بازیگران زن دهه پنجاه از سلبریتی های با تجربه و حرفه ای دنیای هنر ایران هستند. آن ها توانسته اند با خلق کاراکتر های خاص و منحصر به فرد، علاوه بر محبوبیت در نزد مردم، افتخارات بی نظیری را نیز در کارنامه های هنری خود ثبت نمایند و به عنوان سلبریتی های محبوب شناخته شوند.

لیست عناوین محتوا پنهان
بازیگران زن دهه پنجاه چه افرادی می باشند؟

بازیگران زن دهه پنجاه چه افرادی می باشند؟

در دنیای سینما و تلویزیون ایران تا کنون هنرمندان شناخته شده ای به فعالیت پرداخته اند که هر کدام از آن ها در دهه خاصی متولد شده اند. البته بخش گسترده ای از بازیگران دنیای هنر ایران به بازیگران زن دهه پنجاه تعلق دارد و باید بدانید که این بازیگران از چهره های مطرح هنر ایران هستند و توانسته اند شهرت خاصی را برای خود به ارمغان آورند.

آزاده صمدی از بازیگران زن دهه پنجاه

آزاده صمدی یکی از بازیگران زن دهه پنجاه می باشد که در هفدهمین روز دی ماه سال ۱۳۵۷ دیده به جهان گشود. این چهره فعالیت های بازیگری خود را از سال ۱۳۸۲ آغاز نمود و توانست با حضور در سریال مشهور راه بی پایان شهرت بی نظیری را برای خود به ارمغان آورد.

آزیتا ترکاشوند

آزیتا ترکاشوند از دیگر چهره های شناخته شده و فعال دنیای تئاتر سینما و همچنین تلویزیون می باشد که در سی امین روز خرداد ماه ۱۳۵۹ در بروجرد دیده به جهان گشود. وی علی رغم علاقه مندی به بازیگری، تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته ادبیات فارسی به سرانجام رساند و از سال ۱۳۸۴ در صنعت بازیگری فعالیت می کند.

الهام پاوه نژاد

الهام پاوه نژاد متولد بیست و هفتم شهریور ماه سال ۱۳۵۰ خورشیدی است که در سال ۱۳۶۹ به صورت رسمی و حرفه ای فعالیت بازیگری خود را آغاز کرد. این چهره از با تجربه ترین بازیگران دنیای سینما و تلویزیون می باشد که در سال ۱۳۷۳ با ایفای نقش سریالی به نام همسران شناخته شد.

الهام حمیدی

از دیگر بازیگران زن دهه ۵۰ می توان به الهام حمیدی اشاره کرد. وی متولد هشتمین روز آذر سال ۱۳۵۶ در استان تهران می باشد و تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته حسابداری به پایان رساند. او فعالیت حرفه ای خود در صنعت هنر را از سال ۱۳۷۸ در حالی که یک جوان ۲۲ ساله بود آغاز کرد.

آناهیتا نعمتی

آناهیتا نعمتی از هنرپیشه های شناخته شده دنیای سینما است که متولد بیستم تیر ۱۳۵۶ می باشد. وی در شاهرود متولد شد و فعالیت خود را از سال ۱۳۷۷ در صنعت سینما آغاز نمود.

بهاره رهنما از بازیگران زن دهه پنجاه

جالب است بدانید که پرحاشیه ترین بازیگر ایرانی متولد دهه پنجاه بهاره رهنما می باشد. او در دهمین روز آذر ۱۳۵۲ در استان اراک دیده به جهان گشود و فعالیت حرفه ای خود در دنیای سینما و تلویزیون را از سال ۱۳۷۷ آغاز کرد.

بهنوش بختیاری

بهنوش بختیاری

تاریخ تولد بهنوش بختیاری به بیست و نهمین روز اردیبهشت ۱۳۵۴ باز می گردد. وی علاوه بر ایفای نقش در سریال های تلویزیونی، به عنوان منشی صحنه نیز شناخته می شود و حدود ۲۵ سال است که سابقه کار در دنیای بازیگری را دارد.

