قهرمان ufc کسی است که توانسته کمربند یو اف سی را از آن خود کند و در آن سال به بهترین مبارز این رشته تبدیل شود. اگرنمی دانید که ufcچیست باید بگوییم الان نزدیک به سی سال است که طرفدار های زیادی را در دنیا پیدا کرده است هر ساله مسابقات بزرگی برای تعیین قهرمانی برگزار می کند که این در دو رشته مردان و زنان است. امروز قصد داریم بزرگترین قهرمان ها این رشته را تا به امروز شناسایی کنیم و با آنها آشنا بشویم، با ما همراه باشید.

قهرمان یو اف سی جهان کیست ؟

مسابقات یو اف سی از سال ۱۹۹۳ بود که در لاس وگاس آغاز شد و این سازمان بستری را آماده کرده است که مبارز های توانا در سراسر جهان با هم مبارزه کنند. این رشته ورزشی برای بانوان و آقایان و در هر وزنی یک رشته دارد و سعی کرده است تا می تواند همه را راضی نگه دارد، فقط متاسفانه به دلیل تحریم هایی که مردم ایران از هر طرف برایشان ایجاد شده کار بسیار سختی است که یک ایرانی در این مسابقات شرکت کند اما با این حال هم ما ایرانی های موفقی در این زمینه نیز داریم. در ادامه بزرگترین قهرمان های یو اف سی را با هم می بینیم.

جایزه قهرمان ufc چیست

جایزه قهرمان ufc چیست

قبل از هر چیز باید بدانید که شما در هر رشته هنری، ورزشی و … زمانی که به شهرت برسید سود های زیادی از هر طرف برای شما سرازیر می شود در یو اف سی کسانی که به شهرت رسیده اند سالانه میلیون ها دلار از جاهای مختلف درآمد دارند و از جوایز نقدی ای که در بازی ها به دست می آورند گرفته تا پولی که برای تبلیغات از شرکت ها می گیرند. و اما مهم ترین جایزه برای آنها کمربند UFC است که به قهرمان این رشته داده می شود.

عکسی شما در بالا می بینید عکس کمربند جدید یو اف سی است که از چرم اصل ساخته شده و در وسط آن لوگوی بزرگ UFC زده شده است. در قسمت پایین این هشت ضلعی MCMXlll نوشته شده که به شکل رمزی اشاره به سال ۱۹۹۳ دارد چرا در این سال یو اف سی افتتاح شد. در زیر اسم یو اف سی ما تصویر هشت پرچم را داریم که مربوط به قهرمان هایی است که از این کشور ها تا به حال پیروز شده اند، در ادامه در قسمت سمت چپ یک جای خالی قرار دارد که نام برنده روی آن ثبت می شود و در سمت راست عبارت UFC WORLD CHAMPION می باشد.

قهرمان ufc سنگین وزن جهان

قهرمان ufc سنگین وزن جهان

در بخش سنگین وزن های جهان می توان دو قهرمان بزرگ را نام برد به اسم های براک لزنر و کین ولاسکوئز، هر دوی آنها قهرمان یو اف سی سنگین وزن شده اند و جالب است بدانید که هر دوی آنها در رشته کشتی کج نیز فعال هستند. آنها یک بار در یو اف سی مقابل یکدیگر قرار گرفتند که پیروزی از آن کین شد که در یو اف سی ۱۲۱ با شکست براک لزنر کمربند قهرمانی را از او گرفت.

کین اصالتی مکزیکی دارد و دو تا به حال دو بار در بخش سنگین وزن مسابقات یو اف سی قهرمان شده است. لزنر هم یکی از مشهور ترین مبارز های کشتی کج و یو اف سی که سابقه درخشانی دارد به خصوص یک سال در بخش سنگین وزن یو اف سی قهرمان شد. یک خبر هیجان انگیز این است که آنها به زودی قرار است در رینگ کشتی کج مقابل هم قرار بگیرند.

