بلاگر تکنولوژی و به طور کلی بلاگری و فعالیت در صفحات و سایت های مجازی، از پولسازترین شغل های ایران و حتی کشورهای دنیا است. این پولساز بودن به دلیل گسترش و پیشرفت شبکه های مجازی و فعالیت بیش تر مردم در آن ها به وجود آمده است. بلاگری دسته بندی های زیادی دارد؛ از بلاگر فشن و ابزار و لوازم آرایشی تا افرادی که بلاگر غذا هستند و کارشان تست کردن و نظر دادن درباره طعم آن هاست.

در واقع بعد از درک این که بلاگر کیست باید بگوییم که یکی از دسته های مهم و پرطرفدار بلاگری، بلاگر تکنولوژی است که در این مقاله می خواهیم با آن آشنا شویم.

لیست عناوین محتوا پنهان
بلاگر تکنولوژی در چه زمینه هایی فعالیت دارند؟

بلاگر تکنولوژی در چه زمینه هایی فعالیت دارند؟

بلاگر فردی است که محتوا تولید می کند، حالا اینکه این محتوا در چه زمینه و موضوعی تولید شده است، راه و روش بلاگر را نشان می دهد. دیده شدن و اشتراک گذاری این محتوا است که باعث دیده شدن و درآمد زایی برای بلاگر مربوطه می شود. هر چه این محتوا ها جدی تر و کاربردی تر باشد، متناسب با آن بازدید ها و اسقبال مردم بیش تر می شود و بلاگر زود تر در بین مردم شناخته می شود.

 در عصر امروزی که به آن عصر دیجیتال هم می گویند، با پیشرفت دانش و برنامه ها و شبکه های مجازی، طبیعتاً استفاده مردم از این برنامه ها نسبت به قبل بیش تر شده است. بلاگر های تکنولوژی آن دسته از افراد جامعه هستند که در این پلتفرم ها مانند اینستاگرام، فیسبوک، یوتیوب و برنامه های دیگر اینچنینی، فعالیت می کنند. فعالیت این افراد برای آن ها کسب درآمد حساب می شود و از آن ها این راه را به عنوان مسیر شغلی خود پذیرفته اند.

بستری که بلاگران تکنولوژی در آن جا فعالیت می کنند برای آن ها موفقیت و بازاریابی را به دنبال دارد. برخی این بستر را اینستاگرام انتخاب کرده اند و برخی دیگر با ساخت ویدیوها و کلیپ های زیاد در یوتیوب سعی دارند به درآمد زایی بالا از بازدیدهای ویدیوهایشان برسند.

درآمد بلاگر تکنولوژی چقدر است؟

درآمد بلاگر تکنولوژی چقدر است؟

بلاگری کلاً کاری است که متناسب با مقدار زمان و انرژی ای که برای کار و فعالیت در فضای مجازی گذاشته می شود، کسب درآمد را به دنبال خواهد داشت. یک بلاگر می داند که هر دقیقه زمان گذاشتن در فضای مجازی و برنامه هایی نظیر اینستاگرام ممکن است برای او درآمد میلیونی به همراه داشته باشد. درآمد بلاگر های تکنولوژی بسته به کار و فعالیتی که انجام می دهند و همچنین بسته به میزان تبلیغات و بازخوردهای مثبتی که دارند از چند میلیون در ماه شروع می شود و حتی برای برخی از آن ها ممکن است در یک ماه چند صد میلیون پول را به همراه داشته باشد. این نکته برای آن ها حائز اهمیت است که فعالیت بیشتر یعنی پول بیشتری که به حسابشان می آید.