پانته آ پناهی از بازیگران زن دهه پنجاه

پانته آ پناهی از دیگر بازیگران دنیای سینما و تلویزیون است که در سال ۱۳۵۶ متولد شده اما این چهره نسبت به دیگر بازیگران زن دهه پنجاه، چهره ای شکسته تر دارد و به نظر می رسد که متولد دهه ۴۰ باشد. وی فعالیت های خود را از سال ۱۳۸۰ به صورت رسمی آغاز کرد و در نمایش خانگی شهرزاد، کاراکتری به نام شربت را خلق نمود.

حدیث فولادوند

حدیث فولادوند هنرپیشه متولد ۲۰ دی ماه سال ۱۳۵۶ در تهران است که با حضور در سریال پربیننده معصومیت از دست رفته توانست به شهرت برسد. این چهره از سال ۱۳۷۸ تا کنون در عرصه هنر ایران فعالیت کرده و در سال ۱۳۸۲ با یکی دیگر از بازیگران شناخته شده به نام رامبد شکرابی ازدواج کرد.

زهره فکورصبور

در نخستین روز فروردین ماه سال ۱۳۵۷ زهره فکور صبور در استان تهران متولد شد. پدر این چهره اصالتا اهل کرمانشاه و مادر او نیز از شهروندان سمنانی می باشد. فعالیت های هنری او از سال ۱۳۷۷ آغاز گردید و سرانجام با حضور در سریال شناخته شده دلنوازان شهرت بی نظیری را برای خود به دست آورد.

سحر دولتشاهی

از دیگر چهره های مشهور دنیای سینما و تلویزیون می توان به سحر دولتشاهی اشاره کرد. وی متولد ۱۶ مهر ماه سال ۱۳۵۸ می باشد و به تازگی با ایفای نقش در مجموعه نمایش خانگی می خواهم زنده بمانم، توانست به موفقیت چشمگیری دست پیدا کند.

سحر زکریا

سحر زکریا که امروزه در شبکه های مجازی بسیار دیده شده، متولد ۲۸ آذر سال ۱۳۵۲ در استان اراک می باشد. او فعالیت بازیگری خود را در سال ۱۳۷۲ و با حضور در سریال محبوب در پناه تو آغاز کرد.

سوسن پرور

سوسن پرور اصالتا اهل استان اراک است و زاده اسفند ماه سال ۱۳۵۴ می باشد و از سال ۱۳۷۲ تا کنون در تئاتر به ایفای نقش پرداخت. این چهره سرانجام در سال ۸۷ با ایفای نقش در سریال بزنگاه توانست به شهرت برسد.

ستاره اسکندری از بازیگران زن دهه پنجاه

از دیگر بازیگران زن دهه ۵۰ ستاره اسکندری اشاره کرد. او در بیست و پنجمین روز خرداد سال ۱۳۵۳ در شهرستان تربت حیدریه مشهد دیده به جهان گشود و در سال ۱۳۷۳ نخستین حضور خود در دنیای تلویزیون را تجربه کرد.

ساره بیات

ساره بیات

ساره بیات یکی دیگر از بازیگران زن دهه ۵۰ ساره بیات می باشد که به تازگی با فعالیت در بسیاری از سریال های نمایش خانگی، توانست به شهرت برسد. او در سال ۱۳۵۸ و در استان مشهد متولد شده است و در حال حاضر توانسته به عنوان موفق ترین بازیگر زن ایرانی به فعالیت بپردازد.

سحر ولدبیگی از بازیگران زن دهه پنجاه

سحر ولدبیگی بازیگران متولد نخستین روز تیر ماه سال ۱۳۵۶ در استان تهران است که پدرش، مسعود ولدبیگی و همسرش نیما فلاح، نیز در عرصه هنر فعالیت می کنند. این چهره از سال ۱۳۷۵ تا کنون به عنوان بازیگر و تهیه کننده تیتراژ شناخته می شود.

