ارزهای دیجیتال مجاز، ارزهایی هستند که به صورت الکترونیکی ذخیره می شوند و مبنای آن ها صفر و یک است که مهم ترین کاربرد ان ها، امنیت بالا است. برای خرید و فروش ارز دیجیتال باید به صرافی های معتبر مراجعه کرد که بررسی قیمت ارزهای دیجیتال مجاز یکی از روش های شناسایی صرافی های معتبر در ایران است.

ارز دیجیتال شکل خاصی از پول دیجیتال است که از طریق علم رمزنگاری ایجاد شده است. رمز ارزها و ارزهای مجازی از نمونه های ارز دیجیتال هستند. اما هر ارز دیجیتال، رمز ارز یا ارز مجازی نیست.

لیست عناوین محتوا پنهان
ارزهای دیجیتال مجاز چه ارزهایی هستند؟

ارزهای دیجیتال مجاز چه ارزهایی هستند؟

ارز دیجیتال یک نوع پول الکترونیکی است که برای امنیت بیشتر، ناشناس بودن و حذف واسطه ها طراحی شده است. این ارز به عنوان واسطه تبادل بر پایه اینترنت یا یک واحد پولی تعریف می شود که ویژگی های آن مشابه پول فیزیکی است. پول های مجازی و رمز ارز از نمونه های پول های دیجیتال هستند. اما عکس این عبارت صحیح نیست.

ارزهای دیجیتال، ارزهایی هستند که برای انتقال اینترنت از رمزنگاری استفاده می کنند و غیرقابل پیگیری و هک هستند، علت محبوبیت ارزهای دیجیتال امنیت بالای آن و ناشناس بودن آن است. در تراکنش های ارز دیجیتال تقلب جایگاهی ندارد. کسی مالک آن ها نیست و کسی نمی تواند آن ها را هک یا متوقف کند، آن ها واسطه ها را حذف می کنند و غیر متمرکز هستند. در این مقاله به ۱۰ ارز دیجیتال مجاز و معتبر اشاره می کنیم:

ارز دیجیتال مجاز بیت کوین

اولین و محبوب ترین ارز دیجیتال است. بیت کوین توسط فردی ناشناس در سال ۲۰۰۹ عرضه شد، اکنون ارزش کل بازار بیت کوین بیش از ۷۰ میلیارد دلار است. به وسیله ارز دیجیتال بیک کوین که یک پول الکترونیک است می توان به تمام نقاط جهان پول فرستاد و برای خرید کالا و خدمات از آن استفاده کرد.

بیت کوین غیرمتمرکز است و یک ابزار برای سرمایه گذاری محسوب می شود. توسط فرد و گروهی کنترل نمی شود و هدف پیدایش این ارز دیجیتال انتقال و ذخیره امن پول است. مانند دیگر ارزهای دیجیتال ارزش و اعتبار آن براساس اعتماد مردم است و پشتوانه ای ندارد.

قیمت بیت کوین براساس تقاضا و عرضه است. تعداد بیت کوین محدود است، قابل جعل کردن نیست و تراکنش ها به صورت نیمه ناشناس و غیرقابل برگشت هستند. حمل و جابه جایی آن از طلا و پول های فیزیکی آسان تر است.

ارز دیجیتال مجاز دوج کوین

ارزش بازار دوج کوین چندصد میلیون دلار است. در مقایسه با دیگر ارزهای دیجیتالی بین کاربران ایرانی و خارجی طرفداران زیادی دارد به دلیل اینکه قیمت این ارز دیجیتال پایین است. قیمت دوج کوین دوسالی است که از نظر دلاری رشد چندانی نداشته است اما نسبت به دیگر ارزهای دیجیتالی موقعیت خود را حفظ کرده است.

ارز دیجیتال مجاز اتریوم

تراکنش های اتریوم در مقایسه به بیت کوین سریع تر است و راحت تر و سریع تر از بیت کوین، کد برنامه نویسی را پیاده سازی می کند. همه می توانند از این ارز دیجیتال استفاده کنند و نیاز به مجوز ندارد. دارای بلاکچین است که اطلاعات مربوط به تراکنش ها و قراردادهای هوشمند روی بلاکچین ثبت می شود. برای ذخیره سازی اطلاعات و داده به کار می رود.

