از آن جایی که ایران از لحاظ موسیقیایی بسیار کشور غنی می باشد می توانیم بگوییم که در زمان شروع رپ در کشور های دیگر کشور ایران به دنبال ساخت چنین سبکی بود. این شاه کار در ایران توسط افرادی چون سندی شاهکار بینش پژوه و یا حسن شماعی زاده پایه ریزی شد و وارد ایران شد و پس از آن اولین رپر های ایران یکی پس از دیگری وارد دنیای رپ فارسی شدند.

لیست عناوین محتوا پنهان
اولین رپر های ایران چه کسانی هستند؟

اولین رپر های ایران چه کسانی هستند؟

اولین رپر های فارسی به طور خلاصه به افراد کاملاً آشنا با این سبک تقسیم می‌ شوند که به صورت کلی رپ را وارد ایران کرده اند. پس از وارد شدن رپ به دنیای موسیقی ایران افراد دیگری توانستند با تغییرات بسیار شدیدی این سبک را در ایران نهادینه کنند و پایه‌ ریزی کنند. در واقع اولین آهنگ هایی که به عنوان رپ در ایران نواخته شد نسبت به آهنگ هایی که الان خوانده می شود بسیار ضعیف است و می‌ توانیم بگوییم که این خاصیت مدرنیته شدن در هر چیز است.

خواننده معروف شماعی زاده

یکی از خواننده هایی که شاید نام آن در این لیست بسیار عجیب باشد حسن شماعی زاده است اما او به عنوان فردی که اولین آهنگ های رپ را خوانده است در ایران شناخته می‌ شود و در این مسیر آهنگ های جالبی را سروده است.

خواننده معروف سندی

سندی از آن دست خواننده هایی می باشد که در زمان آغاز رپ در ایران توانست خارج از ایران آهنگ های انتقادی جالبی را بخواند و در سبک خود آهنگ های بسیار خاص و جالبی را تولید کند.

خواننده معروف یاس

یکی از بهترین خواننده های رپ فارسی که در ایران رپ را به عنوان یک منبع انتقادی نسبت به اجتماع و سیاست در نظر گرفته است یاس می باشد یاس آهنگ های بسیار زیبایی را در این سبک سروده است.

خواننده معروف هیچکس

هیچکس یکی از خوانندگانی که در دنیای رپ در ایران نامش می درخشد و توانسته با آهنگ های خوب خود جایگاه رپ را در ایران بسیار بالا ببرد این خواننده در ایران دارای محبوبیت بسیار زیادی می باشد.

خواننده معروف شاهین نجفی

شاهین نجفی نامی که تمامی علاقه مندان به دنیای پاپ و رپ آن را شنیده اند. این خواننده پر زرق و برق آهنگ های بسیار زیادی را در زمینه رپ و پاپ سروده است و محبوبیت او از لحاظ سیاسی در میان مردم ایران بسیار زیاد است.

خواننده معروف شاهکار بینش پژوه

یکی از خوانندگانی که نام او در دنیای رپ بسیار تعجب آور است شاهکار بینش پژوه می باشد اما او یکی از بنیان‌ گذاران رپ فارسی می باشد و رپ فارسی را وارد ایران کرده است.

خواننده معروف سورنا

علی سورنا یکی دیگر از خوانندگانی که شاید از بنیان‌ گذاران رپ فارسی نباشد اما جزو اولین های آن می باشد. او توانسته در این زمینه بسیار موفق ظاهر شود و با خواندن آهنگ های انتقادی بسیاری توانسته جایگاه رپ را در ایران بهبود ببخشد.

عکس اولین رپر های ایران را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس اولین رپر های ایران را در کجا مشاهده کنیم؟

برای مشاهده عکس های اولین رپر های ایرانی شما می توانید به گوگل مراجعه کرده و با جست و جویی ساده تمامی عکس ها را تماشا کنید. البته با وجود پیشرفت اینترنت راه های بسیاری برای دیدن این عکس ها وجود دارد با توجه به پیشرفت روز افزون اپلیکیشن اینستاگرام شما می توانید با دنبال کردن پیج خواننده ها عکس های آن ها را هر روز به بهترین حالت ممکن تماشا کنید و از آن ها استفاده کنید.

آدرس پیج اینستاگرام اولین رپر های ایران را چگونه پیدا کنیم؟

در حال حاضر پیدا کردن آدرس پیج اینستاگرام رپر های ایرانی که به عنوان بنیان گذاران رپ در دنیای فارسی شناخته می شوند کار بسیار دشواری نیست. شما تنها با سرچ نام این رپر ها در اپلیکیشن اینستاگرام می توانید تمامی اطلاعات شخصی این رپر ها و آهنگ هایی که اکران کرده اند و یا قرار است اجرا کنند را ببینید و با گوش دادن به آن ها از آن ها لذت ببرید.

سبک رپ در چه دهه ای وارد ایران شد؟

رپ در دهه ۶۰ به صورت رسمی وارد ایران شد اما قبل از آن نیز این سبک از خوانندگی در خارج از کشور وجود داشت. اما اگر بخواهیم ورود این سبک را به ایران به طور رسمی بررسی کنیم می توانیم به دهه ۶۰ اشاره کنیم زمانی که خوانندگانی چون سندی و شاهکار بینش پژوه اولین آهنگ های رپ را منتشر کردند و در اختیار طرفداران خود قرار دادند.

