اولین رپر ایرانی موضوع امروز مقاله ماست که می خواهیم به آن بپردازیم. شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که اولین رپر ایرانی چه کسی است و دارای چه سبکی بوده و یا از او چه آهنگ هایی منتشر شده و یا اولین آهنگ او چه آهنگی است. به دلیل کنجکاوی های زیاد امروز می خواهیم در مورد اولین رپر ایرانی صحبت کنیم اگر برای شما هم این سوال پیش آمده که اولینفرد فعال در رپ فارسی چه کسی بوده با ما همراه باشید.

اولین رپر ایرانی کیست

اولین رپر ایرانی کیست؟

این سبک از سبک های قدیمی ایران نیست و از دهه ۷۰ وارد ایران شده است. تعدادی خواننده از آن دهه شروع به خواندن کردند که به آنها خوانندگان زیرزمینی می‌گفتند و از خود آهنگ هایی منتشر می‌کردند که به صورت غیر مجاز شنیده و پخش می شد. تا اینکه پس از سال ها زجر و تلاشی که در این راه کردند توانستند مجوز بگیرند.

در آن زمان تعدادی خواننده با هم به صورت گروهی شروع به رپ خواندن کردند برای همین منظور نمی‌شود که یک نفر را به عنوان اولین رپر ایرانی معرفی کرد، افرادی مثل حسین ابلیس، هیچکس و چند خواننده دیگر به طور همزمان با هم فعالیت می کردند آنها فعالیتشان را از سال ۷۸ و با یکدیگر در زیر زمین های کشور شروع کردند.

عکس های اولین رپر ایرانی را در کجا می‌توان یافت؟

در سال هایی که خوانندگانمان روبه رپ خواندن کردند آنان به صورت غیرمجاز این کار را می‌کردند و بدیعی است که از آنها هیچ عکسی دیده نمی شد و هیچ کس آن ها را نمی شناخت و نمی دانست که آنها چه ویژگی ظاهری دارند.

بعد از گرفتن مجوز شروع کردن کار به صورت مجاز عکس ها و ویدیو هایی از خود منتشر کرده اند که باعث دیده شدن آنها شد. شما نیز می‌توانید عکس‌ها و فیلم‌های آنها را در فضای مجازی و پیج هایی که در همه شبکه های اجتماعی دارند مشاهده کنید و با آنها بیشتر آشنا شوید.

آهنگ های اولین رپر ایرانی

آهنگ های اولین رپر ایرانی چه موضوعاتی را در بر می گیرد؟

همان‌طور که در بخش قبلی این بحث را مورد مطالعه قرار دادیم و گفتیم که به دلیل زیر زمینی بودن و غیر مجاز بودن موزیک ها بیشتر دغدغه و موضوع آهنگ هایشان سیاسی و حالت تهاجمی داشت و بیشتر مخاطب هایشان افرادی بودند که به آنها مجوز نمی دادند و هر چه این مضمون تندتر و بی‌احترامی فراتر می رفت مسئولین مربوط به دادن مجوز از این کار صرف نظر می کردند.

چرا که اصلاً این موزیک ها در پی موضوعات اخلاقی نبود که با قوانین و اصول های اخلاقی و جمهوری اسلامی مطابقت داشته باشد و شرط دادن مجوز به آنها نیز تغییر دادن موضوع بود به صورتی که از حالت سیاسی تهاجمی به عاشقانه تغییر یافت.

کلیپ های رپرها را از کجا می‌شود دریافت کرد؟

با توجه به دسترسی که هم اکنون تمامی مخاطبان به اینترنت دارند می شود در هر زمان و در هر مکانی فقط با سرچ کردن نام ساده‌ای، هر اطلاعاتی که می خواهند دست پیدا کنند.

درباره این موضوع نیز اگر شما می خواهید که کلیپ ها و ویدیوهای اولین رپر ایرانی را پیدا کنید می توانید با سرچ کردن نام اولین رپر ایرانی به سایت ایرانی از جمله اولین رپر ایرانی ویکی پدیا، اولین رپر ایرانی آپارات و اولین رپر ایرانی یوتیوب به کلیپ های آنها دسترسی داشته باشید و می توانید کلیپ هایشان را با هر کیفیتی که می‌خواهید دانلود و مشاهده کنید.

همچنین می توانید با مراجعه کردن به پیج های اصلی آنها در اینستاگرام از ویدیو های کوتاه آنها از آهنگ هایشان که منتشر می کنند بهره مند شوید و همچنین می توانید جواب کاربران سایت های مختلف را در مورد اولین رپر ایرانی کیه را نیز با سرچ کردن بیابید.

سبک اولین رپر ایرانی چه بوده است؟

در سالهای ابتدایی شروع رپ خوانی در ایران که در آن سالها این سبک و سیاق جدید و نو بوده خوانندگان ما بیشتر از رپر های آمریکایی تقلید می‌کردند که در دهه ۸۰ بیشتر آهنگ هایشان شبیه‌ به موزیک های رپر های آمریکایی بوده در سبک های آمریکایی سبک جدیدی به وجود آورده بودند که برای خود آمریکایی‌ها هم جذاب و جالب بود که می توان گفت بعد از آن به صورت مثلثی مشغول به کار شدند.

