لایت کوین litecoin یکی از ارز های دیجیتال موجود در بازار سرمایه می باشد، که این روز ها طرف دار های بسیاری را به سمت خود جذب کرده است چرا که دیگر در این دوران سرمایه گذاری به شیوه قدیمی و سنتی منسوخ شده است. اغلب سرمایه داران و افرادی که به دنبال سرمایه گذاری هستند، ترجیح می دهند تا ثروت خود را در مسیر ارز های دیجیتال هزینه کنند. چرا که بازار سرمایه جهانی این روز ها بر روی ارز های دیجیتال متمرکز می باشد.

در گذشته بخش عمده ای از سرمایه گذاری بر روی رمز ارز های دیجیتال تنها به دو غول بزرگ بازار سرمایه دیجیتال، بیت کوین و اتریوم، معطوف می شد. اما مدتی است که سرمایه گذار ها و متقاضی های این بازار بزرگ و هوشمند، به دنبال ارز های دیجیتال جدید می باشند. لایت کوین نیز با این که بسیار جدید می باشد و هنوز جای خود را به خوبی پیدا نکرده است، به تازگی طرفدار های بسیاری برای خود پیدا کرده است.

لایت کوین چیست

لایت کوین چیست؟

لایت کوین که به اختصار آن را ال تی سی نیز می نامند، یک رمز ارز دیجیتال پایه می باشد. این ارز دیجیتال مشهور در بازار سرمایه به صورت متن و یا منبع باز منتشر شد. به شکلی که این رمز ارز دیجیتال را در فضای همتا به همتا ساخته و تولید کرده اند. از لحاظ فنی این رمز ارز پایه را می توان شبیه به شاه رمز ارز های دیجیتال، بیت کوین، دانست چرا که سازنده او چارلی لی، بر اساس و ساختار ساتوشی جلو رفته است.

تراکنش هایی که در این رمز ارز دیجیتال صورت می گیرد. از آن جایی که متن و یا منبع باز می باشد، توسط هیچ قدرت مرکزی کنترل نمی شود. اگر بخواهیم این رمز ارز دیجیتال را بر اساس رتبه و مقام در بازار بررسی کنیم، می توان litecoin را در مقام هفتم قرار داد.

چارلی لی سازنده و ایده پرداز جوان، در ماه اکتبر و در سال ۲۰۱۱ میلادی، توانست این رمز ارز دیجیتال بر اساس بیت کوین راه اندازی کند. چارلی لی که در گذشته کارمند گوگل بود. با این هدف litecoin را روی کار آورد که بتواند عیوب بیت کوین را اصلاح کند چرا که او از منتقد های بیت کوین به حساب می آمد. به شکلی که این ال تی سی را به عنوان نسخه تکمیل کننده بیت کوین ارائه کرد. البته که در آن روز ها بیت کوین جایگاه خود را در بازار سرمایه پیدا کرده بود و لایت کوین نیز نتوانست آن مقام را از آن خود کند.

وایت پیپر لایت کوین چیست؟

وایت پیپر لایت کوین در اصل همان ثبت نام و شروع سرمایه گذاری در این رمز ارز دیجیتال می باشد. این ارز دیجیتال که به تازگی بازار سرمایه جهانی هوشمند را از آن خود کرده است. در بین کریپتوکرانسی ها و در این بازار یکی از قدیمی ترین ارز های دیجیتال به حساب می آید.

لایت کوین که با نام اختصاری LTC شناخته شده است، جز رایج ترین ارز های دیجیتال موجود در بازار جهانی هوشمند می باشد. این ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۱ میلادی وارد بازار شد. سپس بلافاصله با تقاضا نسبتا خوبی از سمت سرمایه گذار های رو به رو شد. بسیاری ال تی سی را همانند بیت کوین می دانند چرا که این دو رمز ارز دیجیتال در فضای P2P و یا همان همتا به همتا تشکیل شده اند.

در طی بررسی هایی که انجام شده است، این رمز ارز دیجیتال موجود در بازار سرمایه قرار است تا به مقام سوم در بازار هوشمند جهانی دست پیدا کند. به شکلی که در چند ساله اخیر تقاضا از این ارز دیجیتال به قدری افزایش پیدا کرده است، که Litecoin توانسته است بعد از بیت کوین و اتریوم خود را به نمایش بگذارد.

