در این پس به موضوع درآمد فوتبالیست های ایرانی پرداخته ایم. در مطلب از سایت ثروتمند ترین بازیکن ایران و همچنین شغل دوم بازیکنان فوتبال را به شما معرفی کرده ایم. به طور خاص به درآمد لژیونرهای ایران نیز خواهیم پرداخت. مهم ترین و بزرگترین نقل و انتقالات بازیکنان ایرانی که به تیم های عربی یا اروپایی پیوسته اند را در این پست می توانید مشاهده کنید. پس با ما همراه باشید.

چرا درآمد فوتبالیست های ایرانی بالاست؟

چرا درآمد فوتبالیست های ایرانی بالاست؟

فوتبال پرطرفدار ترین ورزش در جهان است و به دلیل وجود دنبال کنندگان فراوان در جهان سبب شده است که عوامل زیادی به این ورزش رو کنند و این ورزش را به یک‌ صنعت بزرگ برای کسب پول تبدیل کنند. نگه داری از این باشگاه ها و ورزشگاه ها، حقوق کارکنان و بازیکنان به همراه مربیان، رفت و آمد برای انجام مسابقات و … نیاز به مبالغ زیادی دارد که تیم های فوتبالی باید از روش های مختلفی شروع به کسب درآمد کنند تا دچار مشکل نشوند و بتوانند به کار خود بدون هیچ مشکلی ادامه دهند.

یکی از مهم ترین عوامل رشد تکنولوژی و اینترنت است و همچنین شرکت ها و مراکز متعدد ایجاد شدند و این شرکت ها در حال رقابت با یکدیگر هستند و به کمک تکنولوژی و اینترنت شروع به تبلیغات می کنند. یکی از بهترین مکان ها برای تبلیغ در فوتبال است که تعداد تماشاچی و دنبال کنندگان آن بیش از هر چیز دیگری در دنیا است پس بخشی از ثروت باشگاه ها از طریق تبلیغات بدست می آید.

همچنین آن ها در فروشگاه های رسمی وسایل اختصاصی باشگاه خود را به فروش می گذارند تا طرفدارانشون آن ها را خریداری کنند و از این طریق هم به کسب درآمد می پردازند. فروش بلیط، فروش بازیکنان در پنجره نقل و انتقالات به دیگر تیم ها و … از دیگر عوامل کسب درآمد برای باشگاه های فوتبالی است.

درآمد فوتبالیست ها در ماه یک مبلغ قابل قبول و زیاد است که این سبب شده است حواشی فوتبالیست ها درباره درآمد آن ها بسیار زیاد باشد. همچنین این موضوع باعث شده است که روزانه تعداد زیادی از جوانان جهان به این ورزش روی بیاورند و باعث بزرگ تر شدن این ورزش شوند. تمام این عواملی که در بالا ذکر شد سبب شده است که درآمد فوتبالیست های جهان بسیار زیاد و هنگفت باشد. این مورد برای فوتبال کشور ما هم صدق می کند و درآمد فوتبالیست های ایرانی مشابه درآمد فوتبالیست های خارجی بسیار زیاد باشد.

درآمد فوتبالیست های ایرانی به چه چیزی بستگی دارد؟

فوتبال ایران هم همانند فوتبال سایر نقاط جهان در زمینه کسب درآمد یکسان است و این کسب درآمد برای بازیکنان به عواملی مثل تیمی که در آن بازی می کنند، شهرت، مهارت فردی، استعداد، تلاش و غیره بستگی دارد. مثلا تیم های مطرح پایتخت یعنی پرسپولیس و استقلال با تیم های سایر شهرستان ها حتی اگر تیمی بزرگ و مطرح باشد مثل تراکتور یا سپاهان، تفاوت های زیادی در ثروت دارند و مهم ترین دلیل آن هم وجود تعداد زیادی شرکت بزرگ و موفق که برای تبلیغ به این باشگاه ها مراجعه می کنند. طرفداران این دو تیم هم نسبت به سایر تیم ها بیشتر است. و اگر این بازیکن دارای استعداد و توانایی فرد بالا در فوتبال باشد و تیم های زیادی خواهان به خدمت گرفتنش باشند باعث می شود درآمد آن بازیکن بالاتر شود و تیم ها برای راضی کردن او محبور به پرداخت مبالغ بالایی شوند و به این ترتیب به کمک این عوامل درآمد فوتبالیست ها مشخص می شود.

