از آنجایی که برای طرفداران موسیقی زیرزمینی ایران این موضوع بسیار مهم شده است که رپر مورد علاقه ایشان مربوط به کدام نسل از نسل های رپ و هیپ هاپ فارسی می باشد، ما هم تصمیم گرفتیم تا در یک پست به طور کامل در ارتباط با این موضوع برای شما صحبت کنیم و رپرهای نسل دوم رپ فارسی را به شما عزیزان معرفی نماییم تا بدانید که رپر مورد علاقه شما جزو کدام دسته از آرتیست های موسیقی زیرزمینی می باشد.

چرا که این روزها کل کل و بحث و جدال بین رپر ها در فضای مجازی بسیار افزایش پیدا کرده است و اغلب رپر ها و طرفداران آن ها در کل کل با یک دیگر همیشه بحث قدمت را پیش می کشند و معمولا آن هایی که قدمت بالاتری دارند و طرفدارانشان خود را برتر از آن هایی می دانند که در نسل های بعدی رپ قرار گرفته اند. اما به هیچ عنوان این موضوع نمی تواند درست باشد چرا که با توجه به پیشرفت این سبک از موسیقی در کشورمان علاقه مندان به آن سعی می کنند تا موزیک هایی را گوش کنند و طرفدار افرادی باشند که کار قوی تر و حرفه ای تر را به آنها عرضه می کنند و برای گوش مخاطب خود ارزش بالایی قائل هستند.

رپرهای نسل دوم به چه افرادی گفته می شود

رپرهای نسل دوم به چه افرادی گفته می شود؟

همانطور که مطمئنا شما عزیزان نیز می دانید آرتیست های موسیقی زیرزمینی کشورمان با توجه به شروع فعالیت خود در این عرصه در نسل‌ های مختلفی دسته بندی می شوند که نسل اول آن ها در واقع همان شروع کنندگان این سبک از موسیقی در ایران می باشند و در واقع این افراد باعث شدند تا رپ به انواع موسیقی ایرانی اضافه شود و فرهنگ آن در مردم جا بیفتد و سپس رپر هایی که بعد از این افراد وارد این سبک از موسیقی شدند به عنوان رپر های نسل دوم موسیقی زیرزمینی ایران شناخته می شوند که آنها هم از محبوبیت بالایی در بین علاقه‌مندان به هیپ هاپ و رپ برخوردار هستند و ما تصمیم گرفتیم تا اینجا بیشتر در ارتباط با رپرهای نسل دوم صحبت کنیم و به میزان کوچکی وارد بیوگرافی آنها شده و توضیحاتی در ارتباط با موزیک های آنها در اختیار شما قرار بدهیم.

رپرهای نسل دوم چه کسانی هستند؟

تعداد رپرهای نسل دوم موسیقی زیرزمینی ایران زیاد می باشد و افراد زیادی هستند که موفق شدند تا بعد از اولین رپر های ایران که به شدت هم معروف هستند وارد این عرصه از موسیقی شوند انصافاً هم توانستند تا خوش بدرخشند و طرفداران زیادی را به دور خود جمع کنند که از میان آنها می خواهیم به چند نفر اشاره کنیم و گریز کوتاهی به زندگینامه آنها داشته باشیم، پس با ما همراه باشید.

بهزاد لیتو

یکی از بهترین رپر های نسل دوم موسیقی زیرزمینی ایران بهزاد لیتو می باشد که فعالیت خود را با همکاری با اعضای گروه پایدار و زدبازی شروع کرد و توانست تا با نشان دادن انگیزه و استعداد خود در موسیقی زیرزمینی به سرعت پیشرفت کنند و در حال حاضر در کانادا ساکن بوده و زندگی می‌کند.

پایا

از رپر های نوجوان با ذوق و استعدادی بود که توسط عرفان پایدار کشف شد و توانست تا به عضویت گروه پایدار در بیاید این رپر سرشناس ایرانی در حال حاضر گروه جدید تشکیل داده و سبکش را نیز تا حد زیادی تغییر داده است. در کارنامه او موزیک های خفنی از جمله موزیکامون تهرانو آره، تهران توی مه و شیشصد و شصت و میش وجود دارد.

