بهترین آهنگ های رپ فارسی در این مقاله به صورت کامل معرفی و توضیح داده شده است. رپ فارسی که از اواخر دوره سال های ۱۳۷۰ هجری شمسی تا ۱۳۸۰ هجری شمسی به وجود آمد. این روز ها دارای مخاطب های بسیاری است و تنوع بالایی پیدا کرده است. رپ که به کشور آمریکا و به خصوص ایالت های جنوبی آن بر می گردد. زمان زیادی طول کشید تا به کشور ایران برسد. این نوع و یا سبک از موسیقی که کاملا غربی است، با ورود به ایران تغییراتی را پذیرا شد. به شکلی که بین موزیک و سبک رپ که در تمام دنیا رایج است، با آن چه در ایران اجرا می شود، تفاوت های بسیاری مشهود است. در این مقاله به صورت کامل تر و جامع تر به این موضوع خواهیم پرداخت.

بهترین آهنگ های رپ فارسی تاریخ

بهترین آهنگ های رپ فارسی تاریخ چیست؟

در این بخش از مقاله که قسمت ابتدایی آن به حساب می آید، به معرفی بهترین آهنگ های رپ فارسی می پردازیم. موزیک هایی که در این بخش از آن ها نام برده می شود و به معرفی آن ها می پردازیم. از قوانین و فاکتور هایی که رپ فارسی برخوردار است، پیروی می کنند. به شکلی که نمی توان رپ را در جای جای دنیا با مفهوم آن در ایران مقایسه کرد. علت آن که این شکل و شیوه از موسیقی، در ایران و دیگر کشور های دنیا تفاوت فاحشی دارد، شیوه ابراز و برخورد با آن است.

به شکلی که در دیگر کشور های دنیا افراد رپ را به عنوان سبکی از موسیقی در نظر گرفته اند. این سبک و شیوه از موسیقی می تواند به هر گونه از مسائلی که مد نظر خود می باشد، بپردازد. برای متن و یا مفهومی که این سبک باید داشته باشد، مرز و یا محدودیتی نیست. این اتفاق به آن خاطر است، که رپ کاملا مجاز است. اما در کشور ما، ایران شرایط کاملا متفاوت است. از آن جایی که از ۳۰ سال پیش تا به الان که این سبک وارد کشور شد، با مخالفت از سمت ارشاد رو به رو شد. طرف دار ها و دنبال کننده های این سبک از موسیقی آن را شیوه ای برای اعتراض دانستند. به صورتی که رپ در ایران یک موسیقی و سبک اعتراضی دانسته شده است، که محلی برای تخلیه خشم خود و شکایت از وضعیت موجود است.

به همین دلیل می باشد، که موزیک های رپ در ایران زمانی پر مخاطب تر هستند، که دغدغه جوان ها و مخاطبان خود را بیان کنند. افرادی که به این سبک می پردازند، با بیان درد های جامعه و مشکلاتی که جوان ها خود را در بند آن ها می دانند، به مخاطب حس هم دردی می دهند. هر اندازه این حس بین مخاطب و رپر قوی تر باشد، موزیک قوی تر دانسته شده و پر طرف دار تر خواهد بود.

تلو از شایع

شایع خواننده جوان و با استعدادی است، که این روز ها بسیار پر مخاطب شده است. این رپر جوان که به تازگی چهره خود را به نمایش گذاشته است. این روز ها با آهنگ رپ خود، با نام تلو، مخاطبان خود را بیش از پیش غافل گیر کرد. این آهنگ که در سال ۱۳۹۷ هجری شمسی منتشر شده است، یکی از رپ های فارسی بی نظیر است.

آهنگ رپ کوچه

آهنگ رپ کوچه یکی از بهترین آهنگ های رپ فارسی است. این موزیک که توسط باند زد بازی خوانده شده است، در سال ۱۳۹۰ هجری شمسی وارد بازار شد. این موزیک رپ که توسط مهراد هیدن مشهور آهنگ سازی شده است، یکی از پر طرف دار ترین ها می باشد. این موزیک که بسیار احساسی می باشد، به زندگی خوب و تصورات یک جوان از آینده ای خوب می پردازد.

