مگر می توان موسیقی رپ و اسنوپ داگ را از یکدیگر جدا دانست؟ شاید برای شما سوال باشد که اسنوپ داگ رپر کیست؟ از اغاز شهرت سبک رپ در جهان همواره یکی از خواننده سیاه پوست رپ که در این عرصه درخشیده اسنوپ داگ بوده که از قضا جزو یکی از جنجالی ترین هنرمندان این هنر نیز بوده است. این رپر نیز همانند سایر رپرهای اغازگر این عرصه زندگی خود را از حومه و فقر محض شروع کرده و مسیری طولانی را پشت سر گذاشته تا امروز که وی را به عنوان یکی از ثروتمندترین و بانفوذترین های عرصه هنر می شناسیم. در ادامه این مقاله جذاب با ما همراه باشید.

لیست عناوین محتوا پنهان
بیوگرافی اسنوپ داگ

بیوگرافی اسنوپ داگ

این هنرمند پرحاشیه متولد اکتبر سال ۱۹۷۲ میلادی در بیمارستان لوس آلتوس در لانگ بیچ و تحصیل کرده در دبیرستان همان منطقه از ایالت کالیفرنیای آمریکا می باشد. او فرزند خانواده‌ پنج نفره بوده و جالب است که بدانید اسم مستعار و هنری او برگرفته از کارتون محبوب وی از دوران کودکی وی بوده و نام اصلی او کَلوین کوردوزار بروداوس جونیور می باشد. در سرگذشت زندگی وی امده است که پس از فارغ‌التحصیل شدن از دبیرستان، به مدت سه سال با پلیس به‌خاطر مواد مخدر و حواشی خود درگیر بود و سوابق زندان و دستگیری زیادی را دارا می باشد. وی در ان هنگام به رپ خوانی مشغول بوده و با دوست رپر معروف خود، وارن جی، که برادر ناتنی DR.Dre بود، اولین اثار هنری خود را به‌ شکل غیر رسمی و حرفه‌ای می‌ساختند. به این صورت بود که او با دکتر دره آشنا شد و آهنگ فیلم Deep Cover را با همدیگر ساختند. سپس آلبوم The Chronic هم با شراکت اسنوپ در بعضی آهنگ‌ها آماده شد.

همانطور که گفته شد این رپر سابقه و سرگذشت شایان ذکری داشته و ریشه حاشیه و مشکلات در زندگی وی از دوران کودکی وی شکل گرفته است. پدر کَلوین کوردوزار بروداوس جونیور، هنگامی که حدود از ۳ سال سن داشت، خانواده و پسر خود را به مقصد نامعلوم ترک نمود و در جریان زندگی وی حضورچندانی نداشته است. گفته می شود که این رپر از دوران نوجوانی خود میانه جالبی با پلیس نداشته و در سنین نوجوانی و جوانی به دلیل حمل و مصرف مواد مخدر چندین مرتبه پای وی به به زندان و بازداشت رسیده است و سابقه های قضایی مختلفی داشته است. گفته می شود وی علاقه خاصی به ورزش داشته و علاقه اصلی وی به فوتبال امریکایی بوده و حتی سابقه مربیگری نیز در شناسنامه کاری وی به ثبت رسیده است.

اینستاگرام اسنوپ داگ

این روزها، خصوصا با گسترش ویروس کرونا در جهان، که اکثر هنرمندان و خواننده ها را خانه نشین کرد، عده زیادی از ان ها در فضای مجازی فعالیت خود را افزایش داده و سال اخیر شاهد حضور گسترده ای از آن ها در این عرصه بوده ایم. جالب است بدانید پیج ایسنتاگرام اسنوپ داگ با داشتن ۴۹ کا پست، بیش از ۶۰ میلیون فالوور از سراسر جهان را جذب خود نموده است. شما مخاطبین عزیز جهت دسترسی به اخبار و موزیک ویدیو های اسنوپ داگ به پیج اسنوپ داگ اینستا مراجعه کنید.

