تامبوی به دخترانی می گویند که دوست دارند تا مانند پسران رفتار کنند و خصوصیات و رفتارهای آنها را انجام دهند. این دسته از دختران برخی از خصوصیات پسران را تقلید می کنند و دوست دارند تا مانند آنها باشند و ویژگی های شاخص آنها را انجام دهند. به طور مثال با در جامعه بارها با چنین دخترانی مواجه شدیم که یکی از خصوصیات معمول آنها پوشیدن لباس به سبک پسران می باشد. همچنین برخی دیگر را می بینیم که دوست دارند تا بازی های پسرانه را انجام دهند و به فرهنگ های غیرزنانه بپردازند که بیشتر مخصوص پسران می باشند. این گونه از افراد یک شعار مشهور دارند که در آن می گویند که چیزی را بپوشید که در آن احساس می کنید که راحت هستید. در ادامه این مقاله به این موضوع بیشتر می پردازیم با ما همراه باشید.

تامبوی چیست؟

تامبوی چیست؟

تامبوی در واقع یک حس پسر بودن است که در دخترها ایجاد می شوند و آنها را به سمت انجام کارهای پسرانه سوق می دهند. این حس بیشتر در خصوصیات و رفتارهای این افراد دیده می شود و با دیدن شکل ظاهری آنها می توان این تصور را کرد که آنها دوست دارند تا یک پسر باشند. البته این موضوع را بیشتر کارشناسان رد می کنند و تنها آن را یک استایل مد روز می دانند. تامبوی اصطلاحی است که از سال های دور رواج یافته است و در به دخترانی گفته می شود که دوست دارند تا مثل پسرها لباس بپوشند یا عین آنها رفتار کنند. معمول ترین حرکت آنها این است که می بینیم که عین یک پسر لباس پوشیده اند و رفتارهایی غیر زنانه را انجام می دهند تا خود را شبیه به پسران جلوه بدهند. دانشمندان تحقیقات و پژوهش های بسیاری در مورد این رفتارهای انجام داده اند که به نتایج ملموسی هم رسیده اند.

معنی تامبوی به زبان ساده

معنی دقیق آن را می توان این طور گفت که در واقع یک حالتی است که در دختر ها ایجاد می شود و  آنها را ترغیب می کند تا به رفتارهای پسرگونه داشته باشند. برخی از مواقع شاهد دخترانی هستیم که به شکل پسرها لباس پوشیده اند یا اینکه می بینیم که موهای خود را به شکل آنها آرایش می کنند. همچنین یکی دیگر از رفتارهای آنها این است که بازی های پسرانه را انجام می دهند. این رفتارها نشانه تامبوی بودن دختر است. تامبوی به دختری گفته می شود که این کارها را انجام می دهد.

معنی تامبوی به زبان ساده

چگونه تامبوی باشیم؟

اینکه چگونه یک تامبوی باشیم خیلی راحت است. اولین کار بهتر است بگوییم که ساده ترین راه این است که لباس های پسرانه بپوشیم. لباس هایی که مخصوص زنان است اما به سبک پسرها دوخته شده اند. در حال حاضر در بازارها این گونه از لباس ها به وفور پیدا می شود و می توان به راحتی در دسترس قرار گرفت. شما نیاز دارید تا به بازار مراجعه کنید و یکی دست لباس به فرم پسرانه را خریداری کنید. یک شلوار جین و یک سویشرت کوتاه می تواند ایده خوبی باشد. برخی های هم کت لی می پوشند تا استایل تامبوی را به خود بگیرند. در کشورهای غربی به این شکل مد است که یک شلوار جین می پوشند و یک کت لی را هم در کنارش دارند. در حال حاضر استایل های مختلفی را می توان امتحان کرد و بنا بر سلیقه یکی از آنها را انتخاب کرد.

چگونه تامبوی باشیم

سلبریتی های تامبوی چه کسانی می باشند؟

اما در این بین افراد زیادی هستند که از این سبک استفاده می کنند. این افراد نیز دوست دارند تا سبک پسرانه را دنبال کنند و از حالت زنانه خود دوری کنند. این افراد این سبک ها را برگزیده اند تا یک تامبوی باشند که در زیر با چند مورد از آنها آشنا می شویم.

