در این قسمت می خواهیم درباره بهترین خواننده های رپ فارسی صحبت کنیم، برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

لیست عناوین محتوا پنهان
بهترین خواننده های رپ فارسی کیست

بهترین خواننده های رپ فارسی کیست؟

به نظر می رسد که موسیقی رپ سبک جدیدی شده که همین چند سال اخیر وارد بازار موسیقی جهانی و البته ایران شده است. در ایران رپر های معروف بسیار زیادی وجود دارند که از قدیم تا به امروز توانسته اند طرفداران زیادی را بدست آوردند. سوالی که برای برخی از افراد به وجود می آید، این است که بهترین رپر ایرانی کیست؟ در این باره و نسبت به تعداد طرفداران و تعداد فروش آهنگ های آن ها می توان گفت که هیچکس، رضا پیشرو و حصین ابلیس و یاس از بهترین خوانندگان رپ فارسی هستند. هم چنین کاور بهترین خواننده های رپ فارسی نیز متعلق به آن ها می باشد.

اولین رپر ایرانی

البته اگر بخواهیم رپ را سبک مسلسلی بدانیم به این گونه می توان گفت که اولین رپر ایرانی، مولانا شاعر ایرانی بوده است که حدود ۸۰۰ سال قبل به سبک رپ امروزی شعر می سروده است. به عنوان مثال به این قسمت از شعر مولانا توجه کنید، پیر منم جوان منم، تیر منم کمان منم. دولت جاودان منم، من نه منم، نه من منم… می بینید که چقدر شبیه به سبک رپ های امروزی است که فقط رپر های امروزی آن را همراه با موسیقی اجرا کرده اند.

به همین دلیل می توان گفت که رپ ابتدا از شرق به غرب رفته است و دوباره به شرق بازگشته است و تهاجم فرهنگی به حساب نمی آید. همراه ما تا انتهای مطالب باشید، چرا که در این مقاله قرار است اسم بهترین خواننده های رپ فارسی را همراه با جزئیات کامل و بیوگرافی آن ها بگوییم.

بهترین خواننده های رپ فارسی در دهه ۷۰ چه کسانی بودند؟

در ابتدا و قبل از این که به معرفی بهترین خواننده های رپ فارسی دهه ۷۰ بپردازیم باید بگوییم که رپ فارسی در اواخر دهه ۷۰ در ایران شکل گرفت و در آن زمان افراد کمی در مورد سبک رپ اطلاعات داشته اند. در آن زمان برخی از خوانندگان به صورت زیرزمینی و غیرمجاز در این سبک فعالیت می کردند و ترک هایی را نیز منتشر می کرده اند. موضوع آهنگ های این خوانندگان بیشتر در مورد مشکلات اجتماعی، سیاسی و فرهنگی بوده است.

هم چنین باید افزود که آن ها تکنیک ‌های غربی را نیز در آهنگ های خود به کار می برده اند. در این قسمت به معرفی برخی از معروف ترین رپر های دهه ۷۰ می پردازیم، همراه ما تا انتهای مطالب باشید.

بهترین خواننده های رپ فارسی در دهه 70

هیچکس از بهترین خواننده های رپ فارسی

سروش لشکری که به نام هنری هیچکس معروف است، متولد ۱۹ اردیبهشت ۱۳۶۴ می باشد. پدر او اهل ضیاء آباد استان قزوین است و هم چنین او با حسین لشکری (خلبان معروف نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که سال ‌ها در عراق اسیر بود) نسبت خانوادگی دارد. سروش ساکن محله ونک تهران و دانشجوی رشته مترجمی در دانشگاه بوده، البته درس خود را تا آخر به پایان نرسانده است. سروش مدتی قبل در توئیتر خود اعلائم کرد که مشغول به تحصیل در رشته روانشناسی و جامعه ‌شناسی است.

می توان گفت که هیچکس از پیشگامان رپ خیابانی در ایران بوده است. قبل از هیچکس رپر های دیگری نیز بوده اند که آهنگ هایی را هم منتشر کرده اند. اما هیچکس توانست با تغییرات و تلاش های زیاد، رپ امروزی را به وجود بیاورد و کاری کند تا رپ در بین مردم شناخته تر و محبوب شود. هم چنین خیلی های دیگر بعد از او به این فعالیت پرداختند، به همین دلیل به هیچکس پدر رپ فارسی می گویند.

آلبوم جنگل آسفالت از هیچکس، او را به شهرت رساند و هم چنین این آلبوم آغازی بر عصر جدید رپ فارسی بود. سروش صدای بسیار منحصر به فرد و سنگینی دارد که او را نسبت به سایر رپر ها متفاوت کرده است. او مدت ها قبل از ایران مهاجرت کرده است و هم اکنون در کنار همسرش در انگلیس زندگی می کند.