رپ طولانی

طولانی یکی از بهترین آهنگ های رپ فارسی است، که توسط بند تیک تاک خوانده شده است. این بند موزیک، که سال های بسیاری است، در زمینه رپ فارسی فعال هستند، در نوع خود بهترین اند. رپ طولانی در سال ۱۳۹۰ هجری شمسی منتشر شد. با این که نزدیک به ۱۰ سال از انتشار آن می گذرد، هم چنان زیبا می باشد.

رویا از امیر خلوت

آهنگ رپ رویا که یکی از رپ های محبوب فارسی می باشد، توسط امیر خلوت خوانده شده است. این آهنگ در سال ۱۳۹۸ هجری شمسی و به تازگی خوانده شده است. این موزیک رپ بسیار احساسی و عاشقانه است.

آهنگ سرباز وطن

آهنگ رپ فارسی سرباز وطن یکی از بهترین آهنگ های رپ فارسی می باشد. این موزیک جذاب و در طرف دار توسط خواننده محبوب یاس خوانده شده است. این موزیک رپ در سال ۱۳۹۰ هجری شمسی منتشر شد. سرباز وطن از جمله موزیک هایی است، که هیچ گاه قدیمی نمی شود و کاملا اعتراضی است. چرا که یاس یکی از خواننده های قوی رپ است، که متن موزیک های او به شکلی کاملا اعتراضی خوانده شده است. همان طور که از نام این موزیک پیدا می باشد، سرباز وطن درباره دفاع از کشور بوده و حالتی حماسی دارد.

بهترین آهنگ های رپ فارسی جدید

بهترین آهنگ های رپ فارسی جدید چه می باشد؟

بهترین آهنگ های رپ فارسی که جدید بوده و در این سال های اخیر منتشر شده اند را برای شما در این قسمت از مقاله توضیح خواهیم داد. این بخش از مقاله را به پر طرف دار ترین موزیک های رپ فارسی اختصاص داده ایم، که اخیرا سر و صدا به پا کرده اند. این در حالی است، که اغلب این موزیک ها به همراه موزیک ویدیو نیز می باشند. چرا که در این سال ها تولید و ساخت موزیک ویدیو، یکی از راه های افزایش جذب مخاطب است.

موزیک هایی که در این قسمت معرفی خواهند شد، مربوط به خواننده های جوانی است، که بسیار مشهور شده اند. این خواننده های تازه کار و اما خلاق توانسته اند جایگاه خود را در رپ فارسی به خوبی پیدا کنند. این در حالتی است، که هر یک از آن ها در رپ فارسی و سبک قدیمی آن تغییراتی را نیز حاصل کرده اند. این قسمت از مقاله یکی از بخش های پر طرف دار و پر تقاضا می باشد. چرا که بسیاری به دنبال دانلود و آشنایی با آهنگ هایی هستند، که جدید و پر مخاطب بوده اند. در قسمت زیر به ۵ مورد از بهترین ها خواهیم پرداخت.

رپ پرده ها

نوید صدر که یکی از خواننده های تازه کار و تازه وارد ایرانی می باشد. این روز ها با انتشار آهنگ رپ پرده ها توجه مخاطبان این حوزه را به سمت خود جلب کرد. این خواننده و رپر مشهور در آهنگ پرده ها به نقد مشکلاتی که در جامعه ایران موجود است پرداخته است. نگاه اعتراضی این جوان به شکلی است، که این معضلات را تمام نشدنی و همیشگی خطاب کرده است. این موزیک در سال ۱۳۹۷ هجری شمسی منتشر شده است.

رپ فحش

موزیک رپ فارسی فحش که یکی از بهترین آهنگ های رپ فارسی محسوب می شود. در سال ۱۳۹۵ هجری شمسی و یا ۴ سال پیش منتشر شد. این اهنگ مشهور و پر مخاطب توسط قاف خوانده شده است. قاف که در بین رپر های تازه کار مشهور است، به اعتراض و بیان دغدغه های خود پرداخته است.

میری تو لک

آهنگ رپ میری تو لک یکی از محبوب ترین رپ های فارسی جدید است. این موزیک رپ که در سال ۱۳۹۴ هجری شمسی منتشر شده است، توسط حصین و پیشرو خوانده شده است. این موزیک به شکلی اعتراض محور ساخته نشده است. بلکه در آن به بیان نکته هایی در باب رپ پرداخته و مواردی را به مخاطبان موزیک رپ گوشزد کرده است. این موزیک پر مخاطب حاضل همکاری دو رپر مشهور و خفن ایرانی است.