شبنم مقدمی

شبنم مقدمی را می توان از دیگر بازیگران زن دهه ۵۰ دانست. چهره متولد سوم فروردین ماه سال ۱۳۵۱ است و از سال ۱۳۷۶ خورشیدی تا کنون به ایفا نقش در فیلم های سینمایی و تلویزیونی و همچنین تئاتر مشغول می باشد. وی در سال ۱۳۸۴ با علیرضا آرا که در صنعت کارگردانی و همچنین بازیگری فعالیت می کند، ازدواج کرد.

شقایق فراهانی

شقایق فراهانی که چهره شناخته شده ای در دنیای سینما و تلویزیون ایران می باشد، در دومین روز مرداد ماه ۱۳۵۱ متولد شد. وی فرزند ارشد بهزاد فراهانی و فهیمه رحیمی نیا است و فعالیت های حرفه ای خود را از سال ۱۳۷۵ در دنیای تئاتر آغاز کرد.

گلشیفته فراهانی

گلشیفته فراهانی چهره ای شناخته شده در دنیای سینما و تلویزیون می باشد که در حال حاضر فعالیت های خود را به صورت بین المللی ادامه می دهد. این چهره در حال حاضر یکی از بازیگران ایرانی ساکن پاریس است و تا کنون توانسته جوایز ارزشمندی را در کارنامه هنری اش به ثبت برساند.

شقایق دهقان

شقایق دهقان از دیگر بازیگران زن دهه ۵۰ خورشیدی است که در چهارمین روز اسفند سال ۱۳۵۷ در آلمان متولد شد. این چهره فعالیت های هنری خود را در سال ۱۳۷۷ در استان تهران آغاز کرد و با ایفای نقش در کاراکتری به نام خانم شیرزاد در سریال طنز ساختمان پزشکان، توانست محبوبیت چشمگیری را به دست آورد.

شیلا خداداد

یکی دیگر از بازیگران زن دهه پنجاه که به تازگی فعالیت گسترده را در دنیای هنر ایفا کرده است، شیلا خداداد می باشد. او متولد سال ۱۳۵۹ خورشیدی در استان تهران است و با ایفای نقش در سریال محبوب مسافری از هند در سال ۱۳۸۱، توانست به جامعه هنری معرفی شود.

کمند امیرسلیمانی

کمند امیرسلیمانی زاده شانزدهمین روز خرداد ماه ۱۳۵۲ در استان تهران می باشد. وی در ۷ سالگی در گروه های تئاتر به ایفای نقش پرداخته و سرانجام در سال ۱۳۶۲ در حالی که تنها ۱۰ سال سن داشت به صورت رسمی وارد قاب تلویزیون و سینما شد.

لیلی رشیدی

لیلی رشیدی متولد سال ۱۳۵۲ و فرزند چهره های شناخته شده هنری به نام های داوود رشیدی و احترام برومند می باشد وی با حضور در مجموعه تلویزیونی زی زی گولو به جامعه هنر معرفی گردید. او در حال حاضر نقش های گسترده ای را در دنیای سینما و تلویزیون ایفا می کند.

لیندا کیانی

از دیگر بازیگران زن دهه ۵۰ لیندا کیانی می باشد. او در بیست و سومین روز شهریور سال ۱۳۵۹ در آبادان دیده به جهان گشود و از سال ۱۳۸۴ تا کنون در قاب تلویزیون و سینما فعالیت می کند. وی همچنین فارغ التحصیل کارشناسی ارشد فلسفه نیز می باشد.

لاله اسکندری

لاله اسکندری خواهر ستاره اسکندری است که در آذر ماه سال ۱۳۵۴ دیده به جهان گشود. وی نخستین تجربه خود در دنیای بازیگری را در سال ۱۳۷۸ و با حضور در فیلم سینمایی “متولد ماه مهر” کسب کرد و تا کنون جوایز ارزشمندی را از جشنواره های فیلم فجر به دست آورده است.

لیلا حاتمی

لیلا حاتمی بازیگر محبوب ایرانی متولد سال ۱۳۵۱ در یک خانواده هنری می باشد. محبوبیت این چهره تنها به ایران محدود نیست و تا کنون توانسته در بسیاری از جشنواره های فیلم های خارجی نیز حضور پیدا کند. این چهره فعالیت هنری خود را در حالی که تنها ۱۰ ساله بود در قاب سینما آغاز کرد.