رضا پیشرو از بهترین خواننده های رپ فارسی

از دیگر رپر های دهه ۷۰ می توان به محمدرضا ناصری آزاد اشاره کرد. او که به نام هنری رضا پیشرو معروف است متولد ۱۲ بهمن سال ۱۳۶۶ در تهران است. او علاوه بر این که رپ می خواند، آهنگساز، تهیه کننده و ترانه سرای رپ فارسی نیز می باشد. رضا پیشرو فعالیت غیررسمی خود را در سال ۷۷ و با لقب رضا (۳pac) آغاز کرد. البته باید افزود که او در آن زمان شناخته شده نبوده است، اما زمانی که با لیبل ۰۲۱ آشنا شد در سال ۸۴ تحول بزرگی در سبک کاری او به وجود آمد.

رضا پیشرو ۴ آلبوم رسمی به نام‌ های جهنم ساکت، دوران طلایی، آغاز اینجاست و ریل همراه با ۲ آلبوم غیررسمی به نام‌ های واقعیت تلخ و وقت کثیف منتشر کرده است. سبک کاری او گنگ و ریتمیک با درون مایه انتقاد از شرایط رپ فارس می‌ باشد. جالب است که بدانید او در سال ۹۶ دستگیر شد و بعد از دو هفته آزاد شد. رضا نیز مدت ها قبل از ایران مهاجرت کرده است و هم اکنون ساکن ترکیه می باشد.

حصین از بهترین خواننده های رپ فارسی

حصین از بهترین خواننده های رپ فارسی

از دیگر رپر های معروف و قدیمی می توان به حسین رحمتی اشاره کرد، او در ابتدا نام هنری حسین ابلیس را به خود داده بود و خیلی از طرفداران با این نام او را می شناختند، البته بعد از مدتی او نام هنری خود را به حصین تغییر داد. حصین متولد ۱۲ مرداد ۱۳۶۶ است. او نیز از پیشگامان رپ فارسی بوده است، او در ابتدا و در نوجوانی با گروه ۰۵۱ و با آهنگ تو زنده میمونی فعالیت خود را شروع کرده بود.

حصین برای ادامه تحصیل به ارمنستان رفت که در آن جا با علی مجیدی و صادق آشنا شد که این آشنایی باعث به وجود آمدن آثار بی نظیری در رپ شد و صادق و حصین توانستند فیت های بسیار قوی و خوبی را داشته باشند، البته نباید در این همکاری ها هنر علی مجیدی و موسیقی ‌های تلفیقی او دست کم گرفت. بعد از مدتی که همکاری آن ها به خوبی جلو میرفت، آن ها با همدیگر کمپانی به اسم کاغذ را تاسیس کردند. این را هم باید افزود که بعد از تاسیس این کمپانی، محمد رضا شایع رپر جوان و هم چنین با استعداد توسط حصین به گروه اضافه شد. البته بعد از مدتی صادق از گروه جدا شد.

بهترین خواننده های رپ فارسی در دهه 80

بهترین خواننده های رپ فارسی در دهه ۸۰ چه کسانی بودند؟

رپ، ژانر محبوبی از موسیقی است که در موسیقی جهان و ایران بسیار شناخته شده است و طرفداران زیادی هم دارد. در ایران در دهه ۸۰ رپ به اوج محبوبیت خود رسید و می توان گفت که یکی از سبک هایی بوده است که در آن زمان طرفداران زیادی پیدا کرده بود و خیلی ها طرفدار این سبک شده بودند. در این قسمت قرار است به معرفی بهترین رپر های دهه ۸۰ بپردازیم، برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

یاس از بهترین خواننده های رپ فارسی

از دیگر رپر های دهه ۸۰ می توان به یاسر بختیاری با نام هنری یاس اشاره کرد. یاس متولد ۳۰ خرداد ۱۳۶۱ در مسجد سلیمان است. او از چهره های برجسته و معروف رپ فارسی به شمار می آید. او طرفداران بسیار زیادی دارد و هم چنین در مورد مضمون آهنگ های یاس باید بگوییم که بیشتر در مورد اعتراض به مشکلات و بحران ‌های اجتماعی مانند فقر، بی‌ کاری، اعتیاد، جنگ، خودکشی، روسپی‌ گری، طلاق و … است.