قهرمان ufc 2020 چه کسی می باشد؟

همین امسال بود که مسابقه قهرمانی یو اف سی در شهر لاس وگاس مشخص شد. مبارزه بین دو ورزشکار قوی به نام های دیونتی وایلدر و تایسون فیوری بود تماشاچی های زیادی از سراسر دنیا شاهد این مبارزه بودند. تایسون فیوری در این بازی به شدت خوش درخشید و در راند اول و دوم تسلط خودش را روی دیونتی نشان داد، تا اینکه در راند سوم او را ناک اوت کرد و در نهایت در راند هفتم حریفش تسلیم شد.

امین صلاحلو قهرمان ufc

امین صلاحلو قهرمان ufc

امین صلاحلو یکی از موفق ترین ورزشکار های ایرانی است که در حوزه های زیادی مثل بازیگری، مدلینگ، و یو اف سی فعال است. او در سریال مختارنامه نقش یک جنگجو را بازی کرد، وی همچنین سال ها است که در کنار این دو کنار به عنوان مدلینگ فعال است چرا که از بدن بسیار خوبی برخوردار است. و آخرین مورد هم اینکه او یکی از یو اف سی کار های نسبتا موفق ایرانی است که ویدیو های بسیاری از مبارزه او در رینگ موجود است که می توانید از آن ها لذت ببرید.

بیوگرافی کانر قهرمان ufc

بیوگرافی کانر قهرمان ufc

کانر مک مگرگور متولد ۱۴ ژوئیه ۱۹۸۸ در دوبلین ایرلند می باشد. او در خانواده ای ضعیف از نظر مالی به دنیا آمد و همچنین دو خواهر نیز دارد. او در نوجوانی علاقه زیادی به فوتبال داشت و تیم مورد علاقه اش نیز منچستر یونایتد بود، او برای این تیم دو بار تست داد اما هر دو بار مردود شد. او بعد از مدتی به بوکس روی آورد و رفته رفته از بوکس به یو اف سی تغییر رشته داد. او با الگو قرار دادن محمد علی کلی توانست جایگاه بسیار خوبی را برای خود دستو پا کند و تقریبا پرطرفدار ترین یو اف سی کار تمام دوران می باشد.

بهترین مبارزه ufc کدام یک می باشد ؟

وی از سال ۲۰۰۸ وارد عرصه یو اف سی شد و تا چندین سال چندان فعالیت خاصی نداشت تا اینکه در سال ۲۰۱۲ موفق شد در دو وزن مختلف قهرمانی را به دست بیاورد و نامش سر تمام زبان ها افتاد. وی همچنین در ۲۰۱۵ برای به دست آوردن مقام قهرمانی سنگین وزن با قهرمان بزرگ ژوزه آلدو وارد رینگ شد و یکی از بزرگترین رکورد های خود را ثبت کرد، کانر او را تنها در ۱۳ ثانیه ناک اوت کرد و مهر جاودانگی نامش را برای همیشه در تاریخ یو اف سی کوبید. وی همچنین در سال ۲۰۱۶ قهرمانی سبک وزن را برای بار دوم به دست آورد.

قهرمان ufc زنان

سازمان یو اف سی همچنین بستری را فراهم کرده تا زنان مبارز به راحتی بتوانند در این رشته فعالیت کنند و مانند مردان از جوایز و قهرمانی های یکسانی برخوردار باشند. از این رو زنان بسیار موفقی در این عرصه شرکت می کنند که در ادامه چند تا از بهترین مبارز های خانم را مشاهده می کنید.