لادن مستوفی

لادن مستوفی

لادن مستوفی متولد بیستمین روز اسفند سال ۱۳۵۱ است و فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۷۳ آغاز کرد و حضور در فیلم سینمایی روز واقعه، و پس از آن در سریال محبوب و پرطرفدار “دوران سرکشی” توانست به اوج شهرت خود برسد.

مهناز افشار

یکی دیگر از جنجالی ترین بازیگران زن متولد دهه پنجاه مهناز افشار می باشد. این چهره در سال ۱۳۵۶ متولد شد و از سال ۱۳۷۷ به ایفای نقش در سریال های تلویزیونی و سینمایی مشغول است. لازم به ذکر است که این خانم بازیگر در سال ۱۳۹۸ ایران را برای همیشه ترک نمود.

نیکی کریمی

یکی از موفق ترین بازیگران متولد در دهه پنجاه را می توان یکی کریمی دانست. او متولد نوزدهم آبان ۱۳۵۰ می باشد و نخستین فعالیت خود در دنیای بازیگری را در سال ۱۳۶۸ آغاز کرد و در حال حاضر علاوه بر فعالیت در دنیای بازیگری، در عرصه کارگردانی نیز بسیار خوش درخشیده است.

نیلوفر خوش خلق

نیلوفر خوش خلق که متولد خرداد ماه سال ۱۳۵۱ در آبادان می باشد، فعالیت های بازیگری خود را از سال ۷۷ آغاز کرد. وی در سریال های کلاه پهلوی و روزگار جوانی حضور داشت و در حال حاضر در دنیای سینما فعالیت می کند.

نیوشا ضیغمی

نیوشا ضیغمی در تیر ماه سال ۱۳۵۹ استان تهران دیده به جهان گشود و به صورت رسمی در سال ۱۳۸۲ به ایفای نقش پرداخت و با ایفای نقش در فیلم های مشهور حس پنهان و شوریده، توانست به شهرت دست پیدا کند. وی فارغ التحصیل کارشناسی معماری و روانشناسی کودک می باشد.

ویشکا آسایش

یکی از شناخته شده ترین بازیگران زن دهه پنجاه، ویشکا آسایش می باشد. او در شانزدهمین روز آبان سال ۱۳۵۱ در یک خانواده هنرمند متولد شد و از سال ۱۳۷۰ تا کنون در عرصه بازیگری فعالیت می کند. وی پس از ایفای نقش در فیلم های سینمایی امام علی و ورود آقایان ممنوع، توانست به موفقیت چشمگیری دست پیدا نماید.

هانیه توسلی

هانیه توسلی متولد خرداد ماه سال ۱۳۵۸ می باشد و فعالیت های بازیگری خود را در سن ۲۰ سالگی آغاز کرد. این چهره با ایفای نقش در فیلم سینمایی دهلیز به شهرت رسید و توانست جایزه بهترین بازیگر نقش زن این فیلم را به دست آورد.

هدیه تهرانی

از محبوب ترین بازیگران زن دهه پنجاه می توان به هدیه تهرانی اشاره کرد. وی در چهارم تیر ماه سال ۱۳۵۱ متولد شد و در سال ۱۳۷۵ فعالیت های بازیگری خود را به صورت رسمی آغاز کرد. این چهره به دلیل جوایز و افتخاراتی که در کارنامه خود به ثبت رسانده به عنوان بهترین بازیگر زن ایرانی در جشنواره فیلم فجر شناخته می شود.

یکتا ناصر

یکتا ناصر در دهمین روز آبان ۵۷ به دنیا آمد و از سال ۷۶ تا کنون در عرصه سینما و تلویزیون فعالیت می کند. این چهره همسر منوچهر هادی، یکی از بهترین کارگردانان ایرانی است و فرزندی به نام سوفیا دارد.