کسی که بلاگری را به عنوان مسیر شغلی خود در نظر می گیرد باید این نکته را بداند که این راه به آسانی که به نظر می رسد نیست. بلاگری فقط این نیست که یه گوشی موبایل به دست گرفت و از هر جای خانه و بیرون از خانه که می شود، محتوا تولید کرد. بلاگر مخصوصاً بلاگری که در زمینه خاص مانند تکنولوژی فعالیت دارد باید بداند که اطلاعاتش همیشه باید از مردم و مخاطبانش جلوتر باشد. هر جا فالوور حس کند که بلاگری که او را دنبال می کند، حرف جدیدی برای گفتن و آموزش ندارد با زدن یه کلید او را آنفالو می کند. تعداد آنفالوی زیاد در مدت زمان کم برای یک بلاگر، می تواند حتی منجر به از دست رفتن پیج کاریش شود.

بلاگر تکنولوژی باید دائماً اطلاعات خودش را آپدیت کند و مدام سعی کند نیاز های مخاطبانش را شناسایی کند. هر چه بلاگر بتواند ارتباط بهتری با فالوورانش داشته باشد و به سوالات آن ها بهتر و کامل تر از بلاگر های دیگر و پیج های مرتبط در زمینه تکنولوژی، پاسخ دهد موفق تر است. بلاگر تکنولوژی باید اطلاعات زیادی در زمینه و حوزه ای که در آن تولید محتوا می کند داشته باشد؛ برای مثال بلاگری که در پیجش می خواهد آموزش ادیت های خاص با اپلیکیشن های گوشی را بدهد باید حداقل به کار کردن با اپلیکیشن های معروف و کاربردی، مسلط باشد و اگر مخاطبان از او سوالی در آن زمینه داشتند بتواند به طور کامل به آن ها پاسخ دهد. بلاگر خوب باید بداند که مردم به راحتی از روی ویدیو ها و کلیپ های آموزشی یک پیج متوجه میزان تسلط و فهم بلاگر از آن موضوع خواهند شد. جای اشتباه برای یک بلاگر تکنولوژی آن هم در حوزه ای که در آن ادعا دارد، بسیار کم است.

بهترین بلاگر های تکنولوژی کدامند؟

بهترین بلاگر های تکنولوژی کدامند؟

بلاگر های تکنولوژی آن دسته از بلاگر هایی هستند که متوجه نیاز روزافزون مردم جامعه به تکنولوژی شده اند و با استفاده از برنامه هایی مانند اینستاگرام محتوای مناسبی برای رفع این نیاز تشکیل داده اند. خود این بلاگر های تکنولوژی به چند دسته تقسیم می شوند.

بهترین بلاگر تکنولوژی آن است که مطالبش به روز شده تر از دیگر بلاگر ها باشد. هر چه این مطالب جدید تر و متناسب تر با نیاز مردم و سوالات آن ها باشد، آن بلاگر موفق تر است. بسیاری از بلاگر ها متوجه نیاز های مردم شده اند و در پیج هایشان سعی بیش تری در تولید محتواهای آموزشی دارند. این محتوا های آموزشی در زمینه های متفاوتی تولید می شود. برخی از بلاگر ها در زمینه ادیت عکس ها و فیلم ها، آموزش های بسیار خوب و درستی را به مخاطبان می دهند. خیلی از مردم که پول و یا امکان شرکت در کلاس های گران بیرون را ندارند، با همین آموزش های چند دقیقه ای و کمی مطالعه و جستجو توانسته اند توانمندی های زیادی را در زمینه عکاسی و فیلمبرداری به دست آورند.

برخی از بلاگر ها هم آموزش ساخت برنامه های مختلف و بازی های سرگرم کننده را در پیج هایشان به مردم می دهند. استقبال از این دسته پست ها هم، به خصوص در بین نوجوانان و جوانان زیاد است. مردم می توانند با همین آموزش های به زبان ساده برای خودشان هم مهارتی را یاد بگیرند و هم درآمد زایی کنند.

نکته مهم این است که وقتی کسی این ویدیوهای آموزشی را می بیند و درباره نکات و ترفند های مرتبط با تکنولوژی موضوعاتی را یاد می گیرد؛ هم برای خودش مفید است و می تواند بعد ها به درآمد زایی در این راه فکر کند و هم کمک زیادی به بلاگر مربوطه می کند. بلاگری که برای هر پست باید مطالعات زیادی را انجام دهد تا بتواند بین رقبایش خاص شناخته شود.

