اگر شما هم دلیل انتخاب لقب رپر های ایرانی برایتان جالب است در ادامه این مقاله همراه ما باشید. همانطور که می‌دانید خواننده های رپ در بیشتر نقاط جهان معمولاً از اسم و فامیلی اصلی خود استفاده نمی‌کنند و القاب جدیدی به فامیلی خود اضافه می کند. در این مقاله ما بررسی می کنیم که به چه علت خواننده های رپ فارسی یک لقب دیگر را برای خود انتخاب می‌کند.

لقب رپر های ایرانی چیست؟

لقب رپر های ایرانی چیست؟

اگر شما هم طرفدار سبک موسیقی رپ باشید و خواننده مورد علاقه شما یک رپر باشد می دانید که بسیاری از رپر ها از اسم و فامیلی اصلی خود استفاده نمی کنند آنها معمولاً هنگامی که کار خود را شروع کردند یک لقب جدید برای خود انتخاب کردند آنها برای این انتخاب خود دلیل داشتند در این قسمت ما لیست لقب رپر های ایرانی را برای شما معرفی می کنیم.

هیچکس

شما با لقب هیچکس به یاد پدر رپ فارسی می‌افتید نام اصلی هیچکس سروش لشکری می باشد زمانی که تصمیم گرفت یک رپر شود اسم و فامیلی خود را عوض کرده و لقب هیچکس را برای خود انتخاب کرده است امروزه او را به عنوان پدر رپ فارسی می‌شناسیم.

اوج

رپر معروف ایرانی که نام اصلی او علی ناصری می باشد او نیز یکی از رپرهای ایرانی است که در ابتدای کار خود لقب اوج را برای خود انتخاب کرده است. چرا که عقیده دارد او با موسیقی رپ فارسی می تواند اوج بگیرد.

هیدن لقب رپر های ایرانی از آن کدام رپر است؟

هیدن یک رپر بسیار معروف ایرانی می باشد که در ایران و در جهان طرفداران خاص خودش را دارد نام اصلی هیدن، مهراد مستوفی راد می باشد که او هنگامی که به سبک موسیقی رپ وارد شد لقب هیدن را برای خود برگزید.

یاس

یکی از اولین و قدیمی ترین رپر های ایرانی یاس می باشد شعرهای او به دلیل مضمون اجتماعی سیاسی که دارد در بین طرفداران حسابی محبوب می باشد نام اصلی او یاسر بختیاری می‌باشد که او لقب یاس را برای خود انتخاب کرده است.

سیجل

سیجل یکی از رپرهای معروف ایرانی می باشد که اکنون در خارج از ایران ساکن است نام اصلی سیجل سیاوش جلالی می باشد برخی از رپرهای ایرانی ترکیبی از اسم و فامیلی اصلی خود را به‌عنوان لقب برای خود انتخاب کردند تا گفتن آن برای طرفداران راحت‌تر باشد.

جی جی

جی جی نیز یکی از معروف ترین رپر های ایرانی می باشد که اکنون در ایران ساکن نیست و در خارج از ایران به سر می برد او نیز ترکیبی از فامیلی خود را به عنوان لقب انتخاب کرده است اسم و فامیلی اصلی او علیرضا جزایری است.

تهی

تهی نیز نام دیگر رپر معروف ایرانی می باشد تهی ابتدا کار خود را در ایران به صورت زیرزمینی شروع کرد و بعد از معروفیت از ایران رفت او در آمریکا ساکن می باشد نام اصلی او سید حسین موسوی است که لقب تهی را برای خود برگزید.

تتلو که لقب رپر های ایرانی است به چه علت انتخاب شده است؟

تتلو یکی از پرحاشیه‌ترین خواننده این روزها می باشد زمانی که کار خود را شروع کرد اسم اصلی خود که امیرحسین مقصودلو بود را تغییر داد و لقب تتلو را برای خود برگزید یکی از عللی که او این کار را می کند برای اینکه اسم و فامیل آنها بسیار طولانی است و برای طرفداران حفظ کردن آن سخت است.

