در تمام تاریخ رپ فارسی اسم یاس همیشه پا برجا و نمایان بوده است. اما شاید شما با او آشنایی ندارید و برایتان سوال است که او کیست؟ اگر به دنبال یافتن جوابتان هستید، در ادامه با ما همراه باشید و با بزرگ ترین خواننده رپ فارسی آشنا شوید.

یاس کیست؟

یاس کیست؟

کمتر ایرانی پیدا می شود که با خواننده معروف سبک رپ، یاس آشنا نباشد و آهنگ های او را گوش نداده باشد. یاسر بختیاری ملقب به یاس یکی از معروف ترین و همچنین شناخته شده ترین خواننده رپ فارس می باشد، معروفیت او به میزانی است که از کودک تا پیرمرد آهنگ های او را شنیده اند.

اوایل زندگی بزرگ ترین رپر ایران

یاس در ۳۰ خرداد سال ۱۳۶۱ در شهرستان تالش استان گیلان به دنیا آمد. او در خانواده ای ۷ نفره بزرگ شد. آشنایی یاس با رپ از طریق یکی از سفر های تجاری پدرش به آلمان اتفاق افتاد. به طوری که پدرش پس از بازگشت از آلمان یک سی دی آهنگ های توپاک را برای او آورد و او با شنیدن آن به این سبک علاقه پیدا کرد. در ادامه وقتی او ۱۸ سال داشت پدرش از دنیا رفت و مسئولیت خانواده بر دوش او افتاد. او به خاطر این اتفاق مجبور شد که ترک تحصیل کند و به کار کردن بپردازد. در ادامه هم فعالیت خود را در سبک رپ آغاز کرد و به شهرت رسید.

آغاز دوران حرفه ای او

آغاز دوران حرفه ای او

یاس پس از مرگ پدرش مجبور شد به کار مشغول شود، اما با توجه به آن موسیقی را رها نکرد. به طوری که او ۱۱ ساعت روز را مشغول کار و کسب درآمد بود و شب ها هم به خانه دوستش می رفت و به فعالیت ها در زمینه موسیقی می پرداخت.

او در ادامه فعالیت خود را در سبک رپ به صورت جدی ادامه داد و آهنگ هایی منتشر کرد. او به مرور زمان برای خود طرفدارانی پیدا کرد و روز به روز به دنبال کنندگان او افزوده شد. میزان طرفداران او به میزانی افزایش یافت که امروز از او می توان به عنوان یکی از محبوب ترین خوانندگان ایران نام برد. در بخش های بعدی با برخی از محبوب ترین آهنگ های او آشنا می شویم، پس با ما همراه باشید.

ماندگار ترین آهنگ های یاس چیست؟

تا به اینجا با خواننده مردمی سبک رپ، یاس آشنا شدیم و بخش هایی از زندگی او را مورد بررسی قرار دادیم. یاس در این سال های فعالیت خود آهنگ های زیبا و ماندگاری منتشر کرده است و همواره سعی کرده طرفداران خود را به وجد بیاورد. درسته که او چند سال اخیر فعالیت کمی داشته است، اما در کارنامه حرفه ای او لیستی بلند بالایی می باشد. در این بخش قصد داریم به محبوب و ماندگار ترین آهنگ های این خواننده زیرزمینی بپردازیم. پس با ما همراه باشید و با این آهنگ های زیبا در سبک اجتماعی آشنا شوید. توجه داشته باشید که آهنگ های او همیشه جزء بهترین آهنگ های رپ فارسی بوده است.

یاس سرکوب

یاس سرکوب

در سال ۱۳۹۵ که آهنگ سرکوب یاسر منتشر شد. این آهنگ در ابتدا به دلیل زمان آن بسیاری مورد توجه قرار گرفت و به طولانی ترین آهنگ رپ فارسی تبدیل شد. زمان این آهنگ در حدود ۱۱ دقیقه بود، اما پس از مدتی خوانندگان دیگر رپ فارسی رکورد او را شکستند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید این آهنگ از سه بخش جداگانه تشکیل شده است و این بخش ها توسط سه بیت از همدیگر جدا شده اند. این آهنگ مانند اکثر آهنگ های یاس در سبک اجتماعی می باشد، اما در کنار آن می توان چهره هایی از دلنوشته و دیس را در آن مشاهده کرد.