عکس های بازیگران زن دهه پنجاه را در کجا ببینیم؟

عکس های بازیگران زن دهه پنجاه را در کجا ببینیم؟

بازیگران زن دهه ۵۰ همگی از بازیگران شناخته شده و بسیار محبوب دنیای سینما و تلویزیون می باشند و از این جهت تصاویر مختلفی از این چهره ها در شبکه های مجازی به اشتراک گذاشته شده است. اگر علاقه مند مشاهده تصاویر این افراد هستید، می توانید نام آن ها را در مرورگر اینستاگرام و یا اینترنت خود جستجو کرده و با جدید ترین تصاویر این سلبریتی های محبوب رو به رو شوید.

چه حاشیه هایی برای بازیگران زن دهه پنجاه به وجود آمد؟

بازیگران را می توان یکی از پرحاشیه ترین اقشار هر جامعه دانست. در بین بازیگران زن دهه پنجاه نیز چهره هایی وجود دارند که در سال های اخیر فعالیت های پرحاشیه و جنجالی را به سرانجام رسانده اند. یکی از جنجالی ترین بازیگران زن، گلشیفته فراهانی می باشد. این چهره پس از این که از محل زادگاه خود مهاجرت کرد؛ فعالیت بازیگری اش را در دنیای سینما و تلویزیون کشور فرانسه آغاز نمود و پس از کشف حجاب، جنجال های بی شماری را به راه انداخت. در حال حاضر از مهناز افشار نیز می توان به عنوان یکی از جنجالی ترین بازیگران زن دهه پنجاه نام برد.

آدرس پیج اینستاگرام بازیگران زن دهه پنجاه چیست؟

درگیری و مشغله های بیش از اندازه بازیگران موجب شده تا برخی از آن ها فعالیت کمتری در اینستاگرام داشته باشند. اما بر خلاف این چهره ها، سلبریتی های دیگری نیز در اینستاگرام حضور دارند که علاقه مندانشان را از فعالیت های کاری خود با خبر می سازند. اگر تمایل دارید تا به فعالیت های سلبریتی های ایرانی در شبکه های مجازی دسترسی پیدا کنید، می توانید عبارت “بازیگران زن دهه پنجاه اینستا” را در اینترنت و یا نام هر کدام از بازیگران محبوبتان را به صورت لاتین در مرورگر اینستاگرام جستجو نمایید.

کدام یک از بازیگران زن دهه پنجاه ازدواج کرده اند؟

در حال حاضر باید بدانید که تمامی بازیگران زنی که در دهه پنجاه متولد شده اند، در چهارمین دهه زندگی خود قرار دارند. از این جهت می توان گفت که اکثر آن ها ازدواج کرده اند و در حال حاضر به همراه همسر و فرزندانشان در استان تهران زندگی می کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد همسران بازیگران زن دهه پنجاه، می توانید به صفحه آن ها در ویکی پدیا مراجعه کنید.

کدام یک از بازیگران زن دهه پنجاه کارگردان شده اند؟

در حال حاضر بسیاری از چهره های فعال در دنیای سینما و تلویزیون علاوه بر ایفای نقش در بسیاری از فیلم ها و سریال ها، فعالیت های هنری دیگری را نیز به سرانجام رسانده اند. نیکی کریمی یکی از بازیگران مشهور و شناخته شده ایرانی است که به عنوان یکی از بهترین کارگردانان سینما نیز شناخته می شود. این چهره نخستین فیلم خود را در سال ۱۳۸۳ کارگردانی کرد که این فیلم با نام “یک شب” در بسیاری از جشنواره های خارج از ایران حضور پیدا کرد و توانست برنده جوایز متعددی شود. اما متاسفانه به دلیل برخی از قوانین منحصر به فرد دنیای سینمای ایران، این فیلم در این کشور اکران نشد. در حال حاضر فیلم سینمایی آتابای یکی از جدید ترین اثر های هنری به کارگردانی نیکی کریمی می باشد.