قاف

رپر معروف ایرانی قاف که بین طرفداران محبوب و مشهور می باشد زمانی که اول آهنگ خود را منتشر کرد لقب قاف را برای خود برگزید نام اصلی او علی قاسمی باشد شاید لقب او حرف اول فامیلی او است.

حصین

یکی از معروف ترین و مشهور ترین رپر های ایرانی می باشد او در ابتدای فعالیت خود اسم حسین رحمتی را عوض کرده و لقب ابلیس را برای خود انتخاب کرد اما پس از مدتی لقب ابلیس را نیز تغییر داده و حصین را برای خود انتخاب کرد.

کدام یک از لقب رپر های ایرانی عوض شده است؟

کدام یک از لقب رپر های ایرانی عوض شده است؟

زمانی که رپرها کار خود را در موسیقی رپ شروع کردند ممکن است تاکنون چندین لقب مختلف برای خود انتخاب کرده باشند. بیشتر رپر های دنیا در ابتدای شروع کار خود برای این که اسم آنها در ذهن طرفداران بهتر باقی بماند از گفتن نام اصلی و فامیلی خود صرف نظر کرده و برای خود یک لقب جدید انتخاب کردند بعضی از این لقب ها ممکن است با اسم و فامیلی آنها هیچ ارتباطی نداشته باشد اما بعضی از لقب ها ممکن است برگرفته از اسم و فامیلی اصلی خواننده باشد مثلاً لقب سیجل برگرفته از اسم سیاوش جلالی است. اما بعضی از رپرهای ایرانی مدتی را با یک لقب فعالیت کردند اما پس از مدتی تصمیم گرفتند لقب قبلی خود را عوض کنند و ما در این قسمت به رپرهای اشاره می کنیم که لقب خود را پس از مدتی عوض کردند. حسین رحمتی یکی از معروف ترین رپر های ایرانی می باشد که کار خود را با لقب ابلیس شروع کرد اما پس از مدتی تصمیم گرفت این لقب را به حصین تغییر بدهد. رپر بعدی محمدرضا ناصری آزاد می باشد که در ابتدای کار خود لقب ۳pac را برای خود انتخاب کرد اما پس از مدتی تصمیم گرفت این لقب را به هیچکس تغییر دهد امروز هیچکس را به عنوان پدر را به فارسی می شناسیم. گروه زدبازی که از بزرگترین گروه‌های رپ ایرانی می باشد که در ایران و خارج از ایران طرفداران خاص خودش را دارد این گروه در ابتدا با نام زد بازی فعالیت‌های خود را انجام می‌دهد اما پس از مدتی تصمیم گرفت که لقب خود را به بزرگ تغییر دهد گروه دونفره رجز که سینا ساعی و سینا مافی دو خواننده رپ این گروه بودند به تازگی اسم گروه خود را به تیک تاک تغییر دادند.

دلیل انتخاب القاب رپر های ایرانی چیست؟

یکی از دلایلی که معمولا رپرها اسم و فامیلی اصلی خود را تغییر می‌دهند و یک لقب متفاوت برای خود انتخاب می‌کنند این است که آنها دوست دارند اسم آنها به راحتی در ذهن طرفدارانشان بماند و ممکن است بعضی از اسم‌های آنها سخت باشد و سخت در ذهن طرفداران بماند اما القاب راحتی مثل تتلو یا جی جی یا سیجل به راحتی در دهان می چرخد و در ذهن طرفدار باقی می ماند. بنابراین کسی که بخواهد در سبک موسیقی رپ فعالیت بکند اولین لازمه آن داشتن یک لقب می باشد ممکن است بعضی از القابی که رپرها برای خود انتخاب می‌کند. هیچ مفهوم و معنی خاصی نداشته باشد و تنها از ادغام اسم و فامیلی اصلی آن ها به وجود آمده باشد مثل سیجل یا جی جی یا تتلو و یا تهی ممکن است برخی از آنها یک مفهوم تازه نیز داشته باشد مثلاً لقب خلسه که معنی جدیدی می‌دهد.

