در این مقاله قصد داریم به موضوع جذاب کراش های قدیم و جدید بپردازیم. در زندگی همه افراد شخصیت هایی هستند که خصوصیت ها، ویژگی ها و قابلیت هایی (نشانه های کراش داشتن) دارند که آن شخص را مجذوب خودش می کند. در واقع نوعی حس علاقه نسبت به شخص دیگری که خود او از چنین حسی مطلع نیست. امروز با گسترش فضای مجازی و ابزار ارتباطی در سطح گسترده افراد زیادی در سطح جهان مطرح می شوند که برای مردم عادی خصوصاً جوانان و نوجوانان مجذوب بوده و احساس آن ها را نسبت به خودشان تحریک می کنند.

افراد زیادی در عرصه های مختلف سینمایی، خوانندگی، ورزشی و حتی سیاسی و به طور گسترده سلبریتی های اینستاگرامی مشهور و شناخته شده هستند و به عنوان کراش های جذاب تلقی می شوند. چراکه اکثر جوانان این افراد را الگو و قهرمان خود در زندگی تعریف می کنند و تا حد زیادی در زندگی شخصی خود از این کراش ها تقلید می‌کنند. البته کراش یابی به شکل امروزی می توان گفت پدیده نوظهور است چرا که در گذشته افراد فقط از طریق تلویزیون معرفی می‌شدند و کراش به شکل امروزی گسترده نبوده است. در ادامه ما به بررسی بیشتر کراش های قدیم و جدید در عرصه های مختلف می پردازیم.

کراش های قدیم و جدید در ایران

کراش های قدیم و جدید در ایران

همواره در هر دوره‌ای افرادی هستند که با توانایی ها و قابلیت های خاص مورد توجه دیگر افراد قرار می‌گیرد و محبوب عامه مردم می شوند. معمولاً سلبریتی های سینما، ورزشکاران موفق و یا خوانندگان مطرح در زمره این افراد هستند که به نوعی الگو برای جوانان تبدیل می شوند. در گذشته همانند امروز وسایل ارتباطی و تصویری مانند امروز زیاد نبود و افراد فقط از طریق تلویزیون دیده و شناخته می شدند لذا اکثر کراش های جذاب و مورد توجه فقط از این طریق شناخته می شدند. بازیگران ایرانی مثل ابوالفضل پورعرب، افسانه بایگان، جمشید هاشم پور، هدیه تهرانی همگی از بازیگران پرطرفدار دهه ۵۰ و ۶۰ در ایران بودند که در دوران اوج بازیگریشان طرفداران زیادی بین مردم داشتند و به عنوان کراش های جذاب برای جوانان تلقی می شوند.

اما امروزه در کنار تلویزیون شبکه گسترده فضای مجازی به وجود آمده که در گسترش ارتباطات تاثیر خیلی زیاد داشته است. در این فضا افراد با هر توانایی می‌توانند خود را برای سایرین معرفی کنند و مخاطبان با شناخت اشخاص مختلف روی افراد کراش پیدا می‌کند. افراد معمولی مثل نیلی افشار، پویان مختاری، الناز قاسمی، میلاد حاتمی همگی افرادی هستند که زیاد معروف نبودند اما با فعالیت گسترده در فضای مجازی به خصوص اینستاگرام اکنون به عنوان سلبریتی های اینستاگرام افراد زیادی روی آن ها کراش دارند.

اما با این وجود هنوز هم ستاره های سینما و هنرمندان و بعضی از ورزشکاران کراش های جذابی هستند که از محبوبیت زیادی برخوردار می باشند. سام اصغری مربی، بدنساز و بازیگر و مدل ۲۸ ساله ایرانی است که طرفداران زیادی هم در ایران و هم در خارج از کشور دارد. بهرام رادان بازیگری است که به خاطر چهره جذاب اش بسیار معروف می باشد. مصطفی زمانی با بازی در سریال یوسف پیامبر به مردم معرفی شد و در مدت زمان کوتاهی تبدیل به یک از کراش های جذاب شد. گرشا رضایی خواننده ای با استایل خاص و صدای گرم یکی از کراش های پرطرفدار در بین جوانان می باشد. سحر قریشی، ترلان پروانه، الناز شاکردوست همگی از بازیگران جذاب زن سینما می باشند که افراد زیادی روی این بازیگران کراش دارند. و همیشه پیگیر اخبار و حواشی پیرامون کراش مورد علاقه خود هستند.

