یونی سواپ یکی از ارزهای دیجیتال دنیای رمزارزها یا کریپتوکارنسی است. این ارز دیجیتال در کنار سایر ارزهای دیجیتال برتر، موفق شد در بین ده ارز برتر قرار بگیرد. علت رشد رمزارزها  در سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ افزایش حجم این بازار بود. علاوه بر این موارد، کاربردی تر شدن استفاده از رمزارزها برای پراخت و همچنین حمایت افراد ثروتمندی مانند ایلان ماسک در رشد این بازار تاثیر گذار بود.

یونی سواپ در این بازار علاوه بر اینکه رشد قیمتی را تجربه کرد، یک صرافی ارز دیجیتال غیرمتمرکز را هم برای تبدیل ارزها ایجاد کرد. در این مقاله در ابتدا به بررسی این ارز دیجیتال، رشد قیمتی و تحلیل های تکنیکال و فاندامنتال آن می پردازیم. در ادامه به صرافی یونی سواپ و نحوه ثبت نام در آن اشاره می کنیم، در نهایت به آینده این ارز دیجیتال می پردازیم با ما همراه باشید.

ارز دیجیتال یونی سواپ چیست؟

ارز دیجیتال یونی سواپ چیست؟

ارز دیجیتال یونی سواپ درسال ۲۰۱۸ توسط شخصی به نام هایدن آدامز رونمایی شد. هر ارز دیجیتالی بر بستر یکی از ارزهای معتبر قرار می گیرد. البته ممکن است ارزی هم خود دارای یک بستر یا شبکه بلاکچین مخصوص خود باشد. ارز دیجیتال یونی سواپ بستر مخصوص به خود را ندارد و بر بستر اتریوم قرار گرفته است. خالق اتریوم نیز بسترهای لازم را برای قرار گیری این ارز دیجیتال فراهم کرده است، لذا اماکن تبادل ارزی بین یونی سواپ با اتریوم و سایر توکن های آن که بر بستر ERC20 هستند فراهم است.

ارز دیجیتال یونی سواپ هم اکنون و در سال ۲۰۲۱ که رشد قیمتی آلت کوین ها است، در حدود ۴۰ دلار معامله می شود. ارزش کل بازار این ارز دیجیتال، در حدود ۲۲ میلیارد دلار است. در رتبه یازدهم کوین مارکت کپ قرار دارد. سهم این ارز دیجیتال از کل بازار کمتر از یک درصد است. در روز این ارز دیجیتال در حدود ۸۷۱ میلیون دلار معامله می شود. بالاترین قیمتی که در مورد یونی سواپ در تاریخ آن داشته ایم در حدود ۴۴.۹۱ بوده است. لذا ممکن است با گذشت زمان این ارز دیجیتال با افت قیمتی مواجه شود. یا هم با رشد شارپی دیگری سقف خود را بزند و به سقف جدید برسد. تعداد واحد های یونی سواپی که در بازار در گردش است در حدود ۵۵۹ میلیون می باشد و کل واحد های قابل عرضه یک میلیارد است.

وایت پیپر یونی سواپ چیست؟

یکی از مهم ترین بخش های هر ارز دیجیتالی وایت پیپر آن یا قرارداد هوشمند است. این قرارداد برای تنظیم کل اطلاعات مربوطه به آن ارز دیجیتال درج شده است، در این قرارداد هوشمند اطلاعات زیر آمده است.