رها صادقی

رها صادقی یکی از تامبوی ها ایرانی است که خود را از جامعه ای جی بی تی می داند و در خارج از کشور زندگی می کند. گفته می شود که او در ۵ شهریور سال ۱۳۸۰ به دنیا آمده است. شهر زادگاه او کرج است و رشته مورد علاقه اش هم عکاسی بوده است که تا مقطع هنرستان هم در این رشته درس خوانده است. او در صفحه اینستاگرام خود تصاویر خود و دوست پسرش را منتشر می کند. این دو زمانی که در کرج بودند به طور مخفیانه با یکدیگر رابطه داشتند اما پس از مدتی تصمیم می گیرند تا آن را علنی کنند. پس از اینکه به ترکیه مهاجرت کردند دیگر چیزی برای پنهان کردن نداشتند و به همه اعلام کردند که این دو با یکدیگر دوست هستند.

مهرناز

یکی دیگر از تامبوی های اینستاگرامی است که در حال حاضر هم پیج اینستای او فعال است. او تصاویر خود را به این سبک در صفحه خود به آدرس مهرناز های می گذارد و در حال حاضر بیش از ۵ هزار نفر فالور دارد و بیش از ۱۰۰ پست مختلف را هم از خود منتشر کرده است. او یکی از بهترین سبک های این مدل را اجرا می کند و تا به حال هم تصاویر زیادی با سبک های مختلفی را منتشر کرده است.

موهی

موهی نیز یکی دیگر از تامبوی های ایرانی فعال در اینستاگرام است که در حال حاضر تازه کار می باشد و توانسته است در مدت کوتاهی طرفداران زیادی را به طرف خود جلب کند. او نیز در حال حاضر در اینستاگرام فعالیت گسترده ای را شروع کرده است و تا به حال تصاویر زیادی را از این سبک منتشر کرده است. در یکی از تصاویر، او به آرایشگاه رفته است و در حالی که موی سر خود را مدل پسرانه آرایش می کند، از خود عکس گرفته و آن ا منتشر کرد هاست. او در صفحه خود نوشته است که متولد سال ۱۳۷۵ است و مهندس می باشد.

شکیب غلامی

نام واقعی شکیب غلامی شکیبا است که در فروردین سال ۱۳۷۹ به دنیا آمده است. او همدانی است اما در تهران زندگی می کند. در رشته تربیت بدنی تحصیل می کند و در رشته ورزشی تکواندو هم فعالیت دارد. او یک دختر تامبوی است و گفته می شود که لز هم است. او یک خواهر کوچکتر از خودش دارد که اسمش ایسان است و یک برادر بزرگتر هم دارد که سامی نام دارد. این مدلی ایرانی با فریال نیکفر رل زده است و تصاویر و کلیپ های دو نفری این دو در اینستاگرام و فضای مجاز سر و صدای زیادی را به وجود آورده است و بازدید های زیادی خورده است. در حال حاضر او بیش از ۶۷۰ هزار نفر فالور دارد.

مبین رعیتی

مبین رعیتی یکی دیگر از تامبوی های اینستاگرامی است که در این شبکه مجازی فعالیت می کند و در حال حاضر توانسته طرفداران زیادی را جذب کند. او نیز اسم واقعی اش مبینا است و یکی از دوستان صمیمی شکیبا می باشد. آنها با یکدیگر رابطه گرم و صمیمی دارند و گفته می شود که او نیز لزبین است. در حال حاضر او تصاویر و کلیپ های خود که به سبک های مختلف گرفته شده اند، را در صفحه خود منتشر می کند.

طاها بهمنی

اسم واقعی طاها بهمنی نیز تارا است که برای اینکه سبک پسرانه به خود بدهد، طاها گذاشته است. این سلبریتی نیز در حال حاضر در اینستاگرام فعالیت می کند و گفته می شود که از دوستان صمیمی شکیبا و مبینا است که هر سه فعالیت های گسترده خود در این سبک را تقریبا همزمان آغاز کرده اند. او نیز به تازگی به این سبک پیوسته است و توانسته است در مدت کوتاهی طرفداران زیادی را به طرف خود جذب کند.