کراش های قدیم و جدید آمریکا

در کشور آمریکا همیشه شخصیت ها، سلبریتی‌های در عرصه های مختلف ظهور می کنند خیلی زود در سرتاسر جهان معروف و مشهور می شوند و طرفداران زیادی پیدا می کنند. در گذشته شخصیت‌هایی مثل آرنولد، مایکل جکسون، کیم نواک، لورن باکال، نه تنها در آمریکا بلکه در سرتاسر دنیا طرفداران زیادی داشتند و به نوعی اسطوره برای هواداران خود خصوصاً جوانان تبدیل شدند و همگی این شخصیت‌ها را الگو و کراش خود قرار داده بودند. حتی در حال حاضر نیز با وجود کم شدن فعالیت این افراد اما هنوز هم در بین اسامی شخصیت های معروف نام آن ها به چشم می خورد.

در دوره های بعد ستاره های دیگری در عرصه هنر کشور آمریکا ظهور کردند که مورد توجه افراد زیادی در آمریکا و جهان قرار گرفتند. هنرمندانی از جمله جاستین ببر، سلنا گومز، جاستین تیمبرلیک همگی هم در زمینه بازیگری و هم خوانندگی و همچنین مدلینگ فعال هستند به همین خاطر مورد علاقه خیلی از جوان ها و نوجوانان محسوب می‌شوند. همچنین مد گردی و کامرون نیوتن دو بسکتبالیست معروف آمریکایی هستند که بخاطر قد بلند و کاریزمای چهره و شهرت نام و استایل خوش اندام جزء جذاب ترین مردان جهان در سال های اخیر بودند.

برای شناخت بیشتر با این کراش های خارجی می توانید از این لینک کمک بگیرید.

کراش های قدیم و جدید ترکی

کراش های قدیم و جدید ترکی

ترکیه از جمله کشورهایی است که بازیگران زیبا، جذاب و معروف زیادی دارد و هنرمندان و سلبریتی های ترکیه علاوه بر کشور خودشان در سایر نقاط جهان نیز به خصوص ایران از محبوبیت خاصی برخوردار بوده و طرفداران زیادی دارند. اکثر بازیگران ترکیه ای با توجه به زیبایی و جذابیت خاصی که دارند به عنوان مدل نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. به همین خاطر می توان گفت کشور ترکیه خانه هنرمندان شگفت انگیز و زیبا است. در گذشته که هنوز صنعت سینمای ترکیه آن چنان رونق زیادی نداشت خوانندگان این کشور طرفداران زیادی برای خود داشتند، خوانندگانی از جمله ابراهیم تاتلیس، ابرو گوندش، سزن اکسو همگی از چهره های دوست داشتنی و محبوب هستند که در ایران هم بسیار شناخته شده و پر طرفدار می باشد و در واقع از کراش های جذاب زمان خود محسوب می شدند.

اما در چند سال اخیر صنعت سینمای ترکیه پیشرفت و رونق زیادی داشته فیلم های ترکی جزء پرمخاطب ترین فیلم ها به خصوص در ایران تبدیل شده است در واقع این فیلم ها طوری ساخته می شود که مخاطب آن قدر جذب آن می شود که بیننده به طور ناخودآگاه از شخصیت های این فیلم ها الگوبرداری کرده و رفتارها و برخوردهایی که شخصیت‌های این فیلم ها از خود نشان می دهند را در زندگی روزمره خود به کار می‌گیرند. همین امر سبب شده اکثر بازیگران ترکی امروزه به عنوان کراش های جذاب برای خیلی از ایرانی ها تبدیل شوند که با جدیت و علاقه پیگیر زندگی شخصی و هنری این سلبریتی ها هستند.