درآمد فوتبالیست های ایرانی شاغل در اروپا چقدر است؟

درآمد فوتبالیست های ایرانی شاغل در اروپا چقدر است؟

این روز ها تعداد فوتبالیست های ایرانی که در اروپا توپ می زنند در حال رشد است و این سبب شده است تا موضوع درآمدشان که به صورت تقریبی چقدر است در کنار موضوع محل زندگی فوتبالیست های ایرانی جز جذاب ترین موارد برای دانستن توسط مردم باشد.
بدون شک وقتی سخن از لژیونر های موفق فوتبال ایران می شود نام علی رضا جهانبخش در فهرست به چشم می‌ خورد. او چند سال پیش از تیم آلکمار به برایتون با مبلغ ۱۹ میلیون دلار پیوست و در این باشگاه حقوق بسیار خوبی را دریافت می کند. حقوق تقریبی جهانبخش در هفته بیش از یک‌ میلیارد و صد میلیون تومان است که در ماه به بیش از چهار میلیارد می رشد.
دیگر فوتبالیست مطرح ایرانی سردار آزمون می باشد که با قراردادی با بیش از دوازده میلیون دلاری به تیم زنیت پیوست.
سامان قدوس هم نزدیک به ۴۰ هزار دلار در هفته دستمزد دریافت می کند.
این سه بازیکن از مطرح‌ ترین لژیونر های ایرانی به حساب می آیند که در اروپا توپ می زنند و دستمزد بالایی دریافت می کنند.

آیا فوتبالیست های ایرانی منبع درآمد دیگری هم دارند؟

آیا فوتبالیست های ایرانی منبع درآمد دیگری هم دارند؟

فوتبالیست ها بخاطر این که عمر مفید و جوانی خود را در فوتبال می گذارند و پس از بازنشستگی که معمولا در سن سی چهل سالگی است دیگر توانایی شروع کردن کاری جدید را ندارند در زمان فوتبالی خود در زمینه های مختلف ورود می کنند و با ثروتی که از فوتبال به دست آورده اند سرمایه گذاری می کنند. شغل دوم فوتبالیست های ایرانی را در زیر می توانید مشاهده کنید. اول از همه از پولدار ترین فوتبالیست ایران شروع می کنیم. علی دایی بدون شک بهترین و موفق ترین فوتبالیست ایران در زمین و خارج از زمین فوتبال است. دایی یک شهرک توریستی در چالوس دارد و عضو اتاق بازرگانی تهران هم است. او نمایندگی انحصاری لوازم‌ نایک و آدیداس در ایران را دارد و همچنین اون چندین مغازه کفش فروشی در تهران خریداری کرده است. از فوتبالیست های امروزی که همچنان در حال بازی است می توان به سید جلال حسینی اشاره کرد که علاوه بر ساخت و ساز یک کلینیک دندانپزشکی هم دارد. پیام صادقیان هم‌ که بنا به دلایلی و مشکلاتی‌ که ایجاد کرد مجبور شدن از فوتبال خارج‌ شود و در حال حاضر یک سایت شرط بندی در ترکیه دارد.

کدام یک از فوتبالیست های ایرانی دستمزد بالاتری دارند؟

در قسمت زیر به دسمتزد برخی از بازیکنان معروف ایرانی اشاره شده است.

سردار آزمون

قیمت سردار آزمون که سایت ترنسفرمارکت ثبت شده است برابر با بیست و پنج میلیون دلار تخمین زده شده است که نسبت به سن و سال و لیگی‌ که در آن بازی می کند مبلغ بسیار خوب و قابل قبولی است.

مهدی طارمی

مهدی طارمی در سایت ترنسفرمارکت قیمت ۱۶ میلیون دلاری دارد که با توجه به درخشش این چند‌ وقت اخیرش در بازی های مهم که برای پورتو انجام داده است قطعا قیمت بالا تری به خود می گیرد.

علی رضا جهانبخش

او به دلیل عملکرد ضعیفش در این یکی دو سال اخیر با کاهش شدید قیمت رو به رو شده است به گونه ای که سایت ترنسفرمارکت در اپدیت اخر خود قیمت جهانبخش را تقریبا ۵ میلیون دلار اعلام کرده است.