ارز دیجیتال مجاز کاردانو

این ارز دیجیتال امکان اجرا و ایجاد قراردادهای هوشمند را فراهم می کند. در مقایسه با ارز دیجیتال اتریوم، سرعت و کارمزد تراکنش های این شبکه خیلی بهتر است. کاردانو برای حفظ امنیت شبکه و تایید تراکنش ها از الگوریتم اثیات سهام بهره می برد برخلاف بیت کوین که برای تایید تراکنش ها و حفظ امنیت از روش ماینینگ استفاده می کند.

ارز دیجیتال کاردانو در جدول ارز دیجیتال در رتبه های بالا قرار دارد. کیف پول های زیادی برای این ارز دیجیتال عرضه نشده است.

ارز دیجیتال مجاز استالر

مانند بیت کوین غیر متمرکز است و هیچ نهاد و تصمیم گیرنده ای در این شبکه وجود ندارد. از تکنولوژی بلاک چین بهره می برد. سرعت پردازش تراکنش ها در این ارز دیجیتال بالاتر از یک بانک سنتی است. استالر تا کنون هیچ گونه هکی را تجربه نکرده است و سابقه خوبی از لحاظ امنیتی دارد.

در ارز دیجیتال مجاز استالر هزینه تراکنش ها پایین است و سرعت تراکنش ها بالا است. یک ارز غیرمتمرکز است و عملکرد آن ارزان تر و سریع تر از اتریوم است. بزرگ ترین رقیب استالر، پروتکل ریپل است و نحوه کار استالر شباهت زیادی به ارز دیجیتال ریپل دارد چون هر دوی این ارز دیجیتال توسط یک فرد اجرا شده اند.

ارز دیجیتال مجاز ترون

هزینه تراکنش این ارز دیجیتا تقریبا صفر است، تراکنش ها بدون محدودیت انجام می شوند. تعداد کاربران ترون حدود یک میلیون نفر است و عرضه عظیم این ارز دیجیتال از معایب آن است.

ارز دیجیتال مجاز وینک و ارزهای دیجیتال مجاز

برقراری ارتباط آسان و امنیت بالا اصلی ترین هدف این ارز دیجیتال است و استفاده از این ارز قانونی است. کیف پول های لجر، کیپ کی، ترزور و کوینومی، بهترین کیف پول ها برای نگهداری این ارز دیجیتال هستند. قیمت ارز دیجیتال وینک در حال حاضر ۰.۰۰۱۶۹۵ دلار می باشد و در رتبه ۱۲۵ بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد.

ارز دیجیتال مجاز بیت تورنت

این ارز دیجیتال با قیمت عرضه اولیه ۰.۰۰۰۱۲ دلار راه اندازی شد. ارز دیجیتال بیت تورنت مانند فناوری بلاک چین یک سیستم توزیع شده بدون موجودیت مرکزی است. بیت تورنت در سال ۲۰۱۹ یه عنوان یکی از بهترین عملکردها بین کریپتوکارنسی ها شناخته شد.

ارز دیجیتال مجاز ریپل

این ارز دیجیتال یک پلتفرم نیز هست. تراکنش های ریپل در عرض چند ثانیه تایید می شوند و هزینه کمی دارند. هدف اصلی این ارز دیجیتال انتقال پول در حجم بالا و با سریع ترین سرعت ممکن در سراسر جهان است. ریپل تقریبا ضد جعل است و قابلیت وام دادن و وام گرفتن سریع مبالغ پول را دارد. تورم ندارد و در مرحله نهایی خود می تواند مترجم جهانی ارز دیجیتال باشد.

ارز دیجیتال دش

یکی از قدیمی ترین ارزهای دیجیتال موجود در بازار است. سرعت تراکنش این ارز دیجیتال بالا است و متوسط سرعت تراکنش های آن حدود ۲ دقیقه و ۳۹ ثانیه است. ارز دیجیتال دش با بلاک ۲ مگابایتی خود، می تواند تا ۵۶ تراکنش در ثانیه را انجام دهد. اندازه بلاک این ارز دیجیتال از ۱ مگابایت به ۲ مگابایت در سال ۲۰۱۷ افزایش یافت.

ارزهای دیجیتال مجاز در ایران

بانک مرکزی در اطلاعیه ای اعلام کرد: طبق مصوبه هیات دولت تنها رمز ارزهای استخراجی در داخل کشور طبق قوانین و ضوابط می تواند استفاده شوند. از این رو معامله دیگر رمز ارزها مجاز نیست.