سینا ساعی

یکی دیگر از رپرهای فوق العاده با استعداد و خوش ذوق موسیقی زیرزمینی ایران که جزو رپرهای نسل دو هیپ هاپ کشور است سینا‌ساعی می باشد که از اعضای موفق گروه تیک تاک بوده و در حال حاضر نیز به تنهایی فعالیت‌ های بسیار زیادی دارد و در دو موزیک از موزیک های آلبوم جدید رضا پیشرو، با او همکاری کرده است.

محمدرضا شایع

محمدرضا شایع هم یکی از بهترین رپر های ایرانی است که به کمک حسین ابلیس در موسیقی ایران شناخته شده و به گروه کاغذ پیوست و بعد از هم پاشیدن گروه کاغذ، گروه مختص خود را با نام اصلی راه اندازی نمود و اخیراً هم جدیدترین آلبوم به نام عصبانی که آلبوم کوتاهی می باشد منتشر شده است.

رپرهای نسل دوم چه کسانی هستند

خشایار اس آر

از بهترین آهنگساز ها و رپر های نسل دوم می‌توانیم به خشایار اس آر اشاره کنیم که لقب خود را به کچی بیتز تغییر داده است و در حال حاضر در تورنتو کانادا سکونت دارد. او رپ بتل را در موسیقی ایران جا انداخت و بتل های بسیاری را بین رپر های مختلف ترتیب داد. آخرین آلبوم آلبوم او اتصالی می باشد که چند ماه پیش منتشر شد. یکی از خفن ترین رپ بتل هایی که خشی اس آر نیز در آن حضور داشت رپ بتل موفق او با امیر خلوت می باشد که به تازگی منتشر شد و به شدت مورد توجه قرار گرفت که کار میکس و مستر این موزیک را امید هنرور به عنوان یک فرد بی طرف انجام داد.

امیر خلوت

یکی از رپر های خوش ذوق و با استعداد موسیقی زیرزمینی ایران می باشد که جزو رپرهای نسل دوم قرار گرفته و موزیک های بسیار زیادی را از زمان گذشته تاکنون ساخته و منتشر کرده است. او کل کل هایی را با یکی از رپر های نسل یک رپ فارسی یعنی سهراب ام جی داشت و دیس ترک های زیادی را علیه همدیگر خوانده و منتشر کردند که به شدت مورد توجه هواداران و علاقه‌مندان به فارسی قرار گرفت. امیر خلوت کار خود را با گروه تن به ۱۰ آغاز کرد و در حال حاضر به تنهایی کار می کند.

علی جیدال

اگر بخواهیم تا به یکی از ستاره های نسل دوم موسیقی زیرزمینی ایران اشاره کنیم باید علی جی دال توجه داشته باشیم چرا که او به عنوان یکی از پدیده های رپ فارسی توسط عرفان پایدار کشف شد و به گروه پایدار پیوست و در حال حاضر در این گروه فعالیت دارد که موزیک های زیادی را با عرفان خوانده است و یک آلبوم هم با نام آیت الترپ را با همکاری عرفان ساخته و منتشر کردند. از بهترین موزیک های علی جیدال می توانیم‌ به موزیک زیبای وحشی و بتل او با کوروش وانتونز اشاره کنیم.

سینا مافی

از دیگر رپرهای سرشناس نسل دوم موسیقی زیرزمینی کشور، می توانیم به سینا مافی کنیم که یکی از اعضای گروه تیک تاک می باشد و وظیفه آهنگسازی این گروه را نیز بر عهده داشته است و در حال حاضر با اعضای قبلی گروه تیک تاک و چندین موزیسین دیگر فعالیت دارد. از کارهای خفن و می‌توانیم به آهنگ هایی که با گروه تیک تاک ساخته است اشاره کنیم.

سپهر خلسه

سپهر خلسه یکی دیگر از رپر های موفق نسل دوم موسیقی زیر زمینی ایران است که توسط سروش هیچکس کشف شد و به گفته خودش با توجه به تشویق و انگیزه ای که هیچکس در خوانندگی به او می‌داد وارد این سبک از موسیقی شد و به خوبی توانست تا خود را به علاقه مندان به این عرصه ثابت کند. او فعالیت های زیادی را با اعضای گروه زدبازی داشته است و آخرین آلبوم خود را با نام انفرادی با کمک علیرضا جی جی ساخته و منتشر کرد

نظر رپرهای نسل دوم راجع به دیگر رپرهای نسل های مختلف

نظر رپرهای نسل دوم راجع به دیگر رپرهای نسل های مختلف چیست؟

یکی از موضوعاتی که جدیداً به آن بسیار توجه می شود نظر رپرهای نسل های مختلف راجع به دیگر نسل ها می باشد که در ارتباط با رپر های نسل دوم هم به همین صورت است و آن‌ ها در فضای مجازی و در صفحات اینستاگرام خود صحبت هایی را در ارتباط با دیگر رپر ها کرده و نظراتی را در ارتباط با کار آنان بیان می کنند که بسیار جالب بوده و بازدید های بسیاری داشته است.