مهدی شجاعی

یکی از همین بلاگر های فعال در عرصه تکنولوژی و موبایل آقای مهدی شجاعی است. ایشان در صفحه اینستاگرامشان محتواهای متناسب با موضوع تکنولوژی را تولید می کنند و به مردم کار کردن با تکنولوژی های مختلف و برنامه های متفاوت را آموزش می دهند.

سپهر زمانی

بلاگر بعدی که می خواهیم نام ببریم، تکنولوژی و مفاهیم آن را به زبان ساده به مردم توضیح می دهند. آقای سپهر زمانی در اینستاگرامشان بسیار فعالیت دارند و به سوالات مردم در حوزه تکنولوژی پاسخ می دهند. نکته ای که در پیج این بلاگر جوان شاهد آن هستیم، وجود پست های بسیار به روز و جدید درباره اخبار برنامه های و اپلیکیشن های خارجی است.

متین اکبری خرم

آقای متین اکبری خرم نیز از بلاگر های تکنولوژی فعال در اینستاگرام هستند. ایشان ترفندهایی با موضوع تکنولوژی و استفاده از آن در روزمره را به مردم آموزش می دهند. این بلاگر جوان در پیج اینستاگرامش ترفندهای زیادی که بیش تر برای گوشی و برنامه های موبایل است، آموزش می دهد. همچنین کانال تلگرام و پیج یوتیوب فعالی هم دارد که آدرسش را در صفحه اینستاگرامش قرار داده است.

محسن حبیبی راد

امروزه تقریباً تمام شرکت ها برای معرفی، خرید و فروش محصولات نیاز به سایتی با موضوع فعالیت خودشان دارند. آقای حبیبی راد مسائل مربوط به سئو و سایت را در پیج اینستاگرامشان آموزش می دهند. همچنین ایشان تیم بسیار متخصصی در این زمینه دارند که می توانید مسائل مربوط به سایت و سئو سایتتان را به ایشان و تیمشان بسپرید.

میکائیل حسینی

آقای حسینی نیز در پیج اینستاگرامشان فعالیت بسیار زیادی دارند. در آن جا می توانید هر سوالی که در زمینه های مرتبط با تکنولوژی دارید از ایشان بپرسید و پاسخ بسیاری از پرسش های خود را از میان پست هایشان ببینید. پیج ایشان مدتی قبل توسط اینستاگرام پاک شد و ایشان در پیج جدیدشان سعی دارند مطالب بهتر و با کیفیت بیش تری را به مخاطب آموزش دهند.

آرین ابرونی

یکی دیگر از بلاگر های فعال در عرصه تکنولوژی آقای آرین ابرونی است. در پیج ایشان همچنین در پیج یوتیوب هم بسیار فعال هستند و آموزش های به درد بخور زیادی را منتشر می کنند. همچنین در پیج ایشان می توانید سایت هایی را جهت خرید و فروش لوازم دیجیتالی مانند گوشی و کامپیوتر پیدا کنید که با قیمت های بسیار مناسبی این کار را انجام می دهند.

رامین عضیما

آقای عضیما در پیجشان پست های بسیار جالبی دارند. از ادیت های خیلی خوب و زیبا با برنامه های ادیت گوشی گرفته تا نحوه چیدمان سایت ها و ساختن بازی که به روش و زبان بسیار ساده توضیحاتشان را ارائه کرده اند. همچنین ایشان توضیحات تکمیلی را در کانال تلگرامشان قرار داده اند که می توانید مطالعه کنید.

پیمان حسینی

پیمان حسینی از دیگر بلاگر های فعال در زمینه تکنولوژی است. در پیج ایشان می توانید بیش تر مطالب مرتبط با اینستاگرام و صفحات مجازی را پیدا کنید. همچنین مطالب مربوط به مدیریت کسب و کار های آنلاین را نیز می توانید در پیج ایشان پیدا کنید.