خرید ارزهای دیجیتال مجاز

خرید و فروش ارزهای دیجیتال مجاز، یکی از مواردی است که می تواند منجر به ضرر یا سودآوری شود. کاربران برای ترید کردن باید به صرافی های آنلاین مراجعه کنند تا بتوانند از طریق استفاده از خدمات تبدیل ارزهای دیجیتال به دیگر ارزها یا خرید و فروش ارزهای دیجیتال با پول نقد بپردازند.

این مقاله علاوه بر مطالب مفید درباره رمز ارزها عکس های ارزهای دیجیتال مجاز را نیز شامل می شود.

ارزهای دیجیتال مجاز چینی

ارزهای دیجیتال مجاز چینی

چین یکی از پیشروترین کشورهای دنیا در استفاده گسترده ارز دیجیتالی است، که با هدف مشارکت بیشتر در تنظیم اقتصاد جهانی، استفاده آزمایشی از آن را در مناطق مختلف آغاز نموده است. در اینجا به ۳ نمونه از ارزهای دیجیتال مربوط به کشور چین اشاره می کنیم:

ارز دیجیتال یوان یا “رن مین بی”

برنامه آموزشی استفاده از این ارز در چهار شهر و در محل بازی های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ در کشور راه اندازی و تاسیس شده است. این ارز یک شکل دیجیتالی از ارز فیزیکی است که بانک مرکزی چین آن را با استفاده از فناوری بلاک چین در اختیار کاربران و مشترکان قرار می دهد. آن ها می توانند با استفاده از نرم افزارهای “علی پی” و “ویچت پی” به صورت آنلاین آن را هزینه کنند.

درباره مزایای این ارز دیجیتال می توان گفت که امنیت پرداخت ها را برای کاربران فراهم کرده است و لازم نیست افراد در موقع پرداخت به اینترنت متصل باشند و همچنین لازم نیست برای دسترسی به وجوه خود به حساب های بانکی دسترسی داشته باشند.

لذا کاربران زیادی می توانند بدون داشتن حساب بانکی از این ارز بهره بگیرند که این امر کاهش هزینه ها را برای آن به دنبال دارد، که این امر برای اقشار آسیب پذیر جامعه مورد مهمی است. همچنین استفاده از ارز دیجیتالی باعث جلوگیری از فعالیت های غیرقانونی مانند جعل پول، فرارهای مالیاتی، پولشویی، تامین مالی غیرقانونی نیز می شود.

این ارز می تواند برای حل و فصل معاملات تجاری بین چین و شرکای چین در مسیر راه ابریشم موین وتوافقات بازرگانی و تجاری استفاده شود.

وی چین و ارزهای دیجیتال مجاز

وی چین و ارزهای دیجیتال مجاز

۶۴ میلیارد از این رمز ارز عرضه شده و تعداد عرضه کل آن ۸۶ میلیارد است. این ارزهای دیجیتال علاوه بر کمک کردن به اقتصاد چین به خرده فروشان نیز کمک می کند و راهی برای دور زدن تحریم ها هم است.

لینک چین

از دیگر ارزهای دیجیتال چین می توان به لینک چین اشاره کرد. تعداد ارز در گردش چین لینک تقریبا ۴۰۷ میلیون می باشد در حالی که ۱ میلیارد از این ارز دیجیتال قابل استخراج است و قیمت آن تا سال ۱۳۹۶ در حدود نیم دلار بود. این ارز رشد قیمتی پیدا کرد و در اوایل سال ۱۳۹۹ به ۲ دلار رسید. این رمز ارز در سال ۱۳۹۹ مانند دیگر ارزهای دیجیتال سریع رشد کرد و به ۳۴ دلار رسید.

ارز دیجیتال ترون

ترون یکی از رمز ارزهای محبوب دنیای دیجیتال است که در ایران هم بسیار محبوب است. ترون رمز ارز چین می باشد که در شبکه ترون در حال حاضر ۲۰۰۰ تراکنش در ثانیه دارد و کارمزد آن نزدیک به صفر است. ویژگی مهمی که ترون دارد این است که مانند اتریوم قراردادهای هوشمند و توکن های زیادی دارد که خیلی کاربردی هستند. لایو، سان، دایس و بیت تورنت و… از جمله این توکن ها هستند.