قیمت LTC چقدر است؟

قیمت LTC چقدر است؟

قیمتی که برای هر یک ارز های دیجیتال در بازار سرمایه محاسبه می شود، دست خوش تغییر می باشد. چرا که این قیمت ها که روزانه و به صورت لحظه ای در بازار سرمایه جهانی در حال تغییر است، به شکل واحدی تغییر نمی کند. برای مثال در بعضی مواقع این آمار و تقاضا کاهش پیدا می کند، در نتیجه این ارز دیجیتال مقدار کم تری بهره گرفته می شود. به همین خاطر نیز قیمت آن کاهش می یابد. اما در عین حال ممکن است، تقاضا سرمایه گذاران از این رمز ارز پایه به شکل بسیاری افزایش پیدا کند. به این شکل است که بیش از پیش در بازار جهانی مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل نیز قیمت آن با شیب تندی افزایش پیدا می کند.

افزایش و یا کاهش قیمت ها و بررسی این نوسان ها از عهده انسان های عادی و معمولی خارج است. چرا که این بررسی ها و تشخیص ها نیاز به تخصص و علم خاص خود را دارد. پس بهتر است در ابتدا ورود به بازار سرمایه و سرمایه گذاری روی ارز های دیجیتال مختلف که در این بازار ارائه شده است. از افرادی که در این امر دارای تخصص و توانایی هستند، کمک گرفت.

قیمت لحظه ای این رمز ارز دیجیتال موجود در بازار هوشمند جهانی، به ازای هر یک بیت کوین برابر با ۱۵۳.۲۵ دلار امریکا است. این رمز ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۳ میلادی پیشرفت بسیار و افزایش قیمت بالایی را به خود دید. به شکلی که این افزایش ناگهانی قیمت تا به امروز بی سابقه بوده است.

ماینر لایت کوین به چه صورت است؟

فرآیند استخراج و یا ماینینگ لایت کوین به اشکال و شیوه های مختلفی قابل انجام می باشد. در این قسمت قصد دارم تا به صورت کامل و جامع اما در عین حال به زبانی ساده برای شما آن را توضیح داده و بررسی کنم. ماینر ها به دستگاه و یا انسان هایی گفته می شود، که فرآیند استخراج و یا ماینینگ را بر عهده می گیرند.

الگوریتم رمز ارز دیجیتال ال تی سی، بر اساس scrypt جلو می رود. به شکلی که در بلاک چین ها به رمز گشایی رمز ارز های دیجیتال می پردازد. به این صورت که برای هر یک litecoin باید یک معادله سخت ریاضی صورت گیرد و حل شود، تا فرآیند استخراج به درستی انجام شود. زمانی که این مسئله سخت و پیچیده ریاضی حل شود، فرآیند انجام تراکنش ها به مرحله اجرا می رسد.

استخراج ارز litecoin

استخراج ارز litecoin چگونه انجام می گیرد؟

در فرآیند استخراج باید از کامپیوتر های قوی و پیچیده ای استفاده شود. تا بتوانند این شرایط را تحمل کرده و به استخراج دست بزنند. به شکلی که کامپیوتر هایی که برای امر مورد استفاده قرار می گیرد، با استفاده از سخت افزار هایی که دارای سی پی یو و یا جی پی یو هستند. به حل مسئله های مهم و پیچیده ریاضی می پردازند. اطلاعاتی که برای هر یک از این مسئله های سخت مورد نیاز است. در یک بلاک معین با رمز گذاری های مشخص به خود قرار دارد، که این اطلاعات به سخت افزار ها ارائه می شود، تا بتوانند مسائل را حل کنند.

هر چه کامپیوتر هایی که کاربر ها از آن بهره می گیرند، پیشرفته تر و قوی تر باشد، سرعت محاسبات نیز بالاتر رفته و لایت کوین بیشتری قابل استخراج می باشد. در ازای حل سریع هر یک از مسئله ها به کاربر ال تی سی جایزه داده می شود.

استخراج لایت کوین به صورت انفرادی به چه شکل است؟

یکی از روش های استخراج این رمز ارز دیجیتال پایه، استخراج آن به صورت انفرادی است. در این حالت لازم است تا خود شخص تمامی لوازم و شرایط لازم برای استخراج را برای خود فراهم آورد. تا بتواند به ماینینگ دست پیدا کند. این شیوه دارای مزیت ها و معایبی نیز هست.