پیمان جاجرمی

این بلاگر در پیج اینستاگرامش آموزش های زیادی در زمینه ادیت و تصویر برداری ارائه کرده است. همچنین ایشان دوره های تصویر برداری و پریمیر را نیز در این پیج برای مخاطبان و علاقه مندان در ماه های متفاوت تشکیل می دهند که می توانید با شرکت در آن ها مطالب زیادی در این زمینه یاد بگیرید و بعد ها آموزش بدهید.

سینا عزتی

سینا عزتی در پیج اینستاگرامش آموزش های زیادی در زمینه ادیت تصاویر و فیلم ها با گوشی دارد. ادیت هایی به زبان ساده ولی بسیار زیبا که مخاطب با دیدن تصویر قبل و بعد از ادیت شاید باورش نشود که با چند ریز کاری در برنامه های ادیتی که همه در گوشی های خود دارند، ادیت انجام شده است.

پیج اینستاگرام بلاگرهای تکنولوژی چیست؟

پیج اینستاگرام بلاگر های تکنولوژی چیست؟

همانطور که از اسم بلاگر تکنولوژی پیداست، می بایست فردی باشد که حتماً در اینستاگرام پیج داشته باشد تا بتواند مطالب و پست های خود را در آن جا با مخاطب در میان بگذارد. بلاگر هایی که در قبل معرفی کرده ایم همگی در اینستاگرام بسیار فعال هستند و پیج های آن ها با اسامی خودشان در صفحه مجازی موجود است.

اینستاگرام پلتفرمی است که در این سال ها برای مردم هم جنبه سرگرمی را آورده است و هم پر از بسترهای مناسب برای درآمدزایی است. این مخاطب است که با توجه به زمان و فعالیتی که به آن علاقمند است راه خود را انتخاب می کند. بلاگری از شغل هایی است که با محبوبیت هر چه بیش تر اینستاگرام و برنامه هایی مانند آن، نزد مردم نیز بسیار پر طرفدار شده است.

همچنین برای پیدا کردن بلاگر های معروف تکنولوژی کافی است عبارت بلاگر تکنولوژی یا خود تکنولوژی را در اینستاگرام سرچ کنید. بلاگر های فارسی زبان بسیاری را می توانید از این راه پیدا کنید و بسته به موضوعی که به دنبال آن در این زمینه هستید، پیج مرتبط را پیدا کنید و از مطالب آن استفاده کنید.

اینفلوئنسرهای تکنولوژی در یوتیوب نیز فعالیت دارند؟

اینفلوئنسرهای تکنولوژی در یوتیوب نیز فعالیت دارند؟

اولین و مهم ترین اصل در زمینه بلاگر تکنولوژی بودن این است که بلاگر باید آپدیت باشد. یعنی بتواند اطلاعات خود را در تمامی زمینه های مرتبط با تکنولوژی دائماً در حال به روز رسانی نگه دارد. در دوره ای که دیگر از هر سنی، افرادی در یوتیوب و اینستاگرام هستند و می توانند با این برنامه ها کار کنند، حداقل کار یک بلاگر با تجربه داشتن اکانت یوتیوب و اینستاگرام است.

بسیاری از بلاگر های خوبی که در قسمت قبل معرفی کردیم هم در اینستاگرام و هم در یوتیوب صفحات بسیار خوب و فعالی دارند. همچنین دائما سعی می کنند در این برنامه ها حضور داشته باشند تا بتوانند با مخاطبان بیشتری ارتباط بگیرند.

کدام یک از شاخه های اینفلوئنسری در زمینه تکنولوژی طرفدار بیشتری دارد؟

کدام یک از شاخه های اینفلوئنسری در زمینه تکنولوژی طرفدار بیشتری دارد؟

امروزه به سختی می توان کسی را پیدا کرد که از گوشی و تلفن همراه استفاده نکند. یا در کم تر شرکتی است که هنوز با روش هایی به جز روش های مرتبط با کامپیوتر و سیستم بتوان کار را پیش برد. بلاگر هایی که در زمینه تکنولوژی فعالیت دارند این امر را خیلی بهتر از ما می دانند. به همین دلیل در بین بلاگر هایی که در زمینه های تکنولوژی فعالیت دارند، آن دسته از افرادی که در زمینه گوشی و موبایل و کامپیوتر کار می کنند بسیار موفق تر از بقیه هستند. مخاطبان و دنبال کنندگان این دسته از بلاگر ها هم نسبت به مابقی بسیار بیش تر است.