اولین رپر های ایران چه حاشیه هایی داشته اند؟

اولین رپر های ایران چه حاشیه هایی داشته اند؟

همیشه این حقیقت وجود داشته است که افراد معروف در زندگی خود حاشیه های بسیاری دارند. اگر چه بسیاری از افراد به صورت واقعی حاشیه هایی نداشتند اما رسانه‌ ها برای آن ها حاشیه‌ های بسیاری را ایجاد می کنند. اولین رپر های ایرانی که آهنگ های خود را منتشر کردن با انتقاد بسیار شدید الحن از سوی برخی از طرفداران سبک پاپ و سبک سنتی و هم چنین رسانه ها رو به رو شدند که رفته رفته با جا افتادن این سبک در ایران این انتقاد ها نیز کم شد.

آهنگ های اولین رپر های ایران را چگونه دانلود کنیم؟

برای دانلود اولین آهنگ ها از اولین رپر های ایرانی شما می توانید به فول آلبوم های دهه ۶۰ مراجعه کنید و با جست و جوی نام این خوانندگان به تمامی آن ها دسترسی پیدا کنید. و تک به تک این آهنگ ها را دانلود کرده و آن ها را گوش دهید البته خواننده هایی چون سندی به عنوان اولین رپر ایران و یا اولین رپر فارسی که مرد شماره یک رپ ایران به شمار می آید بسیار شگفتی ساز است. دیدن این نام به عنوان اولین رپر برای بسیاری از افراد قابل هضم نیست اما نام دیگری در کنار سندی وجود دارد که این تعجب را بیش از پیش بیشتر می کند زیرا شماعی زاده اولین رپر ایران به حساب می‌ آید و گاها بسیاری او را اولین رپر جهان نیز خطاب می کنند که این قضیه کاملا یک شوخی ساده می باشد.

اولین رپر های ایران کجا زندگی می کنند؟

اولین رپر های ایران کجا زندگی می کنند؟

این خوانندگان در حال حاضر خارج از کشور ایران زندگی می کنند اما اگر بخواهیم یکمی به جلو تر مراجعه کنیم و رپر های بعدی را بررسی کنیم می بینیم که رپر هایی مانند یاس در حال حاضر در ایران زندگی می کنند. بسیاری از این رپر ها به دلیل انتقاد های تند و سیاسی در حال حاضر حکم ورود به ایران را ندارند و بسیاری دیگر با وجود خواندن ترانه‌ هایی علیه اقشار سیاسی مختلف توانستند در ایران به زندگی خود ادامه دهند.

اولین رپر های ایران تا کنون چه کنسرت هایی برگزار کرده اند؟

از آن جایی که نخستین رپر های ایرانی در خارج از کشور زندگی می کنند کنسرت های مختلفی را در کشور های همسایه ایران برگزار کرده اند تا مردم ایران بتوانند در آن ها شرکت کنند. کنسرت هایی که از آن ها استقبال های بی نظیر شده است البته حسن شماعی زاده و سندی در زمینه اجرای کنسرت کار های بسیار کمی را در کارنامه خود دارند اما شاهکار بینش پژوه کنسرت های بسیاری را در قلب آمریکا و کانادا اجرا کرده است که استقبال های بی نظیری از این کنسرت ها شده است و درخواست های مکرر برای اجرای دوباره آن ها به خواننده مذکور ارائه شده است.

اولین رپر ایرانی چه کسی است؟

حرف و حدیث های بسیار زیادی وجود دارد که اولین رپر ایرانی چه نام دارد و صاحب سبک رپ فارس چه کسی است. با توجه به این که بسیاری نام سندی و حسن شماعی زاده را در این لیست قرار می دهند اما واقعیت چیز دیگری است و فردی با نام شاهکار بینش پژوه رپ فارسی را در ایران بنیان گذاری کرده است و وارد کشورمان ایران کرده است. او با سرودن اولین آهنگ رپ از خود توانست دنیای موزیک فارسی را با رپ آشنا کند.

موزیک ویدیو های اولین رپر های ایران را در کجا مشاهده کنیم؟

موزیک ویدیو های اولین رپر های ایران را در کجا مشاهده کنیم؟

برای مشاهده موزیک ویدیو هایی از رپ های اولیه که در ایران منتشر شده است شما می توانید به گوگل مراجعه کنید. اما برای سهولت کار و راحتی خود استفاده از اپلیکیشن یوتیوب کار را برای شما بسیار راحت‌ تر می‌کند و شما تنها با جست و جوی نام خوانندگانی که از آن ها یاد شده است می توانید به کانال های شخصی آن ها رفته و یا کانال های دیگری که از آن ها حمایت می کنند را دنبال کنید و با دیدن کلیپ ها و موزیک ویدیو های آن ها یاد و خاطره آن ها را زنده نگه دارید.

سوالات متداول

 1. اولین رپر های ایران در ایران هستند؟

  این سوال در رابطه برخی از رپر ها صدق می کند که در حال حاضر در ایران می باشند و برخی دیگر نیز در ایران نمی باشند و در حال حاضر در خارج از کشور به سر می برند.

 2. اولین رپر های ایران پیر شده اند؟

  رپ در ایران قدمتی ۷۰ ساله دارد و اولین رپر های ایرانی در حال حاضر دوران پیری خود را به سر می برند.

 3. اولین رپر های ایران چه کسانی هستند؟

  در لیست اولین رپر های ایران می توان به نام های چون حسن شماعی زاده، سندی و یا شاهکار بینش پژوه اشاره کرد.

 4. اولین رپر های فارسی شعر سیاسی خوانده اند؟

  اولین رپر های ایران در ابتدا شعر های خود را به گونه ای دیگر می سرودند که بعد ها توانستند از این هنر در رابطه با سیاست نیز استفاده بکنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]