هالوک بیلگینر که در هالیوود هم نقش آفرینی کرده است در جهان نیز از شهرت زیادی برخوردار است. کیوانچ تاتلیتوغ مدل و بازیگر مشهور ترکیه است که در غرب به او لقب برد پیت خاورمیانه را دادند او با بازی در سریال عشق ممنوع به اوج معروفیت رسید و در حال حاضر به عنوان یکی از کراش های جذاب ترکی شناخته می شود. هانده ارچل زیبایی بسیار خاصی دارد و همین امر سبب مشهور شدن او شده است دیگر بازیگر جذاب ترکی می باشد. طوبی بوک استون که برای تبلیغ برند یک مارک برای اولین بار جلوی دوربین رفت نیز یکی دیگر از بازیگران شناخته شده ترکی است که در یک مجله آمریکایی به عنوان یکی از ۱۷ زن زیبای جهان معرفی شده است.

کراش های قدیم و جدید در اینستاگرام

اینستاگرام امروزه یکی از پرکاربردترین شبکه‌های اجتماعی در بین مردم سرتاسر دنیا و جهان می باشد و در حال حاضر اکثر افراد چه مردم معمولی و چه سلبریتی ها و افراد سرشناس در این شبکه پرکاربرد فعالیت می کنند.
طبیعتاً سلبریتی ها و کراش های معروف دنبال کننده های بیشتری نسبت به سایرین در اینستاگرام دارند.

اینستاگرام چگونه باعث افزایش شهرت سلبریتی ها شده است

در واقع اینستاگرام به یکی از اصلی‌ترین ابزار ارتباطی بین سلبریتی ها و طرفدارانشان شده است. هنرمندان و افراد سرشناس روزانه پست های مختلفی از زندگی شخصی و حرفه ای خود در صفحه شخصی شان به اشتراک می گذارند. در مقابل طرفداران و مردم عادی با دنبال کردن این پست ها از شرایط کراش مورد نظر خود باخبر می شوند.

کریستین رونالدو فوتبالیست پرتغالی یکی از بهترین فوتبالیست‌های دنیا محسوب می‌شود. در اینستاگرام نیز دنبال کننده های زیادی برای خود جذب کرده طوری که پیج اینستاگرام او پربازدیدترین پیج در اینستاگرام می باشد. سلنا گومز خواننده بازیگر معروف امریکایی نیز یکی از کراش های بسیار پرطرفدار در اینستاگرام می باشد که حدود ۱۵۵ میلیون فالوور دارد. آریانا گرانده خواننده معروف است که به یکی از پرطرفدارترین اشخاص در اینستاگرام تبدیل شده است. می‌توان او را پر طرفدار ترین زن اینستاگرام خطاب کرد. عکس هایی که او از زندگی هنری خود به اشتراک می‌گذارد سبب شده تا یکی از کراش های جذاب باشد.

در ایران نیز در کنار بازیگران و هنرمندانی که در اینستاگرام دنبال کننده های زیادی دارند شخصیت‌ها و چهره‌های جدیدی در اینستاگرام ظهور کرده‌اند که امروزه این افراد به عنوان کراش مورد توجه تعداد زیادی از جوانان قرار دارند شخصیت‌هایی مثل پویان مختاری، ندا یاسی، الناز قاسمی که همگی حوزه فعالیت شان در اینستاگرام می باشد و دنبال کننده های زیادی هم برای خودشان جذب کردند در واقع در کنار شخصیت های مشهور در ایران شخصیت های اینستاگرامی نیز که برای جوانان و نوجوانان کراش محسوب می‌شوند نیز مطرح شده است. در این مورد برای شناخت بیشتر با کراش های اینستاگرام می توانید از این راه اقدام کنید.

