقاره که مشخص  نیست واقعا شماره تلفن صحیح  او بود یا اینکه آن هم شایعه بود. این شایعات امیر را از طرفدارانش به شدت عصبانی کرد و او را مجبور به توضیح دادن کرد. دختر درون فیلم هم گفته است که ارتباطی با امیر مقاره ندارد اما بعضی از طرفداران نمی خواهند باور کنند که تیتر امیر مقاره و دوست دخترش شری تنها یک شایعه است.

در مصاحبه های زیادی امیر راجع به اینکه چقدردوست دارد که دختری داشته باشد، حرف زده و می گوید، حتی اسم هم برای دخترش انتخاب کرده و می خواهد اسم دخترش را عسل بگذارد و جلوی تنها دختری که زانو می زند دخترش است، او همچنین می گوید در زندگیش تنها عاشق یک نفر است و او هم مادر خودش است.

آیا امیر مقاره نماز می خواند؟

علاقه های هنرمندان در اکثر مواقع برای طرفدارانشان موضوع جالبی هستند. آنها دوست دارند حتی راجع به دین هنرمند محبوبشان بدانند. در این میان لایو جدید امیر مقاره خالی از حاشیه نبود. او در این لایو نماز می خواند و با این کار باعث گفت و گو میان طرفدارانش می شود. ویدیوی نماز خواندن این خواننده به اضافه کامنت پرسش و پاسخی که در آن پاسخ داده می شود امیر هم نماز می خواهند هم در ماه رمضان روزه می گیرد، در آپارات وجود دارد. این ها نشان می دهد او به دین و مذهب اسلام علاقه مند است و به آن عمل می کند.

امیر مقاره و رهام هادیان

امیر مقاره در مصاحبه ای گفته است که رهام را قبل از ساختن ماکان بند زیاد نمی شناخته است و با او آشنا نبوده است، فقط از آهنگ هایی که منتشر می کرده است و طریق فضای مجازی نام رهام به گوش امیر رسیده بوده است. پس از مدتی رهام و امیر با آقای خسروی که اکنون مدیر گروه آنهاست آشنا شدند و تست صدا دادند و آقای خسروی از صدای رهام و امیر خوشش می آید و استقبال می کند و باعث می شود که ماکان بند ساخته شود و امیر‌ و رهام باهم همکار شوند. پس از مدتی کار در ماکان بند امیر و رهام شدیدا باهم صمیمی می شوند در حالی که الان همدیگر را رفیق و دوست صمیمی می ‌نامند و دوستی با همدیگر موجب مشهور شدن این دوفرد و سرپا ماندن ماکان بند شد.

امیر مقاره در دورهمی

امیر مقاره در دورهمی

هنگامی که شما معروف و محبوب می شوید، به طبع برنامه های متنوعی از شما برای مصاحبه و گپ و گفت و گو دعوت می کنند. یکی از این برنامه ها که در آن گروه ماکان بند حضور داشت، دورهمی بود. او در این برنامه عنوان کرد باید تا می توان به پدر و مادر خدمت کرد. او خاطره ای از کودکی اش تعریف می کند که در آن از پدرش چتر می خواسته و او نتوانسته به دلایل مالی برایش تهیه کند و در عالم  کودکی امیر به پدرش می گوید تو دیگر پدر من نیستی و شرمنده اش می کند.

او می گوید حالا پدرم به من گفته تو در بچگی ات به من افتخار نکردی ولی حالا من به تو افتخار می کنم و در ادامه او در برنامه گفته هرچه دارم و ندارم از پدرم است و از او تشکر کرده است. مهران مدیری در یک برنامه با هردو آنها صحبت کرده است و شما می توانید با سرچ کردن در آپارات  این برنامه را ببینید و اطلاعات متنوعی را راجع به موضوعات پرسیده شده از این دو هنرمند کسب کنید. او به طرفداران خودش علاقه مند است در جایی نوشته است، من در برنامه دورهمی به آقای مهران مدیری دروغ گفته ام زمانی که او گفت عاشق شدی؟ من گفتم این اتفاق نیفتاده است. این یک دروغ بود و من باید می گفتم من عاشق شده ام، عاشق شما مردم ایران، عاشق طرفداران ام و عاشق خانواده ماکانی، من عاشق شما هستم. این سخنان به خوبی نشان می دهد که او برخلاف عده ای از خوانندگان مطرح کشور می داند محبوبیت و معروفیتش به خاطر حمایت طرفدارانش است و قدردان این همه توجه است.

امیر مقاره در خندوانه

امیر مقاره در خندوانه

بعد ازاینکه رامبد جوان با درخواست های فراوانی از مردم روبه رو شد که  در آن ها، مردم خواستار حضور گروه macan band در خندوانه شده بودند، او از این گروه دعوت کرد و آنها هم دعوت را پذیرفتند و لحظات خنده داری ساخته شد. انها لوح مخصوص خندوانه را دریافت کرده اند و گفته اند، از حضور در کنار رامبد جوان خوش حال شده اند. اگر می خواهید این برنامه را که در زمان پخش بسیار پر بازدید شده بود را ببینید، می توانید با جستجو در گوگل این برنامه را دانلود کنید و لذت ببرید.

