گوگوش که به عنوان شاه ماهی موسیقی ایران شهرت دارد یکی از بانوان هنرمند در زمینه بازیگری و از خوانندگان ایرانی معروف می باشد که آثار زیادی را چه در زمینه موسیقی و چه در زمینه بازیگری به نام خود ثبت کرده است. او علاوه بر این که در بین مردم ایران شهرت و طرفداران بسیاری دارد در بین مردم خاورمیانه و کشورهای آسیای میانه نیز بسیار محبوب و شناخته شده می باشد.

گوگوش کیست؟

گوگوش کیست؟

در رابطه با بیوگرافی گوگوش از خوانندگان قدیمی ایرانی باید گفت که نام اصلی او فائقه آتشین می باشد که در عرصه هنر و موسیقی با نام هنری گوگوش شهرت دارد. او در پانزدهم اردیبهشت ماه سال ۱۳۲۹ در محله سرچشمه تهران متولد شده است. پدرش صابر آتشین و مادرش نسرین نام دارد و زمانی که او دو ساله بود از یکدیگر جدا می‌ شوند و او در کنار پدرش ادامه زندگی می دهد. صابر آتشین در زمینه کارهای نمایشی و آکروباتیک فعالیت داشت و در بیشتر اوقات نیز گوگوش به همراه پدر به اجرای برنامه می پرداخت، تا این که تا توجهات را به خود جلب کرد و در هشت سالگی به عنوان خواننده در برنامه صبح جمعه رادیو ایران کار خود را آغاز کرد و در نوجوانی در کاباره های بزرگ و معروف تهران برنامه اجرا می‌ کرد.  

در همین زمان اولین ترانه خود را به صورت مستقل به نام “شهرزاد قصه گو” اجرا و به بازار ارائه کرد. او در کنار خوانندگی به عنوان بازیگر در برخی از فیلم های قبل از انقلاب نقش آفرینی کرده است و به عنوان بازیگر نیز بسیار پر طرفدار بود. طوری که در دهه ۵۰ که بیشتر مردم به تلویزیون و رادیو دسترسی داشتند گوگوش بیش از پیش شناخته شد و به عنوان معروف ترین خواننده زن آن دوران بر سر زبان‌ها افتاد و نه تنها در ایران بلکه در دیگر کشورهای فارسی زبان از جمله تاجیکستان و افغانستان نیز بسیار مشهور شد و امروزه به عنوان یک نماد فرهنگی در داخل و خارج از ایران شناخته می شود.

بعد از انقلاب با وجود این که در خارج از ایران بود به وطن بازگشت و پس از مدت کوتاهی بازداشت با تعهد به این که فعالیت خود را ادامه نمی دهد آزاد شد. گوگوش برای بیست سال بعد از انقلاب در ایران ماند و در تمام این سال های از تمامی صحنه ها دور شد و بالاخره در سال ۱۳۷۹ با کسب مجوز قانونی از ایران خارج شد و اولین کنسرت خود را بعد از بیست سال در سال ۸۲ و ۸۳ اجرا در کانادا اجرا کرد که با استقبال بی نظیری مواجه شد.

عکس های گوگوش را در کجا ببینیم؟

گوگوش که به عنوان معروف ترین خواننده زن ایرانی در جهان شهرت دارد در کنار خوانندگی به عنوان بازیگر نیز طرفداران زیادی دارد. با توجه به این حجم گسترده طرفدار از سوی رسانه ها شبکه ها و سایت های مختلف مورد توجه ویژه قرار دارد. از همین رو عکس های بسیاری از او در صحنه های مختلف و با استایل های مختلف منتشر شده است و در دسترس طرفدارانش قرار دارد.

آدرس پیج اینستاگرام گوگوش چیست؟

آدرس پیج اینستاگرام گوگوش چیست؟

گوگوش با آیدی googoosh@ در اینستاگرام فعالیت دارد. او در این شبکه اجتماعی نیز بسیار پرطرفدار است و بیش چهار میلیون فالوور دنبال کننده پیج اینستاگرام این خواننده می باشند. پست هایی که در این پیج دیده می‌شود مربوط به تیزر آلبوم های جدید، اطلاعیه کنسرت هایی که قرار است اجرا شود، صحنه هایی از کنسرت های گوگوش و همچنین عکس های متنوع از او می باشد. این بانو تاکنون بیش از ۷۰۰ برای طرفدارانش با این موضوعات به اشتراک گذاشته است که همگی با لایک و بازدید فراوان پشتیبانی و حمایت شده اند. اگر شما نیز می‌خواهید به جمع فالووران این خواننده بپیوندید کافیست از طریق این آیدی پیج اورا دنبال کنید.