صور اسرافیل

موزیک صور اسرافیل یکی از بهترین آهنگ های رپ فارسی به شمار می رود. این موزیک رپ فارسی که توسط پیشرو خوانده شده است، یکی از خفن ترین ها محسوب می شود. رپ صور اسرافیل در سال ۱۳۹۵ هجری شمسی منتشر شده است. این آهنگ مخاطب را به مبارزه با دنیا برای رسیدن به بهترین خود دعوت می کند.

جدول و رویا

هیچکس که یکی از رپر های پر مخاطب فارسی زبان است. این روز ها با انتشار موزیک رپ جدول و رویا باری دیگر مخاطبان خود را شگفت زده کرد. این آهنگ نیز مانند دیگر موزیک های او حالت اعتراضی خود را حفظ کرده است. صدای هیچکس یکی از صدای ناب می باشد، که هیچ گاه تکراری نخواهد شد. این موزیک که روایتی غم انگیز را بیان می کند. در اصل گفت و گو و صحبت های سه جوان می باشد، که از آرزو ها و خواسته های خود سخن می گویند. جدول و رویای هیچکس در سال جاری ( ۱۳۹۹ هجری شمسی ) منتشر شد.

دانلود بهترین آهنگ های رپ فارسی

دانلود بهترین آهنگ های رپ فارسی چگونه است؟

در این قسمت از آهنگ های رپ فارسی به نحوه دانلود آن ها خواهیم پرداخت. برای دانلود بهترین آهنگ های رپ فارسی لازم است، تا یا از طریق تلگرام و یا از طریق سایت های موجود ان ها را دانلود کرد. برای این کار می توان به ربات هایی که در تلگرام موجود است، مراجعه کرد. ربات هایی که در تلگرام هستند :

 • ملوبات
 • آهنگیفای

سایت هایی نیز موجودند، که لینک دانلود این موزیک های رپ را در اختیار فرد می گذارند. البته سایت های بسیاری موجود می باشند. به شکلی که تنها با یک سرچ و یا جست و جوی ساده می توان نتیجه دلخواه را گرفت. اما در این قسمت نام چندین مورد از ان ها را خواهیم گفت :

 • رپ فارس
 • رپ صدا
 • song bird
 • بیدل
 • آپارات
بهترین اهنگ های رپ فارسی قدیمی

بهترین اهنگ های رپ فارسی قدیمی کدامند؟

بهترین آهنگ های رپ فارسی قدیمی، به دهه های ۷۰ و ۸۰ هجری شمسی بر می گردند. البته که این موزیک های رپ و خواننده های آن ها که جز اولین و یا بنیان گذاران رپ فارسی به حساب می آیند، هم چنان مشغول به کار هستند. این در حالی است، که این موزیک های رپ قدیمی هنوز هم مخاطب های خود را دارند. چرا که ان روز ها رپر شدن به اندازه الان ساده نبود. بلکه هر کس که این توان مندی را در خود می دید، باید فاکتور های بسیاری را دارا می بود تا بتواند در این حوزه ان هم به صورت غیر قانونی فعالیت کند. همین غیر قانونی بودن آن دلیلی بود، که بسیاری را از این مسیر دور کرد. اما افرادی که در همان شرایط و با تحمل مشکلات بسیار ادامه دادند، هم چنان جز بهترین رپر ها محسوب می شوند.

اگر بخواهیم این رپر های ایرانی را که از آن سال ها تا به الان فعالیت کرده اند، نام ببریم. می توان افرادی نظیر یاس، امیر تتلو، هیچکس، عرفان پایدار و … را نام برد. اغلب این خواننده ها در حال حاضر از وطن خود دور هستند، اما فعالیت خود در زمینه رپ فارسی را متوقف نکرده اند.

بهترین آهنگ های رپ فارسی ۱۴۰۰ چه می باشد؟

بر اساس پیش بینی های انجام شده، بهترین اهنگ های رپ فارسی سال جدید مربوط به خواننده های به خصوصی است. به شکلی که مطمئنا خواننده هایی که در این سال توانسته اند خود را به خوبی نشان دهند، در سال آینده نیز موزیک های رپ بی نظیری را منتشر خواهند کرد. در نتیجه سال ۱۴۰۰ هجری شمسی که از چندین روز دیگر آغاز می شود، با کار های رپ طوفانی و پر مخاطب همراه خواهد بود. البته به دلیل شرایط کرونا کم کار شدن بعضی از رپر ها طبیعی می باشد.