کدام یک از بازیگران زن دهه پنجاه جوایز و افتخاراتی به دست آوردند؟

کدام یک از بازیگران زن دهه پنجاه جوایز و افتخاراتی به دست آوردند؟

در واقع بازیگرانی که در دهه پنجاه متولد شده اند را می توان از بازیگران با تجربه و پرسابقه دنیای هنر ایران دانست. از این جهت تمامی آن ها توانسته اند با ایفای نقش کاراکتر های منحصر به فرد و متفاوت، در جشنواره های فیلم فجر حضور پیدا کنند و جوایزی را برای خود به ارمغان آورند. در حال حاضر نیکی کریمی، هدیه تهرانی، لاله اسکندری، شقایق فراهانی و هانیه توسلی، از سلبریتی های شناخته شده ای هستند که جوایز ارزشمندی را در کارنامه هنری خود به ثبت رسانده اند.

کدام یک از بازیگران زن دهه پنجاه دیگر بازی نمی کنند؟

امروزه با توجه به شرایط نامناسب دنیای سینما و تلویزیون، برخی از بازیگران زن دهه پنجاه تصمیم گرفته اند تا فعالیت های کم رنگ تری را در این صنعت هنری ایفا کنند. مهناز افشار یکی از چهره های شناخته شده ایرانی است که حدود ۲ سال پیش از ایران مهاجرت کرد. این چهره پس از مهاجرت در یکی از برنامه های استعدادیابی ایرانی به عنوان مجری حضور پیدا کرد و پس از آن دیگر در هیچ فیلم و یا سریالی به ایفای نقش نپرداخت.

کدام یک از بازیگران زن دهه پنجاه ثروتمندند؟

از آن جایی که این چهره ها استعداد منحصر به فردی در ایفای نقش دارند و می توانند از دلایل اصلی علاقه مندان برای مشاهده فیلم های سینمایی و تلویزیونی باشند؛ مبالغ بالایی را به عنوان دستمزد برای ایفای نقش در فیلم و سریال دریافت خواهند کرد. از این جهت می توان گفت که اکثر آن ها از سلبریتی های ثروتمند ایرانی هستند. در حال حاضر نیکی کریمی و همچنین لیلا حاتمی، توانسته اند عنوان ثروتمند ترین بازیگران زن ایرانی را کسب نمایند.

کدام یک از بازیگران زن دهه پنجاه در جشنواره های بین المللی حضور داشته اند؟

از لیلا حاتمی می توان به عنوان یکی از برترین سلبریتی های ایرانی نام برد که در بسیاری از جشنواره های فیلم بین المللی حضور پیدا کرده و همچنین به عنوان داور این جشنواره ها نیز شناخته شده است. این چهره در سال ۲۰۰۱ برای نخستین بار به عنوان داور جشنواره فیلم کوتاه دبی انتخاب شد و پس از آن به عنوان یکی از سلبریتی های پایه ثابت جشنواره های خارجی شناخته شد. او همچنین در جشنواره های کن، جشنواره فیلم پرتقال طلایی ترکیه، جشنواره فیلم رم و جشنواره کاستندورف نیز حضور به هم رسانده است.

سوالات متداول

سوالات متداول

 1. دسترسی به یوتیوب بازیگران زن دهه پنجاه چگونه ممکن است؟

  با سرچ نام این چهره ها در مرورگر یوتیوب می توان به چنل و ویدیو های آن ها در این اپلیکیشن مجازی دسترسی پیدا کرد.

 2. کدام یک از بازیگران ایرانی در حال حاضر در صنعت کارگردانی نیز تبحر دارد؟

  نیکی کریمی در کارگردانی نیز با تجربه و ماهر می باشد.

 3. جنجالی ترین بازیگر زن متولد دهه پنجاه کیست؟

  مهناز افشار و گلشیفته فراهانی در حال حاضر به عنوان پرحاشیه ترین بازیگران زن ایرانی شناخته می شوند.

 4. دلیل محبوبیت لیلا حاتمی چیست؟

  استعداد بی نظیرش در ایفای نقش و همچنین حضور در جشنواره های فیلم خارجی، موجب محبوبیت او شده است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]