همسر این خواننده کیست؟

در زندگینامه گوگوش این طور آمده است که او تاکنون چهار بار ازدواج ناموفق داشته است. اولین ازدواج او مربوط می شود به سال ۱۳۴۶ یعنی زمانی که سن گوگوش ۱۷ سال بود با شخصی به اسم محمود قربانی  که حاصل این ازدواج تنها فرزندش کامبیز می باشد. زندگی مشترک آن ها بعد از پنج سال نافرجام به پایان می رسد. ازدواج دوم او در سال ۱۳۵۴ با دیگر بازیگر معروف یعنی بهروز وثوقی صورت می گیرد که این زندگی مشترک نیز بیش از یک سال دوام نمی آورد و منجر به جدایی می شود.

گوگوش در سال ۵۶ با شخصی به نام همایون مصداقی یک شخص بسیار ثروتمند بود ازدواج می کند و بعد از انقلاب یعنی حدود ۱۲ سال با همسرش زندگی مشترک خود را در ایران ادامه می دهند که در نهایت این زندگی مشترک در سال ۱۳۶۸ نیز به پایان می رسد. گوگوش در سال ۱۳۷۰ با یکی از کارگردانان معروف سینما یعنی مسعود کیمیایی ازدواج می‌ کند و او پس از ۱۰ سال زندگی مشترک با مسعود کیمیایی و بعد از این که کشور از کشور ایران مهاجرت می کند از او نیز جدا می شود. در حال حاضر اینطور شنیده می شود که او با شخصی به نام به رها اعتمادی ازدواج کرده که البته اطلاعات دقیقی در رابطه با صحت یا آن در دسترس نیست.

چه حاشیه هایی برای گوگوش به وجود آمد؟

این بانوی هنرمند ایرانی در طول سال ها فعالیت در زمینه موسیقی و بازیگری به خاطر معروفیت زیادی که دارد همواره زیر ذره بین و نگاه طرفداران و رسانه‌ها بوده است. به همین خاطر حاشیه ها و شایعات فراوانی در رابطه با او مطرح بوده است از جمله این حاشیه ها می‌ توان به ازدواج او با رها اعتمادی اشاره کرد که این روزها در فضای مجازی و وب سایت های مختلف به دفعات تکرار شده است که خود گوگوش آن را تکذیب و رد کرده است.

برترین آهنگ های گوگوش چه نام دارند؟

برترین آهنگ های گوگوش چه نام دارند؟

از اوایل دهه پنجاه که اوج فعالیت هنری این خواننده محسوب می شود تا کنون آلبوم ها و ترانه های بسیاری توسط او اجرا و خوانده شده است که هر کدام بسیار زیبا و شنیدنی هستند برخی از معروف ترین ترانه های گوگوش بدین شرح می باشد:

غریبه آشنا

بی شک یکی از زیبا ترین اهنگ گوگوش غریبه آشنا می باشد که جزء ۲۰ ترانه برتر گوگوش قرار گرفته است این ترانه را اردلان سرافراز سروده و حسن شماعی زاده آهنگسازی و واروژان تنظیم آن را انجام داده اند.

همسفر

یکی دیگر از بیست ترانه  برتر گوگوش همسفر است که برای فیلمی به همین نام اجرا شد. این آهنگ را همانند دیگر ترانه گوگوش پل نام دارد، ایرج جنتی عطایی سروده و واروژان آهنگساری و تنظیم آن را نیز برعهده داشته است.

مرداب

دیگر آهنگ معروف گوگوش مرداب است که در رتبه دو برترین ترانه های گوگوش می باشد و آهنگسازی آن را حسن شماعی زاده و تنظیم آن را واروژان انجام داده اند.

هجرت

نام یکی از آهنگ های گوگوش هجرت می باشد که ناصر چشم آذر آن را آهنگسازی و تنظیم کرده و شهریار قنبری آن را سروده است. این ترانه با کیفیت های مختلف در وب سایت ها موجود است و در صورت تمایل می توانید آن را دانلود کنید.

دوپنجره

دیگر ترانه گوگوش دو پنجره یک ترانه غمگین و زیبا می باشد که متعلق به آلبومی به همین نام می باشد. این ترانه جزء ترانه های قدیمی این بانو می باشد که قبل از انقلاب اجرا کرده است.

شغل اصلی این خواننده چیست؟

این خواننده بیش از پنجاه سال است که در زمینه خوانندگی فعالیت دارد و از این طریق کسب درآمد می کند. با وجود اینکه در برهه ای از زمان در کنار خوانندگی به عنوان بازیگر نیز فعالیت داشت اما فقط برای مدت زمان کوتاهی و آن هم قبل از انقلاب بوده است. در حال حاضر با آلبوم هایی که تهیه می‌کند و از طریق کنسرت هایی که در کشورهای مختلف اجرا می کند کسب درآمد دارد.

اولین آهنگ گوگوش چه نام داشت؟

اولین آهنگ گوگوش چه نام داشت؟

همان طور که گفتیم گوگوش از ۸ سالگی به صورت غیر رسمی در محافل و کاباره ها به خوانندگی اشتغال داشت. او در ۱۵ سالگی اولین آهنگ مستقل خود را به نام شهرزاد قصه گو اجرا و به بازار ارائه کرد و اینگونه بر سر زبان ها افتاد و به خاطر صدای جذابی که داشت مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفت.