ریحانه پارسا

یکی از معروف ترین تامبوی های ایرانی فعال در اینستاگرام ریحانه پارسا می باشد که به تازگی به ترکیه مهاجرت کرده است. این بانوی مدل زمانی که در ایران بود بازیگر سینما و تلویزیون بود و با بازی در سریال پدر به شهرت زیادی رسید. اما پس از اینکه این سریال به پایان رسید، دچار حاشیه های بسیاری شد و مجبور شد که به ترکیه سفر کند. در ترکیه هم با پویان مختاری مدیر سایت شرط بندی حضرات بت رابطه برقرار کرد و موجب شد تا میانه او و نیلی افشار به هم بخورد و مدتی از همدیگر دور باشد اما در حال حاضر گفته می شود که این دو با یکدیگر آشتی کرده اند.

سلبریتی های تامبوی

دیانا دادمهر

اما یکی دیگر از تامبوی های ایرانی فعال در اینستاگرام را می توان این سلبریتی یعنی دیانا دادمهر نامید. او یکی از آن دسته از افرادی است که بارها موهای سر خود را به شکل پسرها آرایش کرده است و توانسته با این کار شکل جدید را به خود بدهد. او نیز در حال حاضر در ترکیه به سر می برد و گفته می شود که در ۱۳ خرداد سال ۱۳۶۶ به دنیا آمده است. اسم اصلی او در واقع مهدی رازدار می باشد و پس از اینکه هوس زنانه به سرش میزند به کشور تایلند مسافرت می کند و خود را عمل می کند و جنسیت خود را تغییر می دهد. اما پس از عمل برخی از رفتارهای مردانه او تغییر نکردند.

نیلی افشار

شاید این سلبریتی را هم بتوان در جمع تامبوی های ایرانی قرار داد. اگر سری به پیج نیلی افشار در اینستاگرام بزنید، با تصاویری مواجه می شوید که او به سبک پسران لباس پوشیده است. برخی از تصاویر او را می توان دید که این سلبریتی با شلوار جین  و کت لی دیده می شود که می تواند یکی از نشانه های گرایش او به این سبک باشد. این سلبریتی در حال حاضر با پویان مختاری است که چندی پیش با همدیگر قهر کرده بودند. گفته می شود که این برنامه این دو بوده است که تا به حال سابقه طولانی در این کار دارند.

تامبوی های ایرانی

تامبوی های ایرانی به چه کسانی گفته می شوند؟

تامبوی های ایرانی نیز از این سبک پیروی می کنند. این افراد بارها دیده شده اند که با سبک های خاص پسرانه لباس پوشیده اند و از این سبک پیروی کرده اند. آنها با تغییر ظاهر خود به این سبک دوست دارند تا به این سبک لباس بپوشند. این افراد بعضی از مواقع موهای خود را به سبک پسرانه کوتاه می کنند تا بیشتر جلوه پسرانه داشته باشند. این سبک از زمان های دور رایج شده است و در حال حاضر در بین جوان های زیادی طرفدار دارد. هر روزه به تعداد آنها اضافه می شود و گفته می شود که برخی از جوانان به این سبک روی آورده اند.

استایل تامبوی به چه سبکی است؟

tomboy یکی از محبوب ترین استایل ها می باشد که در بین برخی از هنرمندان و سلبریتی ها رایج شده است. این استایل مخصوص زنانی می باشند که دوست دارند تا به صورت مردانه لباس بپوشند و چهره ظاهری خود را به آن شکل در بیاورند. اما این استایل سبک های مختلفی دارد. برخی از شما ها فکر می کنید که حتما لازم است همانطور لباس بپوشید که آقایان می پوشند. اما یک استایلی وجود دارد که لباس های راحت می پوشند. ترکیب لباس ها هم امکان پذیر است و می توانید در کنار برخی از لباس های زنانه ترکیب کنید.