کراش های قدیم و جدید در یوتیوب

کراش های قدیم و جدید در یوتیوب

یوتیوب به عنوان یکی از پر کاربرد ترین ابزار مشاهده کلیپ در فضای مجازی کاربران زیادی دارد. بنابراین این اکثر سلبریتی ها و چهره های سرشناسی که مردم به خصوص جوانان روی آن ها کراش دارند در یوتیوب بسیار فعال هستند. کریستیانو رونالدو، تیلور سویفت، آریانا گراند، لیونل مسی علاوه بر اینستاگرام در یوتیوب لیز بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرند و همواره کلیپ های مرتبط با آن ها جزء پر بازدید ترین کلیپ ها در یوتیوب می باشد. به همین خاطر این افراد در راس پرمخاطب ترین افراد یوتیوب شناخته می شود. محسن یگانه خواننده جوان و معروف ایرانی نیز در یوتیوب بسیار طرفدار دارد و حتی یکی از موزیک ویدیو های او رکورد جدید بازدید را در یوتیوب فارسی ثبت کرد. امیر تتلو دیگر خواننده معروف رپ فارسی است که جوانان زیادی روی او کراش دارند طوری که طرفداران او گروه معروف تتلیتی ها را به وجود آوردند و همیشه لایو ها و موزیک ویدیو های او جزء پربازدیدترین های یوتیوب می باشد.

کراش های قدیم و جدید در کرونا

در یکی دو سال اخیر با شیوع ویروس هم گیر کرونا بسیاری از کسب و کارها، فعالیت ها متوقف شده و به حالت نیمه تعطیل در آمدند به همین خاطر بیشتر سلبریتی ها و هنرمندان خانه نشین شده و کمتر در عرصه حرفه‌ای دیده شدند و طرفدارانشان در این مدت کار جدیدی از آن ها مشاهده نکردند. اما در این مدت آن ها با استفاده از فضای مجازی مثل اینستاگرام، یوتیو، توییتر و دیگر رسانه ها با طرفداران خود ارتباط برقرار می کردند و به دفعات لایوها و کلیپ های جدیدی برای دنبال کننده های خود به اشتراک می گذاشتند و در واقع می توان گفت مردم با استفاده از فضای مجازی با کراش های خود ارتباط برقرار می کردند و فعالیت های شخصی و حرفه ای آن ها مطلع می‌شدند.

کراش های قدیم و جدید در هالیوود

در هالیوود همواره چهره های جذاب زیادی مطرح شده‌اند که همیشه طرفدارانشان روی آن ها کراش داشته اند. زمانی افرادی مثل شرلی تمپل، کامرون دیاز، دوریس دی و جین هکمن مطرح بودند و مورد توجه قرار می گرفتند .در هالیوود همه ساله نظرسنجی ها و رده بندی هایی برای مشخص شدن موفقترین و جذاب ترین افراد صورت می گیرد و به مردم عرضه می‌شود. در این نظرسنجی ها که اغلب از مردم نظرشان را در ارتباط با بهترین بازیگر و یا خواننده پرسیده می شود. نام برخی از افراد همیشه دیده می شود افرادی از جمله جیمز فرانکو، جیک جیلنهال، کایلین مورفی، جنیفر لارنس، کایرا نایتلی و ناتالی پورتمن همواره از سوی مجلات و نشریه های آمریکایی به عنوان جذاب ترین ستاره های هالیوود معرفی می شوند و کراش های پرطرفدار هالیوودی هستند.

کراش های قدیم و جدید خوانندگان

کراش های قدیم و جدید خوانندگان

خوانندگان از جمله افراد شناخته شده و پرطرفدار در هر جامعه ای می باشد و با توجه به محبوبیتی که در بین مردم دارند تبدیل به نوعی الگو می ‌شوند که جوانان زیادی نسبت به آن ها کراش دارند. بعضی از این خوانندگان در اولین حضورشان آن چنان حرفه ای و جذاب ظاهر می شوند که به سرعت تعداد زیادی از افراد را به خود جلب می کند.