مقایسه لقب رپر های ایرانی با رپر های برتر جهان

مقایسه لقب رپر های ایرانی با رپر های برتر جهان

همانطور که می دانید موسیقی رپ ابتدا در آمریکا آغاز شده و در واقع یک موسیقی اعتراضی بوده است سپس این موسیقی گسترش پیدا کرده و به شکل های امروزی تبدیل شده است رپر های معروف جهان امینم و همچنین توپاک می‌باشند و رپر های برتر جهان کمتر برای خود القابی انتخاب می‌کنند که با اسم و فامیلی اصلی آنها مطابقت نداشته باشند اما رپرهای ایرانی زمانی که کار خود را شروع می‌کنند ابتدا برای خود یک لقب انتخاب می‌کنند که لقب ممکن است هیچ ارتباطی به اسم و فامیلی آنها نداشته باشد و صرفاً یک لقب بی‌معنی باشد مثل جی جی. این لقب به آنها کمک می کند راحت تر در ذهن طرفداران جا بگیرند همچنین به دلیل غیرمجاز بودن بعضی از موسیقی ها در ایران این رپر های ایرانی دوست دارند کمتر اسم اصلی آنها شناخته شود. بسیاری از آنها امروزه به صورت زیرزمینی کار می‌کنند اما عده‌ای دیگر نیز وقتی که فعالیت خود را در ایران شروع کردند و پس از آن به خارج از کشور مهاجرت کردند کسانی مثل تتلو، حسین تهی، سیجل، خلسه و دیگر رپرهای ایرانی اما آنها لقب خود را تغییر نداده و از همان لقب های قبلی استفاده کردند اما بعضی از رپرهای ایرانی پس از مدتی تصمیم گرفتند لقب قبلی خود را عوض کرده و یک لقب جدید برای خود انتخاب کردند رپر های معروف جهانی به ندرت برای خود لقبی انتخاب می‌کنند آنها همچنان با اسم و فامیلی اصلی خود فعالیت می‌کند همچنین کمتر اتفاق می‌افتد که رپر جهانی لقب خود را تغییر بدهد. یکی از معروف ترین رپر های جهان به اسم امینم که تنها خواننده رپر می‌باشد که آهنگ او برنده جایزه اسکار شده است به او لقب پدر رپ جهان را دادند به دلیل تاثیری که بر روی موسیقی رپ گذاشته است و بسیاری از جوانان از موسیقی او الهام گرفته‌اند. یکی دیگر از معروف ترین و ثروتمندترین روش های جهان که میزان ثروت او به چند میلیارد دلار می رسد، شان کوری می باشد. ما این رپر پرطرفدار را با لقب جی زی می‌شناسیم و در ابتدای شروع کارش برای خود این لقب را انتخاب کرده است و تا اکنون در این لقب تغییری ایجاد نکرده است و همچنان لقب او جی زی می باشد.

سوالات متداول

سولات متداول

لقب حصین در ابتدای شروع کار چه بوده است؟

ابتدا لقب ابلیس را برای خود برگزیده بود اما پس از مدتی این لقب را به حصین تغییر داد.

لقب رپر معروف سیجل چه مفهومی دارد؟

این لقب مفهوم خاصی ندارد و تنها ترکیب اسم و فامیلی اصلی سیجل می‌باشد.

امیرحسین مقصودلو در هنگام شروع کار موسیقی چه لقبی را برای خود برگزیده است؟

امیرحسین مقصودلو برای خود لقب تتلو را برگزیده است طرفداران او نیز تتلیتی نامیده می شوند.

یکی از دلایلی که سبب می‌شود رپرها لقب برای خود انتخاب کنند چیست؟

آن‌ها برای این که اسمشان راحت تر در ذهن طرفداران باقی بماند برای خود لقب انتخاب می‌کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]