  1. تعداد کل ارز های قابل ماین یا استخراج
  2. زمان اتمام ماینینگ
  3. هدف و پروژه های ارز دیجیتال مورد نظر
  4. نام و اسامی عوامل سازنده ارز دیجیتال
  5. اطلاعات شرکت سازنده ارز دیجیتال

ارز دیجیتال یونی سواپ هم دارای قرار داد هوشمندی است که در آن اطلاعات هایدن آدامز در کنار نقشه راهی که او برای ارز دیجیتالش تعیین کرده است، قرار داده شده است. برای یک تریدر حرفه ای، خواندن وایت پیپر مهم ترین بخش است. فرض کنید شما قصد سرمایه گذاری پول خود در بانک برای گرفتن سود را دارید. برای این کار اطلاعات آن بانک از نظر معتبر بودن، سال های فعالیت، میزان سود و … را بررسی می کنید. برای ارز دیجیتال هم این کار ضروری است. با توجه به این که هم اکنون در حدود ده هزار ارز دیجیتال وجود دارد، لذا ممکن است هر ارزی قابل اعتماد نباشد. یونی سواپ با قرارداد هوشمند معتبری که داشت و با توجه به اینکه اعتماد کابران را جلب کرده بود، امروزه در بین برترین ارزهای دیجیتال قرار دارد.

از مزیت های استفاده از قراردادهای هوشمند در دنیای بلاکچین به مواردی مانند امنیت، سرعت و صرفه جویی در زمان، استاندارد سازی، استقلال، اعتماد، کارایی و … می توان اشاره کرد. امنیت مهم ترین بخش دنیای کریپتوکارنسی است. با توسعه بلاکچین، بدون اجازه صاحب ارز، هیچگونه امکان سرقت وجود ندارد. تنها زمانی سرقت ارز دیجیتال صورت می گیرد که صاحب حساب به دلیل عدم آگاهی مورد سرقت قرار گیرد. اکثر این افراد با دادن رمزهای کیف پول خود دچار سرقت می شوند، سرعت دیگر فاکتور ارزهای دیجیتال مخصوصا یونی سواپ است.

صرافی یونی سواپ چیست؟

صرافی یونی سواپ چیست؟

یونی سواپ همان طور که از نامش مشخص است کار سواپ یا تبدیل ارز را انجام می دهد. در وایت پیپر این ارز دیجیتال آمده است که این صرافی از طریق وصل شدن به کیف پول، امکان تبادل ارزها را در شبکه اتریوم فراهم می کند. به عنوان مثال برای تبدیل تتر که ارز با قیمت ثابت و در حدود یک دلار است به اتریوم، دو راه وجود دارد. راه اول انتقال تتر به یک صرافی و سپس خرید اتریوم و سپس انتقال آن به کیف پول است. راه ساده تر مراجعه به صرافی یونی سواپ که به کیف پول مورد نظر وصل می شود و سپس تبدیل اتر به اتریوم است. در قسمت کیف پول این روش انتقال به طور واضح تر توضیح داده می شود.

در صرافی یونی سواپ فرآیند اکسچنچ به راحتی صورت می گیرد. این صرافی امکان تبادل ارزی را در شبکه بایننس که دیگر ارز دیجیتال معروف است، فراهم کرده است. مهم ترین ویژگی صرافی یونی سواپ غیرمتمرکز بودن آن است. صرافی های غیرمتمرکز با استفاده از قراردادهای هوشمند کار می کنند و هیچ واسطه ای بین آن ها نیست.

برای روشن شدن این موضوع همان مثال بانک را در نظر بگیرید. برای این که مبلغی را توسط بانک خود به یک حساب دیگر انتقال دهید، در ابتدا با توجه به اعتباری که در نزد بانک دارید، درخواست این انتقال را به بانک می دهید. در این جا بانک است که آن پول را منتقل می کند. لذا در این کار، تمام اطلاعات و مقدار مبلغ و حتی شخصی که پول به حسابش واریز می شود، کاملا مشخص هستند. این حالت را که واسطه ای در این بین وجود دارد، حالت متمرکز می گویند، صرافی بایننس یکی از صرافی های متمرکز است که کار انتقال ارز را انجام می دهد.

صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ چیست؟

صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ چیست؟

صرافی یونی سواپ غیر متمرکز است، به این معنی که اگر شخصی قصد انتقال ارز خود به یک کیف پول یا هر صرافی دیگری داشته باشد، صرافی دخالتی در این انتقال ندارد. لذا این انتقال ها غیر قابل رهگیری بوده و بین دو نفر انجام می شود. ارزهای دیجیتالی مانند مونرو نیز از همین دسته اند و تا مدت ها مورد علاقه افرادی که مواد مخدر جابه جا می کردند بود، زیرا در این حالت مبالغی که رد و بدل می شود برای هیچ کس قابل پیگیری نیست.

کیف پول یونی سواپ چگونه است؟

کیف پول ها یکی دیگر از مهم ترین بخش های ارز های دیجیتال هستند. شما بعد از این که ارز خود را خریداری کردید برای نگهداری از آن نیاز به یک کیف پول معتبر دارید. کیف پول های زیادی در دنیای کریپتو برای نگهداری ارز های رمزنگاری شده وجود دارد. یکی از بهترین کیف پول هایی که اکثر کاربران از آن استفاده می کنند، کیف پول تراست ولت است. این کیف پول از اکثر ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کند و امکان نگهداری ارزها مخصوصا یونی سواپ در آن فراهم است.

یکی دیگر از مزیت های کیف پول تراست ولت، امکان وصل شدن آن به صرافی کوینکس است. قبل از این که به توضیح نحوه این اتصال بپردازیم، لازم است این نکته را ذکر کنیم که این کیف پول وابسته به بایننس بوده. کارمزد های آن نیز با استفاده از ارز دیجیتال BNB انجام می شود. لذا باید همیشه مقداری BNB در کیف پول خود داشته باشید. نکته دیگر این است که در این کیف پول بدون نیاز به صرافی، امکان تبادل ارز دیجیتال BNB به سایر توکن هایش فراهم است. اما برای این که تتر که در بستر اتریوم است یا هر ارز دیگر را به سایر ارزهای تبدیل کنید، نیاز به یک صرافی دارید. در این حالت، بهترین صرافی که بدون انتقال ارز می توان با وصل شدن به کیف پول کار خود را انجام داد، صرافی یونی سواپ است.

برای وصل شدن به این صرافی از طریق کیف پول تراست ولت در ابتدا باید مقداری BNB برای کارمزد داشته باشید. بعد از آن در قسمت DApss آدرس سایت یونی سواپ را وارد می کنید. با وارد کردن این آدرس وارد سایت این صرافی می شوید. در قسمت بالای این صرافی گزینه کانکت وجود دارد که با کلیک بر روی آن این صرافی به کیف پول شما متصل می شود. بعد از آن با استفاده از گزینه from  می توانید ارز دیجیتال خود را به ارز مد نظر که در قسمت to مشخص است تبدیل می کنید.

تحلیل بنیادی یونی سواپ چیست؟

تحلیل بنیادی یونی سواپ چیست؟

تحلیل ها در دنیای ارزهای دیجیتال بر مبنای دو تحلیل صورت می گیرد. یک تحلیل بنیادی و دو تحلیل تکنیکال. تحلیل تکنیکال را در بخش بعد به آن می پردازیم. اما تحلیل بنیادی بهترین و مهم ترین تحلیل نه تنها در این بازار بلکه در تمام بازارهای دنیا است. تحلیل بنیادی یا فاندامنتال به معنای پی بردن به زیرساخت های ارز دیجیتال، افراد پشت آن ارز، تیم توسعه دهنده، پروژه ها و برنامه هایی که آن ارز در نظر دارد و … این تحلیل برخلاف تحلیل تکنیکال نیاز به مهارت لازم و قدرت وایت پیپر خوانی را دارد. به همین دلیل است که افراد تازه کار بدون اطلاع از اصول و بنیاد یک ارز، اقدام به خرید ارزی می کنند، در حالی که ممکن است بعد از مقداری رشد با فروش سنگین صاحبان اصلی مواجه شود و ارزش خود را از دست بدهد.