یاس در بخش ابتدایی این آهنگ به شرایط سخت رپر ها می پردازد و ادامه حقیقت جامعه را مورد بررسی قرار می دهد. در ادامه بخش اول این آهنگ به تعریف کردن خاطرات دوران کودکی خود و اینکه چگونه توسط افراد فامیل به دلیل آرزو های خود مورد تمسخر قرار گرفته می پردازد. او در ادامه این بخش غرق تصورات زیبای خود در ارتباط با آینده می شود.

بخش دوم این آهنگ در کنار پرداختن به مسائل اجتماعی به نوعی دیس محسوب می شود. او در این بخش به رپرهایی که او را در این سالیان مورد انتقاد شدید قرار دادند و دیس کردند واکنش نشان می دهد و آن ها را دیس می کند. البته این نوع دیس او دیس مستقیم نبود و اسم فردی را در آهنگ خود نبرد و بیشتر با تیکه هایی مخاطب خود را مشخص کرد.

در بخش پایانی این آهنگ هم در ادامه بخش قبل به دیس کردن مخالفان خود می پردازد و مخالف آن ها پاسخ می دهد. در ادامه او دوباره به موضوع اجتماعی و سرکوب شدند توسط جامعه برمی گردد و در پایان آهنگ به این اشاره می کند که هیچگاه تسلیم نمی شود.

یاس بد شدم

یاس بد شدم

آهنگ بد شدم هم یکی از دیگر قطعه های اجتماعی و ماندگار یاس می باشد. این آهنگ به نوعی ورود یاس به سبک جدیدی بود، به صورتی که در آهنگ هایی که قبل از این قطعه تولید کرده بود رنگ و بوی امید و استوار ماندن و ساختن ایران را می توان مشاهده کرد، اما پس از این آهنگ دیدگاه او نا امیدانه شد و به نوعی دست از آرمان های قبلی خود کشید و بیشتر به سخنان زهر دار پرداخت.

او در ابتدای آهنگ بد شدم به مسائل اجتماعی ای در خصوص واقعیت بد جامعه و تغییر کردن رفتارهای مردم پردازد. او در ادامه این آهنگ به یکی از رابطه های عاشقانه خود می پردازد که به دلیل حضور پیدا کردن فردی ثروتمند رابطه او به جدایی ختم می شود. اما در ادامه اشاره می کند که همسر او پس از مشهور و محبوب شدن خواستار بازگشتن به رابطه قدیم آن ها می کند، اما یاسر از آن امتناع می کند.

در قسمت های پایانی این آهنگ هم به برخی دیگر از مسائل اجتماعی می پردازد و در نهایت به این اشاره می کند که او که روزی در پی اصلاح این مشکلات بود، اکنون خود گرفتار آن ها شده و به آدم بدی تبدیل شده است. پایان آهنگ بد شدم یاس خود نشان دهنده تغییرات شخصیتی او و تبدیل شدن به فردی جدید می باشد. اگر طرفدار یاس باشید می توانید این تغییرات را در کار های بعدی مشاهده کنید.

یاس از چی بگم

آهنگ از چی بگم یاس را می توان یکی از ماندگار ترین آهنگ های او دانست. این آهنگ در اواسط سال ۱۳۹۰ منتشر شد و با بازخورد های فوق العاده ای مواجه شد. این آهنگ به میزانی مورد توجه قرار گرفت که می توان با قاطعیت گفت شهرت او با استفاده از این آهنگ چندین برابر شد و در سراسر ایران شناخته شد.

در این آهنگ یاسر بختیاری مانند همه کار های او ریشه های از مسائل اجتماعی اشاره می شود، اما موضوع اصلی این آهنگ در ارتباط با موضوع دیگری می باشد. موضوع این آهنگ در ارتباط با بچه های یک مدرسه در روستایی به نام «درود زن» می باشد. داستان این بچه های مدرسه ای از این قرار است که دانش آموزان در زمستان سال ۱۳۸۵ در تنها مدرسه درود زن در حال درس خواندن بودند، که ناگهان چراغ نفتی کلاس آتش می گیرد و آتش سوزی ای رخ می دهد. در پس این آتش سوزی بسیاری از دانش آموزان در آتش می سوزند و پوست خود را از دست می دهند.

این داستان غمناک باعث شد که یاس به همدردی و اعتراض از شرایط دانش آموزان در روستاها به پا خیزد و آهنگی در ارتباط با آن منتشر کند. او در این آهنگ با سوز و غم فراوانی به رپ کردن می پردازد و این باعث تاثیرگذاری بیشتر این آهنگ شده است.