آماندا نونس

آماندا نونس قهرمان ufc سنگین وزن جهان

آماندا نونس بزرگترین یو اف سی کار حال حاضر جهان در بین زنان است که افراد بسیار زیادی را انگشت به دهان گذاشته است و او را به عنوان زن شگفت انگیز یو اف سی می شناسند. این مبارز ۲۳ ساله متولد برزیل است. و موفق شده در دو وزن خروس وزن و سنگین وزن UFC کمربند قهرمانی ببرد و در این مورد رکورد است. او تا به حال مبارز های بزرگی مثل میشا تیت، والنتینا شوچنکو، روندا روزی و کریس سایبرگ را از دور خارج کرده است. اگر شوچنکو را در نظر نگیریم او تمام حریف های خودش را در همان راند اول شکست داده است.

کریس سایبرگ

کریس سایبرگ

کریستین جاستینو ونانسیو با نام مختصر کریس سایبرگ شناخته شده است در سال ۲۰۰۹ بود که با شکست دادن جینا کارانو نامش سر زبان ها افتاد. او را به عنوان یکی از ترسناک ترین مبارز های دنیا می شناسند چرا که چهره ای به شدت خشن و جدی دارد. او هم اکنون در دسته سنگین وزن فعال است و یکی از قوی ترین و موفق ترین مبارز های زن تاریخ یو اف سی می باشد.

روندا روزی

روندا روزی قهرمان ufc

روندا روزی را به عنوان پرطرفدار ترین مبارز زن یو اف سی می شناسند، تا حدی که او از نظرت شهرت بین مبارز های دیگر اول است. او بیشتر در دنیای MMA حضور داشته است. برای درک اینکه mma چیست از این لینک استفاده کنید. و به اصرار خود شخص دانا وایت رئیس سازمان یو اف سی او وارد این رشته نیز شد. او به خاطر شخصیت دوست داشتنی ای که دارد طرفدار های زیادی برای خودش جذب کرده است و جدا از این ها مبارز بسیاری خوبی نیز می باشد. او یکی از بهترین قهرمان ufc می باشد.

او همچنین بازیگر نیز می باشد و در چند فیلم سینمایی مشهور که بیشتر جنبه اکشن داشتند حضور داشته است که مشهور ترین آن فیلم سریع و خشن بود که با وین دیزل هم بازی شد. او همچنین در رشته جودو دال برنز المپیک ۲۰۰۸ را دارد. از مبارز های بزرگی که او تا به حال شکست داده است می توان جولیا باد که زمانی قهرمان مگس وزن زنان بود و کت زینگانو که او نیز مبارز مشهوری است را نام برد.

والنتینا شوچنکو

والنتینا شوچنکو قهرمان ufc زنان

والنتینا شوچنکو زاده شده در بیشکک قرقیزستان می باشد. این مبارز قرقیزستانی یکی از با استعداد ترین مبارز های زن حال حاضر یو اف سی است که تقریبا هر حریفی را توانسته بزند، او یک ورزشکار حرفه ای در سبک موی تای است. استراتژی معروف او گرفتن نفس از حریف است و سپس حمله کردن مثل یک مار افعی، او از توانایی بدنی بالایی برخوردار است و به گفته خودش تقریبا تمام زندگی اش با ورزش گذشته است. او در حال حاضر ۳۲ ساله است و هنوز موفقیت های زیادی پیش رویش دارد.

سوالات متداول

مسابقات یو اف سی از چه سالی شروع شد؟

این مسابقات از سال ۱۹۹۳ در شهر لاس وگاس آغاز شد.

بزرگترین قهرمان یو اف سی کیست؟

بسیاری از افراد کانر مگرگور را بزرگتری یو اف سی کار تاریخ تا این لحظه می دانند، البته ناگفته نماند که عمر این رشته هنوز بسیار کم است.

قهرمان ufc چه امتیاز هایی دارد؟

به قهرمان یو اف سی کمربند قهرمانی به اضافه مبلغ قابل توجهی وجه نقد به عنوان جایزه داده می شود.

بزرگترین یو اف سی کار در یو اف سی زنان کیست؟

آماندا نونس را به عنوان بهترین یو اف سی کار زن می شناسند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]