کلاب هاوس اسنوپ داگ

این روزها که کلاب هاوس به تازگی به شهرت رسیده و رقابت هنرمندان در آن زیاد شده است، همه گیر شدن خود را مدیون حضور و حمایت هنرمندان بانفوذ و محبوبی همچون این خواننده می باشد. اسنوپ داگ نیز در کلاب هاوس خود به طور مستقیم با هواداران خود در ارتباط می باشد.

آهنگ های اسنوپ داگ

این خواننده که در دوران جوانی پا به زندان گذاشت، اولین فعالیت های هنری وی به عنوان یادداشت برداری از سوابق سایر زندانیان و رویدادهایی که در زندان با چشم خود مشاهده می نمود، اغاز کرد و پس از دوران ازادی خود و با پیشنهاد عده ای از رپرهای دوران خود اولین کارهای هنری خود را اغاز نمود. این رپر در نوامبر سال ۱۹۹۳ آلبوم Doggystyle را از استودیوی The Death Records ارائه داد. شایان ذکر است که این آلبوم اولین آلبوم رپ بود که تبدیل به شماره یک جدول‌ های دوران خود شد و رپ را از حالت سکون درآورد. آهنگ‌ های What’s My Name و Gin and Juice به رتبه ده موزیک برتر راه یافتند و این آلبوم چندین ماه در سدر جدول‌ ها ماند. اسنوپ داگ در ۱۹۹۴ در فیلم “Murder Was the Case” چند آهنگ نیز اجرا کرد. سپس وی در سال ۱۹۹۶ آلبوم Doggfather را بیرون داد. این آلبوم بدون کمک Dr.Dre ساخته شد، چون او قبلاً دِث رکوردز را ترک کرده‌ بود. در سال ۲۰۰۰ هم آلبوم The Last Meal را ساخت. در ادامه چند مورد از بهترین اهنگ های شناخته شده از وی می پردازیم.

Young, Wild & Free

اهنگ یانگ یا جوان دارای ریتمی پرهیجان و آزاد می باشد که تولید سال ۲۰۱۱ از آلبوم Mac & Devin Go to High School است. هنرمندان این آهنگ وی و ویز خلیفا می باشند که با Bruno Mars این موزیک را طراحی نموده اند. شایان ذکر است این آهنگ نامزد جایزه گرمی برای بهترین آهنگ رپ شده است.

Drop it like it’s hot

یا رهایش کن فکر کن داغ است، تولید سال ۲۰۰۴ است که با همکاری فارل ویلیامز تولید شده است.

(Who Am I (What’s My Name

یه اهنگ مشهور دیگر این رپر امریکایی نام من چیست می باشد که تولید سال ۱۹۹۳ میلادی و حاصل از اولین البوم وی با نام Doggystyle است. سبک این آهنگ هیپ هاپ است و از اولین آلبوم اسنوپ داگ منتشر شده است.

Vato

اهنگ موسوم به واتو از این خواننده و رپر مشهور با نام واتو، ساخته در سال ۲۰۰۶ از آلبوم وی موسوم به Blue Carpet Treatment است که با همکاری B-Real انجام شده است. این آهنگ سبکی هیپ هاپ و رپ دارد.

Beautiful

یکی دیگر از اهنگ های زیبا و به یاد ماندنی اسنوپ داگ بیوتیفول یا زیبا نام دارد، این اثر تولید سال ۲۰۰۲ از آلبوم Paid tha Cost to Be da Boss است. این کار با همکاری فارل ویلیامز و چارلی ویلسون سروده شده است و سبکی هیپ هاپ و رپ دارد.

Lay low

یکی دیگر از اهنگ های جذاب این خواننده محبوب Lay Low می باشد که تاریخ انتشار آن سال ۲۰۰۰ می باشد و برگرفته از آلبوم Tha Last Meal است که همکاری نیت داگ، باچ کسیدی، داستسیداز و مستر پی را به همراه داشته است. این آهنگ نامزد جایزه ویدیو موزیک ام تی وی برای بهترین ویدیو رپ شده است.

