ارز دیجیتال چین عملکردی مانند دیگر ارز های دیجیتالی دارد. چین، از بزرگ ترین کشور های دنیا است و مسلما این کشور برای رونق اقتصادی خود، ارز های متفاوتی را تولید کرده است. آن چه مسلم است، ارز های دیجیتال چین توانسته اند تحول بزرگی را در دنیای ارز های دیجیتالی نمایان کنند. البته این کشور محدودیت های بسیاری در رابطه با این گونه ارز ها و روش ماینینگ کردن آن ها اعمال کرده است. در ادامه در مورد انواع ارز های دیجیتال چین صحبت خواهیم کرد و به سوال “ارز دیجیتال چین چه نام دارد” پاسخ خواهیم داد.

ارز دیجیتال چین چیست

ارز دیجیتال چین چیست؟

ارز های دیجیتال به تازگی توانسته اند جایگاه قابل ملاحظه ای را در زندگی مردم داشته باشند. استقبال بیش از اندازه از این دسته از ارز ها، کشور ها را ترغیب ساخته است تا به صورت مستقل بتوانند ارز های دیجیتال مخصوص کشور خود را عرضه کنند. چین از بزرگ ترین قدرت های جهانی است که به تازگی با انتشار خبر “ارز دیجیتال چین در راه است” دنیا را شگفت زده کرد. لازم به ذکر است که ارز ها به طور کلی شامل دو دسته می شوند.

ارز هایی که در میان مردم رایج است و اکثریت با آن ها آشنایی دارند، ارز های دیجیتال غیر قابل کنترل هستند. مانند ارز های بیت کوین، اتریوم و … این ارز ها با نام های کریپتوکارنسی ها و رمز ارز نیز شناخته می شوند. تحت کنترل هیچ سازمانی نیستند و ارزش بالای آن ها، سرمایه گذاران بسیاری را به سویشان روانه کرده است. از دیگر دسته ارز های دیجیتال، ارز هایی همچون وب مانی و پی پال هستند. این دسته بر خلاف دسته اول، به طور کامل تحت کنترل است و به صورت مستقل توانایی فعالیت ندارند.

چین به دلیل تحقق آینده اقتصادی قدرت مند برای خود، تصمیم گرفته است تا ارز های دیجیتال مخصوص به خود را عرضه نماید. این ارز ها از بلوک های متعددی پشتیبانی می کنند که امکان کنترل کردن و دست کاری در آن ها را به صفر می رساند. همچنین با استفاده از فناوری توسعه یافته بلاک چین در آن ها، سعی شده است تا به شیوه ای موثر تحریم ها را تا حد امکان کم تر کنند. هدف تولید این ارز ها را نیز می توان کم تر کردن مبادلات دلاری در میان کشور ها دانست. این ارز ها تا حد چشم گیری در اقتصاد این کشور تاثیر مثبت خواهند داشت و برای توسعه زیر ساخت های کشور چین امری ضروری به حساب می آیند. کشور چین ارز های مختلفی را عرضه کرده است که می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • ارز دیجیتال چین لینک
 • ارز دیجیتالی وی چین
 • ارز دیجیتال چین یوان
 • ارز دیجیتال ترون
 • ارز دیجیتال نئو

قیمت ارز دیجیتال چین

رمز ارز ها یا کریپتوکارنسی ها مانند دیگر ارز های رایج ارزش یکسانی ندارند و به صورت روزانه در قیمت آن ها تغییراتی ایجاد می شود. از شناخته شده ترین رمز ارز های متعلق به کشور چین، چین لینک می باشد. این ارز تا سال ۱۳۹۶ از ارزش بالایی برخوردار نبود و با قیمتی بیشتر از نیم دلار قابلیت معامله نداشت. اما پس از آن و با شناخته شدن بیشترش توسعه یافت و در ابتدای سال ۱۳۹۹ توانست با قیمت بالایی معامله شود.

سال ۱۳۹۹ سالی پر از تغییر در قیمت های ارز های دیجیتالی بود و این تغییرات توانست ارز چین لینک را به قیمت حدود ۳۴ دلار برساند. با این حال این ارز تنها برای مدتی در اوج خود قرار داشت و هم اکنون با ارزش حدود ۲۷ دلار معامله می شود. لازم به ذکر است که با وجود این که می توان یک میلیارد ارز چین لینک را استخراج کرد، اما تنها ۴۰۷ میلیون رمز ارز در گردش می باشد.