ارز دیجیتال یونی سواپ از نظر فاندامنتالی بسیار قدرتمند است. اول اینک خالق اتریوم پشت این ارز است. صاحب اصلی آن هم به برنامه هایی که در نظر گرفته بود، عمل کرده است. ایجاد صرافی یونی سواپ از جمله این موارد است که به درستی انجام شده است. یونی سواپ در نقشه راه خود ایجاد یک بستر مستقل برای شبکه خود را در نظر دارد که این باعث می شود به یونی سواپ اعتماد کرده و با سرمایه گذاری در آن به سود خوبی برسید.

تحلیل تکنیکال یونی سواپ چیست؟

تحلیل تکنیکال رایج ترین تحلیلی است که افراد به آن استناد می کنند، این تحلیل می تواند در مواقعی درست و یا با توجه به روند بازار نادرست باشد. در تحلیل تکنیکال، رفتار گذشته ارز را مورد نظر قرار می دهند. نقاط حمایت، مقاومت، کانال ها و سایر شاخص های رایج در بازار از جمله این موارد است. شاخص‌های تکنیکال در تایم‌فریم‌های مختلف می‌ توانند وضعیت‌ های خرید و فروش را به صورتی متفاوت نشان دهند.

درجه‌ های تحلیل تکنیکال در تایم فریم‌ های ساعتی، روزانه و هفتگی وضعیت اندیکاتورهای مختلفی مانند میانگین متحرک را برای جفت ارز دلار و کوین انتخاب شده نشان می‌ دهند. برای نمونه درجه لحظه‌ ای در تایم‌ فریم ساعتی، شرایط میانگین متحرک ساده و نمایی را در دوره‌ های زمانی ۵، ۱۰، ۲۰، ۳۰، ۵۰، ۱۰۰، ۲۰۰ و همچنین خط پایه اندیکاتور ایچیموکو پیدا می‌ کند. نوسانگرهای مطرحی که شرایط خرید یا فروش آن‌ها نیز در درجه‌ های تحلیل تکنیکال لحاظ شده، این موارد شامل شاخص قدرت نسبی، استوکاستیک، CCI، نوسانگر مهیب و مکدی است. نقاط پیوت که نقاط مناسب خروج و ورود به معاملات را بر حسب سطوح فیبوناچی و سایر روش‌ها به دست می‌آورند نیز در درجه تحلیل تکنیکال موثر هستند.

ثبت نام در صرافی یونی سواپ چگونه است؟

ثبت نام در صرافی غیر متمرکز با یک صرافی متمرکز کاملا متفاوت است. به عنوان مثال شما برای ثبت نام در صرافی بایننس که یک صرافی متمرکز است، باید بعد از وارد شدن به سایت یا دانلود نرم افزار این صرافی، در قسمت Asset رجیستر شوید. برای این کار نیاز به یک ایمیل برای تایید تراکنش ها و واریز و برداشت است. اما در صرافی های غیر متمرکز مانند یونی سواپ نیاز به این کارها نیست، تنها باید به یک کیف پول WEB3 مانند تراست ولت متصل شوید.

با این اتصال کیف پول شما به صرافی یونی وصل شده و کار انتقال ارز صورت می گیرد. تنها نکته ای که در اینجا باید به آن اشاره کنیم، کارمزد بالای این انتقال است. زیرا صرافی های غیرمتمرکز کار را برای کاربران راحت می کنند. زیرا در نبود این صرافی باید برای انتقال ارز، ارز خود را به صرافی انتقال دهید و از بعد از تبدیل ارز، بار دیگر آن ارز را به کیف پول خود بفرستید. در این حالت نیاز به پرداخت دو کارمزد است. در نهایت باید با توجه به کارمزد های شبکه بهترین راه را انتخاب کنید.