مردم از صفحاتی استقبال می کنند که نیازشان را پاسخ دهد. وقتی صفحه ای هر سوالی در زمینه موبایل و ایرادات آن را پاسخ می دهد، مردم سعی می کنند حتما آن را دنبال کنند و از مطالبش استفاده کنند.

حاشیه های بلاگر های تکنولوژی درباره چه موضوعاتی است؟

حاشیه های بلاگر های تکنولوژی درباره چه موضوعاتی است؟

در بین خود بلاگر های تکنولوژی رقابت زیادی را شاهد هستیم. هر بلاگر سعی دارد مطالبش از بلاگر های دیگر متفاوت تر و بهتر و کامل تر باشد. بسیاری از بلاگرها هستند که سعی در غلط شمردن اطلاعات بلاگر های دیگر دارند و از این راه تلاش می کنند مخاطبان خود را افزایش دهند. بسیاری از پیج ها و بلاگر های با تجربه با میدان ندادن به افراد تازه روی کار آمده، سعی در خاص نشان دادن خود دارند. همین چشم و هم چشمی بین بلاگرها و تخریب یکدیگر، از حواشی مرتبط با این کار است.

راز موفقیت بلاگر های تکنولوژی

در مصاحبه هایی که با افراد سرآمد این شغل محبوب شده است، اطلاعات بالا و به روز شده این بلاگرهاست که رمز موفقیتشان شده است. مردم افرادی را که هر روز چیز تازه و جدیدی برای گفتن دارند بیش تر دوست دارند تا پیجی که همیشه مطالب تکراری و غیرواجب می گذارد.

بلاگر های تکنولوژی باید سعی کنند همیشه خودشان آپدیت نگه دارند و سعی کنند از گفتن مطالب تکراری حذر کنند. نکته دیگری که وجود دارد چگونگی ارتباط با مخاطب است. مردم جذب پیج هایی می شوند که به سوالات آن ها پاسخ داده شود و بتوانند راحت با مدیر پیج در ارتباط باشند. بسیاری از بلاگر های موفق در هر هفته پست ها و استوری هایی مبنی بر پرسش و پاسخ بین فالور ها قرار می دهند و به صورت رندوم به پرسش هایی که فالووران از آن ها داشته اند، پاسخ می دهند. این کار باعث محبوبیت و شناخته شدن آن ها در بین فالوور ها می شود.

بلاگر های تکنولوژی از چه مطالبی برای خلق مطالب الهام می گیرند؟

بسیاری از پست های بلاگر های موفق در حوزه تکنولوژی، تقلیدی ساده از پست های بلاگر های خارجی است. این مورد نه تنها اشکالی ندارد، بلکه باعث موفقیت آن ها هم می شود. چرا که بلاگر های تکنولوژی به دلایل زیادی از جمله نزدیک بودن به منشا تکنولوژی و دسترسی آسان تر به بسیاری از اپلیکیشن ها و برنامه های دیگر، از بلاگر های کشور ما بسیار آپدیت تر هستند. بلاگر های ما با یاد گرفتن روش هایی که آن ها در پیج هایشان آموزش می دهند و سپس آموزش آن ها به زبان ساده تر و آن طور که مورد نیاز مردم ما است، می توانند بسیار موفق عمل کنند.