جدیداً تعداد زیادی از آرتیست های موسیقی زیرزمینی ایران شروع به گذاشتن لایو هایی در صفحات مجازی خود می‌کنند که در این لایو ها به پرسش‌ های مخاطبان خود پاسخ می دهند. معمولاً مخاطبان از آرتیست های محبوب خود این سوال را می پرسند که نظرشان در ارتباط با سایر رپرها و آرتیست های دیگر چیست. اغلب آرتیست های نسل دوم موسیقی ایران افرادی هستند که بعد از کسانی که موسیقی رپ را وارد ایران کردند، تصمیم به ورود به این زمینه از موسیقی گرفتند و با آنالیز جا های خالی رپ کشور موفق شدند تا سبک های جدیدی از رپ را وارد هیپ هاپ کشور کنند که در خارج از کشور قابل مشاهده بود.

به همین علت رپر های نسل دوم خود را افرادی خلاق و نوآور می‌ دانند که سبک های جدیدی از موسیقی را وارد موسیقی زیر زمینی کشور کرده‌ اند و به همین علت خود را بالاتر از رپر های نسل یک دانسته و آن ها را مدیون نوآوری‌ های خود می‌دانند. همچنین نظرات رپر های نسل دوم در ارتباط با نسل های بعدی به گونه ای است که آن ها را بچه تر و کوچکتر از حدی می دارند که بخواهند بهشان ری اکشن نشان داده و به نوعی بزرگشان کنند.

در نتیجه به جز افرادی که از آن ها حمایت می کنند و خودشان آن ها را به موسیقی زیر زمینی معرفی کردند و همینطور دوستان و رفیق هایشان با بقیه رپر های نسل های بعد، سر کل کل و بحث دارند که این کل کل های جذاب را می توانید تا در بتل های آن ها به خوبی مشاهده کنید. در واقع همین کل کل ها و بحث های رپی باعث می شود که موسیقی رپ کشورمان ایران، بسیار جذاب تر به نظر برسد و پیشرفت کند چرا که نوعی حس رقابت را در بین آرتیست های این مارکت به وجود می‌ آورد که می تواند دلیلی بر پیشرفت آن ها شده و باعث شود که آن ها برای خواباندن کل کل رقبایشان بیشتر فکر کنند و تکست های بهتری بنویسند تا مخاطبان بیشتر لذت برده و از آن ها راضی باشند در نتیجه در این صورت است که رپ و هیپ هاپ فارسی می تواند تا حد زیادی پیشرفت کند.

عکس های رپرهای نسل دوم

در این مطلب سعی بر ان شد که عکس هایی از این رپرها را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

آهنگ های برتر رپرهای نسل دوم

آهنگ های برتر رپرهای نسل دوم

بزن رسما به چاک

یکی از برترین موزیک های رپر های نسل دوم آهنگ بزن رسما به چاک از گروه تیک تاک می باشد که چند سال پیش ساخته شده منتشر کرد این موزیک موزیک این جنگ بوده و حدود ۵ دقیقه تایم دارد که که در آن عضو گروه تیک تاک یعنی سینا مافی، سینا ساعی و خشایار اس آر حضور دارند. این آهنگ توانست توجه افراد زیادی را جلب کند.

عکس العمل

یکی دیگر از بهترین موزیک های نسل دو رپ فارسی، عکس العمل از محمدرضا شایع می باشد که این موزیک هم یک موزیک گنگ فوق العاده می باشد و توجه تعداد زیادی از هواداران این رپر و علاقه مندان به موسیقی زیر زمینی را به‌خود جلب کرده است.