آرمین زارعی

آرمین زارعی یا همان آرمین ‏ ۲AFM اولین ترانه خود را به صورت مشترک به همراه فریدون آسرایی اجرا کرد که با تعجب به استقبال زیاد مردم مواجه شد طوری که او در حال حاضر بیش از ۵ میلیون فالوور در اینستاگرام دارد.

شادمهر عقیلی

شادمهر عقیلی خواننده، ترانه سرا، آهنگساز و بازیگر معروف دهه ۶۰ می باشد که هم در زمان حضورش در ایران وهم در حال حاضر طرفداران زیادی دارد و کراش مورد علاقه بسیاری از جوانان است. در هالیوود نیز خواننده های زیادی هستند که هواداران بی شماری در عرصه جهانی دارند. شکیرا،جنیفر لوپز، جاستین بیبر تنها تعدادی از خوانندگان هالیوودی می باشند که طرفداران میلیونی دارند و از کراش های جذاب جوانان هستند.

کراش های قدیم و جدید دانشجویی

یکی از معضلاتی که امروزه در محیط‌های دانشگاهی و دانشجویی به شدت رواج پیدا کرده است. پدیده کراش یابی می باشد. در واقع کراش از لغات خارجی است که به تازگی در بین جوانان ایرانی کاربرد پیدا کرده است و اخیراً به نوعی سوژه یابی و سرگرمی برای جوانان و دانشجویان ایرانی تبدیل شده است. کراش در واقع علاقه یک طرفه نسبت به یک شخص است در حالی که طرف مقابل از آن احساس خبر ندارد.

کانال های کراش یابی چگونه است؟

اخیرا دانشجویان کانال‌های مختلفی تحت عنوان کراش یابی راه انداخته اند و روز به روز به تعداد مخاطبین آن ها افزوده می‌شود و این امر نه تنها در دانشگاه‌های پایتخت بلکه در سرتاسر ایران فراگیر شده است. جوانان بنا به دلایل مختلف عضو این کانال‌ها شده طوری که در هر کدام از یک کانال ها کراش یابی حدود دو تا سه هزار عضو دارند. عده ای برای جنبه فان و سرگرمی عضو شده اند و برخی ها هم که نمی‌توانند علاقه خود را به جنس مخالف بیان کنند با نوشتن مطالبی در وصف ویژگی های فرد مورد نظر آن را برای عده زیادی به اشتراک می‌گذارند که البته کمی با منطق منافات دارد. چراکه هیچ گاه طرف مقابل از چنین احساسی باخبر نمی‌شود و چنین ابراز علاقه‌ای فقط مایه خنده و سرگرمی برای افراد عضو می باشد.

کراش های قدیم و جدید ورزشکاران

ورزشکاران همواره در طول تاریخ اسطوره ها و قهرمانان هر کشوری محسوب می شود و در واقع از چهره‌های محبوب و قابل احترام برای عامه مردم می باشند. برخی از این ورزشکاران آن قدر محبوب می شوند که تصویر آن ها بر روی پوستر ها و لباس ها چاپ می‌شود که مورد استقبال مردم زیادی قرار می گیرد. و خیلی از جوانان و نوجوانان آرزوی داشتن یک امضا از آن ها را دارند جهان پهلوان تختی یکی از این اسطوره های ورزشی می باشد که با وجود گذشت چند سال از درگذشت او هنوز هم نام او بر سر زبان هاست. کریستینو رونالدو و لیونل مسی دو فوتبالیست مطرح می باشند که به عنوان دو شخصیت جذاب، مورد علاقه می توان گفت همه جوانان حتی کسانی که علاقه ای به فوتبال ندارند می باشند. به طور کلی می توان گفت ورزشکاران مطرح همواره جزء شخصیت‌هایی هستند که جوانان نسبت به آن ها کراش دارند و دنبال کننده زندگی حرفه ای آن ها می باشند.