اگر بخواهیم از مزیت های این روش نام ببریم، بزرگ ترین و مهم ترین آن عدم اشتراک با دیگران است. به شکلی که فرد لازم نیست، تا جایزه ال تی سی که خود دریافت کرده است را با دیگر افراد تقسیم کند. به همین خاطر پول بسیاری را کسب خواهد کرد. اما مشکلی که در ابتدا شخص با آن مواجه است، سرمایه اولیه بسیار زیاد می باشد. چرا که فرآیند استخراج و ماینینگ نیازمند کامپیوتر های قوی و مخصوص و برق بسیار زیاد می باشد.

استخراج لایت کوین به صورت انفرادی

استخر استخراج ارز های دیجیتال

استخر استخراج و یا mining pool، یکی دیگر از روش های استخراج لایت کوین می باشد. به صورتی که افرادی که به تنهایی قادر به تهیه وسایل مورد نیاز برای استخراج نیستند و شرایط آن را از لحاط مالی دارا نمی باشند، با یک دیگر جمع می شوند. سپس این افراد هر کدام به صورت درصدی مقداری پول را در میان می گذارند. هر شخص به اندازه پولی که در میان گذاشته است، درصدی از جایزه را دریافت می کند.

پولی که در ابتدا هر یک از افراد در میان می گذارند، صرف خرید لوازم و تجهیزات مورد نیاز می شود. حال هر اندازه که پول بیشتری هزینه شود، سرعت کار بالاتر رفته و مقدار ltc بیشتری نیز دریافت می شود. در نتیجه سهم هر یک از کاربر ها نیز به همان اندازه افزایش پیدا می کند. این روش در کشور های بسیاری قابل انجام است و به صورت جهانی صورت می گیرد. به شکلی که هر یک از کاربر ها که تقاضای انجام این کار را دارد. از طریق سایت های معتبر با دیگر افراد در سر تا سر جهان ارتباط می گیرد و از این طریق به فرآیند ماینینگ می پردازند.

استخر ابری

روش استخر ابری برای استخراج صرفا مخصوص افرادی است که هیچ گونه اطلاعی از بازار سرمایه ندارند و به تازگی تصمیم گرفته اند، تا در این وادی وارد شده و به سرمایه گذاری بپردازند. این افراد تازه وارد و تازه کار، هیچ گونه هزینه ای را برای تجهیزات پرداخت نمی کنند. به صورتی که فرد تنها مقدار کمی پول را به نشانه عضویت در میان می گذارد. اما خود او هیچ کاری را انجام نمی دهد و تنها با پرداخت پول یک ریگ در این فرآیند وارد می شود. ریگ به اصطلاح به کامپیوتر هایی گفته می شود، که برای استخراج و فرآیند ماینینگ طراحی و رمز پردازی شده اند.

هر اندازه که تعداد ریگ ها افزایش پیدا کند، ماینینگ نیز با سرعت بالاتری صورت می گیرد و مقدار بیشتری لایت کوین استخراج می شود. البته برای این روش نمی توان به هر سایتی اعتماد کرد. چرا که کلاه برداری و تقلب در این شیوه بسیار دیده شده است. تنها سایتی که می توان آن را در این روش قابل اعتماد دانست، هلش فلر می باشد که مربوط به کشور استونی است.

لایت کوین به دلار

لایت کوین به دلار چقدر می شود؟

برای مشاهده قیمت لایت کوین به دلار نرم افزار های بسیاری طراحی و ساخته شده اند، که قیمت را در لحظه برای کاربر ها و افراد متقاضی مشخص می کنند. برای مثال در همین لحظه قیمت هر litecoin برابر با ۱۵۳ دلار آمریکا می باشد، که این مقدار به ریال برابر با شش میلیون و پانصد و چهل هزار ریال است.

اگر قصد خرید و سرمایه گذاری در بازار جهانی هوشمند سرمایه را در سر می پرورانید، بهتر است با علم تخصص قدم به جلو بگذارید. چرا که در این مسیر همان اندازه که می توان به ثروت و سرمایه رسید. می توان سرمایه را نیز از دست داد. برای خرید و یا سرمایه گذاری بر روی این رمز ارز های دیجیتال لازم است تا به صرافی های موجود و معتبر مراجعه کنید.

البته تنها از طریق مراجعه حضوری به صرافی ها امکان پذیر نیست. بلکه می توان به صورت اینترنتی نیز خرید و سرمایه گذاری را انجام داد. اما بهتر است پول و سرمایه خود را تبدیل به دلار کنید تا آن که بخواهید با ریال به سرمایه گذاری بپردازید. خرید و فروش از طریق صرافی های آنلاین و جهانی قابل انجام است.