از دیگر رمز ارز های شناخته شده چینی، وی چین می باشد. این ارز با این که از نظر محبوبیت و شناخته شدن پس از چین لینک قرار دارد، اما ارزش بالایی را تجربه نکرده است. از ۸۶ میلیارد ارزی که استخراج شده است تنها ۶۴ میلیارد آن در گردش است و مورد معامله قرار می گیرد. این ارز در سال ۱۳۹۶ در اوج خود قرار داشته و ارزشی حدود هشت دلار را تجربه کرده است. پس از آن با افت شدیدی مواجه شد. به طوری که هم اکنون ارزشی به اندازه نیم دلار را به خود اختصاص داده است.

قیمت ارز دیجیتال چین

ارز دیجیتال چین لینک چیست؟

سوال ” ارز دیجیتال چین لینک چیست؟ ” از مهم ترین سوالات در مورد ارز های دیجیتالی می باشد. برای پاسخ، باید ذکر کرد که ارز چین لینک را می توان به عنوان شناخته شده ترین ارز چینی نام برد. این ارز یکی از ارز ها بر پایه اتریوم می باشد. همان طور که می دانید بیت کوین نخستین رمز ارزی بود که در دسترس قرار گرفت. پس از آن، اتریوم توانست در دومین جایگاه ارز های دیجیتالی قرار بگیرد. ارز چین لینک نیز بر پایه اتریوم عرضه شد و بستر قرارداد های هوشمند می باشد. در واقع هدف از ایجاد چین لینک، رفع نواقص قرارداد های هوشمندی بود که در اتریوم به چشم می خورد. بلاک چین هایی که در ارز های دیجیتال کاربرد دارند، اجازه ارتباط ارز ها با یکدیگر را نمی دهند. اما ارز چین لینک این امکان را برای کاربران فراهم کرده و علاوه بر این، قرارداد هایش را با امنیت بالا ارائه می دهد. از مزیت قرارداد های هوشمند چین لینک می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • استفاده از فناوری بلاک چین امن و قوی
 • ثابت بودن قرارداد ها و جلوگیری از تغییر آن
 • استفاده از سیستم رمز نگاری برای اتصال قرارداد ها به اطلاعات داده ها

ارز دیجیتال چین یوان

کریپتوکارنسی ها مزیت های فوق العاده ای دارند که برای توسعه اقتصادی کشور ها می تواند بسیار سود آور باشد. از این جهت اغلب کشور ها برای آینده زیر بنای اقتصادی کشورشان اقدام به ایجاد رمز ارز های اختصاصی کرده اند. چین از کشور های پیشگام برای عرضه رمز ارز مخصوص خود است. در این راستا موچانگ چون که سمت قائم مقام بانک خلق چین را دارد، اظهار کرد که در پنج سال گذشته اقدام به ایجاد ارز دیجیتال چین کرده اند.

با این که زمان عرضه ارز دیجیتال چین به طور دقیق مشخص نیست اما احتمالا  در سال آینده این رمز ارز آماده عرضه باشد. طبق اظهارات وی، به احتمال زیاد اسم ارز دیجیتال چین هم نام با نام پول رسمی این کشور، یعنی یوان، است و در یک بستر دو لایه ارائه خواهد شد. که بانک خلق چین و بانک های تجاری چین، به ترتیب بستر اول و دوم این رمز ارز می باشند. وی این ارز را ارزی مفید و سود آور برای اقتصاد کشور چین و خرده فروشان عنوان کرد.

ارز دیجیتال چین لینک مال کدام کشور است؟

همان طور که از نام این ارز مشخص است، عده ای تصور می کنند که این ارز به کشور چین تعلق دارد. اما باید ذکر کرد که این رمز ارز توسط طراحان ارز اتریوم طراحی و عرضه شده است و به هیچ کشور خاصی تعلق ندارد. این ارز بستر قرارداد های هوشمند است و عملکرد آن، همانند یک پل در میان دنیای حقیقی و بلاک چین ها می باشد. این ارز از یک شبکه امن تشکیل شده است که امکان دست کاری در آن وجود ندارد. همچنین ورودی و خروجی های قابل اعتماد و معتبر را نیز برای کاربرانش فراهم کرده است.

ارز دیجیتال چین یوان

ارز دیجیتال چین ترون

چین از جمله کشور هایی است که به انتشار یک نوع رمز ارز راضی نشد و چندین رمز ارز متعلق به خود دارد. از دیگر ارز های دیجیتال کشور چین می توان به رمز ارز ترون اشاره کرد. ترون عملکردی مشابه با اتریوم دارد و بستر پلتفرمی آن برای قرارداد های هوشمند بسیار مناسب می باشد. جاستین سان را به عنوان خالق ترون می شناسند. وی تاکنون توانسته است این پلتفرم را به نوعی عرضه کند که توانایی پشتیبانی از دو هزار تراکنش در هر ثانیه را داشته باشد. نکته لازم به ذکر این است که کارمزد هر تراکنش به قدری کم است که می توان آن را صفر دانست.