زیبای وحشی

یکی از فوق العاده ترین آهنگ های لاو و عاشقانه ای که در رپ و هیپ هاپ فارسی خوانده شد موزیک زیبای وحشی از جیدال و مدگل می باشد که این موزیک استریم بالایی داشت و در بیشتر سایت های پخش کننده موزیک توانست تعداد پلی بالایی بگیرد و در بین موزیک های جیدال هم به عنوان بهترین موزیک او در سال ۹۷ لقب گرفت.

موزیکامون تهرانو آره

یکی از خفن ترین موزیک های رپرهای نسل دوم آهنگ موزیکامون تهرانو آره از پایا می باشد که یکی از اعضای گروه پایدار بوده و این موزیک را با همکاری تعداد زیادی از رپر ها خوانده بود باعث شد تا مورد توجه طرفداران تعداد زیادی از رپرها قرار بگیرد و تعداد پلی بالایی داشته باشد. همچنین موزیک ویدیو این آهنگ نیز منتشر شد که در آن رپر های گروه پایدار و تیک تاک و همینطور چند خواننده دیگر حضور داشتند که بسیار کلیپ دیدنی و زیبایی بود.

پنجشنبه

از موزیک های جذاب و شنیدنی دیگر رپرهای نسل دوم می توانیم به آهنگ پنجشنبه از گروه تیک تاک اشاره کنیم که سبک خاصی داشت و فوق العاده شنیدنی بود و طرفداران زیادی از رپ فارسی این آهنگ را دوست داشتند و به همین علت در سایت های پخش کننده موزیک های رپ فارسی تعداد پلی و دانلود بالایی داشت.

پروانه

آهنگ پروانه از محمدرضا شایع یکی از خفن ترین موزیک های رپ می باشد که خیلی قبل تر از زمانی منتشر شد که او چهره خود را نشان داد. در این موزیک سبک جدیدی از رپ توسط محمد رضا شایع شنیده شد که با فلوی فوق العاده اش به شدت مورد توجه علاقه مندان به رپ فارس قرار گرفت. این آهنگ یک موزیک اجتماعی خفن بود که توانست به خوبی شنیده شود.

درآمد رپرهای نسل دوم

درآمد رپرهای نسل دوم چقدر است؟

معمولا رپرهای نسل دوم راه های درامد متفاوتی دارند و اغلب آن ها مانند رپر های نسل اول با گرفتن حق فیت از خواننده های ناشناس و افرادی که تشنه شهرت هستند و حاضر هستند تا در این مسیر پول خوبی خرج کنند به کسب درآمد می پردازند. این کار یک کار کاملا عادی بوده و در کار های دیگر نیز دیده می شود چرا که معمولا افرادی که در یک کار هستند و به شهرت می رسند سعی می‌ کنند تا برای کسب درآمد نام هایی را در کنار خود بیاورند که آن ها هم به شهرت برسند و با گرفتن هزینه از این افراد برای خود درآمدی داشته باشند.

این کار در بازیگران و دیگر اقشار جامعه نیز دیده می شود چرا که بازیگران معروف و یا کارگردان های بزرگ نیز بازیگران نوپا و جدید را در فیلم های خود بازی می دهند تا به شهرت برسند و معروف شوند و در ازای آن پول خوبی از آن ها دریافت می‌کنند. گرفتن حق فیت در رپر های نسل های دیگر نیز وجود داشته است و حتی این موضوع در آهنگ های پاپ و مجاز نیز به وضوح قابل مشاهده است.

در بین ترک های رپرهای نسل دوم موزیک های بسیار خفن وجود دارد که هواداران زیادی داشته و مورد توجه علاقه مندان به موسیقی زیرزمینی قرار گرفته است. این موزیک ها اغلب با همکاری رپ های مختلف می باشد و در آلبوم هایی قرار دارد که مربوط به کمپانی های مختلف است و در واقع این کمپانی ها با پرداخت پول به رپر های خفن از آن ها درخواست می‌ کنند تا در آلبوم شان حضور داشته باشند و این هم یکی دیگر از روش های کسب درآمد برای موزیسین ها و آهنگساز های موسیقی زیر زمینی می باشد.

فیت های رپرهای نسل دوم

در بین رپر های نسل دوم موسیقی زیرزمینی همکاری‌ های بسیار زیادی وجود دارد که اغلب این همکاری ها موزیک های بسیار خفنی از آب درآمده و مورد توجه علاقه مندان به این سبک از موسیقی قرار گرفته است در این قسمت به چند مورد از آنها اشاره می کنیم.