Still D.R.E

یکی از بهترین اهنگ هایی که از این خواننده هیت شده است Still D.R.E می باشد، آهنگی از دکتر دره و اسنوپ داگ که در سال 1999 ساخته شد و متعلق به آلبوم ۲۰۰۱ است، این آهنگ در سال انتشار جایزه گرمی را برد.

Doggy Dog World

این اهنگ از وی که با نام دنیای سگی شناخته می شود که تولید سال ۱۹۹۳ از آلبوم Doggystyle است. این البوم با همکاری داداگ پوند و دراماتیک با اسنوپ داگ سروده شده است.

درآمد snoop dog چقدر است؟

اسنوپ داگ پلی لیست خیلی از رپ دوستان جهان و همچنین ایران می باشد. طبیعی است که پس از آن همه مدت فعالیت رسمی و شهرت فعلی وی به درآمد بالایی دست یافته باشد. مقداری از ثروت ودرامد وی از طریق فعالیت های موسیقی و هنرپیشگی وی بوده و مقداری دیگر نیز بر اثر تجارت و بیزینس شخصی وی می باشد. رد واقع او پولدارترین رپر می باشد.

فیت های اسنوپ داگ

فیت های اسنوپ داگ

این هنرمند حجم زیادی از شهرت خود را مدیون اثاری است که در فیت با دیگران ارائه داده است. این هنرمند یکی از افرادی بود که فیت با هنرمندان سراسر جهان را به یک رقابت میان رپرهای امریکا تبدیل کرد. از جمله فیت های مشهور وی می توان به موارد زیر اشاره نمود.

فیت اسنوپ داگ و توپاک

همانطور که می دانید از جمله اولین رپرهایی که با توپاک همکاری داشتند اسنوپ داگ بود. Amerikaz Most Wanted یکی از این همکاری ها می باشد.

یکی دیگر از فیت های معروف توپاک و اسنوپ داگ، اهنگ Found dead or alive می باشد که اسنوپ داگ موزیک ویدئوی آن را نیز مدتی پس از انتشار این اهنگ منتشر کرد و بسیار جنجالی شد.

فیت اسنوپ داگ و دکتر دره

یکی از رپرهایی که در همکاری دائمی با اسنوپ داگ بوده، دکتر دره می باشد که از جمله محبوب ترین فیت های این دو آهنگ های The Next episode و Still D.R.E می باشد.

فیت اسنوپ داگ و امینم

یکی از رپرهایی که با اسنوپ داگ همکاری داشته امینم می باشد که قطعه Till I Collapse یکی از این همکاری ها می باشد. شایان ذکر است که مدتی قبل امینم، اسنوپ داگ را دیس نمود و دیس و دیس بک این دو مدت ها بر سر زبان ها افتاد.

آلبوم های اسنوپ داگ

آلبوم های اسنوپ داگ

اسنوپ داگ جزو اولین رپرهای جهان می باشد و به اقتضای مدت زیاد فعالیت وی، تعداد اهنگ ها و البوم های وی نیز بسیار زیاد می باشد. در ادامه برخی از البوم های وی را به صورت لیست قرار داده ایم.

آلبوم داگی استایل

این البوم که اولین فعالیت افیشال وی در قالب البوم بوده در سال توسط اسنوپ داگ و با همکاری ویژه دکتر دره ساخته شده است. این البوم دارای ۱۹ ترک می باشد که تعداد زیادی از اهنگ های محبوب وی متعلق به همین البوم می باشد.

البوم The Doggfather

دومین البوم معروف این خواننده البوم داگ فادر می باشد. این البوم به علت عدم وجود و همکاری دکتر دره با استقبال و محبوبیت کمتری مواجه شد.

البوم No Limit Top Dogg

این رپر در سال ۱۹۹۹ یکی از محبوب ترین آلبوم های خود را با نام No Limit Top Dogg منتشر نمود. شایان ذکر است که این البوم در سال اول بیش از ۱,۵۱۰,۰۰۰ نسخه فروش داشت.