حاشیه های امیر مقاره

امیر مقاره در سال ۱۳۹۳ کلیپ هایی با دوستانش ساخت و به سایت غیر مجاز رادیو جوان ارسال کرد. اما به طورعجیب اما خوشحال کننده ای او را ممنوع الکار و ممنوع التصویر نکردند و او موفق شد در ادامه گروه ماکان بند را بسازد. می توانید آثار آن زمان این هنرمند را در اینترنت پیدا کنید. حضور امیر مقاره در بیمارستان هم یکی دیگر از اتفاقاتی بود که باعث ایجاد حاشیه و نگرانی های طرفدارانش برای او شد. البته باید گفت او به سلامتی خودش اهمیت می دهد و اگر به جستجوی عکس هایش بپردازید، امیر مقاره در باشگاه را حین ورزش کردن و انگیزه گرفتن با آهنگ های خودش می بینید.

Amir Maghare در روز های اول شهرت خودش بود که به واسطه انتشار یک فیلم که به عنوان امیر مقاره و دوست دخترش دست به دست شده بود، به حاشیه کشیده شد. اما در ادامه او ثابت کرده که علاقه ای به حاشیه ندارد و هنرش قرار است معرف او باشد. لازم به ذکر است، او در راستای معروف شدن مدتی هم با برند های مختلف ایرانی و خارجی به کار مدلینگ پرداخته است.

بیماری قلبی امیر مقاره

بیماری قلبی امیر مقاره

هر کنسرتی بنا به دلخواه و وقت خواننده هایش می تواند میتینگ داشته باشد، زمانی که کمک می کند طرفداران بتوانند ملاقاتی دوستانه با هنرمند مورد علاقه شان تجربه کنند، هدایا و حرف هایشان را به او تقدیم کنند یا از او امضا بگیرند. در یکی از دیدارهای گروه ماکان بند با فن هایشان که در آن طرفدارها به ترتیب با این دو خواننده عکس یادگاری می گرفتند، ناگهان امیر مقاره  دستش را روی سینه چپش می برد و می نشیند. قطعا فن های گوشی به دست هم عکس ها و فیلم های فراوانی را ثبت کردند و اعلام کردند که امیر مقاره  دچار درد در قلبش شده است.

ماجرا زمانی شدت می گیرد که عکس های امیر مقاره در بیمارستان هم به این خبرها و فیلم ها اضافه می شود با این متن که امیر مقاره در پی یک حمله  قلبی در بیمارستان بستری است. واین موضوع باعث روانه شدن سیلی از فن ها به سمت بیمارستان می شود و در نتیجه ی آن مزاحمت هایی برای بیمارستان پیش می آید. امیر مقاره خطاب به فن هایش می گوید لطفا بیمارستان را ترک کنید چون حال من خوب است. بعدا او توضیح می دهد که به دلیل حجم بالای کار کنسرت در آن روز به او فشار وارد شده بوده است و صرفا خسته شده است، و عکس های منتشر شده هم مربوط به روزی است که او ضعف داشته است و حالش با یک سرم خوب شده است.

سوالات متداول

 1. رابطه امیر مقاره با خانواده اش چگونه است؟

  قطعا پدر و مادر تمام تلاششان را می کنند تا بچه شان به جایی برسد. امیر مقاره حالا که به شهرت و محبوبیت دست پیدا کرده است بارها گفته تمام تلاش خود و دوستش در راه اندازی ماکان بند به خاطر پدر و مادرشان است. پدر امیر مقاره به همراه مادر امیر مقاره در کنسرت او دیده شده اند. آنها در بخش وی ای پی که در اولین ردیف سالن کنسرت بوده است، حضور داشته اند و او چندین مرتبه قربان صدقه ی مادر و پدرش رفته است و از آنها برای زحماتشان  قدردانی کرده است.

 2. آیا امیر مقاره ازدواج کرده است؟

  او تا به حال ازدواج نکرده است. اما مشخص است علاقه مند به تشکیل خانواده است. جالب است بدانید نام  دختر امیر مقاره انتخاب شده است! او گفته دوست دارد نام دخترش را عسل بگذارد، تنها دختری که جلویش خم می شود، برای بستن کفش هایش فرزندش است. او آهنگی به نام عسل هم ساخته است و گفته عسل من فعلا مادر ندارد.

 3. دوست صمیمی امیر مقاره کیست؟

  رهام هادیان دوست صمیمی و همکار امیر است. آنها از سال ۹۳ شروع به همکاری کرده اند و دوستان خوبی برای هم هستند. رهام هادیان متولد ۷مرداد ۱۳۷۰ می‌ باشد که ۴ سال از امیر بزرگتر است، او در اراک به دنیا آمده و خواننده دوم ماکان بند می باشد.

 4. اولین کنسرت ماکان بند کی بوده است و معنی  نام این گروه چیست؟

  اولین کنسرت ماکان بند در آذر ۱۳۹۶ برگزار شد، این کنسرت در نمایشگاه بین‌المللی شهر تهران در سالن میلاد به تهیه کنندگی حسن اردستانی بود. کنسرت هایی که امیر مقاره برگزار کرده است، همواره در قالب گروه ماکان بند بوده است. او پس از معروفیت کنسرت های فراوانی را در سرتاسر کشور برگزار کرده است. هرچند مدتی است که به دلیل همه گیری ویروس کرونا این روند متوقف شده است. کلمه ماکان از کلمات دیلمی است که معنی آن شجاعت و دلاوری است. این اسم، نام یکی از پسران حاکم مازندران در قرن چهاردهم بوده است، راجع به دلیل انتخاب این کلمه زیاد نمی دانیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]