یاس شایعه

یاس شایعه

یکی از دیگر آهنگ های ماندگار یاس آهنگ شایعه می باشد. این آهنگ یکی از نخستین آهنگ های یاس می باشد و به نوعی زیر خاکی محسوب می شود. این آهنگ مانند اکثر آهنگ های یاس در سبک اجتماعی می باشد و از مشکلات جامعه و اتفاقی در حول آن رپ می کند. همان طور که گفته شد این آهنگ به نوعی زیر خاکی محسوب می شود و به سختی می توان آن را پیدا کرد. این عامل باعث شده که اطلاعات کمی از این آهنگ در دسترس باشد و پرداختن به این آهنگ به طور جزئی امکان پذیر نیست.

یاس وقت رفتن

همان طور که تا به اینجا متوجه شدید یاس به عنوان یک رپر در سبک اجتماعی فعالیت می کند، اما آهنگ وقت رفتن او برخلاف اکثر آهنگ هایش در سبک اجتماعی نمی باشد. همان طور که از اسم آهنگ مشخص می باشد موضوع این آهنگ در سبک دل شکسته یا دیس لاو می باشد. او در این آهنگ با خواننده ای در سبک پاپ به نام «آمین» هم خوانی می کند. کمتر کسی تا قبل از همکاری با یاس با آمین آشنایت داشت، اما او در آهنگ وقت رفتن بسیاری موثر واقع شد و همچنین به شهرت خود افزود.

همان طور که به نظر می رسد یاس در این آهنگ به همدمی که او را ترک کرده می پردازد و به درد و غم دوری او می پردازد. او همچنین در بخش هایی از این آهنگ به نزدیکی رابطه خود اشاره می کند و می گوید که بی او توان زنده ماندن را ندارد. لحن این آهنگ ترکیبی از غم به همراه با آرامش می باشد و در آن زمان ترکی متفاوت برای یاس محسوب می شد. پس از آهنگ وقت رفتن یاس همراه با آمین چندین ترک دیگر در سبک های متفاوتی نیز تولید کرد که آن ها هم با بازخورد های مناسبی رو به رو شدند.

یاس سخته

یکی از ماندگار ترین آهنگ های یاس آهنگ سخته او می باشد. این آهنگ یکی از قدیمی ترین آهنگ ها او محسوب می شود. این آهنگ را می توان به عوان قدیمی ترین آهنگ یاس در سبک دیس لاو نام برد. او در این آهنگ با خواننده ای ناشناخته به نام نیما به همخوانی پرداخته و این آهنگ زیبا را به جای گذاشته است.

اگر شما به این آهنگ گوش بدهید متوجه تفاوت یاس در آن دوره و یاس امروزی می شود. او در این آهنگ از لحنی نسبتا خشک و غیر حرفه ای استفاده می کند و می توان نشانه های تازه کار بودن او را در این آهنگ مشاهده کرد. با این وجود این آهنگ مانند همه آهنگ های یاس از متنی واضح و زیبا تشکیل شده است.

یاس هویت من

یاس هویت من

یکی از دیگر همکاری های دیگر یاس با آمین مربوط به آهنگ هویت من می باشد. این آهنگ نسبت به باقی قطعه های یاس ترکی نسبتا قدیمی محسوب می شود. اگر با یاس آشناییت داشته باشید قطعا با شخصیت به شدت وطن پرست او هم آشنا می باشید. این آهنگ یاس همان طور که مشخص است در ارتباط با هویت واقعی او یعنی وطنش ایران می باشد. متن این شعر به طور کامل وطن پرستانه و در وصف وطن و تمدن ۲۵۰۰ ساله ایران می باشد. او برخلاف ترک های اجتماعی اش با لحنی غم انگیز و اندوهگین رپ نمی کند، بلکه لحن یاس در این آهنگ برگرفته از خشم و عصبانیت می باشد.

اما شاید با خود بگویید دلیل این همه عصبانیت چیست؟ این آهنگ هم مانند بسیاری از آهنگ های یاس در ارتباط با موضوعی خاصی می باشد. این آهنگ در ارتباط با فیلمی به نام «۳۰۰» می باشد. این فیلم در سال ۲۰۰۶ تولید شد و در ارتباط با جنگ های ایران و رم باستان می باشد. این فیلم بر خلاف واقعیت ایرانیان را افرادی وحشی و بی رحم نشان می دهد و در آن زن دریا سالار ایرانی «آرتمیس» را فردی بدکاره نشان می دهند. این فیلم ضد ایرانی باعث بر انگیختن خشم بسیاری از ایرانیان شد و یاس هم یکی از این دسته افراد وطن پرست بود.