آیا بلاگر تکنولوژی به نشر خبر های خارجی نیز می پردازند؟

 جواب بله است؛ چرا که اگر جز این باشد بلاگر پیجش بیش تر از چند ماه نمی تواند به فعالیتش ادامه دهد. باید قبول کنیم که کشورهای خارجی خیلی بیش تر از کشور ما در دستیابی به برنامه ها و ساخت اپلیکیشن های قوی، موفق بوده اند. یک بلاگر اگر اطلاعاتش همواره به روز باشد، می تواند با استفاده از نشر همین اخبار مرتبط با تکنولوژی و آموزش صحیح به مخاطب از همین راه درآمد بسیار زیادی به دست آورد.

یوتیوب بلاگر های تکنولوژی فعال است؟

یوتیوب بلاگر های تکنولوژی فعال است؟

هم پیج یوتیوب و هم پیج اینستاگرام یک بلاگر موفق در زمینه تکنولوژی باید همیشه فعال و آپدیت باشد. بلاگری در زمینه تکنولوژی موفق است که بتواند در چند مدت یک بار با حرف ها و آموزش های تازه ای به سراغ مخاطب برود. از راز و رمز های یک بلاگر موفق در حوزه تکنولوژی داشتن اکانت های خاص و متفاوت در اپلیکیشن هایی است که می داند مخاطب در آن جا وجود دارد. در کشور ما برنامه هایی مانند اینستاگرام، یوتیوب و تلگرام از این دسته برنامه ها هستند.

برای مثال یکی از همین افراد موفق، بلاگر تکنولوژی امیر حسین راد است. ایشان هم در صفحه اینستاگرامشان و هم در صفحه یوتیوبشان آموزش های زیادی در زمینه تکنولوژی و ادیت های خاص قرار می دهند. از نکات دیگر خوب پیج آقای راد آموزش ترفند های تکنولوژی به روش و زبان ساده است که مخاطب در هر سنی می تواند از این آموزش ها استفاده کند.

چرا آرش زاد دستگیر شد؟

چرا آرش زاد دستگیر شد؟

آرش زاد موسس و سردبیر وبلاگینا، از پرطرفدار ترین و معروف ترین وبلاگ ها در زمینه تکنولوژی و فناوری کشورمان یکی از افرادی است که بازداشت شده است. این دستگیری همزمان با تشدید کنترل فضای مجازی توسط سازمان های مرتبط صورت گرفت. هنوز علت دقیق این دستیگری مشخص نیست. برخی این دستگیری را به دلیل آموزش هایی که آرش زاد در زمینه دور زدن تحریم و فیلترینگ داده بود، می دانند و برخی دیگر علت بازداشت آرش زاد را به دلیل فعالیت های او در زمینه هک و سرقت اطلاعات کاربران مختلف سایت هایی که با او کار می کردند، مرتبط می دانند.

سوالات متداول بلاگر تکنولوژی

 1. <strong>بلاگر های تکنولوژی چه کسانی هستند؟</strong>

  بلاگر های تکنولوژی افرادی در سنین مختلف هستند که در حوزه های مرتبط با تکنولوژی فعالیت می کنند و از این طریق با مخاطبان خود ارتباط دارند.

 2. <strong>در صفحات بلاگر های تکنولوژی چه پست های قرار دارد؟</strong>

  در بیش تر پست های بلاگر های تکنولوژی آموزش هایی در زمینه فناوری و تکنولوژی قرار دارد. آموزش هایی مانند ادیت عکس و فیلم، ساخت بازی و همچنین ترفندهای تکنولوژی از پست هایی هستند که در صفحات این بلاگر ها دیده می شود.

 3. <strong>نام چند تن از بلاگر های معروف تکنولوژی را بگویید؟</strong>

  بلاگر هایی مانند مهدی شجاری، محسن حبیبی راد، پیمان جاجرمی، سینا عزتی و سپهر زمانی از بلاگر های موفق در این حوزه هستند.

 4. <strong>مهم ترین اصل در زندگی بلاگر تکنولوژی چیست؟</strong>

  اطلاعات و به روز بودن بلاگر تکنولوژی برای فعالیت او امری مهم و حیاتی است. نکته دیگر ارتباط خوب او با مخاطب و فالووران پیجش است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]