زبر

موزیک زبر یکی از بهترین موزیک هایی است که در سبک گنگ ساخته شده است و در این موزیک همکاری و در واقع فیت بین رپر نسل دوم و نسل یک وجود دارد که محمدرضا شایع از نسل دوم با حسین ابلیس از نسل یک فیت داده و یک موزیک به شدت خفن را ساخته‌اند که مورد توجه هواداران و علاقمندان به موسیقی زیرزمینی قرار گرفته است.

۸۰۰ مگاوات

یکی از خفن ترین موزیک های زیرزمینی ایرانی که توسط گروه تیک تاک و پایا از گروه پایدار ساخته شده است موزیک ۸۰۰ مگا وات می باشد که درواقع فیت بین دو گروه پایدار و تیک تاک به حساب می‌آید و به شدت مورد توجه قرار گرفته است این موزیک از هیت ترین مگزیک های سال های گذشته است.

سیل

موزیک سیل یکی از موزیک های پرمخاطب و پرطرفدار رپ و هیپ هاپ رپ فارسی است که این موزیک هم فیت بین یکی از رپر های نسل دوم با رپر نسل اول می باشد که محمدرضا شایع با مهراد هیدن همکاری کرده و کار فوق‌العاده‌ای از آب درآمده و توانسته به خوبی نظر علاقه‌مندان به موسیقی زیرزمینی را جلب کند.

رپرهای نسل دوم زن

رپرهای نسل دوم زن چه کسانی هستند؟

کرنلا

یکی از خواننده های رپ موسیقی زیرزمینی که به زبان انگلیسی نیز به شدت تسلط دارد، کرنلا می باشد که کار خود را با گروه تیک تاک آغاز کرد و به شدت در همکاری با این گروه به شهرت رسید و از این گروه جدا شد و همکاری هایی با دیگر موزیسین ها و رپرهای بزرگ ایرانی دارد.

سوگند

از رپر های زن نسل دوم می توانیم به سوگند اشاره کنیم که یکی از بهترین رپر ها و موزیسین های زن ایرانی می باشد که با صدای خاص و موزیک های خلاقانه اش توجه تعداد زیادی از علاقمندان به موسیقی زیرزمینی را به خود جلب کرده است او با گروه های بزرگ همکاری داشته که از آنها می توانیم به گروه پایدار اشاره کنیم.

رپرهای نسل دوم چه ویژگی هایی دارند؟

این رپر ها معمولاً خلاق تر بوده و روش ها و سبک های جدیدی را از موزیک های سبک های دیگر وارد رپ کشورمان کردند و فلو های جذابی را که قبلاً شنیده نشده بود خوانده و منتشر کردند که باعث شد رپ پیش رفته قابل توجهی داشته باشد و نسبت به گذشته اش بسیار بهتر شود.

مقایسه رپرهای نسل دوم با نسل اول و سوم

در مقایسه رپرهای نسل دوم با نسل های دیگر نظیر رپر های نسل سوم باید بگوییم که این رپر ها، روش ها و سبک های بیشتری را در موسیقی کشور امتحان کردند و توانستند تا با سرعت بیشتری رپ را بهبود ببخشند چیزی که در رپر های نسل های دیگر کمتر قابل مشاهده بود. البته در همه نسل ها رپرهای خارق العاده و فوق حرفه ای وجود دارد که توانستند نظر مخاطبان را جمع کنند اما در صورت کلی رپرهای نسل دوم محبوب تر بوده و رپر های بسیار زیادی را به رپ فارسی معرفی نمودند که در نسل های بعد قرار گرفتند.

سوالات متداول

بهترین رپر نسل دوم از نگاه هواداران کیست؟!

در بین رپرهای نسل دوم رپرهای محبوبیت بسیار زیادی وجود دارند که همه آن ها فوق العاده خوش تکنیک هستند.

رپر های نسل دوم در کدام دهه شروع به فعالیت کردند؟!

اغلب رپرهای نسل دوم رپ فارسی در ابتدای دهه ۸۰ شروع به فعالیت کردند.

روش های درامد رپرهای نسل دوم چیست؟!

عده‌ای از این رپرها به کمک سایت های شرط بندی در حال حاضر کسب درآمد می‌کنند و عده‌ای دیگر با گرفتن حق فیت این کار را انجام می دهند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]