باید افزود که یاس از اولین خواننده‌ های رپ فارسی است که توانست در ایران برای پخش موسیقی خود مجوز بگیرد. (یادت نره) اولین ترانه او بوده است که به ‌طور قانونی در ایران منتشر شد. یاس تا اکنون کنسرت های زیادی در شهر های مختلف آمریکا برگذار کرده است که استقبال خوبی نیز از کنسرت هایش شده است. یاس در سال های ۹۶ و ۹۷ شروع به ساخت گروهی به نام فریاس با حضور چندین خواننده دیگر کرده بود.

امیر تتلو

امیرحسین مقصودلو که به نام هنری امیر تتلو معروف است از خوانندگان دهه ۸۰ به شمار می رود که در سبک ریتم اند بلوز (R&B) فعالیت می ‌کند. او فعالیت خود را در سال ۸۲ آغاز کرد و با کمک دوست خود وبلاگی ایجاد کرد و شروع به منتشر کردن آهنگ های خود کرد. او توانست به مرور زمان در میان خوانندگان جوان آن روز ها راه پیدا کند. اولین آلبوم او به نام زیر همکف در سال ۹۰ منتشر کرد. سال بعد از آن نیز آلبوم تتلیتی را منتشر کرد.

او در سال ۲۰۱۳ با دنیای موسیقی خداحافظی کرد، البته بعد از مدتی دوباره برگشت. امیر تتلو یکی از خوانندگان پرحاشیه ایرانی است، او با آهنگ هایی که منتشر می کند، حواشی زیادی را برای خود به وجود می آورد. تتلو مدت ها قبل از ایران مهاجرت کرد و هم اکنون ساکن ترکیه است.

بهرام از بهترین خواننده های رپ فارسی

بهرام نورایی با نام هنری بهرام متولد ۱۳۶۷ در تهران است. او از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را با موسیقی هیپ هاپ آغاز کرد و بعد از آن و در سال ۸۱ فعالیت خود را در زمینه موسیقی رپ آغاز کرد. او در ابتدای فعالیت خود تا مدت ۴ سال به صورت غیرحرفه ای آهنگ هایی را تولید می کرده است. بهرام بعد از مدت ها و در سال ۸۶ با تک آهنگی به نام رئیس جمهور به شهرت رسید و در اواخر همان سال با تشکیل دیـــوار وارد فعالیت حرفه ای شد.

در مرداد سال ۸۷ اولین مجموعه رسمی خود را به نام (۲۴ ساعت) منتشر کرد. این مجموعه شامل ۹ ترک می باشد که توسط دیــــوار تهیه و توزیع شد و در تهران و برخی شهر ها به فروش رسید.

10 تا از بهترین خواننده های رپ فارسی

۱۰ تا از بهترین خواننده های رپ فارسی

در این قسمت قرار است تا به معرفی ۱۰ تا از بهترین رپر های ایرانی بپردازیم. خوانندگان رپ در میان مردم و به خصوص جامعه جوان کشور طرفداران بسیار زیادی دارند. باید افزود که ملاک انتخاب فهرست بهترین های امروز تعداد فروش موزیک ها، طرفداران و دنبال کننده های آن ها در شبکه های اجتماعی می باشد. البته در قسمت قبل به معرفی برخی از بهترین رپر های ایرانی مانند هیچکس، یاس، پیشرو و حصین پرداختیم حال به معرفی سایر رپر های خوب کشور خواهیم پرداخت، همراه ما تا انتهای مطالب باشید.

مهراد هیدن

مهراد مستوفی راد با نام هنری مهراد هیدن متولد ۱۳۶۳ در تهران است. او خواننده و آهنگ ساز ایرانی می ‌باشد، هم چنین باید افزود که هیدن در گروه زدبازی در سبک رپ، راک و هیپ هاپ فعالیت کرده است. او هم اکنون نیز در خوانندگی، آهنگسازی و نوشتن تکست رپ فعالیت دارد و هم چنین خیلی از افراد طرفدار سبک او هستند.

سهراب ام جی

ام جی از رپر های معروف و به نام ایرانی است، او متولد سال ۱۳۶۵ است. در مورد ام جی باید گفت که او از اعضای اصلی گروه معرف زدبازی بعد از سامان و مهراد است. ام جی در سبک گنگ و دیس لاو فعالیت می کند، هم چنین اولین فردی در گروه زدبازی بوده که از سبک دیس لاو استفاده کرده است.

شایع از بهترین خواننده های رپ فارسی

محمد رضا با نام هنری شایع متولد ۱۲ مرداد ۱۳۷۲ است. شایع در شاه عبدالعظیم به دنیا آمده است و پس از مدتی با خانواده اش به تهران مهاجرت کرد. او یکی دیگر از خوانندگان معروف و مطرح رپ فارسی است که در سال ۸۹ کار خود را آغاز کرد.