یا حتی می توانید برخی از لباس های زنانه ای را بپوشید که از لباس های مردانه الهام می گیرد و جایگزین لباس های زنانه خود کنید. در این استایل باید کلا قید دامن را بزنید و می توانید از لباس هایی استفاده کنید که در آن طرح گل و گیاه دارند و یا اینکه از زیور آلاتی استفاده کنید که ظریف می باشند و کمتر به چشم می آیند. زمانی که به خرید می روید، همیشه باید تیپ و ظاهر لباس مردانه را در ذهنتان داشته باشید. نکته مهمی که نباشد فراموش کنید این است که نباید از لباس های تنگ و چسباان استفاده کنید. زیرا این گونه از لباس ها در استایل تامبوی هیچ جایی ندارند.

استایل تامبوی

tomboy همان lgbt  است؟

اما برخی ها با این سوال مواجه می شوند که آیا تامبوی همان ال جی بی تی است؟ باید خدمت شما عرض کنیم که ال جی بی تی به افرادی می گویند که گرایش جنسی و رفتار جنسی به غیر از دگرجنس گرایی دارند که همچنس گرایی مردانه، زنانه، دوجنس گرایی، همه جنس گرایی و تراجنسیتی نیز شامل آن می شود. البته جامعه آن بیشتر از آن وسیع می باشد و گرایش های دیگری مانند کوئیر، بیناجنس و بی جنس گرایی را هم تحت پوشش می دهد.

شعار های استایل تامبوی چیست؟

شعار های استایل تامبوی چیست؟

تامبوی ویکیپیدیا را که بخوانید متوجه می شوید در آن شعار مخصوص این افراد را نوشته است. در واقع آن شعار این است که این افراد اعتقاد دارد که هر آن چیزی را بپوشید که در آن احساس راحتی کنید. اولین مفهومی که از آن می توان دریافت این مسئله است که نباید لباس های تنگ و چسب را پوشید و این گونه از لباس ها در این سبک هیچ جایی ندارند. باید به یاد داشته باشید که در هنگام لباس خریدن همیشه باید سبک و استایل مردانه را در ذهن داشته باشید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. همچنین هرگز هم این شعار را فراموش نکنید و از خریدن لباس های بلند به سبک زنانه و یا اینکه دامن خودداری کنید.

ریشه واژه تامبوی به چه قرنی بر می گردد؟

این کلمه در اواسط قرن پانزدهم برای نخستین بار به آن دسته از پسرانی گفته می شد که رفتارهای بی ادبانه و ناهنجاری داشتند. در اواخر همان قرن این کلمه معنای امروزی خود را گرفت و در واقع به دخترانی گفته می شد که بی پروا بودند و روحیه ای پسرانه داشتند. در آن زمان این معنا به همه جهان منتشر شد و همزمان هم حق رای دادن زنان و نخستین موج های فمینیسم نیز تصویب شد. اما در آن زمان این واژه فقط برای قشر خاصی از جامعه که محبوب بود که آنها زنان سفید پوست بودند و از طبقه متوسط به بالای جامعه نیز بودند. حتی پس از جنگ جهانی های اول و دوم نیز استفاده از این سبک محبوبیت خود را از دست نداد.

استایل تامبوی چه ویژگی هایی دارد؟

نکته اولی که باید آن را بدانید این است که در این سبک نباید فراموش کنید که لباس های تنگ و بدن نما هیچ جایی ندارند. همچنین استفاده از دامن هایی که راه رفتن و نشستن را سخت می کنند نیز مناسب این سبک نمی باشند و باید از موارد مناسب تری استفاده کنید. پس نتیجه می گیریم که از ویژگی های اصلی این استایل این می باشد که فرد باید در آن راحت باشد. tomboy ایران نیز از جمله استایل های خاص آن می باشد.

پسر تامبوی یعنی چه؟

پسر تامبوی یعنی چه؟

در قدیم به آن دسته از پسرانی که شوخ بودند و رفتارهای بی ادبانه از خود بروز می دادند تامبوی گفته می شد. آنها ناهنجاری هایی را به طور مدام به وجود می آوردند و باعث دردسر برای والدین یا اطرافیان خود می شدند که به تامبوی ها معروف شدند. این افراد در هر جامعه ای پیدا می شود و ممکن است در بیشتر خانواده ها وجود داشته باشد. اما معنی کلمه به مرور زمان تغییر کرد و به دخترانی گفته می شود که دوست دارند تا به سبک پسران لباس بپوشند.