آیا گوگوش بیماری خاصی دارد؟

بر اساس تحقیقاتی که ما انجام دادیم به موضوعی در رابطه با بیماری گوگوش برخورد نکردیم.  بنابراین این طور به نظر می رسد که او به بیماری خاصی مبتلا نشده باشد و در صحت و سلامت به سر می برد.

بهترین آلبوم های گوگوش چه نام دارد؟

با بررسی کارنامه هنری این بانوی خواننده و پر نام و آوازه به این نتیجه رسیدیم که او تا کنون حدود بیست آلبوم را اجرا و خوانندگی کرده است و هر کدام از آنها از استقبال ویژه‌ ای مواجه شده اند. آلبوم هایی از جمله همسفر، پل،ستاره آی ستاره، من و گنجشکای خونه، لحظهٔ بیداری، در امتداد شب، دو پنجره را می توان جزء بهترین آلبوم های او دانست.

درآمد گوگوش چقدر است؟ 

در رابطه با این که میزان ثروت گوگوش چقدره؟ باید گفت به طور دقیق و مشخص نمی توان در رابطه با میزان ثروت و درآمد افراد اظهار نظر کرد اما با توجه به اینکه یک خواننده بسیار معروف و محبوب می باشد و معمولاً آلبوم هایش از فروش ویژه برخوردار می شود می توان گفت درآمد نسبتا خوبی از این طریق کسب می کند. کنسرت هایی که گوگوش در کشورهای مختلف اجرا می کند معمولاً جزء گران ترین بلیط های کنسرت هستند که درصد فروشان هم نیز بسیار بالا می باشد. علاوه براین منزل گوگوش در امریکا بسیار لوکس و مجلل می باشد که نشان دهنده زندگی مرفه او است.

برای دانلود آهنگ های این خواننده به کجا مراجعه کنیم؟

برای دانلود آهنگ های این خواننده به کجا مراجعه کنیم؟

اگر شما از طرفداران این خواننده هستید و به دنبال دانلود ترانه ها و آلبوم های قدیمی و جدید از جمله اهنگ شاد گوگوش هستید. باید گفت که وب سایت های مختلفی در گوگل در این زمینه ایجاد شده اند و هر کدام از ترانه های گوگوش را که خواهان آن باشید می توانید به راحتی از طریق این سایت ها دانلود و ذخیره کنید.

کنسرت های گوگوش

گوگوش پس از ۲۱ سال خانه نشینی و سکوت در ایران بالاخره در سال ۱۳۷۹ موفق به کسب گذرنامه و خروج از ایران می شود و اولین کنسرت خود را در شهر تورنتو کانادا اجرا می کند که با استقبال بی نظیر طرفدارانش و فارسی زبانان مواجه می شود. او در سال ۲۰۰۵  تور کنسرت خود را در ایالت‌ های مختلف آمریکا به عنوان کنسرت بازگشت اجرا می‌ کند و پس از آن شاهد اجرای کنسرت های مختلف گوگوش در کشورهای مختلف هستیم. یکی از آنها کنسرت دبی می باشد که معمولاً با حضور بیش از ۱۲ هزار نفر جمعیت اجرا می‌ شود و جزء گران‌ ترین بلیت های کنسرت در دبی می باشد.

چرا گوگوش در ایران ماند؟

گوگوش از جمله معدود خوانندگانی بود که با وجود اینکه از نظر انقلابیون پرونده سنگین داشت پس از انقلاب به ایران بازگشت و در ایران ماند. در رابطه با اینکه چرا او با وجود ممانعت های بسیار دوباره به ایران بازگشت و در ایران ماند ابهامات و شایعات بسیاری مطرح شده است و تاکنون دلیل مشخصی برای آن مطرح نشده است.

نوه گوگوش مدل شده است؟

بر اساس آنچه که در خبرگزاری ها مطرح شده مایا قربانی نوه گوگوش به عنوان یکی از مدل های برند مارک جیکوب جونز فعالیت دارد. او به عنوان یک مدل با برند های مختلفی همکاری دارد و دختر کامبیز تنها فرزند گوگوش می باشد که چند سالی است که وارد صنعت مدلینگ شد و به عنوان مدل فعالیت دارد.

سوالات متداول

 1. نام اصلی گوگوش چیست؟

  نام اصلی او فائقه آتشین می باشد.

 2. اولین فعالیت این خواننده در زمینه موسیقی در چند سالگی بوده است؟

  او در هشت سالگی برای رادیو ایران آواز می خواند.

 3. اولین ترانه گوگوش چه نام دارد؟

  اولین ترانه او شهرزاد قصه گو نام داشت.

 4. هم اکنون این خواننده در کدام کشور سکونت دارد؟

  او بعد از مهاجرت از ایران در لس آنجلس آمریکا سکونت دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]