بهترین اهنگ های رپ فارسی دنیا

بهترین اهنگ های رپ فارسی دنیا چیست؟

بهترین آهنگ های رپ فارسی دنیا را می توان مربوط به بهترین رپر های رپ فارسی دانست. درست است، که بعضی اوقات خواننده ها و یا رپر هایی مشاهده می شوند، که موزیک های بی نظیری را ارائه می کنند. اما بعد از ان شهرت ان ها تمام می شود، چرا که نتوانسته اند خواسته مخاطب را برآورده کنند. اما در عین حال اغلب رپر های مشهور همانند هیدن و یا شایع، روز به روز پیشرفت کرده و آهنگ های بهتری را مننتشر می کنند.

البته برای پاسخ به این سوال که در طول تاریخ ۳۰ و یا بهتر است بگوییم ۲۰ ساله رپ فارسی، کدامین رپ و یا رپر بهترین است، کاری بسیار مشکل می باشد. اما در عین حال می توان به شکلی آن را حدس زد. چرا که فردی که بهترین می باشد، مخاطب ها و نقد های بیش تری را به سمت و سوی خود جذب می کند. در کنار پاسخ به این پرسش کاری بسیار سخن می باشد، چرا که این روز ها تنوع موزیک های رپ بسیار زیاد شده است. به شکلی که انتخاب بهترین کمی مشکل آفرین است. شاید پاسخ به این سوال در سال های گذشته و یا ابتدایی ورود رپ به ایران و ظهور رپ فارسی، ساده تر بود.

دانلود بهترین آهنگ های رپ فارسی یکجا

برای دانلود بهترین آهنگ های رپ فارسی آن هم به صورت یک جا، لازم است تا از یک سایت خود استفاده کرد. چرا که برای این کار یا باید از ریمیکس های موجود بهره برد و یا آن که آلبوم ها را دانلود کرد. این دو خاصیت تنها در سایت های اهنگ های رپ فارسی قابل انجام می باشد. چرا که در ربات های تلگرام قابل دسترسی نمی باشد.

برای دانلود بهترین رپ های فارسی آن هم به صورتی یک جا، توصیه می شود تا از ریمیکس های موجود در بازار بهره ببرید. چرا که این ریمیکس ها که برای سال ها و یا خواننده ها و یا حتی سبک هاب مختلف تعبیه شده اند، بسیار کامل می باشند. به شکلی که بسیار هستند، ریمیکس هایی که در آن ها می توان با انتخاب تیپ و یا نوع موسیقی، موارد دلخواه خود را در دست داشت. در کنار چون این موزیک ها با یک دیگر در آمیخته شده اند و فاصله ای بین ان ها نیست، یافتن و یا گوش دادن آن ها کار بسیار ساده ای می باشد.

لیست بهترین آهنگ های رپ فارسی

لیست بهترین آهنگ های رپ فارسی

در این بخش از مقاله به صورت کامل و دقیق آن هم به شکلی موردی به بهترین آهنگ های رپ فارسی خواهیم پرداخت. ملاک هایی که برای یک آهنگ باید در نظر گرفت تا آن را یک آهنگ رپ ناب و یا گنگ دانست، برای هر کس متفاوت است. به خصوص در کشور ما، ایران که رپ سبکی از موسیقی مردمی به حساب می آید. در دیگر کشور های دنیا به موزیک های رپ به شکلی خاص و سبکی به خصوص نگاه می شود. به همین خاطر بررسی های دقیق به دست نقد کننده ها و افرادی است، که در این زمینه تخصص دارند.

اما راجب رپ فارسی موضوع کاملا متفاوت است. چرا که در رپ فارسی شرایط به شکلی مردم پسند و عامیانه جلو می رود. این در حالی است، که در رپ آمریکایی موزیسین هایی که در این زمینه فعال هستند، به شکلی تخصص محور کار را دنبال می کنند. در نتیجه باید موسیقی رپ دارای فاکتور های موسیقیایی و یا آهنگ سازی به خصوص باشد.