مدل موهای مخصوص استایل تامبوی

مدل موهای مخصوص استایل تامبوی چگونه هستند؟

این مدل ها به سبک پسرانه می باشند و برای آن دسته از افرادی مناسب می باشند که دوست دارند تا ظاهرشان به سبک پسرانه باشند. تامبوی ها باید به این نکته توجه کنند که حتما هم نباید مدل موهای خود را به سبک پسرانه بتراشند. برخی ها می گویند که می توان موهای خود را بلند گذاشت و تنها با پوشیدن لباس های پسرانه به این سبک پرداخت و ظاهر خود را به شکل پسران درآورد. آنها معتقدند که برخی ها دوست ندارد که موهای خود را بتراشند و می توان تنها با پیروی از سبک لباس پوشیدن به هدف خود دست یافت.

اما برخی ها می گویند که مدل موی پسرانه از جمله ارکان های اصلی این سبک به شمار می رود که به محض نگاه کردن به ظاهر به چشم می آید. آنها می گویند که موهای کوتاه که میان پسران و نوجوانان رایج می باشد، از مهمترین گزینه هایی است که یک تامبوی باید به آن توجه کند. این دسته از افراد بر این باورند که برای شیک تر بودن باید موهای ساده تر داشت.

آیا تامبوی ها در آرایش از سبک خاصی استفاده می کنند؟

اگر تامبوی هستید باید سبک آرایش خود را نیز تغییر دهید. شما نیز در تصاویر دیگر تامبوی ها دیده اید که آرایش آنها نیز تغییر کرده است. در این استایل توصیه می شود که میزان آرایش را بسیار کم کنید و یا طوری آرایش کنید که ساده باشد. زیرا آرایش زیاد با این استایل در تضاد می باشد و آرایش سنگین جلوه پسرانه را از بین می برد.

کفش مناسب استایل تامبوی

کفش مناسب استایل تامبوی چیست؟

حتی کفش هایی که انتخاب می کنید نیز مهم می باشند. این کفش ها باید خصوصیات ویژه ای داشته باشند که به سبک شما بخورد. نخستین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که طراحی آن مینیمال و یا ساده باشد. برخی ها کفش های برند آل استار، ونس و یا آدیداس را برای این سبک معرفی می کنند که گزینه های خوبی برای این استایل به شمار می روند. شاید مهمترین دلیل آن این است که این نوع از کفش ها ساده و کلاسیک هستند و به راحتی می توانید آنها را در همه جا پیدا کنید.

داستان فیلم تامبوی چیست؟

این فیلم در ژانر درام ساخته شده است که بازیگر اصلی آن متیو دومی است. در این فیلم یک دختر ۱۰ ساله ای را به نمایش می گذارد که موهای کوتاه به شکل پسرها را دارد. یکی از دوستان او لیزا است و او فکر می کند که او پسر است و به همین دلیل عاشق او می شود. روزی که این دختر با پسری دعوا می کند، مادرش او را تنبیه می کند و به همه دوستان میگه که او یک دختر است. لیزا پس از فهمیدن این موضوع ناراحت می شود و با او قهر می کند.

سوالات متداول

شعار تامبوی ها چیست؟

این افراد یک شعار اصلی دارند که در آن می گویند که هر آن چیزی را بپوشید که در آن احساس راحتی می کنید.

تاریخچه تامبوی چیست؟

در زمان های قدیم این کلمه به پسرانی گفته می شد که شوخ بودند و دردسرهای زیادی را به وجود می آوردند اما رفته رفته به دخترانی گفته شد که معنی کنونی را دارند.

تامبوی های ایرانی چه کسانی هستند؟

این افراد نیز از این سبک پیروی می کنند و در حال حاضر هم تعداد آنها زیاد است و در شبکه های مجازی فعالیت می کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]