مزایای ترون چیست؟

ترون علاوه بر پشتیبانی از قرارداد های هوشمند، مزیت دیگری نیز دارد که او را به یک ارز دیجیتال منحصر به فرد تبدیل کرده است. این رمز ارز، توکن های فراوانی را ساپورت می کند که علاوه بر ایمن بودن آن ها، بسیار کاربردی نیز هستند. توکن های سان، دایس، لایو و بیت تورنت از نمونه توکن های قابل عرضه ترون می باشند. تاکنون ۷۱ میلیارد از این ارز انتشار یافته و هم اکنون با قیمت ۰.۰۵ دلار در گردش می باشد. نکته ای که باید در سرمایه گذاری این ارز به آن توجه نمود این است که، کلاهبرداری در این رمز ارز مانند سایر پلتفرم های قراداد هوشمند وجود دارد و در هنگام خرید و فروش آن باید دقت کرد که در دام کلاهبرداران گیر نیفتید.

نام ارز دیجیتال چین

همان طور که ذکر شد، ارز های دیجیتالی بسیاری به عنوان ارز دیجیتال چین فعالیت می کنند. که مهم ترین آن ها چین لینک است. پس از آن با ارز هایی مانند ارز یوان و ترون آشنا شدید. اکثر این کریپتوکارنسی های چینی را افرادی که اصالتی چینی داشته اند ایجاد کرده اند. اما ارز یوان متعلق به دولت چین بوده و یک ارز دولتی به حساب می آید. اکنون یکی دیگر از رمز ارز های مهم چینی را معرفی می کنیم که با نام ارز دیجیتال نئو شناخته می شود. این ارز از سال ۲۰۱۴ عرضه پیدا کرد و هفت سال از انتشار آن می گذرد. تفاوتی که این ارز با دیگر رمز ارز های چین دارد، این است که تنها قرارداد های  هوشمند را پشتیبانی نمی کند، بلکه پلتفرمی برای اقتصاد هوشمند است‌. به طور ساده تر می توان ذکر کرد که تمام دارایی های فرد سرمایه گذار اعم از ماشین، خانه و … توانایی ثبت بر روی بلاک چین ارز نئو را دارند و تمام دارایی ها و سپرده گذاری ها به صورت کاملا دیجیتالی ثبت می شوند.

آینده ارز دیجیتال چین لینک

آینده ارز دیجیتال چین لینک چگونه پیش بینی می شود؟

تاریخچه ارز دیجیتال چین لینک به سال ۲۰۱۴ باز می گردد. در آن سال وایت پیپر های این ارز منتشر شد که هدف آن ارائه فناوری توسعه یافته در قرارداد های هوشمند ذکر شده بود. این قرارداد پس از این که توسط سه نفر از اعضای رده بالا تایید و امضا شد، در نهایت در سال ۲۰۱۷ به صورت رسمی انتشار یافت. ارزش این رمز ارز تا سال ۲۰۲۰ چندان دچار تغییر نشد. اما در سال ۲۰۲۰ با افزایش قیمت ارز هایی مانند بیت کوین و اتریوم، این ارز نیز با رشد فوق العاده ای مواجه شد. ارز چین لینک در ابتدای سال ۲۰۲۰، ارزشی حدود ۵ دلار داشت.

پس از گذشت مدتی به طور ناگهانی به قیمت ۸.۶۶ دلار صعود کرد. با این که عده ای این قیمت را اوج رشد چین لینک می دانستند، اما این ارز تا ارزش ۱۳ دلار را نیز تجربه کرده است. در اوایل سال ۲۰۲۱ این ارز به ۳۴ دلار رسید. با این وجود، ارزش تمام رمز ارز های دیجیتالی تابعی از ارز بیت کوین می باشد. پس در نتیجه با سقوط و صعود در ارزش بیت کوین، ارزش ارز های دیگر نیز دچار تغییر می شوند.

هم اکنون این ارز با قیمت ۲۷.۵۲ دلار معامله می شود و دهمین جایگاه رتبه بندی ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده است. این ارز از ارز های معتبر و شناخته شده است و آینده روشنی دارد. پس در نتیجه خرید ارز دیجیتال چین لینک، می تواند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری های بلند مدت باشد. نحوه خرید ارز دیجیتال چین لینک نیز مانند دیگر کریپتوکارنسی ها از طریق صرافی های معتبر ارز های دیجیتالی صورت می گیرد و هیچ تفاوتی با دیگر رمز ارز ها ندارد.