Tha Last Meal

اسنوپ داگ مدت یک سال پس از انتشار البوم نو لیمیت، در سال ۲۰۰۰ آلبوم Tha Last Meal را معرفی و منتشر نمود. وی در طی ارائه این البوم رکورد قبلی خود را با بیش از ۲,۱۰۰,۰۰۰ فروش زد.

این خواننده در چه جایگاه در بین رپر ها قرار دارد؟

همانطور که گفته شد وی از جمله بنیان گذاران این سبک و مخصوصا زیرشاخه گنگ رپ می باشد و از شهرت جهانی برخوردار می باشد. تعداد فیت های وی با سایر رپرها از مقیاس شمارش خارج شده و همین موضوع از شایستگی وی میان سایر رپرها نوید می دهد. رپ بخاطر فعالیت های دیس خود شهرت دارد و همانطور که می دانید تعداد زیادی از آن ها مقابل یکدیگر قرار گرفته اند و در این قاعده اسنوپ داگ نیز مستثنی نبوده و همانطور که عده ای فعالیت وی را مشروعیت بخشیده اند، برخی نیز میانه خوبی با وی ندارند.

حاشیه های اسنوپ داگ

اسنوپ داگ که حتی پیش از شهرت خود و با زندگی در محله های فقیر پا به خلاف و معامله مواد گذاشت و سابقه دستگیری و زندان را در زندگی خود داشته، اکنون که به شهرت و ثروت رسیده است شایعه های زیادی را ساخته است؛ از جمله آن که عده زیادی ثروت وی را به قاچاق و معامله مواد مخدر نسبت داده اند و گفته می شود یکی از مهم ترین حامیان طرح ازاد سازی مصرف ماریجوانا وی بوده است. شایان ذکر است که این رپر مدتی نیز در رابطه با کشته شدن توپاک نیز مشکوک قرار گرفته بود.

اسنوپ داگ و توپاک

اسنوپ داگر از بنیان گذاران سبک رپ و از نزدیک ترین دوستان توپاک در دوران فعالیت وی بوده و در دوران زندگی وی فعالیت های گسترده ای کنار یکدیگر داشتند و اهنگ هایی را نیز در کنار یکدیگر تنظیم و منتشر کردند.

همسر اسنوپ داگ کیست؟

همسر اسنوپ داگ کیست؟


در رابطه با بچه ها و نوه های اسنوپ داگ در زندگی نامه این خواننده امده است که وی در ژوئن ۱۹۹۷ وقتی ۲۱ سال داشت با دوست و هم دبیرستانی خود “شانته تیلور” که از مدتی قبل رابطه داشتند ازدواج کرد و در کمتر از یکسال مجدد طلاق گرفت. ایندو پس از چهار سال دوباره در ۱۲ ژانویه ۲۰۰۸ پیمان ازدواج خود را تمدید و علنی کردند. این دو اکنون دارای سه فرزند هستند که شامل دو پسر با اسامی کورده و کوردل و یک دختر به اسم کوری می باشند.

عکس های اسنوپ داگ

در رابطه با عکس اسنوپ داگ و زندگی اسنوپ داگ بایستی گفت، هنرمندانی همچون اسنوپ داگ که بخاطر شهرت و ثروت خود در زندگی های مرفهی غرق هستند، که همین امر مصوب ایجاد عکس های زیادی از زندگی لاکچری آن ها به اشتراک گذاری برسد. یکی از این دسته سلبریتی ها اسنوپ داگ است که عکس های زندگی لاکچری و ماشین ها و کلکسیون های وی مورد علاقه عده زیادی در فضای مجازی قرار گرفته است. بیشتر ماجراهای حاشیه ساز این سلبریتی مورد توجه قرار گرفته است مسئله مصرف ماریجوانا توسط وی می باشد. رپر که از نوجوانی نیز تجربه‌های مختلفی از مواد مخدر داشته است که گفته می شود از صورت عدم مصرف ماری‌جوآنا دچار سردرد میگرن می‌شود، در نتیجه گفته می شود که از سال ۱۹۹۷ به این طرف از جانب مقامات ایالت کالیفرنیا مجاز به استفاده از ماری‌جوآنا شناخته شده است.