نگرانی دولت آمریکا از ارز دیجیتال ملی چین

رئیس جمهور آمریکا نگران تاثیرات بلند مدتی ایت که امکان دارد یوان چین بر وضعیت دلار به عنوان ارز جهانی داشته باشد. از این رو آن ها تلاش خود را بیشتر کرده اند تا از نحوه یوان چین و راه کارهایی که این ارز دیجیتال برای دور زدن تحریم های واشنگتن در اختیار دولت ها قرار می دهد باخبر شوند. چین توسعه سیستم پرداخت الکترونیک ارز دیجیتال یوان را با مشارکت بزرگ ترین بانک های دولتی این کشور و همچنین غول های پرداختی مانند انت فایننشال وتنسنت در سال ۲۰۱۹ آغاز کرد.

اقدامات چین در این راستا، بانک مرکزی چین را به اولین بانک مرکزه عمده در جهان تبدیل کرده است که ارز دیجیتالی یوان را عرضه و سیستم پرداخت این ارز دیجیتال را راه اندازی می کند. این امر فرصت فوق العاده ای را برای چین فراهم کرده است که باعث نگرانی مقامات آمریکایی شده است.

ارزهای دیجیتال مجاز آمریکا

ارزهای دیجیتال مجاز آمریکا

قوانین کنترل ارزهای دیجیتال در آمریکا در هر ایالت فرق دارد و مقامات فدرال هم به این مقوله نگاه متفاوتی دارند. از ارزهای دیجیتال آمریکا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ارز دیجیتال جی پی ام کوین

نخستین ارز مجازی معتبر در آمریکا است که پشتیبانی آن توسط یک بانک انجام می شود. این ارز مبتنی بر فناوری بلاک چین است.

ارز دیجیتال یو اس دی کوین

قیمت این ارز دیجیتال با دلار آمریکا پشتیبانی می شود. یو اس دی کوین در سال ۲۰۱۸ برای اولین بار وارد بازار شد. این ارز دیجیتال بهترین و مناسب ترین جایگزین برای ارزهای رمزنگاری شده دلار آمریکا، مانند ترو یو اس دی و تتر است. هدف اصلی این ارز، ایجاد سرویس برای رمز گذاری دلار آمریکا، راحتی در استفاده از کوین ها در اینترنت است. از دیگر مزیت های یو اس دی کوین، تبدیل راحت این ارز به دلار در هر زمان و مکان است.

برای استفاده از این ارز دیجیتال باید یک حساب کاربری ایجاد کرد و بعد از تایید هویت، به یک حساب باکی وصل شد.

ارز دیجیتال ترو یو اس دی کوین و ارزهای دیجیتال مجاز

توکن ترو یو اس دی یک ارز دیجیتال با پشتوانه واقعی دلار است. بنابراین در بازارهای ارز دیجیتال به عنوان یک ارز با نوسان بسیار کم و پایدار قابل استفاده است. هیچ محدودیتی برای افزایش ارزش بازار این ارز دیجیتال وجود ندارد. با خرید این ارز دیجیتال می توان از نوسانات شدید ارزهای دیجیتال در امان ماند و مزایای داشتن یک ارز دیجیتال را از دست نداد.

۴ ارز دیجیتال باارزش پایدار و بدون نوسان

علاوه بر نگهداری ارزش دارایی، زمانی که یک ارز دیجیتال را با یک ارز دیگر مبادله کنید این ارزهای بدون نوسان، بسیار کاربردی هستند. در نتیجه تقاضای خوبی در بازارهای دیجیتال دارند. ارزهایی که پشتوانه آن ها طلا یا ارز رایج دولتی (مثلا دلار آمریکا) است. این ۴ ارز عبارتند از:

تتر: که پرطرفدارترین ارز از این دسته است که ارزش آن به دلار آمریکا گره خورده است.

ترو یو اس دی: که نسبت به تتر یک ارز جدید است. در حال حاضر ارزش بازار این ارز حدود ۲۰۶ میلیون دلار است و پشتوانه این ارز، دلار آمریکا است.

Dai: مانند دو ارز بالا کار می کند و ارزش آن نسبت به دلار آمریکا ۱:۱ است. و ارزش آن از تتر وثیقه گذاری شده حاصل می شود.