مهمترین ارز دیجیتال چین کدام است؟

ارز های دیجیتال چینی در میان مردم کشور ایران بسیار رایج هستند. دلیل محبوبیت این گونه ارز ها نیز، این است که هیچ پول و دارایی وارد حساب های بانکی نمی شود و همین امر سبب شده است که بتوان به راحتی تحریم های آمریکا را دور زد. ارز دیجیتال ترون در جایگاه ویژه ای نزد ایرانیان قرار دارد. اما می توان مهم ترین کریپتوکارنسی چینی را ارز یوان عنوان کرد. این ارز در آینده ای نه چندان دور وارد بازار ارز های دیجیتالی می شود و یک ارز دولتی می باشد.

مزایای مهم این ارز

از مزیت های این ارز ملی دیجیتال چین، می توان به این مورد اشاره کرد که قابلیت رهگیری در آن صفر است و در دور زدن تحریم ها نقش اساسی دارد. گفته می شود که این ارز متعلق به بازار خرده فروشی چین است و چین با استفاده از این ارز به راحتی می تواند با دیگر کشور ها معامله انجام دهد. از دیگر رمز ارز های کشور چین، وی چین و چین لینک است که آن ها نیز به دلیل شناخته شدنشان از ارزش بالایی برخوردار هستند. لازم به ذکر است که از نظر قیمتی، می توان چین لینک را بالاتر از رمز ارز های دیگر این کشور دانست. به طور خلاصه می توان گفت که ارز های یوان و چین لینک از بهترین ارز دیجیتال چین می باشند.

ارز دیجیتال وی چین

ارز دیجیتال وی چین

ممکن است نام ارز وی چین را شنیده باشید و سوال “ارز دیجیتال وی چین چیست” ذهنتان را مشغول کرده باشد. برای پاسخ باید ذکر کنیم که کشور چین برای این که بتواند اکوسیستمی تاسیس کند تا در آن بدون این که بخواهیم به مرکز خاصی اعتماد کنیم، به معامله و کسب و کار بپردازیم، شرکتی ایجاد کرد که ارز دیجیتال وی چین را عرضه نماید. این ارز از دیگر ارز های شناخته شده چینی است و کاربرد چشم گیری در صنایع دارو، صنایع غذایی و کشاورزی دارد. از این رمز ارز برای معامله کالا های لوکس و گران قیمت نیز استفاده می شود. بزرگ ترین مزیت این ارز دیجیتال چین این است می توان با استفاده از آن کالا ها را رهگیری نمود.

وی چین این اقدام را مدیون تراشه های هوشمند و بلاک چینی است در ایجاد آن مورد استفاده قرار گرفته است. با استفاده از این تراشه های هوشمند، می توان به وسیله QR کد ها، کالا را رهگیری کرد. مزیت دیگر این رمز ارز، توکن های آن می باشد. VEN نخستین توکنی بود که این ارز دیجیتال چین ارائه داد. پس از استقبال از این ارز، تصمیم گرفته شد که توکن جدیدی به نام VET را ارائه دهند. این ارز در سال ۱۳۹۶ در اوج رشد خود قرار گرفت و با ارزش هشت دلار معامله می شد.

اما پس از آن سال افت شدیدی پیدا کرد. به طوری که با افزایش قیمت ارز های دیجیتالی در سال ۱۳۹۹، ارزش ارز دیجیتال چین نیز تغییر کرد ک  می توان ارزش آن را هم اکنون قیمتی حدود ۰.۰۸۲ دلار عنوان کرد. اگر به نمودار تکنیکال و تحلیل های قیمتی این ارز توجه کنیم در می یابیم که کف سازی این ارز حدود ۰.۰۱ است. از این جهت می توان آن را به عنوان یک ارز محبوب معرفی کرد. لازم به ذکر است که این ارز نیز مانند دیگر کریپتوکارنسی ها از قواعد خاص خود پیروی می کند. که موارد زیر از جمله این قواعد می باشد.

 1. امکان اتصال به سیستم ها با استفاده از پروتکل های باز
 2. سیستم منعطف و استاندارد
 3. توسعه و پیشرفت در کوتاه ترین زمان
 4. چند لایه بودن معماری آن در عین همبستگی و پیوستگی
 5. ارز دیجیتال بلاک چین

اگر از علاقه مندان به ارز های دیجیتالی باشید قطعا با نام تکنولوژی بلاک چین رو به رو شده اید. بلاک چین در واقع اصلی ترین فناوری است که برای ارائه ارز های دیجیتالی گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. در ارز های دیجیتال چین نیز از فناوری توسعه یافته بلاک چین استفاده شده است. پس در ادامه به تعریف جامعی از بلاک چین می پردازیم.