این عامل باعث شد که او آهنگی در وصف کشورش بنویسد و از هویت و سرزمین خود دفاع کند. از همین رو می توان آهنگ هویت من یاس را به نوعی دیس به فیلم ۳۰۰ دانست. در بخش های بعدی به موضوعات دیگری در ارتباط با این خواننده محبوب و مردمی می پردازیم، از همین رو با ما همراه باشید و قسمت های دیگر را از دست ندهید.

عکس های یاس

تا اینجا با یاس خواننده معروف زیرزمینی سبک رپ آشنا شدید و برخی از آهنگ های او را با هم مورد بررسی قرار داده ایم. یاس از آنجایی که خواننده محبوبی در ایران می باشد با بازیگران و سلبریتی های دیگری عکس های فراوانی دارد. به همین خاطر شاید دوست داشته باشید که عکس های بیشتری از او مشاهده کنید. از همین رو شما می توانید با مراجعه به موتور جستجوگر مدنظر خود و سرچ کردن اسم «یاس» تصاویر بیشتری از او مشاهده کنید. اما باید اضافه کرد که بهترین راه مشاهده عکس هایی از این خواننده معروف پیج شخصی او در اینستاگرام می باشد.

کلیپ و موزیک ویدئو های او

کلیپ و موزیک ویدئو های او

در بخش قبل به بهترین راه پیدا کردن عکس های یاس پرداختیم، اما شاید شما علاقه به دیدن ویدئو های او دارید. از همین رو شما می توانید به یوتیوب و آپارات مراجعه کنید و موزیک ویدئو، مصاحبه و دیگر فیلم هایی که او در آن ها حضور دارد را مشاهده کنید.

درآمد یاس از کجاست؟

بسیاری از افراد برایشان سوال است که درآمد خوانندگان زیرزمینی ای مانند یاس که از مجوز برخوردار نیستند، از کجا کسب درآمد می کنند؟ در ارتباط با خوانندگان زیرزمینی باید گفت که روش کسب درآمد آن ها به چندین روش مختلف تقسیم می شود. بسیاری از خوانندگان زیرزمینی که در خارج از کشور زندگی می کنند با تبلیغ و یا مدیریت سایت های بت و شرط بندی به کسب درآمد مناسبی می پردازند. اما از آنجایی که این کار در ایران غیر قانونی می باشد و به واسطه آن کلاه برداری های فراوانی انجام می شود، این رپر ها توسط افراد و رپر ها دیگر مورد انتقاد فراوان قرار می گیرند و همان طور که مشخص است یاس در این دسته از خوانندگان زیرزمینی قرار ندارد.

یکی از روش های کسب درآمد که در بین خوانندگان زیرزمینی بسیار رواج داشته و دارد، همکاری های پولی می باشد. این به طوری است که برای همکاری و همخوانی با خواننده دیگری مقدار مشخصی پول دریافت می کنند. بر اساس شواهد یاس تا به حال فیت یا همان همکاری پولی داشته است و این یکی از روش های کسب درآمد او می باشد. از دیگر روش های کسب درآمد در سبک رپ و همچنین دیگر سبک ها فروش بیت یا متن آهنگ می باشد و به نظر می رسد که یاس در گذشته از این روش هم کسب درآمد می کرده است. برای درک بهتر از درآمد رپر ها از این لینک کمک بگیریدد

اصلی ترین راه کسب درآمد او

تا به اینجا به راه هایی که یاس در گذشته با استفاده از آن ها کسب درآمد می کرده است پرداخته ایم. اما حال به مهم ترین روش کسب درآمد او می پردازیم. مهم ترین روش کسب درآمد یاس را می توان اسپانسر های او دانست. این خواننده محبوب از اسپانسر هایی برخوردار است و برای کسب درآمد به تبلیغ آن‌ ها می پردازد. رادیو جوان یکی از بزرگ ترین اسپانسر های او می باشد و یاس در کاور آهنگ‌ ها و همچنین موزیک ویدئو ها به تبلیغ آن می ‌پردازد. همچنین پیش فروش ترک‌ های یاس و همچنین برگزاری کنسرت‌ یکی از روش ‌های کسب درآمد او می ‌باشد.