BitcNY: این ارز دارای پشتوانه ای از ارز یوان چین است و به عنوان یک ارز هوشمند و قابل تبدیل از آن یاد می شود.

کشورهای پیشتاز استفاده از ارزهای دیجیتال

کشورهای پیشتاز استفاده از ارزهای دیجیتال

به دنبال افزایش بهای ارزهای دیجیتال مانند:”مونرو”، “ریپل”، “بیت کوین”، “اتریوم” در جهان کاربران زیادی به دنبال استخراج و تبدیل پول های خود به ارزهای دیجیتال هستند. در میان کشورهای مختلف دنیا، استفاده از ارزهای دیجیتال بیشتر در اقیانوسیه و منطقه شرق آسیا از محبوبیت بالایی برخوردار است و ۳۸ درصد از تعداد کل کاربران ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص می دهد.

 • استرالیا: میزان استفاده از ارزهای دیجیتال در این کشور رو به افزایش است به نحوی که بانک مرکزی این کشور قرار است دلار دیجیتال عرضه کند.
 • نیوزیلند: دولتمردان این کشور تصمیم دارند یک شرکت خدمات مالی راه اندازی کنند که ارز دیجیتال سرویس پرداخت آن است. در نیوزیلند ارز دیجیتال “پاور دلار” نامگذاری شده است که بر پایه “تتر” فعالیت می کند.
 • چین: این کشور یکی از پیشروترین کشورها در زمینه استفاده از ارزهای دیجیتال است.
 • ژاپن: بانک مرکزی ژاپن بر این عقیده است که چنانچه در آینده گردش پول نقد کاهش شدیدی داشته باشد. می توان از طریق انتشار ارز دیجیتال این مورد را جبران کرد.
 • کره جنوبی: بانک مرکزی کره جنوبی در حال حاضر در حال انجام تحقیقات لازم برای راه اندازی ارز دیجیتال است.
 • هند: رشد بازار ارزهای دیجیتال در سایر نقاط جهان، دولت هند را بر آن داشت یک ارز مجازی ملی راه اندازی کند و لایحه ای برای ممنوعیت ارزهای مجازی خصوصی مثل بیت کوین تصویب کند.
 • مالزی: این کشور در اسفند ۹۶ اولین پول دیجیتال “اسلامی” را در جهان معرفی کرد.
 • ایران: طرح سامان دهی ارز دیجیتال در سال ۱۳۹۷ تصویب شد و پیش بینی می شود با حذف قوانین دست و پاگیر در زمینه تولید ارزهای دیجیتالی، به زودی شاهد معرفی ارز ملی دیجیتالی در بازارهای جهانی باشیم.
ارز دیجیتال مجاز ترکیه

ارز دیجیتال مجاز ترکیه

رسانه های ملی ترکیه اعلام کردند که مقامات این کشور در حال بررسی طرح پیشنهادی برابر ایجاد ارز دیجیتال ملی هستند، که این ارز دیجیتال ترک کوین نام دارد و از ارزهای دیجیتال مجاز در ترکیه می باشد. این ارز دیجیتال توسط صندوق دارایی کشور ترکیه پشتیبانی و توسط دولت نظارت می شود.

علاقه مندی به ارزهای رمزنگاری در ترکیه روبه فزونی است و صرافی هایی در ترکیه با تمرکز در این حوزه راه اندازی شده اند. در نزدیکی فرودگاه آتاتورک در استانبول یک دستگاه خودپرداز بیت کوین تعبیه شده است.

صرافی مجاز ارزهای دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال کسب و کاری است که به مشتریان امکان می دهد در ازای دریافت دارایی های دیگری نظیر پول دستوری یا سایر انواع ارزهای دیجیتال، ارز دیجیتال خود را واگذار کنند. صرافی ارز دیجیتال می تواند فقط یک پلتفرم به منظور ارتباط فروشندگان با خریداران باشد و بابت این کار، کارمزدی دریافت کند.

برخی از صرافی ها به صورت برخط فعالیت می کنند و عده ای نیز ساختار فیزیکی دارند.