دانلود اهنگ اسنوپ داگ

همانطور که گفته شد تعداد اهنگ های ارائه شده توسط این خواننده بسیار زیاد می باشد و اگر بخواهید نسبت به گوش دادن تمام اثار وی کنجکاوی کنید، اهنگ معروف اسنوپ داگ لالالا و اهنگ اسنوپ داگ دره ره ره تا مدت ها سرگرم اهنگ های وی خواهید بود در حالی که تعداد فیت های وی هرگز تمام شدنی نیست. از جمله محبوب ترین اهنگ های وی می توان Hangover در همکاری با Psy خواننده اهنگ معروف گنگ نام استایل ، Hold On،  What’s My Name و Gin and Juice اشاره نمود. موزیک ویدیو های اسنوپ داگ نیز همانند اهنگ های صوتی او بسیار متعدد هستند و دارای بازدیدهای میلیونی می باشد و این مسئله را به اثبات می رسانند که وی همچنان جزو پرطرفدارترین رپرهای جهان می باشد.

اسنوپ داگ اهل کجاست؟

همانطور که گفته شد این هنرمند متولد و تحصیل کرده در لانگ بیچ ایالت کالیفرنیای آمریکا می باشد. عکس های زیادی از دوران نوجوانی و جوانی وی در مناطق حومه ای و فقیر نشین امریکا به ثبت رسیده است که می توانید با کمی جست و جو آن ها را پیدا کنید. وی زندگی بسیار سختی داشته است و شاید یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت و شهرت وی همین است که فقر و تباهی را به معنای واقعی تجربه کرده و دارای شخصیتی خودساخته می باشد.

اسنوپ داگ در باب اسفنجی

همانطور که می دانید این سلبریتی دارای روحیه طنز و شوخ طبع می باشد و خود وی نیز از کودکی علاقه زیادی به کارتون ها داشته و باب اسفنجی نیز یکی از علاقمندی های شخصی وی بوده است. گفته می شود وی در این کارتون به صورت صداپیشه در قسمت هایی مشارکت داشته است. شایان ذکر است که این تنها پیشهاد صداپیشگی برای وی نبوده است و حتی در مستندهایی مانند Earth Planet صداپیشگی کرده است. در رابطه با شخصیت وی گفته می شود که علاقه زیادی به بچه ها داشته و به همین جهت علاقه زیادی به فعالیت های فانتزی دارد و همچنین دلیل در برخی از کارتون های مختلف به عنوان صداپیشه نقش هایی را قبول کرده است. همچنین وی دارای استعداد بازیگری نیز می باشد و در تعدادی از فیلم ها و سریال ها نقش داشته است. از جمله فیلم هایی که وی بازی کرده است می توان به Deep Cover، Murder Was the Case ، Entourage ، One Life to Live ، Weeds ، King of the Hill و Monk اشاره کرد.

اسنوپ داگ مسلمان است؟

گفته می شود این رپر امریکایی در سن ۳۸ سالگی به دین اسلام گرویده است و همینطور در طی فعالیت های وی با مسلمانان و همچنین ایرانی ها نیز همکاری و فیت داشته است. وی در سال ۲۰۰۹ اعلام کرد به جمعیت امت اسلام پیوسته است. اُمَت اسلام یا به اختصار NOI یک گروه دینی اسلامی است که در ۴ ژوئیه ۱۹۳۰ در شهر دیترویت ایالات متحده به دست والاس فرد محمد تأسیس شد. پس از مسلمان شدن اسنوپ داگ در ان زمان حواشی و جنجال های زیادی در رابطه با رفتارهای وی منتشر شد. وِرى کورنر او ماى هارت سیز امام رضا، آهنگ معروف اسنوپ داگ امام رضا می باشد. در رابطه با این که فرزندان وی نیز مانند وی مسلمان شده اند و یا خیر، اطلاعات موثقی وجود نداشته و گمان می رود مانند فرهنگ رایج امریکایی ها، انتخاب دین فرزندان خود را به انتخاب خود آن ها سپرده باشد.