برای کسانی که به دید بلند مدتی به این ارز نگاه می کنند، حتما سود خوبی خواهد داشت. بازار کریپتو هم اکنون در بالاترین ظرفیت خود از نظر حجمی قرار دارد. برای رشد بیشتر آن نیاز به افزایش حجم بیشتر یا کاربردی تر شدن ارز های دیجیتال می باشد. بنابراین باتوجه به این که یونی سواپ برنامه های قوی و یک تیم پرقدرت را دارد، سرمایه گذاری بر روی آن یکی از گزینه های خوب است.

آینده ارز دیجیتال یونی  چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال یونی چگونه است؟

اگر به سال ۲۰۱۷ برگردیم، بعد از ریزشی که در بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال صورت گرفت، بسیاری این بازار را تمام شده می دانستند. در سایر بازارهای مالی سرمایه گذاری می کردند. اما بعد از آن سال و مخصوصا از اوایل سال ۲۰۲۰ بیت کوین با توجه به اخبار فاندامنتالی که داشت، شروع به رشد کرد.

در این بازار، سایر ارزهای دیجیتال که به آلت کوین معروف هستند، از بیت پیروی کرده و به دنبال آن رشد می کنند. از اوایل سال ۲۰۲۰ حجم بازار کریپتو افزایش داشت. در ابتدا بیت کوین سقف قبلی خود در ۱۹ هزار دلار را زد. روند صعودی خود را در پیش گرفت. هدف های بعدی بیت نیز ۲۲، ۳۶، ۴۴ و بالای ۵۰ بود که به تمامی این اهداف رسیده است. تمام آلت کوین ها نیز با توجه به افزایش بیش از حد ظرفیت بازار، رشد های چند هزار درصدی هم داشتند.

یونی سواپ از جمله این ارزهای دیجیتال می باشد که از این رشد مستثنی نبوده است. این ارز دیجیتال هم اکنون که در حال نگارش این مقاله هستیم، در قیمت ۴۰ دلار قرار دارد. نسبت به روز گذشته با توجه به رشد بیت، ده درصد افزایش قیمت داشته است. نسبت به یک ماه گذشته نیز ۱۵ درصد و نسبت به شش ماه گذشته ۹۲۳ درصد رشد داشته است. با توجه به پروژه های بزرگی که این ارز دیجیتال در نظر دارد، رشد بیشتر آن دور از انتظار نیست.

سایت اصلی یونی سواپ چیست؟

سایت اصلی یونی سواپ در ابتدا uniswap.com بود. این سایت تا سال ۲۰۱۷ برای پیش برد کارهای تجاری مانند خرید و فروش کالا کار می کرد. از سال ۲۰۱۷ تا سال ۲۰۲۰ غیرفعال شد. در ماه می سال ۲۰۲۰ شخصی دامنه این سایت را خریداری کرده و پسوند آن را به org تغییر داد. صرافی یونی سواپ نیز در همین سایت برقرار است. این صرافی تمام معاملات را در دامنه sushiswap نیز انجام می دهد. این کار امکان وصل شدن سایر صرافی ها را به یونی سواپ می دهد. پنکیک سواپ نیز دیگر صرافی غیرمتمرکزی است که در دامنه سوشی سواپ کار می کند.

یک نکته بسیار مهمی که لازم است در بحث سایت های اشاره شده ذکر کنیم، بحث امنیت این سایت ها است. همان طور که پیش تر ذکر شد، امنیت کریپتو به دلیل استفاده از فناوری بلاکچین بالا است. تنها در صورتی امنیت آن پایین می آید که کاربر اطلاعات کمی داشته باشد. نکته ای که باید توجه کنید این است که کیف پول خود را به هر سایتی متصل نکنید. قبل از این که از طریق کیف پول وارد سایتی شوید، آن سایت را در گوگل بررسی کرده و با سوال از افراد آگاه اقدام کنید. با توجه به این که هر کیف پولی دوازده کد مخصوص دارد که باید تنها در نزد خود نگه دارید، لذا اگر سایتی این دوازده کد را از شما طلب کرد، به آن توجه نکرده و از آن سایت خارج شوید.