دانلود آهنگ یاس

دانلود آهنگ یاس

همان طور که در بخش های قبل متوجه شدید یاس تا به امروز آهنگ های ماندگار و زیبای فراوانی تولید کرده است. آهنگ هایی مثل آهنگ بغض یعنی یاس که در قسمت های قبل فرصت نشد به آن ها بپردازیم از علاقه مندان فراوانی برخوردار می باشد و بسیاری از افراد دوست دارند این آهنگ را دانلود و سپس گوش کنند. همچنین می توان آهنگ تمومش کن یاس را هم می توان مثال زد، اما اگر بخواهیم آهنگ های ماندگار او را تک تک نام ببریم، یک مقاله طولانی خواهیم داشت. اما شاید برایتان سوال شده باشد که بهترین راه دانلود و گوش دادن آهنگ های یاس چیست؟

در ابتدا باید گفت که بهترین راه برای دانلود آهنگ با آسان ترین راه متفاوت است. در ابتدا به روش آسان آن می پردازیم. شما می توانید با ورود به موتور جستجوگر گوگل برای مثال بنویسید دانلود « آهنگ نامه ای به فرزند یاس » و سپس با وارد شدن به یکی سایت های نمایان شده در گوگل به دانلود آهنگ بپردازید و سپس از گوش دادن به آن لذت ببرید.

اما بهترین راه گوش دادن به آهنگ های یاس ورود به پلتفرم هایی مانند اسپاتیفای و ساوند کلود می باشد. اما چرا؟ شما برای مثال در ساوند کلود به دانلود آهنگ باید بتونیم یاس می پردازید و به آن گوش می دهید. این کار شما باعث می شود که خواننده مدنظر بر اساس میزان بازدیدها مقداری درآمد کسب کند و به نوعی حمایت از خوانندگان و آرتیست ها محسوب می شود. پس از امروز از این پلتفرم ها استفاده کنید و از یاس حمایت کنید.

اینستاگرام یاس

تا به اینجا به طور کامل با رپر معروف ایرانی، یاس آشنا شدیم. حال وقت آن است که اینستاگرام یاس را مقداری مورد بررسی قرار دهیم. یاس مانند هر خواننده معروف و حرفه ای از شبکه های اجتماعی در راستای حرفه خود استفاده می کند. او در پیج شخصی خود به عنوان پل ارتباطی اش با مخاطبان خود استفاده می کند و آن ها را از برخی مسائل آگاه می کند. مسائلی مانند تاریخ انتشار آهنگ هایش، کنسرت هایش در مکان های مختلف و …

یکی از مهم ترین خبرهایی که او در اینستاگرام خود منتشر کرد، همکاری دوباره او با رضا پیشرو و خواننده معروف آمریکایی «تک ناین» بود. او سال ها پیش یک بار با این خواننده آمریکایی در آهنگی به نام «صدای اتحاد» همخوانی داشت و این آهنگ با واکنش های بسیار خوبی همراه بود. همکاری مجدد او هم با تک ناین و رضا پیشرو یکی از مهم ترین خبر های چند وقت اخیر در رپ فارسی بود.

یاس علاوه بر مسائل کاری عکس هایی از خود با دوستانش یا به تنهایی منتشر می کند و حال هوای خود را با مخاطبان خود به اشتراک می گذارد. آن طور که به نظر می رسد یاس تنها در شبکه اجتماعی اینستاگرام و توییتر فعالیت دارد و بیشتر کانال های تلگرام یاس جعلی یا به صورت فن پیج می باشند.

یاس علاوه بر دنیای واقعا در اینستاگرام هم از طرفداران زیادی برخوردار می باشد و دنبال کنندگان او به بیش از ۶.۵ میلیون نفر می رسند. این میزان دنبال کننده او باعث شده که او در لیست پر طرفدار ترین سلبریتی های ایران نیز قرار داشته باشد.

سوالات متداول

سوالات متداول

یاس در کجا به دنیا آمد؟

او در در شهرستان تالش استان گیلان به دنیا آمد.

یاس مجاز است یا غیر مجاز؟

او مدتی از مجوز برخوردار بود، اما به طور کلی غیر مجاز می باشد.

یاسر هم اکنون در کجا ساکن می باشد؟

او هم اکنون در خارج از کشور به سر می برد.

اولین آهنگ یاس چه نام دارد؟

اولین آهنگ او بم نام داشت.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]