علی قلی زاده

علی قلی زاده که‌ به تازگی‌ به شالروا ی بلژیک پیوسته است در سایت قیمت ۴ میلیون دلاری برای خود به ثبت رسانده است.

سامان قدوس

سامان یکی‌ از پدیده های ایران است که در سایت رسمی نقل و انتقالات مبلغی برابر با ۳ میلیون دلار را برایش ثبت کرده اند.

درآمد فوتبالیست های ایرانی شاغل در تیم های عرب چقدر است؟

چند وقتی است که بازیکنان از لیگ داخلی ایران خارج می شوند و به تیم هایی که در حاشیه خلیج فارس قرار دارند می پیوندند. مهم ترین دلیل این انتقالات بالاتر رفتن قیمت ارز است که بازیکنان با انجام این انتقالات به سود قابل توجهی دست می یابند. پر‌ حاشیه ترین نقل و انتقالات بازیکنان ایرانی به تیم های عربی متعلق به شجاع خلیل زاده است که از پرسپولیس به الریان پیوست که این انتقال برای هوادران این باشگاه خوش آیند نبود. شجاع خلیل زاده در الریان هیچ پیشرفتی نداشت و در این تیم به هیچ موفقیتی دست نیافت. مبلغ این قرارداد با الریان برابر با ۱۹ میلیارد تومن می باشد. دیگر قرار داد بازیکن ایرانی مربوط به علی کریمی است که با قراردادی ۳۶ میلیاردی به اف سی قطر پیوست. از دیگر قرارداد های پر حاشیه می توان به کنعانی زادگان اشاره کرد که با قرار دادی ۳۰ میلیارد تومنی راهی الاهلی شد.

درآمد فوتبالیست های ایرانی که در تیم ملی حضور دارند

برای دریافت دستمزد هر بازیکن شاخصه هایی باید داشته باشد که قبلتر به آن ها اشاره کرده بودیم و اگر آن شاخصه ها را دارا باشد درآمدش افزایش می بابد. یکی از این شاخصه ها حضور در تیم ملی است. اگر یک بازیکن به تیم ملی کشورش دعوت شود قیمتش در بازار نقل و انتقالات افزایش می باید. به این دلیل بازیکنان تیم ملی ایران نسبت به سایز بازیکنان درامد بیشتری کسب می کنند.

درآمد فوتبالیست های استقلالی بیشتر است یا پرسپولیسی؟

درآمد فوتبالیست های استقلالی بیشتر است یا پرسپولیسی؟

دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در سال ۱۴۰۰ یک لیست منتشر کرده اند که در آن هزینه و درآمد و همچنین میزان خرج شده دو باشگاه را مشخص می کند که در این لیست باشگاه پرسپولیس نسبت به استقلال ۹۰۰ میلیون تومان بیشتر سرمایه باقی مانده دارد. پرسپولیس از طریق سرمایه گذاری و همچنین تبلیغات از استقلال بیستر کسب درآمد دارد و به همین ترتیب نسبت به تیم دوم‌ پایتخت در خرید بازیکن و بستن قرار داد دست و دل باز تر است و حقوق فوتبالیست های تیم پرسپولیس نسبت به استقلال بیستر است.

سوالات متداول

 1. ثروت مند ترین فوتبالیست ایران؟

  علی دایی به عنوان موفق ترین و ثروتمند ترین بازیکن ایرانی شناخته می شود.

 2. بزرگترین انتقال بازیکن ایرانی به اروپا برای کدام بازیکن است؟

  انتقال علی رضا جهانبخش از آلکمار به برایتون بزرگترین انتقال حساب می شود.

 3. شغل دوم علی دایی چیست؟

  علی دایی علاوه بر فروشگاه کفش فروشی در اتاق بازرگانی تهران عضو است و همچنین نمایندگی انحصاری نایک و آدیداس در ایران را دارد.

 4. سید جلال حسینی در چه زمینه فعالیت می کند؟

  او علاوه بر فوتبال در ساخت و ساز فغالیت می کند و همچنین دارای یک کلینیک دندانپزشکی در تهران است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]