نمودار این ارز دیجیتال چگونه است؟

نمودار این ارز دیجیتال چگونه است؟

اگر بخواهیم نمودار یونی سواپ را بررسی کنیم، این نمودار با قیمت ۳.۴۳ دلار در سال ۲۰۲۰ شروع به خرید و فروش شد. بعد از ارایه عرضه اولیه این ارز، با رشد شارپی مواجه شد. با توجه به فاندامنتال قوی این ارز پامپی را در همان ابتدا تجربه کرد و به نزدیک ۷ دلار رسید. بعد از آن با توجه به فشار بالای فروش، با کاهش قیمتی مواجه شد. این کاهش قیمت به اندازه ای بود که قیمت آن را به همان مقدرا اولیه رساند. یونی سواپ بعد از این کاهش قیمت سعی در متعادل کردن بازار خود داشت.

هدف از این کار ایجاد یک زمانی برای پیشبرد اهداف خود بود. این زمان نزدیک به شش ماه طول کشید و از ابتدای سال ۱۴۰۰ رشد بیشتر این ارز شروع شد. این رشد به گونه ای بود که قیمت آن از ۷ دلار در ابتدای بهمن ۱۳۹۹ درابتدا به ۲۳ دلار در اواخر اسفند و ۳۲ دلار در یک فروردین ۱۴۰۰ رسیده بود. با اینکه بعد از یک فروردین باز هم کاهش شدیدی را داشت، اما در  قیمت ۲۶ دلار حمایت خوبی شد و تا ۳۷ دلار هم رفت. از آن جایی که اصلاح ذات هر بازاری است در ۴ اردیبهشت، دیگر اصلاح یونی سواپ قیمت آن را به ۳۰ دلار رساند. بعد از آن با حمایت بیشتر تا ۳۷ و ۳۸ دلار پیش رفته  و هم اکنون در قیمت ۴۰ دلار می باشد. سقف این ارز دیجیتال در ۴۴ دلار می باشد.

در نهایت لازم به ذکر است که یونی سواپ هنوز برای رشد پتانسیل زیادی را دارد. نمودار این ارز دیجیتال از نظر تکنیکالی بسیار درست جواب داده است. نمودار این ارز در داخل کانال قرار دارد و در نقاط کف کانال حمایت خوبی می شود. لذا برای کسانی که علاقه به سرمایه گذاری بلند مدتی در بازار ارزهای دیجیتال دارند، ارز یونی سواپ گزینه بسیار مناسبی به نظر می رسد.

سوالات متداول

یونی سواپ چیست؟

یونی سواپ یکی از ارزهای دیجیتال دنیای کریپتوکارنسی است. این ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۷ برنامه ریزی شد و در سال ۲۰۲۰ در صرافی ها لیست شد.

تحلیل تکنیکال و فاندامنتال یونی سواپ چیست؟

یونی سواپ با توجه به تیم قدرتمند و پشتوانه خوبی که دارد، از نظر فاندامنتالی بسیار مناسب سرمایه گذاری است. از نظر تکنیکالی نیز تمام روش ها روی آن قابل اجرا است. این ارز در کانال صعودی نوسان می کند و برای هولد بسیار مناسب است.

صرافی یونی سواپ چیست؟

صرافی یونی سواپ یک صرافی غیر متمرکز بوده که به وصل شدن به کیف پول کار می کند.

قیمت یونی سواپ به چه صورت است؟

قیمت یونی سواپ از ابتدای سال ۱۴۰۰ که در ۲۳ دلار بوده است تا به امروز که دو ماه می گذرد رشد خوبی داشته و به مرز ۴۰ دلار رسیده است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]