این انتخاب ها و اتفاقات برای قبل از گرفتن مجوز بود، آنها بعد از گرفتن مجوز های خود مجبور شدند که سبک‌های خود را عوض کند. آنها بعد از آن شروع کردنند به خواندن آهنگ هایی که مورد استقبال قرار بگیرد در غیر این صورت آنها مجوز کاری خود را از دست می‌دادند. ما برایتان چند مورد از سبک های اولین خوانندگان رپ ایرانی را به صورت زیر آورده ایم:

  • رپ دیس
  • رپ کل
  • رپ متال
  • رپ راک
  • رپ گنگ
  • رپ لاو
سبک اولین رپر ایرانی

فیت های اولین آهنگ ها شامل چه چیزهایی می‌شد؟

در تمامی سبک های موسیقی خوانندگانی با یکدیگر همکاری می‌کنند و آهنگ‌هایی را به طور مشترک منتشر می کنند. تاکنون هم خوانندگان زیادی از این کار موفقیت و محبوبیت بالایی به دست آورده اند. این موضوع درباره خوانندگان رپ هم صدق می کند و به اصطلاح فیت هایی داشتند مانند: آهنگ چرا بدی از زدبازی و هیچکس، یا آهنگ سنگین از حصین و صادق، آهنگ ما با همیم از بهرام نورایی و رضا پیشرو، صدای اتحاد از یاس و تک ناین،

مثال هایی از آهنگ های بی‌شماری بودند که به صورت فیت اولین کسانی که به عنوان رپرهای ایرانی شناخته شده هستند را منتشر کردند که بسیار شنیدنی و زیبا بودند و در آن سالها مورد استقبال بالایی قرار گرفت. در فیت هایی که تاکنون رپرها ایرانی انجام داده اند موفقیت و شهرت دوسویه بوده و هر دو خواننده به میزان مشابه مورد لطف هواداران شان قرار گرفته اند.

آلبوم اولین رپر ایرانی در چه سالی منتشر شد؟

همانطور که گفته شد اولین کسانی که به عنوان رپر های ایرانی شناخته شدند در اواخر دهه هفتاد به صورت زیرزمینی و غیرمجاز موزیک های خود را منتشر می‌کردند اما از سال ۸۵ بعد از آن که توانستند مجوزهای خود را کسب کنند البته از طریق سایت های پخش موزیک نه کشور ایرات که باید به این موضوع توجه داشت.

موزیک های رسمی آنها به بازار ارائه شد و اولین آلبوم برای هیچکس بود به صورت کاملا رسمی به بازار منتقل شد که نام آن جنگل آسفالت بود. اتفاقاً در همان سال حصین ابلیس اولین آلبوم خود را به بازار ارائه کرد که او هم از اولین خوانندگان رپر ایرانی به شمار می آید و نام آلبومی که در سال ۸۵ به بازار داد جهنم ساکت است.

آیا در مورد اولین رپر ایرانی مطالبی یافت می شود؟

ویکی پدیا یکی از با سابقه ترین و معتبر ترین سایت های داخلی است یعنی هر خبری که درباره او اطلاعات درستی ندارید را می توانید با مراجعه به ویکی پدیا از درستی یا نادرستی آن خبر مطلع شوید.

با توجه به آهنگ هایی که اولین رپر ایرانی در آن سال منتشر کرده است اکثر سایت ها مطالبی را درباره او نوشتند که جزو جدیدترین مطالب آن سال بود و مخاطبان زیادی را جذب می‌کرد.

طبق بررسی‌هایی که انجام شد اولین رپر ایرانی ویکی پدیا را مجبور کرده بود که اطلاعات درستی در مورد او بنویسد و منتشر کند بنابراین شما هم اکنون می توانید در ویکی پدیا اطلاعات درستی که در مورد اولین رپر ایرانی نوشته شده است را به دست بیاورید و مطالعه کنید.

آلبوم اولین رپر ایرانی

پولدارترین رپر ایرانی چه کسی است؟

تمام خوانندگانی که در این سبک موسیقی فعالیت دارند هواداران و طرفداران پر و پا قرص زیادی دارند، که حاضر اند برای موزیک هایشان هزینه بالایی را پرداخت کنند، که باعث می شود آهنگ هایشان فروش خیلی خوبی را داشته باشند. دقیقاً به همین دلیل نمی توانیم بگوییم که کدامشان درآمد بیشتری دارد زیرا همه آنها درآمد بالایی دارد و به ثروت خیلی زیادی از همین راه دست یافتند.

اما بعضی از آنها به دلیل پیشکسوت بودن در این زمینه درآمد بیشتری دارند و پولدار تر از سایر همکاران خود هستند مانند: هیچکس، پیشرو، یاس، حصین ابلیس، زدبازی و آرمین. از این رو هر کدام در کشورهای مختلفی از بهترین کشورهای دنیا زندگی می‌کنند و زندگی مرفحی را برای خانواده شان فقط با خواندن موزیک فراهم کرده‌اند و در حال حاضر به طور آزادانه و بدون ترس بر روی کار خود تمرکز کرده اند.

سوالات متداول

در چه سالی سبک رپ در ایران پایه گذاری شد؟

سبک رپ در ایران در اواخر دهه ۷۰ وارد شد و زمینه‌ای برای سبک های موسیقی بعد از آن شد و در این زمینه افرادی به عنوان خواننده مشغول به فعالیت شدند.

کدام رپر ایرانی موزیک های عاشقانه می خواند؟

از رپرهای ایرانی که بیشتر آهنگ های عاشقانه می خوانند می توان به آرمین و زدبازی اشاره کرد که سبک موزیک هایشان سبک رپ با مضمون عاشقانه است.

چه کسی را به عنوان اولین رپر ایرانی می‌شناسیم؟

هیچکس و پیشرو جزو پیشکسوتان در این سبک هستند و این عنوان را به هردوی شان می شود نسبت داد و نمی توان بین آنها به کسی برتری داد.

درامد فعالیت در سبک رپ چقدر است؟

از آنجایی که رپ جزو سبک های خاص و مورد علاقه اکثریت مردم دنیاست پس طرفدار های زیادی نیز دارد که از موزیک های رپرهای ایرانی و حتی خارجی استقبال بالایی می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]