بهزاد لیتو

بهزاد داور پناه با نام هنری بهزاد لِیتو متولد ۵ اسفند ۷۰ در اصفهان می باشد. او خواننده، ترانه ‌سرای و آهنگساز هیپ هاپ و ساکن دبی است. لیتو در ابتدا با عضویت در گروه پایدار شناخته شد.

حمید صفت

حمید رضا امیری صفت با نام هنری حمید صفت متولد ۱۸ مرداد ۷۲ در تهران است. او خواننده رپ فارسی است که در ایران فعالیت می کند. حمید صفت به دلیل صدای خاصی که دارد به سرعت توانست طرفداران زیادی را بدست آورد، او هم اکنون نیز در ایران به فعالیت خود ادامه می دهد.

عرفان

عرفان رسولی‌ با نام هنری عرفان متولد ۱۲ مرداد ۶۲ در اصفهان است. او خواننده موسیقی رپ و تهیه ‌کننده موسیقی ایرانی است. عرفان فعالیت خود را با ترانه شستشو شروع کرد. او با انتشار آلبوم خداحافظی در سال ۹۴ از دنیای رپ فارسی کناره‌ گیری کرد. اما در سال ۹۶ با تک آهنگ خوش اومدی با همراهی کنیس به موسیقی رپ بازگشت و بعد از آن هم آهنگ های زیادی را منتشر کرده است.

سپهر خلسه

سپهر خلسه

سپهر خلسه از دیگر رپر های معروف ایرانی است، او در ایران به دنیا آمده است و تا ۱۷ سالگی در تهران زندگی می کرد اما به دلیل کار مادر خود در یکی از شرکت ها به ونکوور کانادا مهاجرت کرد. خلسه فعالیت خود را با نوشتن متن و تکست رپ شروع کرد و به گفته خودش قصد خوانندگی نداشته اما با تشویق هیچکس او نیز به خوانندگی رپ روی آورد.

امیر خلوت

امیر حسین ترکمان با نام هنری امیر خلوت متولد سال ۷۱ می باشد. امیر خلوت از محدود رپر هایی است که از سن کم وارد دنیای رپ شده و طی مدت کوتاهی به شهرت زیادی نیز رسیده است. آهنگ خون بها شروع کار حرفه ای او بوده است.

آرمین ۲afm

آرمین زارعی با نام هنری آرمین ۲afm متولد ۵ اردیبهشت سال ۶۵ در تهران است. او یکی از رپر های معروفی است که در سبک دیس لاو فعالیت می کند. ۲afm مخفف نام خودش و سه نفر دیگر از دوستان همکار او در عرصه موسیقی است. به گفته خودش، اولین کار جدی او رقص جاماییکایی نام داشته است. او فعالیت جدی خود را با رضایا شروع کرد، البته بعد از گذشت مدتی رضایا تصمیم گرفت که دیگر با افرادی که در سبک دیس لاو فعالیت می کنند، همکاری نکند.

آرمین ۲afm با دیگر خوانندگان زیرزمینی مانند: امیر تتلو، حسین تهی، طعمه، فریدون آسرایی، حصین ،فلاکت، ساسی مانکن فعالیت داشته ‌است. آرمین برای کسب مجوز فعالیت در ایران بسیار تلاش کرد و مدتی است که توانسته مجوز رسمی برای فعالیت های خود در ایران را کسب کند.

علی سورنا

علی خدامی با نام هنری علی سورنا متولد فروردین سال ۱۳۶۹ در تهران می باشد. مضامین آهنگ های او بیشتر غم و اندوه زندگی شخصی خودش است. او تا به امروز توانسته است که چند آلبوم موفق در زمینه رپ منتشر کند. سورنا زمانی که تنها ۱۸ سال داشت فعالیت خود را در موسیقی زیر زمینی شروع کرد. سورنا در سال ۹۲ آلبومی را به نام آواز منتشر کرد که این آلبوم باعث شهرت بیشتر او شد.

عکس های بهترین خواننده های رپ فارسی

عکس های بهترین خواننده های رپ فارسی را کجا ببینیم؟

امروزه خوانندگان رپ فارسی در بین مردم بسیار محبوب و هم چنین مشهور شده اند و حتی اکثر آن ها به لطف دنیای مجازی مانند اینستا معروف تر از قبل نیز شده اند. به همین دلیل افراد به راحتی می توانند عکس های این رپر های فارسی را در صفحات مجازی آن ها و یا در اینترنت جستجو کنند. هم چنین می توانید در کانال تلگرام که آدرسش در سایت قرار داده شده است، عضو شوید و از به روز ترین عکس های رپر ها و هم چنین از خبر های جدید در مورد آن ها مطلع شوید.