اما در رپ فارسی این طور نیست. چرا که رپ فارسی از این قواعد پیروی نمی کند. بلکه قوانین و قواعدی که رپ فارسی و ایرانی برای خود در نظر دارد، با شکل جهانی آن در مغایرت است. این به شکلی است، که در این شیوه از رپ که مربوط به فارسی رزبان ها و مردم ایران می باشد، متن موزیک از خود آن مهم تر است. هر چه قدر یک موزیک پر محتوا تر و قوی تر باشد، به این معنا است، که متن آن دغدغه مند تر است. بر این اساس به بررسی و معرفی موردی چند نمونه از بهترین ها و یا گنگ ترین های این زمینه خواهیم پرداخت:

 • اختلاف از هیچکس
 • اینو بفهم از عرفان پایدار و بهرام
 • آدمک از صادق
 • آهنگ کرم از شایع
 • رپ دلخوشی از حصین
 • پیر شدیم ولی بزرگ نه از نسیم، علیرضا جی جی و سیجل

بهترین آهنگ های انگیزشی رپ فارسی چیست؟

تا به حال خواننده ها و یا رپر هایی بوده اند، که به رپ های انگیزشی پرداخته اند. این افراد که در این زمینه یکی از بهترین ها هستند، نتوانسته اند که موزیک هایی گنگ را تولید کنند. به همین خاطر تعداد موزیک های گنگ و جذابی که مخاطب بسیار داشته باشد، در این زمینه کم است. این در حالی است، که شایع که مطمئنا اگر از طرف دار های رپ باشید، او را خواهید شناخت، در این زمینه آهنگ های ناب بسیاری دارد. شایع که در عین تلخی روزگار و به رخ کشیدن آن در این زمینه نیز فعال است، در نوع خود بهترین به حساب می آید. البته از آن جایی که این گونه از موزیک و موسیقی تقاضای بسیاری ندارد، بیش تر شایع را با آهنگ های دغدغه مندش می شناسند.

یکی از موزیک های انگیزشی که می توان برای شایع مثال زد، یه تیکه ونیر است. این آهنگ با آن که با صدای غم آلود و در عین حال جذاب شایع خوانده می شود. اما در نهایت انگیزشی به حساب می آید. چرا که در پی انرژی دادن به مخاطب می باشد و او را به حرکت در مسیر سخت زندگی دعوت می کند. این اهنگ در عین غم انگیز بودن، بسیار انرژی بخش می باشد.

بهترین آهنگ های انگیزشی رپ فارسی

بهترین آهنگ های عاشقانه رپ فارسی کدامند؟

در این قسمت از مقاله به معرفی تعدادی از اهنگ های محبوب و بهترین های رپ فارسی که در گونه و شکل عاشقانه خوانده شده اند، خواهیم پرداخت. این موزیک های رپ عاشقانه تعداد زیادی هستند. اما انتخاب آن که کدام یک بهترین است، بسیار سخت می باشد.

آهنگ رپ بی خواب

آهنگ رپ بی خواب یکی از بهترین آهنگ های رپ فارسی محسوب می شود. این موزیک که در زمینه رپ بسیار پر طرف دار است، یک رپ عاشقانه و احساسی به حساب می آید. این موزیک توسط سپهر خلسه خوانده شده است.

زهی عشق

آهنگ رپ احساسی و عاشقانه زهی عشق از رپر مشهور ایرانی، یاس می باشد. این اهنگ که نسبتا به تازگی مننتشر شده است، یکی از رپ های عاشقانه بی نظیر است. صدای یاس بر جذابیت هر چه بیش تر متن احساسی آن افزوده است.

سوالات متداول

آهنگ تلو از شایع در چه سالی منتشر شد؟

آهنگ تلو که توسط شایع خوانده شده است، مربوط به سال ۱۳۹۷ هجری شمسی است.

میری تو لک اثر کیست؟

آهنگ رپ میری تو لک اثر حصین و پیشرو می باشد.

سبک آهنگ رویای خلوت چیست؟

سبک آهنگ رپ رویا از خلوت کاملا احساسی و عاشقانه است.

آهنگ صور اسرافیل به چه شکلی خوانده شده است؟

صور اسرافیل یکی از رپ های انگیزشی به حساب می آید، که انسان را دعوت به مبارزه با سختی ها می کند.

https://freshmohtava.info/wp-admin/post.php?post=16692&action=edit

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]