 • نوبیتکس: صرافی آنلاین ارز دیجیتال است که با ارائه خدمات حرفه ای خرید و فروش ارز دیجیتال بدون واسطه بهترین امکانات را در اختیار کاربران قرار می دهد.
 • والکس: بازار خرید و فروش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است.
 • رمزینکس: صرافی ارز دیجیتال رمزینکس یک پلتفرم صرافی دانش بنیان امن، سریع و مطمئن برای خرید و فروش بیت کوین و ارزهای دیگر می باشد.
وایت پیپرهای ارز دیجیتال مجاز

وایت پیپرهای ارز دیجیتال مجاز

وایت پیپر که در فارسی تحت عنوان اوراق سفید ترجمه شده است به راهنما یا گزارش معتبری گفته می شود که به طور خلاصه خوانندگان را درباره یک مسئله پیچیده آگاه می کند و فلسفه نهاد صادرکننده را در این مورد ارائه می دهد. این کار برای کمک به خوانندگان در زمینه درک مسئله، حل مسئله و تصمیم گیری اهمیت دارد.

وایت پیپرها و نرم افزار آزمایشی بیش ترین استفاده را دارند. به همراه اینکه در میان موثرترین اشکال محتوا برای تحقیق درباره مشکلات و راه حل های فناوری اطلاعات هستند. زمانی که سرمایه گذاران از مشکلی که قصد حل آن را دارید و از هدف شما بی اطلاع هستند، بهترین فرم محتوا در مرحله پیش فروش، وایت پیپرها هستند.

وایت پیپر بخش مهمی از هر پروژه کریپتوکارنی محسوب می شود و نشان می دهد که آن پروژه با چه هدف و برای رفع چه مشکلی ایجاد شده و قرار است چگونه آن مشکل را حل کند. وایت پیپر چیزی مانند بیزینس پلن است. هر وایت پیپر ساختار خاص خود را دارد اما به طور کلی تقریبا موارد زیر را شامل می شوند:

معرفی کل پروژه، توضیح مشکل، ارائه راهکار فنی پروژه، کاربرد پروژه، نقشه راه پروژه، جزئیات ارز دیجیتال پروژه.

استخراج ارزهای دیجیتال مجاز

استخراج ارزهای دیجیتال مجاز

استخراج در دنیای ارزهای دیجیتال یعنی تولید و تایید تراکنش ارز رمز نگاری شده از طریق حل مسائل کامپیوتری و چون ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده مانند بیت کوین دارای ماهیت غیرمتمرکز هستند. برای کار کردن شبکه آن ها نیاز است تا کاربران در سراسر دنیا برای پیشبرد این شبکه فعالیت کنند و خدمات و سرویس هایی را در اختیار شبکه قرار دهند. برای این افراد پاداش هایی در قالب ارزهای دیجیتالی در نظر گرفته می شود که این پاداش ها باعث تولید ارزهای دیجیتالی مانند اتریوم، بیت کوین و… می شود.

به افرادی که دستگاه های لازم برای استخراج را دارند و در شبکه فعالیت می کنند ماینر یا استخراج گر می گویند. مصرف برق توسط دستگاه های استخراج ارزهای دیجیتال و مجازی، تهدیدی برای صنعت برق به حساب می آید. که این تهدید بیشتر از سمت ماینرهای غیرمجاز ارزهای مجازی است. به فرایند استخراج ارزهای دیجیتال، صنعت ماینینگ گفته می شود و مراکز تولید این ارزها، فارم یا مزرعه نام دارد. در صنعت ماینینگ، گاز و نفت به انرژی برق و در نهایت به ارز دیجیتال تبدیل می شود. که از ارز دیجیتال هم به عنوان یک پول مجازی برای مبادلات مالی استفاده می شود.

سوالات متداول در مورد ارزهای دیجیتال مجاز

ارز دیجیتال مجاز در ترکیه چه نام دارد؟

ارز دیجیتال مجاز ترکیه ترک کوین نام دارد.

تبدیل انرژی در صنعت ماینینگ چگونه است؟

در این صنعت، گاز و نفت به انرژی برق و در نهایت به ارز دیجیتال تبدیل می شود.

وایت پیپر چیست؟

وایت پیپر یا اوراق سفید، گزارش و راهنمای معتبری است که خوانندگان را درباره یک مسئله پیچیده آگاه می کند.

ماینر چیست؟

به افرادی که دستگاه های لازم برای استخراج را دارند و در شبکه فعالیت می کنند استخراج گر یا ماینر گفته می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]