تحلیل لایت کوین

تحلیل لایت کوین چگونه است؟

لایت کوین که این روز ها به عنوان هفتمین ارز دیجیتال موجود در بازار سرمایه نام گذاری شده است. یکی از ارز های نو پا و تازه کار می باشد، که در سال ۲۰۱۱ میلادی کار خود را به عنوان رمز ارز پایه شروع کرد. این رمز ارز دیجیتال که به تازگی وارد بازار سرمایه جهانی شده است. در همین مدت زمان کوتاه و با وجود حریف های قدری که داشته است، موفق شده است تا ۰.۸۷ درصد از کل سرمایه بازار جهانی دیجیتال و هوشمند را به دست بگیرد.

این رمز ارز پایه در سال ۲۰۱۷ میلادی بود، که بالاترین قیمت خود را به چشم دید. با این حال که تنها ۶ سال از راه اندازی این ارز دیجیتال می گذشت. در روز ۱۸ ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی که مصادف با روز ۲۶ ماه آذر سال ۱۳۹۶ هجری شمسی است، قیمت آن به ۳۸۵ دلار رسید. این اتفاق در تاریخ رمز ارز های دیجیتال بی سابقه بود.

البته این روز ها که این رمز ارز دیجیتال در مقطع خوبی قرار ندارد، نزدیک به ۸۵ درصد از سال ۲۰۱۷ میلادی، کاهش داشته است و قیمت آن نزول کرده است. اما این رمز ارز پایه که یکی از بهترین ها در بین دیگر رمز ارز های دیجیتال می باشد، در حال رشد و گسترش است. به شکلی که در حال حاضر ۸۴ میلیون واحد برای گردش در اختیار دارد. اما تنها ۶۴ میلیون آن در حال گردش می باشند. فعال ترین صرافی جهانی لایت کوین، کوین اگ می باشد، که در آن بخش عمده ای از تبدیل های ال تی سی صورت می گیرد.

هاوینگ لایت کوین

هاوینگ لایت کوین اتفاقی است که به آنی قیمت این رمز ارز دیجیتال به نصف تبدیل می شود. البته تشخیص آن که چه زمان این اتفاق رخ خواهد داد، بسیار کارشناسی شده و با بررسی های دقیق انجام پذیر است. اما هاوینگ litecoin شرایطی را ایجاد می کند که به صورت معکوس و متقابل روی هاوینگ بیت کوین نیز تاثیر گذار است.

در سال ۲۰۱۹ میلادی بود که هاوینگ قبلی LTC رخ داد. به همین خاطر بر اساس بررسی ها و تحلیل هایی که شده است. مطمئنا هاوینگ بعدی این رمز ارز دیجیتال مشهور در بازار سرمایه، در سال ۲۰۲۳ میلادی رخ خواهد داد. سالی که در آن به احتمال بسیار زیاد، ال تی سی بعد از یک افت قیمت عجیب و شدید رشد چشم گیری خواهد داشت.

بر اساس بررسی هایی که از هاوینگ بیت کوین صورت گرفته است، بیت کوین در سال ۲۰۲۲ میلادی قرار است تا هاوینگ برایش رخ دهد. به همین دلیل و تاثیر مستقیمی که این اتفاق بر روی litecoin خواهد گذاشت. پیش بینی شده است که قیمت ltc به ۴۰۰ دلار به ازای هر سکه در سال ۲۰۲۲ میلادی خواهد رسید.

آینده لایت کوین چگونه پیش بینی می شود؟

لایت کوین یکی از رمز ارز های محبوب و مشهور در بازار سرمایه می باشد، که با گذر زمان تقاضا برای او با رشد چشمگیری همراه بوده است. به شکلی که این رمز ارز پایه از آینده درخشان و رو به رشدی برخوردار می باشد. این رمز ارز دیجیتال این روز ها با حجم معادلات روزانه ۵ میلیارد دلار همراه است، که این اتفاق خبر از پیشرفت دائمی این رمز ارز دیجیتال می دهد.

در سال های اخیر litecoin توانسته است به نسبت بیت کوین که غول بازار سرمایه جهانی به حساب می آید، عملکرد بهتری را از خود به نمایش بگذارد. همین دلیل باعث شده است تا روز به روز متقاضی های او افزایش پیدا کند. بر اساس نتایجی که گفته شده است، میانگین معادلاتی که این رمز ارز پایه تا به حال داشته است، ۳۳۳ درصد افزایش پیدا کرده است، که خود نشان دهنده پیشرفت این ارز دیجیتال است.