کلیپ های بهترین خواننده های رپ فارسی

خیلی از رپر های فارسی برای آهنگ های خود کلیپ درست می کنند و آن ها را منتشر می کنند. اگر می خواهید به مشاهده کلیپ ها و فیلم های بهترین خواننده های رپ فارسی بپردازید، می توانید در یوتیوب جستجو کنید. هم چنین به غیر از یوتیوب می توانید در اینترنت نیز جستجو کنید، چرا که صفحات زیادی برای شما باز خواهد شد.

فیت های بهترین خواننده های رپ فارسی

فیت های بهترین خواننده های رپ فارسی

برخی از رپر های فارسی همکاری های بسیار خوب و قوی با هم داشته اند که در این قسمت به معرفی بهترین فیت های رپر فارسی خواهیم پرداخت، همراه ما تا انتهای مطالب باشید.

فیت حصین و شاهین فلاکت

فیت حصین و شاهین فلاکت به نام فارس چهار پایست از بهترین و قوی ترین فیت های دو رپر فارسی بوده است. این آهنگ در زمان خودش در یوتیوب حرف اول را زده است و هنوز هم طرفداران زیادی دارد.

فیت پپشرو و هیچکس

یکی از قوی ترین و پرطرفدار ترین، فیت ها از پپشرو و هیچکس به نام بازم کلان بوده است. زمانی که دو رپر قوی با هم همکاری کنند، طرفداران منتظر یک بمب هستند. این ترک هنوز هم در بین مردم بسیار محبوب است.

فیت زد بازی و هیچکس

از دیگر همکاری هایی که بسیار قوی بوده است می توان به همکاری بین زد بازی و هیچکس به نام واس هر ایرانی اشاره کرد. این فیت شنونده های زیادی در زمان انتشارش داشته است.

فیت حصین ابلیس و پیشرو

فیت حصین ابلیس و پیشرو به نام میری تو لک که متعلق به آلبوم ریل پیشرو بوده است. این ترک فوق العاده و بسیار شنیدنی بوده است.

فیت بین دیاکو، پیشرو و فلاکت

ترک نام اثر منفی که با همکاری بین دیاکو، پیشرو و فلاکت منتشر شده بود. این فیت علاوه بر این که جز بهترین فیت ها می باشد، جز بهترین و فوق العاده ترین دیس رپ فارسی که مخاطب آن زد بازی است، نیز می باشد و بخاطر سبک و ریتم آهنگ، هنوز هم مورد استقبال خیلی از افراد قرار می گیرد.

فیت بین حصین ابلیس و تی دی

ترکی با نام لز و جوبیا با همکاری حصین ابلیس و تی دی مدت ها قبل منتشر شد. این همکاری نسبت به همکاری های سایر رپر ها کمی فرق می کند، چرا که این فیت بسیار شاد و جذاب است که توانست طرفداران زیادی را نیز بدست آورد.

سوالات متداول

بهترین خواننده های رپ فارسی چه کسانی هستند؟

از بهترین خواننده های رپ فارسی می توان به افرادی مانند: یاس، هیچکس، حصین، رضا پیشرو، شایع، بهرام، عرفان، سهراب ام جی، مهراد هیدن و سپهر خلسه اشاره کرد.

به کدام خواننده پدر رپ فارسی می گویند و چرا به او این لقب را داده اند؟

هیچکس، هیچکس از پیشگامان رپ خیابانی در ایران بوده است. هیچکس توانست با تغییرات و تلاش های زیاد، رپ امروزی را به وجود آورد و کاری کند تا رپ در بین مردم ایران شناخته تر شود. به همین دلیل به هیچکس لقب پدر رپ فارسی را داده اند.

رضا پیشرو کیست؟

رضا پیشرو از قدیمی ترین و می توان گفت از پیشگامان رپ فارسی می باشد. او فعالیت غیررسمی خود را در سال ۷۷ و با لقب (۳pac) آغاز کرد. اما زمانی که با لیبل ۰۲۱ آشنا شد در سال ۱۳۸۴ تحول بزرگی در سبک کاری رضا به وجود آمد.

از نظر مخاطبان بهترین فیت خواننده های رپ فارسی کدام است؟

یکی از قوی ترین و پرطرفدار ترین، فیت ها از هیچکس و پپشرو به نام بازم کلان بوده است. این ترک هنوز هم در میان مردم بسیار محبوب است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]