اسنوپ داگ با پیکان

اسنوپ داگ با پیکان

جالب است که بدانید این رپر مشهور امریکایی، در یکی از پست های خود عکسی از خودش و توپاک شکوردر کنار پیکانی با پلاک تهران منتشر کرد که برای خیلی از ایرانی ها جالب بود که چطور این خودرو و با پلاک ایران دست این سلبریتی رسیده است.

اسنوپ داگ احمدی نژاد

عده ای اعمال و رفتار اسنوپ داگ را کمی مودی براورد می کنند، زیرا هرازگاهی مرتکب حواشی ای می شود که همه را غافلگیر می کند؛ یکی از حاشیه های جنجالی این رپر امریکایی عکس وی در کنار احمدی نژاد به حالت بوکسری است که مدت ها سوژه فضای مجازی بود. این عکس و پست های پس از آن مدت ها در فضای مجازی داستان ساز شده بود.

آهنگ معروف اسنوپ داگ چیست؟

این خواننده به علت فعالیت گسترده خود اهنگ های زیادی منتشر ساخته و تعداد زیادی از آن ها به شهرت جهانی رسیده اند؛ به علت تعدد اهنگ های محبوب وی، انتخاب بهترین اهنگ وی دشوار است. با این حال یکی از مشهورترین اثار وی اهنگی است که با همکاری دکتر دره ارائه داده اند، که نام آن Still D.R.E می باشد. از جمله اهنگ های معروف دیگر می توان به اولین البوم رسمی وی و همچنین فیت هایی که با اشخاصی مثل دکتر دره، امینم و… داشته است اشاره نمود. میکس اسنوپ داگ از اهنگ Still D.R.E نیز یکی دیگر از بهترین اثار اسنوپ داگ می باشد. شما مخاطبین عزیز جهت دانلود اهنگ اسنوپ داگ ریمیکس Still.D.R.E در فضای مجازی به جست و جو بپردازید.

اهنگ اسنوپ داگ و دکتر دری

اسنوپ داگ اهنگ معروف و محبوب زیادی دارد. همانطور که در ابتدای مقاله نیز گفته شد، این رپر در ابتدای فعالیت خود به لطف همکاری با دکتر دری به شهرت خوبی دست یافت. این دو که دوستی عمیقی با هم داشتند برخلاف مدت زمانی که دوست نزدیک بودند و فعالیت های حرفه ای در کنار یکدیگر داشتند و البوم اول اسنوپ داگ که با نام داگی استایل با همکاری یکدیگر منتشر کردند باعث شهرت خیلی خوبی برای اسنوپ داگ شد. اتفاقی که در البوم دوم وی رخ نداد و باعث شد آن طور که باید از البوم وی استقبال نشود. این دو در چند اهنگ فیت نیز داشته اند که از جمله این اهنگ ها، Still D.R.E و اهنگ اسنوپ داگ با نام The Next episode می باشند که تبدیل به قوی ترین اثار وی شدند. در رابطه رابطه میان این دو نیز اخباری موجود می باشد که می توانید در سایر مقالات به جست و جو بپردازید. شما مخاطبین عزیز جهت دانلود آهنگ اسنوپ داگ the next episode در فضای مجازی به جست و جو بپردازید.

سوالات متداول

 1. نام اصلی اسنوپ داگ چیست؟

  کَلوین کوردوزار بروداوس جونیور نام اصلی این رپر مشهور می باشد.

 2. ایا اسنوپ داگ مسلمان شده است؟

  گفته می شود وی در سن ۳۸ سالگی به اسلام روی آورده است.

 3. اسنوپ داگ متولد چه سالی است؟

  وی متولد اکتبر سال ۱۹۷۲ می باشد.

 4. آیا اسنوپ داگ با ارش خواننده فیت داشته است؟

  این دو در اهنگ OMG با یکدیگر همکاری داشته اند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]