در بین تمامی آلت کوین هایی که در بازار سرمایه جهانی موجود می باشد. litecoin یکی از بهترین رمز ارز های پایه می باشد، که کم ترین مقدار نوسان را به خود دیده است. به همین دلیل یکی از قابل اعتماد ترین رمز ارز دیجیتال در بازار هوشمند سرمایه می باشد.

آینده لایت کوین

ساخت کیف پول litecoin چگونه ممکن است؟

برای آن که بتوان در بازار هوشمند سرمایه گذاری جهانی به خرید و فروش لایت کوین و یا هر گونه دیگر از کوین ها پرداخت، لازم است تا هر کاربر کیف پول ارز دیجیتال سخت افزاری و یا نرم افزاری بسازد. چرا که این رمز ارز های دیجیتال کیف پول ها را بر روی بلاک چین ها می سازند که می توان از این طریق به سرمایه خود در هر کجای دنیا دسترسی داشت. کیف پول های بسیاری برای litecoin در نظر گرفته شده است، که در زیر به چند مورد از بهترین های آن ها اشاره می کنم.

  • کیف پول سخت افزاری با نام trezor
  • کیف پول سخت افزاری با نام ledger nano s
  • کیف پول موبایل jaxx
  • کیف پول موبایل و دسکتاپ litecoin core
  • کیف پول موبایل loaf wallet
  • کیف پول دسکتاپ با نام exodus
  • کیف پول مخصوص دسکتاپ electrum
 کیف پول litecoin

بیت کوین بهتر است یا لایت کوین ؟

لایت کوین و بیت کوین تفاوت ها و شباهت هایی با یک دیگر دارند. در این قسمت از این مقاله قصد داریم به آن ها بپردازیم. اگر بخواهیم این دو ارز دیجیتال محبوب در بازار سرمایه را با یک دیگر به مقایسه از لحاظ سرعت تراکنش ها بپردازیم، می توان گفت که LTC عملیات بر روی بلاک ها را با سرعت ۴ برابر بیت کوین انجام می دهد. چرا که سرعت بیت کوینی بسیار کند بوده و برابر با ۱۰ دقیقه می باشد. در نتیجه در مدت زمان کوتاهی می تواند، که تعداد بسیاری از تراکنش ها را انجام دهد.

تعداد کل واحد هایی که در یک روز عرضه می شود، برای بیت کوین برابری با ۲۱ میلیون واحد می باشد. اما تعداد واحد هایی که در یک روز عرضه می شود، برای LTC برابر با ۸۴ میلیون واحد در روز است. به صورتی که چهار برابر بیت کوین می باشد. درست است که میزان سرمایه در گردش برای بیت کوین بسیار بیش تر از LTC می باشد. اما litecoin نیز یکی از پنج رمز ارز دیجیتال برتر از لحاظ سرمایه در حال گردش می باشد.

بر اساس اطلاعاتی که در این قسمت داده شد و نتیجه گیری هایی که بر اثر مقایسه این دو رمز ارز دیجیتال بازار سرمایه هوشمند جهانی صورت گرفت هر کاربر می تواند خود به تنهایی بر اساس ملاک هایی که دارد، به بررسی این دو رمز ارز دیجیتال بپردازد. سپس بسته به نیاز خود در هر کدام از این رمز ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کند.

برای ورود به سایت litecoin می توایند از این لینک استفاده کنید.

سوالات متداول

لایت کوین در چه سالی راه اندازی شد ؟

لایت کوین در سال ۲۰۱۱ میلادی راه اندازی شد.

لایت کوین را از لحاظ ساختاری شبیه به کدام یک از رمز ارز های دیجیتال می دانند ؟

لایت کوین از لحاظ ساختاری شبیه به غول رمز ارز های دیجیتال، بیت کوین می باشد.

بر اساس پیشبینی های صورت گرفته هاوینگ بعدی لایت کوین چه زمانی است ؟

بر اساس پیشبینی هایی که صورت گرفته است، هاوینگ بعدی لایت کوین در سال ۲۰۲۳ میلادی انجام می شود.

سرعت تراکنش لایت کوین چه مقدار است ؟

سرعت تراکنش لایت کوین برابر با ۲.۵ دقیقه می باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]