کراش های قدیمی و جدید تیک تاک

کراش های قدیمی و جدید تیک تاک

برنامه تیک تاک یکی دیگر از برنامه های پرکاربرد شبکه‌های اجتماعی است و افراد با ساخت کلیپ های مختلف و یا شروع چالش های گوناگون در این فضا تبدیل به شخصیت های مطرح در تیک تاک می شوند.اکثر این محتواها مورد بازدید زیادی قرار می گیرد و این شخصیت ها کم کم با افزایش دنبال کننده به کراش های تیک تاکی تبدیل شده اند که جوانان زیادی فعالیت آن ها را در تیک تاک پیگیری می‌کنند از جمله این افراد می توان به چارلی دی آملیو نوجوان ۱۶ ساله آمریکایی اشاره کرد که محبوبیت زیادی بین مخاطبان برنامه‌ تیک ‌تاک دارد. ادیسون دیگر ستاره معروف تیک تاک است که همواره با به اشتراک گذاشتن کلیپ های رقص خود فالوورانش را سرگرم و مجذوب خود می‌کند و جوانان زیادی نسبت به او کراش دارد. همچنین لری گرین خواننده حاضر در لیست پر طرفدار برنامه ‌تیک ‌تاک است که چیزی حدود ۴۵ میلیون فالوور دارد و مورد کراش خیلی ها می باشد.

کراش های قدیم و جدید در اسنپ چت

اسنپ چت یکی از ابزارهای جدید برای ارتباط جمعی است که قابلیت‌های متمایز آن از اینستاگرام و فیسبوک یکی از ابزارهای پرکاربرد تبدیل شده است.افراد با استفاده از این ابزار می توانند شناخت بیشتری از کراش موردنظر خود به دست بیاورند یا خصوصیات کراش مورد علاقه شان را با دیگران به اشتراک بگذارند. حتی افراد این گونه می‌توانند احساسات خودشان را با شخص مورد نظر در میان بگذارند و وارد رابطه ای عاشقانه شوند.

دابسمش کراش های قدیم و جدید

همان طور که گفتیم کراش واژه ای خارجی است که به تازگی در لغات داخلی اضافه شده و به شدت در بین جوانان رواج پیدا کرده است. طوری که گروه ها و کانال های تلگرامی زیادی در این رابطه با موضوعات کراش های قدیم و جدید دختر و یا کراش های قدیم و جدید پسر ایجاد شده‌اند و افراد زیادی برای کراش یابی عضو این گروه ها می شوند. به همین خاطر این موضوع سوژه ای شده برای کراش های قدیم و جدید واینرها که کلیپ های طنز در رابطه با کراش خنده دار و کراش های قدیم و جدید طنز بسازند و در اینستاگرام خود به اشتراک بگذارند.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. کراش به چه معناست؟

  کراش به معنای حس علاقه و دوست داشتن یک طرفه نسبت به شخصی خاص می باشد.

 2. تاثیر فضای مجازی در کراش های قدیم و جدید چگونه است؟

  افراد با استفاده از فضای مجازی به راحتی در رابطه با کراش مورد نظر خود آگاهی کسب می کنند و شناخت خودشان را بیشتر می کنند.

 3. کراش یابی در بین دانشجویان چگونه است؟

  کراش یابی در بین جوانان به معضلی تبدیل شده که دانشجویان با عضویت در کانال هایی با این مضمون درگیر پدیده کراش یابی شده‌اند.

 4. از جمله کراش های جذاب ورزشکار چه کسانی باشند؟

  کریستینو رونالدو و لیونل مسی دو فوتبالیست مطرح در سطح جهانی هستند که از کراش های جذاب ورزشکار برای جوانان محسوب می شوند.

 5. کراش های جذاب ترکی بیشتر در چه زمینه ای فعالیت می کنند؟

  در گذشته اغلب خوانندگان ترکی به عنوان کراش های پر طرفدار در ترکیه بودند اما امروزه با گسترش سینمای ترکیه بازیگران تبدیل به کراش های الان ترکیه شده‌اند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]