مفهوم بلاک چین چیست؟

به طور کلی بلاکچین از ترکیب دو واژه انگلیسی block و chain تشکیل شده است. که به ترتیب به معنای بلوک و زنجیره می باشند. پس معنای فارسی کلمه بلاک چین، زنجیره بلوک یا بلوک های زنجیره ای است. بلوک ها دربلاک چین، مخزن حفاظت از اطلاعات تراکنش ها می باشند. به طور ساده تر می توان عنوان کرد که، هنگام معامله و خرید ارز دیجیتال چین یا هر رمز ارز دیگری، اطلاعات این معامله به صورت کاملا سری در بلوک ها ذخیره می شوند. این اطلاعات به هیچ عنوان قابل تغییر یا دستکاری نیستند و به صورت دائمی در بلوک ها محافظت می شوند.

پس در نتیجه، بلاک چین مجموعه کلی از ذخیره اطلاعات معاملات کریپتوکارنسی ها می باشد. می توان بلاک چین را مانند تصاویر کپی شده دانست. اگر نسخه اصلی عکس از بین برود، اطلاعات در عکس های کپی شده موجود می باشد. عکس های کپی شده عملکردی مشابه با بلاک چین دارند. تاریخچه احداث بلاک چین ها به زمان انتشار ارز بیت کوین باز می گردد. در آن زمان دفاتر توزیع شده، مسئول راه اندازی این فناوری بودند. اما با پیشرفته تر شدن فضای کریپتوکارنسی ها، راه اندازی بلاک چین نیز کاملا دیجیتالی شد. لازم به ذکر است که از بلاک چین تنها برای محافطت کردن از اطلاعات رمز ارز ها استفاده نمی شود، بلکه برای اطلاعات سری مانند انتخابات ریاست جمهوری نیز از فناوری بلاک چین کمک می گیرند.

ارز دیجیتال دولت چین چیست

ارز دیجیتال دولت چین چیست؟

ممکن است سوال “ارز دیجیتال چین کدام است” ذهن علاقه مندان به ارز های دیجیتالی را درگیر کرده باشد. لذا برای پاسخ به این سوال باید بدانید که در میان تمام ارز هایی که ماهیت چینی دارند، تنها یک ارز است که مستقیما توسط دولت چین عرضه و کنترل می شود. این ارز که از آن با نام ارز دیجیتان یوان نام می برند، رمر ارزی است که قرار است در سال آینده به صورت رسمی انتشار یابد. هدف از عرضه این رمز ارز، توسعه زیر ساخت های اقتصادی کشور چین عنوان شده است.

دولت چین برای این که شهروندانش را به خریدن این ارز ترغیب نماید، در اقدامی حیرت آمیز به پنجاه هزار نفر از شهروندان چینی خود، بسته های حاوی ۲۰۰ ارز یوان را تقدیم کرد. این بسته ها برای نخستین بار در شهر  شنزن توزیع شد و پس از آن در میان شهروندان گوانگدونگ نیز مشاهده گردید. پشتیبانی مالی این رمز ارز کاملا به عهده دولت چین می باشد که توسط بانک خلق چین و بانک های تجاری چین تامین می شود. دولت چین این رمز ارز را پیچیده ترین ارزی معرفی کرد که قابلیت رهگیری دارد. گفته می شود که این ارز در ابتدا تنها در میان شهروندان چینی انتشار می یابد، و پس از آن به صورت یک ارز رسمی در اختیار سایر کشور ها قرار خواهد گرفت.

سوالات متداول

ارز دیجیتال چین لینک مال کدام کشور است؟

ارز چین لینک پلتفرمی در بستر اتریوم می باشد و با توجه به این که توسط تیم طراحان اتریوم ایجاد شده است، به هیچ کشور خاصی مربوط نمی باشد.

ارز دیجیتال اختصاصی دولت چین کدام است؟

این ارز که قرار است در سال ۲۰۲۲ انتشار یابد، یوان نام دارد و کاملا وابسته به دولت چین می باشد.

بلاک چین چیست؟

بلاک چین مجموعه ای از بلوک هایی است که به صورت زنجیره ای اطلاعات تراکنش هر معامله را ذخیره و از آن ها محفاظت می کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]